Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) PaI2tizán válasza liksoft (#1297) üzenetére


PaI2tizán
csendes tag

üdv

A pontos típus:

Diamond Max Plus 8 40gb ata/133

A leírást azzal pontosítanám hogy a ''küdő áramkör''=>(külsőt akartam írni) alatt az elektronikát akartam érteni azt a zöld lapot a winyó alján ami az adat, tápkábel dugói és a mechanikai részek között helyezkedik el.

Az sérült meg, láttam egy két egészen pici kis fém darabot ami levált róla.
Az a pont ami nagyon melegszik szintén ezen a ''külső elektronikán'' van.
illetve a hang amit kiad nem zörgés kopogás hanem folyamatos pityegés ami általában elekrtonikus dologra utalhat ezért reménykedtem abba hogy ezzel van a baj illetve ezért örültem annak hogy nem mechanikai a probléma mert nem zörög kopog.
De mivel nem értek hozzá csak reménykedem.

[Szerkesztve]

(#1302) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm wincsije kezdett érdekes dolgokat produkálni ezért kimentettük a 80-as maxtorra a dolgait míg mélyformáztuk. A gond csak az volt hogy a formázás utáni rebootnál nem pörgött fel a mentett wincsi, és azóta sem. A másik megjevult de nagyon fontos lenne visszahozni a cuccokat róla.
Nem tudja valaki hogy ha egy wincsi nem pörög fel akkor az motor hiba, vagy lehet elektonika esetleg? ha motor akkor lehet valamit csinálni hogy beinduljon amíg lementünk róla?

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#1303) liksoft válasza Tamás24 (#1302) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hirtelen ennyi:

1. Elektronika hiba - azt kell javítani.
2. Letapadás - tiszta térben meg kell szüntetni a tapadást - a felület és fejek sérülésétől függ, menthető-e.
3. Motor besült - tiszta térben az egész winyót át kell építeni és imádkozni, hogy az égiek is velünk legyenek.

Ha a másik ''megjavult'', akkor 2 dolog lehet. Vagy sz@r a tápegység és íráshibák keletkeztek a rossz tápfesz miatt, vagy a melegedés illetve elektronikai vagy mechanikai problémák miatt hibás a drive. Ebben az esetben a javulás csak időleges, újból fog jelentkezni.

A mentéshez meg több info kéne, távolról csak azt tudom ajánlani, forduljatok mentésben jártas szakemberhez, nem a legolcsóbb sufniszervízhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1304) liksoft válasza PaI2tizán (#1301) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet a motor meghajtásánál egy fázis hiánya, de lehet a fej letapadása, túlfeszültség okozta bármi más gond is. Látatlanba nem fogok tudni pontosabb választ adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1305) bonat


bonat
senior tag

Na nekem is lett vinyó gondom...
Tegnap még jót játszottam...neteztem.....
Ma bekapcsolom gépet és a 160Gb-os Samsung-ot bios látja, XP nem.....
Azt XP lemez be......csak 160Gb Samsung vinyó bent.....és aszondja h nem partícionált terület....
:F :F :F :F

(#1306) liksoft válasza bonat (#1305) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Felülcsapta az elejét. Lehet kábel, memória vagy OP hiba ami miatt felülírt. Vagy nem 48bites LBA-t használt. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1307) bonat válasza liksoft (#1306) üzenetére


bonat
senior tag

hogy tudom bekapcsolni a 48bites LBA-t??

(#1308) mr_ricsi válasza bonat (#1307) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hogy tudom bekapcsolni a 48bites LBA-t??''
Az XP-dre feltelepíted az SP2-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1309) bonat válasza mr_ricsi (#1308) üzenetére


bonat
senior tag

az XP-m SP2-es..

(#1310) mr_ricsi válasza liksoft (#1300) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Légyszi kérd meg az OP gyártóját, hogy ne ajánlgassa állandóan''
A felhasználók rájöhetnének végre, hogy amit az M$ ezerrel nyomat, az csak valami sz@r lehet, mert ha jó lenne, akkor magunktól is használni kezdenénk. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1311) bonat


bonat
senior tag

van olyan program, amivel formázás után is elő tudom bányászni a fájlokat a vinyóról???

(#1312) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1271) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hát még nem szedtem szét (mert miért is)''
Hát, pl. portalanítás céljából. Ezt minden nagy hulladékhőt termelő elektromos berendezésnél célszerű időnként elkövetni. Ha meg tud szabadulni a keletkező hőtől, akkor nem melegszik annyira, vagyis nő az élettartama.

''Tulajdonképpen miért rosszak ezek a kondik ?''
Az elektrolitkondikban víz alapú elektrolit van. A víz bomlik, emiatt a kondi idővel kiszárad. A japcsik kitaláltak olyan elektrolitot, amellyel kicsi lesz a kondi belső ellenállása, és tettek hozzá olyan adalékot, ami a vízbomlást visszafordítja. A kínai kondigyárak ellopták az elektrolit receptjét, csak nem teljesen: ez a bomlásgátló kimaradt.
Emiatt a gagyi gyártmányú kondik hamarabb kiszáradnak, amitől megnő a belső ellenállásuk (ESR), amitől jobban melegszenek, amitől gyorsabban száradnak, amitől mégjobban melegszenek..., amíg a bennük lévő elektrolit fel nem forr, vagy a keletkező durranógáz fel nem robban, és akkor csett-villám-bumm. (De már előtte, amikor még ''csak'' a belső ellenállásuk nő meg, a feszstabilizálást már nem tudják korrektül elvégezni, ezért mindeféle instabilitás léphet fel.)

''Eldurrognak vagy mifene ?''
Az már a végső stádium. Ha a tápod eddig eljut, akkor a durranás után a géped belsejéből csak a proci és a floppymeghajtó marad működőképes. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1313) mr_ricsi válasza bonat (#1309) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az XP-m SP2-es..''
Amikor az alaplapod biosa kiírja a vinyód méretét (akár a biossetupban, akár az első boot képernyőn), akkor helyes méretet ír?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1314) mr_ricsi válasza bonat (#1311) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''van olyan program, amivel formázás után is elő tudom bányászni a fájlokat a vinyóról???''
Attól függ, hogy hogyan formáztad. (És egyáltalán: miért???)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1315) bonat válasza mr_ricsi (#1314) üzenetére


bonat
senior tag

mert nem gondolkodtam előre :O :O :o :o

(#1316) bonat válasza mr_ricsi (#1313) üzenetére


bonat
senior tag

helyesen írja ki
XP telepítő formázta

(#1317) liksoft válasza bonat (#1316) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pl: [link]

Google: freeware unformat

Fél óra alatt biztosan felhoz egy párat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1318) Tamás24 válasza liksoft (#1303) üzenetére


Tamás24
tag

Ja még elfelejtettem írni, hogy ha finoman megrázod a wincsit jobbra balra akkor olyan mintha pörögnének a a lemezek...lehet hogy motor halt meg? Vagy ettől még lehet hogy elektronika hiba?

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#1319) liksoft válasza Tamás24 (#1318) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így már inkább elektronika. (De ha valahol belül zárlatos a mechanika, az is okozhat letiltást. Ezt meg kimérni eléggé nehéz és veszélyes - hiszen rossz helyen mérve az örök vadászmezőkre lehet küldeni a belső elektronikát, onnan meg sokszor nincs visszaút.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1320) PpenoO


PpenoO
őstag

Tegnap este fordult elő velem, hogy dvd kitömörítésnél egyszer csak leesett az írási sebesség nullára, érdekes hangokat is adott ki, gyorsan elindítottam hdd sentinel-t és a korábbi 90% egészségi állapota leesett 28%-ra, és a logban a következő fogadott:

2006. 04. 13. 2:13:43,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 1 -> 2
2006. 04. 13. 2:13:43,#196 Reallocation Event Count 4 -> 5
2006. 04. 13. 2:13:34,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 1
2006. 04. 13. 2:13:34,#196 Reallocation Event Count 3 -> 4
2006. 04. 12. 23:30:08,#196 Reallocation Event Count 1 -> 3
2006. 04. 12. 23:30:08,#5 Reallocated Sectors Count 1 -> 4

A vinyó egy 1,5 éves Samsung SP1614C 160gb, ami két részre van particiónálva C: 30gb rendszer - D: 110gb adat.

2 kérdésem lenne:

Hutilllal illetve mélyformázással orvosolható a hiba esetleg?
..ha nem, akkor érdemes esetleg sűrgős adatmentés, új OS telepítés más vinyón?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1321) liksoft válasza PpenoO (#1320) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azonnali mentést javasolok. Inkább legyen felesleges mint....... Az alacsony szintű formázással (felület teljes felülírásával az új winyók esetén) ezeket a hibákat nem biztos, hogy tudod orvosolni, de az adatokat tutira letörlöd.

A mentést ha van, másik winyóra minél gyorsabban tedd meg, utána ráérsz kiírni CD/DVD-re.

Nem tudom milyen tápegységed van, de ha nem nehéz, tehát minőségi a tápegységed (a jó táp több hűtőbordát, plusz tranzformátort és biztonsági elektronikát tartalmaz jó alkatrészekből), akkor a cseréje is szóba jöhet. Ugyanis az ingadozó zavarral teli tápot a winyó érzi meg általában először. (A proc és mem alaplapi szűrést is kap, a winyó nem.)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1322) PpenoO válasza liksoft (#1321) üzenetére


PpenoO
őstag

tápegységem egy 460W chieftec enh-0746GB [link], 1 éves sincs.igaz 10 napja húzva van a proci 3.4ről 3.65re ( fsb 215 ), 2 tized cpu feszültség illetve 1 tized ram ( 1,425 - 2.7 ). Vinyóra 3 év gari van, nagykeres haver aszondta, ha lefuttatom hutil-t meg csinálok egy mélyformázást és utána is gázos, akkor azonnal cseréli.

U.I.: a vinyó ügyebár C és D-re van bontva, és C-re csomagoltam ki. Ilyenkor sérülésnél D-n lévő adatok is veszélyben vannak?

[Szerkesztve]

(#1323) bonat válasza liksoft (#1317) üzenetére


bonat
senior tag

huhh...
kipróbáltam...sőt futtatom a progit......
mindent látok ami a vinyón volt régen a formázás előtt.....majdnem mindent...
csak a hátránya, h cluster-es neveket adott a fájloknak és mindent ki kell válogatni...nem ilyen sima mappa struktúra.....
Mindenkinek ajánlani tudom a progit!!!
Mégegyszer köszi liksoft :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#1324) liksoft válasza PpenoO (#1322) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vedd vissza alapra a frekiket, mert a PCI órajel is szokott felmenni. Ilyenkor a winyó (innen veszi az ütemezést) könnyen meghülyül. Ha szerencséd van, csak ennyi a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1325) PpenoO válasza liksoft (#1324) üzenetére


PpenoO
őstag

Visszaállítottam gépet alapra, újratelepítettem hddsentinel-t, még mindig 27%os a vinyó. Várható változás, vagy ha most a visszaállítással nem változott az érték, akkor nem is fog?

Gondolom ha orvosolható hiba lenne, akkor azt már mondtad volna ;) .

(#1326) bonat


bonat
senior tag

van még egy gondom likesoft!!
Tudtok segíteni??
Vettem tegnap egy 160Gb-os PATA seagate-et.
És nem látja a gép....bios látja....
vinyók:
-SATA-n: átalakítóval egy Seagate PATA 80GB
-IDE-n:
Samsung 160Gb (master-cable select)
Seagate 160Gb (slave cable select)

mi a baj??? :)) :F :F

(#1327) bonat


bonat
senior tag

köszi már jó

(#1328) bozont


bozont
veterán

Az mitől lehet h egyszercsak eltűnik a két partíció egy vinyóról?Tegnap még tökéletes volt minden,ma meg sehol semmi. :F
Egy maxtor 80gigás vinyóról van szó,patas.

(#1329) Freddy TNT válasza bozont (#1328) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Tolj neki egy powermax-os tesztet. Ha nem dob ki rá semmit akkor nincs ötletem. Smart rendben ?
Nekem eddig 4-szer tűnt el partícióm :( mondjuk nem bajlódtam a visszaállításukkal. Ezek FAT 32-es rendszerek voltak. Állítolag sérülékenyek. :U

(#1330) mr_ricsi válasza bozont (#1328) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az mitől lehet h egyszercsak eltűnik a két partíció egy vinyóról?''
Pl. a 9x244-től.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1331) bozont válasza Freddy TNT (#1329) üzenetére


bozont
veterán

Smart ezen nincs,NTFS volt rajta.Visszaállítással én sem fogok bajlódni,csak érdekel h ez mitől lehet.Egyszer már volt olyan ezen a vinyón h a rendszer partíció elszállt,pontosabban megvolt minden rajta,de mindig azt írta ki h rakjak be egy rendszerlemezt bootoláskor.Most is az volt,csak mostmeg eltűnt a partíció,de mind2. :O

(#1332) bozont válasza mr_ricsi (#1330) üzenetére


bozont
veterán

Csakhogy ez nem az én gépemben van,hanem öcsémében és az teljesen alapon jár.
Amúgy attól hogy tűnhetne el? :F

[Szerkesztve]

(#1333) mr_ricsi válasza bozont (#1331) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Smart ezen nincs''
Kizárt. Kb. 6GB-tól felfelé minden Maxtor vinyóban van SMART.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1334) mr_ricsi válasza bozont (#1332) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Amúgy attól hogy tűnhetne el?''
A túlhajtás miatt hibázik a proci, vagy a memória vagy az idevezérlő, ezért időnként hülyeségeket írkál a lemezre. Ha idővel túl sok hülyeség jön össze, vagy egyet sikerül nagyon rossz helyre írni, akkor a fájlrendszer összeomlik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1335) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#1334) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Mondjuk azt én sem értem, hogy minek egy Venice-t még húzni is :F :U :F :U de mind1 azt csinál vele amit akar.

(#1336) bozont válasza mr_ricsi (#1334) üzenetére


bozont
veterán

Szóval már a 6gigásoktól :B ,na mind1,nagyon nem vágom ezt a smart témát.
És ez akkor is lehetséges ha alapon megy minden,mert az öcsém gépében van és az nincsen húzva,alig egy hetes volt a rendszer,meg a rendszer partíció is,a másik mondjuk már elég régi.Na meg azért tegyük hozzá h kb 2 v 3 éves az a vinyó,gondolom ez is számít.

(#1337) bozont válasza Freddy TNT (#1335) üzenetére


bozont
veterán

A nagyobb teljesítmény érdekében,meg vaki az autóját turbózza mint állat,vki meg a számítógépét,na én az utóbbiak közé tartozom.Na meghát az ilyen videotömörítés dolgok elég prociigényesek tudnak lenni.

(#1338) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1335) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mondjuk azt én sem értem, hogy minek egy Venice-t még húzni is ''
Szerintem hagyjuk a témát, mert én is ezt szándékozom tenni...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1339) mr_ricsi válasza bozont (#1336) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''alig egy hetes volt a rendszer''
Mily' okból lett újratelepítve a gép?

''ez akkor is lehetséges ha alapon megy minden,mert az öcsém gépében van és az nincsen húzva''
Az öccsök gépében bármi előfordulhat. :) De komolyra: igen, ilyenkor is lehet.

''kb 2 v 3 éves az a vinyó,gondolom ez is számít.''
Ez még csak tisztes középkor, még1x ennyi ideig illene működnie.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1340) bozont válasza mr_ricsi (#1339) üzenetére


bozont
veterán

Oly okból h kb egy hete lett gépe öcsinek és megkapta a régi vinyómat amit eddig tárhelynek használtam.
Aham,akkor mind1,működni szerencsére működik,de eddig még nem tapasztaltam ilyet.

(#1341) mr_ricsi válasza bozont (#1340) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kb egy hete lett gépe öcsinek ''
Új gép, vagy használt? (Esetleg használt elemeket is tartalmaz?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1342) bozont válasza mr_ricsi (#1341) üzenetére


bozont
veterán

Többnyire használt elemeket,kb 1évesek,de előtte az enyém volt mind és nem volt probléma.

(#1343) mr_ricsi válasza bozont (#1342) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''de előtte az enyém volt mind és nem volt probléma.''
Akkor küldj rá 4-4órányi memtest86-ot és Prime95-öt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1344) liksoft válasza PpenoO (#1325) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem biztos, hogy javulni fog, de illene nem is romlani. Ha tovább romlik, akkor a gyorsítás mellett azonos időben jött elő az elhalás (kicsi rá az esély, de lehet).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1345) liksoft válasza bozont (#1328) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajna rendszerhiba esetén (nem mindig érezhető futás közben) a memóriában a partíciós tábla és/vagy a boot szektor felülíródhat. Ilyenkor a rendszer zárásakor a hibás adatot írja vissza (nem értek egyet azzal, hogy a rendszer minden indulás és leállás esetén ezeket a szektorokat ßuzizz@, de nem tudok mit tenni ellene). Világos, hogy ilyenkor teljes partícióvesztés az eredmény. Vagyis a HW tesztelése ilyenkor sok esetben megadja a hiba okát, ami ritkán a winyó. Lehet táp, érintkezés, illesztési probléma (winyó - controller is),...

Elnézést, kicsit ''behavazódtam''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1346) bozont válasza liksoft (#1345) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk egy Chieftec 410es van benne,amiről sajnos nem hallottam túl sok jót. :U
Mindenesetre tesztelni fogom az biztos.

(#1347) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Ez a vinyó az elmondások szerint ''tápos'' lett. Egy táp vitte magával.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A kérdésem az lenne, hogy lehet e ilyen elektronikát szerezni/kapni külön és ha igen, mennyiért? Túlélhette e a vinyó egyáltalán, úgy értem az elektronikán kivűl,ha igen érdemes e foglalkozni vele?

A segítséget előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1348) liksoft válasza csapos2 (#1347) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Samsungnál szériára kell a panelt keresni, csak éppen nincs ráírva. Így kicsit macerás, meg lutri. Külön elektronikát csak a bolhapiacon, ami szintén kérdéses. Nagyon a motor meghajtónak tűnik, így akár be is sülhetett a motor, vagy a fejek letapadtak. Hiszen ilyenkor az indulásnál a panel túlterhelődik, és hasonlót eredményezhet. Tehát akkor érdemes próbálkozni, ha kézben van egy ''kattogós'' (tehát majdnem biztosan mechanikai hibás) másik azonos drive. Így nincs igazi kockázata a próbának. Ha viszont túlfeszültség okozta, akkor ha még működőképes is a fejszerelvény, nagy sokkot kaphatott. Ilyenre az életem már nem bíznám, hiába tűnik esetleg jónak. Bármikor okozhat meglepetést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1349) csapos2 válasza liksoft (#1348) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.
Akkor szétszedem és dísz lesz belőle :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1350) mr_ricsi válasza bozont (#1346) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mondjuk egy Chieftec 410es van benne,amiről sajnos nem hallottam túl sok jót. ''
Emiatt nem kell aggódnod, mert ''2 állapotos'': vagy működik, és akkor jól működik, vagy nem, de akkor ''se' kép, se' hang''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.