Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#1751) liksoft válasza thekristóf (#1750) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Lehet motor vagy fejszerelvény letapadás is. Fizikailag hibás eszköz. További használatra alkalmatlan. Adatokat típus ismerete mellett tudom csak megmondani lehet-e menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1752) thekristóf válasza liksoft (#1751) üzenetére

thekristóf
(csendes tag)

Mind a kettő HITACHI merevlemez. Ha kicserélem a tányérokat (mivel a vinyónak már úgy is mindegy) elméletileg le lehet még menteni valamit rólla, ha nem is mindent ? Közbe kimértem a servomotort, mivel mind a kettőnek egyformának kellene lennie. A hibás vinyóba az egyik fázis szakadt, teljesen. Szóval ha átrakom a tányérokat a még jó vinyóba, van rá esély, hogy valamit még le lehessen menteni rólla ? Igazándiból sok pénzt nem ér nekem az adatmentés, nem akarok 60-200ezer forintot rákölteni, akkor inkább kidobom, de kíváncsi lennék, hogy így még meg lehetne-e menteni rólla valamit.

(#1753) hightower válasza thekristóf (#1752) üzenetére

hightower
(tag)

Szia!

''A motor megbontása illetve a lemezek átrakása nem a működőképességet, hanem a mentést is szinte teljesen lehetetlenné teszi. A márneses és mechanikai középpont nincs ugyanott. Mivel a gyárban ''összeszórják'' a darabokat, így kicsit excenrikus lesz. A jelszélesség meg 0,15 mikron, amivel arányosan kell helyére tenni a lemezt, különben a fejszerelvény nem tudja a sávokat ''lekövetni''. Motort ezért csak végszükségben babrálunk.

Ha a fejek tapadtak le a felületen, akkor van értelme nekiugrani a mentésnek. De ez is mechanikai deformáció, ami nem javítható, csak a mentés idejére van esély, hogy életet lehet lehelni a cuccba.

Tiszta tér nélkül meg eleve halálra ítélt. A légrés (légpárna) a fej és felület között 9 nanométer. Ide por nem kerülhet, mert akkor felületi hibát okoz.''

liksoft.

(#1754) föccer válasza hightower (#1753) üzenetére

föccer
(nagyúr)

Eh, pont ezt kerestem....

(#1755) thekristóf válasza hightower (#1753) üzenetére

thekristóf
(csendes tag)

Köszönöm a választ. Azt tudom, hogy ha por kerül bele, akkor gond lehet belőlle. De én csak le akarom menteni ami menthető, és szerintem egy porszem nem teszi tönkre az egész tányért. Leginkább arra lennék kíváncsi, és kérdezném a hozzáértő szakembereket, hogy a tányérokat (mivel több is van, általában 2, ha jól tudom) mindkét oldalról egy-egy fej olvassa, azaz egy két tányéros vinyónál 4 olvasó fej van. A kérdésem pedig az lenne, hogy párhuzamosan írja és olvassa-e az elektronika ezeket, vagy egy-egy file-t lehetőség szerint külön lemezoldalra ment. Én csak azért gondoltam bele ebbe, mert ha pl. a két korong nem pontosan ugyanoda kerül vissza mint a másik tányér ugyanazon pontja, és párhuzamosan olvassa azokat akkor ugyen nem tudja leolvasni az adatokat. De ha a File-ok nem bárhuzamosan íródnak, akkor ami egy tányér egy oldalán van, azt le tudja olvasni. Gondolom én... Esetleg tud valaki erre válaszolni ?

(#1756) föccer válasza thekristóf (#1755) üzenetére

föccer
(nagyúr)

Párhuzamosan ír.

Így sacc 4x gyorsabb egy 2 tányéros vinyó, mintha mindig csak az egyik fej dolgozna.

Summa summarum: otthoni sufni-barkács megoldással nagyon halovány remény van. :(

(#1757) mr_ricsi válasza hightower (#1753) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Amit Liksoft-tól linkeltél, szerintem Maxtor vinyókról írta, ezért nem feltétlenül igaz minden része Hitachira is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1758) xcbiker válasza mr_ricsi (#1757) üzenetére

xcbiker
(addikt)

általánosságban igaz ez.

Notebook Javítás, BGA chip csere. - Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1759) mr_ricsi válasza thekristóf (#1755) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''szerintem egy porszem nem teszi tönkre az egész tányért.''
De igen. Ha beszorul a fej és a lemez közé, akkor végigszántja az egész lemezfelületet.

''egy két tányéros vinyónál 4 olvasó fej van.''
Lehet 3 is. Ekkor az egyik lemez egyik oldala nincs használatban. (Pl. mert már a gyárban hibásnak találták.)

''A kérdésem pedig az lenne, hogy párhuzamosan írja és olvassa-e az elektronika ezeket, vagy egy-egy file-t lehetőség szerint külön lemezoldalra ment.''
Az LBA szektorok úgy vannak egymás után, hogy 1. lemez ''A'' oldal, első szektor, -> 1B1 -> 2A1 -> 2B1 -> 1A2 -> 1B2 ...
A fejek sorban egymás után működnek.

(#1760) liksoft válasza thekristóf (#1755) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

[link]

Ha a képeket végignézed, megkapod az alájuk írt alapján a választ.

Egymás után ír minden mai winyó. Felületről felületre lép. Így egy nagy vektort kapunk, amit módosítanak a gyártók a felületi hibák kitiltásával. Ha két lemezt kicserélünk, akkor ha véletlenül (nincs rá esély) elindul, az olyan mintha a paklit megkevertük volna. :D

Hitachi esetén besült motorral még nem találkoztam, így inkább letapadt. De macerás, mert üvegből vannak a lemezek, arra kerül a mágneses réteg. Van esélye a mentésnek, de speciális szerszámok és tiszta tér kell hozzá.

(#1761) mr_ricsi válasza föccer (#1756) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Párhuzamosan ír.''
Párhuzamosan nem tud írni, mert a fejek-fejtartók gyártási méretszórása-hőtágulása-deformálódása miatt egyszerre csak 1 fej tud pontosan pozícióban lenni.

''Így sacc 4x gyorsabb egy 2 tányéros vinyó, mintha mindig csak az egyik fej dolgozna.''
Ezt a gyakorlat nem igazolja. Pl. nézd a Maxtor DM9+ adatlapját:
[link]

Itt a 80-as van 2 fejjel, 120-as 3-mal, a 160-as pedig 4-gyel. Mégis mindegyik egységesen 37MB-tal írható, és 67-tel olvasható.

(#1762) mr_ricsi válasza liksoft (#1760) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Hitachi esetén besült motorral még nem találkoztam, így inkább letapadt''
Szerintem menjél szunyálni egyet, mert ki-kihagy már a komputered: a #1752-ben írta, hogy lemérte és összehasonlította a 2 motort, és az egyiknek szakadt egy tekercse. :)

(#1763) thekristóf válasza mr_ricsi (#1762) üzenetére

thekristóf
(csendes tag)

mr_ricsi egy kis reményt adott az ötletemnek. A servomotor tényleg szakadt, elektronikával is foglalkozom, egy kicsit értek a servomotorokhoz is, és mivel két teljesen azonos motort mértem ki, biztos, hogy hibás a motor. Ha pedig a tányér írás-olvasásában is igaza van mr_ricsinek akkor már egy kicsit több reményt fűzök a tányércserének is, mivel akkor elméletileg mindeggy hogy a két tányért hogy rakom vissza. Elméletileg az is igaz, hogy beszorúlhat egy porszem az olvasófej alá, de énszerintem egy 7200-as fordulatú korongnál nem hinném, hogy ott is marad és végigszántja a tányért, már csak a centrifugális erő miatt. Azt nem tudom, hogy maga a tányér milyen anyagból van, illetve maga a hordozó réteg milyen anyagból készűlt, nem tudom, hogy egy porszem meg tudná karcolni, persze nem lehetetlen. De ezt csak gondolom, senkinek a tudását nem kérdőjelezem meg, mivel nem vagyok szakember ebben a témában.

(#1764) xcbiker válasza thekristóf (#1763) üzenetére

xcbiker
(addikt)

Tisztatér és speciális eszközök nélkül elég macerás lenne megoldani ezt sikeresen.
Próbáltál ilyesmit már?
Szerintem hamár megpróbálod a műveletet, akkor ne élesben csináld, hanem két full rossz hdd-n.
Ezt nem lehet úgy, hogy nekiugrok és kész. Idő és sok winyó kell míg rájön az ember, hogy hogyan lehet a legprecízebben és legkönnyebben megoldani mindezt.
Liksoft sem 1-2 éves tapasztalattal a hátamögött tart ott ahol tart.

Ha meg lehetne oldani könnyen, akkor a userek vállalkozóbbik fele ódákat zengene a sikeres mentéseiről a fórumokon.

Nem utlsó sorban ott a kérdés, hogy sikerülhet-e pontosan visszatenned a lemezeket...

Mindegy...én nem győzködlek. Max tönkreteszed.

Notebook Javítás, BGA chip csere. - Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1765) mr_ricsi válasza thekristóf (#1763) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''nem hinném, hogy ott is marad és végigszántja a tányért, már csak a centrifugális erő miatt.''
Viszont amíg ki nem repül, azt a szakaszt véglegesen tönkreteszi. És mivel a fejet elemeli, olvasni sem lehet onnan, ezért az oprendszer eldobja a vinyót, és indíthatod újra a gépet, majd pedig az adatmentő progit.
És futsz egy versenyt a szállongó porszemekkel, hogy mennyi és mennyire fontos területet tudnak végleg elintézni. (Ha sikerül a vinyó saját adminisztrációt területét felkarcolni, akkor a további kíséleteidnek azonnal lőttek, mert onnantól már a bios sem fogja látni a vinyót.)

(#1766) thekristóf válasza mr_ricsi (#1765) üzenetére

thekristóf
(csendes tag)

Értem. Tehát az ''adminisztrációs'' terület is a lemezen van, ezt jó tudni, azt hittem ezeket az elektronika a chipben tárolja. A por miatt még mindig nem aggódok, mert ha nem sikerül, akkor legalább megpróbáltam. Ha meg nem sikerül akkor, egyszer ha sok pénzem lessz elviszem szakemberhez, legalább feladom neki a leckét. Mivel ez nem céges vinyó sok pénzt nem ér, és ahogy az árakat néztem egy 160Gb-os vinyó mentési költsége, számomra megmosolyogtató. Míg ha meg is próbálom, max 15e ft.-s vinyót vesztek vele.

(#1767) cirmero válasza thekristóf (#1766) üzenetére

cirmero
(csendes tag)

Ez a beszéd! Nosza rajta, én kíváncsi lennék az eredmányre. :C
Mikor állsz neki?

(#1768) liksoft válasza thekristóf (#1766) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Most borítékolom:

Pormentes környezet esetén a mechanika megbontása miatt eleve halálra ítéled a berendezést. Ha pedig a mágneses réteget legyalulta, akkor meg hogyan akarod később akár szakemberrel is onnan visszaolvastatni azt, ami nincs. :F

A hozzáállásodhoz egyébként: :DD :C :)) :DDD

(#1769) Sárpac válasza liksoft (#1768) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Üdv!

Egy kis segítség kellene, hogy idex hibák után (elmágneseződés miatt keletkezett badsector okozta) a könyvtár adatai visszanyerhetőek-e és, hogy van e erre valami ingyenes progi?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1770) liksoft válasza Sárpac (#1769) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

:F

Kicsit részletesebben és pontosabban. Ebből nem, hogy magyrázatot nem tudok adni, de a kérdést sem értem.

(#1771) föccer válasza mr_ricsi (#1761) üzenetére

föccer
(nagyúr)

:R

Akkor ismételten elnézést kérek :R

Ha jól emlékszem egy 1998-as kiadású könyvben olvastam valami ilyesmit. :( Persze ha logikusan végiggondolom, akkor tényleg nem lehet.

Thx a kijavítást.

üdv.: föccer

(#1772) Sárpac válasza liksoft (#1770) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Bocsi!

Szal arról lenne szó, hogy 300gb maxtor 5400as fordulattal rackbe.
Mostanában elkezdett úgynevezett javítható logikai hibás szektorokat gyártani (mindegyik javítható) Észrevettem,hogy az utóbbi 35C fokos időjárásban szinte tűzforró volt a winyó.
Elképzelhető, hogy túlmelegedés miatt hibásan mágnesezi le az adatokat íráskor ezért sérül logikailag a szektor?

(#1773) YouCanCANON

YouCanCANON
(tag)

Szia! Van egy nagy gond... az XP-ben eltávolitottam a SATA meghajtómat (Samsung) és megnéztem a hdsentinelben melyiket is szedtem ki... aztán gépet kikapcsoltam, kivettem azt amelyiket eltávolitottam... és felraktam a w2k3-at...

...feltelepül, elindit OK...

...másik SATA winyót is berakom (ugyanolyan mint amire a win2003-at raktam SAMSUNG 250 sata2) ... erre csak a lemezkezelőben jelenik meg, 100% üres... filerendszer:RAW

mi történt? az összes képem meg minden azon van... megőrülök :O :O :( :( :B :B :U :U :O :O :O :O

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1774) Sárpac válasza YouCanCANON (#1773) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

:Y Meg se nézted, hogy jót vettél e ki? Csak el kellett volna indítanod még egyszer miután kivetted a winyót!:F

(#1775) YouCanCANON válasza Sárpac (#1774) üzenetére

YouCanCANON
(tag)

jót vettem ki.. és mégegyszer mondom csak a leállitás volt a lényeg, ugyanis a winyót csak a gép kikapcsolása után távolitottam el :U

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1776) liksoft válasza Sárpac (#1772) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Ha túl meleg, akkor a chip-en belüli hőmozgás (atomok rezgése) miatt megváltoznak az alkatrészek elektromos tulajdonságai. Vagyis hibásan fog működni. Ha még melegebb, akkor a szomszédos atomok a rácsszerkezetben helyet cserélnek. Elindul a molekula vándorlás. Tehát sérülnek a félvezetők. Így megváltozott tulajdonságai miatt képtelen a korrekt működésre.

Ha nem hűtöd, hamar tönkre fog menni (ha eddig már nem ''főzte'' meg magát).

Ilyen adminisztrációs sérülés esetén profi ingyenes adatmentő progit nem ismerek. A GDB fizetős, a PC Inspector free, viszont lassú és nem annyira profi. De segíthet. Arra vigyázz, hogy ne engedd melegedni a winyót. Vedd ki a rack-ből, és ventillátorral hűtsd.

(#1777) Sárpac válasza liksoft (#1776) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Köszönöm!:R

Még egy rövidke kérdés ha a saját progijával maxtor powermax-al alacsony szinten megformázom javíthatóak a keletkezett logikai szektorhibák?

(#1778) liksoft válasza YouCanCANON (#1773) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Az XP-nél én soha nem csináltam ilyen eltávolítást. Nem tudom mit csinál. Lehet, hogy törli az adminisztrációs területét a drive-nak. Ha nem, akkor hibás leállás miatt hibás adatokat írt vissza a drive-ra. Időnként előfordul. Az előbb említett programokat tudom Neked is ajánlani, vagy rábízod szakemberre. (A szakemberek nem automata programokat szoktak használni, hanem a drive másolatán korrigálják a legfontosabb hiányzó adminisztrációkat, majd utána használnak automata mentőprogramot. Az első fázis a nehéz, sokszor csak több órai ''kézimunka'' után áll helyre a rend.)

Ha a drive területe foglalt de nem elérhető, akkor lehet, hogy dinamikus köteted volt. Azt be kell importálni a rendszerbe, csak utána lesz látható. [link]

A dinamikus kütetet ne alakítsd vissza, mert úgy tudom, adatvesztéssel jár. Előtte teljes mentést kell csinálni.

(#1779) liksoft válasza Sárpac (#1777) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Ha még nem hibás a drive akkor igen, de az teljes adatvesztéssel jár. Tehát előtte kell mentést készítened.

(#1780) Sárpac válasza liksoft (#1779) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Köszönöm az már megtörtént!:)
5percen belül kiderül mit is csinál a maxtor powermax progija ilyen esetben.:D

(#1781) mr_ricsi válasza liksoft (#1778) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ha a drive területe foglalt de nem elérhető, akkor lehet, hogy dinamikus köteted volt.''
Ez a verzió nem lehet, mert dinamikus köteten nem lehet az OS, viszont neki az egyik lemez eltávolítása után az OS-t tartalmazó lemeznek kellett megmaradni, különben az XP másodperceken belül lefagyott volna.

''Az XP-nél én soha nem csináltam ilyen eltávolítást.''
Ha ugyanarra gondoltok, mint a pendrive-oknál -jobb alsó sarok, eltávolítás ikon- akkor a lemezen tárolt adatok érintetlenül megmaradnak.

(#1782) mr_ricsi válasza Sárpac (#1780) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''5percen belül kiderül mit is csinál a maxtor powermax progija ilyen esetben.''
A Powermax teljes LLF-ja pár órán át is eltarthat.

(#1783) Sárpac válasza mr_ricsi (#1782) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

igen kb 3órája megy!:D
De úgy fest azokon a szektorterületeken simán átment ahol tegnap a rengeteg badot találta a rendszer!

(#1784) liksoft válasza mr_ricsi (#1781) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

XP esetén nem tudsz tükrözött lemezt létrehozni. Csak server edition-nél. Viszont tükrözni csak dinamikust lehet, és tudtommal ezt engedi az OS-re is. Lehet, hogy rosszul tudom?

(#1785) YouCanCANON válasza liksoft (#1778) üzenetére

YouCanCANON
(tag)

nem dinamikus, alapvető...

amugy most nézem get data back-el, és az felismerte NTFS-nek, csak ez a csicska szájbavert vindoz nem :O

(#1786) YouCanCANON

YouCanCANON
(tag)

a windows XP fixboot, fixmbr parancs nem segithet?

(#1787) liksoft válasza YouCanCANON (#1785) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Bocsi, de ha használod, akkor ne szidd. :(

Attól, hogy az adatmentő program felismeri, még nem biztos, hogy üzemképes. Te is láttál már autót szerelőnél. Attól, hogy autó, még nem biztos, hogy működőképes. A szerelőt meg GDB-nek hívják. :U

Semmi sem tökéletes, nem is úgy árusítják. Tessék megfelelően használni, és akkor nem lesz gond, legfeljebb probléma. (Nem tuningolunk, mentünk, szűrjük a 220-at, minőségi alkatrészeket használunk, stb....)

(#1788) liksoft válasza YouCanCANON (#1786) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

Láttam a winyódat? Meg tudom így mondani? :F :(

(#1789) mr_ricsi válasza liksoft (#1784) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''XP esetén nem tudsz tükrözött lemezt létrehozni. ''
Az honnan jön, hogy ennél az esetnél Raidről van szó?

(#1790) YouCanCANON válasza liksoft (#1787) üzenetére

YouCanCANON
(tag)

pontosan en is igy használtam... no tuning, ups, minőségi cuccok + xar windows, amit igen használok

(#1791) Sárpac válasza liksoft (#1779) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Király bejött!:DD

Teljesen rendbejött a hdd nobadsector és nincs a rögzítve a smartban sem!
Rackes winyóból most átmenetileg bent van a többi hdd közt amiket 2db 8cm venti hűt!:)

(#1792) hightower válasza hightower (#1743) üzenetére

hightower
(tag)

A hétvégén teljesen meghalt, a WD vinyóm, lsd:
[link]
[link]
De ma reggel visszavittem az üzletbe, elmondtam a problémát, és simán kicserélték kaptam egy újat, ilyen gyors garancia érvényesítés sem fordult még elő velem, ráadásul meg sem nézték. :C :D

[Szerkesztve]

(#1793) Viszlát

Viszlát
(addikt)

Szia!

Van egy 400 gigás Seagate ata-s hdd-m, ami egyik pillanatról a másikra úgy döntött, hogy nem felismerhető és fel sem pörög rendesen. Több év munkája van rajta, így nagyon fontos lenne nagy részét menteni (kb 300 giga). Megoldható a dolog? Ha igen, hogyan és miként?

Köszönettel, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1794) Sárpac válasza Viszlát (#1793) üzenetére

Sárpac
(nagyúr)

Hali!
Mit csinál a winyó illetve mit nem hallani kattogást félét?

(#1795) Viszlát válasza Sárpac (#1794) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Nem csinál semmit :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1796) föccer válasza Viszlát (#1795) üzenetére

föccer
(nagyúr)

Ha tényeg nagyon fontosak az adatok, akkor ne eröltesd a vinyót, hogy hátha beindul :(

Inkább hívd fel liksoftot....

(#1797) Viszlát válasza föccer (#1796) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Egy mobil usb házban volt, abból kivettem, rákötöttem direkt a gépre, aztán mivel ott sem ment, levettem és nem piszkálom. Reméljük a legjobbakat... Pont backupot akartam csinálni, csak közbejött a nyaralás, gondoltam majd utána :(

(#1798) mr_ricsi válasza Viszlát (#1797) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Egy mobil usb házban volt'' & ''Több év munkája van rajta''
:Y

(#1799) Kubbi

Kubbi
(tag)

Sziasztok!
Lenne egy rossz vinyóm, a bios látja, a win is látja, de a partíciós táblája rossz. A getdatabeck-el lementettem róla 30gb-ot, amit fel is zsúfoltam a gépemre, de ezt az imige-t nem tudom mivel megnyitni. Ezeket mivel érdemes megnyitni? Mert daemon toolsal próbáltam.
Köszi a segítséget.

(#1800) liksoft válasza Kubbi (#1799) üzenetére

liksoft
(Topikgazda)

A GDB-vel nem image file-t, hanem az adatokat kell menteni. Az image file-t csak biztonsági másolatnak tudod használni. Az adatokat meg úgy tudod vele másolni a felületi analízise után, mint bármilyen más progiból. Ki kell választani, hogy mit és hova másoljon. Ezt a funkciót viszont csak a vásárolt (kifizetett) változata csinálja meg.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.