Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) liksoft válasza Maksifül (#1698) üzenetére


liksoft
Topikgazda

50 fok fölé NE engedd! Az alsó Maxtor a halálán van, a középső határeset, a felső meg épp most szerzi a maradandó károsodását.

A beállításoknál lehet riportot készíteni. Azt kérem, küld el mail-ben. Valószínűleg a winyó már kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1702) liksoft válasza tuskooo (#1699) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A leírásokból lehet tudni melyiket melyik géphez, konfighoz érdemes feltenni. A sima frissítések időnként tényleg okozhatnak problémát, az SP-k kevésbbé. De ha minden mindig elsőre sikerülne (főleg ha a rendszer bonyolultságát nézzük), akkor az egészségügyben alig dolgoznának és mindenki makk egészségesen élhetne jó pár száz évet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1703) liksoft válasza tuskooo (#1700) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Próbáld ki. Lehet, hogy Neked tetszeni fog. (Úgyis mindent kipróbálsz.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1704) Doktor válasza tuskooo (#1689) üzenetére


Doktor
csendes tag

Eltűnik a könyvtárszerkezet, átneveződnek a file-ok, csak bizonyos file típusok mentésére van lehetőség (ha csak nincs türelmed saját signaturákat definiálni) stb. Szóval - csak hátránya van, de végszükség esetén segíthet.

Doktor

(#1705) Doktor válasza mr_ricsi (#1693) üzenetére


Doktor
csendes tag

10 év szakmai tapasztalata alapján üzembiztosabban működnek az egyben partícionált winchesterek (főleg gyakorlatlan felhasználóknál!). Meghibásodásnál, ha az első partíció sérül, hatványozottan nehezebb a hátsókról az adatmentés. Előnye - ha gyakran kell újratelepíteni az oprendszert, akkor persze hogy jobb ha a rendszerpartíció kisebb méretű.

Doktor

(#1706) Maksifül válasza liksoft (#1701) üzenetére


Maksifül
senior tag

mail ment...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1707) tuskooo válasza Doktor (#1704) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi, akkor inkább hagyom.

(#1708) tuskooo válasza liksoft (#1702) üzenetére


tuskooo
addikt

Személy szerint többet szívtam velük, mint nélkülük. Ha fordul a kocka, akkor majd máshogy állok hozzá. A másik hsz-ed nc.

(#1709) liksoft válasza Doktor (#1705) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én pont a hátsókat szeretem a partíciókból. Mindenki másképp csinálja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1710) Doktor válasza liksoft (#1703) üzenetére


Doktor
csendes tag

De „gonosz” vagy! :))

Doktor

(#1711) Doktor válasza liksoft (#1709) üzenetére


Doktor
csendes tag

Sajnos én nem vagyok profi adatmentő szakember - csak egy átlagfelhasználó szemével nézem a dolgokat.

[Szerkesztve]

Doktor

(#1712) mr_ricsi válasza liksoft (#1667) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A fogyasztás inkább csökken illetve stagnál.''
Ellenvéleményt kívánok bejelenteni!
Hivatkozási alapnak:
[kép]

[kép]

[kép]

(Mind Maxtor és mind PATA, az első egy D540x, aztán egy DM9+, majd a DM10. Időrendben is így jönnek egymás után.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1713) liksoft válasza mr_ricsi (#1712) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mindig is tudtuk, hogy a MAXTOR nem fukarkodik a meleggel és a szervizesekkel. A Hitachi HDS722525VLSA80 viszont megelégszik 5V-on 500mA-rel, míg 12V-ról 700mA-t is felvehet a matricája alapján.

Fázósaknak MAXTOR, forróvérűeknek Hitachi :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1714) mr_ricsi válasza liksoft (#1713) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mondjuk, a datasheetben aztán elég érdekes adatok vannak pl. a középsőhöz(DM9+):

Power Requirements
Mode 5V 12V
Seek (mA) 858 662
Idle (mA) 668 334
Standby (mA) 90 37

Vagy a DM10 adatai (kicsit korrektebbenk néz ki):
[kép]

De leltem valami hasznosat is: ''Drives can be mounted in any orientation.''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1715) liksoft válasza mr_ricsi (#1714) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:Y Megaampert fogyaszt? (MA) Erőművet adnak hozzá? :Y

:P :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1716) Maksifül válasza liksoft (#1690) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm a válasz mailt.

Most jutottam el oda, hogy megpróbálom az Általad ajánlott progikkal menteni a menthetőt.

Opciós lehetőségek:
1. Van 2 darab vinyóm, darabonként 250GB-osak, az egyik formázott, a másik zsír új. Hogyan javasolnád az adatmentést? GDB, vagy Recovery? Vagy ha mindkettő, akkor melyik előbb?

2. azt mondták, hogy Ghost-tal kellene egy image filt-t csinálni a hibás vinyóról, nehogy az egyik adatvisszaállító program kárt tegyen a megbúvó adatokban. Szerinted ennek menni haszna lehet? érdemes vele foglalkoznom, vagy csak essek neki az adatmentésnek?

Mentő kérdés:
- Az adatvisszaállításnál normális dolog lehet az, hogy összevissza jönnek vissza az elveszett adatok? Úgy értem, hogy nem az eredeti könyvtárukban, hanem mindenféle új könyvtárban? Ez normális?

És még valami... Ha Garis még a vinyó, amivel a gixer történt, érdemes visszavinni? vagy az ilyesmikre nem szól a garancia? Ha már nem kívánom használni a gépben a problémás vinyót, de mondjuk meg tudom formatálni, és működik, ha teleírom mindenféle cuccokkal, meddig lehet tárolni egy polcon, hogy a rajta lévő holmik ne sérüljenek?

Már megint előre kell megköszönnöm a segítségedet. :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1717) liksoft válasza Maksifül (#1716) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Ghost csak hibamentes drive-ot fog másolni. Nálad bármikor lehet fizikai hibára számítani, így nem látom sok értelmét.

Bármelyik progival kezdheted. Egyik sem ír vissza a felületre. Viszont már formattált drive legyen a rendszerben! Jó lenne egy próbafutást csinálnod másik (hibátlan) drive-on, ugyanis a fizetős változat tud csak menteni. Így le tudod tesztelni, hogy amit használsz az fog-e menteni a hosszú keresés végén (és nem a hibás drive-ot nyúzod). Mentés közben hűtsed a winyót, megnyújthatja az életét (mentéskor előnyös lehet).

Ha a könyvtár neve felülíródott, akkor a mentő progi ad nevet neki. Ezért teljesen normális ha a könyvtárszerkezet szétesik, de az állományok megvannak.

Ha garis, akkor érdemes megpróbálni érvényesíteni. Nem kell az orrukra kötni, hogy esetleg megfőtt. A SMART ugye kijelzi. Miért nincs minden gyártónak progija hozzá? Vagy az OS miért men kezeli? Mert sokkal több winyó menne vissza garanciába. Akkor meg ennyire lehet élelmes az ember. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1718) Maksifül válasza liksoft (#1717) üzenetére


Maksifül
senior tag

Ha nem is minden, de a cuccok javarésze szépen visszajött az adatmentés során.
Köszönöm szépen, mindenki nevében, akiknek szükségük van a fényképekre!

Mit gondolsz, mi fog történni a hibás lemezzel, ha csinálok rajta egy teljes formatot? Használható lesz mondjuk olyan formában, hogy tegyek rá egy rahedni holmit, és a szekrényben őrizgessem, ahol nem tud tovább főni?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1719) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

?: Rejtett particiót hogyan lehet létrehozni?
!: Mikor nevet adsz neki, szürkével írd!

Bocs...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1720) liksoft válasza Maksifül (#1718) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a rámásolt anyagok visszaolvashatósága nem kritérium, akkor nyugodtan el lehet tenni a szekrénybe. :D

Tudottan hibás eszközt nem célszerű semmire sem használni a későbbiekben. Az egyetlen alkalmazási területe, ha a haverhoz cipel át az ember anyagot. Hiszen akkor megvan a másik winyón is. Vagyis ha menet közben megpusztul, akkor a bosszússágon kívül más kár nem ér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1721) Maksifül válasza liksoft (#1720) üzenetére


Maksifül
senior tag

Minden segítségedet, tanácsodat még egyszer nagyon köszönöm!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1722) föccer válasza liksoft (#1720) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg ha csizmát húz az ember, akkor poénos vele focizni :DDD

no offenz plz, befejeztem az offot

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1723) Massacre``


Massacre``
csendes tag

Vki tud nekem nagyongyorsan segíteni! Elszált a winyóm fele :O ! nemtom mivel mentsem vissz a cuccokat, vki gyorsan plz, help !!!!!! :R

(#1724) föccer válasza Massacre`` (#1723) üzenetére


föccer
nagyúr

Lepkeháló és egy kényelmes, gyors cipő elő és futás utánna ha elszált.

Talán ha egy kicsit kifejtenéd, hogfy milyen HDD-röl van szó, milyen és mekkora partíciókkal milyen OS mellett. Milyen tünetei vannak, mit jelent hogy ''elszált''. Mivel próbálkoztás eddig, mikor történt a balesdet, azóta hívtál-e már valakit. etc etc.

Ha megvannak az alap infők, akkor esetleg a hozzáértők tudnak segíteni abban, hogy mivel próbálkozz, vagy esetleg vidd egyből adatmentő céghet, mert szoftveressen csak rontanál a helyzeten.


Béke

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1725) mr_ricsi válasza Massacre`` (#1723) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''gyorsan plz, help !!!!!! ''
A hsz-odban 3 szó híjján ott a megoldás a problémádra:

''gyorsan pÍz, és liksoft a help '' :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1726) szepsuti


szepsuti
aktív tag

hello srácok!

nagyon bízom benne h tudtok vmit segíteni, nagyon fontos lenne.
na a szitu 200 gb-os samsung sata vinyámmal történt vmi.
lehet h lámának néztek majd most de a sata- ,,trükköket'' nem igazán értem.
tunningolgatni próbáltam a gépet, de az sp2 es windowsom nem akarta az igazságot, ezért 1 másik samsung 120 as vinyóra feldobtam 1 sp1 es rendszert. alaplapom asus a8n sli deluxe (8 sata csati van rajta) 4 nforce 4 hez, 4 pedig sata raid. eddig mindig a chipsethez tartozó csatit használtam, de most ki akartam próbálni a radies cuccokat. rákötöttem, bebootol a 120 as pata vinyóról. és semmi adat a 200 as vinyón. se 1 partíció semmi

2 partició volt a 200 ason.(10 és 190).
nagyon kellene a segítségetek. remélem tudtok segíteni. előre kérek elnézést a lámáskodásomért.

üdv: Süti

(#1727) liksoft válasza szepsuti (#1726) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem inkább a tuninggal és az SP1-el van gondom.

Nem írtad, hogy CHKDSK futott-e induláskor. Az alaplap látja-e a 200-as winyót. Lemezkezelőben látható-e fizikai egységként.

Ugyanis több dolog lehet:

1. SP1 kevés volt, és hazavágta a 200-as winyó elejét. (28/48 bites címzés)
2. Tuningot nem szerette, hibásan írt az OS adminisztrációs területre.
3. Elhalálozott a 200-as.
4. Dinamikus kötetek voltak a 200-as winyón. (Ekkor az új XP-vel a kötetet csatlakoztatni kell. Addig nem látható. Viszont illik ugyanazt az SP-t használni !!! )

Hirtelen 4 a lehetségesek közül. Pontosabb találathoz több szakmai info kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1728) liksoft válasza mr_ricsi (#1725) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gondolom megoldódott, hiszen nem jelentkezett. Vagy sikerült felülettesztet végezni, vagy nincs píz, stb... :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1729) szepsuti válasza liksoft (#1727) üzenetére


szepsuti
aktív tag

tunningolni akartam csak, mert sp2 alatt mindig kifagytak a windows-on futó órajel emelő progik, anno sp1 el nem voltak oylan gondjaim, azért tettem fel, vinyót nem tunningoltam semmit, nem turkáltam benne, az tök érintetlen.bios felismeri, a windows is, de semmi particó nincs rajta. a 4ik pontot nem értem:$ valami adatvisszahozó progi segíthet esetleg?

(#1730) liksoft válasza szepsuti (#1729) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A legtöbb chipset esetén ha a fő órajelet emeled, annak arányában emelkedik a SATA órajele is. Egy szabványosított sebességet nem illik önkényesen megváltoztatni, abból jó nem sül ki. Így adatátviteli hibák keletkezhettek. 2-es pont.

Egyébként ha bármi hibásan működik a tuning miatt, akkor a tuningot nem viseli el a rendszer. Tehát hiba úgy hagyni, és erőltetni.

A 4. ponthoz: [link] igaz 2003-nál, de a lényeg ugyanaz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1731) szepsuti válasza liksoft (#1730) üzenetére


szepsuti
aktív tag

valahogy menthetők az adatok?

(#1732) liksoft válasza szepsuti (#1731) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Remélhetően igen, de más-más hiba esetén máshogyan kell.

Arra viszont még mindig nem válaszoltál, hogy CHKDSK futott-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1733) szepsuti válasza liksoft (#1732) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nem futott.

(#1734) liksoft válasza szepsuti (#1733) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez legalább jó hír!

Tuningot megszüntetve SP2 rendszer esetén a lemezkezelő mit lát a 200-as winyóból? (Kép is jöhet.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1735) szepsuti válasza liksoft (#1734) üzenetére


szepsuti
aktív tag

semmit nem lát belőle, eszközkezelőben felismeri ott van h a vinyó csatlakoztatva van de amúgy semmit

(#1736) liksoft válasza szepsuti (#1735) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jó. Akkor most tisztázzuk, Te az eszközkezelőt írod, én meg a lemezkezelőt. Az két külön program!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1737) szepsuti válasza liksoft (#1736) üzenetére


szepsuti
aktív tag

lemezkezelő = pl: pmagic? ha igen akkor az egész vinyó unallocated.

(#1738) liksoft válasza szepsuti (#1737) üzenetére


liksoft
Topikgazda

NNEEEEEEMM !! :O :O :O

A Windows rendelkezik saját, belső, lemezkezelővel. :((( Nem szükséges külső programokat használni, melyek inkonzisztenssé tehetik a rendszert! :(

Elnézésedet kérem előre is, de a kérdésekre adott válaszok alapján két dolgot tudok felajánlani.

1. Elhozod fizetős mentésként (nem szokásom nyiltan ajánlani mert ez fórum, nem reklámfelület, de félek, teljesen sikerül hazavágnod rajta az adatokat, így nincs idő az udvariasságra).

2. Megpróbálod Magad a GDB-vel (fizetős) elemeztetni a 200-as winyót, és amit azon talál, azt ezzel az adatmentő progival MÁSIK (fizikailag is másik) winyóra átmásolod.

A meglévő winyóról CSAK olvasni szabad, azon semmi más műveletet nem szabad végrehajtani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1739) szepsuti válasza liksoft (#1738) üzenetére


szepsuti
aktív tag

azért köszi a fáradozásodat, és még 1 szer elnézést a lámáskodásért.
további szép napot!

üdv. Süti

(#1740) szepsuti válasza szepsuti (#1739) üzenetére


szepsuti
aktív tag

sikerült megoldanom egy alig pár kb-os progival( file recovery) igaz nem maradéktalanul, de a fontos adatokat lementettem.

(#1741) liksoft válasza szepsuti (#1740) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök neki!

A lényeget viszont szereted megtartani. Anno úgy kellett kihúzni Belőled pár információt, most meg a progi nevét nem adod meg. Pedig másoknak is segítség lehet, akik Hozzád hasonló helyzetbe kerülnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1742) szepsuti válasza liksoft (#1741) üzenetére


szepsuti
aktív tag

snd-Active@ File recovery 5.0 (Lsoft Technologies Inc)

(#1743) hightower


hightower
tag

Sziasztok!

Van egy WD -160GB SATA-s, írás-olvasási sebessége 40-50MB/s-ről lecsökkent 10-20MB/s-re miközben a processzor terhelés 100% körül mozog, előfordult, hogy hiába fejezte be a másolást a proci terhelés 50-100% körul maradt, a feladatkezelő álltal mutatott folyamatok pedig csak kb: 5%-ot használtak összesen, és csak restarttal lehetett megszüntetni. SP2-őt használok, a winchesteren 3 NTFS partíció van. HD sentinel-el, nézve lsd. linkelt képek, hátha ez segít megoldani a problémát.

[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#1744) hightower


hightower
tag

Egy lemaradt
[link]

(#1745) liksoft válasza hightower (#1744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem túl fényes a drive állapota. Tápegység rendben? Nem volt soha meleg? (Nem olyannak tűnik, de WD-ből sok riportot még nem kaptunk, így inkább megkérdezem.)

Mentsél. Nem ment át PIO módba? Mert ez okozhatja a lassulást. Azt is meg tudod nézni az információk fül alján (a drive mit tud, és miben működik).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1746) hightower válasza liksoft (#1745) üzenetére


hightower
tag

Tápegység 420W Chieftec, eddig nem volt vele gond. De az mitől lehet, hogy egyszerű fájlkibontásnál (WinRar) 10% prociterhelés, + 2-4% egyéb és mégis 100%-on megy a proci?
Linkelek még be képet.
[link]
[link]
[link]
:R


[Szerkesztve]

(#1747) hightower válasza liksoft (#1745) üzenetére


hightower
tag

Ja és nem is melegedett soha, 33C szokott álltalában lenni.

(#1748) hdsentinel válasza hightower (#1746) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !

Lehet, hogy mégis PIO módban megy a merevlemez? (bár nem úgy tűnik, de nem lehetetlen).

Ha az asztalon a Sajátgépen jobb gomb, Tulajdonságok, Hardver, Eszközkezelő panelen az IDE ATA/ATAPI vezérlőket kibontod és megnézed az egyes vezérlők tulajdonságlapját, mit látsz?
Ott ki kell, hogy jelezze, hogy az egyes csatornákon az eszközök milyen átviteli módot használnak.

(kérlek, ha nem egyezik meg az ott látott adat azzal, amit a HD Sentinel program kijelez, küldj egy riportot nekem!)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1749) hightower válasza hdsentinel (#1748) üzenetére


hightower
tag

Hi!

Tényleg PIO módban ment beállítottam SATA2-re mostmár száguld 60MB/s-al olvas-ír. :)
A winchestert 2 hónapja használom, és a sentinel szerint rosszabb állapotban van, mint a 3éves WD40GB, igaz ezen csak az OS van ezért is nem dobtam még ki. Várjam meg amíg tönkremegy, gondolom a garancia erre nem vonatkozik, hogy egy szoftver szerint sz..r. :(
Köszi nektek a segítséget, gyorsan megoldódott, de hogyan került PIO módba azt nem tudom, mert eddig jó volt. :F
Riportot küldöm.



[Szerkesztve]

(#1750) thekristóf


thekristóf
csendes tag

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem, hogy meghajtómotorhibás vinyóval lehet-e még kezdeni valamit. Van belőlle 2 teljesen egyforma, ugyanakkor vettem, és ha kicserélem a NYÁK lapot, akkor sem pörög fel a hibás vinyó, míg a párja ami egyébként is működik, ugyanazzal a lappal rendesen működik. Köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.