Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) fasyrt válasza mr_ricsi (#882) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem én csináltam... saját fiuk (2× éves). De nem szakszervíz, de ennyire azért ért hozzá... Nem volt jó 5let tőlük vásárolni... dehát nem kérdeztek... Mondani meg nem mondom hogy hol, mert akkor... no mind1.
1 ima, hogy menjen 3 évig.

(#902) ALI_G válasza liksoft (#900) üzenetére


ALI_G
veterán

táp jó, tápcsati jó, már próbáltam másikkal is. ezközöknek nem kéne ütközzön. hűtve van. nem aktív, de van rajta egy szép nagy passzív borda.
Megnéztem, pio módban van. meg enabled cache vagy mi be van kapcsolva.
egyéb? erre vmi?

(#903) liksoft válasza ALI_G (#902) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pio helyett udma-ban kéne futnia. Így lassú. XP topikban segítenek az átállításában ha nem sikerül. De ha 3 éves, akkor várható az elhasználódása.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#904) ALI_G válasza liksoft (#903) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha jól emléxem akkor állítja át magától az XP, ha nem tudja olyan módban használni a hardver-t. Amúgy nem IDE 1-re van kötve, mint ahogy emlékeztem, hanem ID 2-be. Sűrűn változtatok dolgokon, öszezavarodtam.,
Amúgy engedi átállítani UDMA 133-ra, csak kitudja mi lesz belőle.
mik a lehetőségek így, hogy engedi átállítani?

(#905) liksoft válasza ALI_G (#904) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:F Ha nem haragszol meg érte X km távolságból inkább nem jósolnék. Sok minden nem tisztázott, így nem merek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#906) ALI_G válasza liksoft (#905) üzenetére


ALI_G
veterán

:) nem haragszom. miért haragudnék. Mi minden nem tisztázott? (tovább nem zaklatlak)

(#907) liksoft válasza ALI_G (#906) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az amit a 894-ben írtál, számomra inkább story mintsem műszaki leírás. Így ebből csak annyit tudok, hogy egy 80GB-os legalább 3 éves Maxtor egyre lassabb. A lassulásnak lehet fizikai és logikai (OP adminisztrációs) oka is.

Logikai: Nagyon sokat használtad, rengeteg file-t hoztál létre, sokat töröltél, NTFS régi formattálással vagy csúnyán töredezett FAT32 esetén. OP adminisztrációs sérülése van mely túlcímzi a drive-ot, így onnan nem tud olvasni, hibát észlel és átmegy pio módba. Stb...

Fizikai: Tápcsatlakozó hibásan érintkezik (koszos vagy kilazult - tisztítás és csatlakozó csövek összébnyomása). A táp elöregedett, zaj (ingadozó tápfesz) jut az elektronikára (alaplapon vannak tápszűrő kondik, de a winyókon nem!), így határértéken írt a felületre, melyet később nehezen (sok ismétléssel) tud csak olvasni. A felületen elindult az anyagleválás - fejre feltapad a mágneses por, máshogyan repül, nehezebben ír és olvas. Az egyik fej álló helyzetben letapadt a felületre, amikor elindult deformálódott a kar, így nehezen ír és olvas. Fejszerelvényen lévő erősítő vagy a külső elektronika elöregedett (elektronikai - kristályszerkezeti szemmel nézve), így határértéken dolgozik, sokat ismétel, így lassul, az OP pio modba kapcsolja az adatok védelme miatt. Hibás az ide kábel. Alaplapi ide controller hibás. Sok cserebere közben észre sem véve statikus kisülések miatt sérült vagy az alaplap vagy a winyó elektronikája. (Minden chip-en belüli félvezető alkatrésznek (tranzisztor - kondenzátor - stb..) meghatározott felülete van, mely értékével arányos. Statikus kisüléskor ebben lyuk keletkezik, mely csökkenti a felületet, így változtatja elektronikai tulajdonságát, értékét. El fog jutni olyan állapotba, amikor már működésképtelen.) Stb....

Kérdésedet nem vettem zaklatásnak, szivesen válaszolok (ha tudok - tudom mi a megoldás és mi a pontos helyzet). De a fentiek bármelyike okozhatja a lassulást, és csak egy kis részét emeltem ki a lehetséges okoknak, azért van ott az stb.

Én azt a winyót letörölném (adatok lementése után), gyári tesztprogrammal (DOS-os) destruktív tesztnek vetném alá. Mindezt üres gépben (felesleges elemeket - CD, DVD, plusz winyó, nem használt kártyák) (tápfesz biztosítása miatt), új ide kábellel, tisztított, javított tápcsatival tenném. Ha nem talál hibát, akkor tovább tesztelném, adatátviteli sebességet néznék (ehhez már kell másik winyó, és OP ami alatt a progi fut), persze előtte az udma módot be kell állítani.

Még most is csak a töredékét írtam le az esetleg elvégzendőknek. Így talán érthető az előző hsz-em.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#908) ALI_G válasza liksoft (#907) üzenetére


ALI_G
veterán

wow :Y Ez messze túl mutat mind architektúrális, mind softveres tudásomon, de felfogtam mindent (sokról még nem hallottam).
Maxtor 6Y080L0 (82,0GB)
everest nem írja mikori, és most be van gyógyulva, hogy megnézzem, de kb. 3 éves
XP SP2 2 hónapos.
NTFS-ben volt világ életében, utolsó formázás kb. fél éve volt, mikor a 250es átvette helyét, és egybe raktam a 3 akkori partíciót (win telepítóvel töröltem, és formáztam egybe).
sose volt töredezett, mert sűrűn törmentesítek (lehet túl sűrűn :F -legnagyobb időköz kettő között olyan kb. 1 hónap-)
táp: 400W-os mercury, 1,5 éves, nem eredeti venti van benne, hanem jobb->hűtése nagyon jó és halk (Ystech). Enyhén langyi levegőt fúj ki.
tápfesz minden érték kitérése kisebb mint +-5%
hibás érintkezés. talán, majd csekkolom maholnap, bár nincs semmi feszmérő szerszámom, nemtom hogy nézzem meg jó-e teljesen.
elektronika kristályszerkezetét és a fejet most nem nézem meg :))
Alaplapi IDE vez. jónak kell lennie, bár használtan vettem 1 gyerektől 2 hónapja az alaplapot. Ő mai napig használná, ha nem adta volna el. Nem szólt, h hibás lenne, bár előző alplapom ami tönkrement IDE vez. hibás is volt, többek közt. (lehet tönkre vágta volna kicsit a vinyót? :F megjegyzem, egy TI4200at tönkre tett az előtő lapom 2 hónap alatt, sajnos akkor vinyó is benne lehet a szórásban)
Sok cserebere: no azért nem nagyuzemben cserélgettem :)

A vinyó tápkábelén van egy 12 cm-es venti, egy Radeon 9800se@8pipe és a 80as vinyó. Nem tudom, hogy a táp egy ágán hány A-t tud leadni, de nagyon sokra nem számítok. Az igaz, hogy az R9800 óta többet szórakozik velem, de ilyenek ez előtt is csinált.

üdv.: Ali

[Szerkesztve]

(#909) liksoft válasza ALI_G (#908) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A különböző ágak a tápon belül egy helyre futnak, így a táp teljes terhelését kell nézni. Az a táp jó ha egy minőségi (FortronSource, stb...) 300-as teljesítményét tudja. Az elektronika ha már kapott pofont, jobb nem lesz, csak rosszabb. A +- érték az egyik, a rajta lévő tüskék és beesések sokszor fontosabbak. Azt pedig csak oszcilloszkoppal látod. Próbáld ki amit az előző hsz végén írtam. Mentés, gyári teszt, speed. Lehetőleg minél kisebb tápterhelés mellett. Ehhez a táphoz meg ajánlom: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#910) ALI_G válasza liksoft (#909) üzenetére


ALI_G
veterán

Igen, tuom, hogy jó ha a minőségi 300W tápot feléri.
3200-ért elég drága. (vagy ennyi lenne 10 db? :F) Inkább amint lesz rá pénzem veszek 1 minőségi tápot. Ez amúgy is a terveim közt most az első helyen van.
thx mindent.

(#911) liksoft válasza ALI_G (#910) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a MAXX-re gondolsz, hogy drága, akkor azt kell mondanom a számítógéped még drágább. Annak az árnak ez a védőeszköz csak a töredéke. Ez olyan mint a biztonsági öv az autóban. Beteheted egyébként a minőségi táphoz is. Nekem is így megy az összes gépem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#912) mr_ricsi válasza fasyrt (#901) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1 ima, hogy menjen 3 évig.''
Remélem, nem te imádkozol! :F !

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#913) mr_ricsi válasza ALI_G (#897) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha kell adok report-ot.''

Mutass egy smart riportot. (Képernyő mentést.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#914) ALI_G válasza mr_ricsi (#913) üzenetére


ALI_G
veterán

Feltöltöttem ATW-re:
kép riport: [link]
fájl report: [link]

(#915) liksoft válasza ALI_G (#914) üzenetére


liksoft
Topikgazda

ÁÁÁÁÁ :Y :Y :Y

Ricsinek igaza volt! Nézd meg a ''Reallocated Sector Count'' értéket. A maximálisan megengedett 63 helyett 270 van már. Ez a felülethibából áthelyezett szektorok száma. Nem tűnik biztatónak, de az, hogy az Everest ezt a sort így hozza:
''05 Reallocated Sector Count 63 227 227 270 Rendben: Az érték normális'',
és nem pirosan, az oltári nagy gáz!!!

A winyót célszerű inkább már csak hurcolászósnak használni, de úgy, hogy a rámásolt anyag legyen meg a gépen belül is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#916) ALI_G válasza liksoft (#915) üzenetére


ALI_G
veterán

:O :O :O :O áááááá, ne má.
Én egyáltalán nem értek a SMART értékekhez, csak azt nézem, hogy jó, megfelel stb. még jó, hogy megnéztétek.
Szóval akkor konkrétan mi a hiba vele? esetleg vki megmeri kockáztatni mennyi ideje van hátra?
:O
akkor 100, hogy az adatok védelmében váltott vissza pio-ba?
ez gáz...

[Szerkesztve]

(#917) ALI_G


ALI_G
veterán

Most látok egy olyan fájlt a root-ban, hogy ntldr. (az ntldr is missing hibából ugrott be, hogy vmi report fájl) Már 260 k-s. Tele hibákkal:
Windows could not start because of an error in the software.
Check hardware memory configuration and amount of RAM.
Too many configuration entries.
Could not access disk partition tables
The 'osloadpartition' parameter setting is invalid.
Could not read from the selected boot disk. Check boot path
and disk hardware.
The 'systempartition' parameter setting is invalid.
Could not read from the selected system boot disk.Check 'systempartition' path.

Meg még vagy 40 fajta hiba, amik ha jól sejtem boot közben keletkeztek. Írtam, hogy nekem a 80asról olvassa be a boot tudomisénmit, majd így indítja a 250esen lévő XP-t (ne kérdezzétek, hogy sikerült így felrakni oprendszert, de eddig csak így sikerült, hiába adom a telepítőnek a SATA drivert még az elején :() ez jó sok hiba, még laikusnak is.

(#918) ALI_G


ALI_G
veterán

Indítottam egy chkdsk c: /R -t és leválasztottam véletlen. A fájlok ellenőrzését végzi marha lassan. Ha kiikszelem mi lesz? vagy restart? :F

(#919) mr_ricsi válasza liksoft (#915) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nézd meg a ''Reallocated Sector Count'' értéket. A maximálisan megengedett 63 helyett 270 van már.''
A Maxtornál minden attribútum visszaszámlálós jellegű. Tehát ennél jelenleg 270, és ha egyet felhasznál, akkor 269 lesz. Ez addig csökkenhet amíg 63 alá nem megy.

A vinyó SMARTjában minden OK. Viszont ALI_G-nek túlhúzott procija van...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#920) ALI_G válasza mr_ricsi (#919) üzenetére


ALI_G
veterán

igaz, túlhajtott, de világéletében 3,2+ on ment a barcim. ráadásul ez egy NF7 S V2.0, ezek elég jól bírják a tungot is. Északi híd-on passzív Zalman van.

p.s.: chkdsk megugrott 39%-ra. lehet még ma befejezi :DDD

[Szerkesztve]

(#921) mr_ricsi válasza ALI_G (#917) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A túlhúzott proci miatt: memória teszt a memtest86-tal kb. 4 órán át, aztán pedig prime95 szintén 4 órán át.

A vinyódról ments mindent, majd a powermax-szel formázd le, és teszteld.
Nem tudom, az IDE-kábel csere-próba volt már? (nincs erőm az előzményeket elolvasni...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#922) ALI_G válasza mr_ricsi (#921) üzenetére


ALI_G
veterán

mem 400on megy, ez alapfrekije neki (kingston value), és az is kb 1,5 éve megy a gépben. memtest nem írt hibát sose, bár 4 óráig sose ment. prime-ot se nyomtam 4 óráig, de maga a gép a CPU és mem miatt sose fagyott így húzva se.
IDE csere nem volt, tervben van, holnap este lesz is rá időm, addig mennie kell a gépnek. Valszeg amúgy is veszek egy kábelt, mert ez már 2 éves, viseltes darab, még régi laphoz adták, xal gyári.
thx. az infót.

(44%-on jár)

[Szerkesztve]

(#923) piramis


piramis
csendes tag

sziasztok. vinyóm elszállt. ráizzítottam a getdatat. egy ideig ment is szépen aztán hosszú ideig csak errort jelzett majd a végén megint akadt néhányműködő szektor. a vége az lett hogy az adatok kb fele megvan, azok is számokkal jelölt mappákban és össze-vissza. sok mappa pedig át van húzva. mit tegyek?

(#924) biker


biker
nagyúr

üdv, liksoft várostárs :)

Tudnál e valami bíztatót mondani egy olyan seagate vinyóra, amin linux volt, hogy egyszerűbb legyen, majd egyik napról a másikra minden file látható rajta, ha bemountolod, de SEMMI sem olvasható. se nem bootol, se semmit nem csinál, mert nem olvasható, csak a szerkezet meg a file lista.

próbálták már több gépen, bűvészkedni, de semmi eredmény

most egy elektronika cserén gondolkodnak, de egyelőre nincs ugyanilyen hdd

szerinted az egyáltalán segítene?
van rajta 1-2 gigányi fotó, amit épp aznap akartak kiírni dvd-re :(

vagy inkább ne bántsák?

látatlanban ha hozzád kerül, mi pénz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#925) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Esetleg nem tudja valaki hogy az Everest miért nem jelez SMART-ot 2db Samsung SATA-s, és 1db Samsung SATA2-es vinyóra? :F

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#926) liksoft válasza biker (#924) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Most HW vagy SW hibás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#927) liksoft válasza mr_ricsi (#919) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Megnéztem az itthoni Max winyókból kettőt (2F040L0 - 2004 szeptember , 6Y080L0 - 2003 április) és mindkettő reallokált szektoradata 0. Vagy mindkettő a halálán van (nem érzem), vagy más algoritmust használnak, vagy 0-tól kezdődik a számolásuk. Tesztprogramok: Lavalis, HDSentinel 1.08b.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#928) biker válasza liksoft (#926) üzenetére


biker
nagyúr

jó kérdés :)

minden file ''látható'', lista kérhető, könyvtárakban lépkedhetsz, de bármit olvasnál, olvasási hiba, ezáltal értelemszerűen nem is bootol be róla a linux.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#929) mr_ricsi válasza liksoft (#927) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez pedig az én egyik 6Y080L0 vinyóm (2002. október 31), egy olyan progival, ami %-ban is mutatja az attribútum állapotát:
[link]

És most 2db 120-as Maxtor van a gépemben (6Y120P0 és 6Y120L0), mindegyiknél 253 a Value és a Worst. Az elég hihetetlen, hogy mindhárom vinyómban pontosan 253 hibás szektor legyen. (És a Speedfan-ban ott van mindkét vinyó attribútuma előtt a zöld OK is)

Maxtor 6Y120P0
Attribute Value Worst Warn Raw
Reallocated Sector Count 253 253 63 000000000000

Maxtor 6Y120L0
Attribute Value Worst Warn Raw
Reallocated Sector Count 253 253 63 000000000000

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#930) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#929) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Viszont ALI_G-nél az ''adat'' mezőben valóban 270 van, (és nem 0, mint a vinyóimnál), vagyis 270 szektort már felhasználhatott a vinyója. (Ezért nem 253 az attribútum értéke, hanem csak 227)
Majd ha kicsit kipihentebb leszek, ki fogom számolni, hány ''pótszektor'' van a vinyómban...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#931) ALI_G


ALI_G
veterán

Mi van ha 63 alá csökken az a szám? :F

(#932) liksoft válasza mr_ricsi (#930) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Annak a mezőnek a csökkenése valóban a drive ''romlását'' jelzi. A gond csak ott van, hogy ha elindul egy redirektálási folyamat, az nem jó jel. Az új drive esetén jelentkezhet pár darab amit a gyár a tesztje során nem tudott felderíteni (ritka eset, de van rá példa), majd be kell állnia egy stabil értékre. ALI_G-nél 3 éves korában kezdődik a ''dadogás'', lassulás és láthatóan nem pár redirektált szektorral rendelkezik. Így ez a redirekció nem a felületen nem detektált hibák, hanem elöregedéses folyamat eredménye. Lehet felülethiba, de a fejszerelvény öregedése is. Ezért írtam, hogy ''hurcolászós'' winyónak még használható, de rendszernek, fontos adatnak NE használja. Ugyanis ez a drive nem fog meggyógyulni, csak romlani.

A smart listádból hiányzik 2 oszlop. Számomra a 4. oszlop adatai többet mondanak az összes többihez képest. [link]
Kiszámolhatod, de ritka eset, hogy a drive megéli azt a kort. Sokkal hamarabb meg szoktak halni, ezért nem szeretem a visszaszámlálós értéket. Van olyan gyártó aki a timeout értéket nem veszi figyelembe redirektáláskor. Így ha nagyon hosszú próbálkozással bejön a szektor, akkor az jó, nem redirektálja. Legközelebb meg elveszíti az ott tárolt adatot. Bravo. Többen korrektül ilyen esetben is redirektálnak, hiszen gáz van. De így a drive átviteli sebessége (amáshol tárolt szektor miatt) ingadozó lesz (kis mértékben, de esetleg nem tudja tartani a gyári paramétereket), ezért nem teszik. Szerintem ez semmi más, mint kozmetikázás, blazírozás, hogy nem veszik észre. De nem figyelmeztet egy esetleges adatvesztésre, hibára amit akár a tápegység is okozhat. Tehát nem tudok felkészülni. Pedig a smart ezért készült. Csak hát sz@r terméknél (minden gyártó a saját magával szemben támasztott követelményének megfelelő, hibátlan terméket készít, csak a hibaszázalék változó!) ezt világgá is kürtölné.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#933) mr_ricsi válasza ALI_G (#931) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi van ha 63 alá csökken az a szám?''
Akkor már a Maxtor is elismeri, hogy a vinyód sz.r.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#934) Tibitheone


Tibitheone
csendes tag

helo
sajnos decemberben arról írtam, h elszállt a vinyóm, a partíciók hirtelen eltüntek,
mikor a mobilracket pakolgattam egyik gépböl a másikba...
köszönöm az akkori segítséget, sikeresen vissza lettek állítva az adatok,
majd egy hete megint ugyanaz a probléma lépett fel, akkor is visszaállítottam,
de vettem egy új vinyót, és arra tettem vissza mindent.

most ez az új vinyó vesztette el a particióit, ugyanabban a gépben,
mikor 3 vinyót és 2 cd-t cserélgettem. (xp már újrainicializáltatta, de semmi...)
lehet ez alaplapi probléma?
csak getdatával tudom visszaállítani a fájlokat?
jó lenne egy olyan megoldás, ami egyböl a particiókat teszi eredeti állapotba,
létezik ilyen?
vagy vegyek új alaplapot?
mert ismerősöm szerint az alaplapi vezérlő már haldoklik...

(#935) brd válasza Tibitheone (#934) üzenetére


brd
nagyúr

Tuning nincs esetleg a gépben? Kábelcsere volt már?

The only real valuable thing is intuition.

(#936) liksoft válasza Tibitheone (#934) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A partíció eltűnések hibás pozícióba történő írásból adódnak legtöbbször. A téves írás sokminden eredménye lehet. Túlhúzott gép, hibás memória, hibás ide kábel, hibás driver (a driver állít az üzemmódon, esetleg órajelen a controllernél - ha ez hibás, bizonytalan működést eredményez), hibásan kiválasztott üzemmód, alaplapi órajelkonfigurációk, és csak a legvégén a winyó hibája.

Ha a normál üzem közben is voltak olyan állapotok amikor a scandisk hozta rendbe a winyót, vagy hibás adatok, másolás volt, akkor a rendszer bizonytalan. Vissza kell állítani alapra az alaplap működését, ide kábelt ellenőrizni vagy cserélni. Memória és videokártya tesztet órákon keresztül futtatni. Vagyis ellenőrizni a HW-t. A virtuális memóriát úgy beállítani, hogy ne tárolja kikapcsolás után - új indításkor újra hozza létre. Ugyanis a virtuális memória sérülése is okozhat hibás memóriakezelést (logikai, nem hw hiba).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#937) Chipcad777


Chipcad777
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy nagy problémám... először is két vinyó van a gépben egy 40GB-os és egy 120GB-os Maxtor(ezzel van a gond). A 40gigás IBM vinyóm ketté van osztva egy 10gigás részre(ezen van az op.rendszer [WinXP sp2]) és egy 30 gigás részre. Ezzel a vinyóval semmi gond. A 120GB-os maxtoromon tároltam minden anyagot (zenéket, filmeket, az egyetemre a dolgaimat amik nélkülözhetetlen dolgok). Ez egy particíó az egész 120giga.

Na most a probléma...
A minap újratelepítettem az XP-t, és minden progit a maxtoron tároltam ezért onnan telepítgettem azokat szépen sorjában, fel ment minden...egyszer itthagytam a gépet egy 15percre kb. és mire visszajöttem nem tudtam megnyitni a 120-as vincsit. azt írja a Total Commander,h ''nincs ilyen meghajtó'', a sajátgépben pedig azt,h ''a meghajtóban lévő lemez nincs megformázva, kívánja most...'' A lemezt átnevezte a gép magától ''Helyi lemez''-re.
Ha a tulajdonságokra rákattintok akkor azt jelzi,h '' 0 byte foglalt terület, 0 byte szabad terület '' Szóval elég érdekes a dolog.
Na most olvasgattam én itt vissza mindent és ki is próbáltam a a ''PC inspector file recovery'' progit. Látom a meghajtón lévő fájlokat meg mappákat tudok bennük böngészni (tehát látja a progi az elveszett fileokat) csak éppen lementeni nem tudom mert hibát ír folyamatosan, mégpedig ezt: 'error no.23 ; drv: 129 LBA: 6295807 ; blocks: 4096..Abort..retry..ignore.. ha bármelyikre kattintok visszjön újból. A hibaüzenet amit kiír nyilván a maxtor vinyó adatai szóval azzal van gondja...

Ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném mert tényleg nagyon fontos dolgok is vannak azon a vinyón, különben nem foglakoznék velük(pl. szakdolgozatom-->amit nem szeretnék előlről kezdeni)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv: Bálint

(#938) mr_ricsi válasza liksoft (#932) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''láthatóan nem pár redirektált szektorral rendelkezik.''
Ha saját vinyóm lenne, akkor 40eres kábellel, LLF után telírnám 2x-3x, megnézni, hogy szaporodnak-e az átirányított szektorok.
(És az is sz.r a redirekcióban, hogy nem lehet megnézni, egy ''bokorban'' vannak-e a hibás szektorok, hogy -esetleg- particionálással ki lehessen zárni azt a területet a használatból, amivel egy elég megbízható vinyót lehetne még csinálni belőle.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#939) fasyrt válasza mr_ricsi (#912) üzenetére


fasyrt
őstag

Hát ki más? Ha nem megy a gépük, majd rohannak a szomszédba. :(

Nem adatmentés, de ti remélem tudtok válaszolni:
A seek zaj az mekkora frekvenciás zaj? :U
WDC WD1600JB-00GVA0 (WD-WCAL82279530)
Ha segít. :)

Ergo WD 160 GB E-ide.

Szerk.: [link] :)

[Szerkesztve]

Szerk2.: Egy vinyónak mi az ideális hőfok? Mert most idle 35°C, ami terhelés hatására 45°C-ig megy fel.

[Szerkesztve]

(#940) BobChemistry


BobChemistry
őstag

szia liksoft

nem adatmentéssel kapcsolatos a kérdésem, de remélem tudsz segíteni:

az lenne a kérdésem, hogy RAID 0 tömböt lehet partícionálni?
és mennyivel lenne gyorsabb tőle a gép?

per pill. két 80GB sata II. hdd között (sata I. porton) nf2ultra chipsettel 50-55GB/sec(hitachi hds728080pla380)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#941) fasyrt válasza BobChemistry (#940) üzenetére


fasyrt
őstag

Miért ne lehetne partícinálni? :) 4 partíciót csuklóból. ;)

(#942) mr_ricsi válasza fasyrt (#939) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egy vinyónak mi az ideális hőfok?''
25°C
Ettől bármelyik irányban minél kevesebbet tér el, annál tovább él a vinyó.
A 45 még nem magas, de jelenleg nincs kánikula. A 40-et próbáld megcélozni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#943) fasyrt válasza mr_ricsi (#942) üzenetére


fasyrt
őstag

Akkor jó a 45 °C...
Panelba télen úgy fűtenek, mintha nemtom... :U

Nyáron se lesz melegebb. :)

Adott 1 midi ház, hátul 120-as venti, meg 120-as táp. Oldalt van a CPU felett légbeömlő. Elölről a ház le van zárva. Nemhogy venti nincs, lyuk sincs (le van takarva). Tehát légmozgás az erősen konvergál a 0-hoz... Most van 26°C itthon, nyáron nagymelegben megy pár órára feljebb a hőmérséklet. Mivel nem nagyon van hűtés, azért a hőleadó felületet 1 CM CoolDrive7-esben foglal helyet.

Node a seek zaj milyen frekvenciájú? :F

(#944) liksoft válasza fasyrt (#943) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azért próbáld meg a légáramlást úgy alakítani, hogy a winyó beleessen, így jobb hűtést biztosíts neki. Valamint a mellette lévő helyek lehetőleg legyenek üresek.

A seek zaj gyártónként (ezen belül típusonként) és az akusztikai beállítástól függően (gyors de keményen kopogó vagy lassabb de halk seek) más és más. Így a kérdésedre ennél pontosabban azt hiszem lehetetlen válaszolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#945) fasyrt válasza liksoft (#944) üzenetére


fasyrt
őstag

Háát... Ventit nem akarok... épp ez a cél... qss legyen. :)
Alatta felette 1-1 üres 5.25''-oshely van ofkórz.

WD vinyókkal még nem volt dolgod?
Nem kell pontosan,hogy 739 Hz... Csak ehhez az ábrához mérten: [link].
De nekem az is jó, ha választasz... :D [link]

(#946) BobChemistry válasza mr_ricsi (#942) üzenetére


BobChemistry
őstag

magas hőmérséklet esetén (pl.: 60 fok) a lemezek, a fej, vagy az elektronika szokott hamarabb elszállni?

esetleg is-is?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#947) liksoft válasza fasyrt (#945) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor vegyél venti nélküli tápot, a procit félgőzzel hajtva a házon túlra is kivezetett nagy hűtőbordás tönköt alkalmazz, és használj 2,5''-os drive-ot. De ha hangos, akkor célszerű flash drive-ot alkalmazni. Vagy a szomszédhoz áttenni.

Komolyra fordítva, tényleg rengeteg függ azoktól amit előzőleg írtam. Valamint az akusztikai mérések helyett inkább a tiszta térben boncolom a winyókat. Így csak annyit tudok javasolni, nézd meg a gyári adatlapokat. Ott a decibel értékeket megtalálod minden típushoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#948) liksoft válasza BobChemistry (#946) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fej és belső erősítő. Hiszen azok jóval melegebbek. (Minél nagyobb a hőkülönbség, annál gyorsabb az azonos hőmennyiség leadása. Ezért a hideg drive belseje is hideg, a melegé melegebb, a forróé tüzel. Egyre nagyobb az eltolódás. Az elektronika közvetlen hül, a belseje meg közvetett módon.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#949) BobChemistry válasza liksoft (#948) üzenetére


BobChemistry
őstag

és azok a hőmérsékleti értékek, amiket kiírnak a különböző programok (everest, speedfan) azok a hdd melyik részén értendőek?

itt bent van egy gép, amin nincs rajta az oldala, és megy rajta egész nap a dl. a hdd oldala olyan meleg, hogy csak pár másodpercig tudom rátenni az ujjam... :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#950) liksoft válasza BobChemistry (#949) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudtommal az elektronikán van a hőérzékelő alkatrész a legtöbb cuccon. A Seagate az scsi winyóin ad is egy pontot (festék nélküli síkra mart rész) ahová külső hőérzékelő helyezhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.