Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) liksoft válasza N.Y.P.D. (#249) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Üzemi hőmérsékleten (közel 1 órai használat után) gyári tesztprogram (ha van - ha nincs akkor másik) mit mond a winyó fizikai állapotáról? Mert ha sz@r, akkor teljesen jogosan viselkedik így. Egyébként hasonlóan viselkednek a pata winyók is, ha megfőzték a fejüket és csak szívességből indulnak el. Nem ártana tudni mennyire meleg, meg mennyire hibás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#252) BobChemistry válasza liksoft (#251) üzenetére


BobChemistry
őstag

szia liksoft

vettem egy 200GB sata maxtort és ez van vele: ilyeneket írt ki a chkdisk, hogy a fáljatribútum sérült, a fájlrekordszegmens olvashatatlan, meg egy csomó javítást végzett a fájlendszeren a win...

pénteken vettem a hdd-t, 3-adjára tudtam feltenni a wint, mert mindig belefagyott a telepítésbe (világított a hdd led, de nem történt semmi, tök kuka volt az egész gép...)


Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#253) liksoft válasza BobChemistry (#252) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet tényleg winyóhiba, de nagyon sokszor csatlakozási gond. Nincs húzva a géped? Az órajel kritikus a SATA esetében. Próbáltad másik controlleren esetleg másik gépben ahol stabilan megy sata winyó? Tapasztalatom szerint az alaplapi cuccok stabilak, de a bővítő kártyáknál nagy a szórás. Még kártya alaplap probléma is lehet. Ezért célszerű a kártya eredeti bios-a mellet az eredeti vagy XP drivert használni (hol az egyik, hol a másik a jó, nincs szabály rá), vagy mindet frissíteni.

Sata kártyába HPT vagy Promise. Alaplapiban Intel, Promise, HPT ami nekem bejött.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#254) BobChemistry válasza liksoft (#253) üzenetére


BobChemistry
őstag

annyira van ''húzva'' hogy nem alapfeszen megy a procim, hanem 1,5V-on
a lap egy msi k7n2 delta2 platinum
próbáltam másik kábelt is, de ugyanaz
rendszertelen fagyások (winamp, filmnézés, word szereksztés közben), brummogó hang (mint egy traktor)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#255) liksoft válasza BobChemistry (#254) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Táp elég neki? Cseréltél, vagy új cucc?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#256) BobChemistry válasza liksoft (#255) üzenetére


BobChemistry
őstag

360W chieftec

a vinyó új, az alaplap is
a táp kb 2 hónapos
hűtve volt ezzel:

[kép]

meg előtte van egy 8cm venti a házban

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#257) N.Y.P.D. válasza liksoft (#251) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

a win hard errorollal szállt el rajta,bootolásnál pedig pool datanál szépen kifagy a gép. Milyen prgivla és h ellenőriztessem le a vinyót? Vagy h eellenőriztessem le?

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#258) liksoft válasza N.Y.P.D. (#257) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Típus? Így hogy válasszak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#259) BobChemistry válasza liksoft (#258) üzenetére


BobChemistry
őstag

sztem ez: Maxtor 80GB 8Mb cache Sata

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#260) liksoft válasza BobChemistry (#259) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igazad lehet, nem olvastam el mindent. :B

Nézem az alaplapod leírását. Szép darab. Driver nem lehet probléma? Pata a boot?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#261) N.Y.P.D. válasza liksoft (#258) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

Maxtor DiamondMax Plus9 6Y080M asszem 8mb cache 7200 rpm és 80 gigás,
Előbb beprobálkoztam,dmi pool data kicsit elhuzodott,win nem látja,tehát felesleges volt az everestet lefuttanom mivel nem látott semmit,találtam valami progit asszem powermax volt a neve,maxtorhoz,de ahhoz floppy kell ami meg nicns :( Valami olyan progi kellene amit ipodra ráteszek és ipodot pedig usb hhd bootról bebootoltatom.
vagy az alaplapomra gyanakszol?

[Szerkesztve]

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#262) BobChemistry válasza liksoft (#260) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszönöm:B

csak a sata hdd van a gépen, a másik már kifújt (az volt a seagate, amivel szenvedtem, tudod ami lassan bootolt) feltettem a sata drivert floppyról, próbáltam XP SP1/ SP2 is de az eredmény ugyanaz

próbáltam az alaplapi nforce2 driverrel, a nvidia oldaláról letöltöttel (5.10-es)
de semmi változás
egyszer csak gondol egyet és megakad, a led meg folyamatosna világít, és csak a reset segít (ctrl+alt+del nem...)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#263) liksoft válasza BobChemistry (#262) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nálam általában adatátviteli hiba során szokott így kifagyni a rendszer. Ez akkor van, ha a winyó hibába fut, és a reset rendszere is megakad. Hogy Nálad is ez-e a gond, nem tudom. Be kéne tenni egy pata winyót, rendszer fel, és 2.-nak a satát. Úgy hallottam, nem is egészséges mindig sata-ról boot-olni. (Nekem csak pata van, a sata-t csak mentés oldalról ismerem.)

Kérdezd meg Mr_Ricsit is, szerintem Neki még van egy-két ötlet a tarsolyában.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#264) BobChemistry válasza liksoft (#263) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszönöm az eddigieket

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#265) liksoft válasza N.Y.P.D. (#261) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Öreg, elavult jószág a floppy, de hibakereséskor sokszor nélkülözhetetlen. Szerezz be egyet, legfeljebb a polcon porosodik, de ha kell, legyen kéznél. Az Ipod lehetőségeit nem ismerem, segíteni nem tudok.

De szerintem a fentebb már leírt megfőzés állhat a háttérben. Az meg durva hw sérülés, nem javítható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#266) N.Y.P.D. válasza liksoft (#265) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

köszi a segitséget,de nemtok mit kezdeni a vinyóval,az nem lehet h csak a filerendszer omlott össze? Ezt is mondták páran,én is erre tippeltem,hw hibára meg nem si mertme gondolni :( De attól félek neked lesz igazad

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#267) liksoft válasza N.Y.P.D. (#266) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a BIOS nem, vagy csak lassan ismeri fel, ha használat közben egyenetlen az adatátvitel, ez mind hw hibára utaló jel. (nem biztos, de általában)
Ha az alaplap hidegen felismeri, majd bemelegedve már nem, vagy csak lassan (220 ki, majd be, a ctrl-alt-del vagy reset nem elég), akkor nagy valószínűséggel megfőtt a fej.

Szerk: Maxtor esetében. A panel ritkábban hibás.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#268) mr_ricsi válasza liksoft (#251) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mennyire 1 srófra jár az agyunk:

Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#269) nahat


nahat
tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy minden indításnál konzisztencia hibára hivatkozva a checkdisk leellenőrzi az egyik meghajtómat. Ellenőrzés után pedig elindul a windows normálisan. Hibát nem észlel. Ha én szeretném töredezettségmentesíteni a neghajtót akkor azt mondja, sajnos nem lehet mert az adott meghajtón a chdsk ütemezve van. Javasolja, hogy futassak le egy chdsk /f parancsot. Mikor ezt beütöm futtatásba akkor azt mondja, sajnos nem lehet a chdskt futtatni mert a kötetet egy másik folyamat használja... Mikor legközelebb bekapcsolom a gépet akkor megint elindul a checkdisk és nem talál hibát, és az előbbiek szerint megy midnen tovább.
Van-e erre megoldás, mit tudok tenni.
A winchester egy maxtor 120Gb 8mb cache 7200rpm (ha minden igaz).
Sosem volt ilyen problémám ezelőtt.
Talán még fontos megemlítenem, hogy mostanában többszőr előfordult az, hogy géphasználat közben a winyó hangos kattanással leállt, majd újraindult, de aztán megint kattant és lefagyott. Újraindítást követően ment minden szépen. Tápra gyanakodtam, lehúztam a winyón kívül mindent róla, hátha túl van terhelve szegény. A tápot mindenképpen cserélni fogom (Mercury 400W) egy chieftec megoldásra, de addig is szívesen meggyógyítanám a winyomat.
Köszi szépen előre is a válaszokat.
nahat

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#270) mr_ricsi válasza BobChemistry (#262) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1, Ha a procinak gyári órajelen leveszed a feszkóját, az pont olyan, mintha túlhúznád: egy bizonyos fesz alatt úgy fog hibázni, mint a túlhúzott proci. (Szerintem ezt én már írtam neked...)

2, Chieftec: az is bedögölhet, de lehet akár kontakthiba is, pl. az alaplapi ATX kábelkorbács oxidálódott, vagy elfeketedett, RAM érintkezői oxidálódtak, stb.

3, Ennek a vinyóhűtőnek milyen a feneke? Csak levegőt fúj a vinyó NYÁKjára, vagy a borda ér hozzájuk?

4, MSI K7: nézd meg az elko-k tetejét, hogy nem púposodtak-e fel.

5, ''a másik már kifújt (az volt a seagate'' ha egy gépben hullanak a vinyók, akkor első körben táp.

6, ''egyszer csak gondol egyet és megakad, a led meg folyamatosna világít''
Egy memtest86-ot is futtathatnál, legalább 5 teljes kör, van floppy a gépedben-> a floppy verzióját töltsd le.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#271) toM517 válasza liksoft (#267) üzenetére


toM517
aktív tag

Hello

Ugy nezz ki mostmar vissza tudom allitani az adatokat!
Koszonom a tippeket tanacsokat, a valaszokat! :R
Mostmar elboldogulok magamtol is, szerencsere :)
A GDB-vel sikerult amugy visszallitani az adatokat( vagyis majd csak fog, ugyanis meg most is fut :D )

Szoval thx a helpert!!
Udv

(#272) N.Y.P.D. válasza liksoft (#267) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

gondoltam 1et,vinyo gépből ki,majd jumper off,és valami söztönzött h tegyem vissza vinyót,visszatettem és mdine redben,formázási procedura,másolgatás. Ezután tegyük vissza a vinyót,midne beállitás maradt ugyanugy,majd oldallap vissza,és ugyanott vagyok,dmi pool sz@rakodik,xp nem látja. Mindezek előtt win alatt everesttel megnéztam a sata vinyo smartját,minden érték renben volt nem tért el,ebből pedig nemtom h mire következtessek. Gondolkozom Bios updaten,ugynais észrevettem egy hibát,a bios cska elsőre látja a dvd irót,egy reste után azonban nem listázza ki,tehát ki tudja h most mi a baj. :F
Vagy én vagyok a balfax...

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#273) liksoft válasza N.Y.P.D. (#272) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1. Ha segítséget kérsz, tanulj meg írni és fogalmazni. Neduddki hozzászólása könnyebben dekódolható mint a Tiéd!

Hirtelen több dolgot is csináltál. Jumpert buzeráltad, tehát lehet, hogy másik eszközzel ütközik. (Mondjuk én SATA-ra emlékszem a leírásodból, így nem értem a jumpert.)

Kiszerelted, és másik pozícióban használtad. Ha a winyó hangos, lehet, hogy a motor környékén van gond. Így oldalra állítva más a tengely terhelése és a rezonancia kisebb.

Utolsónak hagytam a legegyszerűbb (sata esetén megint érdekes, hacsak nem sata átalakító tehát toldó) esetet, a hibás tápcsatlakozást. Ez is okozhat gondot, de még mennyit!

Kb. ennyit tudtam kihámozni írásodból 5-6 perces processzorfutás után.

Szerk: elírás

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#274) BobChemistry válasza mr_ricsi (#270) üzenetére


BobChemistry
őstag

csak a levegőt fújja rá, nem érintkezik vele

a táp nem hiszem mert 2 hónapos még csak (bár előtte is 360W chieftech volt, csak másik szériából...)

viszem haza a memtestet, floppyt szerzek

a lapot pénteken vettem, remélem nincs vele gond, de majd megnézem

igen, írtad a feszt is, megpróbálom úgy is

egyébként most Hitachi lesz helyette...remélem jó lesz

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#275) liksoft válasza BobChemistry (#274) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Hita az 5 és 12 V-ra érzékeny, illik stabil zajmenteset adni neki. Jó táp esetén ez egyáltalán nem gond. (Csak gondoltam, jó ha leírom.) A hiba bad sector-ként szokott jelentkezni. Később a gyári progival szinte minden esetben eltüntethetőek ezek a hibás szektorok.

Csak azért írtam, mert jó drive, de a jelen esetben ebbe belefuthatsz. Akkor meg már nem ér váratlanul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#276) zoty314


zoty314
aktív tag

Nekem tipikus döglött vinyó problémám van. Kb. 2 hetes 200GB-os Samsung SP2014N vinyóm beadta az unalmast. Erősen úgy tűnik, hogy valami megsült az elektronikán, viszont ez még az előtt, mielőtt átmásoltam volna egy másikra is, ugyanis 2db ugyanilyen vinyót vettem, a másikat használom jelenleg. Még a sorozatszámuk is egymás utáni. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni legalább az adatokat lementeni róla (pl. elektronikacserével, hisz a két vinyó elektronikája ugyanolyan), aztán vinném szervízbe, hátha nem veszik észre, hogy matattunk rajta. :)

A segítségeteket, ötleteiteket, tippjeiteket előre is köszönöm.

(#277) mr_ricsi válasza BobChemistry (#274) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''floppyt szerzek''
Az UltimateBootCd válogatáson rajta van (CD-ről bootol.)

Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#278) liksoft válasza zoty314 (#276) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha ennyire azonos megpróbálhatod a cserét. A statikus töltődésre vigyázz. Valamint készülj fel rá, hogy esetleg 2 döglött paneled lesz (adatokat a másikról is mentsd le). Hiszen motorzárlatkor előfordulhat. Valamint a Sam ha jól emlékszem, gyári számra (szériára tuti) összelövi a mechanikát az elektroval. Tehát nagyobb idő vagy egyéb különbség esetén már nem lenne esélyed sem. Egy komolyabb adatmentés ennél drágább, és általában hagy nyomot (forrasztás, fólia sérülés), tehát gari is ugrik. Érdemes végiggondolni, az adat honnan lenne pótolható, mit ér meg, és utána elkezdeni bűvészkedni, vagy szakemberhez vinni. Nagyon árfüggő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#279) zoty314 válasza liksoft (#278) üzenetére


zoty314
aktív tag

Szóval egy sima panelcserénél sem elhanyagolható annak az esélye, hogy nem nem sikerül és még a másik is elszáll? Valamint utána gariról már ne is álmodozzak?

(#280) liksoft válasza zoty314 (#279) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem ezt írtam, vagy legalábbis nem ezt szerettem volna.

1. Ha nincs külsérelmi nyom, akkor a gari él.

2. Ha mechanikán belüli probléma miatt ment tönkre a panel, akkor a cserélt darab ugyanúgy elszállhat.

3. Ha gyári számra összelőtt darabod van, akkor a sérült vagy jó panelt kell egy másik alkatrészeivel kell újraépíteni, aminek bármilyen változatban van maradandó nyoma.

4. A mechanika bontásánát ennél a típusnál nyom nélkül nem lehet elvégezni.

Tehát nem azt mondtam, hogy nem lehet és a gari is ugrik, csak felhívtam a figyelmed a buktatókra. Ezek után Te döntesz. A palettát ismered, tehát megteheted. Szerencsés esetben le tudod menteni az adatokat, szerencsétlenben nem. Azt, hogy melyik a Tiéd, nem tudom innen eldönteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#281) zoty314 válasza liksoft (#280) üzenetére


zoty314
aktív tag

Esetleg ha pesti vagy és nagyon szépen megkérlek, akkor vetnél rá egy pillantást a közeljövőben? :)

(#282) liksoft válasza zoty314 (#281) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Holnap 10 után próbálj meg elérni telefonon, úgy könnyebb megbeszélni.

Szerk: Ha nem érsz el elsőre, üzenetet inkább ne hagyj, 20 perc múlva lehet, hogy sikerül. Holnap sűrű napom lesz.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#283) zoty314 válasza liksoft (#282) üzenetére


zoty314
aktív tag

Sosem hagyok üzenetet, utálom az üzenetrögzítőt meg a hangpostát. :D
Köszi a segítséget. :)

(#284) Blackmate


Blackmate
senior tag

Szeretnék tanácsot kérni használt winchester vásárlása előtt. Az áldozat egy Maxtor 6Y120L0 120 GB-os vinyó.
A vinyó kb. 1,5-2 éves, hűtve, hurcolászva nem volt. Hangja szinte alig van, seekelésnél hallani, hogy azért már nem új :). Alkalmam volt megtesztelni is, s a tesztek során a hőmérséklete sose ment 40 fok fölé.

A tesztek:

Everest SMART Report: Bővebben: link

HD Tach - Long Bench (32 MB Zones) : Bővebben: link
HD Tach - Quick Bench (8 MB Zones) : Bővebben: link
HD Tune - Benchmark: Bővebben: link

Hozzáteném még, hogy a HD Tune végig ment az Error Scan-en is, hibátlanul (tehát bad sector mentes). Továbbá megteszteltem SiSoft Sandrával is az egyes partíciókat, és 49-51 MB/s körüli eredményeket mutattak.


Ismerem az illetőt, akitől venném, így benne maximálisan megbízom. Elmondható ez erről a Maxtor szériáról is?

Azt lehet tudni, hogy hány lemez van benne, és hány író/olvasó fej?

[Szerkesztve]

(#285) mr_ricsi válasza Blackmate (#284) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azt lehet tudni, hogy hány lemez van benne, és hány író/olvasó fej?''
Az everest a Háttértár->ATA lapon alul írja. (Szerintem 3 fej és 2 lemezes.)
950 órát működött eddig, és nem egészen 2 hónap múlva lesz 2 éves.
(Vajon miért volt napi 4x ki-be kapcsolgatva?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#286) Blackmate válasza mr_ricsi (#285) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezt elmondod nekem is, hogy melyik sorban látod? Vagy Te tudsz a sorok közt olvasni? :) Hagy tanuljak már én is. :B

MOD: Az Ultra ATA CRC Error Rate-nél miért olyan nagy a különbség az Érték és a Legrosszabb között? Hozzáteszem, hogy a vinyó UDMA6-ot tud, viszont valami miatt ''csak'' UDMA5-ben ment.

[Szerkesztve]

(#287) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#285) üzenetére


Freddy TNT
őstag

(Vajon miért volt napi 4x ki-be kapcsolgatva?)
Ezt meg hol látod ? :Y :R Mutasd meg nekem is ;)

(#288) Freddy TNT válasza zoty314 (#276) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nos ez meglehetősen gáz. :F

Nekem is van egy ilyen 200-as vincsim és az a biztonsági másolatok örzője. RAID0-t használok (2*80GB) és a biztonság kedvéért van egy ilyen samsungom. Az igazat megvalva csak annyit ment, míg felmásoltam rá mindent ( 10 Gb maradt rajta kb összesen)
Na meg azóta kétszer töltöttem fel teljesen a RAID konfigomat mert az egy csöppet szétesett. Egyébként a gépben ül beköttetlenül.

A kérdés az lenne a hozzáértőkhöz, hogy ez a hiba lehet esetleg szériahiba(lásd maxtor 80GB) vagy ne kezdjek el parázni ? Talán nem ártana egy-két hetes folyamatos üzemelés, hogy egy ilyen jellegű hiba kibukjon ?

(#289) liksoft válasza Freddy TNT (#287) üzenetére


liksoft
Topikgazda

04 Start/Stop Count 0 252 252 2694 Rendben: Mindig rendben

Tehát 2694 * lett indítva. Hány nap alatt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#290) liksoft válasza Blackmate (#286) üzenetére


liksoft
Topikgazda

3 és 4 fejes változata van. Az ATA info meg kéne, hogy mondja. A 3 fejesből van több forgalomba, de a 4 felületen 3 fej több változatban. :Y

Szerk: #284: A mai winyók garanciaidőre lettek tervezve. Nekem is kicsit soknak tűnik az indítások száma (hisz ez is limitált a parkolópálya miatt), de üzemideje alapján még hosszú ideir jó lehet. Sajnos azt kell mondanom, a garanciát nem véletlenül találták ki. Így ha anélkül vásárolsz, Neked kell álnod ha bukod, de Te nyersz ha sokáig megy.

Arra, hogy meddig fog működni, még akkor sem tudnék válaszolni, ha az enyém lett volna. Minden műszaki berendezésnek van szórása a gyártás során, amit még a gyártó sem tud teljesen kontrollálni. Tehát, hogy melyik darab mikor milyen hibával áll meg, előre nem lehet megmondani (a smart is csak jósol). Pont ezért találták ki a garit.

Szerintem nézd meg meddig garanciális. Ha van még rajta gyári gari, akkor ártól függően megvehető, ha nincs, abszolut a Te kockázatod (nem tudom megmondani jó vagy rossz vétel).

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#291) liksoft válasza Freddy TNT (#288) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Sam bontások során eléggé szép választékot találtam a mechanikán belül. Így látható, hogy állandó fejlesztés alatt van (menteni ''jól'' lehet, de alkatrészt találni időnként keserves). Pont ezért nehéz megjósolni jó vagy rossz szériába nyúltál. A mentésről meg olvasd el a legelső hsz-t. Hozzátéve: másoláskor mindkét winyó a tápon lóg, így nincs külső adathordozód!! :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#292) BobChemistry válasza Blackmate (#284) üzenetére


BobChemistry
őstag

mik azok a sárga pöttyök a hd tune képén?:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#293) liksoft válasza BobChemistry (#292) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A progit nem használtam, így csak a kép alapján tudom mondani: Egyszerre látod az átvitelt (kék) és elérési időt (sárga). Az elérési idő függ a parancs kiadásakori lemez szögbeli pozíciójától is. Így ennek szórása mindig nagyobb mint az átviteli sebesség. Annak a beesései meg (szerintem) nem kritikusak, csak feltételezik XP (háttérben ökiel...tést szokott végezni) és víruskereső vagy más rezidens program futását. Ha DOS alatt is ennyire ingadozna az átvitel, akkor arra már azt mondom, gázos. De hw-t ilyen OP-nak kikiáltott cucc alatt valóságosan tesztelni vicc. Csak tájékoztató adatokat fogunk kapni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#294) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#287) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ezt meg hol látod ? Mutasd meg nekem is''

Itt előttem volt a számológép képernyőjén.
(A start-stop számláló adatát elosztottam a Blackmate kezében tartott vinyó matricáján lévő ''Mfg. date''-tól mostanáig eltelt napok számával.) :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#295) mr_ricsi válasza Blackmate (#286) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egészen pontosan 950 órát és 20 percet... :)

''Az Ultra ATA CRC Error Rate-nél miért olyan nagy a különbség az Érték és a Legrosszabb között?''
A legrosszabb=1 sima kábelhiba következménye (is) lehet.
Az érték engem is érdekel, mert a saját vinyóimnál is ingadoznak. Már cseréltem alaplapot-kábelt-vinyót, de csak nem sikerül stabil 199-re felhozni. (ill. még régen a 98 alatt a VIA IDE miniport driverrel sikerült, ha UDMA5-be kapcsoltam a vinyókat)
Viszont ha az alaplapom bioásban teszem UDMA5-re, akkor a ''CRC'' leesik 1-re, és fájlműveleteknél akadozik az egérkurzor is. (Ha nem sajnálnám a karika-kábelem, akkor levágnám a szélső idecsatit, és a középsőbe dugnám a vinyót, mert ez volna a következő logikus lépés a kísérletzésben.)
Egyébként az 55-tel nincs semmi baj, normálisan működik vele a vinyó.

''Hozzáteszem, hogy a vinyó UDMA6-ot tud, viszont valami miatt ''csak'' UDMA5-ben ment.''
Nem inteles alaplapod van?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#296) Blackmate válasza mr_ricsi (#295) üzenetére


Blackmate
senior tag

De igen, inteles alaplapban lett megtesztelve a vinyo. Ha megveszem (ugy nez ki, mert igen jo arban kapom) akkor pedig az Abit BE6-om raid vezerlojen fog menni, amin sajnos ugyebar S.M.A.R.T. adatokat nem tudok nezni.

(#297) liksoft válasza Blackmate (#296) üzenetére


liksoft
Topikgazda

BE6 vagy BE6-2. Nem mindegy. A 6-os hpt366 (udma66), a 6-2 hpt370 (udma100) vezérlővel rendelkezik. Nem mai jószág, és a 120-as winyó lehet, hogy nagy neki. Nem a címzés miatt, hisz a 28bites határba (hagyományos címzés) belefér, hanem a BIOS detect miatt. Ezt jó lenne tudni. Ha nem tudja, akkor a kapacitás limittel tudod csak használni.

(Úgy rémlik mintha tudná, de időben nagyon a határon van, és csak régi emlék, hogy kezeli, nem biztos.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#298) Blackmate válasza liksoft (#297) üzenetére


Blackmate
senior tag

BE6-II, HPT370-es vezérlővel. Már járt benne 120 GB-os samsung, így ebből kiindulva remélem ezt is látni fogja.

(#299) liksoft válasza Blackmate (#298) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor jó, de nagyobbat tutira nem célszerű rátenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#300) BobChemistry válasza liksoft (#275) üzenetére


BobChemistry
őstag

és akkor mennyi az a megengedhető maximális ingadozás, amit még kibír?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.