Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Jinxb1rd válasza McFly78 (#58945) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Szerintem 4070. Előzőleg 3060-om volt, de érezhetően smoothabb az élmény most 4070-nel, még ha drágább is sokkal. Ha pénztárcát akarsz kimélni akkor 3060 vagy 3060 Ti.

Ja és kisebb kijelzős Vr-on játszom, rift S-en, úgy mondom ezeket.

We are only Stardust...

(#58952) Jinxb1rd válasza gulasoft (#58940) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

És jó játék? Mert ami elsőre szemet szúr az az, hogy kicsinek tűnnek a pályák, kevés tereptárggyal. Nem tűnik olyannak, amit ne lehetne pár óra alatt kiismerni és megunni.

We are only Stardust...

(#58953) kiskuplung válasza fulton (#58947) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen és igen. Amúgy pont a múltkor linkeltem ezt, ezzel meg tudod csinálni azt is, hogy az Elite-ben lásd a HOTASt meg a billentyűzetet magad előtt.

Nem olyan régen volt ilyen kütyü is, ami látszott VR-ban is, de szerintem ez most már tök felesleges.

A másik kérdésedre pedig: Nekem volt CV1-em és most Quest 3-am van, igazából össze se lehet hasonlítani már a kettőt, annyival jobb a Q3.

(#58954) a2d2 válasza kevike576 (#58943) üzenetére


a2d2
addikt

Elkészültek a fotók/szelfik, mentek a posztok az instára, beteljesítette a küldetését, most mehet vissza.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58955) McFly78


McFly78
csendes tag

Köszönöm a válaszokat,4070 még beleférhet a költségvetésbe.

(#58956) Necc válasza McFly78 (#58955) üzenetére


Necc
addikt

4070 Super? Ugyanaz az MSRP, a gyakorlatban picivel drágább "mert új", de cserébe kb. +15% teljesítmény.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#58957) gulasoft válasza Jinxb1rd (#58952) üzenetére


gulasoft
őstag

A contractorsban vagy a pavlovban nagyok a pályák? Itt is a playerek elleni harc adja az izgalamt nem a nézelődés. Csak nekem ez a stílus (a másik player hulláját gyakorlatilag kirabolod, elveszed a tárgyait) nagyon nem tűnik csapatépítő jellegűnek. De valaki ezt évezi. (Gondolom mint rutinos gyilkos, nem mint kezdő áldozat)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#58958) fulton válasza kiskuplung (#58953) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm szépen a válszod.
Tehát kábelről asztalnál ülve szinten lehet tartani az aksit. Ez jó hír. Akkor rendelek egyet.
Még egy pár kérdés lenne előtte:

IPD nem lesz gond ahogy utána jártam 72mm nekem.

1. Miután minden alap szükséges dolog be van állítva és telepítve, mennyi hely marad a 128 Gb ból?

2. Kinyomoztam itt a topikban, hogy amazon.it ről érdemes, ha vissza kell küldeni mert "nem tetszik" alapon, mennyi a díj tudja ezt valaki?

3, És mi van akkor ha garanciális baja van, akkor nekem kell e fizetni vagy hogy működik ennek intézése?

4. A hangszórója ahogy néztem nyilt, tehát hallani a viselés mellett a környezetet is igaz? egyébént korrekt ehhez képest?

[ Szerkesztve ]

(#58959) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már téma, esetleg más topikban (ha igen dobjatok kérlek linket, és elnézést a dupláért). :)

Quest 3-at szeretném beállítani legoptimálisabban ACC-hoz (vagy fordítva). Egyelőre kábellel használom (gép: 7950X3D, 4090). Eddig Oculus app + SteamVR-el használtam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldás. Esetleg valaki hasonló configgal tudna küldeni egy ACC video beállítást? :R

Köszönöm!

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#58960) fulton válasza fulton (#58958) üzenetére


fulton
addikt

Nem lehet egyszerűen kivenni a topikból, most az amazon.it re megy a visszaküldés vagy macera? Vagy érdemesebb németből rendelni? :F első sorban ha halott pixel, vagy garanciális ügyintézésre kerülne sor (költségek érdekelnének).

Jól látom azt írja május - szeptember a szállítás? :Y

(#58961) Raymond válasza fulton (#58960) üzenetére


Raymond
félisten

Az Amazon-hoz kuldod vissza. Az a majus-szeptember csak egy atmeneti dolog, valami gebasz van a rendszerukben, nezd meg delutan vagy holnap, akkorra talan rendbejon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58962) Hiei555 válasza fulton (#58960) üzenetére


Hiei555
tag

Valaki írta h ingyen visszalehet küldeni ha gond van vele aztan kicserélik/pénzt visszakapod én ezt nemtudom csak láttam többször h írták már itt.

A többi kérdésedre meg h mennyi hely marad hát az nyilván egyéni dolog mit telepítesz rá kb 100 giga ha csak az alap dolgok vannak, amivel gazdálkodhatsz. A hangszórója elmegy semmi extra nyilván hallod a környezetet, de tudsz fülest felvenni v valamit ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#58963) fatal` válasza fulton (#58960) üzenetére


fatal`
titán

Én inkább a németről rendeltem, mert nagyobb az esélye az angol supportnak és legalább a felület is tud angolul, ellentétben az olasszal.

Elvileg garanciális probléma esetén térítik a szállítási költséget is.

A hangszóró nem egy nagy eresztés, nekem rá van tépőzárazva egy füles.

(#58964) fulton válasza Raymond (#58961) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm mindenkinek. És mi a helyzet ha halott pixel lesz rata/vagy csak szimplán nem tetszik? ilyen esetben gondolom önköltségben megy. És az mennyi, németbe/olaszba? biztos van aki már küldte vissza

Azért remélem a film- pl 1080p--s nem egy agyrém rajta, leszámítva hogy a fekete nem épp fekete.

Csak megerősítésként, mert ez fontos nekem, tehát ha rádugom a töltőt a fejesre, és úgy nézek filmet, akkor szinten tart?

[ Szerkesztve ]

(#58965) Raymond válasza fulton (#58964) üzenetére


Raymond
félisten

A toltokabel 1m csak, tehat fog kelleni valami hosszabb ha van otthon (USB-C/USB-C egyebkent).

VD-ben ha kapcsolgatok a ketto kozott (tehat ugyanaz 1080p es 2160p) akkor latom hogy a nagyobb felbontasu egy hajszalnival jobb, de szerintem a 1080p a gyakorlatban ugyanolyan jo. A 720pr-l a 1080p-re ugras egyertelmuen latszik mar. Ha neztel par filmet vagy videot a Q3-on akkor azonnal eszreveszed ha valami csak 720p.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58966) gulasoft válasza fulton (#58964) üzenetére


gulasoft
őstag

A garancia lejárta után (most a magyar szabályok miatt ha 250.000 fölött volt akkor 3 év) már senki nem javítatja, mert eleve nem tudod hova visszaküldeni. Amazon nem foglakozik nem garis cuccokal a meta meg nem supportálja magyarországot.
Szerintem 3 év alatt el is évül, talán lesz aki javítja itthon, de pl. pont puxelhibával csak akkor tud kezdeni valamit, ha a egy bevitt eszköz elektronika meghalt, és így 2-ből tud csinálni egyet, de az biztos nem 2 fillér. Úgyhogy ez az önköltség szerintem nem játszik.
A sima garis visszaküldésnél az ide postaköltséget nem térítik, csak a visszaküldéshez kapsz egy ingyenes vonalkódot, amin a postán így ingyen tudsz feladni. Lehet veleük talán perlekedni, hogy az a 8-10 euró is kell vissaz ami az ideszállítás volt, de nem hiszem, hogy ez lenne a nagy tétel.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#58967) fatal` válasza gulasoft (#58966) üzenetére


fatal`
titán

Amazonos rendelésnél 2 év a gari, nem vonatkoznak rá a magyar szabályok, mivel nem itthon veszed.

A sima garis visszaküldésnél az ide postaköltséget nem térítik
Garis visszaküldésnél a visszaküldéshez kapsz azonosítót, a visszaküldés meg ingyen van, mivel garanciális cseréért nem kell fizetni, szállítást sem (az eredeti új termék szállítási költségét nyilván nem fogják megtéríteni azért, mert tönkrement).

(#58968) GalaHU válasza Pickle Rick (#58959) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem 13700KF-el megy a 4090, kábellel használom a Quest3-at, VD nélkül, Oculus Link módban, 2D-ben Steam alól indítva az ACC-t Oculus módban. Ezek a beállításaim, a rajt kivételével végig 90fps-el hasít (ott pályafüggően néha-néha beröccen) sosem volt még ilyen gyönyörű:

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58969) Raymond válasza GalaHU (#58968) üzenetére


Raymond
félisten

Ez egy friss kep? Nalam a v62-vel megjavult az a dupla Hz kijelzes es most mar ott a 120hz is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58970) PapírVilla válasza GalaHU (#58968) üzenetére


PapírVilla
tag

Pontosan milyen kábeled van és hol vetted?

(#58971) fatal` válasza Raymond (#58969) üzenetére


fatal`
titán

Nálam nem. Ha jól emlékszem, akkor ez sem az adott verzióval jön, hanem majd egyszer csak...

Nem is értem minek van verziószáma a szoftvereknek, amikor össze-vissza engedélyezik a feature-öket?

Állítólag PTC-n engedélyezték a 120hz-et, de az is v62.

(#58972) Raymond válasza fatal` (#58971) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet, mert egy hete meg nalam se volt pedig a PC es a Quest is mar v62 volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58973) GalaHU válasza Raymond (#58969) üzenetére


GalaHU
őstag

Február 10-én lőttem őket, egy ACC topikos kolléga kérte eredetileg.

De ha tényleg megjött a 120hz akkor öröm-bódottá’, lehet újrakalibrálni a beállításokat! :)

Mondjuk ugyanehhez a képminőséghez tuti 5090 kell majd…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58974) GalaHU válasza PapírVilla (#58970) üzenetére


GalaHU
őstag

Az amit az Amazon.it mèg a règi Q2 rendeléshet feldobott… A linkje sajnos nem él, de ékes taljánsággal így nevezték anno:

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58975) fatal` válasza GalaHU (#58968) üzenetére


fatal`
titán

Elkezdtem ACC-zni én is (hú de lassú vagyok... :DDD nagyon más, mint a Rally), ellopom a beállításaid, megnézem milyen :)

(#58976) Pickle Rick válasza GalaHU (#58968) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Köszönöm! Kipróbáltam, jóval szebb mint ahogy én állítottam be, nálam 100% volt resolution scale és 100% a pixel density is. :R :R

Nekem is megjelent am 120hz opció. De egyelőre maradok 90-nél.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#58977) fatal` válasza PapírVilla (#58970) üzenetére


fatal`
titán

Kb. tökmindegy a kábel, én egy olcsó Alzás kábelt használtam még a Q2-höz egy rövid ideig (azóta Air Link megy csak), annyi a lényeg, hogy USB3-as legyen és L alakú véggel.

Hogy tölt-e vagy nem az leginkább az alaplaptól függ, C-C kábellel érdemes akkor próbálkozni. De van kábel, amin átmegy az adat és lehet beledugni töltőt is, amazonon nézz körül.

(#58978) PapírVilla válasza fatal` (#58977) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszi. Gondoltam, hogy USB 3 kell az L-alakra nem is gondoltam, de jogos.

(#58979) fulton válasza Raymond (#58965) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm mindenkinek :R
Lenne linketek valami 2-3m kábelre? Csak hogy lássam milyen kell.

Neztem a Pico 4 et is az olcsóbb, filmre az jobb lenne vajon? Van itt aki mind a quest 3 es pico 4 et is probalta már?

(#58980) Raymond válasza fulton (#58979) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem van mindketto. Ha mar meg van a keret Q3-ra es egy 3rd party fejpantra akkor maradj annal foleg ha mar benne vagy a Meta/Quest okoszisztemaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58981) Necc válasza fulton (#58979) üzenetére


Necc
addikt

Nem egy arkategoria a ketto! Q3 persze, hogy jobb...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#58982) fulton válasza Raymond (#58980) üzenetére


fulton
addikt

Maradok. Cv1 em volt. Valamennyi jatek csak át tehető quest re is.

Mekkora gyorstöltöt vegyek én hozzá? Vagy az lesz a dobozban? 25watt-os fast charge elég, vagy nagyobbat. Ahogy nézem sima usb c kabel kell.

(#58983) Raymond válasza fulton (#58982) üzenetére


Raymond
félisten

A dobozban van tolto, miert akarsz masikat?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58984) GalaHU válasza fatal` (#58975) üzenetére


GalaHU
őstag

Érdemes ráállni, mert rohadt jó szim. Ha meg belejöttél mehet az LFM, nagyon jó multis liga.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58985) fatal` válasza GalaHU (#58984) üzenetére


fatal`
titán

Én még a pályákat se ismerem, egyelőre offline körözgetek :) Volt már benne pártíz órám, de az inkább a bohóckodás volt.

Egyelőre Monzaval meg Spaval kezdtem, ezeket úgy-ahogy ismerem (régen főleg Monzan körözgettem csak hotlapot, hogy szokjam, de aztán abbahagytam teljesen), messze vagyok attól, hogy egyáltalán multi közelébe menjek és ott van még a többi rakás pálya. Talán egy pár hónap múlva.

(#58986) fulton válasza Raymond (#58983) üzenetére


fulton
addikt

Akkor tárgytalan :)

(#58987) tusi_


tusi_
addikt

Tudja vki, honnan lehet letolteni a Pico Connect 10-et a fejesre? Altalanossagben Beta drivereket fejesekhez.
Nem talaltam meg a BETA-t, csak youtubeon lattam a tesztet es nagyon kiprobalnam...
A streaming assistant egy taliga f@s..

eat, sleep, play, replay

(#58988) fulton válasza Raymond (#58983) üzenetére


fulton
addikt

Létezik valami javasolt beállítás majd a filmezéshez, régen volt ez a pixel felskalazas stb cv1 re (Picit jobb fekete megjelenítés stb)?
Amazon meg van zakkanva, 1200 eur a quest 3 :DDD

(#58989) Raymond válasza fulton (#58988) üzenetére


Raymond
félisten

Ilyenek nincsenek, minden normalis lejatszo a timewarp layer-re rendereli a filmet igy maximum elesseg van.

Amazon nincs megzakkkanva, mondtam hogy varnod kell mivel nincs hivatalos stock egyaltalan naluk (mindegy melyik Amazon-t nyitod meg EU-ban) igy csak marketplace viszonteladoktol listaz cuccot.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58990) fulton válasza Raymond (#58989) üzenetére


fulton
addikt

Értem, akkor csak jól írják hogy 3-6 hónap, nincs raktáron nekik. Ezek szerint ráérek akkor venni ha majd lesz "in stock".

(#58991) fulton válasza kiskuplung (#58953) üzenetére


fulton
addikt

Tényleg van egyébként érezhető FOV növekedés CV1 ről Quest 3 ra? Bár lehet ez IPD től is függ, nekem 72mm (de ha jól tudom mivel mind a két fejesnél (cv1 nél tuti) fizikailag tolhatóak a lencsék, így arányaiban nem befolyásoló tényező a két fejes közt, viszont számok alapján kéne hogy legyen növekedés)

[ Szerkesztve ]

(#58992) Mr.Csizmás válasza fulton (#58990) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

cégessel itt most is van: [link] (bár én magánszemélyként vettem a pico-t tőlük)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58993) Raymond válasza fulton (#58990) üzenetére


Raymond
félisten

Nem irjak jol, az ilyen dolgok akkor vannak ott ha vagy gixer van a rendszerben vagy nincs meg az arukeszlet belerakva. Semmi koze a valos szallitasi idokhoz. Ma, holnap vagy a heten jon uj aru es eltunik a 3-6 honap. Remelem nem hiszed hogy az Amazon-al tudjak hogy csak 3 honap mulva lesz Q3 raktaron :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58994) Raymond válasza fulton (#58991) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen, a CV1-nel van a legkisebb FOV az osszes kozul - 88 x 90 fok - a Q3-nal pedig 108 x 98 a Hor x Ver FOV.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58995) fulton válasza Raymond (#58993) üzenetére


fulton
addikt

Nem, arra gondolok hogy ki tudja mikor lesz raktáron és csak beírtak egy kamu dátumot. Ezt gondolom :) A "jól írták" arra értettem, hogy tehát nincs raktáron a cucc.
Akkor valami nagyobb fov csak lesz, köszönöm az infot. :R

#58992Mr.Csizmás: köszönöm az infot, de maradok az amazon-nál, garis dolgok miatt is.
A boltot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#58996) Mr.Csizmás válasza fulton (#58995) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak mondom, a shop mögött álló cég, ők az XMG laptopok gyártói, a Schenker Tech. ;) gamer laptopos topicban ismerős lehet, nem egy euronics szintű xxl sufnicég.
--------------
de az amazon is okés ugyanúgy :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58997) fulton


fulton
addikt

Hm bestware-n az mit takar hogy: "csak üzleti ügyfelek számára?"
Vagy hagyjam figyelmen kívül?
Mert bele tudom tenni a kosárba, stb stb..szóval nem értem mit jelenthet.
Nem e a garinál jelent valamit. :F

[ Szerkesztve ]

(#58998) fulton válasza fulton (#58997) üzenetére


fulton
addikt

Bocsánat még ez lemaradt: valóban van lehetőség itt utánvét fizetésre?
Én csak prepayment(előre utalás), paypal és mastercard látok.

[ Szerkesztve ]

(#58999) fatal` válasza fulton (#58995) üzenetére


fatal`
titán

Ha gyorsan kell a cucc, akkor Alza. De drágább lesz. Most éppen 263 a 128-as.

(#59000) fulton válasza fatal` (#58999) üzenetére


fulton
addikt

Köszi, maradok egyelőre a bestware- csak várom az infot - mi ez a csak üzleti ügyfelek számára dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.