Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Raymond válasza izomman1 (#52749) üzenetére


Raymond
félisten

PCVR szmepontbol ugyanaz lesz mint a Q2.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52752) v2


v2
senior tag

jaj

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#52753) izomman1 válasza Busterftw (#52750) üzenetére


izomman1
senior tag

köszi akkor itt csak a Valve Index 2 segíthet... addig G2 ... nem értem az Oculus miért ennyire hanyagolja a PC VR -t vagyis értem ez az üzlet.
De akkor is ok hogy tudni fog a Q3 is PC VR-t , de egy native VR headset ( G2 ) akkor is jobb választás lesz PC VR ra... ha a max képminőség teljesítmény a cél... Nekem ez az új Asgar se annyira észbontó látszik, hogy baltával faragták ezt is.. bár már nem annyira rossz de akkor is... Arizona Sunshine 2 lesz kiemelkedő, de az jön is PC VR ra ahogy látom..

(#52754) Jacek válasza izomman1 (#52753) üzenetére


Jacek
veterán

Mi az hogy nativ pcvr? :D
Valszeg jobb felbontasa lesz.
Pancake lencse.
Lesz kabeles pcvr

Nem hinnem hogy a G2 birni fogja vele a versenyt, itt az asztalon a G2.

(#52755) Raymond válasza Jacek (#52754) üzenetére


Raymond
félisten

Nem lesz "kabeles PCVR" mert itt a kollega azt erti alatta hogy Link nelkul kapcsolodna a PC-hez DisplayPort-on keresztul mint a G2, CV1 vagy Index.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52756) GalaHU válasza Raymond (#52755) üzenetére


GalaHU
őstag

Szokás szerint nem lehet érteni amit mond…

“( G2 ) akkor is jobb választás lesz PC VR ra... ha a max képminőség teljesítmény a cél.”
Mindenki másnál a magasabb felbontás és szebb leképezésű lencse jelenti azt hogy jobb. :)

Ráadásul kevés kényelmesebb rendszer van mint a Metáé….

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52757) fatal`


fatal`
titán

Apa kezdődik... :O :DDD

(#52758) Márton


Márton
nagyúr

Holnap indulok németbe, ha gondolod izomman1, megnézem egy ottani MM-ban, kapható-e már. Hozok, ha érdekel, hétfőre nálad. Ha nem tetszik, kedden visszaküldöd :DD :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52759) Jacek válasza Raymond (#52755) üzenetére


Jacek
veterán

Jakérem :) Elnézést.

(#52760) Busterftw válasza Márton (#52758) üzenetére


Busterftw
veterán

G3-at hozz inkabb.

(#52761) kiskuplung válasza Raymond (#52755) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nézd csak Raymond, volt AMA Boz-zal.

Én a tracking ringek hiányából olyanra tippeltem voltam, mint a Razer Hydra volt sok-sok éve (mágneses), de most azt mondja, hogy továbbra is infraLEDes követés van a kontrollerekben, csak a gyűrűk hiányát a kézkövetős modellel küszöbölik ki.

Hát én nem tudom, másnak milyen tapasztalata van, de a Quest 2-es kézkövetés csak a nagyon lassú mozgásokkal boldogul, szóval ez most kicsit elrettentő. Persze akkor nem, ha a Quest Pro-s kamerás kontrollerek felé akarják terelni az embereket ;]

(#52762) Raymond válasza kiskuplung (#52761) üzenetére


Raymond
félisten

A controllerek nalam is eleve a iffy kategoriaba mentek mert megint valami uj ami egyelore "hiszem ha latom" szinten van. Szivas lenne ha problemas egy 550+ eszkoznel foleg hogy van bevalt mukodo megoldas ha mar a dragabb Pro nem fer bele az arba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52763) izomman1


izomman1
senior tag

Úgy látom próbálja itt pár ember elvinni a beszélgetést személyeskedés irányába. ahogy az lenni szokott..

Azért megismétlem a kérdéseim hátha kapok rá választ:
1
Ha 5 G Wifim van de az 1-2 tégla fallal odébb ( folyosón ) nem a VR szobában attól még goodlike módba működne mondjuk egy Q2 vel, vagy a Wifit álltalában a VR szobában érdemes elhelyezni ?( nekem macerás lenne áttenni sajnos )
2
PC VR MOD os játékok is jól mennek mondjuk egy Q2 őn ? Előnyösebb LukeRoss VR moddos játékot kábeles VR native eszközön tolni, mert ott jobb lesz a teljesítmény?
3
Kompatibilitási problémákat a Q2 esetén tapasztaltatok steam VR játékoknál? Mármint a kontrollerre értem, hogy felismeri még akár a régebbi címek esetén is ami mondjuk csak Rift S et vagy CV1 et támogatott stb.. ?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#52764) Raymond válasza izomman1 (#52763) üzenetére


Raymond
félisten

1.
A szoban legyen a router. Az hogy Godlike vagy Potato vagy akarmi az lenyegtelen, csak a bitrate a fontos mivel azt az adatot kuldod at.

2.
Ennek semmi koze a Q2-hoz, csak a PC a fontos. Az nvenc videokodolas nem terhel semmit a PC-n.

3.
Az Oculus kontrollerek a standard VR-ban igy menni fog minden. Foleg az eredetileg is Oculus-os jatekok.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52765) petymeg válasza kiskuplung (#52742) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi! Nem gond a katonai szimuláció, sőt. Évekig Squad-oztam, most a Groud Branch-ot próbálgatom, meg airsoftozom magas szinten, úgyhogy jöhet!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#52766) Cybex


Cybex
csendes tag

Szisztok!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni:
Rendeltem a múlt héten az Amazon.es-ről egy Quest2-t. Elvileg kedden fog megérkezni.
A problémám az hogy most jóval olcsóbb lett, illetve úgy tűnik hogy a két ajándék játékot sem fogom megkapni ha jól gondolom.
Szerintetek mit csináljak?

(#52767) Jacek válasza Cybex (#52766) üzenetére


Jacek
veterán

Refund, rendel az olcsóbb.

(#52768) kiskuplung válasza Jacek (#52767) üzenetére


kiskuplung
őstag

+1

Vagy refund és megvárja most már a Quest 3-at :)

(#52769) PROTRON válasza kiskuplung (#52768) üzenetére


PROTRON
addikt

Vagy is beáll a sorba és talán jövőre kap is egy nem hibás példányt? Tehát nem olyat amit valaki azért refundolt mert valójában hibás volt és tovább adták gyorsan a sorban következőnek ?
Jó csak trollkodom... :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52770) gaben88


gaben88
őstag

Ha Q2-n megvettem a Beat Sabert, akkor azt meg kell vennem PC-n is, ha onnan akarnám játszani? Érdekes, hogy a Vader Immortálokat szintén Q2-n vettem meg, de azok meg telepíthetőek PC-n is. :F

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#52771) kiskuplung válasza gaben88 (#52770) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez azért van, mert nem minden játék cross-buy. Ez azt jelenti, hogy megveszed az egyik verziót, akkor megkapod a másikat is. A Vader-ek ilyenek, a Beat saber nem.

Itt egy lista amúgy a cross-buy címekről (bár nem mindig helyes, de 99% jó).
(most éppen nálam valami hülye hiba miatt épp nem működik)

(#52772) Raymond válasza gaben88 (#52770) üzenetére


Raymond
félisten

Vannak jatekok amik nem cross-buy, a BS alapjatek is ilyan sajnos. A DLC-k hozza mar cross-buy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52773) gaben88 válasza Raymond (#52772) üzenetére


gaben88
őstag

Ja, tényleg a DLC-k igen! De h*lyeség ez így! Köszönöm mindenkinek, erre figyelni fogok! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#52774) KETA666


KETA666
újonc

Van Magyarországon olyan bolt ahol ki lehet próbálni a quest2-t vásárlás előtt ? Sosem használtam még VR headsetet és nincs ismerősöm se akinek lenne kölcsön

(#52775) gulasoft válasza KETA666 (#52774) üzenetére


gulasoft
őstag

Szerintem bolt nincs. VR termek vannak.
https://www.playvr.hu/arak/
Szerintem itt vannak quest2-ők mert van egy rész ahol a vezetéknélküliséget hirdetik, és lehet otthonra bérelni questet. Kérdés hogy ez most q2 vagy q1, de ezt már kérdezd meg te.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52776) KETA666 válasza gulasoft (#52775) üzenetére


KETA666
újonc

Ránézek akkor , ha mást nem kibérelem egy napra ha már nincs üzlet ahol fel lehetne rakni egyet kipróbálásra

(#52777) izomman1 válasza Raymond (#52764) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszike sajnos a router miatt át kéne az egész házam kábelezni hogy oda tehessem a Routert ahol VR ozok :(

(#52778) gulasoft válasza KETA666 (#52776) üzenetére


gulasoft
őstag

Ez nem egy ps5 ahol a kontrollert max. tapenolod. Ez felkerül az arcodra, beleszuszogsz, egyből megy bele a szemedbe a szivaszból az eőző emberke összes kipárolgása. A termekben ezeket mindíg fertőtlenítőkendővel áttörlik két user között, erre a bolt nincs felkészülve.
Covid alatt az össes vr terem zárva volt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52779) gulasoft válasza izomman1 (#52777) üzenetére


gulasoft
őstag

Hú ez most érthetetlen volt. Gondolom a géped nem wifin megy hanem kábelen! Gépedbő kihúzod az utp-t, routert rádugod arra ahol a gép van, egy rövedebb utpt bedugsz a routerbe, és a másik végét a gépbe. Általában ajánlott dedikált router a questhez. Ehhez egy plusz kábel kell.
Arra kell figyelni, hogy ami eddig a routeredet összekötötte a modemmel, azt a kábelt kell cserélni az eddig a gépedben lévő kábel és ha elég hosszú volt a router és a modem között a kábel, akkor az mehet a gép és a router közé.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52780) gulasoft válasza gulasoft (#52778) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem látom mi változik a kábelezésben:

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52781) izomman1 válasza gulasoft (#52779) üzenetére


izomman1
senior tag

Lehet hogy láma kérdés, de a szolgáltató UPC által adott modem azért van a folyósóra téve, mert a házban az összes szoba irányába innen indul el az összes internet kábel a szobákba ( ahol nem wifis hanem vezetékes asztali gépek vannak)
Mivel itt a folyósón a csomópont ezért a wifit nem igen tudom áttenni máshova… ez a probléma.
De sokszor nem használjuk azt a másik asztali gépet és abba is lehet egy wifi fogadó egységet tenni ugye nem megoldhatatlan probléma, de ezt jó tudni a wifi modem nek a VR szobába kell közvetlen legyen , hogy jó jelet adjon..

Más Q3 kábele a mellékelt video alapján felfedezték a képen USB C lesz tehát ledegradált képminőséggel lehetséges a kábeles megoldás…
https://www.youtube.com/watch?v=iY_Xj_70eyo&t=331s

+ bár lehet kábel nélkül lennék Wifi vel, de az aksi idő degradálhatja a játék limitet.

Minden esetre szerintem amazonról egy Q3 at, ha megjelenik berendelek aztán meglátjuk mennyire tetszik vagy nem… Mint PC VR ..

(#52782) Busterftw válasza izomman1 (#52781) üzenetére


Busterftw
veterán

Veszel egy routert a szobába és bekötöd a folyóson lévő router és a géped közé.
Tehát most: router(folyosó) - kábel - PC (szoba)
Így: router(folyosó) - kábel - router(szoba) - kábel - PC (szoba)

Így lesz dedikált WiFid a Q2-nek.
Vagy veszel egy Meta Air Bridget és PC-re azt kötöd.

(#52783) -Solt-


-Solt-
veterán

Meta Quest

Price drop ⬇️ Performance jump ⬆️

Starting today Meta Quest 2 can be yours from $299 USD. Coming soon: v55 OS update unlocks more responsive gameplay and smoother visuals.

www.smart-bus.hu

(#52784) Raymond válasza -Solt- (#52783) üzenetére


Raymond
félisten

Tegnap mar 349 volt a 128GB es 399 a 256GB az Amazon-on. En mondjuk mar megvarom a Q3-at :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52785) -Solt- válasza Raymond (#52784) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is, de hátha van itt türelmetlen... :) Nagy a gyanúm, hogy első nap rendelem majd én is az eddigiek alapján...

No meg érdekes a v55 update ígéret...

www.smart-bus.hu

(#52786) izomman1


izomman1
senior tag

Tudom nem szeretitek a spekulációd de:

G2 képét vetette össze a Pico 4 al és a többivel:
[link]
[link]

Műszerfalas kép jól mutatja különbségeket..

G2 veri a Pico 4 kép élességben... másik video Pico 4 és Quest Pro látható.. kb majdnem hasonló a képesség műszerfalas kép szintén "olvashatatlan homályos " nak mondható a G2 höz képest..
Szerintem a Q3 se lesz jobb mint a Quest Pro képminőségileg.. ( hatalmas öngól lenne a Metának ez elkaszálná a drágább Quest Pro -t vele tehát nem lesz jobb 500 dolcsiért)
Ok G2 csak középen szuper éles.. de nekem elég ennyi hiába jobb a Q3 lencséje ha nem szuper éles kissé homályosabb lesz az egész lencse felületén a kép..
G2 a legjobb " még " Varjo után természetesen csak.. Illetve Pimax Crystal méregdrága eszközök után aki hajlandó kábelen maradni.. legalább is én ezt látom a videókból...

[ Szerkesztve ]

(#52787) izomman1 válasza izomman1 (#52786) üzenetére


izomman1
senior tag

Jav " nem olvashatatlan homályos a többi sem csak a kissebb müszerfal belsejében a szöveg homályosabb mint a G2 esetén ott egész szépen éles..
Beyond képminőség majdhogynem pedig az egy jóval drágább eszköz lesz szintén..
[link]

ok a pancake lens től mindenki el van ájulva, de sztem a G2 lencséje se rossz főleg ha közel van a fejedhez a sweets spot egész nagy.. na bocs az off spekulációért.. ;-) Hangzás kényelem ami jár az olcsó G2 höz pedig szintén mellette szól..

[ Szerkesztve ]

(#52788) -Solt-


-Solt-
veterán

Már az MH-l is van Qest Pro! :) [link]

www.smart-bus.hu

(#52789) Raymond válasza izomman1 (#52786) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52790) gulasoft válasza izomman1 (#52781) üzenetére


gulasoft
őstag

Mint az kifejezetten írtam, a quest igényel egy dedikált routert legaláébb is az 5GHz-en. Marhára nem lesz stabil, hogy ha te játszol az asszony meg telefonon nekiáll netezni, netflixezni, videótt nézni a youtubon.....
Ha van egy dedikát router, semmit nem kell kábelezni a lakásban, ha nincs akkor meg felesleges a kérdés, mert az úgyis használhatatlan lesz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52791) gulasoft válasza Busterftw (#52782) üzenetére


gulasoft
őstag

19.000-ért vettem a lányomnak egy pci-os wifi kártyát . Az alaplapomon nekem van wifi alappból, azzal is ment.
A 100$ az most 34.000 forint ennél azért vannak olcsóbb megoldások is :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52792) izomman1 válasza gulasoft (#52790) üzenetére


izomman1
senior tag

ja ott a pont erre nem is gondoltam.. az összes gyerek a neten lóg telon meg az asszony is sokszor.. így használhatatlan lenne.. erre nem is gondoltam!
Maradok én vezetéken ( Quest Pro se tud élesebb képet andi akkor meg minek? ) úgyse akarom, hogy az „agyam kisüljön” majd ha hosszú távon se okoz gondot ekkora adatforgalom az agynál akkor talán elgondolkodok a használatán.. bár ez megint sok embernek ki fogja ütni a biztosítékot, de már mentem is! 😉

(#52793) Crus válasza izomman1 (#52792) üzenetére


Crus
őstag

"andi" „agyam kisüljön”

Andi nézd! Meta! Megvegyem?

Sose hagyd abba! :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52794) Dyingsoul válasza Raymond (#52784) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Iligy vagyok... :DDD Kis 64 Gb-os megjelenéskori áron vásárolt angol töltős Q2-mmel szemezgetek, de már nem variálok, megvárom a Q3-at. :D

#52785 -Solt-: Első napos rendelés nálam is esélyes... bár kicsit tartok tőle őszintén szólva. Majdnem minden headset -nem csak az Oculus-Meta félék- küszködött valami problémával releasekor, amit később revizionálnak. Q3-ra várom a tippeket, hogy szerintetek lesz-e ilyen és ha igen, mi. :))

#52792 izomman1: Kár, pedig a többiek tök érthető módon leírták, hogy csak +1 routert kell venned és bekonfigurálnod a szobádban. Nem értem, hogy miért nem veszed figyelembe ezt a válaszukat, pedig tök egyszerű megcsinálni. Az a baj, hogy bármikor jössz kérdéssel a topikba és kapsz rá egyértelmű választ, valahogy neked sosem tetszenek a válaszok és ignorálod azokat, majd visszajössz pár óra/nap múlva és mész megint a saját fejed után egy rossz irányba vagy előveszed ugyanazt a kérdést amit már megválaszoltak de te tovább boncolgatod mert valami miatt nem tetszett a válasz..

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#52795) petymeg válasza Dyingsoul (#52794) üzenetére


petymeg
addikt

Q2 első szériája hibás volt, visszahívták. Kissé tartok az első szériás cuccoktól, nem is szoktam belemenni, bár most telefonnál megléptem, de nincs vele gond, hála a Magasságosnak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#52796) gulasoft válasza Dyingsoul (#52794) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem akarja, hogy kisüljön az agya.
Mit nem lehet ezen érteni? :DD :DD :DD :DD :DD
Milyen kérdések lesznek ha kisül? :DD :DD :DD :DD :DD
Inkább ne süljön ki. :DD :DD :DD :DD

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#52797) -Solt- válasza Dyingsoul (#52794) üzenetére


-Solt-
veterán

Valami nyűgje biztos lesz.. pont emiatt szoktam én is 3-6 hónapot várni minden ilyen kütyü esetén, de most remeg a kezem... :)

www.smart-bus.hu

(#52798) GalaHU válasza Raymond (#52789) üzenetére


GalaHU
őstag

Mi történt Raymond?

Te szoktad a legtovább bírni… :D

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52799) v2


v2
senior tag

Sziasztok. Vettem egy v2 kábelt a reverb-hez 2 hete. Azt vissza is küldtem mert nem akart működni. Most jött meg a másik, de ez sem csinál semmit :W :W :W Bedugom a kábeleket ahova kell, aztán nyomom a gombot, de semmi. Led nem világít. Ha megnyitom a szemüveg parancs ikonját ott az írja, hogy "connect your headset" és nem tudom bekapcsolni. Én rontok el valamit? Vagy ez is szar? Miért nem kap áramot ez kotvány? A régi kábel működik

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#52800) kiskuplung válasza petymeg (#52795) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mi volt a baja az első szériának? Szerintem itt elég sokan adtuk le a rendelést az első perctől kezdve, és nem emlékszem problémákra.

2 dolog volt, az eltörő Elite headstrap és az irritációt okozó maszkrész, de ezek azért nem olyan nagy gondok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.