Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) kiskuplung válasza jilian (#41550) üzenetére


kiskuplung
őstag

Walking dead Saints and Sinners, és az Alyx, amik instant buy, a többit majd írják a többiek :D

(#41552) jilian


jilian
addikt

Mi a különbség a Steam-es és az Oculus-os VD között?
Meg a játékok között úgy egyébként? (Tehát ha ugyan az a játék a két store-ban megtalálható)

(#41553) siva


siva
aktív tag

Subnautica is jó áron van

(#41554) Mr.Csizmás válasza siva (#41553) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xgpu-ban meg olcsobb :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41555) a2d2 válasza jilian (#41550) üzenetére


a2d2
addikt

SW Squadrons 15 euroért.
Walking Dead-et mindenképp Oculuson venném a crossbuy miatt. Most volt ott is 30% akcióban, de a kupont is arra lőném h nem lenne meg már Steam-en.

Elite Dangerous - 6,24 euro
Assetto Corsa ultimate edition - 7,88 euro
Project Cars 2 - 9 euro
The Mage's Tale - 7,49 euro

Kipróbáltam tegnap Red Mattert Quest 2-n: igaz nincsenek nagy terek de beszarás jó a grafika. Ezek után rossz lesz ránézni a többi játékra :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41556) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Valheim-hez is elvileg van vr mód és akciós kicsit :)
Valaki próbálta itt esetleg?

(#41557) barcalaci84 válasza jilian (#41552) üzenetére


barcalaci84
őstag

Az a PC-s Virtual desktop és gyakorlatilag ugyanaz...
De mikor itt mi a VD-rol suoktunk csevegni akkor a quest store - OS verzióról beszélünk... Questre azt kell venni a PC-s a többi headsethez való és lényegesen limitaltabb

(#41558) scyllafren válasza a2d2 (#41555) üzenetére


scyllafren
senior tag

The Mage's Tale-nek NINCS Index supportja, ha csak azod van, ne vedd meg!

(#41559) a2d2 válasza scyllafren (#41558) üzenetére


a2d2
addikt

Quest 2-m van, nem terveztem megvenni mert kevés időt tudok tölteni PC-vel összekötve.
Azért dobtam be mert többször láttam már itt a nevét az ajánlottak között.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41560) Raymond válasza a2d2 (#41555) üzenetére


Raymond
félisten

Dirt Rally 2.0 is van 5EUR-ert vagy a GOTY verzio 10EUR-ert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41561) bali777 válasza a2d2 (#41555) üzenetére


bali777
aktív tag

Red Matterrel nekem csak a szokásos bajom van. Kb. 3 órás. Steames verzió gondolom ugyanaz, mint az oculusos, ugye?

Meta Quest 3

(#41562) a2d2 válasza bali777 (#41561) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem így 15 dollárért (4500Ft) akkor már jó mert jó minőségűnek tűnik. Fiam is elkezdte, ha ketten végigtoljuk akkor kb olyan mintha elmentünk volna 2x moziba és nekem sokkal tartalmasabb szórakozás ez.
Ha azt nézed akkor a Vader Immortal fél óra - 10 dollár :DDD
Mondjuk ott is 20 dollár volt akcióban a 3 rész, gondoltam majd tolom még kicsit a dojo-val de egyszer nem álltam neki.

@Raymond: de azt valamiért nem ajánlották itt csak az első részt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41563) bali777 válasza a2d2 (#41562) üzenetére


bali777
aktív tag

Mondasz valamit :) . Igazság szerint azért nem motivál ez most, mert jól bevásároltam, hála a tippjeiteknek.
Vader Immortalt már dobtam, nem izgat, nem veszem meg :)

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#41564) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Population one 30 %-OS napi akcióban van questre

[ Szerkesztve ]

(#41565) a2d2


a2d2
addikt

Ha már az Ark nem jött össze VR-ban ez a Valheim megérhet még egy misét: [link]
A grafika nem a legjobb de elég felkapott lett így is szóval lehet hogy tuti kis játék.
15 dolcsi, nem egy nagy összeg.

Mondjuk én most megvárom mit tud ez a township tale majd natívban.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#41566) gulasoft válasza a2d2 (#41565) üzenetére


gulasoft
őstag

Cirka 3 hónapja próbáltam akkor még borzalmas volt, de gondolom ezt is javították azóta.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#41567) gulasoft


gulasoft
őstag

Heheh legnagyobb akció:
Payday 2 1euró
90%-os!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#41568) kiskuplung válasza gulasoft (#41567) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az elég jól megvan csinálva, és nem-VR-os haverokkal is lehet közösen játszani.

(#41569) Nergalos válasza barcalaci84 (#41564) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Ez valami jónak számít q2-re? Megvettem de nagyon nem jön be..

(#41570) gulasoft válasza Nergalos (#41569) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem mindenkinek jön be.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#41571) bali777 válasza gulasoft (#41567) üzenetére


bali777
aktív tag

köszi :)

Meta Quest 3

(#41572) Nergalos válasza gulasoft (#41570) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Igen, ez egyértelmű számomra.
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a többi fps-szerű játék is hasonlóan működik vagy ez ilyen csak. Az irányítás pl. vagy amikor elindulok vagy repülök beszűkül a látótér. Nagyon zavaró számomra..na meg ahogy az ellenség mozog! Időutazás visszafelé :)
Gondoltam kezdek ezzel Alyx vagy Fallout4 helyett mert ez most akciós… Remélem azok nem ilyenek :F

[ Szerkesztve ]

(#41573) savoo válasza Nergalos (#41572) üzenetére


savoo
addikt

Azért szűkül be, hogy ne okádd el magad, de ez (bár a population one-t nem próbáltam még) kikapcsolható általában.

Az Alyx is akciós a steamen most egyébként, és egészen más ligában játszanak. Igazából sajnos bármi mással is..

[ Szerkesztve ]

(#41574) jilian válasza barcalaci84 (#41557) üzenetére


jilian
addikt

Grafikában is eltérnek a játékok a két store között, vagy csak annyi, hogy az Oculus-os vásárlásnál csak Oculus-sal lehet tolni a Steam-essel meg a többivel is.... ?

(#41575) barcalaci84 válasza jilian (#41574) üzenetére


barcalaci84
őstag

ugyanaz...és teljesen mindegy hol veszed...
egyébként az oculus store-os játékokat is lehet játszani más headsetekkel (reverb , vive , pimax , index stb)

az oculus store-osoknál az még plusz lehet h megkapod a quest natív verziót is (crossbuy)

(#41576) Nergalos válasza savoo (#41573) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Köszi az infót, meglesem ezt az Alyxot szerintem..nem akartam az egyik “csúcsjátékkal” kezdeni de akkor így lesz..
Amúgy bár éreznék egy kis hányingert inkább mert ez a beszűkülés nagyon gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#41577) barcalaci84 válasza Nergalos (#41576) üzenetére


barcalaci84
őstag

akkkor kapcsold ki :)
még nincs meg a PoPulation One de tuti lehet állítani ...gondolom valami comfort settings : vignette off vagy hasonló
sok más játéknál is vannak ilyenek és általában kikapcsolható

(#41578) Nergalos válasza Chapel (#41536) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Van kocsmai verekedős játék az oculus storeban ha edzeni szeretnél.
(előre is elnézést de megláttam a játékot és olvastam a sztoridat…) :)

(#41579) Nergalos válasza barcalaci84 (#41577) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Egyelőre keresem a settingset😀

(#41580) Chapel válasza Nergalos (#41578) üzenetére


Chapel
addikt

Hát nem volt mókás akkor, de értékelem az iróniát :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41581) Raymond


Raymond
félisten

Megjott az Air Link a Quest1-emre. Lattam hogy v30 a Quest, a PC-n alapra allitottam mindent az ODT-ben es bekapcsoltam a PC-n az AL-et (az is v30 mar), a Quest-en az Experimental-nal szinten aktivaltam es utanna elinditottam. Parositottam a PC-t es kapcsolodott. Siman ment minden, miutan lattam hogy a Quest v30 talan nem egesz 2 perc mulva mar a theBlu-ban voltam :)

A Performance Monitor adataibol par dologot most mar szemelyesen is igazolva lattam es par masik vilagos lett:

1) Az Air Link HEVC (a Link H.264), ez latszik a decode latency 11-14ms ertekeibol, a Link-nel ez 8.5ms korul es valamivel stabilabb, kisebbek a kilengesek
2) Az Encode Latency olyan 3.4ms (3.2-3.6), ez is majdnem 1ms-el tobb mint a Link
3) A bitrate amit az Archer C6 meg bir tartani az olyan 70-80Mbps, felette mar nemcsak hogy novekszik a kesleltetes, de latszik a grafikonon hogy akadozik az atvitel is. A 200Mbps maximum teljesen hasznalhatatlan Quest1-el, slideshow az egesz stream ugy.
4) Nagyon jo hogy a bitrate allitas ott van az Air Link beallitasoknal es live lehet valtoztatni a bitrate-et es az auto/fix beallitast is, ar perc alatt le tudtam tesztelni mik a hatarok mindenfele restart nelkul

Jatekokat komolyabban nem probaltam, csak a theBlu es az Oculus Dreamdeck amiket neztem mert ezek standart tesztek nalam. Nem igazan tuzetesen nezegetve azert ugy tunt hogy a magas bitrate Link azert jobb minosegu kepet ad meg ezeknel is, majd kivancsi vagyk mi lesz AC vagy DR alatt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41582) jilian


jilian
addikt

Milyen anyagúra érdemes lecserélni az arc párnákat? Szilikon? Vagy inkább bőr?
Mert pl. itt a csávó szétfurkálta és úgy tette rá a szilikon huzatot.
De aztán szokás szerint mindent lehet olvasni...van aki dicséri, van akinek szar. Érdemes a kétszer olyan drága VR Cover-re beruházni?
De ugyebár mindegy milyent teszel rá más lesz a lencse szem távolság, ebből kifolyólag rosszabb lesz a kép nem?
Vagy hogyan lehet egyáltalán a gyárit tisztítani?

Meg a kontrollerre, ha szilikon csúszásgátló kabátot húzol, nem befolyásolja az érzékelőket?

Tapasztalatok?

(#41583) kiskuplung válasza jilian (#41582) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hali! Én még a Rift CV1-re vettem VRcovert 5 évvel ezelőtt, azóta is azt használom. Ez sima szövet, azért szeretem mert néha bedobom a mosógépbe, (vagy ha olyanom van, kézzel is ki lehet mosni), és akkor tök jó öblítőillata van :)

@Raymond : Wooo, isten hozott a KLUBBAN! Az életedminőséged mostantól sokkal jobb lesz!

(#41584) kevike576 válasza kiskuplung (#41583) üzenetére


kevike576
senior tag

sziasztok,

találkoztatok ilyen problémával G2-nél , hogy a jobb lencse háttérvilágítása iszonyatosan vibrál ? Sokszori újraindítás után is ugyanez a helyzet sajnos..A bal lencse tökéletes
A windows semmi hibát nem észlel, uh gyanítom, hogy ez hardver probléma lesz.
A magyar HP foglalkozik ilyen ügyekkel, vagy sz*rakodhatok a spanyol amazonnal, ahonnan érkezett ?

Köszi a segítséget

(#41585) Chapel


Chapel
addikt

Haverhoz átvittem, de ott régi router van 2.4 Ghz....minden ment gond nélkül, 4k,8k videók, stream stb.
Azt mondta évekkel ez előtt kapta, azóta nem nyúltak hozzá, akkor meg nem lehet 5G.

.... :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41586) Dyingsoul válasza izomman1 (#41520) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szimulátorhoz nem kell nagy FoV. Ott pont, hogy tűrhető a kicsi FoV is, mert olyan, mintha bukósisakban vezetnél.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41587) zpeti2 válasza Dyingsoul (#41586) üzenetére


zpeti2
tag

Ezt gondold át mégegyszer, itt is csak viccel Niels, nincs olyan bukó amiben a teljes fov csak 90 fok. [link]
Ezzel csak a vr és egy monitorral rendelkezők nyugtatják magukat :))

(#41588) s:zozo


s:zozo
aktív tag

Ma én is arra ébredtem, hogy oculus quest 1-re megérkezett a 30-s frissítés és így kitudtam próbálni az Air Link-t.
Beüzemeléssel nem volt semmi gondom, ment minden pöpecül.
Kezdésnek 80-ra állítottam a bitrate-t, érdekes volt a játékok indulása, picit várni kellett, hogy stabil legyen a közvetítés. (kb. 5s)
Következő próbára, minden autóra állítva (mbps, felbontás(3616*2000) és az ODT alapra rakva. Lehet nincs összefüggés, de a játékok, szinte azonnal készen vártak. (SSD van)
Ami azonnal feltűnt az a pici, de észrevehető késés már az oculus menüben is, mozgatva a kontrollereket. Játékokban (Walking Dead, Asgard, Duck season, no mans sky, minecraft)
nem éreztem semmi zavarót.
A no mans sky-n (ugyan olyan volt) kívül sokkal jobban futottak a játékok mint akár, link kábelen.
ODT latency: kb 65-75 ms volt.
A quest network details nál, a
Transmit link sped: 866 mbps
Receive link speed: kb. 50 mbps
Csatorna szélesség 80 Mhz ról 40 re állítva ezek az értékek leromlottak.
Más nem jut eszembe, csak hogy a kábelt én már el raktam, pláne hogy a g25 kormányom tönkre ment és mostanában nem fogok autó szimulátorozni.
Tetszik, hogy minden úgy működik mintha a régi riftet használnám.
Ha akarom quest, ha akarom rift.
Pápá!

[ Szerkesztve ]

(#41589) Raymond válasza s:zozo (#41588) üzenetére


Raymond
félisten

En ugy neztem a 80Mbps mar hatareset nalam az Archer C6-al [link] Nezd meg milyen az atvitel. Az ODT -> Performance HUD - > Oculus Link alatt. Ott a zold vonal balra fent ha 5-7ms kozott mozog akkor minden OK, fix 70Mbps mar inkabb a 7+ lesz es lesznek elojhetnek a lag-ek is. Ha dinamikus a bitrate akkor persze a zold ugral ossze-vissza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41590) Raymond válasza Raymond (#41589) üzenetére


Raymond
félisten

Eljatszottam vele egy kicsit es 60Mbps vagy alatta kell maradnom hogy a theBlu-nal a frame latency 51-53ms legyen, mert 65Mpbs vagy felette mar 73ms. A Link-hez kepest ez van pluszba:

1-2 ms encode
3-5 ms transfer
3-5 ms decode

Tehat valahol 7-12ms plusz ami ugy latszik pont eleg hogy egy flip ne legyen meg idoben es 72Hz-en ez vastagon radob a frame time latency-re.

Van itt Quest 2 tulaj akinek van Turing kartyaja es a theBlu is megvan? Vagy ha az nem akkor a full Oculus Dreamdeck a store-bol (ingyenes), mert erdekelne egy osszehasonlitas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41591) s:zozo válasza Raymond (#41589) üzenetére


s:zozo
aktív tag

5-7 ms nálam is. Mindhárom esetben voltak nagyobb mértékű kilengések is.
1 dolog. viszont egyből feltűnt.
Fix 80 mbps-n, lassabban áll be a játék kb. 5 s.
Dinamikusnál, szinte azonnali.
Fix 70 mbps-nél, szintén azonnali.
Archer C7-m van, gondolom ugyan az a korlát router szempontból
Jó élmény dinamikuson játszani és 70 mbps-n is.
A tüskék gyakoriságának és kilengések mértékének megfigyelésre én alkalmatlan vagyok.
Annyit merek kijelenteni, hogy mindhárom esetben vannak :DD

(#41592) Raymond


Raymond
félisten

Walkabout Mini Golf a Daily Deal most 10EUR-ert [link] Nekem tetszik, pofas kis relax jatek.

Gondolkodom meg az Until You Fall, Phantom Covert Ops es az Espire 1-on is, ezek megvannak valakinek? Az utobbi kettonel ha jol emlekszek a nagy hype a megjelenes utan sirasba valtott, vallalhatok most mar ezek?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41593) s:zozo válasza Raymond (#41590) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Habár nekem 1070ti kártyám van ránéztem a Dreamdeck -re.
60 mbps-n Oculus
Link panelen 4-5-s értékeket láttam
photo latency-nél 60-70 ig bezárólag.
62-63-64-s értékek voltak többször.
70 mbps-nél
5-6-s (link) értékek
és 1-2 ms (photo latency) növekedést érzékeltem.
Ami meglepett, hogy Dreamdeck-nél 70 mbps-n lassabban állt be program.
Megnéztem a Walking Dead-t újra és ott nem változott.
Maradtam egyelőre 60 mbps beállításon. Home navigálás is jobb lett, pláne a 80 mbps-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#41594) kiskuplung válasza Raymond (#41592) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nekem az Until you fall van és az Espire 1 van meg.

Az Until you fall nekem nagyon-nagyon tetszik, ha bejött az In death, akkor ajánlott, kb ugyanaz, csak íjak helyett kardokkal. Amióta megvan, ez az egyetlen játék amit rendszeresen előveszek.

Az Espire 1-et viszont annak ellenére sem játszottam végig 1 év alatt sem, hogy valami sztoriszerűséget is rittyentettek köré, és én amúgy szeretem a lopakodós cuccokat. Te biztos érted majd, hogy áthajta valahogy a korai VR-játékok "gagyisága". Valahogy olyan lelketlen az egész. De persze el tudom képzelni, hogy valakinek bejött.

barcalaci84 már többször írta, hogy ő már 2x is kitolta a Phantom-ot, de nekem még nem nyílt ki rá a pénztárcám. Viszont előnye, hogy annyira crossbuy, hogy még a mentéseket is átviszi egyik platfomról a másikra.

És ha már így eszembe jutott, nekem a titkos favoritom még a Cosmodread, ami sajnos pont ezen a ponton vérzik el.

(#41595) barcalaci84 válasza kiskuplung (#41594) üzenetére


barcalaci84
őstag

Az espire 1-t én például refundoltam pár hónapja... Szóval lopakodosbol én inkább Phantom... Ott a kajakozás ad valami plusz feelinget az egészhez... És egy kis testmozgas sem árthat.

(#41596) Raymond válasza s:zozo (#41593) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon hasonlo nalam is, akkor ezek "standard" dolgok ugy nez ki. En is 60-nal maradtam a vegen a fixe-el es az automatikusnal 70-et adtam meg max-nak. A transfer-nal nagyon szomoruen neznek ki a dolgok, ott eleg sok az hogy felfut az egekbe egy pillanatra, pedig az Archer csak erre van hasznalva, csak az 5Ghz van engedelyezve es nincs rajta mas csak a Quest. Akkor ez ennyit tud.

@kiskuplung

Igen, az Espire 1 volt talan a nagy csalodas anno, bughalmaz es nem letezo AI amire panaszkodtak, az utobbi pedig elegge probelmas egy single player stealth jateknal. Akkor az Until You Fall es a Phantom-ot megveszem, ha belejuk megy 2-3 ora akkor mar nem vesztettem semmit :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41597) BullZeye


BullZeye
veterán

2160x2160 x2 a felbontása HP Reverb G2-nek natívan, hogy a csudába és hol lehet beállítani, hogy ezt a felbontást használja? Valahogy keveslem a beállítási lehetőségeket, és szeretném, ha biztosan ezt a felbontást használná és még boldogabb lennék ha élsimítást is tenne rá. :)

Nvidia Control panelben nem jelenik meg az eszköz külön, és a mixed realityben nagyon kevés a beállítási lehetőség, hol lehet a grafikát globálisan állítani VR esetén?

4320x2160-at szeretném beállítani, és nekem nem kell upscale meg nem kell downscale, ezt a felbontást tartsa, és max a grafikai beállításokban csökkentem, de a felbontás az legyen fix.

Csak azért kérdezem, mert SteamVR esetén pl a 2160x2160 be sem állítható :D Windowson belül 4320x2160 van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#41598) BullZeye válasza BullZeye (#41597) üzenetére


BullZeye
veterán

Ó és még valami, ha Type-C->Type-A átalakítóval alaplapi USB 3.0-ba dugom a headsetet akkor közli, hogyn incs elég áram, és nem működik (ezért ment VGA-ba TypeC), van erre valami alternatív megoldás, vagy USB 3.0-val nem működik a headset?

(#41599) Raymond válasza BullZeye (#41597) üzenetére


Raymond
félisten

Egy HMD-ben nem a kijelzo felbontasan kell renderelni mert a nagyito lencsek torzitasa miatt nem lenne 1:1 pixel mapping. Hogy a kozepen is meglegyen ennel nagyobb felbontason kell renderelni es hogy pontosan mekkoran az a kijelzotol, lencsektol es a HMD hardware/szfotver gyartojatol fugg. Alltalaban kb. 1.4x szorzo ezert is latod a SteamVR-ban hogy 3024x3024 a felbontas szemenkent ha 100%-ra allitod. Ugyanez van minden masik HMD-nel is, peldaul a a HTC Vive (1080x1200) az 1512x1680 vagy a Vive Pro (1440x1600) pedig 2016x2240, stb.

Ha a technikai reszletek erdekelnek akkor atolvashatod peldaul ezt [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41600) siva


siva
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.