Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) Yézi válasza lezso6 (#65347) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Csábító az a V7, szóval berendelek én is egy párat.
Komplete Audio 2-t néztem mellé, remélem nem derül ki róla, hogy egyébként egy kerülendő hulladék.. :DDD

(#65352) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Sziasztok,

van ezekből esetleg tapasztalata valakinek?
- Dali OBERON 1 - 160.000 HUF
- Elac Debut 2.0 B5.2 - 100.000 HUF
- Elac Debut 2.0 DB6.2 - 120.000 HUF
- Elac Debut Reference DBR62 - 172.000 HUF
- Elac Uni-Fi Reference UBR62 - 250.000 HUF
- Elac Unifi 2.0 - 236.000 HUF
- Indiana Line DJ 308 - 140.000 HUF
- Indiana Line DJ 310 - 180.000 HUF
- Jamo S 803 - 135.000 HUF
- Kali Audio LP-6-V2 - 160.000 HUF
- KEF Q150 - 150.000 HUF
- KEF Q350 - 133.000 HUF
- Monitor Audio Bronze 50 6G - 140.000 HUF
- Monitor Audio Bronze 100 6G - 175.000 HUF
- Polk Monitor XT20 - 90.000 HUF
- Q Acoustics 3030i - 150.000 HUF
- Wharfedale Diamond 12.2 - 135.000 HUF

Ár-érték arányba melyek lehetnek jók?

Amp terv szerint ezek közül lenne valamelyik: WiiM Amp / SMSL AO300

(#65353) Lajmund válasza rAY.BAN (#65352) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nekem majdnem a Presonus Presonus Eris Pro Sub 10 lett a jelenlegi helyett. Érdekes nézegetni a hasznâltak közt is. Én a helyedben maradnék a studio vonalon ha nincs prémium hifi mélylàda a láthatáron.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#65354) rAY.BAN válasza Lajmund (#65353) üzenetére


rAY.BAN
tag

A jelenlegi felhasználásomhoz a near-field nem passzol már, így a Studio Monitor vonal halott...

Később tervezek egy 10"-es aktív Subot hozzáadni; mindkét Amp-nek van hozzá kimenete.

(#65355) kutyek válasza Yézi (#65351) üzenetére


kutyek
senior tag

Jó lesz az. A Native Instruments top gyártó a Pro audioban.

(#65356) kutyek válasza rAY.BAN (#65354) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem a stúdió monitorok nemcsak near-field felhasználásra jók. Ha a teljesítmény és tweeter direktivitás (irányfüggés) passzol az adott szobai setuphoz, far-fieldben is megfelelnek, adott esetben subbal megtoldva.

(#65357) lezso6 válasza rAY.BAN (#65352) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt inkább a HiFi topikba. :)

Az ún. near-field stúdió monitorok is jók ám messziről. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65358) SunMount3r válasza milan26 (#65349) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De te is érzed ezt a mély-feltubózós "ál 2.1" hatást a T10-el, amit írtam?

[ Szerkesztve ]

(#65359) PuMbA válasza lezso6 (#65357) üzenetére


PuMbA
titán

Kali-nál oda szokták írni a távolságot :)

Recommended Listening Distance:
LP6 0.5 - 2.5 Meters
LP8 0.5 - 3.5 Meters

Ha pedig valaki Hans Zimmer-nek akarja képzelni magát...mert pár napja jött ki videó és látszik, hogy ezt használja a 40-50 négyzetméteres szobájában: Quested V2108, ami egy nearfield monitor 0,5 és 2m-re megadva :D

[ Szerkesztve ]

(#65360) spleenszuru válasza SunMount3r (#65348) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mivel csatlakozol a TV-hez? Nekem nincs RCA és Jack, csak USB, HDMI, BT, Optikai.
Vettem egy soundbart, Sony HT-SF150 2.0, aztán még ezzel is befürödtem sajnos.
Nem lenne ez rossz, de folyamatosan állítgatnom kell távval a kezemben, mert a beszéd gyenge, a "mély", robbanások, stb. meg baromi hangosak.
Szerintem nekem is egy kicsi valami kellene a TV-hez, szóval ha sikerült találnod valamit, megoszthatnád. :)

Ebből kiindulva, szerintem még az R1280DB is túlzás lenne nekem, bár tudja most már a fene.

Malaka!

(#65361) SunMount3r válasza spleenszuru (#65360) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezen a TV-n van Jack, szóval arra. Kerestem már "ócsó, de jó" Soundbar után is (kétségbeesésemben), de ilyen árban azt írták a Soundbar-os Topic-ban, hogy felejtsem el.
Pedig tényleg csak a TV hangjának a feljavítására kellene (belépő szintű Hisense), mert az egyszerűen kész horror. Nem csak, hogy "gagyi", hanem egyenesen fülsértő is.
A mostani kis gagyesz Creative is már jóval jobb nála, de azzal is vannak már gondok.

A "sima" R1280T van nekem is, PC-hez, főleg zenére. A hangja elég jó, de az ára miatt TV-hez túlzásnak tartom. De ha neked a Jack nem opció, akkor szerintem nem nagyon van jobb választásod, mint az R1280DB. Az extra olcsó hangfalak között én még nem láttam SPDIF bemeneteset, legfeljebb Bt-set. De az meg külön kockázat, hogy mennyire passzol össze a TV-vel, pl. nem lesz e hangcsúszás, vagy szakadozás.

(#65362) spleenszuru válasza SunMount3r (#65361) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem is az extra olcsó lenne a kérdés egyébként, hanem a kisebb teljesítmény.
Az említett Soundbar 40e volt, nos, azt kell mondjam, megbántam, amiatt, amit írtam. Ez a non-stop legyél kész a távval, hogy lentebb vedd akció közben, nagyon zavaró, főleg, hogy konzol is rá van kötve a TV-re, és az is arról szól, és ugyanez vonatkozik rá.
Elhamarkodott vásárlás volt, na... viszont a közös vezérlést is szerettem volna, 1 távval, ami meg adott itt.
Ráadásul, a TV a közelmúltban végre falhoz került, nem rá, csak közel, és a gyári hangszórói megtáltosodtak, konkrétan jobbnak érzem őket mint a soundbar... (Q80C).

Akárhogy nézem amúgy, igen, elérhető árban a 1280DB az egyetlen, amin van optikai is, plusz annak ha túlságosan dübög, legalább van potija.
PC-n nekem R1700BT van, oda kiváló, nagyon szeretem, bár oda is kellett szoftveres hangkiegyenlítő.
(Nyomorult panel).

Viszont ha Te, vagy itt bárki tud optikaival rendelkező, 1280DB-nél némileg gyengébb teljesítményű hangszórót, ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#65363) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Mennyire háklis a mélyláda otthonra, nem stúdió körülmények között, monitor mellé?

Adott kéne 3"-os stúdió monitor, ezeket egésziteném ki egy Presonus Eris 8-as Sub-al, megfelelően beállitva, hogy levegye a terhet a mélyek terén a kis monitorokról.

Mire lehet számitani? Alapvetően a mostanikat főleg a mérete, hangzása miatt nem szeretném eladni, viszont hangszer miatt kicsit kevés a 67Hz amit kinál önmagában.

Elég alacsony hangerőn használom, kérdés mennyi gondot okozna a sub vs 7-8"-es monitor.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65364) PuMbA válasza freelanced (#65363) üzenetére


PuMbA
titán

3" sajnos elég határeset, mert nem megy elég mélyre. 4" kell ideálisan ahhoz, hogy normális átmeneted legyen a subra. Milyen hangfalról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#65365) freelanced válasza PuMbA (#65364) üzenetére


freelanced
addikt

Genelec 8010.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65366) PuMbA válasza freelanced (#65365) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, akkor az jó :D Egyszerűbb hangfalra gondoltam. 75-80Hz-ig megy le, onnan tökéletesen lehet váltani. A 67Hz már -6dB-es érték, szóval az nem igazán számít. A +-2,5dB specifikációt kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#65367) freelanced válasza PuMbA (#65366) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm.

Lényegében akkor annyi lenne a kérdés, hogy ehhez megéri-e egy Presonus 8-as Subot társitani, vagy mennyire lenne problémás hangzásban egy ilyen kombináció, egy sima 7-8"-as párhoz képest. Alapvetően az nem Genelec lenne (lásd ár), szóval a szokásos Presonus Eris 8 vagy JBL vagy bármi hasonló 7-8"-os kivitelben.

Viszont mivel ennek szeretem a méretét és a hangját, egyelőre szivesebben mennék a ládával, simán elfér az asztal alatt, a hangfalak szenvedősek lennének az asztalon a méret miatt, plusz árulgatnom sem kéne.

De igy visszaolvasva voltak akik nagyon nem javasolták a hangfal+sub kombót, lévén kompromisszumosabb, nem feltétlenül hangzik jól, lehetnek gondok hangzás terén stb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65368) PuMbA válasza freelanced (#65367) üzenetére


PuMbA
titán

Egyelőre az nem világos nekem, hogy mennyi mély kell neked. Egy 5"-os monitor pár is lemegy már 45Hz-ig, ami jóval jobb, mint a mostani helyzeted és nem akkora batár nagy, mint egy 8"-os pár.

Nekem például nem kell ennél több. Igen, járok moziba meg koncertre, ahol van 20Hz is, de egyáltalán nem hiányolom a mélyet itthon. Ami a fontos azt tökéletesen hallom így is, 40Hz alatt meg már inkább csak érzed a mélyet, nem hallod :)

[ Szerkesztve ]

(#65369) alphamooncam válasza freelanced (#65367) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mivel ez nem hifis, hanem multimédiás topik, le merem írni...

Tascam VL-S3 (5db) Wharfedale Powercube 10 és Denon Hm. erősítő van a hálómban (100Hz-en vágva) a TV mellé.

Tascamot nem akartam lecserélni, viszont kiheréltem, hogy a hm erősítő hajthass, és imádom...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#65370) freelanced válasza PuMbA (#65368) üzenetére


freelanced
addikt

Nos igazából jómagam is filózok még a dolgon, mert ami miatt mélyebbre mennék az a basszusgitár (hangszert kötnék rá). Viszont egy másik fórumban egy kolléga, jogosan hozta fel, hogy akár sub nélkül sem vesztek hangokat, mindössze az az ember zsigereiben érezhető mély tartomány tűnne el, de egyébként elvileg sokszor mixben stb. úgy is kivágják ezt a részt. Mindenesetre rengeteg más megoldáson is gondolkodtam, de elvileg halk gyakorlásra ez a legjobb.

Mondom ami miatt ez a Genelec lett, az szimplán a mérete, volt már itt nagyobb hangfal is, és mindig szenvedés volt mert egy csomó helyet elvett az asztalon, ezek meg olyan kis aprók, hogy még magammal is vihetem ha épp bármi okból szeretném.

Mert ami még szóba jöhetett volna nekem az valami erősitő (de általában alacsony hangerőn ezek nem szólnak sehogy), vagy egy FRFR-es megoldás, ami csak egy láda, de ott meg megint elgondolkodtató, mert fellépni nem fogok most vele, szóval akkor minek egy akkora láda a lakásba, ráadásul nagy eséllyel úgy is a gép előtt játszom. Ezzel a megoldással a gépnek is jó hangja lenne, meg valószinűleg halkan is működne, és kiszolgálná jobban mindkét hangszert mint magában a Gen.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65371) Dakhara


Dakhara
csendes tag

Üdv!

Hangminőség javításában szeretnék segítséget kérni. A rendszer: van egy asztali PC-m, ebben található egy CREATIVE Sound Blaster Z SE hangkártya, ebből optikai kábelen megy a hang egy olcsó DAC-ba (ilyen kis fekete doboz), innen RCA kábelen halad tovább a hang egy Presonus Eris Sub 8 BT mélynyomóba majd jack kábelen megy tovább egy egy Presonus Eris Studio 5 hangfalba. Sajnos a gépből nem tudom jacken kihozni a hangot, mert generálódik valami zaj, a videokártya terhelésének növekedésével változik, növekszik a zaj, a hangerő változtatása nincs hatással a zaj hangerejére, 0-ra tekerve is ugyanúgy hallatszik a zaj mint normál hangerőn. Ezért lett ez a DAC-os megoldás, mert így egyáltalán nincs zaj, de még az én normál hallásommal is hallom, hogy gyengébb a minőség mint jacken, főleg a mély. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne ezen javítani, gondolok én olyanra, hogy USB-n kihozni a hangot egy komolyabb DAC-ba (laikusként gondoltam például erre: Aune X8 XVIII Black) és abból továbbítani a hangot a hangfalakhoz. Egy ilyen eszköz jó irány lehet-e, vagy rossz fele gondolkodok?

Köszönöm!

(#65372) traz75 válasza Dakhara (#65371) üzenetére


traz75
tag

Én nem különösebben értek a hangrendszerekhez, de a PC-khez igen. Bizton állíthatom, a leggyengébb DAC-cal is jobbnak kell lennie a hangminőségnek, mint bármelyik alaplapi hangkártyával. Ott valami gond lehet.
Szerintem felesleges egy komolyabb DAC! Nekem egy régi Steinbert UR22 MK II-m van, teljesen jó. 24 bit, 192 khz. Nekem bőven elég, gitár amphoz is használom (azért is vettem).

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#65373) Degeczi válasza traz75 (#65372) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez nem így van, egy pár dolláros gagyi kis DAC (ilyet említ) simán adhat rosszabb eredményt az alaplapi hangnál.

(#65374) Dakhara válasza Degeczi (#65373) üzenetére


Dakhara
csendes tag

Nem az alaplapi hangkártyát használom, a zaj probléma miatt vettem a dedikált hangkártyát, de annak a jack-jén is megmaradt a zaj. Most a dedikált hangkártya optikai kimenetén jön a hang az olcsó DAC-ba (kb 5000Ft), mert ez is csak teszt volt, hogy hátha megoldja a zaj problémát, amit meg is oldott, csak gyengébb lett a minőség.

(#65375) Degeczi válasza Dakhara (#65374) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt mondom, nem meglepő ha rosszabb a hangzása. Gondolom itthon volt 5e, az Kínából szó szerint pár dollár.

(#65376) Dakhara válasza Degeczi (#65375) üzenetére


Dakhara
csendes tag

Akkor már csak az a kérdés mit lenne érdemes venni, milyen árkategóriában lenne arányos a többi cuccal?

(#65377) tgabe25


tgabe25
tag

Sziasztok,

2 hónapja terveztem a jelenlegi hangrendszeremet bővíteni egy Edifier T5-tel. Most nézem, sehol nem kapni, megszűnt a termék?

Egy webshopnál találtam raktáron, ott is csak 3 db van és nem egy ismert webshop.

Emellett még majd tervezek venni Edifier S350/351-et vagy S360-at, ezek szerint azok se kaphatóak sokáig?

Van valakinek ezekeről infója? Köszönöm előre is. :R

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#65378) lezso6 válasza tgabe25 (#65377) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én az Edifier T5-öt nem ajánlom, legalábbis olcsóbb cuccokhoz, mint az S350DB / S351DB. Utóbbi szatelitjei jelentősen jobbak bárminél, ami olcsóbb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65379) tgabe25 válasza lezso6 (#65378) üzenetére


tgabe25
tag

Eléggé komplex rendszerem van (olyan elem is van a rendszerben amely mellett nem sok hangfal/hangrendszer tud labdába rúgni) csak egy sub kéne alá. Még a T5 is kevés lenne, hangminőséget tekintve, de most nincs kedvem több százezret beletolni egy ládába, a T5 meg kellemes középút.

Az S350/351 vétele az teljesen más dolog, nem egy házban lesz ahol a T5 lenne.

Szóval a lényeg, hogy ha bárkinek infója ne tartsa magában.

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#65380) lezso6 válasza tgabe25 (#65379) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor jó lehet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65381) mvkly


mvkly
senior tag

Ez biztos nem ide való, de ezen letettem az állam: [link]

(#65382) silver10 válasza tgabe25 (#65377) üzenetére


silver10
aktív tag

A Smartcom-on van T5 sub és a 2. legolcsóbb áron az árukeresőben. Ott már vásároltam 2 db Xiaomi 70mai dashcamet és egy WH950NB BT-fejhallgatót. Abszolut korrektül ment minden eddig.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#65383) tgabe25 válasza silver10 (#65382) üzenetére


tgabe25
tag

Köszi szépen a választ, megnézem :)

Emellett egy S360 db-t is beszereztem 118k-ért, szerintem nem volt rossz bót érte :))

[ Szerkesztve ]

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#65384) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, megvolt egy gyors Swissonic V8 vs Edifier S351DB (S350DB) teszt. A "svájci" technika fölényesen nyert. :) Mondjuk ez nem meglepő, na meg AMT-vel nem nehéz. :D Nagyon kemény arcba tosz a hangjával az AMT, a jó értelemben. Meg van rendes mélyközép is, ami az Edifiernek ugye gyengéje a 2.1 kialakítás miatt. A térérzet is sokkal jobb, olyna stúdiósan jobban egyben vannak a tranziensek is, pedig az Edifier is ügyes ebben, de a V8 jobb. Karakterben az Edifier vékonykának tűnik, mert közép orientált, így relatíve alig van mély, pedig ugye 2. :D Ahhoz képest, hogy a Swissonic közepe nem az igazi, ez még mindig jobb az Edifiernél, ráadásul a beszédérthetőség is jobb, de ez inkább az AMT érdeme.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65385) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Holnap talán már nálam is befut a V7, kíváncsian várom. :))

(#65386) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

No, megrendeltem vegre a 351db-t :) de ha mar bekukkantottam: szerintetek a meglevo Presonus Eris E5 XT studiok melle ha vennek egy 8-as presonus subot, vakkor viszonylag konnyen lesz normalis atmenet a subra, vagy izzados, hangolgatos delutanokra szamitsak? :D lenne most egy alig hasznalt jo aron, csak sajnos nincs lehetoseg kiprobalni.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#65387) lezso6 válasza lezso6 (#65384) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sokkal jobb a Swissonic V8 az Edifier S350DB / S351DB-nél. Mindenben is. Szóval a mostani 130e / pár árát is lazán megéri. Pontosabb (nagyobb) a térábrázolás is, minden. Pedig a kis Edifier 2.1 is jó cucc, nagyon nagy különbség azért nincs, de legalább egy kategóriányi, annak ellenére, hogy az Edifier viszonylag semleges, kicsit közép felé húz, míg a Swissonic nagyon enyhe V, a közép háttérben. De nagyjából hasonló a karakter.

Éééés a Swissonic TV fejhallgató kimenetére van kötve simán jack-RCA kábellel, az Edifier meg optikán. Így váltogatok, sajnos egy DAC-ra nem tudom kötni úgy, kényelmesen A/B teszteljek. Szóval ennyit számít a DAC, pontosabban ennyire nem számít, ha kategóriás a különbség. Vagy ennek az olcsó TCL 55C645-nek van jó füleskimenete, de nem hiszem. :D Ja meg igen, itt most nem zajos az RCA a TV-ről, meg amúgy DAC-ról sem. De továbbra is ajánlom az XLR / TRS csatlakozást, pont ezért, mert lutri, hogy az RCA jó lesz-e.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65388) OPiiPO válasza lezso6 (#65387) üzenetére


OPiiPO
addikt

S360DB-vel nem tudnád összehallgatni? Az kb. várható is volt hogy lenyomja a 351DB-t.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65389) lezso6 válasza OPiiPO (#65388) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos nem. De szerintem esélytelen az is. A Swissonic V8 kb az Edifier S3000 Pro szintje, bár lehet utóbbi jobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65390) Yézi válasza OPiiPO (#65388) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

S360DB nekem is csak az emlékeimben él, de szerintem simán jobb a Swissonic, legalábbis a V7 gyors próbája után erősen mernék fogadni rá.

(#65391) OPiiPO válasza lezso6 (#65389) üzenetére


OPiiPO
addikt

Milyen DAC került eléje?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65392) lezso6 válasza OPiiPO (#65391) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Írtam, hogy semmilyen, a tv füles kimenetéről megy. S351DB-t váltott, egyébként már az sem optikával volt tekerve rákötve, mert nem praktikus. :DDD Annyival meg nem rosszabb, meglepően jó jackről. :B Lindy LDAC Pro lett volna amúgy.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65393) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Szóval, Swissonic V7.
Ahogy látom, talán nekem sikerült elcsípnem az utolsó két darabot belőle, szerencsére épségben ideért mindkettő.
Elég méretes darabok, főleg mélységre, viszont meglepően könnyűek is.
Kék visszajelző LED eléggé zavart a sötétben, szóval ezeket gyorsan le is ragasztottam. :U Pontosan nem tudom mennyi idő, tippre talán ~15 perc után egyébként pirosra vált a LED és standby mode-ba lép. Ezt követően amint kap valami inputot, kb. 2 másodpercen belül már újra életre is kell, alacsony hangerőn viszont már tovább gondolkodik, ez mondjuk van akinek zavaró lehet.


Komplete Audio 2 + balanced XLR-TRS kábellel használva, a hangszórókat 100%-ra tekerve azért bőven hallani a magassugárzók alapzaját. Szerencsére ezeknek középállásban fix helye van, így kb. 1 méterről még hallatszik, de számomra már nem zavaró módon (hangerő pedig így is bőőségesen megvan).

Ami nagyon jó: a ribbon magas. Ez szerintem simán S3000 Pro territóriumban mozog, kevésbé karcos, de szép, tiszta, részletes hangja van, Adam T8V ribbonja nekem kevésbé jött be, itt valahogy sokkal jobbnak hangzik.
Overall karakterre talán az S3000 Pro Classical módjához tudnám hasonlítani, inkább magashangsúlyos, de egyáltalán nem vész el a középtartomány sem.
Ami viszont már kevésbé jó, az a mélyközép, pontosabban inkább a mélytartomány.
Az biztos, hogy nem megy olyan mélyre, mint az S3000 Pro, hiába 6,5" mindkettő, de emellett az S3000 Pro sokkal testesebb mélyeket is produkált, összehasonlítva a V7 olykor olyan kis "dobozhangúnak", karcsúnak tűnik hozzá képest. Magasabb hangerőn már valamelyest javul a helyzet, de zene válogatja mikor-mennyire van hiányérzetem, azért messze nem mindenhol ennyire drámai a helyzet.
LF switch persze van rajta, +2dB-vel lehet emelni, habár ez nekem inkább egy kétélű kardnak tűnik - van ahol segít, van ahol csak ront a hangképen. Nem találom már a forrást, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy ez 400Hz-től kezdve emel a mélytartományon, talán épp emiatt is érzem egyes tartományokban már túlzóan soknak.
S bár tényleg van ahol a több mély segít rajta, a mélyek minősége még akkor sem tud labdába rúgni az S3000 Pro-val.

Habár eléggé negatív hangvételű élménybeszámolónak tűnhet így a végére, de félreértés ne essék, 36k/darab áron zsákoltam be a hangfalakat, nem is vártam 1:1-ben S3000 Pro minőséget, s árához képest igazából nincs is okom panaszkodni. :N
Ribbon magas szerintem simán elviszi a hátán, kellemes hangú darab, még a kissé gyenge mélytartomány ellenére is bármikor előbb választanám ezt, mint egy S350DB/R2850DB-t, de valószínűleg az S360DB is ezek mellé kerülhetne, az nekem túlságosan V karakter volt, s a planár sem hozta ezt a szintet.

Nem tudom még mi lesz a sorsuk, hosszútávon biztosan nem marad, mivel az S3000 MKII van most leginkább célkeresztben, ha majd kicsit normalizálódik az ára.
Bár addig még akad pár darab amit kipróbálnék, szóval lehet visszamegy a 30 napos elálláson belül, vagy talán feldobom majd apróra, valamivel ár alatt.
Részemről egyébként simán ajánlott darab, legalábbis ezen az akciós áron biztosan. :K

(#65394) tha_answer


tha_answer
őstag

izmos koncerthangulatot milyen kombo hoz?

(#65395) hcol7 válasza tha_answer (#65394) üzenetére


hcol7
senior tag

azt pl egy kef r900 paros valami jofele A/B osztalyu erositovel : )

(#65396) Archttila válasza Archttila (#65386) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

erre valaki? :U :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#65397) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

:Y S3000 Pro amikor rászabadul egy Loli ereje. :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#65398) Richard! válasza AuraSync (#65397) üzenetére


Richard!
addikt

Hát nem csodálom, hogy erre a kismacska nyávogásra szabadulni akar a hangszóró a dobozból :DDD :DDD

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#65399) AuraSync válasza Richard! (#65398) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Egy multikulti hangszórónak minden kontentben helyt kell állnia. :K

A poén az egészben, hogy olyan bika mélye van ennek a "nyávogásnak" amit sok DnB vagy Bass Boosted zene meg sem közelíti.
Pont az a Hz tartomány amit kihangsúlyoz a szobám, szóval ha kikapcsolom Equalizer APO-t (-17db) akkor konkrétan nem lehet megmaradni a szobában. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#65400) lezso6 válasza AuraSync (#65399) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy multikulti hangszórónak minden kontentben helyt kell állnia.

Elég csak egyfélében, de azt napi ötször, és aki nem "táncol" rá, azt tarkón kell lőni. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.