Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) tamas87 válasza tamas87 (#50599) üzenetére


tamas87
csendes tag

Igen nincs hangkártyám. Egy alaphangkártyát nézegettem: M-Audio Mtrack Hub-ot.
Igen olvasgattam, hogy szimmetrikus kimenet kell.

(#50602) PuMbA válasza tamas87 (#50601) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen szart ne vegyél :) 35-40k alatt nem úszod meg. Én például pont most szerváltam be egy Focusrite Scarlett Solo 3rd gen-t 35k-ért (ez fontos, mert a 2nd gen nem szimmetrikus kimenetű) és nem csalódtam benne. Ez a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#50603) Bodz válasza tamas87 (#50601) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van Hardveraprón Spartan A. Ez kell neked! :)

(#50604) lezso6 válasza tamas87 (#50601) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

DAC-nak egy Tascam US-2x2 bestbuy 40k körül. Az mindenképp kell. Meg ugye kábelek is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50605) jackooo84 válasza tamas87 (#50601) üzenetére


jackooo84
tag

Audient ID4...a legjobb hangminőség ebben az ársávban + a kezelőfelülete is praktikusabb. :K

(#50606) PuMbA


PuMbA
titán

Na, 4db közül tud már választani :) Egyébként a legutóbbi HitSpace-es adásban azt mondták, hogy a Scarlett Solo 3rd gen felzárkózott az ársáv hangminőségéhez és mindegyik elég hasonlót tud, szóval inkább a méret, kinézet lehet a döntő.

[ Szerkesztve ]

(#50607) lezso6 válasza PuMbA (#50606) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Leginkább a tápellátás. Mert a többi hiába jobb, ha zajos a gép USB földje ÉS az adott interfész USB bemenete nincs leválasztva galvanikusan, akkor földhurok ciripelés jelenik meg a monitorokon.

Azt tudom, hogy a Tascamra ha tápot dugok, akkor az megszünteti az esetleges földhurkot, megszűnik a ciripelés. Illetve az is lehet megoldás, hogy az adott USB-s eszközhöz vesz az ember egy USB isolator kütyüt, de ez kb 10k és az USB áramának csak 40%-át képes átengedni, emiatt az adott interfész esetleg nem működhet megfelelően.

Jó lenne tudni, hogy mely interfészek azok, melyek USB-je eleve galvanikusan le van választva trafóval, azaz nincs esélye földhurkos ciripelésnek. Mert ezeket tudnám nyugodt szívvel ajánlani stúdió monitorokhoz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50608) PuMbA válasza lezso6 (#50607) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Ehhez annyira nem értek, de egyébként leginkább az foglalkoztatott az Impact Twin -> Scarlett átállásban, hogy az előbbi külső tápról ment, az utóbbi pedig ugye csak USB-s. De nuku zaj, interferencia, semmit sem veszek észre az átállásból. Asztali gépbe van bedugva, 20k-s egyszerű Gigabyte alaplapba.

[ Szerkesztve ]

(#50609) jackooo84 válasza lezso6 (#50607) üzenetére


jackooo84
tag

Ciripelès lehet egy olcsò kapcsolòs elosztòtol is amibe az aktìvak vannak dugva.[valahol olvastam] :B

[ Szerkesztve ]

(#50610) eron009


eron009
tag

Fenda F&D R30BT hangfallal van valakinek tapasztalata? 30k-ért jobb választás lehet mint az Edifier R1280BD (perpill ez a kiszemelt, csak nincs lehetőségem sajnos élőben meghallgatni)?
Vagy esetleg egy Microlab solo 7c 42000Ft-ért? Főként filmezni megéri a felárat?

(#50611) PuMbA válasza eron009 (#50610) üzenetére


PuMbA
titán

A kérdés, hogy kell-e digitális bemenet. TV-hez már csak optikain tudod hozzákötni a hangfalakat például. Microlab-ban nincs digitális bemenet, Edifierben van Bluetooth és optikai is.

[ Szerkesztve ]

(#50612) eron009 válasza PuMbA (#50611) üzenetére


eron009
tag

Egy DAC-ot beszerezni nem gond, ha ér ennyivel többet a hangfal, filmhez gondoltam hogy egy kis extra basszus jól jöhet. Hangerőben nem kell túl nagy teljesítmény.
Talán a Bluetooth az ami a későbbiekben hiányozna, de az viszont van a Fendában. Csak arról kb alig találtam véleményt.

(#50613) PuMbA válasza eron009 (#50612) üzenetére


PuMbA
titán

Ha extra basszus kell, akkor Microlab Solo 6C, mert abban is sokkal több van, mint a Fendában vagy az Edifier-ben és veszel mellé DAC-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#50614) maestro87 válasza PuMbA (#50613) üzenetére


maestro87
őstag

Én is az Edifier R1280DB-n filózom már elég rég, de a Microlab meg már túl nagy lenne. Az Edifier-t így is csak a tv mögé tudnám tenni, mert mellette semmi hely nincs, bár így a sztereónak lehet nem sok értelme lenne. :(
Az Edifier-nél nem lehet feltekerni úgy a basszust hogy elég legyen filmekhez, azaz meglegyen a mozihatás egy kisebb nappaliban? Vagy mellé egy aktív sub-ot tenni? :R

(#50615) PuMbA válasza maestro87 (#50614) üzenetére


PuMbA
titán

Bármivel lehet mozizni, a te elvárásod határozza meg :) 4"-os hangszóróból nem fognak észveszejtő mélyek kijönni, de nekem semmi bajom sincs vele. Néztem Genius 1250B-n filmet többször is. Amit még megnézhetsz, az az Edifier R2000DB, régen 50k körül volt, de most 60k körül van. Sub-ot lehet tenni, de annak olyannak kell lennie, illetve rendesen be kéne állítani, valamint 120k-t nem hiszem, hogy kifizetnél érte. Az alatt meg nincsenek normális subok.

[ Szerkesztve ]

(#50616) maestro87 válasza PuMbA (#50615) üzenetére


maestro87
őstag

Azt hittem egyértelműen fogalmaztam meg az elvárásomat. :)
Vannak olyan filmek amik egyenesen követelik a mély hangokat, pl. Gyűrűk ura, Hobbit és hasonló filmek. :K Ezeket pl. kipróbáltam a régi hifi-mel, de annál is fel kellett tekernem a mélyet a lejátszóban, hogy betöltse a szobát, pedig 2 db 16 cm-es sub van benne. De két ilyen böhöm nagy hangfalat a tv mellett nem tudok sajnos elhelyezni.

120k? Nem tudom, én megvoltam elégedve anno az egyik legolcsóbb házimozim sub-jával is mikor még használtam DVD-vel. Hozta azokat a mélyeket amiket kellett, csak hát a szatelitek gagyi műanyagházas vackok. És sajnos a sub is passzív.

Az R2000DB biztos jó lenne ha megtudnám oldani az elhelyezést, de sajnos nem tudom. :) Lehet mégis inkább egy 2.1-es rendszert kellene keresnem?

(#50617) PuMbA válasza maestro87 (#50616) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ehhez 2.1 rendszer kell :)

(#50618) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Próbáltam keresgélni a témában, de sajnos nem mentem sokra.

Tudjátok, hogy mi a tényleges különbség a Genius SP-HF1250B és a Genius SP-HF1250B II (Ver. 2) között?

Kérlek ezért ne kövezettetek meg ezért :DDD , de a BT miatt ebben az ársávban <15k nagyon vonzó. Esetleg valakinek van ezzel tapasztalata (sajnos itt a fórumon sem találtam senkit aki vett volna) [link].

Köszönöm :)!

(#50619) Silentfrog válasza qltsar (#50618) üzenetére


Silentfrog
veterán

Kb 3 hete láttam a you tube-on egy összehasonlító tesztet. Ami feltűnt hogy az amiben nincs Bt abban több volt a mély, a többi hang pont ugyanott volt mindkét terméknél. Sajnos élőben nem hallottam de viszonyításnak talán ér valamit.

(#50620) Bodz válasza qltsar (#50618) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fúúú... 12-ért táv, bt, tud kártyáról, usb-ről is lejátszani. Maradjunk annyiban, hogy valószínűleg valami értelmesebb hang már nem fért bele ezek mellé. :) De ha bátor vagy, akkor légyszi cáfolj meg! Max visszaküldöd ha nagyon szutyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#50621) qltsar válasza Bodz (#50620) üzenetére


qltsar
addikt

Viccen kívül, a hangja nem rossz (ennyiért).

Eddig egy 17(! :DDD) éves Yamahával húztam. Sokat nem szeretnék hangfalra költeni, nincs értelme (panel), valamint többnyire fülhallgatóval hallgatok mindent, viszont szeretném nem a leggagyibb alternatívát keresni (kb. ~15k-ért)

Viszont holnap szépen vissza is szállítom a boltnak, kibontottam összekötöttem, tényleg "megfelelő" hangja van, viszont, mintha egy régi generátort raktak volna a füleim mellé annyira zúg. A mobiltelefonnal való kapcsolatával pedig direktben tudnék hívást indítani MZ/X-nek.
Mivel a Yamahámon (se másik hangszóróimon) ilyet nem tapasztaltam, kizárnám hogy a lakás / vezetékezés hibájából eredne ez a probléma.

@Silentfrog: ezt melyikre írtad?

[ Szerkesztve ]

(#50622) Bodz válasza qltsar (#50621) üzenetére


Bodz
Topikgazda

15990 az R980T.
Igaz nincs bt meg semmi egyéb, de na, ennyiért tök jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#50623) qltsar válasza Bodz (#50622) üzenetére


qltsar
addikt

Ez volt az eredeti tervem. Csak újracsomagoltat találtam (ez is az) :( .

(#50624) Bodz válasza qltsar (#50623) üzenetére


Bodz
Topikgazda

14900 az újracsomagolt, 15990 az új. :)

(#50625) Silentfrog válasza qltsar (#50621) üzenetére


Silentfrog
veterán

Genius SP-HF1250B vs Genius SP-HF1250B II

(#50626) qltsar válasza Silentfrog (#50625) üzenetére


qltsar
addikt

Tudtommal egyikben sincs BT ezek közül :F

@Bodz: Benéztem :B Viszont 2 dolog sajnos még mindig zavar ennél.

0. Tényleg ennyivel jobb a hangja, mint 1250B-nek (megéri a felárat)?
1. Hátsó hangerő szabályozó.
2. Nincs fül/fejhallgató kimenet, ha jól olvasom.

(#50627) Logapeti válasza maestro87 (#50614) üzenetére


Logapeti
tag

Az Edifier 1280-asnak jóval kisebb a hangereje, mint a Microlab Solo 5C-nek, és szerintem te a 6C-ről beszéltél eleve. Az 5C-vel összehasonlítva azt tudom mondani, hogy az Edifier meghal 50hz alatt, a Solo 5C lemegy kb. 35-ig, bár elég hullámzó erősséggel. Nem csak a hangerőben van különbség. Az 5C egyszerűen egy "nagyobb hang", érezhető a kettő közötti méretbeli különbség. Ezen kívül az 5C azért egy jóval részletesebb és gazdagabb hang is, az 1280-as Edifierre inkább azt mondanám, hogy "hosszan hallgatható".
Azt nem tudom, hogy TV mögé mennyire érdemes hangfalakat tenni, kb. megölöd a hangzást. Esetleg kis állványok?

(#50628) Logapeti


Logapeti
tag

Sziasztok! Vettem egy Microlab Solo 5C-t, és azt tapasztalom, hogy bizonyos frekvenciákon a jobb oldali hangfal berezonál - pontosabban leírva "ciripel". Nagyjából 200 és 400 Hz között hosszabb tartományokban csinálja ezt, de kifejezetten egy online frekvencia generátorral tudtam kihozni, zenehallgatás közben inkább csak "sejtem" néha, hogy megtörténik a berezonálás.

Tapasztalt valaki hasonlót 5C/6C esetében? Ez a relatív olcsóság ára, el kéne fogadni, vagy van értelme kicseréltetni? Köszi!

(#50629) mr. bryan


mr. bryan
tag

5c-t mi indokolja? Ahogy nezem 6c meg olcsobb is. :F

(#50630) DarthSun válasza mr. bryan (#50629) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én is azt néztem, az 5C- ről nem is tudtam :B :DDD .

(#50628) Logapeti : 6C- t (is) használok, ha jól emlékszem lassan 2 éves lesz, teszi a dolgát, semmi ilyen gyanús rezonanciát nem vettem észre. Jól el van találva, árához képest príma hang. Eleinte sokalltam az alsó közepet, de rájöttem kell bizonyos esetekben, a magas meg szúrós kicsit, de ha nem lenne kiemelve akkor a felső közép (a jelenlét érzet) nem lenne elég markáns. Sztem kissé fejmagasság fölé kell helyezni, úgy a legjobb, de ez már egyéni - a magas irányított eléggé, így 7 KHz felett csillapítottabb lesz. A mélylefutás finom, nem bántó, olyan 38Hz- en már hallani, 50- en meg már talán eléri az 1KHz- es vonalat, jó mélyátvitel egy 6.5 colostól. Szóval a hibái ellenére jól ki van találva.

Kis árny vetül a dologra, hogy hibás példányokról is beszámoltak nemrég, de az minden terméknél előfordulhat.

(#50631) tamas87


tamas87
csendes tag

A Ribbon hangszórókról mit érdemes tudni?
Találkoztam ilyen hangszóróval szerelt stúdió monitorokkal.

(#50632) PuMbA válasza tamas87 (#50631) üzenetére


PuMbA
titán

Azt, hogy a legtöbben nem szeretik :)

(#50633) Silentfrog válasza qltsar (#50626) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor tévedtem elnézést, a videoban monták ezeknéél a típusoknál. :B

(#50634) Bodz válasza qltsar (#50626) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Durván 2000 Ft a különbség, annyit feltétlen megér. 1250B-nek sincs füles kimenete. Meg hát normális fülest amúgy sem dugunk hangfalba, ilyen téren általában elég gyengén muzsikálnak.

(#50635) qltsar válasza Bodz (#50634) üzenetére


qltsar
addikt

Köszönöm a segítséget, meg is rendeltem az Edifier-t :) !

Amúgy a 1250B-hez képesti felára (a legolcsóbb BP belvárosi átvételes megoldáshoz viszonyítva [Best Byte - 12.999]) 3690 (eMAG - 16.689). Remélem, hogy ennyivel is megéri / megérte a felárat az Edifier a Genius-hoz képest!

[ Szerkesztve ]

(#50636) Logapeti válasza mr. bryan (#50629) üzenetére


Logapeti
tag

Szia! Igaz, picit olcsóbb a 6C, de azt már nagynak ítéltem meg oda, ahová rakni tudnám. 5"os hangfalat kerestem, és azt írták, az 5c és 6c elég hasonlón szól.

Amúgy szívesen összevetném a kettőt. A nagyobb mélyközép nem biztos, hogy előny ugyanolyan technológiai szint mellett. A közepeket lehet, hogy egy 5"os szebben hozza, mint egy 6,5ös, de ez tényleg csak tippelés ebben az esetben, össze kéne hallgatni őket.

(#50637) Logapeti válasza DarthSun (#50630) üzenetére


Logapeti
tag

Köszi a reakciót! Szerintem ki fogom akkor cseréltetni.

Először nagyon meglepett a jó hangminőség, és a könnyedség, amivel a zenéket prezentálja a hangfal (5c), de azért kezdem hallani a hibáit. A normál basszus tartomány (50-100hz) kicsit gyengének tűnik. Valószínűleg ez az ára, hogy a szubnak számító 35hz-et tudja hozni, így hangolták. Ez sok zenénél nem tűnik fel igazán, de pl szimfonikusoknál van némi tömegbeli hiányérzetem. A freki teszter is ezt igazolja vissza, persze csak a fülemre hagyatkozok. Az is igaz, hogy a többi ilyen méretű hangfal kiemel 50 és 70 hz között, lehet, h csak túlzottan hozzászoktam.

(#50638) PuMbA válasza Logapeti (#50637) üzenetére


PuMbA
titán

" Valószínűleg ez az ára, hogy a szubnak számító 35hz-et tudja hozni, így hangolták."

Egy 5"-os hangszóró sosem fog neked 35Hz-et kiadni :) Egy 8"-os 35-43 Hz körül áll meg.

[ Szerkesztve ]

(#50639) DarthSun válasza PuMbA (#50638) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen a 6.5" is 38Hz- en kezd, persze ott még nagyon halk, de minden egyes Hz- el hangosodik, ahogy említettem fentebb. Érdekes hogy a fülesemen pedig 28Hz- től kezdem hallani, de kb ugyanaz a hangkarakter mint a 6C. Bizonyítja hogy a zenékben nemnagyon van ilyen mély összetevő, csak némely spec felvételen esetleg.

(#50640) Logapeti válasza PuMbA (#50638) üzenetére


Logapeti
tag

Bocsi, de próbáltad az 5C-t? A 35hz-et netes frekvencia generátorral meghajtva masszívan hozza. Vagy az 5C-nek nem 5"-os a mélyközepe?

[ Szerkesztve ]

(#50641) PuMbA válasza Logapeti (#50640) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elég hangosra felnyomod a hangfalat és a szobád akusztikája rásegít, akkor hozza, de egyébként ha beteszed a szoba közepére már nem fogja. Egyszerű fizika, azaz a membrán méret határozza meg, hogy milyen mélyre megy egy hangfal.

Nekem az 5C-nél drágább JBL LSR305-öm megáll 46Hz-nél, ami szintén 5"-os, mint az 5C, de ugyanígy az összes 5"-os stúdiómonitor nem képes 35Hz-re, elég megnézned a specifikációkat. Az enyém tud a leírás szerint 49Hz – 20kHz-et, illetve 43Hz-et már nagyon halkan +-10dB-re specifikálva.

[ Szerkesztve ]

(#50642) PuMbA válasza PuMbA (#50641) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval a lényeg, hogy valós zenehallgatásnál olyan hangerőre kéne tekerned a hangfalat, hogy hozza a 35Hz-et, hogy megsüketülnél.

(#50643) lezso6 válasza DarthSun (#50639) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, magában lehet hallod, de ugye az sokkal halkabb. Így leginkább kb az ilyen ±1-2 dB számít, mert pl elektronikus zenében tökre észrevehető (és zavaró tud elenni), amikor a szubbasszus dallama egyszer van, egyszer meg nincs, mert a hangfal bizonyos mély hangokat nem vagy jóval halkabban tud csak kiadni. Én ezért ajánlok 8"-t mély-orientált elektronikusra, ezért szoktam konkrét számok linkjét kérni, hogy ha valaki szereti a basszust, akkor pontosan mire gondol, kell-e neki 8". Mert valamikor elég 6.5" is, mert csak a lábdob hangját szereti, bassline meg nincs vagy nem annyira mély az adott számban. Akusztikusnál pedig általában felesleges a 8", mert ott az 50 Hz alatti mélyek hiánya nem igazán zavaró / észrevehető, sőt, sokszor a master során le is vágják ezeket a hangokat. :D Na meg ugye a 6.5" középtartománya nagy általánosságban jobb szokott lenni a 8" nagytesójénál.

Technikai adatokra visszatérve: nálam az Eve SC208-nak gyári adatok szerint 35 Hz a vége ±3 dB méréshatár körül, de a "hasznos" hang kb 38 Hz-től indul, egyszerűen a -3 dB az ugye túl halk. És sok hangfalgyártó meg ilyen ±6 meg ±10 dB tűrés mellett adja meg sávszélességet, aminek aztán végképp semmi értelme, csak markeintg. Pl a Mackie megadja ±10 és ±3 között is, de utóbbit csak a kézikönyvben találod meg, mindenhol máshol a nagyobb tűrésűt írják (és nem írják oda, hogy ±10 dB). Persze van rosszabb, amikor meg sem adják a decibel értéket. Pl Adam, JBL, melyek azért nagy névnek számítanak, valószínűleg 6-10 dB-re adják meg, mert túl szépek az értékek, hogy igazak legyenek. :U Máshol pedig a ló túlsó oldalára esnek és mindenféle adatot megadnak (pl Eve, Neumann). :D

Amúgy meg tökre nem kell nézni ezeket a számokat. Meg kell hallgatni. Ha meg mindenkép kellenek a számok, akkor jellemezően egy 5" 50-60 Hz-ig, egy 6.5" 45-50 Hz-ig, egy 8" 40 Hz-ig, egy átlag belépő sub meg 35-40 Hz-ig megy le ±1-2 dB mellett. Kb itt szoktak lenni a valós számok, nagy eltérés az ritka.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50644) PuMbA válasza lezso6 (#50643) üzenetére


PuMbA
titán

JBL átment jófiúba, már megadja mindkettőt egy ideje :)

Szerk: [link] Hivatalos oldalon a speckók között. De mivel az MK2 -10dB-es adata ugyanaz, mint az MK1-é, ezért az MK1 -3-asának is ugyanannak kell lennie :D

[ Szerkesztve ]

(#50645) lezso6 válasza PuMbA (#50644) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, hol? Mert én is úgy emlékeztem, hogy megadja mindkettőt, de most hirtelen nem találtam. Mackie-nél egyből megvolt. KRK-nál is hasonló van egyébként, bár lehet az új G4 széria ±3 dB-es adatait már nem adják meg. :D

szerk: jaaa, az MK2-nél megadják. Az MK1-nél meg nem. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50646) Logapeti válasza PuMbA (#50642) üzenetére


Logapeti
tag

Világos, ez lehet, hogy így van, de a többi nálam járt fallal összevetésben írom ezt. Amúgy lehet, h a szoba rásegít, de az Edifier 1280nál vagy a Microlab B77nél 55hz körül indult az, ami az 5C-nél 35-től...

De ez csak azért merült fel most részemről, mert ahogy írtam, az 5C 50-100 hz-es tartományát gyengének érzem, és az volt a tippem, hogy ennek a subos hangolásnak az eredménye.

Amúgy a jbl-ről mi a véleményed zenehallgatásra? Milyenek a magasai? Színpada?

(#50647) PuMbA válasza Logapeti (#50646) üzenetére


PuMbA
titán

Hova van rakva a hangfalad? Próbáld elhúzni a faltól minimum 50cm-re és úgy hallgasd meg. Valamint olyan hangerőn hallgasd a tesztet, amilyen hangerőn a 2-3kHz nem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#50648) lezso6 válasza PuMbA (#50647) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

35 Hz sehova helyezve sem jön ki akkor hangfalból, max ha a fülét belerakja a reflexbe. :D Ilyen mély hangoknál már van akkora a harmonikus torzítás, hogy azt hallja. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50649) Logapeti válasza lezso6 (#50643) üzenetére


Logapeti
tag

Azt figyeltem meg, hogy az 5C nagyon hullámzó 35 és 50hz között. Van, ahol szinte nulla. Akkor az tényleg csak a szoba? De azért valami csak van, mert a 4"-osoknál semmi se volt!

(#50650) PuMbA válasza Logapeti (#50649) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha halkul, akkor utána már nem számít :) 5" mindenképp tovább megy, mint egy 4"-os.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.