Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) umisu80 válasza tibbike01 (#51897) üzenetére


umisu80
csendes tag

igazad van csak emlekezetbol irtam :( valoban -> R1280DB ez a jo szam

(#51902) tibi14


tibi14
tag

Sziasztok!

Gariztattam a Genius sp-hf1250b-t az Alza annyit írt 2 nap után visszakapom a pénzt.
A jó árfolyam miatt csak 20%ot buktam :( na mind1.

Az lenne a kérdésem, mit vegyek helyette?
Microlab solo 6c lett volna a kiszemelt, de nem kapni.
40k-ig van olyan ami tudja basszusban azt amit a 6c?
Ha nincs ilyen, vészmegoldásnak ott a genius sp-hf1250b ver. 2, gondolom rosszabb nem lett mint az elődje.

[ Szerkesztve ]

(#51903) Métely válasza tibi14 (#51902) üzenetére


Métely
csendes újonc

Solo6c

[ Szerkesztve ]

(#51904) ricsip


ricsip
addikt

Honnan tudnék letölteni magas bitrátájú teszt fájlokat, amivel a hangfal erősségeit / gyengeségeit lehet előhozni? Klasszikus zenét nem hallgatok (ássatok el), inkább elektronikus zene, basszusra vagyok kíváncsi.

-

(#51905) tibi14 válasza Métely (#51903) üzenetére


tibi14
tag

Köszi! Ezt én is megtaláltam, csak tartok tőle, hogy megrendeéls után 2-3 nappal jön az email, hogy mégsem tudák beszerezni. Mind1 teszek egy próbát a rendeléssel.
Akkor alternatíva nem nagyon van? HA nem jönne össze.

(#51906) lezso6 válasza tibi14 (#51905) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

40k-ig nincs alternatívája a Microlab Solo 6C-nek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#51907) PuMbA válasza ricsip (#51904) üzenetére


PuMbA
titán

Azt kell használni, amit a hangfalon főként hallgatni fogsz :) Egy basszus orientált elektronikus zene nem fogja kihozni, hogy gyengék a magasok meg a közepek vagy hogy milyen a hangfal térleképezése.

[ Szerkesztve ]

(#51908) Ndruu válasza ricsip (#51904) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link] [link] [link]

Harrrr!!!!

(#51909) tibi14 válasza lezso6 (#51906) üzenetére


tibi14
tag

Köszi! Akkor remélem sikerül nekik teljseíteni a rendelésem, vagy legalább hamarosan érkezik készlet az országba.

[link] Amúgy történt valami revízió, és épp kifogynak a raktárkészletek? Vagy csak a jelenlegi helyzet miatt fogyott ki? Tudok esetleg valamit?

(#51910) ricsip válasza Ndruu (#51908) üzenetére


ricsip
addikt

Edifier R1280T: a 80Hz a legalsó, aminél már lehet hallani valamit. Alatta csak valami nagyon halk zaj jön, de nem igazán érzékelhető, kb. mint valami halk alalpzaj. 80Hz-nél már látványosan erősödik hallhatóvá. Felső határ: 10khz-et még határozottan hallottam, a 12kHz-et már nem.

[ Szerkesztve ]

-

(#51911) scott_free válasza abéla (#51899) üzenetére


scott_free
senior tag

Hát igen, elkezded nézegetni a hangfalakat, aztán hipp-hopp már 100 ezernél tartasz. :D

(#51912) DarthSun válasza ricsip (#51910) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor tényleg van/lehet valami különbség :U ....Solo6C 38Hz- en már nem kalimpál, valódi mély hang, igaz még halkan. Aztán 45Hz- től beindul, az alsó közép kiemel (de nem rossz főleg komolyzenéhez), a további kissé hepehupás(mint a legtöbb doboznál), majd 10KHz után megint kiemel és 30KHz környékén tér vissza az 1KHz/0db ponthoz - jól tervezett dóm, sztem. 18KHz- et még hallom, felette már nem mert öregszem. Tehát akinek még "jó" a hallása, annak a magas szúrós lehet, másnak meg esetleg fakó az egész.

(#51913) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv! Ajánlóba olvastam az M-Audio BX8 D3-ról. Megvettem pár hónapja, és valami brutál! Olyan basszus van benne, pedig ez a hangfalpár nem erről szól, hanem a tiszta hangzásról! LOSSLESS zene + az említett hangfalpár + USB hangkártya, és valami gyönyörű hangzás! Én is ajánlom, tiszta hangzás + olyan basszus, hogy bexarsz. :D Múltkor kimentem utcára, simán kihallik a zene pedig minden ajtó-ablak le van szigetelve. Ez az egyetlen hátránya. 100k a hangfal + 25+ az USB hangkártya, de megéri! Olyat szól hogy csak na! :D

(#51914) TechN7ne válasza scarabeus86 (#51913) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

használd egészséggel :)

(#51915) barneybarney


barneybarney
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni aktív hangfal vásárlás ügyben.

Jelenleg egy 20 éves 2.1 Maxxtro SPK41Q-val hallgatok zenét és gondoltam ennyi idő után fejlesztek a lehetőségeimen.

Paraméterek amikhez igazodnom kell:
1. Mennyit szeretnél költeni?
-> 40-50K

2. Hol és hogyan használnád a hangfalat? TV mellett, íróasztalon, milyen messze leszel tőle, stb.
-> 1.5m x 5m-es szobában, tetőtér, félig ferde plafonnal, egy 1.5m széles íróasztalnál ülve a szoba végében. Íróasztalon egy monitor, alatta az asztali PC. Home office...

3. Milyen forrással rendelkezel? TV jack vagy optikai kimenete, DAC, hangkártya, telefon, stb.
-> asztali PC jack kimenete.

4. Milyen extrák kellenek? Bluetooth, távirányító, optika, stb.
-> Semmi

Az PC-ben alaplapi hangkártya van, úgy gondoltam hogy ha a hangfal érezhető különbséget hoz minőségben akkor később beruházok egy jobb hangkártyába is.

Felhasználás: 90%-ban zene, többi film de azt tudom fejhallgatóval is. Zene forrása jelenleg Spotify mivel a mostani hangszórón nincs különbség a hangforrások között.

Eredetileg egy Alesis Elevate 5 MK2-t néztem ki de szívesen fogadok bármilyen alternatívát mivel abszolút kezdő vagyok a témában. Alapvetően az is átfutott a fejemben hogy a szoba méretéhez és az én igényeimhez még az Alesis is sok.

Köszönöm! :R

(#51916) Silver25*


Silver25*
újonc

Szevasztok.
Tanácsot szeretnék kérni hangfal vásárlás ügyében.
A keret kb 60-70k
A hangkártyám, Sound Blaster X3
Főleg zenehallgatásra, néha film, és játék.
A szoba 6x6 m.
Jelenleg egy Massdrop Sennheiser hd 58x fejhallgatót használok, és stílusra, hangzásra valami hasonlót keresnék. Még annó a fejhallgató vásárlásnál próbáltam egy Audio-Technica ATH-M50-et, és nem tetszett, hogy túlsúlyban vannak a mély hangok, ezt itt is szeretném elkerülni. A fórumon sokszor ajánlottátok a solo 6c-t, de mindenki hangsúlyozta az erős mélytartományát. Illetve felmerült bennem esetleg az M-audió bx5 d3, itt az a kérdés, hogy az x3 hangkártyához nem sok-e egy kicsit. A harmadik jelölt az edifier r1600tlll, ez egy költséghatékony megoldás, ha nincs solo 6c.
Ha ezekről mondanátok véleményt az sokat segítene, illetve ha ezeken kívül van tipp, azt szívesen meghallgatom.
Előre is köszönöm :R

(#51917) darvin555 válasza abéla (#51881) üzenetére


darvin555
tag

Szia! Köszi a választ! Még járogatom a témát kezdek kicsit felfelé kotorászni :D
Edifier R2000DB
Edifier S880DB
Melyiket tudnád/tudnátok ajánlani a kettő közül?
Megnéztem róluk YouTube-on a teszteket a Digital Stereophony jóvoltából, véleményem szerint az S880ból sokkal tisztább élénkebb hangok jönnek ki mint az R2000DB amihez viszonyítva tompább dobozosabb hang jellemzi a 2000db-t, de olykor mintha néha kevésnek tűnne a mély leadási képessége a 880nak, bár így YouTuberól elég nehéz ezt megállapítani. Ami nagyon tetszett és best vétel lenne az az S1000DB amit azonnal vinnék is ha nem mérnék aranyárban :(
Gondolom továbbra sem gondolkozzak Soundbarban?
Praktikumból egyszerűbb lenne...
Edifier CineSound B7
Yamaha YAS-207
Ezek meg sem közelítik az előbb említett két példányt?
Vagy azért nem olyan rosszak?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#51918) OPiiPO válasza darvin555 (#51917) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze, 75eFt-ért vettem még decemberben az S1000DB-t :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51919) ricsip válasza OPiiPO (#51918) üzenetére


ricsip
addikt

Jó fasza a magyar forint, igaz-e? A januárban 185-ért vett RTX 2070Super is 205 már március óta. De infláció, az nincs!!!44!!!

-

(#51920) Bodz válasza barneybarney (#51915) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Jó lesz az Alesis, veheted nyugodtan.

(#51921) abéla válasza darvin555 (#51917) üzenetére


abéla
senior tag

Neked is csak ezt tudom mondani , ha nem haláli fontos, lehet érdemes várni kicsit, mert sztem az árak jelenleg nem feltétlen az infáció és/vagy eur/ft árfolyam végett vannak elszállva, sokkal inkább kereslet/kínálat csúszott el (nem) kicsit.

Az S1000DB 75k-s ár kicsit furi volt, mert közben meg amazon.de-n meg 100e ft-nyi eur-ért kellette magát
(néztem is akkor, hogy hát ez hogy... beérett a magyar-kínai kereskedelmi összeborulás vagymi? :D ); persze lehet, hogy pont az low-árképzési utószezont kaptam el, mert kb 1 hónapra rá már itthon is felkúszott nemzetközi szintre.

Egyébként ezeket a időnkénti s1000/s3000/s880DB-s -ált. Emag-os- felére beesett akciókat sem értem, BF idején berendeltek és azt szórják ki alkalmanként vagy a cég(Edifier), mintegy promóként terít/téríti a népet ilyenkor?
Akinek van vlmi ötlete írja már le, mit gondol erről.

hootka!

(#51922) abéla válasza abéla (#51921) üzenetére


abéla
senior tag

nna, az emlegetett szamár :D :

S880DB 70e
R1700BT 40e

szerk: s1000 még mindig 140e ;
dear Emag... :DDD

R1600III 33e

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#51923) lezso6 válasza Silver25* (#51916) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Solo 6C-ben nincsenek túlsúlyban a mélyhangok, csak egy kicsit emelős. Én nem szeretem a túlzott mélykiemelést, azaz fülesből pl a Shure 440, 1540, AKG K550 tetszik, az AT M40X, HyperX Cloud meg hasonlókban már túl sok a mély. A Microlab Solo 6C meg tetszik, szerintem egész kiegyenlített hangja van. A mély kicsit emelt, a közép kicsit arcbamászós, a magas meg levegősebb, tehát legfelül van egy kiemelése. Egyáltalán nincs az a műanyag, fátyolos, hátsó sorból hallgatós élmény, mint egy V-kiemeléses füleseknél.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#51924) abéla


abéla
senior tag

Edifier S1000 és S1000MKII között mi a difi?
Jobban mondva a leírásban látható adatokhoz képest van valóban vlmi kézzel fogható/ füllel hallható?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#51925) abéla válasza scott_free (#51895) üzenetére


abéla
senior tag

1280T vs 1600TIII
sz.gép -dragontail- ifi IDSD BL (preamp mode) - Roland RCA 3m - Nekkst K10 - Roland RCA 1m - R1600TIII (ua., mint 1280T csak annak spekerkábele egy jó vastak inakustik középszint volt, r1600 meg a gyári, egyébként nem gagyi kinézetre/fogásra, de nyilván nem bontottam szét, tehát belül passz, h milyen)
1280T be van már járatva, ellenben az 1600-zal

R1600:
színpadkép jobb, térábrázolás/leképzés sokkal jobb,
sweetspot-ja sokkal nagyobb, gyak. ficereghetek a gép előtt akárhogy, nem esek ki soha a helyzetből, ellenben 1280-nál egy kb 0.5x0.5m-es területen szólt jól/stereon/térben
magas: részletezőbb, de egyáltalán nem sziszegő/szúrós/száraz, ez sokkal szebb/részletesebb/élőbb, mint 1280t,

mély: sokkal több, masszívabb, néha, túlhajtva kicsit talán túl sok is a brummogós komponens, talán nem is olyan gyors/feszes mint a korábbi(meg ugye 4" vs 4.6"), de mondjuk még nincs bejáratva az 1600
... na, majd látjuk, mindenesetre bass poti -60 és -90° között van nálam, ehhez +60° és +120° között jár a trebble. (mondtam, hogy nagyon jó a (közép)magas :) )
Trebble és bass potik: 0° a default és +/- kb 160°-ig lehet tekergetni; volume digitális azt csavargathatod ész nélkül:D

közép: na ez érdekes terület, bizonyos zenéknél/forrásnál (gondolom v-re kevert anyagnál :F ) nagyon el tud veszni, szinte keresni kell (ez is remélem bejáratással javul), de pl gitárszolók, ének-domináns anyagoknál meg fergetegesen hangzik;
szóval sok hangszeres/hangfrekis zenénél először mintha a közép fújna ki

Teljesítmény: ez nekem ebbe a pici helyiségbe talán sok is (rájöttem, hogy miért is kellene a hangszigetelt fal, itt már van egy kis visszhang, meg rezonancia :DDD ); mindenestre, ellenben az 1280-nal, nem tudtam zavarba hozni soha az 1600-ot, jobban mondva én voltam a gyenge láncszem, nem szerettem, hogy fáj :) .
Nem torzít durván hangosan sem, annyi kraft van benne, hogy szerintem mehet akár 25-30+ m2-es szobákba is.

Összességében azt kaptam amit vártam: masszív, erős, de szép, részletező hang, közép-magas fergeteges, mély sztem akár sub nélkül is elég lehet (kisebb helyiségekbe), középhez meg reméljük az idő, meg bejáratás kegyes lesz,
addig is meg kell egy kicsit mókolni a beállításokkal,
ebből a szempontból 1280t kiegyenlítettebb volt, de egyben gyengébb, vékonyabb, talán kicsit unalmasabb is.
(mondjuk most azt a TV-re aggatva, azért szana-széjjel alázza a beépített szpíkereket :DDD )

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#51926) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Még 6 évvel ezelőtt vettem egy Kürbist itteni ajánlásra, amit azóta is imádok. Géphez vettem, de hamar átkerült a TV mellé (sima jackkel), és ott is maradt, filmezésre és zenehallgatásra használom napi szinten. Viszont mostanra kezdi megadni magát, a bal hangszóró rendszeresen elhallgat, és a potméter piszkálgatásával ugyan visszajön a hang, de közelről fülelve nem kristálytiszta. Igazából örülök, hogy egyáltalán 6 év folyamatos nyúzást túlélt (valami 25k-ért vehettem anno, vicc), és elgondolkoztam azon, hogy talán feljebb lépnék, ebben kérnék tanácsot. Tehát a tárgyra térve:

Érdekelne, mi az a szint, amire érdemes lenne váltani Kürbisről? Van ilyen a 60-100ezres ársávban egyáltalán? Szeretem a részletgazdag és kiegyensúlyozott, telt hangzást, de nem vagyok vájtfülű. Nekem a Kürbis is tökéletesen elég volt eddig filmeknél is, zenénél is, semmi sem hiányzott belőle. Ha váltanék, akkor viszont egy BT-nak nagyon örülnék, időnként jól jönne.

Előre is köszönöm szépen a segítséget, és elnézést a litániáért. :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#51927) scott_free válasza abéla (#51925) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm szépen a beszámolót, közben végül vettem a német amazonról 99€-ért egy JBL 104-et, pont ma érkezett meg. :C

Brutál, hogy mennyire szebben szól, mint az 5.1-es Abit-em. Pedig egyelőre csak az alaplapi ALC1200-as kártyáról szól, az Abit meg az Asus Xonar DX-ről. A régi olyan mellette, mintha dobozban lennének a hangfalak, a fülemben meg vatta. :DDD
Most tesztelgetem, ezzel az Audio Switch progival könnyen tudok váltogatni a két hangkari között.

Viszont lenne egy kérdésem:
Hogyan tudnék egy ilyen bluetooth adaptert csatlakoztatni hozzá úgy, hogy közben megmarad a hangkártyából is a kábel?
Vagy létezik olyan usb-s hangkártya/dac, ami több forrást is tud kezelni?
Vagy valamilyen kábel-átalakító?
2 fajta bemenet van rajta: "RCA, 1/4" TRS balanced"

Elvileg mind a kettőt lehet használni egyszerre.

Illetve milyen usb hangkártya/dac lenne jó hozzá az alaplapi helyett?
pl. Creative SB X-Fi HD?

(#51928) Zοltta válasza lezso6 (#51906) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tanúsithatom, nekem másfél éve van meg, és igazán jól döntöttem :) Csak a Bluetooth funkcót hiányolom belőle :(
( Esetleg valami ötlet erre? hogy Bt funkcóval gazdagondjon a kicsike :F )
Egy [kép] róla :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#51929) olymind1


olymind1
senior tag

RCF Ayra Pro 8

Külsőre, megjelenésre, felépítésre minőségi. Fém előlapja van, azon van rögzítve a műanyag waveguide és HF driver. Egyedül a RCF logo és annak a világítása tűnt számomra kirívónak, este majdnem vakítónak. Hátulja nagyon a Tannoy Reveal 8-ra emlékeztetett, így féltem kicsit az alapzajtól, de semmi gond nem volt. Be és kikapcsolásnál 0 pukkanás, nincs elektromos kerregés a hangszórón belül. Mágnesesen árnyékoltak, router és telefon nem zavar be nekik. Alapzaj egy nagyon csendes és gyengéd sshhh van, 10-20cm-ről néma szobában éppen hogy hallható, ha rátolom a fülem, fél-1m-ről már a gépben levő nagyon csendes ventik is hangosabbak, amik asztal alatt 1.5m-re vannak a hallgatási pozíciómtól, JBL 30x szériától sokkkkal csendesebb.

1.5m-re voltak elhelyezve egymástól, 18m2es szobában, masszív asztalon, izolációs szivacsokon. Szerintem a mélye volt a legjobb tulajdonsága. Nem túltolt, de erőteljes telt mélyeket tolt, a Tannoy Reveal 8 puffogós mélyei sehol se voltak ezekéhez képest. :U Portzaj 0, vagy legalábbis emberi hallgatható hangerőn nem hallottam semmit. Szerintem -2db-es LF opcióval is viszonylag semleges hangzása van, bőven megfelelő mély tartománnyal. Olyan semleges hangja van, a Reveal 8-asokon előrébb voltak, mintha tisztábbak lettek volna a vokálok, de itt könnyebben rájuk lehetett mutatni, talán a waveguideja miatt. Magasai egyáltalán nem voltak bántóak vagy fárasztóak, viszont annyira részletezőek se mondhatnám, árához képest főleg nem. Alacsonyabb hangerőn is könnyedén betöltötte a szobát a hanggal, https://www.youtube.com/watch?v=-sNWKbnaFkg ilyesmi zene hallgatására baromi jó. Viszont zongora, leütései, vokálok, torzított gitárok, trombita kicsit olyan erőtlennek hatottak és picit jobban a háttérbe szorultak rajta a kelleténél, lehet nagyobb szobában és/vagy magasabb hangerőn még jobb lett volna, de harmad-negyed hangerőn is bőségesen elég volt. A Prodipe Pro 8 v3-akon szerintem nagyobb volt a tér, nyíltabbak voltak picit és vokálok is tisztábbak szóltak rajtuk, viszont az RCF-en jóval pontosabb volt a hangok elhelyezése mint a Prodipe-okon, ebből a szempontból a Reveal 8-asok a leggyengébbek, csak olyan nagyjából tájolható be a hangok helyezkedése, de a JBL 305p-hez nem értek fel az Ayra Pro-k sem, azon naggggyon pontosan hallható hogy merre helyezkednek el a hangok a képzeletbeli falon, de mélységben mintha az RCF jobban bele lehetett volna hallani, viszont a JBL-ek jobban eltűnnek, valószinűleg részben a waveguide-tól és/vagy méretből adódóan. Prodipe Pro 8 v3-asok egyébként picit talán mintha részletezőbbek lettek volna, de a JBL-ekhez képest azok is kevésbé.

Hangzásban nem tudom mennyivel lett volna jobb mondjuk az 5-ös változat, de a gyártó grafikonjai alapján abban is vannak gödrök a 700-3K-4K Hz-ig (mint a 8-ason is), meg tetszett az a 305p féle szvííít hang is, csak picit mintha túltolták volna abban a magasabb vokál tartományban a hangerőt (alapzajról nem is beszélve), és férfi hangok nem voltak elég testesek rajtuk (305p-n), de tetszett az a tisztább és részletezőbb hangzás világ.

Lehet a Mackie MR524 jobb volna ebből a szempontból, ha az kiegyenlítettebb, néztem még az Adam T5V-t is, de annak is túl van tolva 2K+ Hz tartománya grafikon alapján (meg nincs árnyékolása és sziszeg az is), meg az új Tannoy Gold 5-ra vetettem még szemet. :))

[ Szerkesztve ]

(#51930) scarabeus86 válasza TechN7ne (#51914) üzenetére


scarabeus86
tag

Köszönöm! :)

(#51931) IO.sys


IO.sys
őstag

Szerintetek egy Genius SP-HF160-nak jót tenne egy Creative Sound Blaster Play! 3?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#51932) Picco válasza IO.sys (#51931) üzenetére


Picco
addikt

En nem koltenek ra, alaplapi hangkeltod nem lehet sokkal rosszabb.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#51933) IO.sys válasza Picco (#51932) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez a kérdés, hogy akkor ez a SB ér-e bármit. Ha olyan, mint az alaplapi, akkor semmit, mert elken, tompa, fátyolos. Tudom, hogy vannak különbségek alaplapik közt, némelyik jobb, mint az átlag, most ennél a Dellnél konkrétan nem tudom, valószínűleg a low end fajta.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#51934) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni hangfal ügyben:

(3.) TV-re lenne kötve, amin van "jack" csatlakozó. Ezt be lehet állítani, hogy ne fülhallgatóként kezelje a tv, de a hangerőt lehet rajta szabályozni a tv-vel. Nem csak a tv-t hallgatnám hanem zenét is. (Androidos tv -> Vlc -> hálózati meghatjtó -> mp3: ez már iránymutató, hogy nem a felső házban keresgélek)
(2.) TV mellett lennének a hangkeltők egy TV szekrényen ami 40cm mély, oldal irányban meg bőven van hely akár 1-1méter is a tv-től. ~2,5 méterre lenne a fejem a tv-től.
(4.) Extrák: Bluetooth jól jönne, de nem lételem.
(1.) Ár: jobban örülnék egy kompakt megoldásnak így nem studió monitorokat szeretnék DAC-kal, hanem valami All in one-t. Most sok terméknek elszállt az ára, nem SOS a vásárlás, ~100 ezer a maximum keret.

Jelenleg van egy Edifier 1600TIII nálam: Ennek nagyon tetszik a hangzása, kivéve a "pukizgatós" basszus (elmarad a "mellbevágás" érzés). A méretéhez/ árához képest biztos rendben van ezen a téren is a tudása, de nekem ez kevés... Ez az egy hiányzik belőle, gondolom ehhez méretben feljebb kell keresgélni. Annyira nem vagyok audiofil (és Isten ments, hogy azzá legyek valaha is), hogy anno egy Sony MHC 695 kis mini "hifi" volt a kedvencem. Ennek a basszusát "keresem"....

Remélem tudtok nekem segíteni, amit előre is köszönök szépen!

Bogyóka

(#51935) abéla válasza abéla (#51925) üzenetére


abéla
senior tag

Sajna, lassan 1 hét bejáratás után sem nagyon változik az Edifier R1600T -legalábbis számomra- egyre inkább zavaró V-shape karaktere; bizony be kell látnom erős, meg mély, meg magas, meg minden, de a közép olyan szinten hiányzik, hogy ehhez képest 1280t-ről ez komoly visszalépés. Úgy érzem, lemarad a zene lényege .
Szóval ez is megy egy TV elé ...lassan találhatok ki új indokot a cserékre :DDD .

Egy (relatív) mélyhiányos(annak ott a sub), de kiegyenlítettebb, semmiképpen nem V-hangzású, térrel, dinamikával, részletezéssel bíró hangkeltőt nézegetve JBL 305 mkII esetleg egy Eris 5 is felmerült.
+Ezek nem utolsósorban különtápos, földelt + XLR (földelt/balanced) csatlakozósak, így lehet a "ground-loop" zajom is talán odébbáll. (mert az istennek sem lehet sehol kapni USB zajszűrőket - Schyyt Wyrd / iFi iDef.- ; és ugye ez a sub-grd-ot leragasztom hazárdírozást meg nem akarnám hosszútávra)

Eris 5 XT-nél jól hallom hogy kissé mélytöbbletes, V-sebb, mint a "sima" 5?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#51936) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Van egy lg fb166 típusú hifim.
Azon gondolkodom, hogy vegyek hozzá egy ilyen bluetooth adaptert [link]
Vagy nézzek inkább egy edifier bluetooth hangfalat kb 40 körül.

Telóról lenne zene hallgatásra használva.
Van bluetooth hangszóróm ami egy sony srs xb40 ,de ettől szeretnék azért erősebbet venni.

Kinek mi a véleménye??
Előre is köszi!

(#51937) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Egy 2.0-ás (sztereó), vezetéses hangszóró szettet szeretnék vásárolni kb 20.000Ft értékben, asztali PC-hez.
Elég egy kisebb méretű hangfal, amiket ennyiért kapni, és olyat keresek aminek ebben a kategóriában a legjobb a hangzása, jók a mély hangok, jó a basszus és a magas hangok sem túl rosszak.
Árukeresőn elég vegyes értékeléseket olvasok ilyen hangszórókról, így nehéz eldönteni melyik lehet ténylegesen jó :U

Tudtok valamilyen jobb hangszórót ajánlani ebben a kategóriában?

(#51938) Zοltta válasza Zοltta (#51928) üzenetére


Zοltta
senior tag

Erre valakinek valami ötlete :F

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#51939) abéla válasza Zοltta (#51938) üzenetére


abéla
senior tag

volt itt korábban, Scott_free próbálkozott ezzel a Logitech adapterrel

hootka!

(#51940) scott_free válasza Zοltta (#51938) üzenetére


scott_free
senior tag

Már megrendeltem a Logitech adaptert meg a kábelt hozzá, a napokban meg kell, hogy érkezzen és akkor beszámolok róla.

(#51941) Bodz válasza TomiLi (#51934) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tv jackhez felesleges 100-at elkölteni, elég lesz a Solo 6 is.

(#51942) TomiLi válasza Bodz (#51941) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem feltétlen akarok, csak ez a (nagyon) lélektani határ. Köszi az ajánlást! :R

Bogyóka

(#51943) Zοltta válasza scott_free (#51940) üzenetére


Zοltta
senior tag

#51939) abéla köszi

(#51940) scott_free

Akkor ha jól látom , a hangfalat az auxba kell dugni ,BT párositás után pedig egyből szól is ? :D ..

Kiváncsian várom ,hogy te mire jutsz vele

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#51944) TomiLi válasza Bodz (#51941) üzenetére


TomiLi
addikt

Még annyi kérdésem lenne, hogy véleményed szerint a solo 6 basszus terén közel járhat az elképzelésemhez? Elég ez a méret ahhoz, hogy ne csak puffogjon, mint az 1600T3?

Bogyóka

(#51945) samu2062 válasza TomiLi (#51944) üzenetére


samu2062
aktív tag

Bocs, hogy én válaszolok, de igen, elég. Jó a mélye a 6c-nek szerintem.
De nem csak a méretén múlik.

-Sawyer- a microlab B77 lenne jó neked, de most nézem, hogy nem kapható.
Az Edifier R1280T meg most 28.
Esetleg próbáld meg ezt: link

[ Szerkesztve ]

(#51946) kismikis


kismikis
tag

Szervusztok! Segítséget kérek a Tascam US-2x2 tulajdonosoktól. A hangkártya működik-e android alatt és ha igen, plug'n'play, vagy valamilyen app szükséges? Köszönöm!

(#51947) TomiLi válasza samu2062 (#51945) üzenetére


TomiLi
addikt

Ne viccelj! Én köszönöm!

Bogyóka

(#51948) -Sawyer- válasza samu2062 (#51945) üzenetére


-Sawyer-
tag

Utánanéztem ezeknek a hangszóróknak, tényleg jónak tűnnek, meg is rendelem az egyiket :K
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#51949) lezso6 válasza TomiLi (#51944) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

45 Hz-ig lemegy. Ha megfelelően van elhelyezve. Plusz ha a szoba egyik oldala 4-4.5m hosszú, akkor 40 Hz-ig is lemegy. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#51950) abéla


abéla
senior tag

Megtaláltam a zenét amihez tökéletes az R1600T:

Wir sind die roboter

;]

[ Szerkesztve ]

hootka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.