Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Bodz válasza jozsi252 (#51581) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szarakodik a poti szerintem.

(#51602) jozsi252 válasza Bodz (#51601) üzenetére


jozsi252
veterán

Pedig csak egy pár hónapos készülékről van szó.

iPhone 13 Pro Max

(#51603) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van egy Sony CMT-GP7-es mikro hi-fi-m [link], amit a TV-hez kötve használok. Ehhez szeretnék új hangfalat venni, mivel a jelenlegiben a mélysugárzó kezdi megadni magát. A jelenlegi hangfalak 6 ohmosak, és 2x50 RMS a teljesítményük. Két DENON-t néztem eddig helyettük:
Denon SC-M41
Denon SC-F109
Ezek valamelyike megfelelne, az régi hangfalak helyett? Vagy van esetleg ezeknél jobb alternatíva? Előre is köszönöm a segítséget.

(#51604) aadren


aadren
csendes tag

Sziasztok! 50-100 ezer között keresek 2.0 vagy 2.1 Bluetooth hangdobozokat. Esetleg olyant amit bedughatok a tvbe kihangositani. De nem ez a fontos. Jazz, opera, klasszik, és persze Daft Punkt 😂
Tudnátok ajánlani?
akár használt szettet is vennék.
pld a Harman kristálykoponyái? De lehet ronda is csak szépen szóljon. Köszönöm szépen a segítséget!

(#51605) tibbike01 válasza aadren (#51604) üzenetére


tibbike01
őstag

Edifier R2000DB az Emagról 60körül.
Van benne optikai bemenet (a TVhez), van benne bluetooth és nagyon szépen szól. Ja és még jól is néz ki. Ennyiért nincs jobb!

(#51606) ToniSoprano válasza PuMbA (#51576) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Sziasztok
a komplete audio 1-et ajánlották még, ez is van olyan jó mint a FOCUSRITE SCARLETT SOLO (3RD GEN)?

(#51607) Bodz válasza ToniSoprano (#51606) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Onyx Artist 1.2-t vegyél inkább ha valamiért nem felel meg a Solo. Nem lényeg ugyan, de Focusrite az is amúgy, a Mackie nem sokat tett hozzá a logón kívül.

[ Szerkesztve ]

(#51608) PuMbA válasza ToniSoprano (#51606) üzenetére


PuMbA
titán

komplete audio 1 nem szimmetrikus kimenetű, szóval nem játszik egyáltalán :)

[ Szerkesztve ]

(#51609) Pfund


Pfund
csendes tag

Sziasztok
Edifier R980T 2.0 hangfalat szeretnék venni.
Két számítógép lenne rákötve és felváltva használnánk.
Egy teljesen csendes irodába lenne elhelyezve, így nagyon fontos, hogy ne legyen búgó/zugó hangja. Kikapcsolat állapotban sem!
Ha ez atipus alapzajos akkor milyen másik típust ajánlotok 20-30ezer ft körül?
Az iroda 10m2, filmezés és zenehalgatásra használjuk nem túl hangosan inkább a hangosan, inkább a hangminőség a fő szempont. Vezetek nélküli kapcsolódásra sincs szükség.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#51610) Picco válasza PuMbA (#51608) üzenetére


Picco
addikt

Mit jelent a nem szimmetrikus kimenet es miert nem jo? :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#51611) PuMbA válasza Picco (#51610) üzenetére


PuMbA
titán

A stúdió hangfalak általában szimmetrikus (balanced) bemenetűek, tehát nincs is választásod :) Zajmentesség miatt jó, mert amit a kábel felszed interferenciát, fáziskioltással eltüntetik. Ha csak például egy Edifier-ed van, akkor ahhoz nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#51612) Picco válasza PuMbA (#51611) üzenetére


Picco
addikt

ahh, koszonom, nem tudtam hogy a balanced megfeleloje lenne :B
megprobalsz itt osszezavarni nagy Magyar szavakkal :DDD

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#51613) blkmrkt


blkmrkt
csendes tag

Sziasztok,

eljött az alaplapi kártyába csatlakoztatott Genius SP-HF1250B cseréjének az ideje és kicsit tanácstalan vagyok merre induljak. Alapvetően egy alap külső hangkártyát néztem ki és ehhez keresek hangfalpárt. Az összkeret amit a "fejlesztésre" szánnék az kb 40-45.000 ft (nagyon max 50k) kártyával és hangszórókkal együtt. A PC-t amire csatlakoztatva lesz a szett főleg videóvágásra használom, amiben azért van hangkeverés is de nincsenek túl nagy igényeim, a geniussal is meg voltam elégedve visszonylag - tehát nem tudom érdemes lenne-e elmenni belépő szintű stúdió monitor irányba (pl. VL-S3 vagy AV42) vagy esetleg a konzumerebb ajánlottak közül választani (ami tetszik az pl a vertrag - kürbis páros, kár hogy nincsenek már BT nélküli verzióban.)

Szóval jöhet mindenféle ajánlás, észrevétel, esetleg valami best buy ami van a piacon jelenleg, megköszönök mindenféle segítséget. :K

(#51614) TechN7ne válasza blkmrkt (#51613) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Amik jól szólnak ,lényeg hogy szimmetrikus monitor kimenet legyen rajtuk:
M-Audio/Steinberg/Presonus/Audient/Roland/Native Instruments/Tascam/Motu/Apogee

Amit nem ajánlok és általában sz@rul is szólnak:
Focusrite/Behringer/Icon

Ha meg nagyon nem sajnálod a hangminőségre a pénzt ,Universal Audio bármelyik terméke megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#51615) Picco válasza TechN7ne (#51614) üzenetére


Picco
addikt

Ne viccelj mar, focusrite az egyik legnepszerubb ha nem A legnepszerubb belepo szintu dac, le is copom magam ha hasonlo arkategorias MAudio es focusrite kozott vakon megmondod a kulonbseget egy 30k's hangredszeren, hiszen a kettore egyutt szan osszesen MAX 50-et.
Hagyjuk mar ezt a sznobsagot...azt sem tudod hogy balanced bemenetu studio monitort fog e venni vagy valami konzumer cuccot.

blkmrkt: en sajnos nem vagyok hozzaerto, de en egy hasznalt XFi USB HD-t celoznek meg. Szerintem jol belotted a koltseg aranyokat 1:3 dac:hangfal. Milyen hangkartyad van jelenleg?

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#51616) PuMbA válasza Picco (#51615) üzenetére


PuMbA
titán

Én csak annyit tudok mondani, hogy a 2015-ben 90k-ért vett TC Electronic Impact Twin-emhez képest semmi különbséget nem hallok az ebben az évben 35k-ért vett Focusrite Scarlett Solo között az anno 100k-ért vett JBL 305-ösökön és egy Shure SRH440 fejhallgatóval :)

Meglepően ugyanúgy szólnak és a részletesség, magasok is hasonlók, valamint a tér is ugyanakkora, pedig ugye az előbbi Firewire-ön ment, ráadásul külső táppal, ez meg USB-s és nincs külön tápja.

[ Szerkesztve ]

(#51617) lezso6 válasza PuMbA (#51616) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor vagy a Focusrite kurvajó, vagy az Impact Twin szar. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#51618) PuMbA válasza lezso6 (#51617) üzenetére


PuMbA
titán

Na látod, ez az igazi kérdés :) Impact Twin-t anno abból a felindulásból vettem, mert a fejhallgató és DAC topikban jókat nyilatkoztak róla és abban az időszakban ez volt a menő / best buy interfész.

[ Szerkesztve ]

(#51619) bajnokpityu válasza PuMbA (#51618) üzenetére


bajnokpityu
félisten

már akkor is gyűlöltem, annyira idegesitő hangja volt...
úgyhogy sztem: "az Impact Twin szar"

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51620) TechN7ne válasza Picco (#51615) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Studioban dolgozom és itthon is ez a munkám.
100k alatt Focusrite az egyik legszarabb hangkártya a piacon ,az felett meg már sokkal jobbak vannak.
Szép piros fém ,kb. ennyi a tudása.
Az ,hogy nem hallod a különbséget ,vegyél normális monitor hangfalat.

(#51621) PuMbA válasza TechN7ne (#51620) üzenetére


PuMbA
titán

3rd gent hallgattál?

(#51622) PuMbA válasza bajnokpityu (#51619) üzenetére


PuMbA
titán

Annak örültem, hogy végülis nem léptem visszább egy ilyen olcsó cuccal :)

[ Szerkesztve ]

(#51623) TechN7ne válasza PuMbA (#51621) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az első kiemelkedően jó hangú Focusrite a Clarett 2Pre ,az alatt mind sablon sajnos. :(

(#51624) Picco válasza TechN7ne (#51620) üzenetére


Picco
addikt

Az teljesen rendben lett volna ha a kollega koltsegvetese 50-100k lenne DAC-ra egyedul.
50k maxbol kell kihozni egy hangkartyat es 2 hangkeltot amik jobbak a Genius 1250b-nel. Erre kert a kollega segitseget tapasztaltabb felhasznaloktol.

blkmrkt: lezso6(leiras) es meg sokan masok hasznalnak Microlab Solo 6c-t es ebben az arkategoriaban talan ez a legjobb ar/minosegu hangfal itt tobbek szerint is. sok sikert :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#51625) blkmrkt válasza Picco (#51624) üzenetére


blkmrkt
csendes tag

Köszi az ajánlást (a DAC-ra is), jelenleg az integrált Realtek ALC887 szolgálja ki az 1250b-t. :B Nézegettem a Solo 6c-t, tetszik is, már csak helyet kéne találni neki, mert az asztalra a monitorok mellé már nagynak tűnik. :(

(#51626) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Solo 6Chez (Microlab többihez is) működö android remote, előbb teszteltem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51627) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Megvettem pár hónapja az M-Audio BX5 hangfalpárt, amiről írtam is, hogy mennyire tetszik a hangja. Nos, költözés miatt nem használom már 2 hónapja, és lehet még félévig állni fog. És egyébként is 90%-ban TV-vel ment. Azt meg nagyon untam, hogy melegedett és állandóan le kellett kapcsolni a hátulját, mert standyby-ban is fogyaszt eleget...
Kell ez nekem? A hangja igen, de egyszerűen nincs kihasználva. TV-hez, filmekhez, Xboxhoz nem jobban járnék egy hangprojektorral/sound barral?

(#51628) Bodz válasza csƵ (#51627) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kell. Lenne értelme venni egy gyengébb hangú projektort, bart? Szerintem nem.
Ha kényelmetlen kapcsolgatni, akkor vegyél egy távos aljzatot, elosztót.

[ Szerkesztve ]

(#51629) csƵ válasza Bodz (#51628) üzenetére


csƵ
őstag

Nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Köszi a tippet!

(#51630) norba69 válasza csƵ (#51629) üzenetére


norba69
senior tag

Ha el akarsz borzadni, akkor halgass meg valahol egy hanprojektort, vagy soundbart.
A BX-5 után mellbevágó lesz :)

Nálam távírányítós konnektorról megy a Tannoy Reveal 802 pár+ a TV az egyik gombon, billentyűzetet világító menyezeti led lámpa a második gombon, számítógép a harmadik gombon a hálószobámban.
A gép kikapcsolása után a távirányítón a minden off gombbal teljes sötétség lesz, csak a piros kijelzős óra marad bekapcsolva :)

(#51631) csƵ válasza norba69 (#51630) üzenetére


csƵ
őstag

Oké, így màr marad. :C

(#51632) samu2062 válasza bobalazs (#51626) üzenetére


samu2062
aktív tag

Jól sejtem, hogy ehhez kell a telefonba infra port?
Sajna az enyémben nincs. Jó lenne pedig, ha tudnám használni ezt az appot a 9C-hez, mert a távirányítója katasztrófa.

(#51633) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Sziasztok,
PC hangfal vásárlással kapcsolatban szeretnék tippeket kérni. A jelenlegi Genius SP-HF1255B-om, amit eddig nagyon szerettem, sajnos elkezdett haldokolni...
Hangkártyám, egyenlőre: Realtek ALC1220-VB (ha nem elég jó, javaslatokat elfogadok)
Budget kb. ~80-100k HUF
A helység mérete olyan 10m3, és max 2.5m-re lennék a hangfalaktól, amik az íróasztalon lesznek, a monitort közrefogva.

Eddig ezeket nézegettem:
Edifier R1280T 2.0
Edifier R1700BT 2.0 (Bluetooth-ra nincs szükségem)

Nem igazán sikerült döntenem 2.0 vagy 2.1 mellett (egy nem túl nagy mélynyomó elfér hely-ügyileg), illetve, hogy ennyiért már összerakjak-e vmi Passive+DAC setupot inkább.

Segítséget előre is köszönöm.

(#51634) Bodz válasza csƵ (#51629) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sőt, vannak egész olcsón smart aljzatok is, telefonról vezérelhetők, mérnek mindent, lehet időzíteni, Goole Assistant, Amazon Alexa kompatibilisek, stb, stb.

(#51635) Bodz válasza samu2062 (#51632) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jól sejted.

(#51636) Bodz válasza rAY.BAN (#51633) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ennyiből már sok mindent lehet venni, még a 1220 is bőven lecserélhető. Extrák (táv, bt, akármi) kellenek?

(#51637) samu2062 válasza Bodz (#51635) üzenetére


samu2062
aktív tag

Akkor ez kimarad. Köszi.

(#51638) rAY.BAN válasza Bodz (#51636) üzenetére


rAY.BAN
tag

Nem igazán, vezetékkel tökéletesen elvagyok; távirányítom meg van a géphez, szal az se kell.

Összességében a hangminőség lenne a legfontosabb.
A Realtek-el driver szempontból vagyok elégedetlen... bár ami anno az Audigy SE-vel volt az semmi ehhez képest.

(#51639) keménygödör válasza rAY.BAN (#51633) üzenetére


keménygödör
tag

Ennyiből már megcélozhatók belépő studio monitorok, árban arányos külső hangkártyával, és két legyet ütsz egy csapásra, jó hangod is lesz és a realtektől is megszabadulsz.

(#51640) ToniSoprano válasza TechN7ne (#51623) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én próbáltam kérdezni az egyik boltban a Focusrite Scarlett Solo 3rd mikorra várható. Azt mondta kifogytak, eddig kb 25-en várnak rá. Azért ha annyira rossz lenne szerintem nem biztos hogy ennyien vennék, de nyilván árához viszonyított a hangzása. Mindenki jó értékeléseket ír róla, nem hiszem villogás, design miatt önmagában. De nyilván nem 100 ezres szint. 40 körül mit vennél Focusrite Scarlett Solo 3rd helyett?

(#51641) rAY.BAN válasza keménygödör (#51639) üzenetére


rAY.BAN
tag

Van esetleg konkrét javaslat, hogy ez hogy nézne ki pontosan?

(#51642) PuMbA válasza ToniSoprano (#51640) üzenetére


PuMbA
titán

Aki nem nagyon vájtfülű, annak szerintem mindegy. Volt aki Presonus Audiobox 96-ról váltott Solo-ra és azt mondta, hogy azok is hasonló hangzásúak :)

[ Szerkesztve ]

(#51643) keménygödör válasza rAY.BAN (#51641) üzenetére


keménygödör
tag

Szigorúan csak pl.
- két M-Audio BX5 D3 vagy ESI aktiv 05 (vagy Alesis M1Active MKIII) stb.
- két TRS - TRS vagy TRS - XLR male kábel (pl. Bespeco HDSM)
- Behringer UMC22 U-Phoria, Mackie Onyx Artist 1.2, Presonus AudioBox iOne, a most emlegetett Focusrite Scarlett Solo 3rd Generation, stb. amire a többiek nem mondják, hogy gagyi.

(#51644) rAY.BAN válasza keménygödör (#51643) üzenetére


rAY.BAN
tag

Ezek a külső "hangkártyák" mennyivel jobbak mint egy hasonló árú belső Sound Blaster pl.?
Illetve ezeknél lenne lehetőség később egy Sub-ot hozzáadni a rendszerhez vagy akkor vmit le kell majd cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#51645) norba69 válasza rAY.BAN (#51644) üzenetére


norba69
senior tag

A SounBlasternél sokkal jobbak.
Aktív subot bármikor hozzá tudsz adni a rendszerhez, az nem hangkártyafüggő, de normális aktív subot úgysem fogsz venni :)

(#51646) rAY.BAN válasza norba69 (#51645) üzenetére


rAY.BAN
tag

Miért, mi a gond a Polk PSW10E-al [link]?

Tehát ezek akkor mind hardware, mind software szempontból jobbak mint a hasonló árú beépített társai?

(#51647) keménygödör válasza rAY.BAN (#51644) üzenetére


keménygödör
tag

Így van, nem kell semmit cserélned, plusz két kábel.

(#51648) keménygödör válasza rAY.BAN (#51646) üzenetére


keménygödör
tag

A polk nem studio sub, ott hozzá való hangszórókkal kell operálnod.

[ Szerkesztve ]

(#51649) norba69 válasza rAY.BAN (#51646) üzenetére


norba69
senior tag

Ezek az aktív subok.
Ha későbbi sub vásárlás a cél, akkor szerintem az Esi Aktiv 05-el kezdj, és később veheted mellé az Esi Aktiv 10s-t.
A nejemnél a tv ilyen Aktiv 05-ökön szól, teljesen jó hangjuk van.

[ Szerkesztve ]

(#51650) rAY.BAN válasza keménygödör (#51648) üzenetére


rAY.BAN
tag

Szal akkor ha M-Audio BX5 D3-ot veszek most, később powered studio Sub kell majd hozzá, ami kb 100-150k HUF minimum? Mennyit add hozzá itt a Sub?

Edifier S350DB 2.1 [link] 120k HUF "csak"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.