Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) J97 válasza J97 (#38744) üzenetére


J97
tag

Megérkeztek az állványok. Próbálgattam őket és sokat segített. Nem olyan széles a sztereó tér, mint az előző állványaimmal de határozottan sokkal jobb lett.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#38752) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Mit ajánlanátok, ha 2.0-ás hangafalat keresek BT-vel, távirányítóval? (Persze olyanra gondoltam, ami hallgatható minőséget produkál.) :R

(#38753) mekker válasza dzsi23 (#38749) üzenetére


mekker
őstag

Hát, kapott egy egész korrekt bluetoothos részt, jobb a távcsija, van optikai bemenete (egyszerűen tudod tévéhez kötni) , meg talán az erősítője is jobb minőségű hangot produkál. Szerintem itt első sorban a szolgáltatásokat fizeted meg, a hangja nem feltétlenül lesz annyival jobb.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38754) dzsi23 válasza mekker (#38753) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha nem is jobb a hangja, de hozza azt a szintet, akkor ezzel meg is válaszoltad NoOne1976 eggyel feljebb lévő kérdését. :D

(#38755) Zoley3 válasza dzsi23 (#38749) üzenetére


Zoley3
tag

A Távirányító pl tiszta olyan mint a Thonet & Vander-nél (pl a Kugel-en is ilyen, csak felfestés kicsit más) de a elektronika hátulja is tök hasonló :DDD
2x90W ?! :Y Kíváncsivá tett a cumó, bár külsőre nem annyira gyerebe ;]

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38756) Dr.Én válasza Zoley3 (#38755) üzenetére


Dr.Én
veterán

engem is kíváncsivá tett, volt anno Modecom 2.1-es hangcuccom, nem volt rossz, azóta tesómnál van...
jelenleg még mindig a Microlab Solo 7C New-re megy voksom..legalább is azt tervezem jövő héten megvenni...

WOT: kissio

(#38757) Degeczi válasza Zoley3 (#38755) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem Kügel, a "Koloss" az, amiben az elektronika azonos lehet (a hátlap és távvezérlő konkrétan egy-az-egyben, de a vezérlőpanel is csak minimális eltéréssel), bár ott "csak" 80W-ot mertek specifikálni.

Ez is jó példa a "német tervezés" parasztvakítására: valójában kínai OEM gyártó választékából szemezget a Modecom és a T&V is egyaránt, így persze hogy vannak azonos alkatrészek, néha akár komplett típus is

(#38758) newmoonlight válasza Degeczi (#38757) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jajjj már! A németek génjeikben hurcolják a precizitást. Szerintem teljesen reális, hogy a világ két pontján két echte germán dizájnernek milliméterre pontosan ugyanaz a hátlap pattan ki a fejéből. :K :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38759) Ant@


Ant@
senior tag

Erre valaki?

(#38760) dzsi23 válasza Ant@ (#38759) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen Modecomot használsz most? Mármint a típus nevére vagyok kíváncsi, azt látom, hogy 2x40W és aktív.

(#38761) Ant@ válasza dzsi23 (#38760) üzenetére


Ant@
senior tag

MC-SHF80U

Itt ajánlotta valaki. Ennyi pénzért szerintem ajándék volt. Ennél kisebb, olcsóbb aktív megoldást keresek ami azért dob valamit az élményen a TV saját 5W-os mono-jához képest.

[ Szerkesztve ]

(#38762) mekker válasza Ant@ (#38761) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem egy Edifier R1280T jó lenne neked, bár egy kicsit drágább (~30k).
Kompakt: 146mm x 234mm x 196mm (WxHxD), elülső reflexnyílásos, dizájnos (nem puffog ha közel van a falhoz), és van hozzá távirányító.

Az MHF60U nekem nagyon picinek tűnik, oda már tényleg kell a mélydoboz, hogy bármi mélyérzet legyen. De ezeknél a konstrukcióknál előjönnek a szokásos betegségek, például lyukas lesz a hangkép, illetve általában jobban fárasztja a fület, ami tévézésnél nem egy nagy előny. Szóval csak akkor vedd, ha tényleg nem fér el nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38763) Zoley3 válasza Degeczi (#38757) üzenetére


Zoley3
tag

Ja nem az mondnom, hogy teljesen megegyezik a belsőjük (erősítő biztos erősebb), csak mondom külsőleg "nagyon hasonlít" a Kugel-re ez a két része ;)

Mivel van Kugel-em, így tudom,hogy annak hogy néz ki a hátulja és a távirányítója..de most gyors rá is néztem, és az van hogy teljesen megegyezik (mind a Koloss-al, mind az Eclipse 180-al) csak teljesítménynél más van hátul ráírva :D
;]

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38764) dzsi23 válasza Ant@ (#38761) üzenetére


dzsi23
addikt

Esetleg az MC-HF50.2 vagy a T&V Kürbis jöhet még szóba, bár ezekhez nem jár távirányító, mint a fent említett Edifierhez. Mindenesetre a beépített hangszórónál még a Genius 1250B is jobb. És valszeg az MC-MHF60U is, de inkább a 2.0-k között keresgélnék.

(#38763) Zoley3:
Mehet a német zászló a Modecomokra is. :D

(#38765) Attila0 válasza dzsi23 (#38764) üzenetére


Attila0
őstag

"a beépített hangszórónál még a Genius 1250B is jobb."

Ég és föld különbség van a kettő között! :K

[ Szerkesztve ]

(#38766) Ant@


Ant@
senior tag

Köszönöm :R Megnézem őket.

(#38767) Degeczi válasza Zoley3 (#38763) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, valóban: a "Kügel BT" tényleg totál más, mint a "Kügel"... (nem csak Bluetooth a különbség, hanem előbbiben az új Modecomhoz és Kolosshoz hasonló, esetleg azokkal egyező digitális erősítő van, míg utóbbiban hagyományos, analóg)

(#38768) ribizly válasza Bodz (#38748) üzenetére


ribizly
veterán

Egyébként mi az ami kb akkora vagy inkább kisebb, mint az edifier, ajánlott és távirányítós? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38769) dzsi23 válasza ribizly (#38768) üzenetére


dzsi23
addikt

Távirányítósból nem nagy a választék, kisebb meg főleg nem nagyon van, az R1280T-n kívül hirtelen nem is tudok.

(#38770) Zoley3 válasza Degeczi (#38767) üzenetére


Zoley3
tag

Ja igen a Bluetooth-osom van (arra is gondoltam),mivel a sima Kugel-t meg már nem lehet kapni ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38771) Bodz válasza ribizly (#38768) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az említett 1280T, aztán ennyi is. Nem váltja meg a világot.
Drágábban R1700BT, R1800BT, de ezek sem éppen ár/érték bajnokok.

[ Szerkesztve ]

(#38772) Vistaboy válasza Vistaboy (#38291) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megrendeltem a cuccokat, péntekre meg is hozzák.

Milyen beállításokat ajánlotok hozzá, hogy panelházban ne robbantsa le egyből a falakat, ha bekapcsolom? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38773) QbHead válasza Vistaboy (#38772) üzenetére


QbHead
aktív tag

költözést :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#38774) PuMbA válasza Vistaboy (#38772) üzenetére


PuMbA
titán

Állványok? Akusztika, hogy áll? :)

(#38775) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Thonet&Vander Kürbist hallgatok TV-vel. Szerintetek érdemes lenne lecserélni JBL Boostra?
Van aki már esetleg hallgatta mindkettőt?

(#38776) Degeczi válasza -cobra- (#38775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, annak csak akkor van értelme, ha semmiképp nincs hely sztereó hangszópárnak, de esetedben nem ez a helyzet.

(#38777) dzsi23 válasza -cobra- (#38775) üzenetére


dzsi23
addikt

Látom, korábban próbáltad összehozni a tévés hangerő szabályozást a Kürbis-szel. Mi lett belőle? Maradtál a jack kimenetnél?

(#38778) Vistaboy válasza PuMbA (#38774) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyelőre csak alátét lesz, az asztalon tudom csak elhelyezni. A gép költözik le a padlóra, csak a monitor lesz fent és a két hangfal. Meg persze az interfész.

Az akusztika meg olyan, amilyen. Majd elválik. Igyekszem betartani az alapvető előírásokat, mármint hogy meglegyen a kellő távolság a faltól és tőlem, a szöget is nagyjából belövöm, fülmagasságba rakom, de egyelőre ennyit tudok tenni.

Később tervezünk egy festést a szobában, akkor úgyis minden át lesz rendezve és utána már lábakat is kap a cucc, de addig nem akarok szétpakolni. Jó lesz addig úgy, ahogy lesz.

A beállításoknál egyébként én a kapcsolók állására gondoltam a hangfalon és az interfészen, hogy kell-e valamire figyelni beüzemeléskor?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38779) Bodz válasza Vistaboy (#38778) üzenetére


Bodz
Topikgazda

LF trim, HF trim, ahogy jobban tetszik. Input sensitivity, hangerő meg ahogy kényelmesebb lesz a Spartannal használni. Amin meg ne legyen bekapcsolva a fantomtáp (mert minek ugye), a direkt monitor se szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#38780) Vistaboy válasza Bodz (#38779) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, akkor ezekre majd figyelek. Kíváncsi leszek rá, remélhetőleg jól adja majd az ívet... ;]

Szimfonikus metált szeretek amúgy (Nightwish, Within Temptation, stb.), szóval a szomszédok örülni fognak neki. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38781) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! egy hónapja vettem egy kübist itteni ajánlásra. az első három hétben nem volt vele semmi gondom, viszont egy hete festés miatt a szekrény tetejére került, és most, hogy újra összeraktam a rendszert, azt vettem észre, hogy mindkét oldalon magas hangon akadozva sípol, cicereg. több méterről is jól hallgatóan. átmozgattam a kábeleket hátha valami bezavar, de nem szűnt meg a probléma. ötlet, hogy hogyan lehetne orvosolni a dolgot?

(#38782) SunMount3r válasza Bodz (#38779) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

48K a Spartan A?! Ennyire jó?! Csak hallgatásra, vagy felvételre is?! Mert ennyiért már Steinberg UR 22 / Mk22-őt Roland UA-22 Duo-Capture EX-et is kapni. :F

(#38783) mekker válasza benfolds (#38781) üzenetére


mekker
őstag

Próbálgass józan paraszti ésszel. Ha a nap végére nem javul meg, habozás nélkül garanciáztasd.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38784) Bodz válasza Vistaboy (#38780) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szeretem őket, bár a Nightwish még a Tarja korszakban volt az igazi.

(#38782) SunMount3r: Igen jó hangja van. Nagyon odarakta magát a viszonylag ismeretlen koreai cég. A felvételi képességeit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#38785) Degeczi válasza benfolds (#38781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Wifi router vagy vmi más rádiófrekvenciás zavart keltő eszköz kerülhetett a közelükbe (ill. a kábelek közelébe).

[ Szerkesztve ]

(#38786) SunMount3r válasza benfolds (#38781) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy arrébb teszed őket pár métert, vagy egy másik szobába viszed át őket, hogy ott is csinálja e. Ha nem, akkor valszeg. az lehet ami előttem írtak.

(#38787) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Microlab Solo 6C és Steinberg ur22 MKII alkotják a hangrendszerem.
Minkdkettőről kb több jót mint rosszat olvastam mielőtt beszereztem volna őket, szóval a pletyka szerint ez egy jó kombó.
Viszont.....
Hiába az új normális hangkártya, van amikor enyhén a hangfal recseg, akár alacsony hangerőn is. Ez az első "drágább" hangfalam,de kétlem,hogy majdnem 40-ért ez normális....
Tudom, lehetne reverbből,trebelből meg minden egyébből visszavenni és akkor ez talán enyhülne elmúlna, de az a hangzás nem tetszene szóval ez nem opció.

Nem most akarom lecserélni,csak tájékozódnék a témában ezért nem írók büdzsét.
Mit tudtok ajánlani? Studio monitort? Vagy valami más aktív hangfalat?

(#38788) Degeczi válasza UNauthorized (#38787) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha alacsony hangerőn is recseg, az egyrészt semmiképp nem normális, másrészt könnyen lehet, h nem is a hangszóró hibája, hanem pl. a hangkártya ad le a hangszórónak kezelhetetlenül nagy jelet (esetleg eleve hibás a hangkártya)
Ezért első körben nem hangszórócserében kell gondolkozni, hanem a hiba kiderítésében.

(#38789) UNauthorized válasza Degeczi (#38788) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Előbb volt hangszóró mint kártya.
Javult a hangminőség az új kártyával, a recsegés is enyhébb lett.
Nem tűnik fel senkinek, csak annak aki vájt fülű mint én. Én teljesen tiszta hangot szeretnék ahol semmi féle "zaj" sincs.

(#38790) Degeczi válasza UNauthorized (#38789) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor lehet pl. vmi külső zavar, akár rádiófrekvencián, akár a konnektorból.
Önmagában a hangszóró nem recseg, csak túlvezérlés esetleg kontakthiba esetén. A beépített erősítővel már többminden előfordulhat, de kimondott recsegés (pláne alacsony hangerőn) ott sem jellemző, ezért gyanúsabb a külső zavarforrás.

(#38791) UNauthorized válasza Degeczi (#38790) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Alapjáraton nem recseg, csak bizonyos hangoknál. Meg amúgy szépen tisztán szól magas hangerőn is ezt a bakit leszámítva.

(#38792) lezso6 válasza UNauthorized (#38791) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gépen nincs valami hangszínszabályzás? Egyébként próbáld ki hangszínszabályzás nélkül az egészet, ha úgy jó, akkor jó. Ha nem, akkor túlszabályoztad. Egyébként szerintem ne használj EQ-t, inkább a hangerőt tekerd fel. Beletart egy kis időbe megszökni, de megéri.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38793) UNauthorized válasza lezso6 (#38792) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Van egy hangzás ami bejön a fülemnek és erről nem akarok lemondani.
És nincs egyáltalán túlszabályozva semmi. Nekem nem hangerő kell ,hanem tiszta hang úgy ahogyan én szertem.

(#38794) lezso6 válasza UNauthorized (#38793) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És szoftveresen van-e valami EQ? Azoknál lehet túlvezérlés, gondolom ezt hallod. Hangszínszabályzást ha muszáj, akkor a hangfalon végezz. Az pedig nem igaz, hogy nincs "túlszabályozva", hisz akkor nem torzítana.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38795) UNauthorized válasza lezso6 (#38794) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Treble meg bass van a hangszórón. Talán, ha felére vannak feltekerve.
Windowsban nincs beállítva semmiféle EQ, filmezéshez sincs az adott lejátszóban. Zenehallgatásnál az AIMP eq-ját használom.
Ha csak a potikat tekergetem és csak arra hagyatkozom lesz egy tompább hangzás ami nem jön be.

(#38796) Bodz válasza UNauthorized (#38795) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az Aimp eq a jótól igen messze van. Egész biztos, hogy nem ott toltál túl valamit? :) Legalább kipróbáltad nélküle? Akkor is vacakol a hangfal?

(#38797) lezso6 válasza UNauthorized (#38795) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S gondolom csak zenehallgatásnál van gebasz, szóval az AIMP lesz az. Ha mindenképp ott is kell az EQ, akkor tekerd le az EQ melletti "master" hangerőt minimumra.

De ha filmnél is van, akkor lehet attól, hogy az 5.1 -> 2.0 keverésnél nincs beállítva a normalizáció, így túlvezérlés lehet. Vagy attól, hogy pl VLC-nél a főhangerő fel van tekerve 200%-ra, így nem csoda ha torzít.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38798) lezso6 válasza Bodz (#38796) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb minden EQ messze van a jótól, legalábbis, ha a "jó" alatt minőségi zenehallgatást értünk. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38799) UNauthorized válasza lezso6 (#38797) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Igazából mindkét esetben van gond. De nem folytonos, nem minden számnál/filmnél van és nem végig.
Filmezéshez VLC hangerő nincs 100 felett , zenéhez AIMP.

[ Szerkesztve ]

(#38800) UNauthorized válasza Bodz (#38796) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Erre nem emlékszem,de gondolom igen :D
Nem rég óta használom az AIMP-ot, friss az élmény.
Melyik lejátszónak van használható EQ-ja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.