Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45251) FrezeR válasza Kékes525 (#45250) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen valóban kapott már eleget ennyi év alatt :) Nincs mese, akkor utód után kell néznem. Van olyan teszt a sentinelben amivel előhozható direkt ez a hiba a "kerregés" hang?

(#45252) SP4C3 válasza FrezeR (#45251) üzenetére


SP4C3
veterán

Seek test.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45253) FrezeR válasza SP4C3 (#45252) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi, akkor neki is látok tesztelni.

De ha már a csere szóba jött, milyen vinyót ajánlanátok ami eléggé megbízható és adattárolásra alkalmas?

(#45254) SP4C3 válasza FrezeR (#45253) üzenetére


SP4C3
veterán

Milyen merevlemezt vegyek?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45255) Balion


Balion
senior tag

Gép bekapcsnál felpörög a HDD, felpörgés végén egy kattanás. (még biosba belépési lehetoseg elott) Mi lehet ez?
(Tudom hogy nemrég kérdeztem ezzel kapcsolatban, de elég lenne csak erre megtudnom a választ.)

(#45256) SP4C3 válasza Balion (#45255) üzenetére


SP4C3
veterán

[link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45257) junior11 válasza Kékes525 (#45250) üzenetére


junior11
veterán

6 év az nagyon sok. Általában 5 évet adnak a wincsesztereknek.

Nekem a régi asztali gépemben már kb. 8,5 éves a 320GB-os WD HDD, kondíció és teljesítmény is 100%, pedig sokat ment. Lehet, hogy szerencsém volt vele (előtte a Maxtor 2 év után kipurcant), viszont a mai cuccok megbízhatósága nagyon gyenge, sajnos...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45258) Balion válasza SP4C3 (#45256) üzenetére


Balion
senior tag

A német nem megy (a leírást nem tudom elolvasni), de jól sejtem, hogy akkor ez a normális?
Amúgy köszi a videót, ilyen pont az enyém is.

(#45259) Kékes525 válasza junior11 (#45257) üzenetére


Kékes525
félisten

Az 5 év az nem fatum, csak egy átlag. Mint embernél az átlagéletkor. Van aki már 20 évesen meghal, van aki 100 évig él. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45260) junior11 válasza Kékes525 (#45259) üzenetére


junior11
veterán

Persze tudom, bár a mai elektronikánál már az 5 év is rekordnak számit.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45261) Kékes525 válasza junior11 (#45260) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát nem tudom mit értesz réginek, de szerintem a mostaniak sem rosszabbak, csak meg kell válogatni, mert sok gagyi van (mármint az elektronikában általában). Régebben, igazán régebben, kevesebb gyártó volt, könnyebb volt vásárolni azoknak is, akik nem értettek hozzá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45262) liksoft válasza Kékes525 (#45261) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kevesebb? Hát... nem is tudom. [link] ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45263) Kékes525 válasza liksoft (#45262) üzenetére


Kékes525
félisten

:N "mármint az elektronikában általában" írtam, mivel junior11 is arról írt, nem HDD. És igazán régen...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45264) gygabor88


gygabor88
tag

Sziasztok!

3 napja vettem egy WD MyPassport Ultra külső merevlemezt. Első üzembe helyezéskor feltelepítettem a hozzá kapott szoftvereket. Volt köztük egy wd security nevű program, amivel beállítottam egy jelszót a merevlemezre (sokat hordoztam volna és nem akartam pár adathoz hozzáférést adni másnak, ha elhagyom véletlen a lemezt). Ezután úgy működött, hogy amikor rádugtam usb-re, akkor egy virtuális cd meghajtó jelent meg, rajta egy wdunlock programmal, aminek megadva a jelszót felmountolódott a meghajtó és hozzáférhetővé vált a lemez teljes tartalma.

Felmásoltam kb 800 GB adatot, majd ma amikor megprobáltam lecsatolni, akkor jött a hibaüzenet, hogy nem sikerült szabályosan leállítani a lemezt. Ezután elkezdett folyamatosan pörögni a lemez és villogni a status led, de azóta nem tudom elérni a rajta levő tartalmat. Bármikor lehúzom és újra bedugom egy usb portba, akkor a virtuális cd meghajtó megjelenik, jelszót beírom, megjelenik a lemez a fájlkezelőben, de a task manager szerint 100% a disk usage és nem tudom kiolvasni a fájlstruktúrát sem.

Több usb portot is kiprobáltam már, minden esetben ugyanaz a hiba. Van még valami, amit ki tudok próbálni vagy vigyem vissza gariba?

(#45265) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

vásároltam egy SSD-t a gépembe (Adata Pro SP920 (ASP920SS3-128GM-C)) abból a célból, hogy azon fusson az OS. A HDD-t megtartottam és egy beépítő kerettel az optikai meghajtó helyére sikerült is beraknom.

Azonban olyan problémám adódott, hogy vannak olyan rendszerindítások, hogy nem ismeri fel a HDD-t a gép.
(Sem file kezelőben nem látszik, sem Disk Management-ben). Újraindítás után ismét látható és lehet is róla dolgozni. Aztán a következő újraindításkor/bekapcsoláskor megint eltúnik, ekkor újból restart és akkor megjelenik.

Annyi megfigyelést még hozzáfűznék, hogy amikor épp abban a fázisban van, hogy nem ismeri fel, akkor újraindításkor egy olyas valami hangot ad ki, mint amikor egy dvd-t kezdene beolvasni egy optikai meghajtó. Amikor pedig felismeri akkor "csönd" van.

Köszönöm előre is ha valakinek van valami ötlete.

(#45266) Kékes525 válasza zapikanka (#45265) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy a beépítő keret nem jó. Feltéve, hogy a HDD-vel minden rendben van. Mindkettőt ellenőrizni kell. HDD SMART értékei milyenek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45267) zapikanka válasza Kékes525 (#45266) üzenetére


zapikanka
tag

Szia,

mindenhol a Status oszlopban OK-t vagy OK (Always passing)-ot ír.

Sajnos csak egy caddym és egy HDD-m van.

(#45268) Kékes525 válasza zapikanka (#45267) üzenetére


Kékes525
félisten

Az lehet hogy még minden ok, de elképzelhető, hogy most indult meg valami romlás. A folyamatokat is nézd meg. Történt e gyors változás mostanában? Milyen régi a HDD? A becsült hátralévő élettartamra mennyit ír ki a Sentinel?

Persze szerintem a keret a gyanús, ha a hiba attól kezdve jelentkezik ezzel a HDD-vel, amióta a keretben van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45269) Doky586 válasza gygabor88 (#45264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Formázd le a hddt (nem a virtuálisat)

(#45271) King Unique válasza gygabor88 (#45264) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt kéne először megnézni, hogy maga a HDD milyen állapotban van. Ehhez használható a HDS, vagy akár a saját tesztprogramjai is —► [link]. Persze a teljes meghajtóteszt órákig eltarthat, így azt nem feltétlen érdemes lefuttatni. Illetve nem árt odafigyelni USB-n a stabil tápellátásra, mert annak hiánya is okozhat problémát —► [link]. (user error 1)

Ha fel vannak telepítve a programjai, akkor pl. a tálca értesítési területén a Quick View segítségével is le lehet választani, ami általában hatékonyabb, mint a beépített megoldás. Viszont, ha nem szabályosan lett leválasztva, akkor nyilván az is okozhat problémát. (user error 2)

Van rajta 800 GB adat, aminek egy része gondolom fontos és kellene. Ilyenkor, ha még nem kritikus a meghajtó állapota, akkor a jelszavas zárat feloldva meg lehetne próbálni az adatmentést külső programmal egy másik lemezre, pl. ezen hsz linkjei alapján. Adatmentés után / nem kellenek róla az adatok esetén pedig a saját programjával lehetne törölni a meghajtót, ami egyben újra is formázza, eltávolítja a jelszavas zárat stb. A felhasználói útmutatójában egyébként minden le van írva. Ha utána már kezeli az OS rendesen, akkor vissza lehet rá másolni az adatokat.

Viszont, ha már szektorhibás a lemez / saját tesztjei is hibát dobnak, akkor nem érdemes vele szórakozni és (otthoni / szakember általi adatmentés után) inkább egy garanciális cserét célszerű megejteni. Továbbá otthon nem érdemes megbontani az integrált aljzat miatt és ez esetben nyilván a garancia is kapásból ugrana. De, ha éppen úgy alakul, hogy adatmentőhöz kell elvinni és ott bontják meg, akkor szintén. Utóbbi esetben is nyilván el kell dönteni, hogy maga a meghajtó ára + a garancia, vagy a rajta lévő adatok a fontosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#45272) gygabor88 válasza Doky586 (#45269) üzenetére


gygabor88
tag

+ King Unique

Sziasztok!

Végigjártam a javasolt lépéseket. A 100% disk usage miatt minden program, amivel a lemezhez nyúlok vagy extrém lassan reagál vagy lefagy.

A formázásig nem jutok el, mert a file explorer kifagy egy jobb klikktől a merevlemezen, a disk management pedig nem tudja kilistázni a lemezeket és megáll azzal a status üzenettel, hogy "Connecting to Virtual Disk Service...".

Az előző hsz-ban nem írtam, de minden alkalommal a wd quick view-val csatoltam le a meghajtót, ennek ellenére kaptam a nem szabályos leállás hibaüzenetet. Az USB portok szerintem rendben vannak, mert egy régi seagate és egy másik samsung külső meghajtó hibamentesen üzemel ugyanezekről a portokról.

A wd saját teszt programja fél óra után annyit vissza tudott jelezni, hogy "SMART status ok". A hosszabb diagnosztikai teszteket nem tudtam lefuttatni, mert a kattintásra nem reagál vagy még lassabban, mint a smart check esetén. A meghajtó törléséig itt sem jutottam el, mert a másik menüpontra átkattintáskor szintén nem reagál.

A wd securityvel egy újabb fél órás művelettel sikerült megszabadulni a jelszavas zártól. Azt gondoltam, hogy esetleg ez kavarhatott be, de nem, mert azóta is csatolás után 100% disk usage van. A task managerben nem látom, hogy bármelyik process is ennyire tekerné.

Sőt, igazából egy kicsit rosszabb lett a helyzet, mert most már a quick view sem jelzi a statust, a wd drive utilities pedig annyit ír, hogy "Attach a supported WD drive", pedig a fájlkezelő látja, hogy fel van csatolva. Egyszer pedig a teljes rendszer megállt, amíg le nem húztam a meghajtót az USB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#45273) King Unique válasza gygabor88 (#45272) üzenetére


King Unique
titán

Itt maga a külső HDD állapota is fontos lenne, hogy pl. (ha felismeri) mit mutat rá a HDS? Ilyen belassulásnál nem ritka, hogy gyenge / hibás szektorok vannak a lemezen.

Ha Windows alatt nem tudsz vele mit kezdeni, akkor a Live Linux marad még opcióként. Ha utóbbi sem boldogul vele és fontos adatok vannak rajta, akkor adatmentő szakemberhez kell elvinni. De, mint fentebb említettem, ha megbontásra kerül a sor, akkor a garancia ugrik. Persze, ha már odáig elmegy valaki, akkor nyilván az adatok a fontosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#45274) Doky586 válasza gygabor88 (#45272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy hordozható eszköztől nem várom el hogy még az adatokat is megőrizze.. :D
Gondolom az adatokra rajta keresztet vethetsz, az már veszett ügy..

Az automatikus indítást (ami a hddről futva azt a virtuális CD-t és a titkosítást csinálja) valahogy ki kéne iktatnod. Pl valami live WinPE vagy linuxal. utána parancssoros diskpart-al egy clean-t eressz rá [link]

Ezután ellenőrizd a hdd állapotát pl HDS-el, ha nem mutat hibát akkor szerencséd van és szerintem ilyen egyedi 'ajándék' titkosítókban ne bízz meg többé.

[ Szerkesztve ]

(#45275) King Unique válasza Doky586 (#45274) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem feltétlen az adott típusnál lévő titkosítással van a gond, mert amúgy pl. nálam is jól működött korábban. Illetve megvan az az előnye, hogy a tartalom törlése nélkül is azonnal be/-kikapcsolható a jelszókérés. Valamint a virtuális meghajtó lehetővé teszi azt, hogy olyan rendszeren is megadható legyen a feloldáshoz szükséges jelszó, ahová egyébként nincs feltelepítve a teljes programcsomag. Persze csak a támogatott OS-ek esetén, ami Windows / OS X.

Illetve mielőtt ledózerolná a lemezt, előtte kéne ellenőrizni a meghajtó állapotát és, ha nem kritikus, akkor megpróbálni az adatmentést, vagy a lemezkép készítését. Na meg az egy dolog, hogy ő otthoni környezetben nem tud vele mit kezdeni, viszont egy adatmentő cég már lehet. Persze azt neki kell eldönteni, hogy megér-e annyit, vagy csak szimplán beadja egy garanciális javításra (cserére).

[ Szerkesztve ]

(#45276) gygabor88 válasza King Unique (#45273) üzenetére


gygabor88
tag

HDS sem tudott mit kezdeni vele sajnos. Ha futó HDS mellett csatlakoztattam, akkor csak a töltést jelző windows karika pörög körbe-körbe és not responding állapotba került a HDS. Ha először a meghajtót csatlakoztatom és utána indítom a HDS-t, akkor még a programablakot sem tudja kirajzolni.

Doky586: Ezt a jelszavas, virtuális cd csodát már leszedtem nagy nehezen, az előbb említett HDS reportot is így próbáltam kinyerni. Diskpart a HDS-hez hasonlóan nem tudott elindulni sem.

Na mindegy. Szerencsére van másolat minden adatról, holnap visszaviszem gariztatni a lemezt. Köszi a segítséget mindkettőtöknek.

(#45277) King Unique válasza gygabor88 (#45276) üzenetére


King Unique
titán

Mint említve volt, ilyen előfordulhat akkor, ha pl. szektorproblémák vannak a lemezen. Ez esetben rendszerint a Windowst kiakasztja, a programok is fagynak stb. Egy (live) Linux alatt esetleg jobb lehet e helyzet, de ott sem mindig.

Azt mondjuk említhetted volna az elején, hogy van minden adatról másolat, mert akkor én sem szaporítóm a szót, illetve az írást feleslegesen... :DDD A stabil tápellátásra, a megfelelő leválasztásra pedig tessék majd a jövőben (is) odafigyelni! Illetve, lehet éppen egy gyengébben sikerült darabot fogtál ki és az kavart be. Az pedig sajna minden gyártónál benne van a pakliban, ezért érdemes eleve több helyre menteni.

Szóval, marad a garis csere. Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#45278) 5teve válasza King Unique (#45277) üzenetére


5teve
senior tag

sziasztok.
adott egy mSATA SSD melyen win7 oprendszer volt, particionálatlanul (+ természetesen a 100MB rejtett partició amit a win7 csinál)
egy fagyás után az összes adat eltűnt róla, a win7 üresnek, inicializálatlannak látja.
lehetséges az adatokat visszahozni róla úgy mint egy merevlemezről?
még nem nyúltam hozzá, nem inicializáltam, nem formáztam.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#45279) karis


karis
tag

Sziasztok!

Van egy lassan 9-10 éves Maxtor HDD-m, ami szerintem megadta magát :/
Tegnap este elöször elkezdett teljesen random karaktereket írni mind word-be mind a böngészöbe, vagy a messengerbe a szg. Utána újra inditottam és kétszer hozta be a windows töltö képernyőjét, de nem ment tovább. Utána már csak ez a kép fogad:

ELőre is köszi!

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45280) SP4C3 válasza karis (#45279) üzenetére


SP4C3
veterán

Belépsz a BIOS-ba/UEFI-be és megnézet, hogy látja-e.
Vagy újraindításnál F11 és kiválasztod a megjelenő menüben.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45281) Doky586 válasza 5teve (#45278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"particionálatlanul"

Mit akarsz menteni??

(#45282) karis válasza SP4C3 (#45280) üzenetére


karis
tag

A Biosban furcsa mód, a Main Settings menünél nem jönnek be a beállítási lehetőségek, de az ilyen OC, ECo, meg Utility beállítások igen. A Boot priority sorban pedig kína, vagy egyéb karakterekkel írja ki az adott eszközök neveit :D Az előbb már a bios-t se akarta rendesen betölteni.
Most épp a windows alaphelyzetbe állítása van folyamatban, meglátjuk mi lesz :D
Addig is köszönöm

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45283) 5teve válasza Doky586 (#45281) üzenetére


5teve
senior tag

adatot.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#45284) liksoft válasza karis (#45279) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem a szalagkábel adta meg magát. Viszont mostanra kérdéses mit tett az adminisztrációs rendszerrel. Először kábelt cserélnék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45285) SP4C3 válasza karis (#45282) üzenetére


SP4C3
veterán

A jelek arra utalnak, hogy sérült a firmware. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45286) Doky586 válasza 5teve (#45283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"adott egy mSATA SSD .... particionálatlanul"

Ezzel a meghibásodás előtti vagy utáni állapotát jellemzed..?

(#45287) karis válasza SP4C3 (#45285) üzenetére


karis
tag

És az nekem rossz gondolom én :D Ha a helyreállítás után sem lesz jo akkor HDD, kábel csere? vagy roszabb?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45288) SP4C3 válasza karis (#45287) üzenetére


SP4C3
veterán

Próbáld meg úgy behozni bios-ban a main settings-t. hogy lehúzod a hdd-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45289) liksoft válasza SP4C3 (#45285) üzenetére


liksoft
nagyúr

HDD firmware sérülés esetén be sem jelentkezik, nem kínai karakterkészlettel. Viszont PATA szalagkábel esetén sokszor egy vezetés sérülése ilyen krix-krax-ot mutat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45290) SP4C3 válasza liksoft (#45289) üzenetére


SP4C3
veterán

Pont, mint amikor 2 master vagy 2 slave lemez van 1 csatornán/kábelen. :R

Én az UEFI firmware-re gondoltam, hogy sérülhetett, mivel a main settings sem jött be neki, de ha ott jelenítené meg a háttértárolókról az adatokat, akkor okozhatta fos kábel, egyébként szerintem meg hamár UEFI-s alaplap, akkor azon nemigen van P-ATA hdd csati.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45291) 5teve válasza Doky586 (#45286) üzenetére


5teve
senior tag

légyszives olvasd el még egyszer, figyelmesebben. :R
kronológiai sorrendben írtam le: 1. működött, 2. lefagyott 3. nem működött :)
meghibásodás előtt és után is particionálatlan, mivel mint írtam "még nem nyúltam hozzá"

a kérdésem szempontjából van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#45292) karis válasza SP4C3 (#45290) üzenetére


karis
tag

Lehuztam a HDD-t a lapról, és ugyan úgy bejött az első kép, csak kevesebb sorral, de a Bios már rendesen betölt minden funkciójával, és rendes karakter készlettel.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45293) SP4C3 válasza karis (#45292) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor a hdd adatkábellel lehetett valami, ellenőrizd, vagy cseréld.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45294) karis válasza SP4C3 (#45293) üzenetére


karis
tag

Most kicseréltem és telepiti a windows-t rendesen. És mire ezt leirtam, újraindult és megint a feketeképernyő jött be. Nem akar elindulni, de a bios rendesen bejön.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45295) Doky586 válasza 5teve (#45291) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy particionálatlan lemezen adat sem lehetett, így nem értem mit akarsz.. sry
de mások talán jobban megértenek :F

[ Szerkesztve ]

(#45296) SP4C3 válasza karis (#45294) üzenetére


SP4C3
veterán

Másik alaplapi csatlakozó, ha azzal is előjön a hiba, akkor a vezérlő baccakcik. Így látatlanban ennyit tudok mondani.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45297) karis válasza SP4C3 (#45296) üzenetére


karis
tag

Felrakta a windows-t, müködik is, de bootolásnál mindig azt a fekete képernyőt hozza be, és nem akar sehogy se elindulni. Pedig biosba nem is nyultam bele egyszer se.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#45298) 5teve válasza Doky586 (#45295) üzenetére


5teve
senior tag

elnézést ha tévednék, de a particionálatlan tudomásom szerint azt jelenti, hogy nincs több részre osztva az adott adathordozó (mondjuk C: D: stb) azaz egyetlen partició van/volt rajta. (mondjuk C: )

mit akarok? továbbra is a kérdésemre szeretnék választ. :R viszont te egyik kérdésemre sem válaszoltál. :)

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#45299) SP4C3 válasza karis (#45297) üzenetére


SP4C3
veterán

Jaaaj hát állítsd be, hogy honnan bootoljon. OMFG :DD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45300) SP4C3 válasza 5teve (#45298) üzenetére


SP4C3
veterán

Inicializáld és kész. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.