Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21001) liksoft válasza tailor (#21000) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A lehetőségek kiderítéséig tilos a gépet használni. Nagyon fontos, pontosan árulja el a szerviz, kronológiailag mit mi után csinált.

A gyanúm, hogy többszörösen vannak ott gondok, de a pontos lehetőségek és esélyek csak a fentiek birtokában elemezhetőek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21002) tailor válasza liksoft (#21001) üzenetére


tailor
őstag

Szia!
Bementem megkérdezni, hogy mit csináltak: a teljes merevlemezről készítettek egy backup-ot, windowsostól, majd alaplap- és procicsere után fogták, és az egészet visszatették a vinyóra. A baj, hogy a felelősség legcsekélyebb jele nélkül magyarázták a dolgot... Állítólag 3 adatmentő progival is megpróbálták visszanyerni a képeket, szinte semmi sikerrel.
Az elején említett 21 GB-os backup fájl még megvan, azt legközelebb megpróbálom egy külső vinyóról visszamenteni a saját gépemre, hátha nálam sikerül...

[ Szerkesztve ]

(#21003) liksoft válasza tailor (#21002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt kérd el, mert ha saját használatba voltak véve a file-ok, akkor titkosítottak. A kulcs meg ha szerencséd van, benne lehet a mentésbe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21004) tailor válasza liksoft (#21003) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm, már jeleztem is nekik, hogy tárolják a fájlt, mert el akarom vinni. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e... Kb. 2 hét.
Köszönöm a tanácsokat, ha nem baj, még jelentkezem probléma esetén...

(#21005) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne a 2,5"-os külső USB-s winyómmal, hogy ma amikor egy filmet néztem, elkezdett akadni, az egész gép belassult, amikor kihúztam az usb-ből, akkor ismét gyors lett a gép. Utána visszadugtam és megint ugyanez, sőt most a merevlemezt se rendesen látja. Nem írja ki a általam megadott címkét, hanem csak, hogy Helyi lemez, és amikor rákattintok, akkor meg formázni akarja a windows. :F
HD Sentinel szerint 91%-os a kondíció 16 szektor hiba, de pár perc múlva már csak 90%.
16órát volt csak használva a program szerint. Mi a fene lehet vele? Ennyi volt, tönkrement?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21006) Imco válasza Prof01 (#21005) üzenetére


Imco
őstag

Lehet. Táp, hűtés, kábel.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21007) liksoft válasza Prof01 (#21005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye nem előlapi belső kábeles szimpla csatlakozóba dugtad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21008) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Az miért van hogy a Windows Sata2-nek látja a Sata3 vinyót? :F kép

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21009) mr_ricsi válasza Bjørgersson (#21008) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az miért van hogy a Windows Sata2-nek látja a Sata3 vinyót?"
A link alapján a Speccy látja annak. A Windows is?

Nem Sata3-as portra van dugva a HDD, vagy nincs fenn driver, vagy a Speccy hülye.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21010) Prof01 válasza Imco (#21006) üzenetére


Prof01
veterán

Tápot az usb-ről kap, hűtése nem nagyon van (de nem is meleg). Próbáljam meg másik kábellel? Az a baj, hogy 3.0-ás usb, nem tudom mennyire lehet kapni. :F

liksoft: Nem, mert laptop-pal használom, azt elfejeltettem írni.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21011) DasH_001


DasH_001
tag

Haverom Lenovo laptopjának gyári winchestere (Hitachi HTS545032B9A300) egyik napról a másikra elromlott.

A POST nagyon lelassult, a gyári diagnosztika pedig már az elején hibát írt ki.

Itthon USB-re kötve próbáltam ki: kb. 3-4 percig próbál felpörögni (3x ismétel, aztán kis szünet, majd újra), ezután felismeri az eszközt a Windows, és kap betűjelet is, de az adatok nem látszanak, és a lemezkezelőben sincs jelen. Hard Disk Sentinelben láthatók a meghajtó általános adatai (Fizikai lemez információ), de a SMART adatok nem.

Milyen hibára utalnak a fentiek? Menthető?

Segítségeteket előre is köszönöm.

#21007 liksoft: Ez milyen problémákat okozhat? Transcend StoreJet USB házat használok WD3200BEVT winchesterrel.
Ha egy alaplapi portba bedugott hosszabbítóval (kb. 50 cm kellene) használom, akkor jobban járok, mintha az előlapi panelre kötném? Utóbbi tápellátásán lehet valahogy javítani?

Előre is köszönöm a segítséged.

(#21012) Bjørgersson válasza mr_ricsi (#21009) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kábel a Sata3 portba van dugva, viszont a cd-n amit az alaplaphoz adtak, én nem láttam Sata3 drivert. :/

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21013) Danndi válasza liksoft (#20989) üzenetére


Danndi
tag

Lehet az a gondja az 1 terásnak, hogy az új táp 4,851V-t ad le, míg a régi 5,125V-t????

(#21014) Prof01 válasza Prof01 (#21010) üzenetére


Prof01
veterán

Kipróbáltam közvetlenül sata-ra kötve PC-n a winyót, de sajnos úgy is ugyanez van. Úgy tűnik meghalt. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21015) kenwood3 válasza kenwood3 (#20837) üzenetére


kenwood3
őstag

Hali !
Sikerült betennem a vinyót az asztali gépembe, itt is ugyanúgy 100/36-ot ír. Gondolom akkor most már tuti csere kell ?!
köszi :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#21016) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e. A következő a problémám. Van egy 120 GB-s Seagate Barracuda winyó. A gép amiben volt meghalt, nemtom mi a baja, azt még nem láttam, de a géppel együtt a winyó is tönkre ment. Ha berakom masternek megfagy a gép. Ha rackbe teszem slave-nek szintén. Ekkor beraktam külső házba, hogy USB-ről nézzem meg. Betölt a Win7, ekkor rádugom USB-t, felismeri az eszközt, a winyó is pörög (mint eddig is) de nem talál eszközillesztő szoftvert. Egy alternatív megoldásként arra gondoltam hogy egy hasonló winyó vezérlését átrakom rá, de nincs ugyanilyenem, csak egy 80 GB-s Seagate Barracuda. Tud valaki valami más megoldást, vagy ha így csinálom van rá esély hogy működésre bírjam? Nagyon fontos adatok vannak rajta, csak addig kéne egy kis életet lehelni bele amíg leszedem a cuccokat.

(#21017) liksoft válasza zsolesz6 (#21016) üzenetére


liksoft
nagyúr

SZIA!!!!!!!

A másik a jó téma! OTT válaszoltam!!!!! :((( Nem kapsz gyorsabban választ, ha több helyre is szétszórod! :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21018) zsolesz6 válasza liksoft (#21017) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Köszönöm. Csak nem tudtam hová írjam.

(#21019) Locsi


Locsi
senior tag

Szerencsétlen vinyóm kb. 2 óra alatt teljesen beadta a kulcsot 6-7 év után. Béke poraira.


(#21020) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egy második HDD-t, amit csak adattárolásra használok, van értelme particionálni? Nekem nincs rá szükségem, csak van valami előnye, hogy nem az egybe 750GB-t kell feldolgoznia a gépnek, ha rákattintok, vagy tök mind1?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21021) Imco válasza Locsi (#21019) üzenetére


Imco
őstag

Nem feltétlenül jelenti a látvány azt amit gondolsz!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21022) Imco válasza TazLeacher (#21020) üzenetére


Imco
őstag

Nem! Logikai a megkülönböztetés. Inkább a szenilis userek, mint a gyakorlati előnyök miatt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21023) TazLeacher válasza Imco (#21022) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21024) Locsi válasza Imco (#21021) üzenetére


Locsi
senior tag

Sajnos azt jelenti amit gondolok, mert a bekapcsolt gépben nem lehetett elérni a rajta lévő fájlokat, újraindítás után meg már se bios-ban, se sehol nem lehet látni.

(#21025) peti000


peti000
csendes tag

Helló!

külső hdd-reakarok másolni egy filmet de másolás közben megszakad és újból létrejön. majd elkezdi beolvasni a hdd tartalmát a op rendszer. Mi lehet a probléma?

(#21026) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Partition wizard nevű progival igazgattam partíciókat már többször is, de ma a legutolsó lépés után történt 1 kis baki:
500as vinyó 3 felé osztva 20 200 250 gb
250es a 3ik rész azzal semmit sem csináltam, mert arra volt eltéve az összes adat ami kell.
200asból lecsíptem 15gb-t a maradék elé rakva csináltam. Nem is volt gond, majd 20+15 művelet után a 250es picit megmakkant és azt írja a progi, h üres. Valaki valami ötlet h mi történt és esetleg megoldása?

(#21027) liksoft válasza peti000 (#21025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értelmetlen. Olvasd át, fogalmazd át, utána talán tud valaki segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21028) liksoft válasza strunyo (#21026) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztos bennem van a hiba, ezt sem tudom értelmezni.

"500as vinyó 3 felé osztva 20 200 250 gb" - OK.

"250es a 3ik rész azzal semmit sem csináltam, mert arra volt eltéve az összes adat ami kell." - OK

"200asból lecsíptem 15gb-t a maradék elé rakva csináltam." - Mi? Hogyan? Hol volt a maradék?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21029) strunyo válasza liksoft (#21028) üzenetére


strunyo
tag

Nos akkor picit részletsebben:
ugye addig okés, h a 250GB-s partíció maradt teljes méretben. Arra pakoltam midnen olyan adatot amire szükségem van. Azért arra mert azt nem bántom.
Ugye van a 20 GB-s meg a 200GB-s. A 200GB-st átalakítottam úgy, h legyen belőle 15GB és 185GB. Azért így, h a 15GBs részt a 20GBs részhez tudja csatolni. Eddig nem is volt semmi gond meg volt az összes partíció így már 4 ugye. Aztán következő lépésben a 20ashoz hozzá adtam a 15öst. Ezt is megcsinálta csak sajnos innentől a 250GB-s amihez nem lett piszkálva úhy néz ki mintha töröltem volna azt a partíciót, azaz üres és csak új partíció ként tudom használni(nah ekkortól van a vinyó pihenőben). Reméltem, h van rá valami megoldás amivel nem törlődne az adat róla.
Hát kcisit bővebben ennyi.
Az új felállás az volna, h 35GB 185GB 250GB. Csak sajnos a legutolsó partíció valamiért üresnek látszik. Még sosem volt ilyen gondom ezért kérek helpet.

(#21030) liksoft válasza strunyo (#21029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Vagyis a 200-as elejét vitted 15-el hátrébb, így keletkezett ott szabad hely.

Jobb ötletem nincs, mint a Get Data Back programmal próbáld meg lementeni fizikailag is másik drive-ra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21031) strunyo válasza liksoft (#21030) üzenetére


strunyo
tag

Áh pont most írtam pmet. Értem hát lehet az lesz. Valah vissza kell nyernem a dolgot.

(#21032) liksoft válasza strunyo (#21031) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sok sikert hozzá. Ami még fontos, hogy ha sikeresen le is fut a mentés, az adatokat ellenőrizd! Nehogy véletlenül az legyen, hogy lementi ugyan név szerint, de a tartalma hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21033) strunyo válasza liksoft (#21032) üzenetére


strunyo
tag

Természetesen. Használtam már a get datát, meg a partition-t is, csak sajna lövésem sincs, h mi okozhatta a gondot.

(#21034) Imco válasza strunyo (#21033) üzenetére


Imco
őstag

pl túl sok adatot kellett átmozgatnia. Jártam már így én is.
Qvára örültem neki! :D

Üdv! Imco

(#21035) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv totyik lakók.
Pár hetes a Win 7 rendszerem.Kell-e töredezettség-mentesíteni?
Samsung HD 502 HJ ATA
[Ez a helyzet ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#21036) liksoft válasza Dízeles (#21035) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, az ott található "Elemzés" gomb mit mond? :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21037) DasH_001 válasza DasH_001 (#21011) üzenetére


DasH_001
tag

^

(#21038) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

videó lejátszás közben úgy félóránként elkezd swappolni a vinyóm - ilyenkor totál szakadozik a lejátszás.
kmplayer, 1080p mkv - a gépem meg 3gb ram, athlon ii x3.

ez a lejátszótól, a vincsitől, vagy mitől lehet? :F

a vincsi a hd sentinel szerint 100%-os, a szabad hely a rendszer partíción 16/250gb.

(#21039) Imco válasza DasH_001 (#21037) üzenetére


Imco
őstag

Esetleg egy GDB-t próbálj ráhajtani amikor elindul vele a gép.
Így nagyon rossznak tűnik.

Üdv! Imco

(#21040) liksoft válasza DasH_001 (#21037) üzenetére


liksoft
nagyúr

:B Átfutottam.

Sajnos jó hosszú Y kábelt lehetetlen vásárolni, mert mindegyik roppantós csatlakozós, így hamar szétesik belül. Egy lehetőség van, Te forrasztasz megfelelő hosszúságú Y USB kábelt amit hátulról használsz. (Azt sem szabad egy USB csatornára tenni (dupla csati), hanem két csatornát kell terhelni (egymás melletti csatik)). Nem tudok jobb megoldást.

Annak a Hitachi drive-nak meg nagy valószínűséggel a fejszerelvénye hibásodott meg. Így csak adatmentéses szakembert tudok javasolni, akinek van alkatrésze, és tiszta tere is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21041) savi3


savi3
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon alap felhasználó vagyok, nagyon alap problémával:

Egy ideje már döglődött az 1TB-os WD HDD-m, amit adattárolásra használtam (SATA2), és valami hirtelen ötlettől vezérelve fogtam, és kicseréltem a SATA kábelt, hátha azzal van a baj. Nem kellett volna. Amikor bekapcsoltam látni ugyan látta a meghajtót, de "unrecognized file system" felkiáltással formázni akarta... ezt nem engedtem neki, de semmi adatot nem lát rajta (particionálva is volt, de nem látja a partíciókat sem)! Van-e bármi esély arra, hogy valaha visszakapom az adataimat? Mondjuk 150e HUF-om épp nincs rá, de ha máshogy nem megy, elkezdek rá gyűjteni. Valakinek valami ötlete? Mondjuk olyan, amivel nem rontok tovább a helyzeten, de érdemes megpróbálni, még nekem is, mint alapfelhasználó.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21042) Depichannel


Depichannel
csendes tag

Sziasztok, tegnap lefuttattam egy HDD regeneratort 80 GB-os maxtor vinyómon... indok az volt, hogy ha zenét hallgattam vagy filmet, néztem vagy akár neteztem, sokat gondolkozott, és borzasztóan lassú volt( még mindig az ) A kérdésem az lenne, hogy lehet még ezzel kezdeni vmit? Vagy face to face kuka ?? + talált 3 bad sec. -ort ,de elvileg azt kizárta

[ Szerkesztve ]

(#21043) Imco válasza savi3 (#21041) üzenetére


Imco
őstag

Keress meg vele egy hozzáértőt mert "alapfelhasználóként", alapvető hibákat követhetsz el.
Ha az itt leírt dolgok nem segítettek akkor tényleg ne nyúlj hozzá!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21044) savi3 válasza Imco (#21043) üzenetére


savi3
csendes tag

A köszi a választ!

Most kipróbáltam, hogy kivettem az egésze HD-t, és egy e-sata rack-re raktam, ugye külső táppal. A helyzet változatlan: a rendszer látja a D: meghajtót, csak nem látja az adatokat. Akkor most az a kérdés, hogy hova forduljak, milyen szakemberhez? Olvastam ezt, az Apostol nevű cég olcsónak tűnik, de ennek nyílván van valami hátránya... Ez a hiba így első ránézésre milyen kategóriába tartozik (logikai, fizikai, elektronikai vagy mittudomén)?? Tudom, lassan az adatmentés topicba kéne átraknom a post-ot... :(

(#21045) Dízeles válasza liksoft (#21036) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Üdv liksoft
A 6% -ot látom .Az XP írta "töredezés-mentesíteni kell".Win 7 -nél mennyi százaléktól kell?
By

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#21046) Imco válasza savi3 (#21044) üzenetére


Imco
őstag

Az gyanúsan olcsó!
5800-ért kb. nem megyek be Pestre a HDD-ért. :)

A hiba személyes kapcsolat után állapítható meg jó eséllyel, mert így akármi lehet.

Itt van Liksoft szakembernek, de elvileg én is ránézhetek ha közel vagy, bár én sem bontóm meg!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21047) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Ez mitől lehet?

A SATA-ra kötött HDD megy rendesen. A DVD író, amivel ez egy kábelen van szintén jó. Viszont ez a HDD valami irgalmatlan lassú. (Itt van helyette az SSD, de kutyául kíváncsi vagyok, hogy ezt mi okozhatja.)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#21048) savi3 válasza Imco (#21046) üzenetére


savi3
csendes tag

Igen, ez már gyanús volt nekem is rögtön!
Nagyon köszi a felajánlást, lehet, h élek vele, és pesti vagyok...
Amúgy találtam egy-két guru ismerőst, ránéznek...
Egyébként a GetDataBack nevű programmal érdemes még nekem is próbálkoznom, vagy az is haladó szintű?

köszi mégegyszer :D

(#21049) liksoft válasza _Oscar (#21047) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem PIO módban megy véletlenül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21050) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hello!

Egy nem feltétlenül ide tartozó kérdéssel fordulnék hozzátok, a HDD-k működésével kapcsolatban.

Elolvastam néhány cikket a HDD-k működéséről, de két dolog nem tiszta.
Mégpedig az, hogy ugye ha egy HDD-nek meg van adva a fordulatszáma azt a tányérok mely részén mérik? Vagy a tengelynek a pörgési sebessége amire a tányérok fel vannak fűzve?

A másik pedig az, hogy a blokkok méretének egyezősége hogyan van megoldva. Ezt csak azért kérdezem, mert elvileg ha haladunk a tányér belseje felé egyre "szűkebbek" lennének a blokkok (pedig ezek mérete megegyező). Ezt elgondolásom szerint vagy úgy lehet elérni, hogy a tányérok belseje felé haladva növeljük a sávok "vastagságát". De ebben nem vagyok biztos.
Csináltam egy képet erről az elgondolásról:

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.