Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44901) Vertigo18 válasza Orgi (#44898) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aomei Partitian Assistant esetleg...

De vannak ingyenes alternatívák is, csak én éppen ezt használom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44902) bb0t válasza Doky586 (#44900) üzenetére


bb0t
senior tag

Az is megvolt az egyiknel toltem a koteteket.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44903) Doky586 válasza bb0t (#44902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szükséges titkolóznod..
nyugodtan megmutathatod a problémádat screenshotokban..

(#44904) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Van egy 99%-os 1TB-os WD Green merevlemez itthon, ami egy jó ideje nincs használva, hanem tartalék. A NAS-ban lévő másik 3TB-os Green lassan megtelik és ideiglenesen betenném mellé ezt az 1TB-osat, amíg nincs másik 3-asom.
Ezidáig még nem volt "hibás" HDD-m és azt szeretném tudni, vélhetően meddig húzná ez az említett 99%-os? Rég volt már gépben, nem ismerem a SMART értékeit. De lehet ez (fennmaradt élettartam) nem is ilyen egyszerűen megállapítható, szóval majd mondjátok, mi a tapasztalat. :)

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#44905) bb0t válasza Doky586 (#44903) üzenetére


bb0t
senior tag

Így néz ki ha mind három HDD rá van kötve. A teljesen üres, törölt, újrapartícionált vinyót nem látja. A másikkal nem csináltam meg ugyanezt mert vannak rajta adatok.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44906) Doky586 válasza Darko_addict (#44904) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Első nekifutásra azt mondanám hogy ha 1év használat alatt váltott 100-ról 99 -re akkor gyere vissza 99év múlva és megbeszéljük akkor a részleteket.. :DDD

De neked is azt tudnám javasolni hogy mutass screenshotot a HDSentinel fő és SMART oldalálól akkor konkrétabb válaszra számíthatsz.. :K

(#44907) Doky586 válasza bb0t (#44905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyértelmű: az a baja hogy dinamikus..
Ha nincs rajta partíció akkor a lemezre kattintasz és átkonvertálod alaplemezzé...

(#44908) bb0t válasza Doky586 (#44907) üzenetére


bb0t
senior tag

És akkor látni fogja a másikat is? :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44909) Doky586 válasza bb0t (#44908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És akkor látni fogja a másikat is.

(#44910) bb0t válasza Doky586 (#44909) üzenetére


bb0t
senior tag

Őőő.. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44911) Doky586 válasza bb0t (#44910) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

jó - jó, de amikor kiveszed a másik hdd-t akkor ezt is át kéne konvertálni hogy ez se dinamikus legyen..

(#44912) King Unique válasza bb0t (#44910) üzenetére


King Unique
titán

A Lemez 2 eleve offline és talán csatlakoztatni = online is kéne. Valamint külső programok - AOMEI DDC / EaseUS / MiniTool - tudnak adatvesztés nélkül is átkonvertálni alaplemezre.

[ Szerkesztve ]

(#44913) Vertigo18 válasza bb0t (#44910) üzenetére


Vertigo18
addikt

A Partition Assistant Pro 6.0-s verziója most ingyenes, ezt töltsd le. Aztán muti, ez mit mond rá!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44914) bb0t válasza King Unique (#44912) üzenetére


bb0t
senior tag

Csatlakoztatva van, ha a másik ki van húzva akkor látja is. De most megcsinálom amit Doki mond.

Vertigo18, még reggel leszedtem róla azt a 100 gigát így nem para formázni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44915) bb0t válasza bb0t (#44914) üzenetére


bb0t
senior tag

Nos, mindkettő csatlakoztatva van, mindkettő alaplemez és az egyik mégis offline. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44916) Doky586 válasza bb0t (#44915) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

érdekes.. Mit mond a i buborék és alatta a Súgó..?
illetve a Lemez-en jobbegérgomb lehetőségek?

(#44917) bb0t válasza Doky586 (#44916) üzenetére


bb0t
senior tag

Megoldódott, jobb klikk csatlakoztatás vagy mi és most már aktív. Köszi mindenkinek! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44918) Vertigo18 válasza bb0t (#44917) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szoftveresen le volt választva a merevlemez?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44919) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

egy teljesen érthetetlen problémával fordulnék hozzátok. Szerintem már korábban az elmúlt pár évben 2* is megkérdeztem, de akkor sem sikeürlt előre lépni vele sajnos :(

A probléma, hogy amennyiben a Windows saját sata drivere van fent, akkor az egyik meghajtóm percenként megakasztja a gépet 100 %-os írással, megáll minden kb, ami arról fut, az ssd-n lévő rendszer megy tovább. A probléma a régi gépemnél is fennállt (AMD 785G chipset), de az újabb Intel b150-nél is megvan. Csak akkor működik rendben minden, az amúgy minden szerint 100%-os vinyó is, ha régen fel volt rakva az AMD sata drivere, most meg az Intel irst.

Sajnos botor módon tegnap láttam, hogy van új Intel IRST, frissítettem, azóta viszont nem hajlandó futni (kék lakatos) és ha bele akarok lépni, akkor meg ismeretlen hibával nem fut. Eszközkezelőben is "Szabványos SATA AHCI vezérlő szerepel", hiába uninstallálom az IRST-t, telepítem újra, akár régebbi verziót is, nem hajlandó futni.
Hogy mi a baja ezzel a régebbi WD 3200-aaks vinyómmal mindne konfigomnak, azt nem tudom, de amennyiben nem a szabvány sata driver van fent, akkor tökéletesen működik. Szóval - bár szerintem ma veszek egy új vinyót helyette és akkor minden kiderül - annyi lenne a rövid kérdésem, hogy mivel tudnám elindulásra bírni/rendesen települni az IRST-t, mert látom hogy vmi baja van, de nem tudom működésre bírni, illetve szerintem vmiért nem is települ rendesebn, hiába nem ír ki hibát telepítéskor.

Mellékelek egy képet, mi történik kb fél percenként, 100%-os írás az F: meghajtómon és leáll minden 10 mp-re, ami arról fut, a vinyó meg ír mint az állat a led szerint, folyamatosan ég. És tesztprogram szerint 100-os kondíció, teljesítmény... Előre is köszi a tippeket! Szerintem kb mindent kipróbáltam már a meghajtó cseréje nélkül, az eszközök is törölve lettek újbóli felismertetésre.

[ Szerkesztve ]

(#44920) naomek


naomek
tag

Helló helló!

Lenne egy kérdésem Felétek!

Van egy laptop HDD (nem tudom most a márkáját, szerintem nem fontos)...azt produkálja hogy egy windows telepítés rá, kb másfél - 2 óra. HD sentinel érték 100/100, nincs semmi mechanikusan rossz hangja.

Mi lehet vele?

(#44921) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy 500GBos winchesterem, egy 150, és egy 350GBos partícióval. Nemrég meg akartam nyitni az egyiket, de nem hozta be, újraindítom, végig csinált egy ellenőrzést (vagy 10 percig tartottt), nem írt semmi hibát, de ugyanúgy nem látom a partíciót. Megnéztem lemezkezelőben, ott is töltött vagy 7-8 percig, és azt írja erre a partícióra, hogy RAW filerendszerű. Van erre valami megoldás, hogy visszaállítsam? Elég fontos adatok vannak rajta sajnos.

(#44922) pjen válasza naomek (#44920) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy a gépnek van valami nyűgje?

Petyus:a linux szokta látni a raw-ot.

[ Szerkesztve ]

(#44923) naomek válasza pjen (#44922) üzenetére


naomek
tag

Másik HDD-vel tökéletes. :R

(#44924) pjen válasza naomek (#44923) üzenetére


pjen
félisten

Ha már rajta van a rendszer akkor is ilyen lassú?Lehet,hogy ez ilyen,utána kéne nézni az adatainak a neten.

(#44925) naomek válasza pjen (#44924) üzenetére


naomek
tag

Sajna ez már régóta ilyen. Ma reggel észrevettem chdisknél hogy megáll, és amikor megkocoktatom, akkor tovább megy. Illetve windows bootnál is. Tehát kuka. :(

(#44926) Doky586 válasza naomek (#44925) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"amikor megkocoktatom, akkor tovább megy"
30 dekás kalapáccsal kocogtattad meg? ...igen akkor kuka. ;]

(#44927) pjen válasza Doky586 (#44926) üzenetére


pjen
félisten

30 dekás,az nem olyan nagy. :D

(#44928) Orgi válasza Orgi (#44919) üzenetére


Orgi
őstag

Vettem egy új vinyót és azzal minden rendben, bár az Irst továbbra sem hajlandó futni, viszont a gép már nem hülyül.

(#44929) naomek válasza Doky586 (#44926) üzenetére


naomek
tag

:DDD
Csak az ujjammal. :P

(#44930) krealon válasza Orgi (#44919) üzenetére


krealon
veterán

"Mellékelek egy képet, mi történik kb fél percenként, 100%-os írás az F: meghajtómon és leáll minden 10 mp-re, ami arról fut, a vinyó meg ír mint az állat a led szerint, folyamatosan ég."

Az nem 100%-os iras, hanem 100%-os aktivitas.
A jelentese az, hogy az adatatvitelhez szukseges ido hany szazalekat toli azzal az operacios rendszer, hogy var a kert adatra (vagy a kiiras befejezodesere).

A Win10-nel mar alapertelmezett az energiagazdalkodas aktiv allapots, igy a 10 mp-es varakozas valoszinuleg a meghajto ebredesi idelye alvo allapotbol (lemez felporgetes, fej beemelese a parkolo ramparol, majd inicializalas).

Valamilyen S.M.A.R.T. monitorozo programmal a vinyo (04)-es attributumat (Start / Stop count) figyelve, minden ilyen kesleltetes utan, novekedni fog az.

(#44931) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Egy érdekes tapasztalatot akarok megosztani, hátha másnak segítek ezzel, bár nem hiszem, hogy én találnám fel a spanyol viaszt.
Van egy maxell külsö merevlemezem aminél egy alkalommal adathibát írt ki a windows.Hard Disk Sentinellel megnéztem: 18%.Elmentettem amit tudtam,mehet a kukába, de előtte gondoltam megkínálom a upc set top boxot vele.Az pedig megformázta és probléma nélkül használja.Próbaképpen felvettem kétórányi HD adást és simán meg tudtam nézni. :C
A szakikat kérdezem:Miért működik a set top box-szal, és meddig bírja vajon?
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#44932) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Van egy 1000 GB-os WD Green (EARS) meghajtóm. Tegnap lecsökkent a kondíciója 99%-ra, megjelent rajta egy gyenge szektor. Ezzel egyidőben (nagyjából, mert nem voltam a közelben épp) le is csatlakozott a winben a meghajtó. Újraindítás után minden újra rendben volt. Ma viszont már kétszer is eljátszotta menet közben a lecsatlakozást. HDsentinel kép + smart. Milyen infó kell még? Az adataimnál lévő első gépben van a meghajtó. Mennyire aggódjak? Ami fontos volt, már lementettem, de azért akad még rajta, amit szívesen megtartanék, épp nincs hova átmásolni.

[ Szerkesztve ]

(#44933) SP4C3 válasza ígyvanferi (#44932) üzenetére


SP4C3
veterán

Még nem helyezte át. HDD regenerator-val tennék egy próbát mielőtt áthelyezi a gyenge szektort. Segitség privátban, ha kell.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44934) Axtroner


Axtroner
csendes tag

Sziasztok!
Van egy WD WD10EZRX-00L4HB0 merevlemezem és az utóbbi időben észrevettem, hogy nem úgy működik mint régen. Feltettem a HD Sentinel nevű programot és ezeket az értékeket mutatja illetve a kondíció lecsökkent 28%-ra [kép]. Mitől lehet, hogy ilyen drasztikus mértékben leromlott az állapota? Még nincs egy éves és csak másodlagosnak használtam adattárolásra.

(#44935) SP4C3 válasza Axtroner (#44934) üzenetére


SP4C3
veterán

Rögtön vissza gariztatni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44936) Saltwater válasza ígyvanferi (#44932) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"de azért akad még rajta, amit szívesen megtartanék, épp nincs hova átmásolni."
Kérdés 1. : Mennyibe kerül egy winchester? Válasz : 10-20 ezer forint.
Kérdés 2. : Honnan indul a Kürt Zrt árlistája? Válasz : 150 ezer +ÁFA

Válassz!

https://hdd-adatmentes.hu

(#44937) ígyvanferi válasza Saltwater (#44936) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz a segítséget! :R Felnyitottad a szemem. Tényleg. Ez miért is nem jutott eszembe. Elolvastad egyébként az első tagmondatot? Csak kérdem. Illetve ezt a kiragadottat is ízlelgesd még kicsit!

(#44938) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van nekem egy kb. 4 éves 2.5" WD elements 1TB tele adatokkal, nincs gyakran használva, kb. 370 óra van benne. Mostanában ismét kezdi eljátszani (ezt már produkálta tavaly nyáron is, és vmi csoda folytán "megjavult"), ha rádugom a gépre, szinte lefagy a rendszer, csak "local disk" jelenik meg a Windózban, hallani, hogy felpörög, tapintásra is érezni, hogy forog a lemez, a HDS lefagy, nem lehet vele semmit sem kezdeni ilyenkor, leválasztás sem segít, csak ha kihúzom. Ezt ma megint egymás után vagy 3x produkálta, aztán megint gond nélkül ment, a HDS szerint 100/100 és a SMART-ban sincs semmi hiba jelezve. Mi a fene lehet ez? Vmi ötlet? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44939) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy WD 10EZRX hdd-m, ami ha sokat dolgozik egy furcsa hangot sípoló hangot ad. Ilyenkor le is fagy a hdd, legtöbb esetben csak a pc kikapcsolás segít. ( Nagyon nehezen áll le ilyenkor a gép )
Sokat dolgozik alatt azt értem, hogy elindítom az utorrentet és kb 10 perc után kezdi. Ha nem megy a torrent semmi baja soha. Volt rajta pár hibás szektor, ami valószínűleg akkor keletkezett amikor régebben ilyenkor mindig leállítás helyett egyszerűen áramtalanítottam. A sentinel szerint 100/100 de volt a kondíció 96% is, de ahogy áthelyezte a szektorokat ujjra 100 lett.

Szóval ha torrentezek egy folyamatosan sípoló hanggal behal. Mi lehet ez ???
Ez lenne a hangja [link]

Pár kép:


Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44940) nonsen5e válasza nonsen5e (#44644) üzenetére


nonsen5e
addikt

Előző hozzászólásom:
2016-06-19

7288 indulás/leállás
266744 load/unload

----------------------
most
2016-07-27

11495 indulás/leállás
337687 load/unload

-----------------------------------------------

Eleve lassúnak tűnik a lemez (a másik, 10 éves laptopom IDE-s HDD-jéhez képest is). Csináltam egy CrystalDiskMarkot, random és 0 fillel is 69/69-et hoz ki sebességre. Ez nem tudom mennyire számít jónak / rossznak, eddig még csak SSD-t mértem vele.

Leveleztem múltkor még kicsit a Hitachi supporttal is, kaptam egymás után a sablonos válaszokat, meg HDSentinel helyett javasoltak monitorozásra egy saját programot (HGST DFT), ami még a saját merevlemezüket sem ismerte fel...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44941) liksoft válasza rostiron (#44939) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tápellátásra és/vagy érintkezési hibára gyanakszom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44942) rostiron válasza liksoft (#44941) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.

A sata kábelt már cseréltem, az nem hozott változást. A tápom elvileg ok ( xfx ts 550 ) multiméterrel mérve is rendben van . Akár hogy leterhelem a gépet ( furmark, aida teszt, prime95 ) akár egyszerre futtatva is tápügyileg rendben van.
Mit lehet még megpróbálni ?

Milyen szoftverrel lehet a hdd-t terhelni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44943) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy 1TB-os WDC WD10JPVX 2,5"-es HDD-m. Sentinel szerint 100/100-as, semmi gondja nincs (raw read error rate.re is 0-t ír). A merevlemezen 1 partíció volt, amit csak adattárolásra használtam.
Most a winchestert csak a lemezkezelőben és a Sentinelben látom, az intézőben nem (hála a windows frissítésének).
Azt írja, hogy nincs inicializálva a HDD és válasszak GTP és MBR partícióstílus közül. Egyelőre nem választottam egyiket sem.
Kép: KATT IDE

Próbáltam linux alatt TestDisket futtatni. Nem talál partíciót rajta és mélykeresésnél is olvasási hibát ír.
Kép: KATT IDE

A kérdésem az lenne, hogy meg lehetne javítani úgy, hogy a mappaszerkezet is megmaradjon? Ha igen, akkor hogyan? Ha nem, akkor hogyan tovább?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#44944) rostiron válasza liksoft (#44941) üzenetére


rostiron
őstag

Kicsit megint megkínoztam, de előtte rádugtam egy másik tápcsatlakozót. Utorrent + crystaldiskmark, természetesen jött a sípolás. és a raw read error rate 52 ről- 69-re ugrott.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44945) SP4C3 válasza rostiron (#44944) üzenetére


SP4C3
veterán

Adatkábelcsere? - Bocsi, csak most olvastam vissza. :B

Ellenőrizd esetleg, hogy a lemez stabilan áll víz-szintesen. Esetleg lehet túl meleg szegény.

"kondíció 96% is, de ahogy áthelyezte a szektorokat ujjra 100 lett." Ha áthelyezte volna, akkor 96% marad és lezárta volna a bad sectorokat.

"Milyen szoftverrel lehet a hdd-t terhelni ?" Copy-Paste :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44946) SP4C3 válasza attila206 (#44943) üzenetére


SP4C3
veterán

Read error at "1108484" - bumm bad sector.

Ha nem lehet javítani és adattárolásra használnád, akkor format mbr.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44948) bolic válasza rostiron (#44939) üzenetére


bolic
őstag

Gratulálok, újabb WD Green áldozat a nem megfelelő használatáért!

Mégegyszer leírom, hogy a WD Green winyókra egyelőre TILOS TORRENTEZNI vagy terhelni valamivel, mert kizárólag csak adattárolásra szolgál!!!

:C :Y :W :U

Ui.: Ha torrentezni továbbra is akarod, ne keress a WD Green-t, hanem WD Red-et inkább vegyél magadnak.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44949) nonsen5e válasza bolic (#44948) üzenetére


nonsen5e
addikt

Miért tilos rájuk torrentezni?

Lehet nálam is azért nyűvődik a Travelstart 5K1000, mert szintén tele van durva energiatakarékos funkciókkal meg tudomisénmivel, és elég sokat megy a laptopon a torrent?

Mondjuk amekkora felára van a red-eknek, inkább venném sorra egymás után a greeneket, végülis torrent megy rajtuk, nem a legfontosabb adatok tárolásáról volt szó.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44950) SP4C3 válasza bolic (#44948) üzenetére


SP4C3
veterán

Amíg garanciás, addig tolnám neki orrba-szájba ahogy csak nem szégyenlem.

Ha rendben van, akkor kibírja. Hameg nincs rendben, akkor minél elôbb jelezze.

Hülyeséget írtál egyébként, és ezt nem bántásbó írom.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.