Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44301) Doky586 válasza #95904256 (#44298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megbízhatóságra a Raid1-et szokás javasolni. Amikor egy hdd tönkremegy, akkor csak kihúzod, betolod az új lemezt, a régit pedig a mellé készített megfelelő nagyságú kukába dobod.. miközben a rendszer működése egy pillanatra sem szünetelt..

[ Szerkesztve ]

(#44302) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Mit javasoltok HDD zajcsökkentésre? Bocsi, hogy ide írok, de nem találtam a jó topicot. Ha LINK-elitek megköszönném.
Nem a sufni megoldások érdekelnének, hanem hogy milyen 5,25" helyre szerelhető "dobozt" ajánlotok ami szinte teljesen elnyeli a zajt?
Köszi ha valaki szán rám egy percet! :R

(#44303) pjen válasza HollywoodBoy (#44302) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a "sufni"megoldások a jók,ha beteszed egy dobozba nem csak a hangot hanem a hőt is benn tartod.Valamilyen rugalmas felfüggesztést keress,hogy a HDD rezgései ne mehessenek át a házra.

(#44304) Krogoth válasza HollywoodBoy (#44302) üzenetére


Krogoth
senior tag

Én annó régi cipőbetétet vágtam szét és azt raktam a ház és a hdd közé.

(#44305) HollywoodBoy válasza pjen (#44303) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi szépen a választ! :R
Igazából nekem nem azzal van a bajom, hogy a házra át megy a rezgés, hanem önmagában a HDD hangjával, ami elég hangosan pörög. :F Egy WD1003FZEX-00MK2A0 1TB-os Black-ről van szó. Itt van a fülemtől nem messze, és ezért szeretném lehalkítani. Sajnos ilyen méretű SSD nem jöhet szóba, mivel nem túl olcsó. :DDD

(#44306) thomasa válasza thomasa (#44292) üzenetére


thomasa
senior tag

Current Pending Sector Count szakértő akad itt?

(#44307) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy M5A99x evo lapom,és szeretnék vele használni egy 2tb-os WD-greent.
A legnagyobb bajom hogy minden újraindítás során "eltűnik",(bios-ba,particionáló programba látható) saját gépbe sajnos nem.
Csak úgy tudom ilyenkor elővarázsolni ha particionáló progival eltüntetem(hide),majd újra feloldom (unhide).

Vajon miért csinálja ezt?van rá megoldás?

(#44308) #95904256 válasza Doky586 (#44301) üzenetére


#95904256
törölt tag

Elbeszélünk egymás mellett. A RAID1 valóban alkalmas arra, hogy ha meghibásodik a merevlemez, akkor ne legyen adatvesztés, de alkalmatlan adathiba kiszűrésére. A legtöbb gyártó adatlapja szerint kb. minden 10TB-onként egy bit hibásan olvasódik / íródik. Mivel éves szinten legalább 2000TB adatmozgással számolok, ez napi 1 hibát jelent. Persze RAID2,5,6 stb. képes az adathibák elrejtésére is, azonban van egy másik gyári paraméter a "work load" ami éves szinten 50-200TB érték szokott lenni. A kérdésem az volt, hogy ha ennek a kb. 10-szeresével terhelem a merevlemezt, akkor a RAID2,5,6 stb. rendszer által korrigált hibák száma milyen mértékben növekszik.

Szerk.: A RAID1 is képes megfogni ezt a bit hibát, csak javítani nem tudja, mint a RAID2,5,6 stb...

[ Szerkesztve ]

(#44309) raph


raph
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy most raktam össze egy PC-t, felraktam rá egy Win 8.1 64bit-es op.rendszert, viszont a Windows nem látja az 1TB-os SATA HDD-t, csak a 120 gigás SSD, amin a rendszer is van.
Mi lehet a probléma?
Alaplap: MSI B150M mortar

(#44310) Krogoth válasza raph (#44309) üzenetére


Krogoth
senior tag

Lemezkezelőben látszik?

(#44311) raph válasza Krogoth (#44310) üzenetére


raph
csendes újonc

Látja, csak nem rakja bele a listába.

[ Szerkesztve ]

(#44312) Krogoth válasza raph (#44311) üzenetére


Krogoth
senior tag

Próbáld meg felcserélni az ssd és a hdd kábeleit, hátha azzal van baj és utána néz meg.

(#44313) raph


raph
csendes újonc

Rosszul írtam először, bocsánat. Látja a HDD-t. Ez a kép van előttem.
http://kepfeltoltes.hu/view/160422/wtf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#44314) Krogoth válasza raph (#44313) üzenetére


Krogoth
senior tag

Akkor egy jobb klikk>>>új egyszerű kötet>>>méret megadása>>>betűjel hozzárendelése>>>kötetcím, gyorsformázás>>>használatra kész.

[ Szerkesztve ]

(#44315) raph válasza Krogoth (#44314) üzenetére


raph
csendes újonc

Nem aktív a kötetek létrehozása. Szürkével van kihúzva és nem tudok rákattintani.
Tudom konvertálni GTP lemezzé meg dinamikus lemezzé.

[ Szerkesztve ]

(#44316) Krogoth válasza raph (#44315) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ne a lemez részre kattint, hanem a Nem lefoglalt részre.

(#44317) Mokee


Mokee
csendes tag

Sziasztok.Adott egy Wd Green 1 tb 5200rpm Winyó, ami fél éves.A problémám az lenne hogy játék alatt sokszor 1-2 másodpercre befagy teljesen majd megy tovább mintha nem történt volna semmi.(cs go alatt nem olyan vicces) Filmnézés közben is szokott olyat produkálni néha, hogy a hang beakad néhány pillanatra.Arra is kondoltam hogy lehet az Oc. miatt van ez mert minden megvan hajtva a gépben de miután ott visszaállítottam mindent alapra a probléma ugyanúgy adott,ugyhogy nem tudok másra gondolni. hd sentinel 100,100.valami ötlet? Előre is megköszönném a segítséget tanácstalan vagyok!

(#44318) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv,

Van egy új WD20EZRX-em, green és azért vettem, hogy minél halkabb legyen a gépem torrent/film közben. Viszont a problémán az, hogy valóban halkabb a lemez forgása, viszont ha ír/olvas sokkal hangosabb mint a WD10EZEX-em. Tompa, de hangos recsegő hangja van (mintha forrna a víz :) ), ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#44319) bolic válasza Vekko (#44318) üzenetére


bolic
őstag

Green winyókra nem megengedett a torrentezés, előbb-utóbb bad szektorozni fog. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44320) Doky586 válasza bolic (#44319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ezt 5-6 éve mondod talán nem veszem meg az azóta is jól működő green Seagate(?)-volt ma Samsung hddimet nasba torrentezéshez.. [link] [link]

Mégis: azóta is elégedetten használom őket..

Előbb-utóbb pedig minden hdd megdöglik. vagy van amelyik örökéletű ?

[ Szerkesztve ]

(#44321) bolic válasza Doky586 (#44320) üzenetére


bolic
őstag

WD Re talán örökéletű... :DDD :N :))

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44322) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a következővel.

Van egy ilyen külső rack-em:
http://www.raidsonic.de/products/external_cases/soho_raid/index_en.php?we_objectID=1007

Benne 2db ilyen Toshiba HDD:
https://ipon.hu/webshop/product/toshiba_desktop_3tb_7200rpm_64mb_sata3_dt01aca300/291086

A következő a problémám. Újonnan raktam össze, laptopra kötöttem USB3-as csatin, RAID1-re van állítva. Formázás után pedig másolnék fel rá dolgokat, viszont amikor sok gigányi adatot tolok rá, a másolás rendben végigmegy, utána viszont úgymond kiakad az egyik meghajtó, lilán világít a led a normál kék helyett, nem is elérhető, talán a ventilátor is leáll, aztán egy idő után leválasztódik a gépről, és se kép, se hang. Ha kiveszem a HDD-t, majd visszateszem, akkor újra megtalálja magát, és látszólag az adatok is elérhetők. Nagyobb mennyiségű adatot archiválnék ki laptopról, viszont így praktikusan használhatatlan. Mire utalhat a probléma, máshogy kéne formázni a HDD-ket, neadjisten az egyik rossz, vagy a ház rossz, vagy a ház nem szereti ezeket a vinyókat, vagy valami energiagazdálkodási funkció miatt "alszik el"? Meg vagyok lőve, és fontos lenne, hogy minél hamarabb tudjam használni, így viszont nem merek rábízni nagy mennyiségű adatot. Ha valakinek van valami tippje, megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#44323) SpG válasza i are robot (#44322) üzenetére


SpG
csendes tag

Hasonlóval szembesültem - USB3 külső ház, RaidSonic, de nem "toolless" kivitel + WD 5400-as 3TB-os HDD.
Az egység hol indult, hol nem. Általában hosszabb "pihenés" után igen. Egy hét szenvedés után vissza a boltba, ahol ugyanolyan házba átpakoltuk és több indítást is lepróbáltunk. Mindig felpörgött.
Az alkatrészek csereberéjét követően arra jutottunk hogy a 12V/2A-es táp "kevés" neki (vagy nem tudja az elvárt paramétereket). Garanciába visszament - én meg kaptam egy másikat, ami azóta is működik (kopp-kopp).
Ezért én a tápra tippelek.

(Főleg, hogy láttam 12V/3A-es.)

[ Szerkesztve ]

SpG

(#44324) i are robot válasza SpG (#44323) üzenetére


i are robot
senior tag

Először is köszi!

Viszont nem tudom, nem vagyok benne biztos, hogy nálam ez van, mert semmi egyéb táphibára utaló jel nincs, mindig elindul, normál esetben alvó módból is feléled, tehát alapesetben üzemszerűen működik, csak az elmúlt héten kétszer is azt tapasztaltam, hogy amikor 10-15 percekig másoltam rá, akkor azután csinálta ezt. Most reggel próbaképp megint másolgattam rá dolgokat, és most semmi gond nem volt vele. Túl sokat mondjuk nem nyúztam még, csak próbaképp kezdtem el kimenteni az adatokat, és nem is menne 24/7, hanem csak néha használnám, amikor épp kell a rajta lévő adat.

Bár az lehet, hogy egy látogatást megejtek a boltban, ahol vettem, hátha tudnak valami okosat monndani.

[ Szerkesztve ]

(#44325) SpG válasza i are robot (#44324) üzenetére


SpG
csendes tag

A másik észrevételem, hogy a 7200-es Toshibám (2TB) meglehetősen melegedett (min. 40°C - igaz nem mértem) a külső házban, ezért lett helyette a 3TB-os WD. Van valami hűtése a doboznak?

Oké megnéztem, látom hogy igen... De hsz-t nem tudok törölni.

[ Szerkesztve ]

SpG

(#44326) i are robot válasza SpG (#44325) üzenetére


i are robot
senior tag

igen, van, aktív (ventilátor)

Na most megint csinálja a nyomorult. A másolás végeztével olyan hangot ad, mint amikor parkoltatja az olvasófejet, és akkor hal le. :(

[ Szerkesztve ]

(#44327) gtamate2


gtamate2
veterán

Előzmény:
Na sikeresen megvettem a 7K3000-at 17k-ért.
Most olvasgattam a topikot és volt egy olyan hsz hogy hd sentinelben érdemes rövid öntesztet, részletes öntesztet majd egy felületi tesztet csinálni.
Na elkezdtem, de a részletes önteszt felénél vettem észre hogy már 47-8 fokos a hdd.
Az előtte lévő 5400-as vinyóm részletes önteszt alatt max 42-3 fok volt.
1 órája abbahagytam, viszont még mindig 45 fokos. Normális ez? A lemezkezelőben leválasztottam, nincs használva sem.

Aztán végignyomtam egy HD Sentinel destruktív felületi írási tesztet, végigment hiba nélkül (de végig 47 fok volt). Aztán eltelt még 1 nap, tegnap sikeresen átmentettem mindent a vinyóra, erre ma reggel (miután sleepbe ment estére a gép automatikusan) az fogad hogy 25 fok korüli csak a vinyó, ami normális úgy hogy épp hogy bekapcsoltam de iszonyúan kattogott. Annyira zavaróan hogy leválasztottam lemezkezelőbe miután megbizonyosodtam róla hogy semmi nem ír rá. Után jött is az üzenet hogy meghibásodás várható.

Gondolom vihetem vissza

*Sn0w

(#44328) gtamate2 válasza gtamate2 (#44327) üzenetére


gtamate2
veterán

Mod: Visszamelegedett a vinyó és most újra 100%-ot mutat kondíciónak.

*Sn0w

(#44329) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új 6TB-os winyót készülök venni, életem messze legnagyobb HDD-je eddig. Kérdések:

#1: érdemes lassú formázással kezdeni a dolgot?
#2: egy kicsit sokat fogyaszt a kicsike (WD red pro, 10w ha dolgozik), irányítsak rá direktbe egy ventit esetleg?
#3: szintén a fogyasztással kapcsolatban: a winyó nem lenne állandó használatban. Ha eszközkezelőben tiltom, akkor is kap áramot/fogyaszt/melegszik?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44330) gtamate2 válasza gtamate2 (#44328) üzenetére


gtamate2
veterán

Azóta 100%, lefuttattam egy felületi írás+olvasás tesztet és 100%-nak írja, de 48 fokos és van hangja is.
Elálljak a rendeléstől vagy gariztassam?

*Sn0w

(#44331) TechRobot válasza gtamate2 (#44330) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Én megpróbálnék egy gart mert ha kattog az jót sosem jelent.
hol vetted?
bár én inkább WD-t erőltetnék utána.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#44332) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Lehúztam a külső hdd-t a gépről, majd miután másnap visszakötöttem, más lett a meghajtó neve: az addigi E helyett F. A dvd-rw lett az E. Hogyan lehetne visszaállítani az eredet állapotot? Bizonyos fel/letöltések miatt jó lenne, ha ismét E lenne a külső hdd. Lehúztam, visszadugtam, lekapcs, újraindítás minden verzióban, de nem lett jó. Tanács? win7/64

Thx

[ Szerkesztve ]

(#44333) Uher


Uher
aktív tag

urak.

a laptopom a windows egy ideje eleg lassan kelt eletre, ujratelepitettem es utana meg lasabb volt.

elkezdtem gyanakodni a hdd hibajara, csinaltam par tesztet, egyedul az alabbi tunt szamomra gyanusnak.


ugyanazt megcsinaltam az asztali gepemen is, ott stabilabb a teszt es nem is lassu.

vmi otlet merre menjek tovabb?

(#44334) krealon válasza deedee (#44332) üzenetére


krealon
veterán

"Lehúztam a külső hdd-t a gépről, majd miután másnap visszakötöttem, más lett a meghajtó neve: az addigi E helyett F. A dvd-rw lett az E. Hogyan lehetne visszaállítani az eredet állapotot"

A Lemezkezeloben tudod atallitani a meghajto-betujel hozzarendeleseket.

(#44335) deedee válasza krealon (#44334) üzenetére


deedee
őstag

thx

közben már kinyomoztam :R

piti egy dolog, de ha az ember még sohasem csinálta... akkor a világ legnehezbb dolga :DDD

(#44336) thomasa válasza Uher (#44333) üzenetére


thomasa
senior tag

És HD sentinel mit mutat?

(#44337) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! A HDD Sentinel mennyire pontosan tudja megsaccolni a merevlemez szabad/foglalt Mb-ok mennyiségét?
Azért kérdem, mert a Win7-em egy 100Gb-os partíción van, pár programmal együtt, egy játék. Lefuttattam a CCleanert minden kipipálva, rég volt tisztítás ráfért. Mikor kész volt 50,0Gb szabad helyet írt ki. Közbe képeket válogattam másik partíción, párszor rápillantottam a facebookra, meg egy weblapon legörgettem párat ennyi volt a tevékenységem, és közbe néztem hogy egyre kevesebb a szabad hely, nemrég azt írta 48,8Gb. Nem sokkal később 49,0Gb most pár perccel később 48,7Gb-ot mutat.
Szóval ez lehet a Sentinel saccolásából? Esetleg valahol hiba van a gépezetben? 1Gb-ot csak úgy pár perc netezéstől még nem eshet a szabad hely. (letöltés nem megy)
Kösz! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#44338) pjen válasza kriszwells (#44337) üzenetére


pjen
félisten

Memória mennyi van?A swap file ezen a meghajtón van?Ha ujra indítod mit mutat,és saját gép?

(#44339) kokov


kokov
tag

Hali, valaki tudna segíteni célzottan tönkretenni ezt a HDD elektronikát?

Ez egy régi cuccom, ami marháskodásnak indult így néz ki a másik oldala de annyira bevált, mint élező, hogy időről időre előszedem. A fej nincs fent, ezért a program néha elveszi a feszt a motortól.
Annyit nem ér az egész, hogy egy szinkronmotor vezérlő áramkört építsek hozzá, de egy kérdést megér, hogy nem tudja e esetleg valaki, hogy a gyári nyákról ha levennék valamit... szóval a cél, hogy egyfolytában full fordulaton forogjon, de max 2 perc ráfordítással.

Tönkre lehet így tenni a gyári áramkört?

(#44340) liksoft válasza kokov (#44339) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem is kell leszedni semmit, csak meg kell írni hozzá a programot. Ugyanis ez egy önálló mikroszámítógép. ;)

Nem, nem tudok segíteni benne. Csak annyit, ha bármit leszedsz, kérdéses egyáltalán pörög-e utána.

U.i.: Azért érdekelne milyen adatokat tartalmaz a mostani lemeze..... :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44341) kokov válasza liksoft (#44340) üzenetére


kokov
tag

Sajnos nincs meg konkrétan miért veszi el a feszt a motortól néha. Inicializálás, önteszt stb.

Praktikusan valami olyasmire gondoltam, ami olyan hibát generál, ami miatt a már fent lévő gyári program egyáltalán nem fut tovább, mert valami olyan válaszra vár, ami sosem jön meg.
Esetleg a leszerelt fej számára kiépített érintkezőket rövidre zárni, vagy valahogy valami nagy bajt csinálni.

De igazából a célra megteszi így is, ezért nem léptem eddig semmit. Csak néha bosszant, ha pont élezés közben lelassul.

A másik megoldásom a kikopott, zajos golyós ventimből kivenni a nyákot ahogy van, mert azzal szerintem indulna ez a motor is, de két fájásom is van az elmélettel.
Az egyik, hogy az egy 12cm-es PC venti. Tehát ragasztott, ezért a nyákfúró tokmányába való mini flexel kellene szétvágni a nyákért, hogy ne sérüljön meg a kapcsolás.
Ez már túl sokáig tart, ennyit nem küzdök érte.
Pláne hogy a másik szomorú tény, hogy halovány lövésem sincs mennyi lehet ennek a HDD motornak az áramfelvétele, de a venti csak 0,3A és a két motor már eleve nem ugyanaz, de az erősen ködös háttérismereteim birtokában nem zárom ki, hogy megforgatná az a nyák és ha az áramfelvételt elviselné a kapcsolás, akkor még jó is lenne.

Csak az egész nem kell olyan gyakran. Amennyit élezek egy évben… túl munkás ennek utána járni, szóval inkább így marad. :DDD

(#44342) janakbacsi


janakbacsi
őstag

egy áramszünet miatt tönkrement a wd green 2 terabájtos hdd-m és a hozzá csatolt usb-ide-sata átalakító. van remény arra, hogy a winchestert életre keltsem? mondjuk ha egy hasonló típusnak az elektronikáját megpróbálom átszerelni rá? vagy esetleg a sérült elektronikát is lehetne javítani? vagy nem is biztos hogy az elektronika sérült?

köszönöm a segítséget.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#44343) pjen válasza janakbacsi (#44342) üzenetére


pjen
félisten

Másik gépben,másik átalakítóva próbáltad?

(#44344) janakbacsi válasza pjen (#44343) üzenetére


janakbacsi
őstag

beleraktam egy olyan dokkolóba, ami másik hdd-vel működik és semmi.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#44345) pjen válasza janakbacsi (#44344) üzenetére


pjen
félisten

sajnos,sok jóra nem számíthatsz,ha fontosak az adatok vidd adatmentőhöz mielőtt több kárt teszel. :((

(#44346) thomasa válasza janakbacsi (#44342) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez a régi HDD-knél működött, de manapság mind egyedileg van felprogramozva. :(

(#44347) janakbacsi válasza pjen (#44345) üzenetére


janakbacsi
őstag

nincs rajta fontos adat. az elektronika javítást érdemes megpróbálni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#44348) pjen válasza janakbacsi (#44347) üzenetére


pjen
félisten

Nézd,ha nincs rajta fontos adat mért ne.Vagy sikerül vagy nem.Az adat mentés,ha nem látja a gép egészen horror árban tud lenni.Biztos olcsóbb venni egy másik HDD t.

(#44349) Gabson730


Gabson730
tag

Sziasztok!

Meg vagyok ütközve egy 750GB-s winyót nem ismerfel egy xp pro supermicro szerver gép, már a biosban sem.
Másik p4 gép felismeri... :F

Létezik hogy biost kéne frissíteni egy server gépen amiben 2 4 szálas 2 magos 3 GHz-es xeon proci csücsül?
Vagy tropa lehet az alaplap?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44350) Doky586 válasza janakbacsi (#44347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha beviszed egy szervízbe akkor megéri (a szervizesnek az a 2eFt/h előre kifizetve 20eFt-ot) hogy pár nap után felhívjon miszerint nem sikerült, értemész vagy ő maga kukázza.. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.