Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44451) C. s. válasza King Unique (#44442) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a segítséget és mindkét linket, figyelni fogom a promókat (ide is érdemes naponta bekukkantani).

A rövid önteszt nem jelzett hibát egyik vinyón sem, 43 perce fut a részletes, hiba nélkül, remélem, így is marad.

Igazad van a HDS verziójával kapcsolatban, de ha frissítem, ugrik a liszenc és a tesztek futtatásának lehetősége. Valamit veszítenék, valamit nyernék.

liksoft:

Szia!

Persze, hogy nem! :D Ami pótolhatatlan, az megvan máshol is. A többi pótolható, de jobban örülnék, ha nem kellene megejteni.

rokafiu77:

Néha úgy érzem, minden HDD vacak. Olvasgattam a "Milyen winchestert vegyek?" témát, és egyiknél sem éreztem azt, hogy Ő az igazi. Inkább azt, hogy egyik sem. Le vagyok törve. Valamit muszáj lesz vennem sürgősen! :F

(#44452) tpeter77 válasza C. s. (#44451) üzenetére


tpeter77
addikt

én vettem egy WD Black 1TB vinyót.
Tökéletesen elégedett vagyok vele, halkabb mint eddig bármelyik vinyóm!
a céges Blue zajong hozzá képest és még búg is mert excentrikusan foroghat... ez a Black meg néma!
de csak az 1TB-ról tudok beszélni.
Lehet később megveszem a legolcsóbb Hitachi vagy Toshiba 1/2TB hdd-jét majd amit kapni fogok és az lesz a backup.
SSD meg tervben van rendszernek.
igy talán nem kell félni adatvesztéstől.

(#44453) Doky586 válasza tpeter77 (#44452) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van 1TB-os SSD is, az se lehet hangosabb, sőt gyorsabb is.. ;]

(#44454) sajog159


sajog159
aktív tag

Valaki!

Vettem egy 1TB-os Hitachi HDD-t és kb. 1 hete beraktam a PC házba és erre a mai napon a már jó ideje használt Samsung HDD kezdett melegedni: 47C-is ment föl és most is 43C (HD Sentinel-nél már sárga színű a hőfok, amúgy 100/100%); ezen van Windows és más általam használ programos jó része.

Kell e miatt aggódnom és esetleg tennem valamit?

Előre is kösz a tanácsokat.

(#44455) SP4C3 válasza Joker88 (#44450) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha 4hónapos, akkor én a helyedben visszavinném és gariztatnám. Már 1 bad sector-ért is, nemhogy 25-ért.

Egyébként igen, a lemezt cserélni kell mihamarabb.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44456) SP4C3 válasza sajog159 (#44454) üzenetére


SP4C3
veterán

Tedd át a második lemezre a pagefile-t és állítsd be, hogy 1perc inaktivitás után lekapcsoljanak a merevlemezek. Lehet nem ártana egy hűtőt beszerelned a gépház elejébe

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44457) C. s. válasza tpeter77 (#44452) üzenetére


C. s.
addikt

Az a baj a Blackkel, hogy a 2 terás 43000 Ft-ba kerül, ami nekem nem fér bele. (Ráadásul 3 Tb adatot kellene mentenem.) Arra gondoltam, hogy most is veszek egy 2 terás valamit, ami megbízhatónak néz ki és árban is belefér, meg a jövő hónapban is. A most veendőre átköltöztetem az oprendszert, meg az adatok egy részét, a gyanús jeleket mutató példány dugóját pedig kihúzom egy időre.

(#44458) C. s. válasza King Unique (#44442) üzenetére


C. s.
addikt

A részletes öntesztet 7 és fél óra után meg kellett szakítanom, mert amikor már csak 1 perc lett volna hátra, és az ablak fölé vittem a kurzort, csupán a kék karika tekergett, ezt kb. fél órán át csinálta. Úgy tűnt, valahogy elakadt. Eddig a pontig nem jelzett hibát. Mi történhetett? Talált valami "csúnyát" és belegabalyodott? :B

(#44459) tpeter77 válasza C. s. (#44457) üzenetére


tpeter77
addikt

sajnos a Black olyan drága, hogy abból az 1TB volt az a méret és ár, amit még kifizettem érte
de 2-3 TB méretben tuti mást vennék, én sem vagyok a pénzem ellensége :)

(#44460) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az USB-s HDD-vel és pendrive-val is mindig megszakad a kapcsolat ez mitől lehet? Elkezdek rá másolni és mindha leválasztanám eltűnik de rögtön vissza is jön ez miért van? Ja az lemaradt, hogy USB 3.0 portról van szó és a HDD valamint a pendrive is USB 3.0.

[ Szerkesztve ]

(#44461) King Unique válasza Ghost84 (#44460) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Kicsit lehetne konkretizálni, mert se az eszközök, se az OS, se a hardver (gép) stb. nem ismert. Amúgy lehet több oka is: [link].

(#44462) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy a külső vinyómat nem ismeri fel a PC.
Az előzményekről annyit,hogy a Philips tv-mel akartam felvételt készíteni.
Rácsatlakoztattam a TV USB-re,és a tv megformázta a vinyót. Na azóta a PC nem látja abszolúlt.
Se a Bios. A lemezkezelésben sem látja a windows. Abszolúlt semmi.
Van esetleg olyan program amivel láthatóvá leletne tenni,és újra formázni?

(#44463) Ghost84 válasza King Unique (#44461) üzenetére


Ghost84
aktív tag

A gépem a következő:

Alaplap Asus Z170 Pro Gaming
CPU: i7 6700K
Ram: 2x8gb Corsair ddr4 2166
1 db intel ssd 128gb
1db HDD 2 tb

az usb eszközök sharkon házban egy 2tb-es WD-red, kingstone 16gb pendrive

(#44464) King Unique válasza Ghost84 (#44463) üzenetére


King Unique
titán

OK, de mondjuk pont fontos lett volna az OS is, mert Win7 esetén az USB 3.0 driver frissítése / újratelepítése is megoldhat bizonyos problémákat. Illetve eszközöknél eleve a pontos típus kell, mert pl. van többféle USB3-as 3,5" Sharkoon ház. Továbbra is azokat tudom javasolni, amiket fentebb.

(#44462) crazyzozy: a TV és hasonló eszközökön általában Linux alapú rendszerek futnak. Ha tehát megformázta az USB-eszközt, akkor valószínűleg valamilyen Ext fájlrendszerre. Azt a Windows alapból nem kezeli, max. külső driverek feltelepítése után: Ext2Fsd | Paragon ExtFS.
Viszont attól még a BIOS-nak fel kéne ismernie és lemezkezelőben is meg kéne jelenítenie a Windowsnak az Ext partíciót. Igaz, ott nem lehet vele semmit sem kezdeni. Mondanám, hogy diskpart segítségével töröld a lemezt, majd partícionáld újra, de ha az sem ismeri fel, akkor passz...akkor valószínűleg egyéb programok sem fogják. Esetleg egy live Linux alól is rá lehetne nézni, illetve nem ártana a külső meghajtó pontos típusa. Ha pl. 2,5", akkor egyáltalán felpörög rendesen, tápellátás ok, elő / hátlapi USB-portba van-e csatlakoztatva?

[ Szerkesztve ]

(#44465) Ghost84 válasza King Unique (#44464) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Bocsi teljesen igazad van :)

Win 7 ultimate 64bit van a gépen és a következő eszközökkel próbáltam

Sharkoon 1

Sharkoon 2

Kingstone

Transcend

a legfrisszeb driver van telepítve ami az Asus honlapjáról letölthető

[ Szerkesztve ]

(#44466) King Unique válasza Ghost84 (#44465) üzenetére


King Unique
titán

Ha még csak egy eszközzel csinálná, akkor rá lehetne fogni arra, illetve a fentebb linkelt c. pontra. Esetleg lehetne rajta firmware-t frissíteni. Bár előtte azért nem árt a többit is csekkolni. De, ha többfélével is, akkor ott már komolyabb a probléma. Hátlapi USB 3.0 portban kéne kipróbálni, illetve USB 2.0-ban. Lehet csak 3.0 specifikus a dolog. Illetve ki tudja a Win7-ben is mi van összekuszálódva... az OS felőli hibát egy másik rendszer (pl. live Linux) alatti próbával lehetne megállapítani.

[ Szerkesztve ]

(#44467) C. s. válasza tpeter77 (#44459) üzenetére


C. s.
addikt

A másik témában Dzsekó adott egy kis reményt a Blackkel kapcsolatban, már 37000 Ft-tól kapható 5 év garival. Erősen dilemmázom, mert évek óta azon ügyködöm, hogy a pénztárcámhoz mérten halk és hűvös gépem legyen, de tényleg csábító az a +2 év gari. A Rednek meg az ára és az alacsonyabb zajszintje, hőmérséklete. Most ezen pörgök... :))

(#44468) Ghost84 válasza King Unique (#44466) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi szépen megpróbálok egy linuxot feltenni egyébként usb 2-vel tökéletesen mennek az eszközök.

(#44469) tpeter77 válasza C. s. (#44467) üzenetére


tpeter77
addikt

Beraktam a vinyó elé egy 8 centis ventit de 5V-ra van kötve, nem 12-ről üzemel.
A venti így teljesen halk, de tényleg, viszont az a kis légmennyiség, amit szállít elég hozzá, hogy hűvösen tartsa a Blacket még nyáron is.
2TB-os adataira még emlékszek, 1-2dB-el hangosabb, tehát épp csak egy picit mint az 1TB-os, én bevállalnám.
Igaz, más gyártótól 37-ért már 3 vagy akár 4 TB drive-ot is vehetnél. Ez mindig nehéz kérdés! :)

(#44470) mobal


mobal
MODERÁTOR

raw read error rate pontosan mit jelent? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44471) C. s. válasza tpeter77 (#44469) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Azt hiszem, a pénztárcám fog győzni. Jól érvel! :D A Red sokkal olcsóbb. Más gyártóval nem merek kísérletezni, bár sok elégedett tulaj van. Maradok annál, ami (nagyjából) bevált. :)

(#44472) tpeter77 válasza C. s. (#44471) üzenetére


tpeter77
addikt

WD BLUE 250GB és 500GB-os lemezeivel sok gond volt. Tavaly én cseréltem gariban hármat a cégnél. Ahol én dolgozok, az kb a tizede a teljes cég összlétszámának...
Mindegyik hibás vinyó 2-es verziójú termék volt.
Aztán a csere vinyóknak a vége 3-asra végződött, ezek valószínű 3. verziójúak lehettek.
Egy év után ezekkel még nincs baj, igaz másfél évesen cseréltettem a hibás V2-eseket.

Ha a gyártó tud egy sorozat hibájáról, azt remélhetőleg kijavítja és az új már mentes lesz a régi hibától.
Nagyon remélem, hogy ez fog történni a RED 3TB-osokkal, majd nézd meg mindkettő matricáját.
Le is fotózhatod, kíváncsi vagyok rá, miben tér el az új a régitől.

Egyébként van itt egy srác, azt mondta, hogy van egy szégyen fala, amire a hibás vinyók matricáit ragasztja, és tele van piros címkével :) sajnos az illető nevét elfelejtettem.

(#44473) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ha van a gépemben 2db merevlemez, amiket csak tárolásra használok, és amikhez hetente max. 3x nyúlok, akkor hogyan tudom megoldani, hogy a lehető legkevesebbet pörögjenek?
Az élettartam miatt lenne fontos...

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44474) Doky586 válasza AxBattler (#44473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehúzod a tápkábelt...

De ha az élettartam a fontos akkor inkább menjenek (pörögjenek) folyamatosan napi 24 órában a hét hét napján non stop...

[ Szerkesztve ]

(#44475) AxBattler válasza Doky586 (#44474) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de nem szeretném mindig a gépházat csavarozni...

Folyamatosan? A parkolások miatt írod ezt?
Természetesen - otthoni gépről lévén szó - ez kivitelezhetetlen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44476) Doky586 válasza AxBattler (#44475) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Nem.

Nálam itthon így mennek, igaz nem PC-ben hanem NAS-ban..

(#44477) AxBattler válasza Doky586 (#44476) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, örülök neki.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44478) pjen válasza AxBattler (#44475) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell csavarozgatni,szerelhetsz előlapi kapcsolókat a tápkábelekbe.

(#44479) Glaz-dozfhut válasza tpeter77 (#44472) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én emlékszem [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#44480) AxBattler válasza pjen (#44478) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, ilyenről még nem hallottam. Tudnál linkelni?
Menet közben is be lehet kapcsolni, amolyan hot-swap módjára?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44481) C. s. válasza tpeter77 (#44472) üzenetére


C. s.
addikt

Néha az az érzésem, hogy a gyártók a tervezett elévüléssel egy kicsit túlkalkulálták magukat. Emlékszem, a rendszerváltás utáni években dögivel került az országba használt PC és alkatrész, az én első gépem is ilyen volt (meg a 2. és a 3. is). Egy jó öreg kis vinyó, aztán még én is nyúztam évekig, de akkoriban mégis ritkábban lehetett tönkrement HDD-ről hallani. Jó, persze a gép is kevesebb volt...de nem annyival! :D Egy efféle vinyóm sem szállt el soha. (Biztos nem volt mindenki ilyen szerencsés, de én egyiküket sem ismerem.)

A szégyenfal a 3TB-os pirossal van tele vagy csak úgy általában pirossal? Egyébként épp emiatt 2TB-osat veszek, a mostani 3 TB-os után nem kockáztatok. Aztán, ha Isten is úgy akarja, a jövő hónapban mégegyet, hogy mindent le tudjak menteni erről. Ennek a címkéje érdekel úgy is, ha nincs mellette másik 3 TB-os? Mert akkor szólj!

Glaz-dozfhut:

Köszi, szép csoportkép! ;]
Én miért nem kaptam ilyen matricát? Nem a ragacs hiányzik, hanem most fölmerült bennem, hogy esetleg gyanús a HDD-m származása? Rendes boltban vettem. Elvileg... :U

[ Szerkesztve ]

(#44482) pjen válasza AxBattler (#44480) üzenetére


pjen
félisten

Amire én gondoltam az sufni tuning.Egy négy vagy x polusú előlapi kapcsoló amire ki van vezetve a táp.A gép kikapcsolt állapotában a HDD k áramtalaníthatók.Satánál nem próbáltam,de két IDE vinyóm egy darabig így működött,egyéb okból.

(#44483) tpeter77 válasza C. s. (#44481) üzenetére


tpeter77
addikt

A szégyenfalról csak annyit tudok, hogy tele van piros címkékkel, a méretükről annyira nem beszéltünk, vagy már feledésbe került.
Blue 250 és 500GB szintén zenész volt, azokkal is sok gond volt.

Nekem az elmúlt 14 évben 4 vinyóm romlott el, és csak a legutóbbiról sikerült adatot lementenem.
sosem volt köztük még csak azonos gyártó sem, én mindig megszívtam :) bekapcsolásnál már nem csinált semmit, csak felpörgött...
Quantum Fireball, Maxtor, Seagate F3 amikre kapásból emlékszek, de még volt egy időközben... és most a WD Black
De másnál még a mai napig működik az egyik Maxtor ugyanolyan vinyó, mint ami nálam bedöglött, és a fórumon olvastam hibátlan F3-ról is.
most már legalább van mentésem a fontos adatokról, még egyszer nem szeretnék adatot veszteni.

(#44484) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!
(Nem értek hozzá.)
Van egy világháborúból származó : WDC WD1600JS-19NCB1 -m . Chrome,torrent vagy szimplán alapjáraton rengetegszer 100%-on megy . Letöltöttem a HD Sentinelt és látom ,hogy 67 fokos most . Vajon mitől pörög maximálisan alapvető géphasználat mellett ?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44485) SP4C3 válasza ƵøŁĭ (#44484) üzenetére


SP4C3
veterán

Belső csapágyazás melegedhet. Rakd venti elé. 67*C már nagyon sok.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44486) sz.j


sz.j
nagyúr

Igaz nem teljesen idetartozik, de ez is merevlemezprobléma ...

Ma vettem egy 1TB-os WD 3,5"-os Caviar Blue SATAIII 64 MB cache (WD10EZEX) vinyót, beraktam az adataimnál lévő, vírusmentes, gépbe és amikor a win7 vagy az AOMEI particionáló programját meg akartam nyitni, hogy particionáljam az új HDD-t a programok nem tudtak hosszú időn át (kb. fél óra) betöltődni, azaz látszólag nem történt semmi ...

Ugyanakkor a tálcán lévő zászlónál megjelent egy piros X. Megnyitva 4 üzenet fogadott, többek között, hogy ki van kapcsolva a az AVG "kémkedés" elleni védelme. Míg az új WD HDD a géphez volt csatlakozva nem tudtam ezt az AVG védelmi funkciót bekapcsolni.....
Amikor leakartam a gépet állítani, hogy lecsatlakoztassam a WD HDD-t nagyon hosszú időn át egyszerűen nem volt hajlandó lekapcsolni a gép, ezért újraindítottam és közben lehúztam a kábeleket a WD HDD-ről.
Újraindításkor csak úgy indult el a gép, hogy a normál módú indítást választottam.
Most már a win7 betöltése a szokott módnak megfelelően villámgyors volt, és a tálcáról is eltűntek a figyelmeztetések. A win7 és az AOMEI particionáló programjai is azonnal megnyíltak.

Élve a gyanúval frissítettem majd futtattam az AVG-t és láss csodát 3 kártevőt talált :W , amit természetesen töröltem ...

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges az, hogy egy vadonatúj, általam kibontott WD 3,5"-os Caviar Blue SATAIII 64 MB cache (WD10EZEX) vinyó vírusos legyen???
Vagy esetleg másról lehet szó?
És ilyenkor mi a legjobb megoldás, próbálkozzak a törlésükkel vagy vigyem vissza a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44487) King Unique válasza sz.j (#44486) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem másodkézből vetted valakitől, hanem vadiúj, partícionálatlan gyári HDD, akkor nehéz elképzelni, hogy vírusos legyen. Ha az AV nem fals riasztást adott, akkor max. az jut eszembe, hogy a gépeden mászott rá valami vírus. Vagy esetleg egy korábban már másik vevő által visszavitt termékről van szó, amit újracsomagoltak. Mert itthon akár utóbbira is akad példa...

[ Szerkesztve ]

(#44488) sz.j válasza King Unique (#44487) üzenetére


sz.j
nagyúr

Vadi újan, originál csomagolásban vettem az Aqua-ban ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44489) sz.j válasza sz.j (#44486) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eredetileg tárolónak vettem ezt a WD Blue vinyót, de mivel problémák voltak a a particionáláskor, gondoltam felrakok rá valamilyen rendszert.
Már nem is lepődtem meg amikor sem a win7 sem pedig a win10 nem tudta formázni a vinyót, és az alábbi hibaüzenetet kaptam:

"Windows telepítő
A Windows nem tudott formázni egy partíciót a(z) 0 lemezen.A hiba a számítógép rendszerkötetének előkészítése közben történt. Hibakód:0x80070057"

Ezek szerint a winyó a rossz .... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44490) C. s. válasza tpeter77 (#44483) üzenetére


C. s.
addikt

"szintén zenész"
Ebbe a kifejezésbe már többször belefutottam, de még nem esett le igazán. :B

Kb. 15 éve nekem is lett egy kis Maxtorom, és szerettem. Jól bírta évekig, annak ellenére, hogy nyúztam rendesen, és az itteni vélemények is elmarasztalták szegényt. Aztán 2-3 Samsung jött sorban, csak az egyiknél volt az az érzésem, hogy nem szolgálta ki az idejét becsülettel. A legutóbbi gépújítástól a WD van soron. Majd látjuk...! Az adatvesztésbe én is belekóstoltam, fájdalmas dolog, bár igaz, hogy semmi életbevágó nem úszott el, de akkor is rémálom. Azóta jobban vigyázok. Legalábbis igyekszem, de az ilyesmi igencsak pénzfüggő. Nem olcsó egy "tartalék" vinyó. Úgy értem, attól, hogy csak ritkán használja az ember, nem lesz olcsóbb a boltban. :)

(#44491) King Unique válasza sz.j (#44489) üzenetére


King Unique
titán

Mit mond rá a HDS? Amúgy szerintem sanszos, hogy gyári hibásat / újracsomagoltat fogtál ki... persze, ha nem egyéb okozza a problémát (kábelek, táp stb.). Hát ebből vsz garanciális csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44492) sz.j válasza King Unique (#44491) üzenetére


sz.j
nagyúr

A HDS nem mond semmit mivel, mint már előzőleg írtam, amikor a WD Blue a géphez van csatlakoztatva, akkor "tetű" lassú lesz a gép és hosszú idő alatt sem tudott megnyitni programokat.
A kábelezéssel nem lehet gond mert két különböző gépnél is (más-más kábellel) hasonló a jelenség.
Hétfőn viszem vissza a vinyót ...., csak azt nem tudom, hogy maradjak e a WD-nél, mert az eddigiek mindegyikével volt kisebb-nagyobb gondom ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44493) King Unique válasza sz.j (#44492) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor egyértelmű a garis csere.
Gyengébben sikerült / gyárilag selejtes eleve előfordulhat minden gyártónál, így 1-2 rossz tapasztalat alapján még nem feltétlen kell végleg leminősíteni az adott sorozatot / gyártót. Na meg az is számíthat, hol veszi az ember, mert ugye itthon is szoktak lenni érdekes esetek...

[ Szerkesztve ]

(#44494) tpeter77 válasza C. s. (#44490) üzenetére


tpeter77
addikt

sorstárs / ugyanabban a cipőben jár / ugyanazt vagy hasonlót éltél át / hasonló dologban volt része. kb igy tudnám jellemezni a szintén zenészt.
neked elszállt a vinyódról az adat, és ha ez többször is megesett veled, akkor szintén zenészt az mondhat, aki hasonlóan megégette már magát rossz hdd-kkel.

(#44495) C. s. válasza tpeter77 (#44494) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a magyarázatot! :B

(#44496) filucci


filucci
csendes tag

Üdv! Lenne egy WD 250gb vinyóm induláskor kattogó hangot hallat mikor felpörög, természetesen nem indul el
és televan olyan adattal ami kellene! Gondolom mechanikai hiba lehet, de tudtok rá valami megoldást mivel lehet életet lehelni bele?

(#44497) pjen válasza filucci (#44496) üzenetére


pjen
félisten

Adatmentés,csak drága.

(#44498) filucci


filucci
csendes tag

semmi más lehetőség? panel csere vagy ilyesmi nem oldja meg?

(#44499) sz.j válasza King Unique (#44491) üzenetére


sz.j
nagyúr

A neten, az ms support oldalán, találtam egy javítási leírást a 0x8007057 hibakód esetére, de sajnos ez sem segített, úgyhogy marad a garanciális csere ..- :(((

Ui. ez a hiba egyaránt jelentkezett a win7 és a win10 telepítése (kísérlete) közben is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44500) King Unique válasza sz.j (#44499) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenekkel nem érdemes vesződni. Valahol még szerencse is, hogy pont a legelején kiderült és nem később szívtál vele, amikor már az OS / adatok rá vannak pakolva. Vissza kell venni, hogy cseréljék ki és talán másodszorra már minden ok lesz. Legalábbis reméljük. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.