Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45651) Formaster válasza Cronerator (#45650) üzenetére


Formaster
addikt

Elegendő, de az adataidat nem fogják visszaállítani. Ehhez előbb adatmentő szakembert kell keres, márha még tud segíteni :(

(#45652) Cronerator válasza Formaster (#45651) üzenetére


Cronerator
tag

Köszönöm az információt.
A fontosabb dolgokat több példányban tárolom szerencsére. Nekem mindig gariidő lejárat előtt kezdik megadni magukat. Ez előtt egy WD Black csinálta ugyanezt 4,5 éves használat után.
Hosszú hétvége lesz, majd csak szerdán tudok intézkedni. Remélem minden gond nélkül.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#45653) Formaster válasza Cronerator (#45652) üzenetére


Formaster
addikt

Gondolom ment róla torrent. Azt figyelem h a torrentes vinyók feltünően hamar behalnak.

(#45654) subaruwrc válasza Cronerator (#45650) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nem a blokkok egy negyede rossz hanem leválasztódott a kötet vagy az egész meghajtó a vizsgálat közben. Tápfesz stabil ? Inkább add le az Iponba bevizsgálásra adatmentés utan.

(#45655) Cronerator válasza Formaster (#45653) üzenetére


Cronerator
tag

Igen, ment róla torrent. HDSentinel szerint 398 napja van működésben. Van egy 2 terás is 798 nappal, annak kutya baja.

#Subaruwrc
Szerintem a táp az rendben van. Egy FSP 550 aurum gold. Egy alig húzott xeon 5672, rx480, 2xHDD, 2xSSD van a gépben. Gondolom, ha a táp lenne a hibás, akkor a többi komponens már megérezte volna.
A két HDD egy kábelről kapja a kakaót. Sata kábelt már cseréltem másikra, de így is folyamatosan növekszik a crc hibák száma.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#45656) Formaster válasza Cronerator (#45655) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem ez fej hiba.

(#45657) subaruwrc válasza Cronerator (#45655) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nem tökéletes a lemez az valószínű de a nagy piros terület nem mind bad sector. Add le Iponba

(#45658) Cronerator válasza subaruwrc (#45657) üzenetére


Cronerator
tag

A fontosabb dolgokat sikerült lementenem. Még egy kérdés mielőtt kiszedem a gépből. Van értelme még egy hdsentineles írás tesztnek? Szerdán mindenképp felveszem a kapcsolatot az Iponnal.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#45659) subaruwrc válasza Cronerator (#45658) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nézd meg a rövid öntesztet. Ha az ok akkor olyan nagy baj nem lehet.

(#45660) Cadal válasza Cadal (#45646) üzenetére


Cadal
őstag

Erre valaki? [link] :F

(#45661) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!

Összeraktam egy új PC-t, majd hozzá csatlakoztattam egy SSD-t és feltelepítettem rá egy friss windowst. A régi gépembe volt egy HDD, amit utána hozzá csatlakoztattam az új géphez, hogy adattárolásra tudjam azt is használni. Ma vissza kellett állítanom a biosban a gyári beállításokat, és ezután meglepetésemre tapasztaltam, hogy a régi windows a régi HDD-ről bebootolt. Az SSD el is tűnt a biosban, csak úgy tudtam megoldani, hogy kihúztam a PC-ből a régi HDD-t és csak az SSD-t hagytam csatalkoztatva, így már bootolt az új windows.

Szeretném formázni a régi HDD-t. Jelenleg 3 partíció van rajta, én csak 1 partíciót szeretnék belőle csinálni és a régi HDD-t teljes egészében formázni szeretném. Nem fog gondot okozni az új windowsnak, ha a régi HDD-t formázom? Azért kérdezem, mert attól tartok, hogy valamit bekavarhat, hogy egyszer bebootolt rajta a régi windows.

Hogyan tudom ezt megtenni, hogy probléma mentesen formázzam az új Windows-ban a régi HDD-t és csak 1 partíció legyen belőle a régi 3 helyett?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45662) pjen válasza mitisz (#45661) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem legegyszerűbb,ha lehúzod a HDD ről a kábelt bootolsz az SSD ről.Mikor feláll a rendszer rátolod a kábeleket a HDD re és megformázod.

(#45663) mitisz válasza pjen (#45662) üzenetére


mitisz
tag

Köszi! Ha nem húzom le, probléma lesz? A disk management az SSD látja boot drivenak jelenleg. Két partíciót már töröltem (amin a windows volt a régi hdd-n, azt is), most már csak a formázás van hátra. Mi az ajánlott, quick format?

(#45664) pjen válasza mitisz (#45663) üzenetére


pjen
félisten

Ha a win nem tudja formázni én mindíg a telepítővel formázok,esetleg egy live linux.

(#45665) King Unique válasza mitisz (#45663) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDD ok, akkor elég a gyorsformázás is és felesleges órákat szenvedni a teljessel. Továbbá, ha full le akarod gyalulni a régi lemezt, akkor a tiszta újrapartícionálás ajánlott a diskpart módszerrel például az alábbi hozzászólás harmadik bekezdésében foglaltak alapján. De lehet akár külső programokkal is csinálni stb.

Live Linux, illetve a GParted meg majd esetleg akkor jöhet, ha Windows alatt mégsem tudnád megoldani. De nem valószínű, hogy utóbbinál egy ilyen gondot okozna, főleg a fentebb említett módszerekkel nem.

[ Szerkesztve ]

(#45666) mitisz válasza King Unique (#45665) üzenetére


mitisz
tag

Köszi!

A HDD ok, soha nem volt baja, maximum töredezett már valamennyire. Nem fontos, hogy teljesen legyaluljam, a lényeg, hogy felszabaduljon rajta a hely és ne legyen töredezett a hdd. Ez a diskpart opció mennyivel jobb mint a Windows Disk Management része? Ez alapján a leírás alapján ha eljárok, az rendben lesz (Link a leíráshoz)? Ez csak a disk managementben turkál, de így kisebb esélyét érzem annak, hogy valami olyat formázzak véletlen, amit nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#45667) King Unique válasza mitisz (#45666) üzenetére


King Unique
titán

Lehet akár a sima grafikus lemezkezelővel is törölgetni a partíciókat, majd létrehozni az új kötetet. De én jobban preferálom a diskpart módszert, ahol a clean parancs úgymond "megtisztítja" a lemezt. Ennél csak azt lehet elszúrni, ha nem a megfelelő lemezt választjuk ki. Bár azért pl. a méretek alapján meg lehet különböztetni őket, illetve a lemezen lévő partíciókat is ki lehet listázni. Valamint a disk 0 sok esetben a rendszerlemez szokott lenni és értelemszerűen nem azt kell kiválasztani és törölni, hanem pl. a disk 1/2-t stb.

De, ha neked annyira idegen ez a módszer, akkor ne erőltesd, nehogy tényleg elrontsál valamit! Akkor maradjon a sima lemezkezelő, ha annak a használata jobban megy, illetve kényelmesebb.

Amúgy szvsz a legbiztonságosabbak a külső partícionáló programok, mert azok eleve két lépésben dolgoznak és külön megerősítés után hajtják csak végre a műveletet. Illetve, ha valamit elrontunk, akkor az első fázisban még van lehetőség a visszavonásra (discard / undo) is.

[ Szerkesztve ]

(#45668) mitisz válasza King Unique (#45667) üzenetére


mitisz
tag

Rendben, köszi!

(#45669) DCSS


DCSS
csendes tag

Sziasztok!
Samsung 2TB 3D Station külső merevlemezem rendszeresen elveszíti a kapcsolatot.
Mi lehet a hiba?

ಠ_ಠ

(#45670) pjen válasza DCSS (#45669) üzenetére


pjen
félisten

Én először kábelt cserélnék.

(#45671) subaruwrc válasza DCSS (#45669) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem csálé az usb csati vége? gyakran okoz kontakthibát.
kábel csere valóban megoldhatja.

(#45672) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy WD Blue (WD10JPVX) 1TB HDD-m ami kezdi megadni magát (HDS szerint tegnaptól romlott 5 majd ma megint 5 szektort..és néha hallom, mintha megakadna a tányér.. ilyen karistoló hangot ad a HDD , rövid ideig.)

Vajon ez így meddig fogja bírni? (gondolom a halálán van) :F
BD-R lemezt írva is észre veszem, hogy amit épp kiírok lemezt, az említett HDD-n található (adat) és tovább tart a lemez kiírása mint máskor :B (2 óra körül 6x -os sebességen egy 25GB -os lemez..)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45673) subaruwrc válasza MaxxDamage (#45672) üzenetére


subaruwrc
félisten

adatmentés még most aztán egy átfogó teszt kell neki de ha fura hangot ad akkor jobb nem nagyon lesz.

(#45674) MaxxDamage válasza subaruwrc (#45673) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Pár napja mentettem le az adatokat róla (másik HDD , WD RED) és most hagyom.... had romoljon el és ha tönkre megy, akkor bedobok egy WD RED -et a helyére (az talán jobban fogja bírni) :B

Átfogó teszt alatt mit értünk? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45675) subaruwrc válasza MaxxDamage (#45674) üzenetére


subaruwrc
félisten

rövid önteszt - olvasás - re inic. ha leromlik az állapota akkor gari ha nem akkor papírnehezék.

(#45676) MaxxDamage válasza subaruwrc (#45675) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lefuttattam amit mondtál.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45677) subaruwrc válasza MaxxDamage (#45676) üzenetére


subaruwrc
félisten

necc.
gariztasd.

(#45678) MaxxDamage válasza subaruwrc (#45677) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amennyiben nincs rajt, akkor kuka? :P :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45679) subaruwrc válasza MaxxDamage (#45678) üzenetére


subaruwrc
félisten

kb.
használd ameddig szétforgácsolja magát.

(#45680) MaxxDamage válasza subaruwrc (#45679) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R
Úgy lesz! (van itt PH-n aki SN szám alapján cseréli / cserélteti (pár ezerből) , megpróbálom még annál.... hátha érdemes, az az újat eladom max.)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45681) erdeitibor


erdeitibor
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung HD502HJ HDD-m, az lenne vele a gond, hogy kattog (olyan mintha parkolóba és vissza tenné) Ez azóta van, hogy új alalplap, proci és ram került bele a gépbe).
Alaplap: GA Z170X SATA3. Gondolom nem ott a gond, hogy a HDD Sata2 és a lap Sata3.
HDSentinel 100%-osnak írja. Néha belassul eléggé a gép, olyan játékok akadnak amiknem nem szabadna akadniuk. Van fent egy alap program (alalplaphoz van) Intel Rapid tárolási Technológi) Van benne vmi energiatakarékosság mód. BIOS-ban az Aggressive Link Power Management Enabled (alapból)
Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#45682) subaruwrc válasza erdeitibor (#45681) üzenetére


subaruwrc
félisten

valószínűleg az aggressive link power management parkoltatja állandóan.
kapcsold ki.

(#45683) erdeitibor válasza subaruwrc (#45682) üzenetére


erdeitibor
tag

Köszönöm a választ! :)
Lenne még egy kérdésem 2db termékről.
Melyik lenne jobb választás?
1. 120GB Kingston SSD 2.5 SATA3 HyperX Fury SHFS37A/120G
2. 120GB Samsung SSD 2.5 SATA3 750 EVO MZ-750120BW

(#45684) King Unique válasza erdeitibor (#45683) üzenetére


King Unique
titán

Milyen SSD-t vegyek? topikban lenne jobb megkérdezni, meg előtte elolvasni az összefoglalóját...

[ Szerkesztve ]

(#45685) stewe2


stewe2
aktív tag

A gépházban több HDD-m van, de minek forogjon feleslegesen, amit nem használok. Ha lehúzom a merevlemezről a sata tápot, de a sata adatkábelt nem, (barkács fél-hot swap :D) történhet baj a vinyóval?

thx stewe

Természetesen kikapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#45686) Charx


Charx
senior tag

Wd vinyoknál emlékszem volt ilyen parkolási probléma, ez seagate hdd-n is előfordulhat? Mert vettem egy 4tb-osat és 20 nap alatt a parkolások száma 2000 körül van, ez rendben van?

(#45687) MaxxDamage válasza subaruwrc (#45679) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jahm, ez kimaradt a számításból :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45688) subaruwrc válasza MaxxDamage (#45687) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nem néz ki jól.
valami elfáradt belül.

(#45689) bari012


bari012
tag

Sziasztok,

van egy LG 500 GB-os küldő hdd-m. HDDsentinel szerint szektorhibás (2%-on van az állapota...), és valóban nem tudtam róla lementeni minden adatot, maradt rajta 47 GB. Viszont erre is szükségem lenne. Van valami mód, hogy leszedjem róla?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45690) King Unique válasza bari012 (#45689) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nemrég volt egy hasonló eset, ahol ezeket javasolták az illetőnek. Viszont egy ilyen állapotú (külső) HDD-nél eleve problémás a dolog és végül neki sem nagyon akart összejönni...

Szóval, ha nincsen biztonsági másolat és kimondottan fontos adatokról van szó, akkor lehet nem ártana inkább szakemberre bízni.

[ Szerkesztve ]

(#45691) senzaj válasza subaruwrc (#45682) üzenetére


senzaj
senior tag

Hello!

Nekem ugyanezzel a típussal ugyanez a problémám... ki van kapcsolva az említett funkció, de ugyanugy csinálja... elég zavaró, pedig elvileg hibátlan 100/100 sentinel szerint. Dühítő, hogy nem csinálok semmit és néha kattan egyet. Van esetleg még más kikapcsolnivaló? :((

(#45692) subaruwrc válasza senzaj (#45691) üzenetére


subaruwrc
félisten

windowson belül is állítható egy merevlemez energiagazdálkodás ami parkoltathatja sűrűbben.

(#45693) senzaj válasza subaruwrc (#45692) üzenetére


senzaj
senior tag

Én csak ezt találtam:

De már annyira idegesít, hogy kitépem a gépből és nekiesek egy flexel vagy fűrésszel. :O :D

(#45694) liksoft válasza senzaj (#45693) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive saját maga is csinálhatja. Ilyenkorra a HDSentinelt tudom ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45695) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lehet, hogy semmi jelentősége de okozhat problémát a HDD -m szempontjából, ha a laptopom megvan döntve kb. 45° -kal?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45696) pjen válasza pvt.peter (#45695) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#45697) pvt.peter válasza pjen (#45696) üzenetére


pvt.peter
őstag

okés, köszi a választ :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45698) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok. Kérdeztem már, de most hátha.

Nem bootol be/küszködik a gép ha rá van dugva ez a HDD: Samsung ST1000LM024

Van olyan, mikor be se bootol, csak tölt. Ha sikerül neki, akkor a windows jelszó megadása után csinálja ugyan ezt. Amint lehúzom tökéletes minden. Mitől szokott ilyen lenni?

Más:. Particionálásnál ha nem rendszernek kell a hdd csak adattárnak, akkor nem lehet valahogy úgy particionálni, hogy ne hozzon létre kisebb particiókat a rendszernek? (Helyreállítási partició, EFI rendszerpartició) Vagy ne zavarjon és ez így van és kész? :U

Bankkártyával? Hát persze!

(#45699) pjen válasza sirszevenap (#45698) üzenetére


pjen
félisten

Megpróbálhatnál kábelt cserélni esetleg másik csatiba dugni,de szerintem döglődik a HDD.

(#45700) sirszevenap válasza pjen (#45699) üzenetére


sirszevenap
őstag

Az már megvolt. Igen, erre gyanakszom én is. Második kérdésre egyébként a választ nem tudod? :U

Bankkártyával? Hát persze!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.