Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44151) Sinu


Sinu
senior tag

sziasztok,

adott egy cm n300 ház, sajnos nem tudom rögzíteni a t100 dokkolójából kibányászott hdd-t. jelenleg a ház alján fekszik rögzítetlenül. mennyire jelent ez problémát? várható károsodás ?

No Future

(#44152) Saltwater válasza choco01 (#44137) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Olyan a hangja, mint aminek megszorult a motorja, és felszabadult, de a csapágyban még kering az idegen anyag. Ha nem tudod lementeni, ez bizony egy drága mentés lesz, mert sanszos hogy lemeztányért kell átemelni.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44153) filucci


filucci
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy WD 250gb vinyom problémám az vele h radugom a gépre kattog erőteljesen felpörög majd leáll nem ismeri fel a gép tele van egy csomó adattal amit lementenék van ötletetek mit tehetnék vele??? Pata-s azaz ide csatlakozós.

Előre is köszönöm Üdv

(#44154) choco01 válasza Saltwater (#44152) üzenetére


choco01
addikt

De néha működik, mondjuk 10-ből egyszer és utána többször is de ha várok egy órát utána megint nem..

Motort nem lehet cserélni ugye? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44155) liksoft válasza choco01 (#44154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel az öntvény része, az egész drive átépítése kell hozzá. Tiszta térben, a lemezek központjának bemérésével, és újraszabályozásával. Ugyanis nem szoros illesztésű a lemez, hanem lötyög a motor tengelyére szerelt tönkön. Ezért a fizikai középpont nem azonos a mágneses középponttal. Ezt rugós rendszer stabilizálja. Az átépítés után ha nem kerül eredeti helyére a lemez, a sávok excentrikusak lesznek, amit a fejszerelvény tehetetlensége (tömege) miatt képtelen lekövetni. Vagyis az átépítés az utolsó adatmentéses eszköz, és így a legmacerásabb és legdrágább.

Ha beindul, mentsd le, majd kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44156) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Van egy 2,5-ös SAMSUNG 500GB-os HDD-m, melyet a windows 10 merevlemez-kezelőben akartam egybe partícionálni. A probléma, hogy van 15GB, amit a merevlemez-kezelő ugyan lát, de semmilyen műveletet nem enged vele csinálni, tehát nem törölhetem, hogy a többi, 450GB-al összevonjam.
Partition Magic-el is megpróbáltam, az még csak nem is látja ezt a 15Gb-ot.
Valakinek ötlet, hogy tudnám ezt a 15Gb-ot is a többihez csapni?

(#44157) Doky586 válasza Cingáriusz (#44156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

diskpart -al egy clean -t eresztesz rá parancssorban..

(#44158) King Unique válasza Cingáriusz (#44156) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Újabb tökéletes példa arra, amikor a GUI-s lemezkezelő nem boldogul vele... Ez a HDD gondolom notebookban volt egy előtelepített operációs rendszerrel és onnan az OEM partíció. Ha utóbbira nincs szükséged, akkor lehet törölni. Innen a 3. számú megoldás kell neked.

Tehát leírom, biztos, ami biztos.

diskpart
list disk
select disk 7
list disk
clean
exit

Majd utána lemezkezelőben újrapartícionálod a fenti link alapján. De amúgy megoldható ez a diskpart segítségével is. Ha pl. NTFS fájlrendszert akarsz rá és mondjuk G meghajtóbetűjelet akarsz hozzárendelni, akkor a következőképpen alakul:

diskpart
list disk
select disk 7
list disk
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=ntfs quick
list part
select part 1
assign letter=G
exit

A list disk parancs másodszor csak a kiválasztott lemez elellenőrzéséhez kell, hogy meggyőződjünk róla biztosan az lett-e kiválasztva. Ilyenkor egy * lesz előtte. De akár el is hagyható és nem kötelező újra beírni. Továbbá a convert mbr se feltétlen kötelező, illetve csak azért írtam MBR-t, mert 500 GB-os lemezhez nem indokolt a GPT. Maximum akkor, ha újra OS-t telepítesz rá UEFI módban. Valamint a formázásnál lehet közvetlenül nevet is adni neki.

format fs=ntfs label="Cingariusz HDD" quick

Amelyik módszer jobban tetszik, használd azt! Sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

(#44159) Cingáriusz válasza King Unique (#44158) üzenetére


Cingáriusz
őstag

:R

(#44160) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

Apunak van egy Samsung gyárilag szerelt külső winyója de letört róla a mini usb csatlakozó (user error)! Szétszedtem de persze a panelról felszakadt a fólia ezért a csatlakozót nem tudom vissza forrasztani!
A kérdésem az lenne, hogy leszereltem magáról a fizikai wincsiről azt a kis külön áramkört amin a csati volt és így nekem úgy tűnik, hogy egy közönséges 3.5 ös winyó van benne. A kérdésem az, ha veszünk egy külső házat akkor abba bele tudom e rakni mintha egy hagyományos belső winyó lenne?
Köszönöm szépen!

(#44161) King Unique válasza tamasgal (#44160) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nekem is van régi Samsung Story Station külső vinyóm, annak is hasonló a belseje. Azokon is volt USB 2.0 Mini-B aljzat, de talán a G3 Station esetén volt problémásabb.
A válasz, hogy igen, át tudod rakni egy 3,5" külső házba / HDD dokkolóba stb. :K De előbbi a célszerűbb és van külön topikja is van.

[ Szerkesztve ]

(#44162) tamasgal válasza King Unique (#44161) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :R Öröm és boldogság! :D

(#44163) King Unique válasza tamasgal (#44162) üzenetére


King Unique
titán

Ez sima ügy, szerencsére. Akkor lett volna szívás, ha 2,5" típus, mert azoknál gyári kivitelben gyakori az integrált USB aljzat [link]. Illetve még a hardveres titkosítás is be tud kavarni egyes típusoknál.

[ Szerkesztve ]

(#44164) dimitrov68


dimitrov68
csendes tag

Hitachi 3.5" / 1tb merevlemezt keresek donornak!
Model: HDT721010SLA360
Aki tud ilyet, kérem írjon!
Köszönöm!

(#44165) tamasgal válasza King Unique (#44163) üzenetére


tamasgal
senior tag

Mi a valószínűsége, hogy ennél be fog kavarni a hardveres titkosítás? Hol lehet ennek utána nézni?

(#44166) King Unique válasza tamasgal (#44165) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Samsung modell pontosan? A régebbieknél általában nem szokott lenni hardveres titkosítás. Olyan viszont előfordul bizonyos esetekben (főleg GPT partíció), hogy a külső házban partícionált lemezt a gép nem ismeri fel SATA-n és ott újra kell partícionálni. Illetve fordítva is igaz lehet. De külső ház - külső ház között általában problémamentesebb a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44167) pjen válasza Sinu (#44151) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha nem mozgato és nem teszed elektrónikával lefele,nem lesz semmi baja.

(#44168) #21346560 válasza pjen (#44167) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miért jelent problémát, ha elektrónikával lefelé teszi? És mit jelent az, hogy "mozgató"?

(#44169) Doky586 válasza #21346560 (#44168) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van hogy mozgatni kell a gépet és hónod alá csapod és átrohansz vele a 10.ről a földszinten lakó haverodhoz miközben a lépcsőházban kettesével veszed a fokokat. Ekkor egy rögzítetlen hdd csodákra képes..

De ha nem hurcolja de elektronikával lefelé leteszi a ház alján levő kóbor csavarok közé (a lábat rögzítő csavarok fejei is itt vannak) akkor szintén gond lehet.. :)

(#44170) #21346560 válasza Doky586 (#44169) üzenetére


#21346560
törölt tag

Alapesetben inkább az ellenkező dolgok jellemzőek szerintem.
Ha mozgatjuk a gépházat, akkor meg ne felejtsük el, hogy nincs rögzítve.
Akinek meg kóbor csavar van a gépház aljában, megérdemli, hogy pont oda guruljon! ;]

(#44171) liksoft válasza #21346560 (#44170) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aki annyira igénytelen, hogy rögzítés nélkül berakja alulra a HDD-t, az sokszor képes hónapokkal később ezt elfelejteni, mikor egy kis családi "tányérropogtatás" közepette átmenekül a haverhoz.

3 furat és távtartó csodákra képes, de az sokszor "munka".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44172) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Üdv!

A tegnapi nap folyamán a C-ről a D-re próbáltam másolni és kiírta az egyik fájlnál, hogy nem olvasható.
Elindítottam a Hard Disk Sentinelt és kiírta, hogy a C-n egy gyenge szektor található.
Nem foglalkoztam különösebben vele, mondván csereérett, mert 2010.08.27-én lett vásárolva és nincsenek rajta különösebben fontos dolgok, rendszerlemezként programok, játékok voltak csak rajta.
A mai nap folyamán viszont eltűnt róla a gyenge szektor is: 01 02 ez mitől lehet?

(#44173) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Az Én gépházamban úgy van kialakítva a HDD hely, hogy vagy függőlegesen állítva tudom beletenni, vagy fejjel lefelé. Lehet ettől a HDD-nek valami baja?
Hogy érdemesebb inkább beszerelni, állítva vagy fejjel lefelé? Vagy mindegy?

(#44174) SP4C3 válasza Misi 007 (#44172) üzenetére


SP4C3
veterán

Logikai bad sector lehetett, nem fizikai? :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44175) SP4C3 válasza T_Stark (#44173) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia, lehetőleg vízszintesen, ha fejjel lefelé az nem gond, csak ne függőlegesen. Egyébként elméletben meg mindenféleképp lehet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44176) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy több HDD van a gépben és mikor átlépnék a másikra, mindig gondolkodik egy kicsit mire észbekap.
Erre van-e valami megoldás?
Üdv.: zsadnok

(#44177) #21346560 válasza zsadnok (#44176) üzenetére


#21346560
törölt tag

Állítsd át a merevlemez kikapcsolásának időzítését.

(#44178) zsadnok válasza #21346560 (#44177) üzenetére


zsadnok
tag

Hol, vagyis hogy kell?

(#44179) #21346560 válasza zsadnok (#44178) üzenetére


#21346560
törölt tag

Energiagazdálkodás.

(#44180) zsadnok válasza #21346560 (#44179) üzenetére


zsadnok
tag

Köszi! Akkor ott keresgélek :F

(#44181) #21346560 válasza zsadnok (#44180) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#44182) razor84


razor84
csendes tag

sziasztok,beleütköztem egy olyan problémába,hogy fixen rajta maradtak az adatok az ssd-n.az istenért nemtudom törölni.vagyis tudom és particionálni is de következö restart után minden ugyan ugy van mintha semit nem töröltem volna.valami ötlet valakinek?azon kivül ,hogy dobjam a kukába xD

Délután 2 után érdeklődjön mindenki az árak után.

(#44183) liksoft válasza razor84 (#44182) üzenetére


liksoft
nagyúr

ólommal kiöntve jó levélnehezéknek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44184) SP4C3 válasza liksoft (#44183) üzenetére


SP4C3
veterán

:))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44185) Doky586 válasza SP4C3 (#44175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és T_Stark
Nálam mind a PC-be mind a NAS-ba kizárólag (a rövidebb oldalával) függőlegesen rakhatók be a HDD-k...ettől semmi bajuk nincs..

(#44186) SP4C3 válasza Doky586 (#44185) üzenetére


SP4C3
veterán

Egyébként elméletben meg mindenféleképp lehet. - Ebből mi nem világos?
Találkoztam olyannal, akinek nem ilyen tapasztalatai voltak, azért írtam, hogy lehetőleg vízszintesen... :(((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44187) Doky586 válasza SP4C3 (#44186) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A megállapításom melyik részével nem értesz egyet..?

(#44188) liksoft válasza T_Stark (#44173) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

A HDD-nek a talpán fekvő a legjobb pozíció. A gyártók minden elhelyezést engednek, így tervezik meg a terméket. Az igazság viszont az, hogy a motorra ható erők minden pozícióban mások.

Talpán fekve támasztó jellegű (legnagyobb felületen a súly).
Hanyatt fekve húzó (tengely melletti peremen fekszik a súly).
Oldalán viszont nem csak forog, de az egyoldalú felfüggesztés miatt (a legtöbb drive fedelénél nincs rögzítve a lemezek tengelye) 90 fokos forgatónyomaték is kialakul. Olyan mint mikor a kerékpár kerekét megforgatjuk, és csak az egyik oldalon fogjuk meg. Ilyenkor a kerék "fordulni" is akar, nem csak forogni.

Vagyis a fedélnél is rögzített típusok esetében teljesen mindegy. Amennyiben nincs ilyen rögzítés, a talpára fektetett drive bármilyen lehet. Fejjel lefelé a 3+ lemezeseket inkább ne (1-2 lemez), oldalára pedig jobb csak az egy lemezeseket tenni.

Hangsúlyozom, a gyártó szerint mindegy, a fenti leírás is csak az élettartam növelése miatti ajánlásom. Egyéni vélemény.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44189) ron8


ron8
senior tag

Hy! Vettem egy WD Blue 1TB ezexet. Először is a Hdd Sentinel érzékelte de a win nem látta. Lemezkezelésben elindítottam a formázást, de ki írta hogy nem tudja formázni vmi hiba miatt, aztán mégis elkezdte formázni, de úgy hogy 500 mb-ot le vett belőle, a maradékból pedig ntfs helyett raw fájlrendszerű lett. Jelenleg még tart a formázás, de elképzelhető hogy hibás a HDD? Vagy én csináltam vmit rosszul?

(#44190) pjen válasza ron8 (#44189) üzenetére


pjen
félisten

Elkébzelhető,hűgy hibás,nagyon is.

(#44191) ron8 válasza pjen (#44190) üzenetére


ron8
senior tag

Még annyit hozzátennék hogy a HDD Sentinel 100%-os kondíciót és teljesítményt ír. Vagy ez nem feltétlenül támpont ebben az esetben?

(#44192) pjen válasza ron8 (#44191) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj kábeleket cserélni,esetleg másik gépben is megnézheted.

(#44193) ron8 válasza pjen (#44192) üzenetére


ron8
senior tag

Ennek a helyén egy régi vinyó volt, ami már nem volt 100as, ezért ki kellett dobnom, de működését tekintve megfelelő volt.... de azért megpróbálom variálni. Köszi!

(#44194) ron8


ron8
senior tag

WD 1TB Blue ezex esetén mennyi az elfogadható max. hőmérséklet?

(#44195) mateszloo


mateszloo
tag

Sziasztok!

Van egy WDC WD5000AAKX-08ERMA0(Western Digital Cavier Blue 500Gb 16mb cache) nevezetű HDD-m. Nem rég vettem egy WD Blue 1TB(2012) és rátelepítettem a rendszert, mert új alaplap, új processzor és új RAM(hátha a probléma okozója). Miután feltelepítettem az új merevlemezre az új rendszert(nem képfájlból!), átmásoltam a szükséges dolgokat aztán leformattáltam a régit. Na ezután se kép se hang. A BIOS-ban nem látni, csak a boot menüben, a windows nem látja a sajátgépben, viszont az eszközkezelőben igen. A HD sentinel nem jelez semmi hibát és az is látja nyilván. Nem lett semmi át dugva, nem nyúltam bele a gépbe. Elképzelésem sincs mi lehet a gond.

A segítséget előre is köszi! :R

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44196) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Egy SSD-n telepített(UEFI) Windows10-t szeretnék elindítani egy régebbi(Biostar TZ77XE4)-ben.

A gond hogy bár a BIOS látja mégis a "boot insert media ..." szöveget kapom.
AHCI/IDE választás megvolt. Van egy "UEFI boot" disabled/enabled de erre sem reagál semmit.
Nagy valószínűséggel a secure boot disabled megoldaná de ilyen lehetőségem nincs a legfrissebb BIOS verzióban sem. Más SSD-ket(linuxal) elindít.

Van ötlete valakinek hogy indíthatnám el?

Köszönöm

szerk.: ha nem ide tartozik a kérdésem elnézést

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#44197) Doky586 válasza mateszloo (#44195) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom elfelejtettél lehúzni a telepítés idejére minden más meghajtót. Ez amit tapasztalsz természetes. A régi fajta biosokban minden lemez automatikus detekción legyen.

[ Szerkesztve ]

(#44198) Saltwater válasza ron8 (#44194) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha nálam egy winchester eléri a 42 C- fokot, aktív hűtést adok.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44199) terencehIII


terencehIII
tag

sziasztok!

Segítségre lenne szükségem egy hdd val kapcsolatban.
Van egy Western Digital my passport ulta 1TB os verzió, ami pár napja nem akar működni. Miután bedugom usb-re felpörög, de olyan mintha semmi nem történne, a merevlemezt nem ismeri fel a windows, nem kap meghajtó betűjelet, és miután kihúzom kiírja, hogy formázzam. Már egy csomó programmal próbáltam (get back data stb..)lementeni valahogy az adatokat de mindegyik program lefagy és miután kihúzom a hdd-t utána élednek fel.
HD sentinel szintén kifagy ha bedugom, de miután kihúzom felvillantja ezt a képet egy pillanatra:

Meglehet erről menteni valahogy az adatokat??? Mivel lehet próbálkozni? :F :F :F (1tb ból kb 2-300 giga adat volt a többi üresen állt)

(#44200) SP4C3 válasza terencehIII (#44199) üzenetére


SP4C3
veterán

Kicsit hülyén hangzik, de: Csavard be egy törölközőbe és rakd be a hűtőbe egy kicsit. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.