Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) liksoft válasza gaben (#4999) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a gyártó tesztprogramja?? A honlapukról letölthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5002) liksoft válasza R (#5000) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tápellátás korrekt? A SMART kiolvasásához meg a Hard Disk Sentinel-t tudom ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5003) gaben válasza liksoft (#5001) üzenetére


gaben
aktív tag

Samsung oldalárol leszedtem a HUTIL-t,de a HDD felismerése után ,egyetlen opció jelenik meg a ,kilépés...Nem tudtam vele mit kezdeni, vagy nem vettem észre valamit?

[ Szerkesztve ]

(#5004) n00n


n00n
őstag

sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami lehet, h elég hülyének fog tünni, de nem tudom mi a megoldás. Na szóval van 2 vinyóm, egy 30 gb(rendszer) és egy 80 gb adattárolásra. Haverom át szeretne hozni a vinyóját, h elvigyen néhány cuccot ami a 80 gb-oson van. De nem tudom hova dugjam be. Mert ha kihúzom a 30 gb-osat akkor nem lesz rendszer amin másolhatnék, de ha a 80gb-est húznám ki akkor meg nem lesz miről másolni. Melyik kábelre dugjam rá haver vinyóját és milyen állásba? :F

(#5005) Berjoe


Berjoe
csendes tag

Sziasztok,

Egy, valószínű másnak egyszerű kérdésem lenne:
Van egy alaplapom, ami leírása szerint SATA winyókat támogatja:

Ez a lap:
http://hu.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=14&l3=67&l4=0&model=234&modelmenu=1

A kérdésem az, hogy tudom-e használni SATA2-es winchesterekkel is? Tehát a két szabvány kompatibilis-e egymással?

Köszönöm a segítségeteket,

Üdv,

Berci

(#5006) Thrawn válasza Berjoe (#5005) üzenetére


Thrawn
félisten

Szia!

Tudod, ha jumperrel vagy a gyári szoftverrel (vinyója válogatja) visszaállítod SATA I-re.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5007) gaben válasza gaben (#5003) üzenetére


gaben
aktív tag

Sőt,az SHDIAG meg fel sem ismerte a HDD-t.

(#5008) Imco válasza n00n (#5004) üzenetére


Imco
őstag

Tedd a másik kábelre, akár a cd-dvd-t levéve!
A kábel vége masterrnak jumperelt vinyóval pl. vagy a közepe slave-nek!
Ha elszurod nem fog elindulni! Tehát rá fogsz jönni a megoldásra! :K
Ha a haver vinyóján van rendszer vigyázz ne arról bootoljon!!!

egyébként erre milliós találat van a googliba még magyarul is! :D

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#5009) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Vettem egy gépet, amiben egy 30Gb-os slim Maxtor van.
60°C körül megy a vinyó, de amikor error scanneltem, akkor felment 80°C fölé.
Mennyi ideig bírhatja ezt tartósan egy ilyen vinyó?
Amugy ezen kívül minden rendben van vele.
Holnap kap egy 8cm-es coolert, megnézem mennyit javul utána a hőmérséklete.

Köszi!

(#5010) gardener válasza kem (#5009) üzenetére


gardener
senior tag

Nálam 37-40C kürül mennek a vinyók.
Gondolom biztos nem tesz jót egy 80C hőm.
Nem hinném,hogy gyorsba tönkremegy,de az élettartama biztos jelentősen lerövidül töredékére. A csapágynak is szorosabb lesz az illesztése a hőtágulás miatt...

[ Szerkesztve ]

(#5011) Thrawn válasza kem (#5009) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt a hőfokot - ha valóban ennyi - akkor nem sokáig.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5012) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

Valami annyira benyomott a 320GB-os HDD-nek, hogy amikor az bevan kötve a rendszerbe..., Xp telepítő CD..., Hiren's Boot CD..., és bármi, ami CD-ről Boot-olható lenne nem indul...! "Check Partition Info" (olyan program, amelyik ezt leellenőrzi (pl: Paragon)) üzenet mellett befagy és annyi...!

Rákapcsoltam egy WinXP Prof + SP2-es gépre a vinyómat és "természetessen" a gép (XP) nem tudott felemelkedni...! (bejött a fekete háttér a WINDOWS felirattal és futott a csík..., csak futott és még mindig futna, ha nem állítom le)
Eddig nem került a kezembe olyan BOOT lemez, amelyikkel sikerült volna beBOOT-olni, ha ez a HDD be van kötve...!
Olyan szinten blokkolja a rendszert, hogy ez már fáj...(se Hiren's, se WinXP telepítő, se a HDD-hez kiadott utility Boot lemez sem tudott betölteni..., szóval semmi...!
Hogy tudnám számomra láthatóvá tenni a HDD-t (felállítani egy op.rendszert úgy, hogy ez a HDD is be van kötve, vagy DOS alatt bebootolni, hogy lemásoljam az adataimat és nem utolsó sorba, hogy leformatáljam a HDD-t...!

Előre is nagyon köszönök minden hozzászólást és segítséget..., egy kétségbe esett USER...!

U.i: már Hétfő óta halott a rendszer...! :-(

S.L

(#5013) liksoft válasza gaben (#5007) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy chipset probléma, vagy az új HUTIL-lal van valamilyen gond. Másnak sem úgy működik ahogyan kéne. Intel chipset-en kéne próbálni (nem tudom Neked az van-e).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5014) gaben válasza liksoft (#5013) üzenetére


gaben
aktív tag

Egy Asus Tusl2-c lapom van,egy Siclicon image SATA vezérlőkártya+SATA Samsung HD161HJ hdd.

(#5015) liksoft válasza kem (#5009) üzenetére


liksoft
nagyúr

50-55 fok alatt tartsd. (Inkább 50.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5016) liksoft válasza gaben (#5014) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden bővítőkártyát (SATA kivételével) ki kéne venni, és a többi drive-or (HDD, CD) lehúzni. Csak a vizsgálandó maradjon a floppyval. Hátha csak valamilyen ütközés miatt nem megy. Ami még esetleg lehet, hogy az alaplap nem támogatja a 128GB-nál nagyobb eszközöket. Mivel a winyód 160GB-os, így a progi lehet, hogy ezért tilt le. Nem jogos, hiszen a kártya tudja kezelni a nagy winyókat, de ez is elképzelhető.

Viszont az alaplap eléggé idős ahhoz, hogy a kondijai kiszáradtak, így eleve bizonytalanul működhet. Megérett a cserére, vagy legalábbis egy kondizással a felújításra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5017) liksoft válasza lorant80 (#5012) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűleg sehogy. A drive fizikai hibás lehet a leírtak alapján. Lehet, hogy csak szektorhibás, de a hosszú várakozás inkább servo hibát sugall nekem. (A BIOS gondolom felismeri, és nem blokkolja a gép indulását.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5018) n00n válasza Imco (#5008) üzenetére


n00n
őstag

Köszi a segítséget! Akkor haver vinyóját rakjam egy külön kábelre a végén masterrel vagy a közepén slavevel?

(#5019) lorant80 válasza liksoft (#5017) üzenetére


lorant80
tag

Köszönöm válaszod...!

Egy WD3200AAKS HDD-ről van különben szó....!
Elég hosszú mese lenne leírni az egész dolgot...., ezért csak dióhéjban a lényeg:
Gondoltam a Partition Magic-et kipróbálom, mert hát az ugye egy elismert particionáló stb program..., és ezután indult el a lavina...! Erre a bizonyos HDD-re (WD) a P Magic sárga háttér mellett egy "bad" osztályozást adott...! De evvel a dologgal együtt én vígan használtam a rendszert..., majd ismét egy kis Partition Magic és a rendszer meghalt...!
Szeretném ha a továbbiakban, úgy kapnák információt, hogy a HDD-nek fizikai hibája nincs..., hanem valami szoftveres blokkolás van, ami elég durva!
Tehát, ha szoftveres a probléma, akkor mit tudok tenni, hogy beBOOT-oljon stb.?

S.L

(#5020) liksoft válasza lorant80 (#5019) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyári tesztprogrammal DOS-ból legyalulod az egész drive-ot, majd az OS saját lemezkezelőjét használva újra telepítesz mindent. Így tiszta, konzisztens rendszert kapsz. (Vigyázat, adatok így ugranak!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5021) Raikkönen


Raikkönen
tag

hali, nem hdd bajom van de itt talán majd válaszol vki, vettem egy pqi(i221) 8gb-os pendrive-t és az a gond hogy másolni akarok rá egy 6.9 gb-os iso filet és kiírja a totcomander és a sajátgép is hogy nincs elég hely.
ez miért van

[ Szerkesztve ]

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#5022) gaben válasza liksoft (#5016) üzenetére


gaben
aktív tag

Az elöregedett lap végett is lehet ilyen?
Ilyen kondicserét mennyiért csinálnak?Tudsz olyat ajánlani aki csinál iylet?Priviben is jöhet....

(#5023) liksoft válasza Raikkönen (#5021) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha FAT32 van rajta, akkor ott a maximális file mérete 4GB. A TC-vel darabolva másold fel. Ha úgy sem megy, akkor más a gond.

Szerk: FAT16 esetén mégkisebb.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5024) liksoft válasza gaben (#5022) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] A hibádra pontosan nem emlékszem, de a kondik elöregedése igencsak változatos problémákat tudnak okozni. A bizonytalan indulástól, kékhalálon át IO hibákig mindent.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5025) lorant80 válasza liksoft (#5020) üzenetére


lorant80
tag

Az egyik dolog, hogy nagyon nem eldobnivaló adatok vannak azon a HDD-n....!
A másik hogy a WD ( Data Lifeguard Diagnostic for DOS (Floppy) és Data Lifeguard Tools 11.2 for DOS (Floppy) ) programok be se bírnak töltődni (befagynak)...!
Szóval befagy DOS alatt is a gép, amikor ez a HDD rá van kapcsolva a rendszerre..., még formatálni se birom...!

Erre kérnék valami megoldást...! :O :W

S.L

(#5026) Szmicsi


Szmicsi
csendes tag

SZiasztok

külső usb-n használtam egy seagate 160-as satás vinyót 25-30 MB/s-el másol
ugyan azzal a külső USB-s cuccal használok most egy hitachi 500-as satás vinyót és ő 6 MB/s-el másol

miért van ez? hogy lehetne megoldani hogy ez is kicsit combosabban másolja a cuccot?

segítségeteket előre is köszi

(#5027) liksoft válasza lorant80 (#5025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajna a 3,5"-os WD-t úgy készítették el, hogy "egyszer használatos". Vagyis még az adatmentő cégek is nehezen boldogulnak velük. (Alkatrészeik egy része nem csereszabatos. - Fejszerelvény.) Ennek ellenére erre szakosodott szakemberre bíznám.

Ha viszont az adatok is kellenek, akkor nem írnék rá. Ugyanis a mentendő adatok felülírását kockáztatod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5028) liksoft válasza Szmicsi (#5026) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán a külső USB-s elektronika PIO módban kezeli. Ha igen, átállításának módját nem tudom. Esetleg..... ha a régi winyó SATA1 volt, az új SATA2, és az elektronika csak SATA1-et kezel, akkor a drive SATA1-be állítása segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5029) lorant80 válasza liksoft (#5027) üzenetére


lorant80
tag

Ha viszont az adatok is kellenek, akkor nem írnék rá. - nem is birok..., ahogy már írtam, hogy nem tudok bebootolni...! :W

Van valami program esetleg, ami segíthetne? :F

S.L

(#5030) liksoft válasza lorant80 (#5029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha fagyasztja a rendszert, akkor ott komoly meghibásodása van az eszköznek. Nem hinném, hogy egyszerű programmal megoldható lenne a dolog.

Egyet próbálj meg. A BIOS-ban a controllert engedélyezed, de a drive detektálását letiltod. Így az alaplap nem látja, a DOS sem, de a tesztprogramok általában igen, valamint az OS-ek is a driver-eken keresztül. Hátha így át tudsz lépni egy olyan állapoton, mely után azért valamennyire kezelhetővé válik az eszköz. Ebben az esetben a GDB programot tudom javasolni a későbbiekre. De erre úgy érzem 1-2% esélyed lehet csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5031) lorant80 válasza liksoft (#5030) üzenetére


lorant80
tag

Kösz a tippet...! Kipróbálom...!

GDB - Get Data Back akar lenni?

S.L

(#5032) liksoft válasza lorant80 (#5031) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5033) Berjoe válasza Thrawn (#5006) üzenetére


Berjoe
csendes tag

Köszi,

B.

(#5034) janijani


janijani
csendes tag

Sziasztok
Vajon miféle vinyót vettem én? Vettem egy 160 GB Maxtor PATA vinyót másodiknak a WD 250 GB vinyóm mellé a másik kábelre.(ha másik vinyót teszek ide működik hibátlanul)
Kéztől vettem de bontatlan új állapotban.Amikor kibontottam furcsa volt mert sokkal vékonyabb mint a megszokott méret.
Beépítettem, bekapcsoláskor memóriát leszámolja,meghajtókat felismeri és amikor az XP kellene hogy induljon helyette valami BIOS lap jön elő és kiírja a CPU-t, memóriát, meghajtókat és ennél az új vinyónál le van fagyva.
A BIOSba nem tudok belépni mert fekete képernyő fogad csak a bal felső sarokban világít a kurzor és le van fagyva.
Ha egymagában teszem be az XP telepítő CD-ről meg tudtam formázni és elindult a telepítő is.
Jumpert próbáltam master, cabelszelekt és úgy is hogy leszedtem, (azt hiszem ez a slave)
Létezik olyan hogy egy vinyó nem való a gépembe?(AMD 2600+ ,és XP op rendszer)
Eddig még ilyet nem tapasztaltam.

(#5035) Imco válasza n00n (#5018) üzenetére


Imco
őstag

Igen!

Üdv! Imco

(#5036) Imco válasza janijani (#5034) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem nem létezik!
A gyártó lapján, szám alapján, pontosan betudod löni a típust! Szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#5037) Thunderzolee

Halee!

Kérdésem lenne, történt velem, h kölcsön adtam egy 250-es samsung pata hdd-t, mobil rackben. Az illető előtte vette a mobil racket, (én javasoltam neki, mert így tudok adni neki midnenféle cuccot hdd-n).
Na és a lelkem fordítva dugta rá a mobil rackre a tápot. :W
Ne kérdezzétek hogy csinálta, sikerült neki.
Viszont ez csak az után derült ki, miután felhívott, h nem ismeri fel a hdd-t, hiába rakja a jumpert bárhová is, gondoltam átmegyek megnézni, lekaptam a gép oldalát, leelenőrizni a kábeleket, és nagyon szorult a tápcsati, és hát kiderült, h azért szorul, mert fordítva van beledugva. Megfordítottam.....
Viszont utána nem indult a mobil rackben levő hdd. :((( De ot felejettem nála, és csak hétvégén tudom visszahozni, szóval most idegesít, h vége, vagy csak valami másért nem működött továbbra sem? :F

Vége ugye? :O

Ilyenkor van az, h itt a prohardveren sok olyan hirdetést olvasni, h elektronikát keresnek ilyen és iylen hdd-hez; szóval nekem is kell keresnem egy másik elektronikát?

Vagy kuka az egész?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5038) kem válasza kem (#5009) üzenetére


kem
addikt

Na így kell kézrátéttel gyúgyítani:D
57-72°C-okat ír a vinyóról everest és HD tune, de ha hozáérek,
akor olyan meleg sincs mint a kezem.
Ilyenkor mit frissítsek hogy a valódi értéket kapjam?

Köszi!

(#5039) Thunderzolee válasza kem (#5038) üzenetére

Talán a hőmérséklet érzékelőt.. :DDD

Valami nagyon nem okés ott. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5040) liksoft válasza kem (#5038) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az érzékelőt a gyártók különböző helyre helyezik. Van aki az elektronikára, van aki a mechanikába. Így típusonként más hőmérsékleti tartományban mozoghatnak a winyók. Viszont bárhol van, az 50 fok alatti tartományban célszerű tartani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5041) liksoft válasza Thunderzolee (#5037) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűséggel annak annyi. A fordított tápot 85-90%-ban nem viseli el a mechanikán belüli elektronika sem. Valamint a Samsung szériára, az új daraboknál gyári számra párosítja a mechanikához az elektronikát. Így kicsi az esélyed (nem lehetetlen), hogy életet lehelj belé.

Az adatok hurcolászásához külső táppal ellátott USB-s külső ház sokkal jobb. Viszont a drive címzése miatt ebben az esetben is célszerű betartani a 128GB-os korlátot. Vagyis inkább 120GB-os drive-ot használj, mert annak a címzése a hagyományos 28 bites LBA.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5042) plexi


plexi
tag

Helo mindenkinek! PLS help :( . itt az új gép mellettem és nemtudom használni mert nem látja a 250 Gigás Western Digital HDD-met a Gigabyte P35 DS4es lapom. A 2 DVD írót látja mennek is meg minden. Mit hova dugjak? hogy jumperoljam? ( +van egy 160as hitachi de az ATA-s, azt is látja) választ előre thx :)

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#5043) Thunderzolee válasza liksoft (#5041) üzenetére

Hát, ez nem túl jó hír... :(

Most mit csináljak 250 giga divxes filmem lett oda.... :O

Hol lehet sírni? :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5044) liksoft válasza Thunderzolee (#5043) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt. Gyűjtögetés újra indul. Be lehetne szervezni a havert is !!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5045) kem válasza liksoft (#5040) üzenetére


kem
addikt

hiába hűtöm, 69fok úgyí is:S
Persze tapintásra 30°Ckörül van.

Köszi!

(#5046) liksoft válasza kem (#5045) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor az érzékelő nem korrekt. Ez van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5047) demars


demars
addikt

Hello mindenkinek!
Tegnap vittem vissza gariba a 250Gb os samsung vinyómat boltba! 4 hónapot bírt ki! Az előző hitachi is így járt! Egyik napról a másikra kattogott, meg a fej folyamatosan pozícionált, majd a végén nem látta a gép. Mobile rack ben sem látta! Milyen vinyót vegyek, illetve milyet érdemes venni ha azt akarja az ember, hogy legalább 1-2 évet elketyeregjen...???
Ma szinte mindenhol a samsungot ajánlják a boltosok, de a fórumok többségében, negatívan írnak a samsung vinyókról. Mi az igazság?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5048) Imco válasza demars (#5047) üzenetére


Imco
őstag

Hi!
Tipikusan ilyen bajaim voltak amikor a tápom döglödött!
Már néhányszor leirtam itt! A lényeg, hogy táphiba miatt 4-5 garis
cserém volt, 6-7 honapon belül. Nem hittem, de a tápcsere megoldotta!
Azóta WD 320 Raid editionnal /Lemez modelszám,WDC WD3200YS-01PGB0/
nyomulok! Nincsenek egy évesek,
207 és 191 nap üzem idővel! Eddig hibátlan, ezért merem ajánlani!
Igaz 10-15% drágább, viszont ha jó helyen veszed 5év gari van hozzá!!!

Üdv! Imco

(#5049) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Valaki írja meg legyenszíves, hogy mi a rendes bekötés a vinyonál. Az a gondom, hohy kezd meghallni a 80Gb-osom, és mielőtt végképp kidülne, vettem egy 160Gb-osat. Erre fel is raktam az uj XP-t, de mikor berakom a másikat, /a régit/ , nem látja. Elkezdtem a jamper-t csesztetni, ugy volt, hogy látta, de azt irta, hogy formázzam a lemezt. De azt nem akarom, mert először még le kellene menteni az adatokat rola. Meg az is érdekes, hogy vagy teljessen nem látja, vagy ugy látja, hogy csak 1 particio van , pedig 3 felé van osztva. A kérdésem az, /mert gondolom ez bekötési probléma/, hogy mi a normális bekötés? mire kell figyelni? A primary, és a secondary az mindegy, hogy melyik legyen? a jampernél mire kell törekedni?
Tudom, hogy sok a kérdés, de szeretném megtanulni, ha máskor is ilyen lesz.Köszönöm.

(#5050) Imco válasza kovaripeti (#5049) üzenetére


Imco
őstag

Hi!

A standard megoldás: Primary-Kábelvége> rendszervinyó-master
Primary-kábelközepe> 2.vinyó-slave
Secondary-kábelvége> DVD író
Secondary-kábelközepe> DVD-rom
Ezen lehet vitázni pl. a röptébe copy sebbessége miatt, de müködőképes az tuti!
Biosba kijelölni honnan induljon a rendszer! -gondolom még 2 van.
A HW-ról nem irsz! Lehet hogy nincs vinyó választási lehetőséged,
ezért akadhat ha 2 xp van. Megfelelő-jó kábel választás. Nem mindegy melyik fele van az alaplapba dugva!
Hirtelen ennyi!
Bár hogy a 3-ból 1 particiót lát az - a leirás alapján- egyébként nem indokolt!
Szerintem... :)

200. HSZ-m :))

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.