Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38001) pjen válasza mpeti3 (#38000) üzenetére


pjen
félisten

Nekem eddigha ilyen volt,egyre nehezebben indult,aztán nem találta a meghajtót,később már akkor sem indult a win ha nem rajta volt a rendszer,le kellett húzni...aztán kuka. :((

(#38002) ubyegon2 válasza Glaz-dozfhut (#37998) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Windows alatt akkor nem is érdemes próbálkozni egyenként?

Nincs azzal semmi gond, csak említetted, hogy körülményes kiszedegetni a HDD- ket, így javasoltam egy alternatív megoldást, ami nem jár semmilyen plusz telepítéssel.
Ezt az egyenkénti vizsgálatot nem értem, a tesztelő program egyenként vizsgálja meg a HDD- t, függetlenül attól, hogy a gépben van még másik 5 belőle! :)

Nem értek az alaplapokhoz, de Linux telepítéseknél ki kell kapcsolni UEFI- s lapoknál a secure boot opciót, hogy ez live módban is szükséges- e, nem tudom, mivel ekkor csak a memóriából fut a Linux. Teljesen veszélytelen kipróbálni egyébként, csak letöltöd az iso- t pen- re írod és bootolsz róla, kiderül, ha nem akarja a lapod.

[ Szerkesztve ]

(#38003) Glaz-dozfhut válasza ubyegon2 (#38002) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Értem. Köszi a választ ismét! Amiatt voltam bizonytalan, hogy esetleg a meglévő fájlrendszerrel nem tud mit kezdeni a windows hiába rakom át. A kivétel nem volt lehetetlen, csak ha a válasz nemleges, akkor nem kezdek neki a kiműtésének. (6 vinyó kábelei,FDD, IDE DVD szalagkábelei, 2 VGA, házkábelek és nincs kábelmenedzsment). Az USB-ről bootolás miatt kellett lemondanom a javaslatodról, na meg tartottam attól, hogy megakadok a Linuxal, mint a tar. gz kicsomagolása, futtatása. 1-2 pendrive-mon van egyébként Linux distro, de ez az új alaplap még idegen nekem.
Végül csak kiszedtem 2 lemezt. 100/100 lett kondíció, de rövid időn belül ismét 46 fokra melegedett.
Azért vizsgáltam egyenként, mert van egy szabad Sata portom a ház dokkolóra kötve. Így végre azt is kipróbálhattam.

- Glaz-doz-fhut -

(#38004) ubyegon2 válasza Glaz-dozfhut (#38003) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem kicsit bonyolultnak tűnik, ahogy megoldod, de a végeredmény a lényeg. :)
Ez a 46 fok önmagában még nem vészes, igaz HDD- től is függ(nem említetted milyen tipusúak), hozzáértők szerint 50 fok felé ne menjen a hőfok. Sok melegedő HDD egymás hegyén hátán már megint más téma, ott valamilyen hűtés célszerűnek tűnik.

megakadok a Linuxal, mint a tar. gz kicsomagolása, futtatása
Ha letöltesz egy iso- t és pen- ről futtatod akkor ritkán találkozol tar.gz- vel, persze ha idegenkedsz a live Linuxtól, akkor ne használd. :)

[ Szerkesztve ]

(#38005) qanic válasza Zsivaagoo (#37992) üzenetére


qanic
tag

Úgy néz ki mégsem akkora a baj, mint gondoltam.

Felraktam egy WIN8-at a saját gépemre és kiderült, hogy a két 4TB-s HDD-nek és a két acronis mentésnek nincs semmi baja (vissza is állítottam) csak a WIN7 nem látta őket USB-n keresztül. Szóval a továbbiakban "csak" az utolsó 1 hetes munkám megmentése a tét az SSD-ről.

A WIN8 felajánlja a javítást, de nem megy és másik rendszer mellé bedugva az SSD-t megpróbálja beolvasni és akkor úgy belassít mindent, hogy gyakorlatilag lefagy a gép.

Meg lehet azt oldani, hogy ne kezdje el beolvasni és úgy valamilyen javító programmal rámenni?
Ha egy bootolható telepítőről felültelepítem az eredeti WIN8-at egy újjal, akkor megmaradnak az egyéb fájljaim rajta? Nem tudom melyik megoldás lenne a célszerűbb.

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#38006) regass777


regass777
csendes tag

Kedves fórumtársak.
A problémám a következő.
Van egy 1Tb-os Caviar Blackem. A biosos partricionálást elszámoltam, azthittem C meghajtónak elég lesz 30 giga..tévedtem. Az lenne a kérdésem, hogy van e olyan program, vagy valami megoldás arra, hogy a D meghajtóból amin jelenleg van 598Gb szabad, tudnék-e lemezterületet átcsalni a C meghajtóra, hogy azon ne 30 gb legyen a maximális szabad méret. Mindezt anélkül szeretném, hogy mind2 meghajtón adatvesztés történne.

(#38007) pjen válasza regass777 (#38006) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Saját gép,kezelés,lemez kezelés,jobb klikk a merevlemezen és értelemszerűen változtatod a méretet.Jó még a partíció magiszter és pár egyéb progi. :)

(#38008) regass777 válasza pjen (#38007) üzenetére


regass777
csendes tag

Sajnos az első megoldás csak Kötet zsugorítást tesz lehetővé, kötet kiterjesztést nem. Így ez nem megoldható.

(#38009) pjen válasza regass777 (#38008) üzenetére


pjen
félisten

Ha az egyiket zsugorítod a másik nő,vagy vagy hozzá lehet csapni,particionálni...rég csináltam már.

(#38010) regass777 válasza pjen (#38009) üzenetére


regass777
csendes tag

Sikerült a D meghajtóból kicsippantanom 20 gb-ot, viszont a rendszerpartricióhoz még mindíg nem engedi hozzá csatolni..kezd dühíteni..

(#38011) pjen válasza regass777 (#38010) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem megy a partició manager ingyenesen fent van a szovtver bázison,azt is ki próbálhatod.

(#38012) regass777 válasza pjen (#38011) üzenetére


regass777
csendes tag

úgy látom, erre nincs mód hogy én ezt rendszer futás alatt véghez vigyem..hiába próbálkozok sehogy sem engedi a d meghajtótól elcsipett +20 gigát a c-hez tenni..letöltöttem azt a programot is amit mondtál, hál istennek csak nem magyar az sem nemtudok azon se eligazodni, de sztem ott se megoldható am se..vehetek új vinyót hogy adatvesztés nélkül variálhassam a partriciót...istenem

(#38013) MoP_FX 57 válasza regass777 (#38012) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Egy képet be tudnál tenni a jelenlegi állapotról a lemezkezelőben?

(#38014) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

H all!

Mióta új gépem lett, szarakszik a régi vinyó. 3 napos a gép, a kezdetektől csinálja. A régi gépben semmi baja nem volt, de mihelyst felment a windows és használni kezdtem a gépet, gyakran észreveszem, hogy ha a régi vinyóhoz akarok hozzáférni, baja van...Van új vinyó is, az megy rendesen.

Sata2-es samsung, sata 3-ba kötve (mivel nincs a lapon 2-es port). Bármikor, ha hozzá akarok férni, legyen az egy asztalon lévő parancsikon, ami onnan indít vmit, vagy egy program, ami fájlt nyit meg és az utolsót arról a vinyóról nyitotam meg és ugye ilyenkor visszatölti azt a helyet vagy csak simán ráklikkelek, már érezni, hogy "baj lesz".

Megáll minden egy pillanatra, a vinyó nem csinál semmit. Ha rányomok az egyik partíciójára, akkor belemegy, látom, hogy üres az egész, majd 1 - 1-,5mp múlva hallom, hogy csinál vmit és megy tovább rendesen. Nyekken egyet. És rohadtul zavar a nyekkenés, meg, hogy előtte annyit gondolkozik. Lesz baja? V csinálja nyugodtan?

(#38015) regass777 válasza MoP_FX 57 (#38013) üzenetére


regass777
csendes tag

Parancsolj. De sztem nem sokra megyünk vele..istenem miért nincs ilyenkor a polcon legalább egy 500gb-s vinyó...

(#38016) MoP_FX 57 válasza regass777 (#38015) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az a probléma, hogy nem közvetlenül jobbra van. Ezért a lemezkezelő nem fogja tudni beolvasztani.
Ezzel viszont menni fog: [link]

(#38017) regass777 válasza MoP_FX 57 (#38016) üzenetére


regass777
csendes tag

Hát vagy így sem...nem tudom én már...

http://kepfeltoltes.hu/140713/asdasd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#38018) MoP_FX 57 válasza regass777 (#38017) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem merge, hanem resize és a csúszkával beállítod.

(#38019) regass777 válasza MoP_FX 57 (#38018) üzenetére


regass777
csendes tag

Köszönöm szépen megoldódott..rájöttem menet közbe hogy mivel mit csinál. Köszönöm a segítségeteket, és a kitartást!

(#38020) dyoxika


dyoxika
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Adott egy laptop 2,5" 320GB Samsung winchester. Hol tud róla bootolni, hol nem. Amikor nem tud, akkor a BIOS-ban nem is látszik. 2 dolgot próbáltam: 1; Laptop kikapcsolva, majd újra be. 2; winchester ki - majd be"szereltem". Mind a két opció után újra tudott bootolni.
Ez a hol jó, hol nem jó hiba lehetőség nem túlzottan jó...Egy HP 550-ből lett mentve, ott soha sem látta a bios, ill windows telepítésnél sem. 100/100-as jelenleg is.
Elromlik rövid időn belül? Vagy mi lehet a megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#38021) Saltwater válasza dyoxika (#38020) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Gyenge olvasófej miatt a rendszerterületet nem minden esetben tudja beolvasni, és ezért van hogy hol látja, hol nem. Idővel végképp nem fogja látni. Fontos adatokat egészséges merevlemezre ne bízz, ilyen instabil merevlemezre pedig pláne nem kellene. Manapság fillérekért kapsz hibátlan merevlemezt. A jelenlegit add el (adatmentőnek), és használj stabilan működőt.

https://hdd-adatmentes.hu

(#38022) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Volt korábban egy problémás külső HDD-m. (közben gariban cserélték)

djculture fórumtárs szerint, az is lehetett a gond, hogy nem frissült rajta az adat.

Namost a HDD funkciója nálam továbbra sem változott, csak adatmentésre használom, havonta, kéthavonta egyszer csinálok egy szinkront.

Van-e valami program, lehetőség, amivel át tudom frissíteni a HDD egész felületét (természetesen adatvesztés nélkül), hogy a hiba még egyszer ne forduljon elő? :R

üdv

(#38023) pjen válasza werszomjas (#38022) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem bőven elég,nekem van olyan HDD m amit jó ha egy évben egyszer elő veszek és semmi baja. :)

(#38024) Doky586 válasza werszomjas (#38022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy "chkdsk /f /r" vagy EZ ugyanazt csinálja mint a lassú formázás csak NEM destruktív (=adatvesztéses) módon.. Azaz minden adat alatt frissül a mágnesesség.

[ Szerkesztve ]

(#38025) Bici válasza werszomjas (#38022) üzenetére


Bici
félisten

Én egy 2002-ben félretett Quantum fireball winyót tettem be a gépbe (újraépítettem életem első saját gépét :D) pár hete, és hibátlanul bebootolt róla a Win98, és minden régi játékelmentésem, zeném, stb. megvan. A SMART szerint is hibátlan a winyó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38026) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Ha egy 250-es hdd 98/100-as a Sentinel szerint, mennyire zaccos felrakni rá oprendszert? Nem tudom, hogy megvegyem-e.
Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38027) King Unique válasza V60 (#38026) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy Sentinel SMART screenshot nem ártott volna, illetve mitől 98 % a kondija, hibás / gyenge szektort stb. :F
Nem tudom mennyivel olcsóbb, milyen fajta vinyó, mennyit ment eddig, de oprendszert, fontos adatokat egy ilyenre tenni, mindig kicsit kokckázatos...

(#38028) V60 válasza King Unique (#38027) üzenetére


V60
aktív tag

Szia
Köszi a választ. Egyenlőre ennyit tudok róla:

maxtor 7L250SO
teljesítmény:98%
kondíció:100%
hard disk sentinel-l tesztelve
működési idö : 889nap 8óra 31
becsült hátralevő élettartalom: több mint 935nap
összes indulás/leállás száma :8277

de majd kérek egy képet is.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38029) mekker válasza Kékes525 (#37986) üzenetére


mekker
őstag

1000 köszönet, kipróbálom.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38030) King Unique válasza V60 (#38028) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem, a tulaj még nem küldött HDS screenshotot róla...
Adatok alapján eléggé viseltesnek tűnik, benne van a korban. Régi Maxtor HDD-k egyesek szerint jók voltak, nekem nem volt velük dolgom, de egy ilyet én személy szerint hosszútávra, oprendszer alá nem venném meg :N . Max másodlagos tárolónak, v ha van több gép, valamint biztonsági másolat és nem csak ezen lesznek az adatok.
Lehet aztán más majd mást mond, de nekem ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#38031) Bici válasza V60 (#38028) üzenetére


Bici
félisten

Attól függ, mire akarod használni.

Nekem is van egy hasonló winyóm, de csak régi játékok futtatására használom.
Fontos adatot nem bíznék rá (vagy ha igen, akkor folyamatosan legyen biztonsági másolat belőle), mert bár nem egy tönkremenős típus, de elég sokat ment, az elhasználódása bármikor bekövetkezhet. Lehet, hogy 3 hét múlva, de lehet, hogy még elmegy évekig. Sajna, ez már az adott példánytól függ. Jósolni nem lenne bölcs dolog.
Arra figyelj, ha megveszed, hogy 45 fok fölé ne melegedjen!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38032) V60


V60
aktív tag

King Unique és Bici köszönöm az észrevételeteket. :R Semmi fontos adat nem kerülne rá csak netezésre és játékokra lenne használva. A helyzet, hogy a gépben lévő hdd megnyekkent és most egy 2,5-ös 80 gigás vinyó van benne, ezt váltanám ki vele.Persze igaz, hogy vagy bírja még jó ideig vagy nem ez benne van a pakliban. A sentinel képet felteszem majd így majd kiderül, hogy miért 98-as.
Köszi mégegyszer.

Sziasztok. :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38033) Bici válasza V60 (#38032) üzenetére


Bici
félisten

Ha a teljesítmény 98%-os, akkor nem biztos, hogy meg lehet mondani az okát, de lehet, hogy tévedek.
King Unique kolléga szerintem az állapotra gondolt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38034) Doky586 válasza Bici (#38031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak mellékesen megjegyzem hogy a kondíciója:a 100%...
amiről írtál mind a kondícióra vonatkozik. Az meg hogy az eladónak sata3-as alaplapja van de ezen hdd csak sata2 az a leendő vevőt nem érdekli (ez a teljesítmény).

[ Szerkesztve ]

(#38035) Brabido


Brabido
csendes tag

Sziasztok.

Kaptam 1 leselejtezett Fujitsu MHT2060AT vinyót (2,5, 60GB, PATA). Rákötöttem külsőként a gépemre (Lenovo X220, win7 prof, USB2.0) egy 2,5-3,5 PATA,SATA – USB adapterrel (elég volt csak a kábel, nem kell 220V). Jött az üzi: formázzam, majd amikor ezt választottam, a hibaüzi: nem lehet. És innentől kezdve vége a folyamatnak. Ezt akárhányszor meg tudom csinálni, mindig így indul, és így végződik. Mi lehet a gond?

Amit még tudni lehet:
-Egy Yakumo laptopból lett kivéve (ezzel kaptam meg nemrég), rendesen futott benne, német xp home. Felraktam rá a Sentinelt, 96% kondíciót mutatott, a többire már nem emléxem, azóta kivettem, és a laptop sincs már meg.
-A Lenovora ezzel az USBadapterkábellel szoktam rákötni 1 és 2 TB 3,5 PATA vinyókat, nincs gond.
-A kis Fujitsut szintén ezzel az adapterkábellel kötöttem rá egy HP 15D052SH-ra (win 8.1), és semmi gond nem volt, látta, leformáztam (de nem azért, mert kérte), és használhattam volna. Ezt követően megint az enyémre, megint ugyanaz. Van vmi különbség a két oprendszer között?

Köszönöm előre is a reakciókat.

[ Szerkesztve ]

(#38036) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Van nekem egy 160GB-os IDE kábeles,SAMSUNG HDD-m
A Hard Disk Sentinel szerint az üzemideje tóbb mint 1000nap.
Már egy ideje kattog,(főleg egy nagyot indításnál de eleinte máskor nem kattogott)de ezt figyelembe sem vettem, használtam tovább.
2napja már tapasztaltam azt is hogy,a rá telepített játék,vagy program beszaggat a vinyó bekattog és a gép újraindul.Tegnap,ez már olyan szinten módosult hogy újraindult a gép,bekapcsoltam egy zenét(a zene a másik winchesteremen van) És ha a sajátgépben böngésztem a (rossz) vinyón,a zene eszméletlenül beszaggatott és a böngészés is lassú volt... Ha egy játékkal akartam rajta játszani,az egész szaggatott amíg be nem katoggot és újraindult a gép.Ha újraindult vagy látta,vagy nem.Ez a hiba annyira "felidegesített" hogy kiszedtem a vinyót a gépből,kipucoltam a gépet,cseréltem IDE kábelt és visszatettem mindent.Ekkor a winyó (első indításra) fel sem pörgött,a gép nem látta.2. indításra felpörgött,de a windows betöltése közben elkezdett kattogni és a a rendszer nem töltött be... Ekkor kiszedtem az egészet,leszedtem a tetejét a winyónak rádugtam és láttam hogy az olvasófej(??) tikkel ide-oda és ez okozza a kattogást.Ezután arra az elgondolásra jutottam,hogy mégjobban szétszedem,mert hát én mindenhez értek(f*szt....) Kiszedtem a korongokat,leszedtem azt a házat amiben tikkel a fej,leszedtem a fejet,kis ecsettel kipucoltam ott is mindent(bár sok por nem volt benne) Összerakás után a fej nem tikkelt sehová,a vinyó felpörgött de a fej csak állt középen és ha kézi erővel mozgattam visszaugrott középre.Ahogy elkezdett betölteni a windows a winyó leállt és ennyi...
Kérdésem a következő lenne:
Betudom még valaha indítani ezt a .....-t legalább csak még egyszer,hogy a fontosabb cuccaimat lementsem róla,vagy kuka az egész? (pénzt nem igazán szándékozok rá költeni,csak ha másik kell...) :)

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#38037) pjen válasza RobbeV0201 (#38036) üzenetére


pjen
félisten

Kuka.

(#38038) RobbeV0201 válasza pjen (#38037) üzenetére


RobbeV0201
tag

A fej kicserélésével sem megyek semmire? Kerítek ma rá időt,és hátha beindulna csak egyetlen egy alkalomra...

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#38039) Doky586 válasza RobbeV0201 (#38036) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"leszedtem a tetejét a winyónak....
Kiszedtem a korongokat,leszedtem azt a házat .... ,leszedtem a fejet
"

Porcukorral kellett volna megszórni hogy ne legyen annyira keserű a veszteség.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38040) Lacielvtárs válasza Doky586 (#38039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :R
porcukor?
szerintem méz vagy cukor szirup fog kelleni oda :C
ajánlom ezt is figyelmedbe :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38041) pjen válasza RobbeV0201 (#38038) üzenetére


pjen
félisten

Felesleges kicserélni a fejet,ezzel is kidobhatod. :((

(#38042) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Melyik programot/szoftvert javasoljátok a winyó felületének átvizsgálására? Olyat keresek, ami valóban végigfuttat egy ellenőrzést, nem csak a smart adatokra hagyatkozik. HD Sentinel ellenőrzés funkciója pl mennyire megbízható?

Átfogó, részletes képet szeretnék kapni a winyóim állapotáról (5db), szektorelérési időkről, esetleges hibákról, stb.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38043) Lacielvtárs válasza A_ScHuLcZ (#38042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az aláírásodon, majdnem hanyatt estem a röhögéstől :)
melóhelyemen néztek is mi bajom lett :)

a kérdésedre a választ nem tudom, én HDsentinelt szoktam használni,m bár azt is olvastam hogy az nem igazán megbízható, majd jön valaki és mondd használhatót :)
de az aláírásodon, majdnem besírtam :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38044) MoP_FX 57 válasza A_ScHuLcZ (#38042) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Erre a feladatra a HD Sentinel részletes öntesztje kiválóan alkalmas. Ez igazából a merevlemez-gyártó beépített öndiagnosztikája, tehát nem szoftverspecifikus teszt. (elektronika, mechanika)
Szektorelérési időkre pedig egy felület teszt/olvasási teszt alkalmas.

(#38045) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'pot kivánok!

Érdekes problémám akadt..kaptam 2db 80as Velocit, amiből az egyik hibátlanul teszi a dolgát,a másik viszont elég érdekes..mintha folyamattól függetlenül dolgozna valamin, folyamatos "seekhang" van, míg rá nem tolok valami folyamatot (pl. HDTune full scan, ami éppen fut).
100/100 Sentinel szerint, ugyanakkor fura, hogy terheléstől függetlenül a Teljesítmény fülön 0/0 értékek vannak, tehát nem látszik, hogyha dolgozik..miközben a scan épp most is fut ~100MB/s értékkel :U
Ha nincs rajta mozgás és "seekel", felnyomja a procihasználatot is 10-20% magasságába (Cel430@3G..tesztgép). Minden más vinyóval tünetmentes a gép, ezzel még a boot is röcögősebb, ha rá van kötve a lapra, mert folyamatosan darál.
WTF/help :F

(#38046) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Új alaplap, SATA, AHCI mód. Windows 7 et tennék rá.
Mivel tudok a nullás szektortól gyalulni egy 500Gb os volt XP-s merevlemezt? Valszeg vírus lehetett rajta és format még meghagyhatja a boot szektorban levő vírust.
A faramuci helyzet az, hogy nincs oprendszer, csak az alaplap HDD és Win 7 telepítő ami meg meg problémázik jobbra balra, hogy GPT, meg MBR. Hiába volt a windows 7 telepítőjében törlés, létrehozás. Tehát egy rendes gyalu kellene, de miként?

(#38047) Doky586 válasza xrvman (#38046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Boot-olj be a W7 telepítőlemezről és amikor megjelenik a területi beállítások ablak(nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t.

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X a lemez sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
CLEAN

ezzel töröltél mindent. Csak a törlendő/telepítendő hdd legyen bedugva.

(#38048) xrvman válasza Doky586 (#38047) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm!

(#38049) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy teljesen új WD vinyó csak Ultra-DMA 5-ön megy, míg az összes régi WD vinyóm 6-on? Összefügghet ezzel az, hogy borzasztóan belassul a gép, ha másolok erre a hdd-re?

(#38050) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Van egy ST2000DL003-9VT166 merevlemezem és most próbáltam a katalógus programmal a változtatásokat beolvasni, de rettenetesen lelassult, pedig kevés változás volt a lemezen. Eddig Max 3-4 perc alatt lefutott, most pedig kb. 25 perc alatt. Különösen az olvasás elején volt lassú. A Hard Disk Sentinel 4.5 pro semmi hibát nem jelez ("A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra.")
, a kondíció 100%. A rövid önteszt 2perc 20 másodperc alatt lefutott probléma nélkül.
A katalógus program változatlan és a beállításain sem változtattam.

Mi lehet a gond? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.