Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44001) gxcman válasza Smktrooper (#43997) üzenetére


gxcman
tag

A ~~ 10% tuning tényleg elég kevés....ugye jól értem, hogy akkor sem lesz --stabilabb, jobban tuningolhatóbb--
a pc ha teljes lemez formázást csinálok?
Alaplap BIOS AHCI módba rakva, és új Win 7 felrakva?

(#44002) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

A következő a problémám.: http://imgur.com/aCxw3BL

Egyszerűen nem bírok rájönni, hogy miért nem látja a partíciókat, mikor a BIOS ban kiírja a Winchester teljes nevét. Gép bekapcsolásakor fekete kép, bal fent villogó alsóvonal.

Remélem jó helyre írok, és valaki tud nekem segíteni.

Szép estét!

(#44003) Smktrooper válasza gxcman (#44001) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Én úgy tapasztaltam, hogy az ahci miatt tuning alatt hamarabb fagy a cpu, mint amit bír ide móddal. (konkrétan azt hinném, hogy "meghalt a hdd" jelenséget produkál)

Reboot

(#44004) Smktrooper válasza Mukucs (#44002) üzenetére


Smktrooper
senior tag

3 lehetőséged van:

a: rossz az elektronika
b: elfordult az adatkábel/sérült
c: betáp hiba

Reboot

(#44005) Saltwater válasza Mukucs (#44002) üzenetére


Saltwater
aktív tag

1. Lehet a Windows telepítő nem ismeri a SATA csatolód (nem támogatott)
2. Szar a winchestered. Mit ír ki a BIOS?

https://hdd-adatmentes.hu

(#44006) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szia Saltwater!

Pár hónapos gépről van szó, egyébként mit értesz az alatt, hogy mit ír ki a BIOS?

Egyénként a winchester egy WD BLUE, ha ez számít bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#44007) Mukucs


Mukucs
senior tag

UP:

Közben kiderült, hogy Malwarebytes mélyvizsgálat után jött a fekete képernyő, így valaki többet tudna mondani, hogy mi a megoldás? :F

(#44008) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Fontos segítségre lenne szükségem:

Adott egy ilyen hdd. 1 éves, melyet egy Synology 215j nas-ban használok filmek tárolására megosztására, azonban egy ideje hetente "I/O error occurred to hard disk 2 on NAS" hibákat ír a nas rá, de sem Smart teszt nem mutat hibát sem nincs hibajelenség. Azonban arra gondoltam, hogy nem kockáztatok és inkább kiveszem és a helyére bekerül egy másik.
Kérdésem: ha veszek egy külső rack-et ehhez a nasból kivett hdd-hez azt bátran használhatom doksik, képek trolására úgy hogy lementem rá a szükséges cuccokat és simán elteszem magamnak vagyis nem lesz használatban sem pc-n sem máshol. Nem lesz később a tárolt adatoknak baja a fenti hibája miatt ami a nasban jött elő? Amúgy előtte 3/4 évig rendszer hdd-ként működött egy pc konfigban és nem volt baj vele.

F.K.T.

(#44009) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Meg lehet valahogy nézni, hogy egy adott fájl, a merevlemezen hol helyezkedik el?

Melyik szektorban pontosan?

(#44010) Smktrooper válasza ggg666 (#44009) üzenetére


Smktrooper
senior tag

TERV a.):
HEX editor, meg mátrix szem...
TERV b.):
Szakival egyeztess akinek van teljes verziós programja a témában.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#44011) Smktrooper válasza psg5 (#44008) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A lemez inicializálása után használhatod újra...Windows lemezkezelésben ezt meg tudod csinálni.
(Előtte backupolj le mindent amire szükséged van.)

Reboot

(#44012) Saltwater válasza Mukucs (#44007) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szerintem nincs összefüggés, a Windows telepítőjének látnia kellene a winchestert. Kérdés, hogy a BIOS kiírja-e a winchester teljes modellszámát és kapacitását.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44013) Smktrooper válasza Saltwater (#44012) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Odáig eljutottunk már, hogy valami féreg okozza a problémát, lehet, hogy egy jó öreg MBR vírust szedett össze.

"itt az lehet a probléma hogy több partíció van és mondják hogy újratelepítették de csak c:-t formázták a többi partícióról meg visszatölti magát a trojan. egyébként ha mbr vírus összes partíció törlése mbrwork-el mbr törlése majd visszatöltése újrapartícionálás formázás.'"

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#44014) psg5 válasza Smktrooper (#44011) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

De rendben lehet a hdd, ettől a nas-ban lévő hibától?

Inicializálás teljes formázást jelent ugye?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44015) Smktrooper válasza psg5 (#44014) üzenetére


Smktrooper
senior tag

inicailizálás közben/ után kiderül a hiba ha nem csak fájlrendszerbeli hiba jött létre.

AIDAban folyamatosan nézd a hőfokokat. 80+ foknál már a belső hőmérséklet elérheti a 150 fokot ami már káros.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#44016) psg5 válasza Smktrooper (#44015) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Ezek szerint, ha hiba akkor gari, ha nem akkor mehetnek rá az adatok (bár ekkor akár mehetne is vissza nas-ba hisz csak fájlrendszeri hiba, nem?)

F.K.T.

(#44017) Saltwater válasza Smktrooper (#44013) üzenetére


Saltwater
aktív tag

De hogy tölti vissza magát a többi partícióról, ha telepíteni akarsz egy másik windows-t? A telepítő nem futtat semmit az esetlegesen vírusos hdd-ről. A futáshoz a vírusnak operációs rendszerre van szüksége, a telepítő pedig nem az.
Egyébként meg a telepítéshez nem kell mbr. Szűz vincseszterre is lehet telepíteni, ha látja a meghajtót a telepítő. A kérdés, hogy a telepítő miért nem látja még a merevlemezt sem.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44018) Smktrooper válasza psg5 (#44016) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Bár ezen a szinten szerintem kérd ki # liksoft véleményét is neki ebben több szakmai tapasztalata van.

Reboot

(#44019) Smktrooper válasza Saltwater (#44017) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Most irtam le, hogy mi miatt...az MBR-ben van tárolva a particiós tábla, amit nem tud a telepitő beolvasni...

Reboot

(#44020) MNMLSP válasza SP4C3 (#43986) üzenetére


MNMLSP
csendes tag

@ SP4C3
Sajnos a HD Tune Benchmark már nem megy le. (Read Error - Test Aborted)
A többit amit meg lehet még nézni azt itt eléred: http://www.filedropper.com/hgsttest
Időközben szereztem egy multimétert, úgyhogy megmérem hogy a SATA csatin megfelelők e a feszültségszintek. Próba szerencse alapon. :)
De van egy tippem hogy ennek annyi.
Köszi.

(#44021) SP4C3 válasza MNMLSP (#44020) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez kábel vagy csatlakozó lesz! Lehet lecsúszott menet közben, avagy kontakthiba. :/ Lehet ezért nyírta ki az előzőeket is.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44022) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tartok tőle, hogy a Hard Disk Sentinel-es topik nem a leglátogatottabb, így bemásolom ide, amit oda írtam:

"Mit kell tennem ahhoz, hogy a hálózati meghajtóm megjelenjen a "Kapcsolat nélküli lemezek állapotának betöltése" menüpontban?"

Más szoftverrel is szívesen ellenőrizném a routeremhez csatlakoztatott külső meghajtót, csak a HDsentinel van fent és gondoltam így a legegyszerűbb, csak nem jelenik meg az eszköz a megfelelő helyen..

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#44023) h_eduka


h_eduka
tag

Hello!

Olyan problemam lenne, hogy a kulso hdd-m (WD My Passport 1TB) egyik naprol a masikra lefagyaztja a gepet. Se a TC se semmi aminek koze lenne hozza (beepitett Fajlkezelo) de meg a HDS se indul el vagy lefagy. Ilyenkor mit lehet kezdeni elotte 100/98as volt a kondicio 3 gyenge szektorral,

(#44024) pjen válasza h_eduka (#44023) üzenetére


pjen
félisten

Másik kábel?Esetleg kivenni a házból és megpróbálni anélkül.egy asztali gépben.

(#44025) ggg666 válasza pjen (#44024) üzenetére


ggg666
őstag

Mondjuk adatot nem sokat fog találni rajta.

(#44026) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok! Adódott egy olyan problémám a gépemmel ami megoldásához a segítségetekre lenne szükségem.

A napokban indok nélkül, főleg WIN10-be belépés után, elég durván belassul Lenovo Z500-as laptopom (i5, 8GB-RAM, 1Terabyte HDD)

A jelenség a következő: Feladatkezelőben a merevlemez teljesítménye 100%-on áll, holott folyamatok közül semmi nem indokolja, hogy ennyire ki legyen hajtva, minden kb. 0,1MB/sec-kel dolgozik a winchesteren. Utánaolvastam a fórumon, ráeresztettem a HDD Sentinelt is, a program szerint a merevlemez teljesítménye: 100%, kondíciója pedig: 84%, 26 gyenge szektorral, viszont bad sector nélkül. Windows-os lemezkarbantartón, hibaellenőrzésen túl vagyok, sőt a Bitdefenderrel is lefuttattam rajta egy vírusirtást + optimalizálást, viszont a probléma nem múlt el, igaz kevesebbszer találkozom vele.

Milyen megoldást tudnátok javasolni ami véglegesen megszünteti ezt a gondot?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#44027) pjen válasza ggg666 (#44025) üzenetére


pjen
félisten

sajnos igen,de legalább kiderül mi a rossz.

(#44028) Saltwater válasza Rely04 (#44026) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Másik merevlemez?
A jelenleginek problémája van több szektor kiolvasásával, és szerintem nem lesz jobb.
Ha van biztonsági MÁSOLAT-od, HD Sentinel felület újra inicializálás még segíthet átmenetileg a merevlemezeden.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44029) Saltwater válasza h_eduka (#44023) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha kellenek az adatok róla, keress adatmentő szakembert.
Ha nem kellenek az adatok, próbálj lefuttatni egy teljes formázást, hátha csak azok a szektorok a nehezen olvashatóak, ahol a fájlrendszer adminisztrációs területei vannak.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44030) h_eduka válasza Saltwater (#44029) üzenetére


h_eduka
tag

Esetleg videki (szegedi) szakembert tudsz/tud valaki adatmenteshez?

(#44031) access_denied


access_denied
senior tag

Nem találtam megfelelő topikot, hátha itt célba érek.

Példa, még nem probléma, de az lehet. Adott egy két lemezes Synology NAS. Típus lényeges. Két 1 TB HDD van benne JBOD (nem RAID0) konfigurációban. Fájlok természetesen vannak a diszkeken. Egyik diszk meghibásodik, kérdés, hogy a maradék diszken marad-e használható adat. Tulajdonképpen az a kérdés, hogy egy fájlt JBOD-ban egy vagy két diszken tárol a Synology?

Lehetőleg ne olyan válaszok jöjjenek, hogy RAID0-ban ez, RAID1-ben pedig ez történik, mert az világos. :R

(#44032) pjen válasza access_denied (#44031) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán ismerem,de mi van ha az egyiknek lehúzod a tápját az olyan mintha meghibásodna?

(#44033) liksoft válasza h_eduka (#44030) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44034) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy ~12éves régi gépem XP-vel és PATA hddkkel. Pár éve már nem volt bekapcsolva, de most bekapcsoltam és működik. De szeretném a mágnesességet frissíteni alatta. Erre való a HDSentinel olvas-ír-újraír nem destruktív tesztje. Ez a nem-rendszer hdd-n le is fut, de az XP önmaga alatti hdd-n megtagadja a futást mert azt mondja olyan lemezen nem hajlandó futni amelyiken van \windows könyvtár.

A kérdésem az hogy a rendszervinyón hogy tudok egy olvas-ír-újraír felület-tesztet végezni?
Gandalf Win8PE-ben nem találtam HDS-t, esetleg más programmal?
Ha kell van Hirens bootCD-m és SystemRescueCD-m is, csak a linuxot nemigazán ismerem.

(#44035) SpG


SpG
csendes tag

Sziasztok!

Lányom Lenovo Flex2-15 gépe véletlenszerű/váratlan leállásokat produkál Win10 alatt ('Unexpected Store Exeption' vagy 'Critical Process Died'). A kék halál után próbálna felállni, de nem tud boot-olni (a BIOS-ban nincs jelen a HDD).
Kikapcsolás után normálisan betölti a rendszert és működik a következő 'kék halál'-ig.
A hiba oka feltehetően a merevlemez (500G+8G SSD) elekronikája. Sajnos a típus még ismeretlen tippem szerint Seagate lehet az aranyos (esetleg IBM?).

Már nem garanciális (12 hónap volt, most 18-nál járunk). A tartalom lementését bontás után ismét megpróbáljuk (könyvtárakat próbáltam már lemásolni külső HDD-re, de akkor is eldobta magát aránylag gyorsan, ahogy víruskeresés közben is - érdekes módon a chkdsk nem jelzett lemezhibát, és a lemeztöredezettség <1%).

Ennyiből mit lehet kiókumlálni?

+1 kérdés:

Win 8.1 volt telepítve, de nem adtak vele lemezt. Ha új diszket teszek bele, hogyan lehet "jogtiszta" op.rendszert telepíteni?

SpG

(#44036) Glaz-dozfhut válasza Doky586 (#44034) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Samsung Evo SSd-nél volt a program amit lemezfelület újraírásra használtak, úgynevezett diskfresh. Szerintem nem egy nagy méretű. (nemrég töröltem le) [link] forrás nyomán Talán futtatható mini XP alól. De az oldala szerint, futó rendszer alatt is működik.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#44037) access_denied válasza pjen (#44032) üzenetére


access_denied
senior tag

Az pont olyan, csak most ezt nem szeretném letesztelni. Igaz, hogy olyan adatok vannak rajta melyek pótolhatóak, de túl sok és túl sokáig tartana ez a művelet.

(#44038) -FLY->


-FLY->
őstag

Az normális, hogy a pár hónapos WD RED 2TB felpörgés közben, ad egy kattanó hangot, idáig nem tűnt fel. Parkolásból ilyen hangja van a fejnek, ha újra működésbe lép?

[ Szerkesztve ]

(#44039) taylor9414


taylor9414
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám. Nem olyan rég szétkaptam a laptopom takarítás céljából. Laptopom: Hp envy m6 (i5, 8gb ram, amd vidikari) Amikor raktam össze, észrevettem egy kis mini pcie csatlakozót a wifi modul mellett. Gondoltam magamban, hogy veszek bele akkor egy kis msata-s ssd-t. Ezt már azelőtt is terveztem, csak az odd helyére. Na meg is jött az ssd Samsung 850 evo msata 120gb. Szépen beletettem, de amikor a lemezkezelőben inicializálni akarta az új jövevényt, hiába adtam meg GPT formátumot, MBR-t ír ki meg valami "nemsikerült" üzenetet. Na jó mondom sebaj, majd a win telepítő elintézi, mivel OS-t artam működtetni róla. De neki sem sikerült formáznia, és emellett különféle hibaüzeneteket dobált ki nekem. Azóta nagyon sok mindent próbáltam, változtatgattam a formátumát, volt amikor sikerült gpt-re váltani de olyankor össze állt 32mb-ba. Ha ezt akartam formázni akkor 99%-nál kiírta hog ynem sikerült és átrakta RAW-ba. Nem értem, hogy miért. De volt olyan is hogy ha sokat próbálgattam, akkor kidobta és még az eszközkezelőben sem láttam. Ilyenkor újraindítottam a rendszert akkor már látta. Már egyszer vissza vittem a boltba az ssd-t kicserélték nekem, mert az hittem hogy azzal van a baj, de most az új is ugyan azt csinálja. Tudnátok valami mondani rá. Nagyon megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#44040) SpG válasza taylor9414 (#44039) üzenetére


SpG
csendes tag

A gépkönyv (http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03935332) szerint:

Solid state drive (Intel models only):
Description Spare part number
Solid state drive 24-GB 727598-001
Solid state drive 128-GB 727514-001

Úgy tűnik se a gyártó se a kapacitás nam egyezik. Talán ezért?

SpG

(#44041) taylor9414


taylor9414
csendes tag

Ez lenne a gépkönyve (http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03694820)

Az egy másik ilyen jelzésű laptop. (nem valami kreatívak a hp-nál :D) Itt alapból úgy írja hogy az én konfigomnak tartalmaznia kellett volna egy 32gb-os ssd-t. Az intel IRST sofware miatt. Ez elvileg valami gyorsítót csinál belőle és akkor az úgy jó lesz nekem.

De (http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-Upgrade-Questions/msata-ssd-on-HP-ENVY-M6-1125DX/td-p/5228351) itt a hivatalos fórumon meg azt írták, hogy nyugodtan rakhatok bele nagyobbat is. De mégsem bírja kezelni. Ezért nem értem hogy felismeri az eszközt, egy-két dolgot tud is vele csinálni. De adatot már nem tud rá másolni, leformázni azt, vagy partíciót létrehozni, mintha le lenne blokkolva, vagy nem tudom.

(#44042) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy 3tb-s segate hdd-m,sajnos már nem 100%-os.Ettől függetlenül rendesen írható,olvasható,formázható.

Filmeket tárolok rajta,azonban lejátszás közben időnként megáll egy pillanatra majd szétesett képpel folytatja a lejátszást.Pár másodperc után helyreáll a kép viszont kis idő múlva megint ez történik.

Mi lehet a jelenség oka és van-e valami megoldás rá?

Üdv:Viktor

(#44043) SP4C3 válasza Viktoár (#44042) üzenetére


SP4C3
veterán

uhh.

Lehet atdobdta PIO mobe-ba :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44044) Viktoár válasza SP4C3 (#44043) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem tudom,de ha megírod miről készítsek képet akkor szivesen megcsinálom. :)

Üdv:Viktor

(#44045) gixxxerke


gixxxerke
újonc

Sziasztok!

Van nekem egy Transcend TS64GPSD330 SSD-m! Itt vásároltam hardveraprón, újonnan, gyári csomagolásban, de sajnos tönkrement. Számlát nem kaptam róla! Gyártói garancia van még rá: [link]
Az lenne a kérdésem hogy miként lehetne ezt garanciában kicseréltetni?
Köszi. :Y

Üdv.: gixxxerke

Mindenkinek alanyi joga, hogy hülye legyen és sokan élnek is vele!

(#44046) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A HTPC-met tervezem, és a merevlemezek ügyében lenne kérdésem. :)

Úgy tervezem, egy SSHD-ről menne a rendszer, erről kerülnének folyamatosan osztásra az általam kedvelt Linux disztrók minden mennyiségben, valamint erről futtatnék aktuális média fájlokat is.

Az archiválni kívánt állományokat az SSHD mellett, NAS HDD-ken tárolnám (kezdetben 1db 3TB-ost terveztem, aztán majd folyamatosan bővíteném), ezekhez csak hetente néhányszor nyúlnék, viszont maga a rendszer, az naponta akár 10+ órát is futna.

A probléma itt kezdődik: a lehető leghosszabb élettartam, legjobb tartósság elérése érdekében szeretném, ha a NAS HDD-k a lehető legkevesebbszer pörögnének fel, kerülnének használatra. Ezt hogyan tudom elérni, egy rendszeren belül? Vagy ne aggódjak emiatt?

Gondoltam arra is, hogy külső RACK-et használok (pl. Raidsonic Icy Box, Sharkoon Raid Box/Station), de ezek elég drágák, és úgy tudom, van amelyiknél megfelelően formázni kell a HDD-t a behelyezés előtt - mivel adatokat tárolnék rajtuk, ezért ez szóba sem jöhet.

Belső, 5.25-ös helyre szerelhető hot-swap dokkolóra is gondoltam, amivel 3-4 HDD-t is be lehet rakni a gépbe, ilyet azonban HTPC-be balyosan lehetne elhelyezni.

Szóval Ti mit gondoltok erről, mit ajánlanátok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44047) kmisi99


kmisi99
addikt

Mi lehet a baja a laptop merevlemezemnek? Egy Hitachi 300GB os 7mm es HDD ről van szó. 100/100 as, 200 nap futamidővel. Naponta olyan 5x "klattyan" egyet az olvasófej Talán kicsit fémes hang is van. Nem szép hang, de maga a gépem szinte full passzív szóval csak a HDD hallatszódik lehet azért tűnik fel ennyire. , szóval mikor először meghallottam tudtam, hogy ez nem rendeltetés szerű. Kb 1 hete kezdődhetett. Lehet csak leparkol a fej, de a HDS szerint 100/100 as a HDD. Mit tudnék még ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#44048) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Van egy WD5000AAKX HDD-m nem sok üzemidővel. A tegnapi nap egy rossz Sata kábel következtében a HDSentinel azt írja hogy 347x adódott adatátviteli probléma. Ezt a kábelt kicseréltem.

Mit tudok tenni hogy a HDSentinel mostmár ne írja ezt ki hanem azt megint hogy hibátlan a HDD állapota?

Köszi előre. :R

Smoke some weed nigga!

(#44049) kmisi99 válasza Wiz Khalifa (#44048) üzenetére


kmisi99
addikt

A "főoldalon" van egy újratesztelés gomb, azt próbáld meg.

(#44050) Wiz Khalifa válasza kmisi99 (#44049) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt megnyomtam de nem változott semmi.

Meg az szerintem amúgy túróst nem ér. Egyik HDD-nél akár mikor nyomtam azt a gombot a kondíció mindig csökkent a HDD-nél. Megnyomtam 10x pl akkor 10%-ot csökkent. A vége az lett hogy 100/0 de azóta is köszöni jól van. :)

Szóval azt az újratesztelést nem nézem semmibe.

De amúgy ha netán az érték benne marad nem zavar mert tudom hogy tökéletes és kész. Csak zavar egy picit mindig az ilyen... :DDD

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.