Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44551) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani, hogy egy WD Red 3GB (3,5") leálljon, ha nem használom? HDsentinel szerint se állt még le egyszer sem, sőt, a parkolás se működik, a load/unload is 1-en van, pedig már 20 perce nem használom. Windowsban 1 percre állítottam a merevlemez kikapcsolását, de nem megy.

Köszi szépen, ha valakinek lenne ötlete :)

(#44552) Doky586 válasza skyli (#44551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hardwer biztonságos eltávolítása menüben próbáld leválasztani, utána hátha leáll, ha nem akkor lehúzod a tápját is... (egyébként pont a HDS kérdezgeti, emiatt nem áll le)

[ Szerkesztve ]

(#44553) sajog159 válasza tpeter77 (#44511) üzenetére


sajog159
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, aki tanácsot adott gépház hűtő ventillátort illetően. :R

Végül is úgy megvan a megoldás, amivel kb. 10C-al lement a winchester hőfoka. Gondoltam leírom pár mondatban.

Vettem 1db 8cm-es olcsó, viszonylag halk ventillátort. Ezt beraktam táp alá, a hátsó falra, kifelé fújva. Így már kézzel is érzékelhető lett a táp- és az új ventillátorok együttes szívóhatása. Leragasztottam a ház oldalfal-lemez hátsó részen lévő perforált nyílásokat, így a házon belül a légáramlás elölről-->hátra irányba „kényszerült” és átment a winchesterek közötti térben. Ezzel megúsztam az első slim vetni beszerelését, ami az én gépház konstrukciónál nem lenne egyszerű és plusz költség is, persze. Az világos, hogy a fentiek messze nem univerzális megoldás, de az én esetemben működő és költséghatékonynak bizonyult.

Az eredmény jó látható az alábbi rajzon (az napi max hőfok). Három napja, 2016.06.02-án szereltem be a ventit és a HDD hőfok most már tartósan sem megy fel 35C fölé.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#44554) tpeter77 válasza sajog159 (#44553) üzenetére


tpeter77
addikt

szuper! :)

(#44555) Glaz-dozfhut válasza skyli (#44551) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van még egy ilyen HotSwap nevezetű program, amit 2012-ig fejlesztettek. [link] Azt nem tudom lehet-e vele újraindítani ugyanazt a merevlemezt.
Viszont egy másik hasonló program HDD Scan 3.3 amiben van "spin down" funkció és nem választja le a lemezt.

- Glaz-doz-fhut -

(#44556) skyli válasza Glaz-dozfhut (#44555) üzenetére


skyli
senior tag

A hddscan tudja spindown-olni, de automatikusan sajna nem. Ezután ha hozzáférek egy fájlhoz, felpörög és működik. A Hotswap is kikapcsolja, de le is választja. Sajna egyik sem automatikus :/ Próbálkoztam még most ezzel a hdparm windowsos programjával, de az valahogy nem csinál semmit se.

(#44557) Glaz-dozfhut válasza skyli (#44556) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A HDD Scan-ban van parancssoros funkció, vagy mi. Lényeg, hogy *.bat fájlokat lehet létrehozni vele, amiket már lehet ütemezni. Igaz ami igaz, én nem tudtam megoldani a helyes működését, de az egyéb hiányosságomból is adódhat.

- Glaz-doz-fhut -

(#44558) skyli válasza Glaz-dozfhut (#44557) üzenetére


skyli
senior tag

Wow mégis sikerült hdparm-al :)) csak annyi a lényeg, hogy nem a bat filet kell elindítani, hanem a shortcutot :) ezt meg most asszem be kell tenni valahogy hogy a gép alvó mód után is csinálja ne csak bekapcsolás után, de így már szuper :) végre csend van :) Az is lehet, hogy baj volt, hogy a speedfan figyelte a hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

(#44559) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

2013-ban vásároltam egy WD10EZEX HDD-t, az alábbi gond(?) van vele:
Időnként sípoló hangot ad ki magából, ilyenkor HDSentinelben ellenőrizve a "Raw read error rate" 1-el növekszik. Ezt kb. 1 éves korában kezdte, ritkán jelentkezik a dolog, most áll 13-on az érték, tehát azóta kb. ennyiszer fordult elő a probléma. Sentinel amúgy 100/100-asnak írja, nem tudom van-e okom aggódni, persze fontos dolgokról van mentés, de mekkora esély van rá, hogy egyik nap megadja magát? Mennyire vészes ez a hiba?

Köszi.

(#44560) tpeter77 válasza tpeter77 (#44530) üzenetére


tpeter77
addikt

pénteken megkaptam az új HDD-t, ugyanolyan Seagate Barracuda ST500
és ez teljesen jó, halk is, és jól működik. Nagyszámok törvénye alapján kifogtam egy hibásat, de ez amit másodjára küldtek, ez jó.

Ezt csak azért mondom hogy aki nemrég WD vinyóból véletlen kifogott vett egy hibásat, nem kell elfordulnia a márkától.

(#44561) SP4C3 válasza tpeter77 (#44560) üzenetére


SP4C3
veterán

Gratula! :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44562) SP4C3 válasza Fernet (#44559) üzenetére


SP4C3
veterán

Kábelek csatlakozásait ellenőrizd, ha garis, akkor cseréltesd. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44563) Fernet válasza SP4C3 (#44562) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, megnézem a kábeleket, csak mivel ritkán jelentkezik a probléma nem fogom egyből tudni, hogy ez volt-e a gond. :)

Nem garis már, három éves. Amúgy ha az volna cserélnék? Sentinelben 100%-os és szinte biztos nem produkálná a jelenséget ha ránéznének.

(#44564) Edorn


Edorn
aktív tag

Jóideje tele van az eseménykezelőm ilyen üzenetekkel:
"Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort0."
Megy ilyenekkel:
"A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 0 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000023) 0x3c7efa8 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet."

A jelenség pedig az, hogy használom a gépet, és egyszer csak megdermed minden, max csak az egeret tudom mozgatni, de van hogy még azt sem. Ha YouTube zenét hallgatok éppen, akkor a zene megy tovább a háttérben, de ha pl vlc-n nézek filmet, akkor az is megáll. Majd pár másodperc (gyakran 10-20 másodperc is eltelik) után megy minden tovább, mintha semmi sem történt volna... A jelenség egyre gyakoribb, van hogy féltucatszor is előfordul egy nap során, vagy még többször... (ja, játék során sosem fordul elő, pedig van hogy több órát játszok a gépet igencsak terhelő játékokkal [TotalWar sorozat, AC sorozat])

Most win10 van a gépen, előtte win7 volt és már akkor is előfordult 1-2 alakalommal emlékeim szerint. (win7 eredeti volt és frissítéssel ment fel a win10 rá)

Check-disk nem mutatott problémát.

Alábbi képen a kijelölt partíció "Helyreállítási partíció"-ként van feltüntetve... Az mi lenne? Nem rémlik, hogy találkoztam volna már vele... (450MB)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#44565) tpeter77 válasza SP4C3 (#44561) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz, de miért kellett ehhez gratulálni? hogy nem fordultam el a Seagate-től?

(#44566) SP4C3 válasza tpeter77 (#44565) üzenetére


SP4C3
veterán

Ahhoz, hogy kicserélték.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44567) tpeter77 válasza SP4C3 (#44566) üzenetére


tpeter77
addikt

muszáj volt, a lemez 10%-ig használható blokkokat tartalmazott, az afeletti részt a teszt programok is átugrották.

(#44568) espeke


espeke
tag

Sziasztok,

Mi lehet a problémám?

Egy Hp Elite 8000 Miditorony gépbe beleraktam, a videokártyát, amit vettem hozzá. Ami HD 7750.

A driver telepítése is vagy 15 percbe telt, most bent a kártya, de folyamatosan megy a HDD (Diskcheckup nevű progi szerint % Disk Write szinte mindig 100%). Gondoltam, valami gixere lehet a HP géppel, de egyébként a kártya tökéletesen megy. Egy nagyobb játék telepítese 20 perc szoktt lenni, most 1 óra 40 (!) perc.

A gép speckói:

C2D E7500 @ 2.83 MhZ, 4 giga RAM, vinyón és dvd-n kívül nincs más kötve a tápra.
Gondoltam az lehet a ludas a folyamatos vinyó-menésért, mert 320wattos HP márkájú, a 12-es ágon meg 16+14A -e van megosztva Fő és CPU között, szóval a kártya a 55W Tdp-vel nem okozhat(na) gondot (?). Mégse tudok mire gondolni.

A vicc az egészbe az, hogy videokártya nélkül is ugyanezt a tünetet produkálni, magyarul simán az alaplapira kötve is.

Driverek a vga-hoz: Az Ati legújabb drivere, majd le is uninstalláltam szépen egy erre alkalmas 3d geekses progival, hogy oké legyen. Gyári lemezzel is felment a driver, a régi catalyst hozzá, ugyanis ez van.

Na, most mit javasolnátok erre?

Videokártya előtt nem volt ilyen para. Windows search off, satöbbi. ??

Köszi, Értékelek minden egyes segítséget. Táp para?

ui: sajnos hasonlo gond volt előtte, hogy egy fujitsu siemens sff géppel, sokaig azthittem csak a vinyó régi, de ott elszált a sata vezérlő. Amugy ha így van mi a lopikulától romolhatna el? Üdv és KÖSZI

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#44569) férfiállat válasza Saltwater (#44429) üzenetére


férfiállat
tag


ez már gari kategória:D?
7 óra tesztelés után

[ Szerkesztve ]

(#44570) tpeter77 válasza férfiállat (#44569) üzenetére


tpeter77
addikt

Teszteld le ezzel, ez pár perc alatt végez.
HD Tune Pro 5.60 aztán töltsd fel a képet.

Mutatom az én vinyóm milyen volt, a képeket látva mondtam, h ne szórakozzunk, küldjenek újat a futárral én meg visszaküldöm a rosszat. Belementek.

(#44571) férfiállat válasza tpeter77 (#44570) üzenetére


férfiállat
tag

elküldtem nekik a képet amit felraktam röviden és tömören annyit írt vissza, hogy juttassam el hozzájuk a hdd-t
azért számomra az is érdekes hogy még 2016-ban én gondoskodjak arról hogy eljusson hozzájuk a cucc, mikor már mindenki futárgaranciát használ.
Am Oázis Computer

[ Szerkesztve ]

(#44572) Oetker


Oetker
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, van egy régi hdd-m (samsung sp2504c), és van neki egy megsérült része, ami el volt különítve (8mb) hogy ne lehessen használni, én meg összeformáztam véletlen :W , a merevlemez többi részével. Milyen programmal tudom újra leválasztani azt a részt? ha lehetséges

(#44573) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Venni készülök egy új HDD-t. Hogyan érdemes letesztelni? Lehet az első lépés egy jó alapos formázás? (Nem a gyorsított változata.) Ha ki akar múlni, inkább akkor tegye, mint adattal megrakva. Aztán, ha ezt túlélte, a HDS összes tesztje kell? Valami más inkább?

(#44574) SP4C3 válasza C. s. (#44573) üzenetére


SP4C3
veterán

Surface test, és azt követően lassú format, majd smart adatok megtekintése. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44575) C. s. válasza SP4C3 (#44574) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Akkor visszaveszek a paranoiából! :)

(#44576) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Notebookomban úgy néz ki kezdi megadni magát a hdd. Elkezdett befagyogatni a rendszer, gondoltam csak annyi lesz, hogy ideje újrarakni, de ez sem segített. Sokszor rendszer telepítéskor is behalt, vagy nem látta őt, vagy formázni se tudtam. Az egyik telepítést 1óra után megszakítottam, mert 6százaléknál tartott.
Kérdésem az lenne, van-e olyan progi, amivel megpróbálhatom gatyába rázni, vagy amikor már ilyen szinten vacakol, érdemesebb cserélni? Köszönöm

(#44577) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi all!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy vinyóm (Seagate 2Tb), ami 22%-os kondícióval rendelkezik a HdSentinel szerint. A vinyó alig egy éves, ezért hitetlenkedtem, majd lefuttattam rajta a SeaTools nevű programot, de ott az összes teszt hibátlanul lefutott. Most ilyenkor mit tudok tenni? Tegyek egyáltalán valamit?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44578) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Van nálam egy Hitachi Travelstar Z7K320 típusú HDD. Sajnos meg se nyikkan. Vajon elektronika cserével visszahozható? :R

(#44579) liksoft válasza KaiotEch (#44578) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Feltételezésem szerint letapadt. "Házi" módszerekkel a felület sérül, ha az adatok kellenek, szakemberhez vidd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44580) Doky586 válasza KaiotEch (#44578) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges cserélni. Ilyen zenedobozban tudod még használni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44581) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy van egy kb. 2,5 éves WD My book 2TB HDD-m (WD Green), tele adatokkal, melynél még talán február vége felé a HDS szerint a kondíció lecsökkent 77%-ra (18 hibás szektor és 5 gyenge, melyek a tartalékterületre lettek áthelyezve), azóta gond nélkül működött, ritkán volt használva.

Ma rádugtam a gépre, először gond nélkül felismerte, a HDS szerint továbbra is 77% a kondíció, újabb hiba nincs, viszont a tartalmát nem tudom megnyitni, "fatal drive error" hibát dob a Windóz. Most fug a WD lifeguard diagnostics,, közben nagyokat kattan. Mi a franc lett vele? Kb. 2-3 hete volt utóljára használva, akkor nem volt semmi gond. Besz@rt végleg? Vagy vmi ötlet esetleg? Szakemberhez nem viszem, nem éri meg. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44582) junior11 válasza junior11 (#44581) üzenetére


junior11
veterán

A helyzet továbbra is változatlan. A WD lifeguard diagnostics vagy a HDS tesztjei elindulnak de lefutni nem tudnak végig, nem fejeződnek be, le kell őket állítanom. A HDS smart adatai szerint továbbra is 77% a kondíció, semmi gond vele, pedig van. Van, mikor a lemezt konkrétan My Book néven ismeri fel a gép, akkor beugrik a tartalma is (mappák), de már megnyitni semmit sem tudok - ilyenkor "Data error - Cyclic redundancy check" hibát dob. A másik, mikor nem felismeri a lemezt a gép, de csak mint "disc F" jelenik meg, a teljes méretét és a tartalmát sem tudja megjeleníteni, ilyenkor a "fatal drive error" ugrik elő, s leválasztani sem lehet, csak ha kihúzom... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44583) King Unique válasza junior11 (#44582) üzenetére


King Unique
titán

A korábbiak alapján sejthető volt, hogy idővel romlani fog az állapota és a benne lévő HDD sem éppen a megbízhatóságáról híres... Ha nincs rajta semmi fontos adat, akkor nem érdemes vele vesződni. Ha van, az cikis...viszont már korábban is mondtam, hogy mentsél le róla mindent, mert így nem egy életbiztosítás ez a drive. Adatmentő szakemberhez kellene elvinni, ő inkább tudna vele mit kezdeni. Ha nem akarod, akkor esetleg rá lehet nézni a szokásos adatmentő programokkal, már ha lefutnak egyáltalán hiba nélkül. Vagy live Linux alól is meg lehetne próbálni hozzáférni a tartalmához. A blogomban találsz egy friss cikket a használatához. De nagyon nem érdemes nyúzni, mert vsz még problémásabb lesz!
A HDD-t akár ki lehetne venni belőle és SATA-ra kötni, viszont ez az a típus, ha jól tudom, amelyiknél hardveres titkosítás van. Tehát ez megint bekavarhat.

Amúgy van neki saját tesztprogramja is [link], illetve, ha korábbi modell, akkor a SmartWare-ben is benne van a diagnosztika. De felesleges lefuttatni, mert vsz az is hibát dobna, kifagyna stb.

[ Szerkesztve ]

(#44584) junior11 válasza King Unique (#44583) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, hát a HDS szerint továbbra is minden OK, viszont még a rövid önteszt sem fut le, úgyhogy akkor mégsem. A HD Tune Pro-t próbáltam még, az error scan damaged blocks volt egy rakás.

Amúgy most ismét ráköttem, s egy csapásra elindult, beolvasta a tartalmát a mappáknak, most a HD Tune Pro is a scan alatt már nem jelez hibás blokkokat, nem értem én ezt...

S ránéztem a progival a belső HDD-re is (mely az ODD-ben van a notiban a DVD helyett), s itt is jelez vmit (megjegyzem, ez az érték a HDS-ben is szerepel, ugyanennyi, de ott zöld pipa van mellette) - ez gond?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44585) King Unique válasza junior11 (#44584) üzenetére


King Unique
titán

A S.M.A.R.T. alapján egyértelműen látszik, hogy vannak rajta hibák. Illetve lehet a külső rack terén sem ok minden (USB kábel, csatlakozás, tápegység stb.), de utóbbi úgy derülne ki, ha kivennéd belőle a HDD-t és SATA-n néznéd meg az állapotát. De ott meg a hardveres titkosítás okozhat problémát. Ha most jól működik, akkor addig kéne lementeni az adatokat róla, amíg lehet.

ST1000LM024 merevlemezem nekem is van, de annál az attribútum értéke = 0. A HDS oda is írja szöveges magyarázatban, hogy mi okozhatja a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#44586) junior11 válasza King Unique (#44585) üzenetére


junior11
veterán

Igen, vannak hibák, viszont ezeket jelezte már február vége fele is, nem gyarapodtak tovább azóta, azért is furcsálom, hogy ma mi a baja... De gondolom a hibás szektorok miatt van. Hát lementeni a tartalma nagy részét a belsőre nem tudom, mert alig van rajta hely, csak max. a másik külső My Book-ra, melyet nemrég vettem. Megpróbálom, ha lesz rá időm, minél hamarább.

Ami a belső Seagate-Samsung HDD-t illeti, igen, olvastam a HDS-ben, hogy mi okozhatja a hibát, ha az adott érték emelkedik, viszont ott is 403 van nekem, s a progi továbbra is zöld pipát rak mellé "rendben van", csak a HD Tune Pro jelzi figyelmeztetésként, ezért is kérdem, hogy ez gond-e most...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44587) King Unique válasza junior11 (#44586) üzenetére


King Unique
titán

Az adatmentést jó lenni pedig megoldani, amíg lehet. A M8 HDD-vel kapcsolatban nyilván aggodalomra ad okot minden, a megszokottól eltérő érték. Viszont, hogy ez mikor okoz tényleges hibát, az megint más dolog.

(#44588) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy Apple Time capsule. kb 4-5 éves. 2TB vinyóval. Egyszercsak a gépem nem tudott csatlakozni a vinyóhoz. Kivettem, gondoltam 4-5 éves WD Green folyamatosan használva tönkremehet. vettem bele egy WD 3TB Red HDD-t, és azt ugyanúgy nem látja. Sőt vettem egy nas-t éb beletettem ott se semmi. Formázás közben lefagy. Elvittem máshoz aki ért ezekhez és a probléma ugyanaz. Elkezdi formázni azt lefagy. valószínű a Time Capsule tett vele valamit. lehetséges ez? Illetve mit lehetne tenni? Vagy kuka?

köszi.

(#44589) junior11 válasza King Unique (#44587) üzenetére


junior11
veterán

Na megy a mentés nagyban, csak többször megállok inkább, mert egy idő után mind2 My Book eléri a 42-44°C-ot, utánna várok kb. 20-25 percet s folytatom. Holnap, ha sikerül, be is tudom fejezni, már ha ismét gond nélkül fog működni a "haldokló" 2TB-os Book... Remélem a 3TB-ossal nagyobb szerencsém lesz, mint ezzel...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44590) Vertigo18 válasza junior11 (#44589) üzenetére


Vertigo18
addikt

És miért baj az általad említett hőfok? Egyáltalán nem nevezhető károsnak a 42-44 fok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44591) junior11 válasza Vertigo18 (#44590) üzenetére


junior11
veterán

Tudom, hogy az még ok, feljebb is engedem kb. olyan 48°-ig, csak inkább vigyázok, hogy bírja ki gond nélkül, amíg átmásolom az adatokat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44592) King Unique válasza junior11 (#44589) üzenetére


King Unique
titán

Általában 45°C-ig elmegy, de 50°C fölé ne menjen. Illetve nyilván megint más ilyen téren a rövid / hosszú távú használat és terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#44593) junior11 válasza King Unique (#44592) üzenetére


junior11
veterán

Persze, tudom, 45° fölé amúgy is nagyon ritkán szoktam engedni, bármelyikről is legyen szó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44594) zolee1984


zolee1984
senior tag

Van egy 1 tb-os wd green winyóm
Elment az áram formázás közben
Azóta az olvasási-írási sebesség kb. 0
Ha beformáznám akkor kb. 20000 szektort formáz be és onnantól nem lehet a gépet használni mert az is csiga lassú lesz tőle
Lehet ezzel valamit kezdeni
Firmwaret lehet javítani vagy fejet kalibrálni ilyesmi?
A hd sentinel nem jelez hibát

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#44595) Málni


Málni
csendes tag

Meghibásodott a Samsung-Seagate M3 külső merevlemezem, ha rádugom a gépre, akkor van egy nagyon kicsi csipogó hangja kb. 10mp-ig, aztán abbahagyja és nem történik semmi, led az világít. Vajon ezt lehet még javítani, mi lehet a baja?
Kb 200-300 giga cucc van rajta, de engem már ez sem érdekel, tehát nem a lementés a fontos, én használni szeretném újra a merevlemezt...

Amúgy még garanciális, visszavittem az üzletbe, de mivel felnyitásra utaló nyomok vannak a külső műanyag borításon, ezért feltételesen vették csak át tőlem, és küldték fel Pestre a beszállítóhoz, viszont azok nem vették át ez miatt a merevlemezt, így visszakaptam hibásan majdnem 2 hónap várakozás után...
Ezután írtam a Samsungnak emailt (csatoltam mellé számlát, jótállást, és hogy miért vonták meg a garimat a boltban), a válaszra szintén vártam több hetet, és ma írták, hogy már nem hozzájuk tartozik ("a Samsung eladta a merevlemez üzletágat és a jótállási kötelezettséget a Seagate társaságnak"), hanem a Seagatehez, és azok már bevizsgálták a hdd-t ("A készüléket a fentieknek megfelelően a Seagate vizsgálta be, a panaszolt hibát azonban nem tapasztalta, az hibátlannak bizonyult, ezt követően küldte vissza"), de nem állapítottak meg hibát:D :Y :W :N
Ebben az esetben bezárult a kör és nem tudok máshova fordulni ezzel? Seagatenek van magyar képviselete v mit csináljak? :((
Ja még ezt is írták az email végén: "A fentiek miatt sajnos nem tudunk Önnek segítséget nyújtani, mivel a Seagate nem fogadja be javításra a készüléket."

[ Szerkesztve ]

(#44596) King Unique válasza Málni (#44595) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nemrég volt egy hasonló eset, ott a letapadt olvasófej okozta a problémát. Halkan "pityetni / csipogni" akkor is szokott, ha nem tud felpörögni pl. az elégtelen USB tápellátás miatt. Ha a tied sem pörög fel és nem utóbbi okozza a problémát, akkor esélyes, hogy letapadt. Az pedig szívás...

A Samsungot a Seagate már korábban felvásárolta. Garanciális ügyekben tehát utóbbinál lehet érdeklődni, de elsődlegesen eleve a vásárlás helyén, az adott boltnál célszerű. Az viszont evidens, hogy egy ilyen terméknek, ha valaki otthon felnyitja a burkolatát, illetve szétszedi, akkor ugrik a garancia. Ha csak erre utaló nyomok vannak, akkor is már problémázhatnak miatta. Amúgy meg totál felesleges volt, mert ezeknél eleve integrált USB aljzat van, így a HDD-t nem lehet másik külső ház / gép SATA portjára csatlakoztatni.

Adatmentő szakemberhez kell elvinni, ha fontosak a rajta lévő adatok + Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik. Ha az adatok nem fontosak, akkor garanciális csere híján nem érdemes javíttatni, mert többe kerülne, mint amennyiért egy újat vennél.

[ Szerkesztve ]

(#44597) Málni válasza King Unique (#44596) üzenetére


Málni
csendes tag

:(( Köszi a választ!

(#44598) Doky586 válasza King Unique (#44596) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a panaszolt hibát azonban nem tapasztalta, az hibátlannak bizonyult, ezt követően küldte vissza"), de nem állapítottak meg hibát..."

Azért megnézhetnéd újra, hátha azóta újra működik, pl másik gépben, csak nálad van tápellátási probléma.

(#44599) King Unique válasza Doky586 (#44598) üzenetére


King Unique
titán

Ezt én is felvetettem, hogy felpörög-e egyáltalán, tápellátás rendben van-e, de ezekre nem válaszolt a kérdező, pedig fontos lett volna. Utóbbi is nyilván csak USB 2.0 portban lehet probléma, illetve, ha PC, akkor a hátlapi USB portokban is ki kéne próbálni.

(#44600) Doky586 válasza King Unique (#44599) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs nem neked ment..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.