Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) potyec


potyec
tag

Sziasztok !
Furcsa kérdéssel fordulok hozzátok :) Hogyan tudok egy HDD-t kinyiffantani úgy hogy az kívülről ne látszódjon róla ?! :)

(#17002) EkSYS válasza potyec (#17001) üzenetére


EkSYS
senior tag

valóban furcsa...szerintem ha működés közben "mesterséges" földrengést szimulálsz annak nem hiszem hogy örülne.
de ha 3 napon belül vagy vidd vissza..
ha nem akkor garancia--jótállás, szavatosság ilyesmik

Eki - az eredeti

(#17003) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek

Már írtam itt egyszer hogy vettem 2 hónapja egy 500 gb-os satas vinyót.
Ide-s a gépem sajnos így átalakítókábellel használom.
Ami miatt napi szinten legalább egyszer lefagy a gép.
Sajnos a gyakori újraindítások miatt ma reggel azt írta a hdd sentinel hogy a kondíció 97%-os 4 hibás szektorral ami át lett helyezve.
2 kérdésem van.
Az egyik hogy a hdd regenerator használatán kívül van más javítási lehetőség?
Másik mivel hogy jótállási időn belül vagyok és majd idővel el kell vinnem a szervízbe ott mit mondjak mi történt vele?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17004) potyec válasza EkSYS (#17002) üzenetére


potyec
tag

az ok nem az hogy vissza akarom vinni :) történt egy eset kamera előtt munkatársnőmmel amit szeretném ha nem derülne ki :) ciki lenne nekem is és neki is :))

(#17005) liksoft válasza mirci18 (#17003) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Egyáltalán tudod a HDD regenerátor mit csinál? Hogyan csinálja?

Ha át lett helyezve, akkor azzal semmi gondod, tartalék területről megoldotta a drive, tökéletesen működőképes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17006) EkSYS válasza potyec (#17004) üzenetére


EkSYS
senior tag

- mesterséges földrengés
- disznó nagy elektromágnes
- meg azt hiszem rövidzárral is próbálkozhatsz a tápján

Eki - az eredeti

(#17007) mirci18 válasza liksoft (#17005) üzenetére


mirci18
addikt

Igen tudom előző vinyómat is próbáltam vele javítani csak azon nem 4 bad sector volt hanem 2300 valahány darab.

Egyenlőre még jó mert áthelyezte a hdd sentinel a tartalék részbe de ha 2 hónap alatt ennyit romlott az állapota akkor sanszos hogy újat kell vennem ezért kérdeztem mit mondjak bent a szervízben hátha kicserélik újra mert bőven a garancia időben vagyok még.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17008) szki


szki
őstag

Lányom gépében a hdd nagyon lelassult a sok gyenge szektor miatt. Milyen programmal lehetne a C, azaz rendszermeghajtóból egy olyan "isoszerű" fájlt csinálni, amit később vissza lehetne írni egy másik hdd-re, és ott is rendszerpartíciónak érzékelné?

[ Szerkesztve ]

(#17009) EkSYS válasza szki (#17008) üzenetére


EkSYS
senior tag

hello

nekem erre az acronis truimage bevallt

Eki - az eredeti

(#17010) liksoft válasza mirci18 (#17007) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a Sentinel program cseréli, hanem a drive belső SMART programja. Garanciára vonatkozó hivatalos álláspont meg a Sentinel fő ablakában minden hiba esetén le van írva. Nem célszerű megpróbálni űberelni, mert a kereskedők ugranak rá!

Célszerű lenne a Sentinel honlapján a SMART részt elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17011) mirci18 válasza liksoft (#17010) üzenetére


mirci18
addikt

Rendben akkor ehhez a vinyóhoz nem nyúlok semmiképp.

Átolvastam az általad javasolt SMART részt.

Van egy másik hibás vinyóm mint írtam utoljára azon 2300 fölötti bad sector volt.
Ezzel csak kisérletezni szeretnék hogy mennyire tudom megjavítani.

Tudtok jobb bad sector javító programot a HDD regeneratornál?

Sajnos akkor ahogy látom egy út lessz ami választható.

Irány a szervíz ha az idő ott lessz és ha nem adnak helyette újat akkor venni kell egy ide csatlakozású merevlemezt dupla áron.

Egyébként szervízben azt ki tudják deríteni valahogy hogy lett e a vinyó valamilyen programmal buherálva?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17012) liksoft válasza mirci18 (#17011) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legtöbb program a SMART-ot kényszeríti a javításra. Így a Sentinel írástesztje is jó erre a feladatra.

Ha elmondod. Vagy rajta hagyod a drive-on. Esetleg firmware update-nál annak verzióját figyelve.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17013) Juditkowwy válasza potyec (#17001) üzenetére


Juditkowwy
csendes tag

a "mesterséges földrengéssel" vigyázz, mert a garancia nem vonatkozik a nem rendeltetésszerű használatra, és a belső mechanikus hibát észrevehetik. A túlfesz jobb ötlet (főleg ha nyáron játszod meg, amikor sok a villámlás)
üdv. :)

[ Szerkesztve ]

(#17014) szki válasza EkSYS (#17009) üzenetére


szki
őstag

Kösz!
Sector-by-sector csináltam a rendszer particíóról mentést egy adattárolós hdd-mre. De több szektort nem tudott kiolvasni az Acronis True Image. Azok "ignore"-t kaptak. Na majd ha lesz új rendszer hdd, akkor kíváncsi leszek mit tud visszaadni...

(#17015) Imco válasza Juditkowwy (#17013) üzenetére


Imco
őstag

Láttál már villám sújtotta elektronikát?

Én nem, mert porrá égett! :)
Egyébként az sem gari! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#17016) liksoft válasza Imco (#17015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha valaki "kufircol" akkor miért nem óvatosan teszi? Ha meg gariztatni szeretné az meg nem rongálás? Az nem büntetendő? A biztonsági felvétel megsemmisítése az micsoda? És ha nem kufirc volt, hanem a mackó kirámolása?

Szerintem az ilyent mindenki oldja meg maga.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17017) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Mit lehet kezdeni kishazánkban számla/garanciapapír nélküli, de adott gyártónál szériaszám alapján garis hibás HDD-vel?

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#17018) Imco válasza Goatman (#17017) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem semmit, ha nem találod meg a forgalmazót.
Olyat még nem hallottam hogy maxtor gyárba postázva küldenek egy másikat.
Komolyan érdekel ha sikerül valahogy.

Üdv! Imco

(#17019) EkSYS válasza szki (#17014) üzenetére


EkSYS
senior tag

szia!
nem tudom kell-e igazán az a sector by sector opció

Eki - az eredeti

(#17020) moonguru válasza Goatman (#17017) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Pár éve WD esetén könnyű volt a dolog ha Budapesten laktál!

Elsétáltál a Hangár utcába és oda adtad a portásnak! :)

Most már megfelelő csomagolásban (a gyártó oldalán le van írva), saját posta költségeden el kell küldened a gyártó kijelölt telephelyére!

Amennyiben elfogadják gyári hibának, akkor egy felújított vagy új, a méretével megegyező vagy nagyobb HDD-t küldenek ingyen vissza!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#17021) liksoft válasza moonguru (#17020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

És függ attól is, hogy nagykereskedelmi vonalon milyen régióba szállította eredetileg. Európa, Ázsia, Amerika, ... Ugyanis csak onnan fogadja vissza. Legalábbis a legtöbb gyártó követi ezt. Így ha a tengeren túl vásároltunk valamit, nehéz helyzetbe kerülhetünk. De ha olcsóbb volt a kereskedelmi láncban kintről és nem a gyártótól beszerezni, és itthon vettük, de nem tudjuk érvényesíteni a kereskedőn a garanciát, ugyanígy járhatunk.

Sajnos az érvényes garancián kívül a régiót is célszerű figyelni a honlapon az ellenőrzés során.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17022) galóca18 válasza EkSYS (#17000) üzenetére


galóca18
tag

Akkor jó, remélem tényleg az. Köszi a választ!

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#17023) galóca18 válasza galóca18 (#16998) üzenetére


galóca18
tag

Valaki?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#17024) liksoft válasza galóca18 (#17023) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem ha a biztosítékkal ellátott részt szeretnéd használni, akkor tovább kéne osztani. Rövid kábelű elosztót tegyél a zavarszűrősbe, így több eszköz is élvezi a védelmet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17025) Pablo


Pablo
csendes tag

Sziasztok szakik,

régi gépemből csináltam úja gépet, megtartottam régi winyókat is háttértárnak, és vettem egy 1 TB Western Digital 32Mb SATA2 WD Green Power hdd-t, erre került a win7 és a progik is általában. Eddig minden telepített program rendben van rajta.

A jelenség:
- egy jó nagy ISO fájlt (~7GB) kiRARtam régi winyóról (SATA az is) az újra. Nem jelzett hibát.
- Daemon tools mount, és install.
- Az install hibát jelzett, hogy nem tudja olvasni stb, leállt a telepítés.
- Újra kiRAR, majd újra, most is hibát jelzett, de máshol. :W

A kitömörítést először totalcommanderből csináltam, majd winrar-ral. 4-5 próbát tettem, majd végül a régi winyóra nyomtam az isot fájlt, onnan telepítettem és csont nélkül ment minden. Túl gyors lenne az új hdd? :DDD Nem hinném..

Ezzel kapcsolatban egy megjegyzésem még: miután összeraktam a gépet és elkezdtem telepíteni a Win7-et, akkor azt mondtam, hogy format új vinyó és azt 1 perc alatt megcsinálta. Ezt nem pont értem, mivel réggeben az 500GB lemezeket is jó hosszan kellett formázni. Vmi pre-formatted cucc ez, vagy fast-format van a Win7 telepítőben?

Tudom, kicsit sántít, hogy jó topicba írok-e, de nem látom, hogy szoftver hiba lenne... :U

Akine van ötlete, vagy tapasztalata, megköszönöm :R :R

(#17026) EkSYS válasza Pablo (#17025) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Gondolom a "gyorsformázás" be volt kapcsolva.
az hogy egy rar kicsomagolása hibás, illetve a hdd hibásan olvas lehet memória probléma is vagy sérült adatkábel
Azt próbáltad hogy a gépedbe a régi hdd-t lekapcsolod és csak az újjal megy? Akkor is csinál hibákat?

Eki - az eredeti

(#17027) Pablo válasza EkSYS (#17026) üzenetére


Pablo
csendes tag

EkSYS, új vinyón esetén van gyorsformázás? 2-3 éve vettem utoljára vinyót, akkor simán végigvártam mire végigkúszott
.
A "HDD hibásan olvas, kábelhiba, memória hiba" - ezen a vinyón van a Win, az Program Files és még néhány apróság, de eddig semmi sem nyávogott. Igazad van, ez mind lehet gond, bár minden sata cucc az asus alaplaphoz adott kábellel csatlakozik..

Azé' köszi :R

(#17028) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy ma vettem egy WD5000AAKX-001CA0 vinyót. Sehol sem találtam róla infót, még a gyártó honlapján sem, hogy ez 1db 500-as tányérból áll-e vagy sem? Jó lenne tudni.
A másik kérdés pedig, hogy az adatlapomon található Gigabyte alaplap és a Samsung HD103SJ vinyóm között kompatibilitási gond van. Letöltöttem a Samsung oldaláról a firmware frissítést, ami orvosolja a problémát, de nem tudom, hogy hogyan kell ezt a firmwaret applikálni! Nem tudom, hogy hogy kéne bootolni, ha például pendrivról akarnám csinálni a frissítést, mert ugye ez a firmware csak egy "exe" fájl, ha jól emlékszem, és nem tudom, hogy honnan szerezehtnék mellé boot fájlokat is. Vagy hogyan van ez?

Köszi szépen!

(#17029) EkSYS válasza Pablo (#17027) üzenetére


EkSYS
senior tag

érdekes..
az nem számít hogy az alaplaphoz kapott kábelt használod attól az még lehet sérült. Szerintem egy próbát megér hogy kicseréled, bár ahogy írod eddig minden okés volt akkor :F . Phüü...
Szerintem ez valami egyszerű kis butaság lesz amire senki sem gondolna. Ha nincsenek hardverrombadöntö tünetek akkor valami kapcsoló beállítás ilyesmi lehet.
Érdekelne hogy mi lesz/volt...írjál majd vissza...nekem most így több ötletem távból nincsen.

Eki - az eredeti

(#17030) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Ez lenne a gondom: [link]

Röviden: Kipukkant egy kondi a 320-as Hitachi HDD-m elektronikáján, a képen látszik is melyik. Azt az infókat kaptam, hogy ez egy lényegtelen kis valami, cserélhető is könnyen. Én a logika elve alapján arra gondoltam, hogy keresek hozzá elektronikát, de nem igazán hiszem, hogy fogok találni, mivel ez nem az az elterjedt típus.

Más valaki azt mondta, hogy az elektronika csere nem oldaná meg a dolgot és hogy valószínű más is tönkrement benne. Szóval az lenne a kérdésem, hogy életre lehet-e ezt kelteni valahogy vagy adjam fel és ne is próbálkozzak vele?

Üdv.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17031) Imco válasza The DJ (#17030) üzenetére


Imco
őstag

Várd meg Liksoftot holnap. Ő biztos látott-javított már ilyet.
Nem sok esélyt látok a javításra, illetve ha sikerülne akkor a javítás közel HDD árban lesz.
Ha az adat nem kell róla akkor nyugodjék békében, ha igen...
Na akkor is várd meg Liksoftot! ;)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17032) galóca18 válasza liksoft (#17024) üzenetére


galóca18
tag

Nem tudom, melyiket szeretném használni. Azt, amelyik jobban megfelel a célnak, és csak sejtem, hogy a biztosítékos lenne az, de megerősítésre várok. És a biztosíték nélküli milyen eszközök esetén előnyösebb? Nekem semmit nem mondanak az amperok és a wattok.

Én is gondoltam elosztóra, de a leírásában az áll, hogy nem szabad. Igaz, hogy az egész cucc együttvéve sincs a közelében a terhelhetősége maximumának, ezért nem értem, miért tiltják mindenképp.
Rövid alatt mit értesz? Mert van egy másfél-két méteres, bár abba is csak 3 fér, nekem meg legalább 6 kéne. Akkor talán a modem mehet a bizt. nélkülibe. Az úgyis a neteseké. :B És van egy 5 méteres 6 hellyel.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#17033) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Valaki help!

Vettem egy coolink sub3a5 mobil rack-et és tettem bele egy hitachi 160 gb-s vinyót.Windows 7 felismeri de nem teszi bele a Számítógépbe és nem tudom megnyitni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17034) liksoft válasza Gergosz2 (#17033) üzenetére


liksoft
nagyúr

A számítógépbe Neked kell betenned. Ajánlott csavar és húzójának használata!

:P

Particionáltad? Formáztad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17035) liksoft válasza galóca18 (#17032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg egy 20cm-es 6-os elosztó. Lehet hosszabb is a kábel, csak abból eléggé hamar "Laokoon" lesz. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17036) Gergosz2 válasza liksoft (#17034) üzenetére


Gergosz2
veterán

haha ezt a poént máshol is elsütötték.

Na már van neki jele(G:).
mOST MEG NEM TUDJA FORMÁZNI LOL!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17037) Gergosz2


Gergosz2
veterán

problémát megoldottam de azért köszi a helpet.
Mégsem ment olyan simány mint ahogy a kézikönyv írta de megvan az a lényeg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17038) moonguru válasza liksoft (#17021) üzenetére


moonguru
őstag

Természetesen én ezt megteszem! :)

Monitor Guru!

(#17039) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

valaki tud nekem ajánlani olyat, hogy gumi csavarokkal rögzített HDD, mert már olvastam ilyet vagy hasonlót.

ilyet hol lehet kapni?

(#17040) Neoteric


Neoteric
addikt

Sziasztok

Vettem nemrég használtan egy WD 640GB-os Passport-ot, amit leformáztam NTFS-el.
Elkezdtem rá másolgatni a filmjeimet és rendesen másolt is 35mb/s-es sebességgel.
Aztán egyszer csak elkezdett kattogni pár másodpercenként a vinyó és a másolási sebesség lecsökkent 5-6mb/s-re, mi több így a rámásolt cucc hibás lett, mert nézés közben egy adott pillanatnál megáll a kép és leáll a cucc.
Eddig HD Sentinel szerint 100/100%os volt, ma viszont a kondíciója már csak 99%-os. Azt mondja van egy hibás szektor.
A vinyó 18napot és 21 órát ment.
Tök mind1 mit másolok rá, kattog.
Tegnap késő délután leformáztam megint, aztán akkor egy darabig szépen vitte fel rá a cuccokat, este kikapcsoltam, ma reggel meg be, hogy folytatom a másolgatást, és megint elkezdett kattogni.

Mi lehet a probléma szerintetek? És lehet-e orvosolni valahogy? Fontos lenne! Köszi :R

PSN: ne0teric_sAN

(#17041) Neoteric válasza Neoteric (#17040) üzenetére


Neoteric
addikt

Már 2 hibás szektor.. :Y

PSN: ne0teric_sAN

(#17042) Imco válasza Neoteric (#17040) üzenetére


Imco
őstag

A szokásos, táp és kábelek ellenőrzése, wd gyári progi futtatása.
Esetleg mások gépben ue a vizsgálatok.
Ha nincs változás, az exitus megállapítása.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17043) Imco válasza kungzi (#17039) üzenetére


Imco
őstag

Itt linkelt valaki valami szuper beépítő keretet 5,25 helyre. Jól is nézett ki, csak drága volt.
Egyébként a csavar simán kevés mert a 3,5 helyen hozzáér a házhoz is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17044) Neoteric válasza Imco (#17042) üzenetére


Neoteric
addikt

Tápja nincs, USBről kapja a kraftot. Azt kihúztam, bedugtam.
WDSmartWare-t futtatom, h Complete Drive Test, elkezdi tölteni, aztán kis idő múlva kiírja, hogy ERROR.
HD Tune PRO-val néztem Benchmarkot, rámegyek a read-re, majd start, aztán ott egyből kiírja, hogy "Read Error, test aborted.

Mellesleg már 3 hibás szektor van.

Exitus? Azt kifejtenéd bővebben, h micsoda légyszi?

PSN: ne0teric_sAN

(#17045) Imco válasza Neoteric (#17044) üzenetére


Imco
őstag

Nem akartam durva lennei! :)

Elkerülte a figyelmem hogy passport.
Probáld hátsó usb-ről, vagy másik komoly tápos gépbe, y tápkábellel /ha nem olyan/.
Elvileg lehet táphiba is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17046) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Teljesítmény: 100%
kondi: 0% -> Meghibásodás várható

"Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 1458 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

"1,Raw Read Error Rate,51,1,1,Meghibásodás várható,1624,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,196,196,OK (Mindig rendben),1458,0,Engedélyezve"

Ez gariztatható így?

Előre is köszi :R

(#17047) Neoteric válasza Imco (#17045) üzenetére


Neoteric
addikt

Hátsó USBre ráraktam, most másol rendesen 30-al és nem kattog.
De azért nem kiabálom el.. :)) Köszi a tippet :R

Abból van hátrányom, hogy van rajta 3 hibás szektor vagy az még nem oszt nem szoroz?

PSN: ne0teric_sAN

(#17048) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Van egy Samsung F3-as HDD-m.
500GB-s és tárolásra használom. Egy CM Elite 335-ös házban van. Van mellete egy 250GB-s Seagate HDD az nagyon csendben dolgozik azon van a Win7. Viszont a Samsung HDD menet közben szétakarja szedni a házat úgy rezegteti nagyon nekiáll néha forogni. Van erre valami megoldás? Esetleg a HDD gagyi? Gondoljátlkok hogy a késöbbiekben egy drágább ház mondjuk egy CM 690 II-ben ez a HDD nem fog rezegni?

Nagyon zavar mert direkt úgy vana gép összerakva hogy ne legyen nagyon hangja. ( Passzív VGA , szilikonos házhűtők... STB)

(#17049) mahoni


mahoni
tag

Sziasztok,
Van egy Maxell 500 gb külső usb-s vinyóm és mikor fel szeretnék másolni egy 4 gb feletti fájlt akkor azt írja hogy megtelt a winyó:) és még van vagy 440 gb hely rajt! bármi kisebb felmegy, de semmi nem ami 4 gb felett van... 1080p filmek...

42

(#17050) Neoteric válasza mahoni (#17049) üzenetére


Neoteric
addikt

Nem lehet, hogy FAT-be lett megformázva?
Formázd meg NTFS-sel.

theboobaq: Nekem egy CM 690 házam van és ilyen műanyag tálcaszerű HDD keretbe vannak a vinyók. Nem gumis, szal nem tompít semmit. Hál isten mondjuk az én vinyóm kussba van, szal nincs is nagyon mit tompítania. Esetleg rakd át másik lukba a zajos vinyót, hátha megszűnik a dolog.

PSN: ne0teric_sAN

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.