Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45701) King Unique válasza sirszevenap (#45698) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétumok jellemzően nincsenek megadva...nem tudni, hogy például a(z):

boot sorrend, egyéb BIOS / UEFI beállítások megfelelőek-e?
HDD hogyan csatlakozik (SATA / USB)?
kábelek, csatlakozás rendben vannak-e?
telepítésnél a HDD csatlakoztatva volt-e?
HDD állapota milyen (HDS)?
adattár lemeznél mivel, hogyan történt a partícionálás?

stb.

Egyébként utóbbi eleve érdekes, mert a kisebb partíciók akkor jönnek létre, ha pl. magát a Windowst telepítjük (UEFI módban) arra a lemezre. Ha csak adattárként akar valaki használni egy HDD-t, akkor utólag Windows alól partícionálva nyilván nem hozza az előbbieket létre rajta.

[ Szerkesztve ]

(#45702) sirszevenap válasza King Unique (#45701) üzenetére


sirszevenap
őstag

• boot sorrend, egyéb BIOS / UEFI beállítások megfelelőek-e? Gyanítom megfelelőek, más hdd-vel nincs gond.
• HDD hogyan csatlakozik (SATA / USB)? SATA, kábel OK.
• kábelek, csatlakozás rendben vannak-e? Rendben. Más HDD-kel nincs gond.
• telepítésnél a HDD csatlakoztatva volt-e? Nem
• HDD állapota milyen (HDS)? Fogalmam sincs, ugyanis nem bootol be vele a gép.
• adattár lemeznél mivel, hogyan történt a partícionálás? A telepítőbe se lép be, ha csatlakoztatva van ez a hdd, tehát...

Második kérdésre köszönöm a választ.

Bankkártyával? Hát persze!

(#45703) King Unique válasza sirszevenap (#45702) üzenetére


King Unique
titán

Ha minden más ok, akkor itt vsz a HDD lesz a gyenge láncszem és az döglődik. Az ilyenkor nemcsak bootolásnál, hanem akár futó rendszernél is bekavarhat. Mondanám, hogy boot után / USB-n csatlakoztatva nézd meg a javasolt programmal az állapotát, de lehet kifagyasztaná a Windowst úgy is. Esetleg egy optikai lemezről / pendrive-ról futtatott HDS DOS / Live Linux működne, de nem biztos.

Aha, tehát a telepítővel akartad partícionálni, azért volt furcsa a dolog. Ilyenkor pl. az alsó opciót választva továbblép a manuális partícionáláshoz. Ott pedig, ha kijelöljük a rendszernek a lemezt, akkor (UEFI módnál) aszem rá is kérdez, hogy létrehozza-e azokat a kisebb partíciókat. Illetve, ha már valaki nem a futó Windows alól akar partícionálni, akkor ennyi erővel akár egy külső programot is bebootolhat pendrive-ról. Amelyek egyébként jóval többet tudnak, mint a beépített eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#45704) Miroku1986


Miroku1986
csendes tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám az 500 gigás WD blue winchesteremmel:

Van egy régebbi alaplapom: Asus P5Q3 Deluxe Wifi.
Vettem tavaly egy ssd-t bootnak (Win 8.1).
Ezért IDE mód helyett AHCI módban üzemelnek a winyók.
Az 500 gigással eddig minden ment, most egyik napról a másikra IDE módba kapcsolt, ami miatt nem tud bebootolni a Win. Ha kikötöm az alaplapról minden pöpec.

Hogyan lehetne rábírni az 500-ast hogy átkapcsoljon AHCI-be?
Van 2 másik winchesterem, azok AHCI-ben működnek.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#45705) duel79 válasza Pinya (#50) üzenetére


duel79
csendes tag

Üdv.
1hónapja adtam le egy HDD-t a képen látható állapotban még több mint 1év gari van rá.
Eddig semmi értesítést nem kaptam, hogy áll a dolog aztán rájuk írtam tegnap és az a válasz jött, hogy a terméket teszt OK jelzéssel kapták vissza fáradjak be érte az üzletbe. :F
Most ilyenkor mi a teendő?

(#45706) subaruwrc válasza duel79 (#45705) üzenetére


subaruwrc
félisten

hova ?

(#45707) duel79 válasza subaruwrc (#45706) üzenetére


duel79
csendes tag

Az üzletbe ahol vettem és ahol leadtam :)

(#45708) subaruwrc válasza duel79 (#45707) üzenetére


subaruwrc
félisten

azt valahogy sejtettem.
konkrétabban?
csak érdekelne hol teszt okéznak egy ilyen hdd.t

(#45709) duel79 válasza subaruwrc (#45708) üzenetére


duel79
csendes tag

Egy Dunaújvárosi üzlet mikor leadtam ők is tesztelték és azt mondták durván bad sectoros és, hogy elküldik valahova és majd azok eldöntik, hogy javítják vagy cserélik de ő szerintük cserélni fogják vagy vissza adják a pénzt ezt mondták akkor. Nem tudom az üzletek hova adják le ezeket gondolom valami hivatalos márkaszervizbe?

(#45710) subaruwrc válasza duel79 (#45709) üzenetére


subaruwrc
félisten

nagykerbe utána meg gyártóhoz.
ne fogadd el hanem csatold ezt a fotót és küldd vissza.
vagy kérd vissza a pénzed.

(#45711) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Olyan ügyben fordulok hozzátok, hogy most 1 hónapja elkezdte azt csinálni a gépem, pontosabban a winchesterem, hogy nagyon felzúg és felpörög, ha böngészővel netezek és tök lassan tölti be a Kedvencekből a kedvenc honlapjaimat.
Mindig felzúg hangosan.
Régen azonnal betöltötte a kedvenceket most meg lassan.
Miért zúg fel a winchester?
Kezd tönkremenni?
Köszi szépen a válaszokat!

(#45712) pvt.peter válasza ZÁEL (#45711) üzenetére


pvt.peter
őstag

rakj fel Hard Disk Sentinel -t és nézd meg, hogy kiír-e vmilyen hibára utaló infót

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45713) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Ma vásároltam egy Kingston ssdnow UV400 120GB ssd-t. első indításnál közölte a gép, hogy S.M.A.R.T. Command Failed. Tovább enged F1 el és ha biosban tiltom a smart ot nem ír hibát induláskor. Új kábellel, másik gépben ugyanez a jelenség. Win7 felment, Sentinel mindent rendben talált, bios frissítve, egyedül a smart dolog bosszant.
Találkozott esetleg valaki ilyen hibával?

(#45714) subaruwrc válasza Thowra123 (#45713) üzenetére


subaruwrc
félisten

corsair neutronnál fordult elő hasonló.
gariba cserélik ha smart hibás.

(#45715) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Üdv. Nem igazán találtam topikot erre, de hátha itt tud valaki valamit.
SSD lehet coil whine-os? Úgy értesültem, hogy igen, bár ez megosztó. Előlről jön a hang, csak ssd van a gépbe. Ha egy Performance testet rányomok a Samsung Magicianba akkro érdekes rögtön abbahagyja, mikor a teszt fut, pedig az meghajtja azért. (Majd ha lefutott rögtön jön a hang megint) És alap helyzetben, vagy akár böngészés közben szüntelenül jön a sípolás. Ha töltés van, dolgozik valamit a gép akkor néha másodpercekre talán abbahagyja, ezért is következtetek ssd-re.

(#45716) SP4C3 válasza Hmmm1 (#45715) üzenetére


SP4C3
veterán

Kiveszed az SSD-t és megtudod, szerintem csak okozhatja, de nem ő rezeg.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45717) subaruwrc válasza Hmmm1 (#45715) üzenetére


subaruwrc
félisten

inkább táp.

(#45718) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

-i5 3330 proci
-GA-B75M-D2V lap
-16 GB Corsair Veng. memoria
-120 GB Kigston SV300S37A SSD (sata3)
-1 TB Hitachi Deskstar SataII HDD (sata2)
-Asus DRW-24B5ST DVD író (sata)
-Sapphire HD 7770 GHZ edition VGA
-Chieftec 500 W smart GPS500A8 táp

Kérdés: Van egy WD5003ABYX-23WERA0 250 GB Sata 3.0 GB vinyo amit be szeretnék rakni. Csak simán rádugom a satára (+ gondolom kell egy molex átalakító mivel a tápon 3 sata kábel van) vagy van más is amit be kell állítanom? A rendszer az SSD-n van szóval ez is csak plusz háttértár lenne. A táp még elbírja gondolom a + meghajtót ?

Továbbá elvileg unlockolható a 250 GB os HDD + 250 GB-al =500ra. Ezt hogyan tudom megcsinálni, ha lehetséges egyáltalán?

Kérem a segítségeteket.

Remélem jó helyre írok.

Köszönet! :R

(#45719) Hmmm1 válasza subaruwrc (#45717) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Értem, ma kipróbálom - amit lehet. Csak az a érdeks hogy ha táp akkor mi adja ki elől a hangot, ha a táp hátul van és alul, ez meg előlről jön. Front. Vagy esetleg a rohadt alaplap.on valamelyik kondi. : S Mondjuk akkor is érdekes, hogy van összefüggésben az "adat mozgássa"l stb

(#45720) SP4C3 válasza Elamaas (#45718) üzenetére


SP4C3
veterán

1.) Ugye az SSD-t a sata0/1-es potra dugtad? - Mivel 1 darab SATA III 6.0Gbps-os csati van a lapon, a többi SATA II 3.0Gbps

2.) "Továbbá elvileg unlockolható a 250 GB os HDD + 250 GB-al =500ra. Ezt hogyan tudom megcsinálni, ha lehetséges egyáltalán?" - Ilyenről nem hallottam, szvsz lehetetlen.

3.) Igen, csak simán rádugod a sata adatkábelt, amit a lapon az egyik SATA II portra dugsz és adsz neki tápot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45721) Elamaas válasza SP4C3 (#45720) üzenetére


Elamaas
tag

1. Igen úgy van.

2. Feltöltök egy képet a meghajtóról. IBM címkén az van h 250 GB, de az azonosító alapján 500 GB-ot hoz ki a gugli. Plusz akitől kaptam, azt mondta hogy gyárilag benne van az 500, csak le van korlátozva, ergo unlockolható, nem értek a lovakhoz. Nemtom a képből kiderül-e valami. ??

3. Amint lesz időm összerakom.

(#45722) Elamaas válasza Elamaas (#45721) üzenetére


Elamaas
tag

(#45723) subaruwrc válasza Elamaas (#45721) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D :D
szépen átvert.
vagy 500gb-ot vettél de csak 250gb van belőle formázva.az esetleg lehet.
windows lemezkezelő elárulja neked hogy mennyi is az annyi.

(#45724) Elamaas válasza subaruwrc (#45723) üzenetére


Elamaas
tag

:C Akkor lehet hogy jól jártam ha igaz amit írsz. Este megnézem aztán fény derül mindenre. Könnyen átformázható 500 ra ?

(#45725) pvt.peter válasza Elamaas (#45724) üzenetére


pvt.peter
őstag

Unlockolhato tarhellyel rendelkezo HDD-rol nem hallottam meg.
Biztos vmi "kinai" trukk :DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45726) Bylus


Bylus
újonc

Sziasztok !
Már annyit probálkoztam de nem jutok semmire !
win 10 64 bit pro -feladatkezelőben 100% lemez
őrülten bugos a gép így :\ és csak az utorrent megy :( ..
segítenétek?

(#45727) senzaj válasza Bylus (#45726) üzenetére


senzaj
senior tag

Először tisztíts egyet CCleanerrel, majd virusírtás.
Ha ez is kevés, akkor win ujratelepítés. De majd jönnek az okosabbak és megmondják. ;]

(#45728) Bylus válasza senzaj (#45727) üzenetére


Bylus
újonc

új a gép :D
most frissitett win 10 azóta van ez ..:\
de köszi megprobálom cc-t :D

(#45729) Elamaas válasza subaruwrc (#45723) üzenetére


Elamaas
tag

Na, fényderült mindenre. Szűz volt a vinyo és 250 Gb nem több. Köszi a helpet! :)

(#45730) Bylus válasza Bylus (#45728) üzenetére


Bylus
újonc

nem jó :\
még valaki valami ötlet? mielőtt ujra teszem ? :\

(#45731) Elamaas válasza Bylus (#45730) üzenetére


Elamaas
tag

(#45732) duel79 válasza subaruwrc (#45710) üzenetére


duel79
csendes tag

Hard Disk Sentinelen kívül milyen lemeztesztelő progik vannak még?
Ma megyek vissza az üzletbe felkészülök minden eshetőségre ha esetleg arra akarnának hivatkozni, hogy a Hard Disk Sentinel nem elég a megfelelő teszthez. Ha ugyan olyan állapotú a HDD akkor nem akarom elhozni mert kb. semmire nem merném használni.

(#45733) subaruwrc válasza duel79 (#45732) üzenetére


subaruwrc
félisten

wd-nek van gyári tesztprogramja ( dldiag )

(#45734) Balu15


Balu15
csendes tag

sziasztok!
vásároltam egy samsung g3 station 1 tb külső hdd-t és az lenne vele a problémám, hogy a laptopunkba dugva felismeri semmi gond rögtön tudok rá másolni, viszont a saját asztali pc-be dugva szintén felismeri,de azt írja formáznom kéne, viszont ha rámegyek azt már nem engedélyezi! valakinek nem volt hasonló gondja?köszi

(#45735) Bylus válasza Elamaas (#45731) üzenetére


Bylus
újonc

ezt már próbáltam ! sajna nem segített

(#45736) SP4C3 válasza duel79 (#45732) üzenetére


SP4C3
veterán

HDTune

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45737) Elamaas válasza Bylus (#45735) üzenetére


Elamaas
tag

Feladatkezelőben, ha megnézed a listát, mi pörgeti pontosan ?

(#45738) Bylus


Bylus
újonc

semmi ez a baj..:) az utorrent van megnyitva és ennyi
de csak akkor amikor elinditom a gépet vagy felnyitom ... 5-10 perc után okés :\

(#45739) Bylus válasza Bylus (#45738) üzenetére


Bylus
újonc

de valamikor meg menet közben is csinálja ,nem csak indulás után szóval nem értem mi a gáz

(#45740) subaruwrc válasza Bylus (#45738) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát a utorrent valószínű hogy használja a lemezt.
mondjuk próbáld ki hogy nem indul automatikusan a utorrent,akkor mi történik ..

(#45741) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Furcsa dologgal találtam szemben magam, mondjatok valami okosságot.
Érkezett hozzám egy villámvágott noti, az alaplapja elszállt a LAN porton érkező ménkűtől. A vinyójáról (WD 320GB) le tudtam menteni az adatokat gond nélkül, HDSentinel 100/100-asnak írta, gondoltam megúszta a traumát. Fel akartam használni egy másik notihoz, de szokatlanul lassan, percekig tartott, amíg a telepítő létrehozott rajta egy 100 gigás partíciót, aztán ugyancsak hosszú perceken át formázta le a fennmaradó részt (gyorsformázással). A következő újraindításnál kékhalált dobott a töltőképernyőnél.
Próbaképp beraktam egy másik notiba, újra akartam telepíteni a Windows 7-et, de a telepítés közben 0xC0000005 hibát dobott.

Nyilvánvalóan a HDD volt az oka, mert mindkét noti feltelepedett azóta gond nélkül másik vinyóra. Eddig ez ok lenne, de az előbb beraktam egy harmadik laptopba a kérdéses HDD-t, és probléma nélkül megy most. :F
HDSentinel továbbra is 100/100-ra írja, viszont 1 nap 1 óra üzemidőt, és 926 indulást ír, az üzemidő mindenképp téves, mert ismerem a villámvágott noti eredetét, ennél sokkal többet ment.

Találkoztatok már hasonlóval? A vinyót nem LowLevelFormatáltam, semmi ilyen beavatkozás nem történt rajta.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45742) King Unique válasza Balu15 (#45734) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk a pontos infók, konkrétumok szokás szerint lemaradtak esetedben is, de mindegy...Első körben érdemes lenne másik USB-portban kipróbálni, például hátlapiban is. Ha a laptopon ok, akkor vsz a kábel is jó lehet, illetve mivel ez 3,5" külső tápos modell, ezért vsz nem is utóbbi okozza a problémát. Akkor marad pl. az OS, amihez ezeket tudnám hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

(#45743) Bylus


Bylus
újonc

úgy sem okés :\ ujra is tettem.. nem értem.:D

(#45744) djculture


djculture
félisten

csalós topikból áthozva a téma:
[link]

Tisztelt kupecke.
Az a bizonyos adatátviteli hiba ha más hibával nem párosul legtöbbször arra utal hogy a fej az adott pontról képtelen adatot visszaolvasni, vagy hibásan olvas vissza az a bizonyos kattogás ami a felvételen is van erre utal. De mivel nincs nálam a hdd-t csak a tapasztalataimra támaszkodhatok, az se látom pl hogy kapott e valami fizikai behatást a szállítás közben.

(#45745) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Problémám a következő. A Win10 eddig HDD-n volt, de vettem végre egy SSD-t és újrapakoltam az OS-t. A BIOS-ban még látja a rendszer a HDD-t, de a Windowsban már nem. Valami tipp?

Köszi előre is :R

(#45746) pjen válasza lama_lamm (#45745) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,kezelés,lemezkezelés,particionálás,formázás és látni fogja a win is.

(#45747) modern


modern
aktív tag

Üdv.
Van egy ilyenem:
Western Digital Caviar GP WD5000AACS 500GB 5400 to 7200 RPM 16MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5"

Szerintetek lehet a merevlemez a hibás?
Jelenség: elinditok egy játékot, fut kb 2-3 percig majd egyszer minden gondolkodás nélkül kilép..
De nem csak játék közben van hogy netezek és nem csak kilép hanem újra is indul de se hibaüzenet semmi..
Még csak a windows se ir ki semmit mintha természetes lenne..

A másik az h most win10 x64 van fent..
Előtte win7 x64 volt, arra feltettem a hd sentinelt akkor 100/99% volt..
Win 10en már 100/100%
Ez hogy lehetséges?
Van vkinek ötlete rá?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#45748) senzaj válasza modern (#45747) üzenetére


senzaj
senior tag

Szia!

Ez új "HDD" nálad vagy eddig is ezt használtad?
Ujraindítást okozhat túlmelegedés is, táp, vagy alaplap hiba pl.

(#45749) modern válasza senzaj (#45748) üzenetére


modern
aktív tag

Nem, eddig is ezt használtam. (vettem bele plusz ramot először de akkor még nem volt gond, csak amikor az "új" videókártyát tettem bele.. de nem minden játéknál csinálja am.. mert kipróbáltam euro truck simulátorral azzal jó.. world of tanks-el már kidobál..) de nem melegszik az se
Nem tapasztaltam melegedést, elvileg a tápnak is jónak kell lenni, mert abból próbáltam másikkal de azzal is ezt csinálta

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#45750) kupecke válasza djculture (#45744) üzenetére


kupecke
csendes tag

Kedves djculture!
Köszönöm a választ. Azt kijelenthetjük, hogy a hónapokig rajta lévő mozdulatlan adatok hibakonzerválása ebben az esetben nem áll fenn?
Úgy tűnik, hogy ezen a fórumon közel 100 %-ban felelőtlen HDD-eladó nyomul. Vettem is már itt több HDD-t, eladás előtt pedig mindig tüzetesen megnézem a konkurencia ajánlatait, de az 1. hozzászólásodban megemlített tesztek melléklésével, vagy akárcsak megemlítésével még nem találkoztam.
Ez a konkrét cucc nem volt 1 megviselt db, 4 év alatt 89 napot ment. Nálam 14 órában intenzív használatban volt, úgy 1,7 TB lett rámásolva, majd majdnem ugyanennyi továbbmásolva, és egy kevés letörölve (több órát ültem mellette, ezalatt egyet sem kattant). Az adatátviteli hibák száma ezalatt nem szaporodott. Ráadásul a HD Sentinel végig a csatakozók ellenőrzősőre buzdított. Nem úgy nézett ki a holmi, mint ami halni kászül. Az meg külön érdekes, hogy a hosszú haldoklás helyett miért választott hirtelen halált, ráadásul egy nagyon speciális időpillanatban? Komolyabb tétben én még mindig csak a baleseti halálra mernék fogadni! Nyilván a szaktudás előtt meghajlok, ha a halottkém az 1. verzióra voksol, azt elfogadom. A levelezésünk alapján nagyon bízom abban, hogy fény derül az igazságra - bár ezt az ügyet éppen a rágalmazómnak kellene hajtania. 2 későbbi tesztkép megvan, ezeket most mellékelem.
Már 4 napja azon pörgök, hogy mi történhetett ezzel a portékával? A KÖVETKEZŐ FIZIKAI VONATKOZÁSÚ OKFEJTÉST CSAK AKKOT OLVASD EL, HA ÉRDEKELHET!
Elméletileg a belső károsodás mértékét a fizikai behatás során bekövetkező lassulás legnagyobb értéke határozza meg. Nyilván ebben a konkrét esetben döntő a lassulás iránya is - a winchesterek felépítéséhez sajnos nem értek (ha egy különösen jellemző sérülékenységi irány van, akkor elméletileg a lassulás (negatív gyorsulás) vektorának ezen irányú merőleges vetülete számít).
A külsérelmi nyomok kérdése megint érdekes, mert ezek akkor keletkeznek, ha közvetlenül egy hegyes tárgy a randevúpartner, vagy a HDD a sarkával landol kemény felületre. Egy jó csomagolásban ezek az események a winchesternél nem jellemzőek, viszont eldobás (elejtés) esetén a dobásnál eleinte némi gyorsulás, az ütközéskor pedig jelentősebb lassulás mindenképpen lesz. Valószínű, hogy az elméletileg legjobb csomagolást közelíti az a megoldás, ha a HDD egy opzimális anyagú szivacsból készült ideális paraméterű "kissé lapított forgási eliptoidba" kerül (az idézőjelben lévő testnek is nyilván van neve, de ezt már nem tudom). Ha ebben odavágják a cuccot, akkor is elhalálozik - nyilván ez már komolyabb erőhatást igényel - viszont még a csomagoláson sem lesz külsérelmi nyom.
A másik érdekes kérdés, a roncsolódás (pl. a doboz vagy a HDD sarkán), ugyanis ez energiát nyel el. Elvileg azonos sebesség mellett az a legveszélyesebb ha a doboz nagyjáből a lapjával landol pl. egy furgonban (ekkor a külső sérülés minimalizált a belső pedig maximalizált, már csak azért is, mert a HDD rövidebb úton fog megállni a dobozban az élekhez vagy a sarkokhoz képest).
Van 1 merevlemezem, ami nagyon nagyot kapott, a SATA csatlakozó sarkára eshetett le, mert én úgy vettem, hogy ez a csatlakozó az elektronikától 2 mm-rel elcsúszott. A 29 kis érintkező láb mind elgörbült, ezek nyelték el az energia nagy részét, mely komoly lehetett, mert esélytelen vagyok arra, hogy visszatoljam a helyükre őket. Ez a HDD azóta is vidáman éli az életét.
Üdvözlettel: kupecke
A

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.