Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Kernel válasza feco88 (#9000) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán ezzel rokon:

http://thingsaboutcomputer.blogspot.com/2009/01/cresycledntldrcom.html

Partíciók gyökerében autorun.inf fájlt kell keresni, rejtett fájlokat is megjeleníteni.

Autoplay funkció az XP-ben a TweakUI használatával kikapcsolható, ezt egyébként mindenkinek célszerű megtenni, mivel a pendrive stb. hordozható meghajtókon terjedő autorun vírusok terjedési módjának "melegágya".

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9002) liksoft válasza Dusee (#8999) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűleg hibás tápellátás miatt haláloznak el. Igen, ez is kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9003) feco88 válasza Kernel (#9001) üzenetére


feco88
tag

köszi a segítségedet :C :R nemsokára kiderül, hogy müxik-e minden ha meg nem akkor beborult :F

(#9004) Dusee válasza liksoft (#9002) üzenetére


Dusee
őstag

Hibás tápellátás? :F
Túláramot kapott? Vagy zárlatos lett? :F
Egy FSP BS2 500W tápom van, nem hinném, hogy megölte!
De ha mégis így van, gariba cserélik?

(#9005) Kernel válasza Dusee (#9004) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem épp hit kérdése, egyébként a másik lehalt gépben nem ugyanez a táp volt véletlenül?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9006) Dusee válasza Kernel (#9005) üzenetére


Dusee
őstag

Nem.
Abban egy LC Power 420W volt, és abban nem így halt le, hanem elindult, csak 5perc után kifagyott, meg formázásnál 20%-nál megállt.
Ez meg nem hajlandó elindulni...
De azt nem értem, hogy ment a gép f@szán, kikapcsolom mert mek aludni, senkise nyúlt hozzá, erre mikor kapcsolnám be sehol semmi... :F

(#9007) Kernel válasza Dusee (#9006) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt egyik ügyfelem sem szokta érteni, akiknek a TV stb. készülékeit szoktam javítani, hogy egyszer csak úgy fogja magát és elromlik. Akinek menetközben romlik el, azon csodálkozik, akinek másnapra, azon csodálkozik. Én meg nem csodálkozom, mivel mindennek megvan a fizikai magyarázata, általában utólag pontosan lenyomozható, megállapítható tények vannak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9008) rdi válasza liksoft (#8973) üzenetére


rdi
veterán

Nem én adtam az apróhirdetésnek a szöveget :))
akkor szerinted 700 forintot megér,hogy kipróbáljam?
nagyvinyó egy laptopban :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#9009) Dusee válasza Kernel (#9007) üzenetére


Dusee
őstag

Ha menet közben romlik el azt megértem, és belenyugszom, de hogy így...
Na mindegy, megy vissza gariba, és megmondom hogy cseréljék be egy 640-es WD-be.

(#9010) Dusee válasza Dusee (#8999) üzenetére


Dusee
őstag

Teljesen kuka? :F
Adatokat nem lehet valahogy megmenteni? Van rajta jópár giga adatom, amit örülnék ha megtudnék menteni.

(#9011) Daemon09 válasza Dusee (#9010) üzenetére


Daemon09
őstag

Adatokat le lehet menteni róla jó pénzért... Van itt a ph-n olyan, aki ezzel foglalkozik, nézd meg az aprók között.

(#9012) tommy.b


tommy.b
csendes tag

Sziasztok!

Egy különös problémám van. Múlt héten az egyik vinyó egyik partíciójáról eltűnt véletlenszerűen pár könyvtár bennük kb. 250 gigányi adattal. Nagy része film (ami pótolható), de voltak köztük családi fényképek is. Olyan mintha valaki végigment volna rajtuk egy shift+delete-tel. Mivel ez egy családi gép, ezért ki lehet zárni, hogy valaki direkt törölt volna. Néhány fontos dolgot vissza tudtam hozni, néhányat nem.
Ezt a részét a dolognak lezártam, viszont érdekel, hogy mi miatt történhetett mindez.
A vinyó másik partíciója sértetlen, a HDD Sentinel nem mutat hibát, a boot folyamat alatt sem vettem észre semmi szokatlant.
A vinyó egyébként egy 320 Gb-os WD, amit tavaly tavasszal vettem.
Op.rendszer: Vista SP1+auto frissítés (legális).

Van esetleg valami ötlet?

(#9013) liksoft válasza tommy.b (#9012) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9014) Dusee válasza Daemon09 (#9011) üzenetére


Dusee
őstag

Már mindegy, becseréltem egy WD 640GB GreenPower-be.
4k-t kellett ráfizetnem.
Ez már jobb vinyó valamivel?:D

(#9015) Daemon09 válasza Dusee (#9014) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, az már nagyon jó. :D Azzal nem lesz gondod.

(#9016) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, ha kicsit OFF, de érdekelne:

a lemeztöredezettség-mentesítés akár végleges adatvesztéshez is vezethet?
Ez nem csak fájltitkosításnál jöhet szóba? Urban legend vagy van benne igazság? :F

:R

Sk8erPeter

(#9017) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan probléma, haveromnak van egy (maxtor 80GB) winyó, amin egy áramszünet után megjelentek hibás badsectorok. A baj az h a lemezterületen nagyjából mindenhol akad 1-2db, így hiába csinálok több particiót, mindenhol akad.

Tudtok-e ajánlani, vmi profi programot, ami létrehoz 1 particiót, a hibás bad sectorokat kihagyja. Mivel áramszünet miatt keletkezett, gondolom a lemez még nincs elhasználódva, így talán nem lesz több bad sector egy darabig, és a winyó egy része még használható lenne.

Aki tud ajánlani vmi szuper progit az küldjön PÜ-t, mert forumot ritkán nézem.

(#9018) zfavor


zfavor
csendes tag

Következő problémában kérném szíves segítségeteket :

Vettem egy Maxtor Basic Desktop 1 TB-os külső winchestert és a
számítógépem újraindítása ill. ki-bekapcsolása után a windows xp úgy
érzékeli, hogy a lemez nincs megformázva. Ezután csak akkor érzékeli be a
vinyót rendesen, ha kihuzom a 220-ból majd vissza. A barátnőmnél is
kipróbáltuk ugyanez volt a helyzet. Aztán kipróbáltam egy laptopon, ill. 2
HP gépen amikbe Intel alaplap van s szintén xp rendszer, s ezeken a
számítógépeken felismeri a windows a vinyót újraindítás s ki\bekapcsolás
után is. Tehát én abba reménykedek hogy valami beállítással helyre lehetne
ezt hozni Nálam is.

Alaplapom típusa Asus p5kpl-am, barátnőmé pedig ASRock-4.

Kérem ha tudjátok a megoldást írjátok meg!

Előre is köszönöm!

(#9019) liksoft válasza Sk8erPeter (#9016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hibas hardware esetén igen. Ugyanúgy mint egy chkdsk is totál pucolásra képes íráshibát elkövető drive-nál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9020) liksoft válasza Imperator999 (#9017) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? (Esetleg a HDSentinellel megnézheted.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9021) liksoft válasza zfavor (#9018) üzenetére


liksoft
nagyúr

USB kezelés vonalán lehet valami gond Nálad. A gépet kikapcsolod, vagy csak hibernálod?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9022) werman


werman
tag

hi! remélem tud vlaki mondani vmit a problémámra mert én már nem tok rajta ki igazodni. már egyszer írtam a 7200.11es fórumban hogy mikor betettem az újonnan vett 1TB-os vinyót a 320as mellé, akkor az AHCI nem ismerte fel illetve nem mindig. Mikor bejött a rendszer/akkor még win7 volt fent/ a HD sentinel jelzett hogy 8hibás sector áthelyezésre került,megriadtam egy kicsit de végül is még talán ennyi belefér. Ekkor már át volt dugva 320as kábele arra a kábelre amin a dvd író van. az egy terrásnak a másik satatáp vezetéket raktam. Telt múlt pár nap és néha bizony nem ismerte föl a 320ast.soft reset hatástalan volt erre csak kikapcs bekapcs után látta és mikor bejött a rendszer akkor a sentinel megint írta hogy áthelyezett újabb sectorokat. De akkor ment fel bennem a pumpa mikor betetem egy dvdét és kifagyott a intéző, mikor egy idő után újra életre kelt a sentinel jelezte akkor megint hogy xx sector pápá. felment a pumpa, W7 radir XP fel. Benyomtam egy full formatott(nem a gyors verziót).XP felment és driverek, sentinel fel. ugyanaz a kondi mint W7 alatt(mondjuk sejtettem hogy ettől nem javul).Azon a napon okés volt minden start. másnap boot közben restartol a gép és megint nem találja a vinyót(már nem az AHCI-ban fut az vezérlő).bekapcs kikapcs,xp indul és a sentinel újra írja hogy xx sectort átpakolt.A 1TB-os egy hete van meg kb azóta történnek ezek a dolgok, azelőtt a 320as 100%os volt

a 320as ST3320613AS, Serial: 9SZ0E6J3, Firmware: SD22
az 1TB Model: ST31000333AS, Serial: 9TE15ZM8, Firmware: LC15
,
táp egy VX450es.A 320as augusztus óta van meg és csak az az egy vinyó volt a gépben ez idáig. most a 320as 91 sektornál tart és 27%-os kondi.a terrás mindig indult és semmi hibát eddig nem produkált.
u.i mikor 80 sectornál tartott akor át köttem egy átalakitóval egy 4pines molexre a 320ast de mint látszig semmi haszna nem volt.bocs hogy ilyen hosszú voltam

[ Szerkesztve ]

(#9023) zfavor válasza liksoft (#9021) üzenetére


zfavor
csendes tag

Jaja én is érzem h ott van a bibi csak ötletem sincs mit csináljak :) Igen, rendesen kikapcsolom a gépet, de sima újraindításnál is ezt produkálja. Vmi konkrét ötleted van? BIOS-ba kéne vmit varázsolni esetleg?

(#9024) krystman


krystman
őstag

Hello!

Van egy WD winyóm, és a kondíciója 64%-os, a HD Sentinel szerint. Gyors öntesztet sem hajlandó végig vinni, mert valami fejhibára ad okot. Viszont, formázni sem tudom a winyó elejét, mert formázásnál egyből megáll, és csak világít a winyó folyamatosan. Viszont, ha levágok belőle 20GB-ot, akkor már gond nélkül tudom partíciózni, formázni is. Ja, és persze mindig teljes formázást csinálok, soha nem gyorsat. A kondíció viszont folyamatosan csökken, 2nappal ezelőtt, 80%-os volt. Utánna, pár óra leforgása alatt, zuhant 10-15%-ot. Ennek hamarosan gondolom, annyi nem? Pár képet linkelek róla.
[link]
[link]
[link]

A szakmabeliek biztos tudnak mondanirá valamit! :K

(#9025) 1ed


1ed
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. két éves Samsung HD501LJ-m. A HDSentinel szerint van rajta 33 hibás szektor és a kondíció 54%-os. Nemrég még csak 19 volt, de egyszer csak nem lehetett rá illetve róla másolni csak 2-4 MB/s-al. Egy másik gépben leformáztam és utána megjavult a sebesség, de mikor másoltam rá egyszer megint így belassult, kattogott és a hibás szektorok száma megnőtt 33-ra. Viszont azóta nem jelentkezett a hiba. Olyan embertől kérdezném aki jártas az ilyesmiben, hogy érdemes lenne-e visszavinni a boltba? Még kb. egy év gari van rá. Mikor szokták kicserélni, vagy ez kevés a cseréhez? Köszi!

[ Szerkesztve ]

''He told me that no one should look for the answer unless they have to because once you see it, everything changes. Your life and the world you live in will never be the same. It's as if you wake up one morning and the sky is falling.''

(#9026) Sk8erPeter válasza liksoft (#9019) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint ép állapotú merevlemez esetén nem kell adatvesztéstől tartani töredezettség-mentesítésnél?
Valaki elültette egyszer bennem ezt a parát, komolyan mondom, azóta nem merek defragolni. :U

Sk8erPeter

(#9027) liksoft válasza Sk8erPeter (#9026) üzenetére


liksoft
nagyúr

Így igaz. Ha nincs adminisztrációs sérülése, és hirtelen nem szakad meg a folyamat. Vagyis futott chkdsk, és szünetmentesen van. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9029) Sk8erPeter válasza liksoft (#9027) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rendben, köszönöm! :R
Bár szünetmentes tápom nincs, de chkdsk nem jelez hibát, HD Sentinel sem, úgyhogy így bő egy év után lehet, hogy ráküldök egy defragot, ezek szerint nem árthat. :) Bár őszintén megmondom, a tényleges gyakorlati hasznának jelentőségével nem vagyok tisztában. Tudom, hogy ide-oda pakolgat és optimalizálja a helykihasználást (lehet, hogy nem a legszakszerűbben fogalmazok), de hogy ez mennyiben hoz érdembeli javulást a vinyó gyorsaságában (elérési idő és írási sebesség), az kérdéses.

Sk8erPeter

(#9030) liksoft válasza Sk8erPeter (#9029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben az esetben azért a legfontosabb legyen meg máshol is. Legfeljebb feleslegesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9031) werman válasza werman (#9022) üzenetére


werman
tag

erre vlaki? vigyem szervizbe? [probléma] most már 97-nél tart. :(( [KÉP]

[ Szerkesztve ]

(#9032) liksoft válasza werman (#9031) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás esetleg? Ha kiveszed a terás winyót, megáll a folyamat?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9033) werman válasza liksoft (#9032) üzenetére


werman
tag

volt már úgy is, sajna igy is ezt csinálta. nem értem hogy miért akkor kezdte mikor bettem mellé a 1terást és hogy miért szorja a hibákat. a táp meg csak birja/tuning nincs,hd3850 vidi,E8400 proc ,gigabyte P45 lap/, MÉd arra gondoltam hogy mikor elindulnak akkor az 1terrás megrántja nagyon és ez bezavar a 320nak,, már nagyon nem értem :)) annyira érdekes :W

(#9034) Sk8erPeter válasza liksoft (#9030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, úgyis ma veszem meg a Hitachi HDT721010SLA360-at! :K :R
(Szóval lesz hely backup céljára bőven.:) )

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9035) bati1989


bati1989
csendes tag

Hello mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy winchestert, amit második winchesterként szeretnék használni pusztán adattárolásra!Ami eddig is benne volt az egy SATA-s 160 GB-s Hitachi, amit most vettem mellé az egy SATA-s 500 GB-s Hitachi. Nem igazán vagyok otthon a témában bocsi ha hülye a kérdésem!Szóval megfogom beraktam az újat, BIOS-ban a boot beállításoknál a winchester prioritásnál beállítottam a régit elsődlegesnek amin a rendszer is van..!Szépen bootol a gép, elkezd tölteni az XP és újra indul..! :W Ez mitől lehet?Lehet nagy az alaplapomnak az 500 GB egyben?Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#9036) Sk8erPeter válasza bati1989 (#9035) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen tápegységed van?
Kábeleket, csatlakozókat biztosan ellenőrizted?

Sk8erPeter

(#9037) audi100td válasza bati1989 (#9035) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem lehet, hogy a Sata vezérlőd átállítottad a Bios-ban AHCI-re (vagy ha ahci-n volt IDE-re) és azért nem indul a win?

(#9038) Kernel válasza bati1989 (#9035) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha második vinyó, akkor másodiknak is kellene bedugni. Az nem a legjobb ötlet, hogy mondjuk a második SATA csatlakozón üzemel a rendszer, bedugod elé (az elsőre) a tárolóvinyót, utána állítasz a bootsorrenden. Normál esetben egyébként a bootsorrendhez nem is kellett volna nyúlni.

Ha megnézed az XP Lemezkezelőben (majd ha meglátod), ilyenkor van egy Lemez 0 és Lemez 1. Az oprendszer a BIOS-ból olvassa ki, melyik pozícióba van mountolva a meghajtó, másszóval az adott BIOS-on is múlik, hogyan kezeli le a változást, mindenesetre az XP pont ilyen újraindulással szokott reagálni, ha váratlanul nem abban a pozícióban találja magát, ahol telepítéskor volt.

Mindamellett ez csak egy feltételezés látatlanban, bizonyára lehet más ok is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9039) Imco válasza bati1989 (#9035) üzenetére


Imco
őstag

Ha lehuzod az 500-ast akkor bebootol? Milyen alaplapod van? Milyen a tápod?
SATA I- SATA II kapcsoló?
Esetleg csak 500-asra /a 160at lehuzva/ egy xp install? A teszt kedvéért.
A táp az bennem is felmerült.
Tapasztalatom szerint nem számit hogy hogy cserélgeted a sata vinyókat a gépen belül.
A biosba állitsd be helyesen! Sok lapnál még az sem kell mert van Fx-re boot választó menű! Nálam is igy megy az XP-Vista-Win7 triumvirátus. 3 vinyó, F8-al választom ha az alaptól eltérek. Szándékosan nincs wines boot menűm. Szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9040) No-kia


No-kia
őstag

nekem nincs problémám, csak arra lennék kíváncsi hogy fejjel lefelé lehet használni eg vinyót? mert szivacsra akrom ráraéékni, de nem tom hogy zavarnáe a chipeket, ezér traknám fejjel lefelé ha nem gond neki

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9041) Imco válasza No-kia (#9040) üzenetére


Imco
őstag

az elmúlt 20-30 hszben benne van a válasz. A lényeg az volt hogy vedd le a szivacsról és lehet. Szerintem...

Üdv! Imco

(#9042) No-kia válasza Imco (#9041) üzenetére


No-kia
őstag

végülis visszaraktam a helyére, ezen a kis zajon már nem műlik :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9043) Sk8erPeter válasza Kernel (#9038) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eddig úgy tudtam, hogy SATA-csatlakozó esetén már tök mindegy a csatlakoztatás sorrendje...
Pl. én most össze-vissza dugdostam a SATA-csatlakozókat, mert kicsit megvagdaltuk a házat egy 12-es venti miatt, emiatt ki kellett szedni az alaplapot is és minden csatit kihúztam, összerakásnál meg különösebb gondolkodás nélkül, kb. kényelmi alapon csatlakoztattam mindent a SATA-portokra.
Most még rádugtam az alaplapra két vinyót is, és jelenleg a rendszervinyó a Lemez 2 (!!) a Lemezkezelőben (Lemez 0 és Lemez 1 a másik két vinyó). Nem szarakodott egy pillanatig sem azzal, hogy felismerje a rendszert. BIOS-ban beállítottam, hogy miről bootoljon, és kész.
Akkor nem igazán tiszta számomra, hogy miért is okozna bármi rosszat az, hogy valaki hogyan csatlakoztatja a vinyókat...
Elmagyarázod? :F :R

Egyébként üdv, kár, hogy nem jársz már az XP topicban, pedig régen nagyon sok jó hozzászólásod volt!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9044) Kernel válasza Sk8erPeter (#9043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy említettem, BIOS-függő is, hogy reagál, én régebbi IDE alaplapnál, valamint Silicon Image SATA kártyánál is tapasztaltam ilyen jelenséget. Tehát nem mindenkinél jelentkezik, a lehetséges okokról kb. annyit tudok, amit leírtam. Amikor ilyen gond van, megfelelő csatlakoztatással elhárítható.

Köszi, az XP topikkal azért is hagytam fel régebben, mert sok olyasmiről volt szó, ami más fórumokon már sokszor tárgyalt, elcsépelt, és akkor már nem olyan érdekes, folyton ismételgetni ugyanazokat a dolgokat. De magát a Prohardvert is hanyagoltam, egyéb elfoglaltságok miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9045) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

WD 250 vinyóm elektronikája megment.
Lenne egy pár kérdésem:

1, WD2500KS-hez csak pont ilyen elektronika jó vagy pl AAKS is jó?
2,Egyáltalán müködne ha találnék egy rávaló elektronikát?
3, Mire kell figyelnem , vagyis minek kell pontosan egyeznie?

:R :R

(#9046) Sk8erPeter válasza Kernel (#9044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A SATA-kártyánál még értem, hogy jelentkezik, de utána azt írod, hogy "én régebbi IDE alaplapnál [...] is tapasztaltam", hát régebbi IDE alaplapnál eleve nincs is SATA-port, nem? Bocs, ha értetlenkedem, de most ez nem tiszta számomra. :B
Egyébként könnyen lehet, hogy van ilyen jelenség, de én még nem találkoztam ilyesmivel egy alaplapnál sem, hogy SATA-vinyónál számított volna, melyik portra van csatlakoztatva. Eddigi észrevételeim alapján csak annyi számít, hogy mit állítasz be elsődleges bootmeghajtóként BIOS-ban.

Igen, sajnos XP topicban sok a bugyuta kérdés, pl. azt imádom a legjobban, amikor egy héten öten megkérdezik, hogy a DX10-et hogy kell engedélyezni XP-ben :DDD (Eleve hülye kérdés)
Ettől függetlenül néha előfordulnak érdekes kérdések, amikre nehéz megtalálni a megoldást, régen Te meg kisujjból kiráztad ezekre a válaszokat :)
Amúgy én is sokat tanultam tőled, ezért hiányolom a hsz.-eidet onnan (is).

Sk8erPeter

(#9047) Kernel válasza Sk8erPeter (#9046) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lemezkezelőben Lemez 0, Lemez 1 stb. látható, teljesen mindegy, hogy IDE vagy SATA. Nekem pont az volt a problémám, valahol registryben megjegyezte az XP, hogy melyik pozícióban volt telepítéskor. Későbbi változtatásnál pedig pont úgy indult újra, ahogy itt is írták. De ismétlem, BIOS függő is, mivel az XP a BIOS-ból olvassa ki a mountolást.

Természetesen nem a registry MountedDevices kulcsáról van szó, ott partíciók vannak beazonosítva, nem a teljes merevlemez.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9048) Sk8erPeter válasza Kernel (#9047) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem nagyon értem a dolgot, hogy ez a beazonosítás vajon hogyan történik BIOS-ból, és hogy a legtöbb alaplapnál meg miért teljesen mindegy, hogy milyen pozícióban volt a vinyó telepítéskor (pl. nálam telepítéskor a mostani rendszervinyóm a Lemez 0 pozícióban volt, most a Lemez 2-nél van, és nem szólt egy szót sem).
Meg ami még nem tiszta, hogy akkor vajon miért újraindul, miért nem a szokásos bootolási hibára utaló üzenetet dobja rögtön a legelején.
Dehát legalább ma is tanultam valamit, hogy újraindulgatásoknak ez is lehet az oka, sose lehet tudni, mikor szembesülök ilyen problémával.

Sk8erPeter

(#9049) hibavissza


hibavissza
veterán

Hi! Kérdésem a következő: a hdd felső fém burkolatáról leszedett matrica (passzív hűtés miatt) mennyiben befolyásolja a garancia érvényesítését. Tehát nem a különböző kódos matricák, hanem csak a felső. THX

(#9050) liksoft válasza hibavissza (#9049) üzenetére


liksoft
nagyúr

A garancia általában "eredeti" állapotban működik. De nem tudom, nem vagyok kereskedő.

Viszont mi a fenének szednéd le? Ha kellő légáramlása van, tud hülni. Azt tessék biztosítani, és nem tépkedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.