Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45801) cigam válasza perempe (#45800) üzenetére


cigam
félisten

?? A 2.5-es meghajtóknak elég az 5V amit az USB-n kap.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45802) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Hali!

Ugyan nem HDD, hanem SSD probléma miatt írok, de nem igazán van megfelelőbb topik ennél.

Szóval a problémám az, hogy a win 10 nem ismeri fel a nemrég vett ssd-met, ami egy radeon r3-as 240gb-os darab, illetve fel is ismeri meg nem is. Eszközkezelőben ott van, 'Ez a gép'-ben viszont nincs több meghajtó, mint előtte volt, nem kapott betűt, nincs jelen a meghajtók közt, így gyakorlatilag használhatatlan. Boot menüben ki lehet választani, bios-t frissítettem, biztos, ami biztos, de semmi változás. H97-es Asrock alaplapra van csatlakoztatva. Illesztőprogi elvileg naprakész.

Mi lehet a probléma, mit lehet vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#45803) pjen válasza TechArtist (#45802) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,kezelés,eszközkezelés ,formázás.

(#45804) python1


python1
veterán

Üdv Uraim!

Egy kis problémával terhelném az itteni szakikat.
Szerváltam egy seagate 3TB-os SAS HDD-t a problémám a következő,indításkor a lemez flexhez hasonló köszörülő hangot produkál,ez akkor meghalt ?
A raid vezérlő kártya látja a HDD-t,de az adatokat nem.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45805) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! A gépemben van egy SSD a rendszernek és 2 db HDD adatnak. Az egyik HDD és az SSD probléma mentesen üzemel, a másik viszont már egy jó ideje olyat csinál, hogy ha letölteni akarok rá steam, uplay vagy torrent-ről, akkor rövid idő után megáll a letöltés és eltűnik a meghajtó (a windows nem látja, mintha lehúztam volna). Kikapcsolás és visszakapcsolás után újra megjelenik és pár hétig nem jön elő a hiba. Olvasni mindent lehet róla, játékok is arról indulnak ezzel nem volt gond. Most hétvégén odáig jutott, hogy hiába kapcsolgattam ki, nem jött helyre, látszik a meghajtó, mindent olvas, csak írni nem lehet rá ismét. Cseréltem egy sata kábelt és úgy néz ki megint helyre jött (de korábban is időlegesen mindig helyre állt).
A kérdésem az lenne, hogy a sata kábel hibája okozhat-e ilyen jelenséget, számíthatok-e rá, hogy megoldódott a problémám, vagy inkább cseréljem a HDD-t, mielőtt minden elveszik róla?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45806) csabyka666 válasza Janó 44 (#45795) üzenetére


csabyka666
addikt

8Mbit (gondolom Mbps-re gondolsz) nem túl izmos, ha HD tartalmat akarsz nézni. Interneten sok infó fellelhető, van, amelyik szerint 2Mbps elegendő a 720p-hez, nekem a tapasztalatom az, hogy élvezhető (akadásmentes) lejátszáshoz 720p videók esetén 10Mbps kell (~1MB/s), 1020p vidikhez 15Mpbs (~1,5MB/s). Főleg akkor jön jól a sávszélességtöbblet, ha a netet nem csak te használod, hanem mellette telefonok, tabletek lógnak rajta, illetve van, hogy IPTV esetén a TV is lecsap annyit, hogy ha a megrendelt szolgáltatás amúgy annyival is jön, amennyire előfizettél, akkor TV-nézés közben ez kevesebb lehet.

Szvsz nálad nem (csak) sávszél gond lesz, de a játékok akadása éppen lehet vinyó probléma is, látni kellene, hogyan akad. Állandóan, szakaszosan, csak bizonyos helyeken...? Ilyen gondolnál én először újratelepíteném a rendszert, lehet valami program állandóan pörgeti a procit a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45807) gaben88


gaben88
őstag

Bnom gepebol kivettem a 320GB-os IDE-s WD HDD-t es beleraktam egy Sharkoon kulso rackbe, ami tud IDE-s es SATA-s winyot is fogadni. Tegnap rendben ment is a buli a gepemen, de ma mar RAW volt az osszes particio es most mar nem tudom megformazni sem, hiaba torlom lemezkezelobol, hozok letre uj kotetet, akkor sem. Otlet? A winyo a HD sentinel szerint 93%-os. Koszi! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#45808) Vynx válasza gaben88 (#45807) üzenetére


Vynx
tag

Ha RAW lett, akkor valószínű meghalt a vinyó, onnan adatokat visszanyerni is nehéz vagy nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45809) cigam válasza gaben88 (#45807) üzenetére


cigam
félisten

No és ha visszateszed a gépbe?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45810) gaben88 válasza cigam (#45809) üzenetére


gaben88
őstag

Arra már nincs lehetőségem. IDE-s gépem meg nincs itthon. :( Érdekes, hogy Linux-ból ext3-ra sikerült formázni. De Fat32, exFat és NTFS-re nem megy. Szerintem ez kuka lesz! :(

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#45811) King Unique válasza gaben88 (#45807) üzenetére


King Unique
titán

RAW partíció esetén, ha minden klappol, akkor Windows alatt meg lehet próbálni az adatmentést. Az újpartícionálást meg eleve diskpart módszerrel érdemes csinálni, mert önmagában a grafikus lemezkezelő nem mindig boldogul vele.

Viszont, mivel 93%-os a HDD kondíciója, vsz lehetnek rajta szektorhibák, amik megint bekavarhatnak...Ha már egy GParted sem tudja rendesen megformázni, akkor ez lehet döglődik.

[ Szerkesztve ]

(#45812) SP4C3


SP4C3
veterán

Napi apró (érdekesség) :

Eladó hdd 10GB:

Melyik modern ssd fogja eddig bírni? (17+ év, ez lassan már nagykorú) ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45813) liksoft válasza SP4C3 (#45812) üzenetére


liksoft
nagyúr

13,5GB parkoló pályás üveglemezes belsővel. Mára időzített bomba. De ha megy, akkor kuriózum!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45814) SP4C3 válasza liksoft (#45813) üzenetére


SP4C3
veterán

Van nekem (a szemétben):

Western Digital Caviar 26400 / 1998-OCT-10 / 6449MB és 99%, hogy működik.
Western Digital Caviar 23200 / 1998-SEP-03 / 3228.6MB és 75%, hogy műxik.

Mindjárt be is kötöm őket és mehet rájuk a win 10 ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45815) gyimger


gyimger
őstag

Nem tudom, hova írjam, de kezd tele lenni a bögyörőm.
Szóval, rendszeres játékom: játék/netezés/filmnézés alatt kékhalál, (talán) ndis.sys, aztán nincs boot eszköz, aztán lekapcsolom teljesen, újraindítom, már van boot eszköz, CCleanerben Windows\MEMORY.DMP 600MB, és ennyi. Nem tudja valaki, hogyan tudnám ezt elkerülni?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45816) csabyka666 válasza gyimger (#45815) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha kékhalált dob, az nem biztos, hogy HDD probléma. Első körbe futtass egy memóriatesztet, Hiren's BootCD-t le kell tölteni, kiírni lemezre, bootolni róla, és Memtest86+. Ha ez lefut hiba nélkül, akkor gondolkodunk tovább.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45817) gyimger válasza csabyka666 (#45816) üzenetére


gyimger
őstag

Rendben, amint hazaértem, megcsinálom. Majd jelzek :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45818) csabyka666 válasza gyimger (#45817) üzenetére


csabyka666
addikt

Oksi. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45819) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Tavaly március-április környékén feltöltöttem egy fotót egy hibás 250GB-os WD Blue-ról.
HD Sentinellel készítettem, több bad sector volt rajta, és most gyanús, hogy szintén ugyanez a helyzet egy másik vinyóval.
Feltöltött képeim közt nem található már. Hogy lehetne a képet előkeresni?

(#45820) anorche1 válasza tpeter77 (#45819) üzenetére


anorche1
őstag

Jobb fent részletes keresés, majd szűrés felhasználó szerint.
Talán ezt keresed: [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45821) gyimger válasza csabyka666 (#45816) üzenetére


gyimger
őstag

"Pass complete, no errors"

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45822) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Valaki találkozott már olyan HDD-vel ami....

Toshiba 1 TB

Kondíció 14 %

Írás , olvasás , sebesség tökéletes és hibamentes.

Mi okozhatja ezt az alacsony kondíciót?

(#45823) SP4C3 válasza Attix82 (#45822) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha hdsentinel adta rá azt a 14%-ot, akkor ott kellene, hogy írja alatta a probléma forrását.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45824) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom "OFF" téma-e, de tudtok ajánlani valami viszonylag gyors HDD/SSD formatáló programot, amivel eladás esetén hatékonyan tudom törölni azok tartalmát?

Köszönöm

(#45825) SP4C3 válasza puru (#45824) üzenetére


SP4C3
veterán

HDTune 5 Pro / zero-fill elég gyorsnak bizonyult nálam.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45826) subaruwrc válasza Attix82 (#45822) üzenetére


subaruwrc
félisten

bele van írva hogy mitől 14%. pl 200 áthelyezett szektor ..

(#45827) tpeter77 válasza puru (#45824) üzenetére


tpeter77
addikt

Active Kill Disk
Ennek a megfelelő beállításával letörölt adatokat nem tudod visszaállítani.
üdv.

(#45828) puru


puru
senior tag

Köszönöm!!!

(#45829) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy mi okozhatja azt, hogy 2 HDD közül az egyikre lehet letölteni max sávszélességgel, a másikra meg 6M/sec a plafon. Elvileg a utóbbi a jobb HDD. Csak letöltésnél jelentkezik a probléma HDD-ről HDD-re másolásnál megvan a sebesség.

(#45830) morfondőr válasza jansky1 (#45829) üzenetére


morfondőr
őstag

Érdemes kipróbálni egy sata kábel cserét, nálam úgy néz ki az okozott hasonló problémát.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45831) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Bedöglött a vinyóm. Olyannyira, hogy nem is érzékeli a gép. Volt még itt régebben egy hóember 2 nevű tag, aki foglalkozott adatmentéssel, viszont már több hónapja nem lépett be. Valaki tud esetleg róla valamit, ha mást nem a telefonos elérhetőségét írja le privátban. (anno nekem is megvolt, csak nem mentetettem le)

Ha ő már nem foglalkozik ilyennel, akkor van itt más, aki korrekt áron tud adatot menteni?

Köszönöm előre is a segítséget :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45832) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2,5-s 1T-s Samsung HDD-m, 85%-os kondícióval, amin a rendszer már képtelen volt bootolni, illetve telepíteni sem lehetett rá. Lehet szoftveresen segíteni rajta, hogy még használható legyen? Adatokat már lementettem róla, rendszer nem fog rá települni, csak egyáltalán nem fontos adatok tárolására használnám.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#45833) djculture válasza haromegesz14 (#45832) üzenetére


djculture
félisten

Végig lehet kínlódtatni egy hd sentinel felület ellenőrzést és a jó részre tenni csak partíciót de őszintén szólva az a Samsung nem éri meg a kínlódást.

(#45834) Fisherhun


Fisherhun
tag

Üdv!
Van egy elég fura problémám remélem tudtok segíteni. :))
Nem rég vettem egy WD black 1TB WDC WD1003FZEX-00MK2A0 merevlemezt és nem olyan rég előjött egy hiba ami a következő:
Ha leállítom a gépet a vinyó még felpörög egyszer és csak utána áll le.
Energiagazdálkodási lehetőségeknél beállítottam hogy soha ne kapcsoljon ki.
Kikötöttem a wd black vinyót és a rendszer simán leállt.
Kábelek is jók kipróbáltam a másik vinyón.
Ismerősöm mondta, hogy lehet valami win 10 anomália
Amúgy semmi probléma nincs vele hard disk sentinelen átlag feletti a teljesítménye.
Kondíció, teljesítmény 100-100
Mit gondoltok?

(#45835) SP4C3 válasza Fisherhun (#45834) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem a HDD maga állítja le magát, ha nincs használatban. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45836) morfondőr válasza Fisherhun (#45834) üzenetére


morfondőr
őstag

Ugyanilyen problémám van nekem is, de egy Toshiba és egy Hitachi winyókkal. Azóta tapasztalom, mióta az alap win sata driver-t kicseréltem intelesre, amit az alaplap oldaláról töltöttem le. Eseménynaplóban folyamatosan írja, hogy nem állt le megfelelően a windows, gondolom ezért. Örülnék ha valaki mondana ötletet, keresgéltem, de eddig nem találtam megoldást.

Fisherhun: neked milyen sata driver van telepítve?

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45837) Fisherhun válasza SP4C3 (#45835) üzenetére


Fisherhun
tag

Érdekes.. :U

(#45838) Fisherhun válasza morfondőr (#45836) üzenetére


Fisherhun
tag

Intel AHCI/RAID Driver utolsó driver valószínűleg a rog hero 7 laphoz.

(#45839) morfondőr válasza Fisherhun (#45838) üzenetére


morfondőr
őstag

Megnéznéd, hogy nálad az eseménynaplóban van-e olyan kritikus hiba, hogy a windows nem állt le megfelelően? (Keresőbe beírod, hogy eseménynapló, windows naplók, rendszer, piros x lesz a jele)
Olyan, mintha újra el akarna indulni a gép, aztán lelövi magát. Esetleg azt nem tapasztaltad, hogy az intel driver telepítése után jött elő a hiba? Nekem is ASUS lapom van, de az enyém egy egyszerű H97M-Plus.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45840) Fisherhun válasza morfondőr (#45839) üzenetére


Fisherhun
tag

Most felfrissítem a cuccot mert megpiszkáltad a fantáziám tesztelek egy sort :DD

(#45841) Fisherhun válasza morfondőr (#45839) üzenetére


Fisherhun
tag

Nah kérem meggyógyult a cucc :)
Frissítettem a drivert és jó lett.
Javaslom te is frissíts vagy ha pont ez volt a probléma akkor nézz egy régebbi verziót.

(#45842) morfondőr válasza Fisherhun (#45841) üzenetére


morfondőr
őstag

ASUS oldaláról frissítettél? Nekem ott a legújabb is tavalyi! :W
Innen melyiket válasszam egy H97-es laphoz?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45843) Fisherhun válasza morfondőr (#45842) üzenetére


Fisherhun
tag

ASUS oldalról frissítettem.
Szerintem nálam az volt a para, hogy megvettem a merevlemezt és nem frissítettem drivert.
Így idegenkedett a cucc :D
Hát nem tudom próbálj meg pár szimpatikusabb drivert amihez persze passzol a chipset.

(#45844) Sanchez638 válasza SP4C3 (#45812) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ilyemi hdd-m nekem is van. De az scsi. 2-2db 9,4 és 5,4es talán. Nagyobbik 10k, kisebbik 7,2k rpm.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45845) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez mitől lehet? Végig ment egyszer rendesen a HDS inicalizálós cucca.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45846) subaruwrc válasza Sanchez638 (#45845) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondjuk bad sectoros a lemez.
vagy olvasófej hibás.

(#45847) Sanchez638 válasza subaruwrc (#45846) üzenetére


Sanchez638
addikt

Biztos h bad-os. Csak első körbe hozzám került és tele tömtem adattal. 120mb/s volt az átlag. Azért nem értem

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45848) subaruwrc válasza Sanchez638 (#45847) üzenetére


subaruwrc
félisten

tovább romlott az állapota.

(#45849) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy MEDION 1TB-os külső HDD melyet a kollégám adott kölcsön.
A HDD-t elmondása szerint Samsung smart TV-vel használta(Tv-ről vett fel vele,így gondolom a TV által használt fájl rendszerre van formázva)

A probléma a következő:
Bármilyen PC_hez eszközhöz csatlakoztatom a HDD-t,nem ismeri fel sehol,eszközkezelőben sem.
Több oprendszerrel néztem,sehol se látta semmi.
A HDD-t amikor csatlakoztatom a PC-hez elindul/felpörög,majd egy 15mp múlva leáll,de a kék led ugyan úgy világít rajta.

Néztem több programmal,mert gyanítom,hogy linux file rendszerre van formázva,egyik sem látja:

Raise.Data.Recovery
SysDev.UFS.Explorer.Professional.Recovery
Ext2Fsd-0.68.exe

CD-ről bootolható UBUNTU linuxxal is néztem,ott sem látja a rendszer...

XFS,vagy ext3/4 fájl rendszereket dobott a google,de szerintem másra van formázva a HDD.
Ötlet valakinek?
NTFS-re szeretném formázni,hogy win alól lássam a HDD partícióját!

Köszi előre is!

(#45850) Sanchez638 válasza subaruwrc (#45848) üzenetére


Sanchez638
addikt

Low lever format (Hard Disk Low Level Format Tool ezzel) meg rendesen végig megy. Kukázható a lemez vagy remélhetek tőle még? Torrent/filmek tárolására kéne.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.