Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40001) Ghost84 válasza Balathruin (#40000) üzenetére


Ghost84
aktív tag

A HDD teljesen új nem kis fájlokat másolok mind 2gb feletti biztos valami a hdd-vel van mert stabilan 60mb-re áll be ha másik hdd-re másolok nem a WD-re akkor megy 100mb felett

(#40002) Balathruin válasza Ghost84 (#40001) üzenetére


Balathruin
veterán

Biztos nem töredezettek a fájlok?

(#40003) Ghost84 válasza Balathruin (#40002) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Ha töredezett lenne akkor másik HDD-re is lassan kellene másoljon. De a win 7 azt írja a meghajtó töredezettsége 0%

(#40004) sg22 válasza Ghost84 (#40003) üzenetére


sg22
senior tag

a lemez kulso reszen van az adat amit masolsz azert lassul le 60 mb/s-re

what should I do about this?!

(#40005) Ghost84 válasza sg22 (#40004) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Én is erre gondoltam de már 1.5tb átment és soha nem ment 60mb fölé a sebesség ennyi adat nem lehet a külső részen

(#40006) krealon válasza Ghost84 (#39999) üzenetére


krealon
veterán

"Egy olyan kérdésem van, hogy most vettem egy 4tb-es WD red HDD-t amire mentem át az adatokat egy 3tb-es Seagate HDD-től az elején szépen elindul a másolás 170-180Mb-el de lelassul 60MB-re ez mitől lehet? mindkettő HDD sata2-es ponton van."

Mennyi a lemezek homerseklete? (pl D-Temp)

[ Szerkesztve ]

(#40007) Ghost84 válasza krealon (#40006) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Seagate 32 WD 33

(#40008) ubyegon2 válasza bugmenot1 (#39979) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Flash SSD topicban próbáld meg.

(#40009) Ghost84 válasza krealon (#40006) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Hűtve vannak A seagate 32 a WD red 33 fokos

(#40010) Ghost84 válasza ubyegon2 (#40008) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Érdekes most átraktam egy usb 3.0 külső házba ott meg 90-110mb között ír

(#40011) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ST3160812AS winyó. Lemez felületes teszteket többször is át futtattam meg az ön tesztet is, semmi hibát nem talált azt írja nincs hibás rész a felületen és a sentinel is 100/100 asnak írja ki a winyót.

Így néz ki:

Raw Read Error Rate nem változik. A Seek Error Rate és a Hardware ECC Recovered az folyamatosan nő.

A kérdésem az lenne mennyire megbízható így? Külső rackben lenne használva, adatok mozgatására.
Ha felmásolok rá képet meg videót és átviszem másik gépre akkor ilyen állapotban lehetséges hogy megsérüljenek az adatok rajta, tehát mondjuk ne lehessen vissza nézni a videókat vagy képeket a másik gépen róla?

A választ előre os köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#40012) liksoft válasza Moonwolf (#40011) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Semmi baja, a Seagate ilyen. A Sentinel honlapján a tudástárban a SMART leírást célszerű elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40013) Moonwolf válasza liksoft (#40012) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ!

Egy valami viszont kimaradt az előzőből.

Egy egy halk kattanást lehet hallani idle állapotban, másolásközben viszont sűrűbben lehet hallani azt a halk kattanás szerűséget, az mennyire normális?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#40014) liksoft válasza Moonwolf (#40013) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az, hogy a fej mozog?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40015) Moonwolf válasza liksoft (#40014) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor igen. Valószínűleg hangosabban dolgozik.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#40016) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, újra installáltam a windowst (egészen pontosan 7 -ről váltottam 8.1 re) ... Most azt a hdd-t amit nem formáztam le telepítés közben (arra másoltam a fontos fájlokat) nem tudja megnyitni, mondván valami baj van a fájlrendszerrel... Meg lehet ezt valahogy oldani vagy inkább ugorjak át vele egy haverhoz akinek még win7 van, másoljam a fájlokat pendrivera, majd formázzam win8.1 alatt a hdd-t?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#40017) SchumiBácsi

Ismét egy nem mindennapi kérdést vetnék fel :D

Hogyan lehet mobilrackben a HDD-t használat után, de még a leválasztás/kikapcsolás előtt manuálisan parkoltatni? Vicces de direkt olyan HDD-ket vettem hogy kizárjam az egyes szériákban elmebeteg módon 8mp-re is lőtt parkoltatást. Viszont így az a "probléma" hogy minden kikapcsolásnál 1-et hozzáad a "Power off retract cycle count" számlálóhoz, ami ha jól értelmezem az a váratlan áramszünet miatti kiparkolás, azaz vészparkolás. Ugyan az 5 és 3éves Green is így fut, össze is szedtek ketten vagy 50et ennyi idő alatt. Minden leállításnál egyet. Purple még csak 6os, de az is beáll majd hasonló ütemre mint a Green a mentésáradat lefutása után, tegnap végeztem vele végre. Szóval lehet manuálisan parkoltatni vagy éves szinten max 10 "Power off..." nem para nekik?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#40018) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Félig-meddig adatmentéssel kapcsolatos a kérdés, de bátorkodom itt feltenni.

A lényeg, egy rakat winyó van most a gépemen, több USB-s. És HD Sentinellel akartam felülettesztet csinálni (újraírással) az egyiken, de rossz winyót választottam ki. A legelején észrevettem, kihúztam az adott winyót. Jelenleg a lemezkezelő nem inicializáltként látja. Van rá valami mód, hogy életre keltsem, az adatok további sérülése nélkül?

Op rendszer: W7 32bit

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#40019) liksoft válasza huszi.gyb (#40018) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Get Data Back. Helyreállítás esélytelen, a mentés kérdéses, mennyit írt felül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40020) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

Van egy Kingston SNA - DC/U 150GB külső merevlemez otthon.
Ha gépre dugom minden ok.
A HD Sentinel szerint is (100% minden tekintetben)
Lehet róla törölni, másolni ahogy kell.
Formáztam is NTFS-re.
Viszont, rádugva a TV-re, filmnézés céljából, egy folyamatos pityegés jelentkezik és el sem indítja a TV.
Kuka?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#40021) huszi.gyb válasza liksoft (#40019) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm. Szinte semmit sem volt ideje felülírni (1-2mp). A mentés is jó nekem, csak az adatok legyenek meg :)

www.dongosofor.hu

(#40022) krealon válasza sting2 (#40020) üzenetére


krealon
veterán

"Ha gépre dugom minden ok.
[...]
Viszont, rádugva a TV-re, filmnézés céljából, egy folyamatos pityegés jelentkezik és el sem indítja a TV.
"

Nem tud eleg aramot adni a TV, hogy elinduljon a HDD.
(Ami akar az elhasznalodott (esetleg oxidalodott) USB csatlakozo miatt is lehet.)
Egy Y kabellel adhatsz neki extra energiat, hogy legyen eleg aram a kezdeti lemez-felporgeteshez.

(#40023) sting2 válasza krealon (#40022) üzenetére


sting2
addikt

Köszönöm, még egy kérdés :

Van a TV hátulján " dedikált " HDD feliratú USB - Slott is, lehet ez ellátná kellő kakaóval?
Mert eddig az oldalán található sima USB-be dugtam be.

(Falon van, nem egyszerű levenni azért nem próbálom ki magam a hátsót ha lehet)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#40024) Doky586 válasza sting2 (#40023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ne csodálkozz..

(#40025) sting2 válasza sting2 (#40023) üzenetére


sting2
addikt

Levettem és bedugtam, és működik :)

:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#40026) huszi.gyb válasza liksoft (#40019) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm, másolódnak az adatok. Tartalék winyó megrendelve, hogy többé ne legyen gond a bénázásom. :)

www.dongosofor.hu

(#40027) agika kerdez válasza Gtaati (#39971) üzenetére


agika kerdez
csendes tag

Köszi, szuperül működik már!!!!!! :C :R :))

(#40028) salmiakki


salmiakki
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van a gépbe 2db HDD (WD Green 500Gb & WD Black 1TB). Valószínűleg valamiféle energiatakarékos üzemmód lehet bekapcsolva, mivel amennyiben nem használom valamelyiket, olyan 5 perc után egyszerűen leáll, ami eléggé zavaró, mivel ha épp egy olyan könyvtárat akarok megnyitni, ami ezeken a meghajtókon van, meg kell várnom, míg újra felpörögnek a korongok.

Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet ezt a funkciót valahogy kikapcsolni? Úgy értem, amíg a számítógép be van kapcsolva, addig a HDD-k is fussanak megállás nélkül, ha nem is teljes fordulatszámon, de ne kelljen várni rájuk.

Segítségeteket köszönöm!

(#40029) Horvi válasza salmiakki (#40028) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

A win energiagazdálkodásánál van olyan beállítás, hogy merevlemezek leállítása. Azt beállítod arra, hogy soha és akkor meg van oldva.
Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#40030) moonguru válasza salmiakki (#40028) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Angol nyelvű Windowsom van (10) a magyar nyelvűekben is hasonló módon állítható be!

Mondjuk "Soha"-ra állítod!

Monitor Guru!

(#40031) salmiakki válasza moonguru (#40030) üzenetére


salmiakki
tag

@moonguru & Horvi: Köszi szépen, sikerült!

(#40032) Henrico


Henrico
tag

Sziasztok, picit off, de hátha pont Ti tudjátok a megoldást..
Annak idején, már vagy 10 éve volt egy olyan program amivel egymástól függetlenül lehetett szabályozni a HDD-k altatását... tehát meg lehetett adni, hogy 1-2 HDD aludhat, de a többi ne..
Ugyebár pillanatnyilag csak arra van mód, hogy az összeset leállítsa, ha nem futnak..
Létezik manapság ilyen program ami működik is?
Köszi!!

(#40033) King Unique válasza Henrico (#40032) üzenetére


King Unique
titán

Ezt akár HD Sentinelben is meg tudod csinálni, ha megadod annak a sorszámát, aminél nem akarod, h alvóba menjen [link].

(#40034) Henrico válasza King Unique (#40033) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm!!! :R

(#40035) sanzi89


sanzi89
addikt

Van az alábbi konfigom:

CPU: Intel® Core™ i3-4330 54W TDP
Alaplap: Asrock Z97M Anniversary
Memória: 2db Kingston KVR16N11S8/4 max 2.160W*2
HDD: 2db Samsung HD103SJ 7.2W*2 RAID1
2db Seagate ST3500418AS 5.8W*2 RAID1
2db WD RE3 WD5002ABYS 7.1W*2 RAID1
LAN: 3db TP-Link TG-3465

És ma a két Samsung HDD megmakacsolta magát. A történet a következő:

Eddig szépen ment a 6 HDD-vel. Ma beleraktam a plusz 3 hálókártyát, és azóta a két Samsung nem indul el, csak kattog. Próbálkozásaim:
1. Lehúzom a Samsung HDD-k adat kábeleit és csak a táp marad, akkor elindul kattogás nélkül.
2. Kivettem a 3 hálókártyát, de ugyanúgy nem indulnak, ha a Sata adat rá van kötve az alaplapra.
3. Ha lehúzok mindent a gépről - másik 4 HDD, hálókártyák - vagy külső tápról indítom a Samsung vinyókat, akkor is kattognak és nem indulnak.
4. Ha másik SATA portra kötöm az alaplapon a Samsung vinyókat, akkor se indulnak - más HDD nincs ilyenkor rákötve.
5. Kicseréltem az adat kábeleket, másik portra kötöttem a tápon, eredmény ugyanaz.
6. Ezek után gondoltam, hogy meghalt a két HDD - érdekes, hogy pont egyszerre, holott eddig 100/100-asok voltak HD Sentinel szerint - de, ha beteszem őket egy USB-s keretbe, akkor pöccre indulnak, másolok ide-oda.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40036) sanzi89 válasza sanzi89 (#40035) üzenetére


sanzi89
addikt

A Samsung HD103SJ HDD firmware-jét frissítettem 1AJ100E4-ről 1AJ100E5-re, és most gond nélkül elindult a gép.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40037) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok! Laptopba való Toshiba MQ01ABF050 500GB 5400rpm merevlemezzel van problémám. Ha utorrenttel töltök le 2-3 MBps-sel (linux kerneleket), akkor használhatatlanságig lassul a laptop, eszközkezelő pedig azt mutatja, hogy 100%-on pörög a merevlemez. Másoláskor nem jelentkezik ugyanez a probléma.

HD Sentinelt elindítottam, és rögtön kidobta, hogy a kondíciója kritikus, mert 5096 szektor hibás. Én nem igazán értek ehhez, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mit jelent és van-e összefüggés a két dolog között, ezért kérem segítségeteket, hogy mit lehet csinálni az első jelenséggel és a második diagnózissal, garanciához kell-e futni, vagy nem. Köszönöm szépen előre is!

(#40038) drumkiller


drumkiller
csendes tag

szevasztok!

éljen a kereső és a gúgül... de.. mégsem :)

A problémám a következő, közeli rokonom gépében morog egy 160 G-s Satás Samsung vinyó, és valahogy eltűnt a kapacitása, a szabad hely. Sosem volt rendszer vinyó és nem volt particionálva, Linuxot sosem látott a gép, csak xp-t és win7-et., adattárolásra van használva kezdetektől A win "kezelóje" látja hogy az 149 Giga, de a sajátgépben már csak 75Gb méretű (ami már tele van), Total commanderben is csak 75Gb, megnéztem Easeus PArtition Masterrel, az is 149Gb-ot lát. A vinyó rednben van semmi hibája, egyszer volt "dinamikus lemez" amiről fogalmas nincs hogy szokott kialakulni (oprendszer installnál tapasztaltam ilyet, particionálgatásnál régebben, újratelepítés stb..), de idegesítő jelenség, Easeussal alaplemezzé tudtam konvertálni (hurrá!). Szóval mi a teendőm? valahol láttam valami chkdsk szabadhely újraszámlálás parancsot, vagy nem tudom, egyébként a chkdsk natur parancsra semmi hibát nem ír és persze 75Gb...Nincsenek rejtett fájlok rajta, úgy viselkednik mintha egy 80 gigás vinyó lenne... Én arra gondoltam hogy egy jó formázás helyre tenné a cuccot, de akkor fél nap rá megy hogy átmásoljak róla 75 gigát. Nem biztos hogy van annyi időm, nélkülem meg bután pislognak csak és nem mernek hozzá nyúlni csak várják a megváltást tőlem, de még sosem futottam ilyenbe bele.., ma (csüt.) lesz 1-2 órám foglalkozni vele. Légyszíves okosítsatok ki! :) köszönöm!

(#40039) Saltwater válasza drumkiller (#40038) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Előszöris ez egy régi winchester, és mivel adattárolásra van használva, gondolom fontos adatok vannak rajta.
Ha Tőled várják a megváltást, akkor szánj rá egy kis időt, és készíts nekik egy biztonsági másolatot a winchesterről mielőtt nálam köt ki adatmentésre (sosem lehet tudni).
Ha van biztonsági másolat, akkor már mókolhatsz a winchesterrel, de ilyen hozzáállással kérlek míg nincs biztonsági másolat, NE NYÚLJ HOZZÁ!

https://hdd-adatmentes.hu

(#40040) liksoft válasza drumkiller (#40038) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy legelőször azt kell eldönteni, mennyire fontosak az adatok! Ha nagyon, akkor semmilyen hozzányúlást nem ajánlok. Főleg a CHKDSK-t NE! A program arra készült, hogy HIBÁTLAN és MENTÉSSEL RENDELKEZŐ drive esetén az adminisztráció hibáit kijavítsa. Közben a "had hulljon a férgese" elmélettel, visszaállítási információk nélkül! Így amit tervezel az "orosz rulett".

Legfontosabb: Mentendő drive-ra nem írunk!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40041) Saltwater válasza liksoft (#40040) üzenetére


Saltwater
aktív tag

drumkillert átnevezzük datakillerre :Y

https://hdd-adatmentes.hu

(#40042) drumkiller válasza Saltwater (#40041) üzenetére


drumkiller
csendes tag

kösz a csípős hozzászólásokat :D azért ennyire kezdő nem vagyok, csak hátha lett volna tipp :P mindenféleképpen leszedek róla ezt azt csak a fontosat. torrent. olyan nagy világ vége azért nem keletkezne :D film, egy két zene album progik.

ui.: a datakiller a köv. drum&bass zeném címe, kösz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40043) Saltwater válasza drumkiller (#40042) üzenetére


Saltwater
aktív tag

:R

https://hdd-adatmentes.hu

(#40044) sgteam válasza rostiron (#39901) üzenetére


sgteam
aktív tag

Üdv!!!
Kéne egy kis help srácok. Hoztam egy vinyót a melóhelyemről 500gb wd vinyót és nem látja a gépem. Miért van ez? win 8.1 op rendszer van fent asrock extreme3 2.0 az alaplapom. Ha biosban nézem ott nem ír ki semmit se márkát se számot csak annyit, hogy 0GB.

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#40045) liksoft válasza sgteam (#40044) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Két lehetőséget látok. Vagy hibás, vagy jelszóval védett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40046) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Volna egy kérdésem, van nekem egy WD My Book 3TB -os HDD és gyárilag benne van hogy ha nem használják akkor kikapcsol. Ezt hogy lehetne kikapcsolni? Van erre valami megoldás?

Előre is köszönöm!

Üdv
Zoli

(#40047) sg22 válasza Atlantisz48 (#40046) üzenetére


sg22
senior tag

ez engem is erdekelne

what should I do about this?!

(#40048) ubyegon2 válasza Atlantisz48 (#40046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#40049) Atlantisz48 válasza ubyegon2 (#40048) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm :R

(#40050) Atlantisz48 válasza ubyegon2 (#40048) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Egy kérdésem viszont még lenne.
Tehát ez a HD Sentinel nem engedi, hogy alvóba menjen? Csak mert ez a HDD hálózati meghajtóként van használva, egy routerbe kötve.
Így is működne?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.