Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45851) liksoft válasza Rocko66 (#45849) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nézze meg a tulaj, hogy jó-e, vagy meghalt. A fizikai lemezkezelőben legalább a kapacitását ki kellene adnia, ha a file-rendszert nem is tudja beazonosítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45852) gerenda110


gerenda110
aktív tag

üdv!
Mostanában tapasztalom, hogy a hdd mintha leállna majd elindul (hallom)

A lemez önteszt során talált 7 hibás szektort.
A lemez felületén található 4 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 54800 alkalommal.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.
További információk: http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.

91% a kondi. valamiért eldobta a partíciót és formázni kellett. előtte 87%. mit tudok ezzel tenni?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#45853) Pierre75


Pierre75
senior tag

[kép]
Adott egy párnapos Seagate ST1000LM014 notebook hdd, ami az aida szerint jó tempóban gyártja a Raw és Seek errort. De egyrészt szkeptikus vagyok, mert van egy 1TB külső hdd-m amit 5 éve már halálraítélt az aida, miközben azóta több TB anyag mászkált már rajta. Másrészt a Seagate-re korábban pont e két érték fals jelzése volt jellemző. De erről a típusról nem találtam semmit. Tudna vki segíteni, megállapítható-e, hogy egy beteg jószág döglődik a gépben vagy közömbös fals számok játéka?
Előre is köszi!

(#45854) djculture válasza Pierre75 (#45853) üzenetére


djculture
félisten

Nem beteg csak seagate, ezek ilyenek. Az érték mező számit, mint látod 117 és 100 az érték a két paraméternél ezeknél 6 és 30 nál van a küszöb...

[ Szerkesztve ]

(#45855) Pierre75 válasza djculture (#45854) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszönöm!
Ez a Seagate modell megbízhatónak számít vagy van esetlegesen vmilyen ismert hibája?

(#45856) ALFA


ALFA
senior tag

SOS, ha olvassa valaki, RAW visszaállításban kellene segítség. :R

Kaptam egy wd 120 GB-os hdd-t, hogy mentsek le róla egy könyvtárban lévő kb 20 gb-nyi adatot.
Linux alatt akartam külső meghajtóként csatlakoztatva, de még gparted se látta a meghajtót.
Win-es gépre csatlakoztatva külső hdd-ként azt írta, hogy a szokásos win7 struktúra van rajta, G jellel a 100 MB-os boot partíció, viszont utána lévő 119 GB-ra RAW-ot írt.

Testdisk7-et ráeresztettem, 4 hibás partíciót talált, de számomra értelmezhetetlen számadatokkal.
Ráadásul a quick search és advanced search mindegyike azt mondta, hogy nincs se partíció, se fájl.

Most bajban vagyok, hátha a linuxos gépem tolt el valamit, de nem tudom, hogyan tudnám helyrehozni.
A testdisk leirásában minden szép és jó, de itt olyanok jelennek meg partíció soron
(* sys = 4F 119380 132 62 ) amivel nem tudok mit kezdeni.

Képernyőképeket tudok küldeni, aki kéri.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45857) Sanchez638 válasza ALFA (#45856) üzenetére


Sanchez638
addikt

GetData Back?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45858) King Unique válasza ALFA (#45856) üzenetére


King Unique
titán

RAW fájlrendszer, illetve partíció esetén például ezeket lehetne csinálni. Az EaseUS promója úgy néz ki még mindig aktív, tehát érdemes kihasználni.

A másik említett programmal meg azért nem árt vigyázni, mert bizonyos esetekben produkálhat érdekes dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#45859) Z10N


Z10N
veterán

Egy "szinte uj" 100/100 (portalan, muanyag dobozbol, kb. 200 napot ment) samsung hd200hj hdd-nel olyan problema adodott, hogy a kondicioja rohamosan elkezdett romlani. Minden egyes bootolas utan vagy masolas utan tobb szazalekot esett a hdd sentinel szerint.

Eloszor csak annyira belassult, hogy csak kikapcsolassal lehetett a gepet ujraeleszteni. Ekkor kezdett el gyenge szektorokat gyartani (100+). Ezutan megjelentek az elso hibas szektorok (most mar 50+). A kondicio pedig 15%.

A tapot kicsereltem, szoval ez nem lehetett az okozoja.

Csak gyorsan ossze lett dobva az asztalon egy teszt rendszernek, ezert cimkevel lefele volt. Amikor jobban megneztem egy nagyon apro karcolasbol eredo lyukat talaltam.

Ugye van egy nagy feher cimke, ez alatt van a porszuro nyilas. Ugye ezeket egy vekony foliaval meg pluszban letakarjak. Ugy nez ki szerelgetes kozben egy csuszas alkalmaval valami apro szemcse a peremehez ert es tuhegynyi lyuk keletkezett (latszik egy kb. 1-1,5cm-s enyhe karc nyom). Viszont ugye az a vicces, hogy nagy betukkel oda van irva, hogy "DO NOT COVER ANY DRIVE HOLES", mivel uzemileg szuksege van ra. Illetve egy akkora lyukon meg ha cimken es folian is egy porszem atjutott ekkora karokat okozna? Mikozben ez az egesz par nap alatt zajlott le (most masfel hete), kozben ugye meg se volt forditva.

Ketlem, hogy a fejjel lefele mukodtetes okozta volna, mivel tobb eve mukodnek hdd-k nalam igy hibatlanul. Raadasul van egy hasonlo szeriabol szarmazo masik samsung (100/100) es annak pedig az egyik nyilasan meg cimke sincs gyarilag, pedig a lemezek felett helyezkedik el.

Ilyennel meg nem talalkoztam. Esetleg mas?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45860) Z10N válasza Z10N (#45859) üzenetére


Z10N
veterán

Ui: Adalekkent. Atraktam egy masik gepbe ott is megnezni a smart/sentinel logokat. Masoltam ra teszt jelleggel es minden mukodik, viszont ugye az oprendszer fagyott rajta. Amikor viszont a teszt adatokat vissza akartam masolni a masolasi sebesseg neha leesett par KByte-s nagysagrendre. Gondolom ekkor futott hibas szektorra. Amikor innen masol akkor romlik is tovabb az ertek es novekszik a hibas szektorok szama is. Lehet a felulettel vagy a fejjel lenne gond. Hihetetlen, hogy egy alig hasznalt 100/100-s hdd 100/15-re esett 10 nap alatt.

Termeszetesen a visszanyert adatok hibasak bit comparison-nel nezve. Most leformaztam gparted-del. Anno volt valamilyen "bad sector" eltunteto alkalmazas, ami oda-vissza magnesezte a feluletet es kijavitotta. Mukodne?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45861) ALFA válasza Sanchez638 (#45857) üzenetére


ALFA
senior tag

Az valamikor jó volt, bár nálam egyszer se működött jól, így nem érdekelt.
Easeust használtam legálisan, de elszállt. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45862) ALFA válasza King Unique (#45858) üzenetére


ALFA
senior tag

Sajnos az Easeus akció csak pár napig élt, a link kamu, a végén láthatod, hogy a program már a webes listából is eltűnt, pedig tucatnyi progi van "expired" felirattal.

Sirattam is rendesen, volt legálisan, de csak webes aktiválással működött, és a hdd-m elszállt, és hiába akartam új telepítéssel aktiválni, közölte, hogy az a kód "használatban" és vegyek másikat. Az meg most nem megy. :(((

Csatolom a képeket, ez a helyzet most, nagyon úgy néz ki, a linux csinálta, úgyhogy nagyon kellemetlen helyzetben vagyok. :( :( :(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45863) ALFA válasza King Unique (#45858) üzenetére


ALFA
senior tag

Megnéztem, easeus trial módban tökéletesen lát minden adatot, csak egyet se tudok vele lementeni. :O :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45864) ALFA válasza ALFA (#45863) üzenetére


ALFA
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő. :(((

A cég weboldaláról az ingyenes letölthető, de csak 2 gb-t enged menteni, nekem 20 gb kell. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45865) Saltwater válasza ALFA (#45864) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Hiren's Boot disken a Disk Genius....

https://hdd-adatmentes.hu

(#45866) C. s. válasza ALFA (#45864) üzenetére


C. s.
addikt

Kiválaszthatod, melyik 2 GB-ot akarod vagy találomra kiment valamit?

Ha kiválaszthatod:
Egy kicsit szürkezónás, de ha 10-szer egymás után megcsinálod, összejön a 20 GB. Úgy értem, hogy telepíted, csinálsz egy biztonsági mentést a rendszerről, aztán kiásol 2 GB-t. Ezután fölrakod a mentést, és újabb 2 GB. Stb.

(Már írtam, tudom, és nem is akarok az agyadra menni, de kb 5 perc volna kipróbálni. Ha a Macrium látja, menteni is tudja. Nekem egyszer 2 "láthatatlan" lemez adatait hozta vissza. Tudom, hogy annak nem ez a fő profilja, de mégis megmentett és ingyenes.)

[ Szerkesztve ]

(#45867) King Unique válasza ALFA (#45862) üzenetére


King Unique
titán

Bár megnéztem a linket, de akkor ezek szerint nem elég alaposan és az "expired" felirat hiánya is félrevezető volt. Na mindegy, de azért köszönöm az észrevételt.

Ha le akarod menteni róla az adatokat Windows alatt, akkor mindenképpen kerítened kell valami adatmentő programot. Például a másik topikban említett is szóba jöhet. Vagy az ajánlott HBCD, mert a rajta lévő program szintén alkalmas lehet erre. Egyébként az EaseUS ingyenes verziója legalább enged 2 GB-ot lementeni, viszont a GDB meg semmit...

(#45866) C. s.:
Nyilván ki lehet választani, de trükközni vsz nem nagyon lehet, mert megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

(#45868) C. s. válasza King Unique (#45867) üzenetére


C. s.
addikt

Hátha nem olyan gonosz, hogy a mentendő vinyóra ír. Ha meg csak az oprendszerbe írogat, akkor az újrahúzás segíthet. És a leírt módszerrel azt sem sok idő megújítani. Biztosat persze én sem tudok. Szerintem is félő, hogy védve van a trükközéstől.

[ Szerkesztve ]

(#45869) ALFA válasza Saltwater (#45865) üzenetére


ALFA
senior tag

Az még drágább, mint az easeus. :C

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45870) Saltwater válasza ALFA (#45869) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A Hiren's Boot Disk ingyenesen letölthető, és azon van INGYENES Disk Genius! :R

https://hdd-adatmentes.hu

(#45871) pjen válasza gerenda110 (#45852) üzenetére


pjen
félisten

Finoman segíthetsz neki,oda kopp...

(#45872) V24Life


V24Life
csendes tag

Sziasztok!lenne egy olyan problemam amivel nemtudok hova fordulni! De van egy ssd-m es lehet az miatt van a baj... bootol a gepem es 15-20masodpercet eltolt azzal hogy kiirja azt a szoveget hogy "amd data change pls update new data to dmi" HELP! :(

(#45873) subaruwrc válasza gerenda110 (#45852) üzenetére


subaruwrc
félisten

cseréld le a táp vagy adatkábeledet,mert baromi sok az adatátviteli hiba.

(#45874) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis help kellene!

Frissen vásárolt Western Digital 3TB 64MB SATA3 WD30EZRZ merevlemez problémám adódott.
Op rendszer: Win10
Alaplap: asrock b85m pro4

A HDD-t nem látja a BIOS, az op rendszer device managere, a disc management, a WD saját programja a Data lifeguard diagnostic, intel rapid storage system.

Windows nem reagál ha rádugom, egyik porton sem.

Ha úgy állítom le a gépet hogy rá van kötve akkor nem kapcsol ki.

A HDD érezhetően megy, hangokat ad ki (van 6 HDD-m 500gb-2TB-ig de egyik sem ilyen hangos) még sem látja semmi.

Amit eddig hibaelhárításként próbáltam:
Alaplai biost frissítettem.
ASRock 3TB+ Unlocker-t telepítettem

5letek?

OTAKU

(#45875) subaruwrc válasza whiteseed (#45874) üzenetére


subaruwrc
félisten

küldd vissza.
nincs megütve a sarka ? vagy egyéb helyen ?

(#45876) whiteseed válasza subaruwrc (#45875) üzenetére


whiteseed
csendes tag

Most hogy mondtad megnéztem a sarkokat, és az egyik sarkon 2 nem kicsi sérülés van. :((

Az egyik keletkezhetett attól, ha leesik valami és sérül a fém (viszont ez le van festve), de a másik olyan mintha egy kis kráter lenne ott viszont a festék is sérült.

OTAKU

(#45877) subaruwrc válasza whiteseed (#45876) üzenetére


subaruwrc
félisten

az egyik talán öntési hiba ( tételezzük fel ) a másik meg jó eséllyel kozmetikázott.
fotózd le és küldd vissza abban a csomagolásban amiben kaptad.

(#45878) krealon válasza ALFA (#45856) üzenetére


krealon
veterán

"Kaptam egy wd 120 GB-os hdd-t, hogy mentsek le róla egy könyvtárban lévő kb 20 gb-nyi adatot.
Linux alatt akartam külső meghajtóként csatlakoztatva, de még gparted se látta a meghajtót.
Win-es gépre csatlakoztatva külső hdd-ként azt írta, hogy a szokásos win7 struktúra van rajta, G jellel a 100 MB-os boot partíció, viszont utána lévő 119 GB-ra RAW-ot írt.
"

Ellenorizd, hogy nem Bitlocker-rel titkositott-e a particio. Ha titkositott, akkor a titkosito kulcs nelkul keves eselyed van az adatmentesre.

(#45879) Yutani


Yutani
nagyúr

Hali! Van egy WD10EZEX vinyóm, két éves. HD Sentinel szerint 100/100-as, viszont az elmúlt 2 hétben elég sűrűn (percenként, félpercenként?) kiad valami rövid rezonáló hangot. Hibás működést nem tapasztaltam, de valahogy aggasztó ez a zajongás. Találkozott valaki ilyen jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#45880) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Nem tudom,hogy jó helyre írok-e.De ha tud valaki segíthetne!Vettem egy 3 TB-es vinyót ami most így néz ki! WDC WD30EZRX-22D8PB0 (2794 GB).Az elején valamit elcseszhettem. Hogy lehet ezt a helyet visszanyerni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#45881) Sanchez638 válasza javorszky (#45880) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha jól mondom akkor GPT re kell inicalizálni a lemez és akkor tudja a rendszer egybe 2tb felet kezelni. És akkor mindent ki tudsz használni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45882) javorszky válasza Sanchez638 (#45881) üzenetére


javorszky
tag

És azt ,hogy kell?Segítenél?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#45883) javorszky


javorszky
tag

Köszönöm megoldottam!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#45884) lumija620


lumija620
tag

Sziasztok! Adott egy 1 TB-os MedionHDD DrivenGo külső vinyó. Nincs külön tápja, USB-ről veszi fel az áramot. A hibajelenség, hogy nem látja a PC/TV, ha bedugom a led világít rajta és olyan mintha próbálna felpörögni, de csak 5-6 pittyegés hallatszik és utána semmi. Hol-mivel kezdhetném a hibakeresést, van valami tippetek? Köszi, szép napot!

(#45885) Sanchez638 válasza lumija620 (#45884) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tápmegvan neki? Pl 2db usb csati a drót végén. Nekem a 7200rpm laptop merevlemez csinálta ezt, hogy nem tudott felpörögni. 1db usb/500mA. Én úgy oldottam meg ezt, hogy telefon töltővel(szétszedhetős) adtam neki +ba kakaót.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45886) lumija620 válasza Sanchez638 (#45885) üzenetére


lumija620
tag

Igen megvan, egy y-kábel. Köszi a tippet, ki is próbálom! 😉

(#45887) lumija620 válasza Sanchez638 (#45885) üzenetére


lumija620
tag

Sajnos ugyanaz...😞

(#45888) tpeter77 válasza lumija620 (#45887) üzenetére


tpeter77
addikt

usb3.0 portos gépbe be tudod dugni, ott elindul jól?
ha ez a helyzet, akkor vegyél külső HDD keretet 5k körül már kapni és akkor az usb2.0-n a tv-vel összekötve kellene működnie.

(#45889) subaruwrc válasza lumija620 (#45884) üzenetére


subaruwrc
félisten

vagy kevés a táp neki vagy meghalt benne a vinyó.

(#45890) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Üdv!

Következő hiába futottam bele, most már harmadjára másfél hét alatt: az egyik HDD gondol egyet és egyszer csak eltűnik (windows, TC, HDSentinel nem látja). Sima újraindítás nem segít, de ha lekapom a ház oldalát és kicsit megmozgatom a kábeleket akkor megint megy rendesen. Sentinel nem ír semmilyen gondot, és ettől eltekintve én sem futottam bele másba.
Most jól gondolom és csak a kábel csúszik ki (mondjuk érdekelne, hogy mégis miért :F ) és elég azt kicserélni vagy gyorsan mentsek le róla mindent és mehet vissza gariba? Egy alig másfél hónapos WD Black 2TB-ről van szó...

Köszönöm előre is. :K

(#45891) Sanchez638 válasza Shadowguard (#45890) üzenetére


Sanchez638
addikt

Cserélj kábelt és nézd meg, lehet a rezgéstől lemozdul.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45892) lumija620 válasza lumija620 (#45884) üzenetére


lumija620
tag

Üdv!

Annyival vagyok előrébb, hogy az eszközkezelő "látja" a vinyót!! A Lemezmeghajtó -ban "ASMT 2105 USB Device" jelenik meg, attól függően, hogy ki-be dugosgatom. Ez már jó jelnek tűnik, így esetleg tipp??

(#45893) lumija620 válasza lumija620 (#45884) üzenetére


lumija620
tag

Még egy kis adalék. Egy szűz, frissen telepített notiba ( WinXP ) bedugtam a kicsikét, elkezdődött az automatikus telepítési procedúra, sikeresen meg is történt, az Eszközkezelőben is megjelenik, "ez az eszköz megfelelően működik". Sajnos a Sajátgépben viszont már nem látja a meghajtót.
Az Eszközkezelőben ha megnyitom a vinyó tulajdonságait, a "Kötetek" fülön belül kilehetne listázni a lemezen található partíciókat, viszont ekkor ez a hibaüzenet jelenik meg : " Nem található a lemez kötetinformációja. Ez akkor történhet, ha a lemez 1394 vagy USB -eszköz Windows 2000 gépen." :F :F :F Nem túl biztató...
Szerintetek???

(#45894) ALFA válasza krealon (#45878) üzenetére


ALFA
senior tag

Ez a jereváni rádiós hír nagyon népszerű lehet, ha ennyit idézitek. :))

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45895) ALFA válasza Saltwater (#45870) üzenetére


ALFA
senior tag

Ezt nem tudom, hol találom, én csak azt láttam, hogy a Hiren's cd-n DiskGenius 3.2 van, SHAREWARE megnevezéssel, ugyan úgy, ahogy a weboldalukon. :Y
Úgyhogy le se töltöttem.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45896) ALFA


ALFA
senior tag

Win alatti chkdsk-nál keresek valami jobbat és biztosabbat, akár debian linux alatti is lehet.

Tucatnyi régi 40-80 gb-s hdd-t kell ellenőriznem, nem akarok mindegyikhez a gyártóik oldalán regisztrálni programokért és telepítgetni őket.
Nosztalgia on: norton disk doctor, hohohooo. :P

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45897) lumija620 válasza lumija620 (#45884) üzenetére


lumija620
tag

Nem hiszem el!!
Kb. egész nap ezen pörgök, már a firmware frissítés irányába keresgéltem infót és egy topicban írta egy srác, hogy jól megütögette a vinyót és működött. Kipróbáltam és láss csodát...megy mint újkorában. :) :D :D :))
Szóval a tanulság, ha már kifogytatok az ötletekből ne kíméljétek a cuccot!!! :D ( gondolom "beakadt" az olvasó fej)
Szép estét!!

(#45898) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudok megformázni egy HDD-t úgy, hogy kivenni nem lehet, és rendszervinyó, tehát értelem szerűen rendszer járat közben nem lehet formázni.

Nincs erre valami DVD, vagy flashes megoldás?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#45899) djculture válasza Yutani (#45879) üzenetére


djculture
félisten

Gyengébb minőségű házban wd-nek szokása rezonanciát kelteni. Attól még nem rossz...

(#45900) pjen válasza Hegyirabló (#45898) üzenetére


pjen
félisten

Telepítő lemezzel bootolsz és formázod,vagy live linux.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.