Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45951) h1mpi válasza Doky586 (#45950) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi akkor megnézem ezeket a progikat is :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45952) King Unique válasza h1mpi (#45946) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a fájlok törlésekor, úgy egy teljes lemeznél is a felülírás a lényeg. Erről nemrég egy másik topikban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#45953) ot93


ot93
senior tag

Üdv, adott egy új WD10ezex, amit most raktam be a gépbe és az intéző még nem látja, ezért bementem a lemezkezelőbe és ezt írja..

Itt mire érdemes kattintani? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45954) h1mpi válasza ot93 (#45953) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gpt-re

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45955) Doky586 válasza ot93 (#45953) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy 1TB hdd.. azaz választhatsz, attól függ hogy:
- akarod-e Win98 vagy WinXP-hez csatlakoztatni valaha?
- akarsz-e rá oprendszert telepíteni? ha igen
- milyen alaplapod van ? (uefi vs bios)

a GPT korszerűbb, az MBR kompatibilisebb... :K

(#45956) King Unique válasza ot93 (#45953) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik topikban korábban le voltak írva az erre vonatkozó dolgok. Tehát ugyan vannak előnyei a GPT partíciós sémának, de egy 1 TB-os adattár (?) HDD-nél eleve nem feltétlen indokolt azt választani. Továbbá inicializálásnál akkor alapértelmezett az MBR, ha a Windows Legacy boot módban lett telepítve. Annál meg maga a rendszerlemez is nyilván MBR.

[ Szerkesztve ]

(#45957) ot93 válasza Doky586 (#45955) üzenetére


ot93
senior tag

Win 7 és 10, amin használnám, de win7 is kicsi esély, szóval lényegében csak win10-en lenne használva
és op. rendszert nem telepítenék rá, arra van ssd, viszont az adatokon kívül lehet, hogy megy rá játék is :)
Asrock b75 pro3 alaplapom van, ez tudomásom szerint uefi-s

ez szerint és King Unique hozzászólása alapján az MBR a jobb választás, jól gondolom :F

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45958) Doky586 válasza ot93 (#45957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez esetben teljesen mindegy melyiket választod. Amit nem említettem még hogy ha TV-re akarod usb-vel dugni akkor mindenképp az MBR ajánlott. És ha még mindig nem döntöttél akkor egy 20 Ft-os feldobását javaslom fej v írás alapon.. :K

(#45959) ot93 válasza Doky586 (#45958) üzenetére


ot93
senior tag

Hát igaz, valóban mindegy azok a szempontok alapján amit írtatok :) amúgy azóta MBR mellett döntöttem, most megy a formázás :K TV-re sem akarom dugni, elsősorban adat vagy program (vagy mindekttő :) ) lesz rajt, de még nem döntöttem. De mert amúgy van 2 500gb-os WD meg ez az 1tb-os... most arra gondoltam az adat legyen a 2 500-ason elosztva, ezen meg a game, meg egyéb minden más, mert ha tönkre megy valamelyik hdd,akkor vagy csak az egyik 500 gb van veszélyben, vagy a programok, de azok ugye bármikor újratelepíthetőek... na most ha ezen az 1tb-on lenne az adat, akkor ha felmond a hdd, akkor minden adatnak lőttek... :) amúgy játék mellé menne más minden kevésbé fontos cucc is, vagy az adatok 3. része is akár... akkor már 3 hdd csak nem megy egyszerre tönkre, így csak harmada vész el a dokumentumnak.. de amúgy az 1. wd már 3,5 éves, a 2. 1 éves, ez meg még 0 napos.. a legrégebbi is még 100%-os kondíciójú, így nem számítok tönkremenetelre :)na jóvan kicsin elkalandoztam :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45960) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis segítség kellene. A haveromnak egy 3TB-os WD My Book (2/2013-ban vásárolva) a HDS szerint 52%-os, WD Green WD30EZRX a SMART-ban a Current pending sector count pedig 2023, más hibát nem jelez, a többi fontos résznél zöld pipa van neki. Most ezek hibás szektorok vagy mi a helyzet? A lemez tele van adatokkal. Vmi tanács, hogyan tovább? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45961) djculture válasza junior11 (#45960) üzenetére


djculture
félisten

Current Pending Sector Count: A "gyenge" szektorok száma, amelyekről még nem dőlt el, hogy használhatóak vagy pedig hibásak lesznek.

Kikell róla menteni ha van rajta fontos cucc és regisztrált hd sentinel -ben vagy hdtune programmal irás olvasás tesztet kell csinálni. Minden eltűnik róla!

(#45962) junior11 válasza djculture (#45961) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, ezt mondtam én is neki, csak még nincs üres vinyója. Addig ajánlott az adatokkal teli lemezen esetleg egy komplett olvasási tesztet csinálni vagy veszélyes?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45963) djculture válasza junior11 (#45962) üzenetére


djculture
félisten

Még véletlenül se érdemes lementés nélkül ilyenbe belekezdeni. Adat is lehet crc hibás ilyenkor meg a logikai is gondolhatja úgy hogy a gyenge szektort ha sokszor próbálja olvasni és nem megy áthelyezi, ami rajta van adat az ugrik de ilyen sok gyenge szektornál akár az egész partíció is eltűnhet.

[ Szerkesztve ]

(#45964) junior11 válasza djculture (#45963) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, csak most meg írja nekem, hogy az a gond, hogy a HDD tartalmát ha megnyitja, látja a mappákat, de a tartalmát már nem tudja megjeleníteni, hibaüzenetet dob neki...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45965) djculture válasza junior11 (#45964) üzenetére


djculture
félisten

Akkor már elkezdődött amit írtam a rajta lévő adatnak annyi. Ilyenkor már csak a file bejegyzések maradnak ezer hibával amit a scandisk ha javít össze kuszálódik a fájlrendszer. Már ilyenkor az adatmentés nagyon nagy meló.

[ Szerkesztve ]

(#45966) junior11 válasza djculture (#45965) üzenetére


junior11
veterán

Hol megy neki, hol nem. Emlékszem, nekem is így volt, de én le tudtam menteni az adatokat, aztán a HDDnek annyi lett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45967) djculture válasza junior11 (#45966) üzenetére


djculture
félisten

Ja most nézem ez a EZRX megbizhatatlan széria, kerülni kell ezt.

[ Szerkesztve ]

(#45968) junior11 válasza djculture (#45967) üzenetére


junior11
veterán

Azt mondja, hogy olyan dolgot, hogy bizonyos mappa tartalmát nem érte el, már csinálta neki tavasszal és nyáron is, nagyon ritkán, de aztán működött, usb hubon keresztül van neki a laptophoz csatlakoztatva, további 2 külső HDD-vel, szerinte az usb hub & Win10 páros miatt lehet a gond, mert addig a Win7-tel jó volt, de szerintem meg a gyenge szektorok okozzák a bajt, hiába mondtam régebben is neki, hogy néha nézzen rá a HD Sentinellel a vinyókra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45969) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Van egy 2002-es 30gb-os ibm vincseszterem, amire a hdsentinel 58% kondiciot ir. Vsn valami program vagy trukk amivel vissza lehetne javitani a kondiciojat 100%-ra?

(#45970) Doky586 válasza pataslogeza (#45969) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy biztos módszer: beviszed egy boltba és kérsz helyette egy újat ami lehet nagyobb is.. persze nem ingyen.. ;)

(#45971) Sanchez638 válasza Doky586 (#45970) üzenetére


Sanchez638
addikt

És megpróbálja bepaszirozni a ide csatlakozóba :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45972) Doky586 válasza Sanchez638 (#45971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha abban a számítástechnikai boltban csak vakok és dilettánsok dolgoznak...
de jobb helyen egy sata-t csak meg tudnak különböztetni a pata-tól..

(#45973) Sanchez638 válasza Doky586 (#45972) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tapasztaltam már érdekességeket boltba/szervízbe... :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45974) ALFA válasza Sanchez638 (#45973) üzenetére


ALFA
senior tag

Okos vevők is vannak, akik közlik, "mindegy, hogy milyen csati, csak olyat adjon, amin a wingyóz biztosan megy."

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45975) ot93


ot93
senior tag

ha az egyik hdd-t beállítottam véletlenül aktívnak, akkor azt hogy lehet visszacsinálni és egyáltalán mit jelent ez? :)
[kép] - az F meghajtóról van szó

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45976) pataslogeza válasza Doky586 (#45970) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Orulok hogy szerezhettem nehany vidam percet nektek :) de eleg lett volna annyi is hogy fogalmatok nincs rola.
A laptopot amiben a vincseszter van, nosztalgiabol elesztettem ujra mert ez volt az elso laptopom, es eredeti allapotban akarom megtartani.
Hdd regenerator, low level format, meg hasonlo programokra gondoltam, de nem tudom erne e ezek valamit, es befolyasolni sem akartam senkit azzal hogy a kerdesben mar benne van a lehetseges valasz.

[ Szerkesztve ]

(#45977) Vynx válasza pataslogeza (#45976) üzenetére


Vynx
tag

A HDD Regenerator talán feltudja javítani, de csak a teljes verziós.

[ Szerkesztve ]

(#45978) King Unique válasza ot93 (#45975) üzenetére


King Unique
titán

A MiniTool vissza tudja alakítani "inaktív" partícióvá. A többire meg ott a kereső.

[ Szerkesztve ]

(#45979) dragonborn


dragonborn
tag

Sziasztok.találtam egy 250 GB hdd-t,vettem hozzá egy házat.bedugtam a gépbe,meg van felezve,probáltam filmet rátenni az egyik felére,de 2 nél többet nem enged.elkezdi másolni csak nem fejezi be,ha leállitom meg lefagy a gép.nem hiszem hogy rossz,mert akkor azt a 2 filmet sem engedné rátenni.mit kéne tennem?köszönöm a segitséget

(#45980) King Unique válasza dragonborn (#45979) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azért ahhoz, hogy bárki is segíteni tudjon, nem ártana kicsit több információt megadni:

Milyen HDD & külső ház?
Milyen gép & OS?
Milyen porton keresztül van csatlakoztatva?
Mi a pontos hibaüzenet?
Milyen a HDD állapota (HDS)?

stb.

[ Szerkesztve ]

(#45981) Doky586 válasza dragonborn (#45979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem hiszem hogy rossz"

hinni a templomban kell.. :D
műszaki ember mér és tesztel..

töröld a partíciókat, majd hozz létre egy nagyot és formázd full formattal..

(#45982) dragonborn


dragonborn
tag

Azt szeretném,de azt sem tudom hogy állhak hozzá.bedugtam a gépbe.....

(#45983) Sanchez638 válasza Doky586 (#45981) üzenetére


Sanchez638
addikt

"mér és tesztel.." Mér' megvolt már :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45984) dragonborn válasza King Unique (#45980) üzenetére


dragonborn
tag

HDS:kondició 0%.meghibásodás várható !!! Attribútum : Reallocated Sectors Count .ezt irja.Érdemes foglalkozni vele ? Mondtam én hogy szerintem nincs baja 😀😀😀

(#45985) King Unique válasza dragonborn (#45984) üzenetére


King Unique
titán

Hát egy 0% kondíciós lemezzel már nincs sok értelme vesződni, illetve egy ilyet nyilván formázni sem nagyon érdemes...Szóval ez okozta a hibát, amit mondjuk azért lehetett sejteni. Ugyanis normál esetben nincs olyan, hogy "2 nél többet nem enged", max. ha esetleg elfogyott a tárhely és megtelt a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#45986) pjen válasza dragonborn (#45982) üzenetére


pjen
félisten

Legegyszerűbb egy win vagy live linux telepítővel.Esetleg sajátgép,kezelés,lemezkezelés.

(#45987) dragonborn


dragonborn
tag

Találtam egy másikat,ez 94%-os seagate.ezt meg nem találja a gép 😳Hogy tudom formázni igy?

(#45988) King Unique válasza dragonborn (#45987) üzenetére


King Unique
titán

Ez is USB-n van csatlakoztatva, vagy netán betetted a gépbe és SATA-n?
Meg a "nem találja a gép" megint nem mond semmit...eszközkezelőben & lemezkezelőben látszik? Illetve, ha már adott a kondíció, akkor a HDS felismerte, tehát valamilyen formában a Windowsnak is fel kellett. De ugye, mivel vsz ez is szektorhibás, ezért ez nyilván bekavarhat.

Egy 100%-os nincsen egész véletlenül? :)

[ Szerkesztve ]

(#45989) dragonborn válasza King Unique (#45988) üzenetére


dragonborn
tag

Igazából megoldottam,de anélkül a program nélkül amit ajánlottál még mindig mérgelődnék és ki-be kapcdolgatnám a gépet.köszi mindenkinek

(#45990) ALFA válasza pataslogeza (#45976) üzenetére


ALFA
senior tag

Van egy egyszerű válasz:
Újratelepitesz rá egy win-t és azonnal jónak fogja látni.
Csak idő kérdése, mikor fognak megjelenni egymás után a bad sectorok.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45991) pjen válasza ALFA (#45990) üzenetére


pjen
félisten

Vagy a win kiírja,hogy erre a vinyóra aztán nem.

(#45992) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Vettem ma egy 3TB-os WD Purple-t és egy LCPower racket, most össze szereltem, de ugyen nincs megformázva a lemez.
A HDSentiel érzékeli meg ki írja hogy 2800gb, 100%... a lemezkezelő viszont csak ennyit ír:

Hogy kéne megformáznom így elsőre? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#45993) King Unique válasza choco01 (#45992) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nincs inicializálva a lemez, ami oda is van írva... Bár ezt a lemezkezelőnek kapásból fel kellene dobnia egy szűz (particionálatlan) HDD-nél. Tehát jobb klikk a lemez 1 feliratnál —► Lemez inicializálása. Egy 3 TB-os HDD-t meg nyilván GPT-re kell inicializálni. Utána pedig létre kell hozni a partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#45994) Sanchez638 válasza choco01 (#45992) üzenetére


Sanchez638
addikt

Inicalizáld a lemez, lehetőleg GPT-re.

Lemez 0 oda jobb klikk és úgy.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45995) choco01


choco01
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek, igen azt nem dobta fel csak miután újra indítottam! :R :R

Az normális hogy USB 3.0-án csak 33 megás olvasási sebesség? :F

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#45996) djculture válasza choco01 (#45995) üzenetére


djculture
félisten

Lehet csak usb2-es a rack, vagy rossz.

(#45997) choco01 válasza djculture (#45996) üzenetére


choco01
addikt

LC Power Sirius USB 3.0 a rack, de most vettem észre hogy a szintén 3.0-ás WD külső winyómmal is ennyi az eredmény.

Lehet ez a baj?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#45998) djculture válasza choco01 (#45997) üzenetére


djculture
félisten

Ja az a baj valószínűleg ütközik valamivel (kékfoggal) vagy baj van a driverével.

[ Szerkesztve ]

(#45999) choco01 válasza djculture (#45998) üzenetére


choco01
addikt

Igen, most mér jó, köszi! :R

Még annyi hogy a winchesternek nem baj hogy nem vízszintesen van, hanem az oldalán áll a dokkoló?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#46000) pjen válasza choco01 (#45999) üzenetére


pjen
félisten

Nem baj,sok dokkolóban függőlegesen van és az is jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.