Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45501) LK


LK
addikt

Másik gépbe átraktam a vinyót,és felismerte, HD sentinel felületteszt alapján 1 rossz szektor volt. Olvasófej hiba öntesztnél megmaradt. Ám amikor le akartam menteni a dolgokat,kiderült,hogy idegen dinamikus lemez, nem importálható. Online-ba raktam,és akkor sem látszik win-ben. Akkor sem importálja. Mindkettő azonos oprendszer. Most akkor rakjam vissza a régi gépbe,és ott mentsem le az adatokat? Mi lehet a baja?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45502) Vincentko


Vincentko
tag

Sziasztok,
Segítséget kérek, mert egyszerűen nem tudom mi lehet a hiba.
Adott egy 3,5"-os merevlemez, ami bele van rakva egy külső USB-s házba, de nem látják az oprendszerek.
Illetve a lemezkezelés formázatlannak látja, pedig nem az!

A vinyón csak adatok vannak, nincs oprendszer.

Ezeket a "verziókat" próbáltam:
1. W10-es gép USB-n keresztül, ill. bedugva SATA-ra is - A lemezkezelés formázatlannak látja.
2. W10-es másik gép USB-n keresztül nem látja, viszont belső SATA-n igen.
3. W10-es gép USB-n látja.
4. W8.1-es gép USB-n látja.
5. W7-es gép USB-n látja.

Négy különböző W10-es gépre lett dugva USB-n keresztül, ebből csak egy látta.
A vinyó 100%-os, hibátlan! Alig van/volt használva, csak adatmentésre, ami azt jelenti, hogy egy év alatt kb. ha ment összesen 2 napot. Nem a vinyóval van a hiba.

W10 Pro 1607 x64 Build 14393.222
HDD: Toshiba DT01ACA050
Külső ház: LC-Power LC-35BS3

Heeeelp :)

(#45503) King Unique válasza Vincentko (#45502) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nemrég valakinek hasonló problémája akadt, nála is partícionálatlannak (nem lefoglalt) mutatta a lemezkezelőben. Végül nem tudott vele mit kezdeni és egy másik gépen lementette róla az adatokat, majd (a problémás gép és OS alatt) újrapartícionálta a külső merevlemezt —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#45504) Vincentko válasza King Unique (#45503) üzenetére


Vincentko
tag

Szia,

Köszi a linket, csak én nem ilyen "megoldásra" vágyom, hanem igazira. :(
"Közben lementettem az adatokat, újraparticionáltam, formáztam, így megoldódott." Itt nem tudom, hogy mire érti, hogy megoldódott. Arra, hogy sikerült neki lementenie és utána már az újraformázott vinyó működött, látta az oprendszer. Vagy arra, hogy sikerült visszakapnia az elveszettnek hitt adatait.

Ha az utóbbi, akkor azon én már túl vagyok. Pár hete találkoztam ezzel a problémával, amikor megállt bennem az ütő, hogy elveszett minden, de találtam egy olyan gépet, ahol látta, majd lementettem egy másik vinyóra, aztán itthon a notebookomat újraraktam és visszamásoltam ugyanarra a vinyóra az adataimat. Minden OK volt, látta. Majd most a múlt héten megint szembesültem azzal, hogy megint nem látja... :(

Nagyon idegesítő dolog :(

(#45505) King Unique válasza Vincentko (#45504) üzenetére


King Unique
titán

Ha másik gépen / OS alatt működik rendesen USB-n, akkor vsz az említett rendszerben van a hiba. Illetve vsz csak abban a hardveres / szoftveres környezetben, ha másik gépen ugyanazzal a verzióval minden ok. De szerintem most nem áll neki senki kibogozni távolról, hogy kinél éppen mi kavart be...A linkelt topikokban amúgy volt pár ötlet említve. Illetve fent van nálam is a 14393.222, de nem tapasztaltam ilyen hibát, pedig többféle USB HDD-t rápróbáltam már. Szóval a fórumtárs sem akart vele vesződni és inkább lementette az adatokat, majd újrapartícionálta a lemezt, aztán visszamásolta rá a cuccokat. Tehát nála ez volt a megoldás. Ha valaki tud jobbat, akkor megoszthatja. :)

[ Szerkesztve ]

(#45506) Vincentko válasza King Unique (#45505) üzenetére


Vincentko
tag

Éppen ezt mondom, hogy ezen már túl vagyok/voltam egyszer :( : "Szóval a fórumtárs sem akart vele vesződni és inkább lementette az adatokat, majd újrapartícionálta a lemezt, aztán visszamásolta rá a cuccokat. Tehát nála ez volt a megoldás."

Tegyük fel, hogy a frissítések miatt van a probléma. Mondjuk a Build xxxxx.187-esen (ez volt az előző Build) formázott, majd teljesen jól működő külső vinyó egy frissítés miatt, ami most perpill xxxxx.222 nem működik?

Hát nem azért, de ez teljesen elfogadhatatlan! Ha igaz a gondolatmenet és tényleg a frissítések tesznek be...

(#45507) King Unique válasza Vincentko (#45506) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom, hogy ez esetben egy frissítés kavart-e be, de hirtelen másra nem tudta fogni ő sem. Mivel nála ugye előtte még teljesen jól működött. Illetve, ha olvastad a többi hozzászólást, akkor az a RAW partíciós probléma is egy build upgrade után jött elő sokaknál. Viszont, ha kiadnak rá egy javítást, akkor az nyilván megoldhatja. De, hogy pl. utóbbinál megtörtént-e már, azt nem tudom.

Illetve ugye megint az a bizonyos környezet, mert van akinél semmilyen problémát nem okoznak (koop-kopp) :)

[ Szerkesztve ]

(#45508) Vincentko válasza King Unique (#45507) üzenetére


Vincentko
tag

Hát okosabb nem lettem és megoldva sincs a dolog :(
Most megint az lesz, amit már egyszer csináltam. Keresek egy olyan gépet, ahol belső SATA-ra dugva felismeri, mellédugok egy másik vinyót, rámásolom a cuccomat, majd újra megformázom és visszamásolom... Kíváncsian várom, hogy ha jön egy frissítés, akkor látni fogja-e. Grrrr :((

(#45509) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Egy WD5000AAKX merevlemez ami 001CA0 firmware-s panellel van szerelve működőképes lenne egy 00ERMA0 firmware-s elektronikával?
Fontos lenne a válasz, köszönöm! :R

Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#45510) SP4C3 válasza PH-User (#45509) üzenetére


SP4C3
veterán

Valószínűleg.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45511) King Unique válasza Vincentko (#45508) üzenetére


King Unique
titán

Az még ok, hogy SATA-ra kötve mented le róla az adatokat. Viszont, ha újrapartícionálod, akkor azt ez esetben mindig USB-n, a külső házban célszerű megoldani! Ugyanis vannak olyan külső házak, amelyek nem kezelik jól a SATA interfészen partícionált merevlemezeket. Igaz ez fordított esetben is, vagyis az USB-n partícionált lemeznek a gép SATA portjára történő csatlakoztatásnál. Tehát, ha te mindig SATA-n csináltad és utána raktad a HDD-t a külső házba, akkor lehet akár az is közrejátszott a fentebb említett problémánál.

[ Szerkesztve ]

(#45512) djculture válasza LK (#45501) üzenetére


djculture
félisten

Ha az egyik gépben saját használatba lett véve akkor a másik nem fogja kezelni az adatvédelem miatt. Ez elég régóta így van a Windowsoknál.

(#45513) LK válasza djculture (#45512) üzenetére


LK
addikt

Akkor abban a gépben,azzal az oprendszerrel kell megoldani az adatmentést? Ha valakinek nincs elég tárhelye,és haldoklik a vinyó nem veheti ki ideiglenesen másik gépben használt vinyót? Tehát mindenféleképpen újat kell venni. Két ssd-men két rendszerem van, ott akkor miért tudja használni ua. azt a vinyót? :F

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45514) MaxxDamage válasza djculture (#45512) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Win7 -nél már kicsit nagyon is túlzásba van víve ez a dolog.
Sok USB 3.0 -s HDD -m van, amiket másik gépekbe pl. törölni akarok, vagy másolni (áthelyezni) és nem engedi... (nincs megfelelő jogosultság) és akkor a meghajtó/biztonság/jogoknál újra kell szerkesztenem a teljes hozzáférési jogkört, aztán ezután minden megy már simán... :K :B pl. (de közben még adódhatnak kisebb problémák is...nem kizárt, tapasztaltam már érdekes dolgokat hozzáférhetőség terén)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45515) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi eset miértjének felkutatására:

Van egy Samu hd502hj vinyóm, kb 5éve szolgál hibátlanul, az utóbbi fél évben avanzsált rendszer tárhelyről, programok képek, zenék tárolásának eszközévé. Tegnapelőtt óta viszont hd sentinel szerint rohamosan elkezdett esni a teljesítménye, tegnap vettem észre 94, ma délelőtt 91, majd délután 89%-ot. Cseréltem most sata kábelt, javulást nem hozott. Mitől történhet vele ez? Egyszerűen elfáradt, esetleg a sentinel mond ostobaságot, avagy máshol keressem a problémát?

Előre is köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#45516) Kékes525 válasza Tálydi (#45515) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyél fel egy képet a SMART fülről. Amúgy a vincseszterek átlagos élettartalma 5 év, ezután a Sentinel automatikusan csökkenti az élettartamot (persze nem rohamosan). Amúgy nem volt jó ötlet egy 5 éves lemezre bízni az adatokat, persze ha nincsenek rajta fontos adatok az más.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45517) Tálydi válasza Kékes525 (#45516) üzenetére


Tálydi
senior tag

5év? Nahát, a régi 40 és 80gb-s maxtor, samu vincsesztereim már bőségesen 10+osas, de még mennek :o

Eddig 100/100-as volt, teljes bizalommal másoltam rá a dolgokat, de akkor hamarosan csinálok egy biztonsági mentést, esetleg felhőbe.

Na de, a kép:

Eeeeh, what’s up, doc?

(#45518) Kékes525 válasza Tálydi (#45517) üzenetére


Kékes525
félisten

Az 5 év nem azt jelenti, hogy automatikusan kuka. Az egy átlag szám, amíg nagyobb valószínűséggel biztonságosan használható.

Az adatmezőt átállíthattad volna decimálisra (jobb egér gomb), így nehéz olvasni. Nagy hiba nem lehet, mert mindegyik kritikus érték zöld pipa. Az áttekintésnél a "Nincs szükség beavatkozásra." látható, vagy más szöveget ír ki?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45519) Tálydi válasza Kékes525 (#45518) üzenetére


Tálydi
senior tag

Javítva, kiegészítve:

Eeeeh, what’s up, doc?

(#45520) Kékes525 válasza Tálydi (#45519) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ez nem vészes. Biztos, hogy minőségi SATA kábelt tettél fel? Másrészt az alaplapi csatlakozó hellyel is lehet gond. Ezt is érdemes ellenőrizni. Biztos ami biztos, legyenek teljes mentéseid a fontos adatokról.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45521) Tálydi válasza Kékes525 (#45520) üzenetére


Tálydi
senior tag

Vészesnek egyelőre én sem gondolom, a konstans romlás ijesztett meg, de most stagnálni látszik.
Sata kábelből az alaplaphoz kapottakat használom, eddig is ezekkel ment, csatlakozóhelyeket is kipróbáltam, de azért teszek még majd próbálkozásokat.
Köszönöm a segítséget uram! :R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#45522) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ezt megnézné valaki? Épp az előbb ismétlődött meg. Mi okozhatja? HDD? Alaplap? A HDS?
Jól gondolom, hogy ez az üzenet arra utal, hogy a gépben 3 HDD-nek kellene lennie? (Csak 2 van, jó régen volt 3.)

(#45523) Kékes525 válasza C. s. (#45522) üzenetére


Kékes525
félisten

[link] Esetleg azokban van valami nyoma a 3., régebben megvolt diszknek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45524) C. s. válasza Kékes525 (#45523) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, itt válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45525) brickm válasza King Unique (#45441) üzenetére


brickm
őstag

Sziasztok!
A külső hdd problémám megoldódott, bár nem értem linux alatt miért működött probléma nélkül, ugyanis, egy másik ilyen keretről, aminek eltört az eleje, leszedtem az usb vezérlőt, áttettem, bízva benne, hogy nem sokat változott a design. WIndows lemezkezelő, hdd bedug, tölt-tölt, na mondom ezse jó, erre bejött látja, leformáztam megint, vissza is tettem a cuccaim egy részét már.
Plusz eddig állandóan ment a HDD, akkor is ha nem használtam, most ha X ideig nem ír\olvas rá a gép, leáll. Tökjó.-
Köszönöm mindenkinek a tippeket, tanácsokat.

(#45526) Drjekyll5227


Drjekyll5227
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.A problémám a következő: több évig tökéletesen működött a hp 500 gb-os külső merevlemezem, erre a napokban megbolondult, a felrakott videónak a lejátszás után kb 2 perccel elment a hangja (tv-n néztem) és a mi még furcsább, hogy miután kiléptem a rendes tv csatornára ott sem volt hang. Tv kikapcs, csatornák hangja működik a kiválasztott film hangja megint 2 perccel lejátszás után elmegy és így előről. Visszadugtam a gépbe és már egyből fel is ajánlotta, hogy használat előtt le kell formáznom és nincs más lehetőség. Később már a tv se ismerte fel, atzán néha egy egy filmet lejátszott. Most ott tartunk, hogy a tv felismeri lejátssza a dolgok egy részét, de a gép egyáltalán nem látja csak RAW-ként. A másik érdekes, hogy egy sokkal fiatalabb pendrive-ra felraktam, majd az is ugyanígy behányt, de ezt már a tv sem ismeri fel. Gépben van a hiba, vagy a lemezzel? Őszintén tancácstalan vagyok, de remélem van rá valami házi gyógymód.
Segítségeteket előre is köszönöm

üdv

(#45527) junior11 válasza Drjekyll5227 (#45526) üzenetére


junior11
veterán

HD Sentinellel berakhatnál egy képet a HDD állapotáról (SMART, decimális mező jobb klikk).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45528) C. s. válasza Drjekyll5227 (#45526) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Mindkét eszköz ugyanarra az USB-re volt rádugva? Nem kap esetleg túláramot? A pen is pontosan azokat a tüneteket produkálja, mint a HDD? Nincs valami jó erős mágnes a közelben? (Pl. egy rosszul árnyékolt hangszóró.) Bár az a flash-re nem tudom, hogy hatna-e.

(#45529) mefistofeles

Bocsi, hogy ide pofátlankodok de kimondottan SSD problémás topicot nem találtam, talán itt is tud valaki tanácsot adni......
Szóval az a szitu, hogy beszereztem életem első SSD-jét. A régi merevlemezemet lehúztam, a helyére csatlakoztattam az SSD-t és pendrive ről minden probléma nélkül rátettem egy ubuntu linuxot.
Újraindítás után viszont nem hajlandó a cuccról bebootolni. A perifériáknál típus és méret helyesen látja, a boot opcióknál pedig szintén (még a telepített oprendszert is látja) de utána ki van írva zárójelben "Drive not present"
Ha elindítanám róla akkor nem történik semmi, nem bootol.....
Van valami tippetek, mi lehet a gebasz?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45530) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok.
Wd10ezex hd-m van kb 1 hete. Elég hangos ez ezzel jár vagy hibás darabot kaptam?

(#45531) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Kritikus hibával lefagy a gépem, de úgy, hogy semmire nem reagál, monitor lekapcsol(nincs jel), usb porton sincs áram, de a bekapcsológomb világít, ventik mennek, csak áramtalanítani tudom a gépet. Windows eseménynapló hibát ír :Esemény azonosító 11 - ATAPI
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort3 ez a 3-as vinyóm arra rájöttem.
Ez egy wd 2TB eurx 3éves (ja és nem ezen van a rendszer), egyre rosszabb a helyzet, 2 hét alatt már órákon belül lefagy. Sentinel szerint rendben van a hdd. Mi okozhatja a problémát, illetve van megoldás, vagy kuka lett a vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#45532) Kékes525 válasza Charx (#45531) üzenetére


Kékes525
félisten

Illesztő program frissítés volt (hiba jelentkezése előtt, utána)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45533) Charx válasza Kékes525 (#45532) üzenetére


Charx
senior tag

Nem volt, de áramszünet igen.

[ Szerkesztve ]

(#45534) Kékes525 válasza Charx (#45533) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld lecserélni az illesztőprogramot a legfrissebbre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45535) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok. Crystaldiskinfo alatt a második HDD-m vészes állapotúnak írja. Ezt a lemezt használom torrentnek. Ennyire tönkrevágná? Igaz már 8 éves disk. Gondolom nem ártana lementeni a tartalmát :DDD

(#45536) Kékes525 válasza Formaster (#45535) üzenetére


Kékes525
félisten

Sentinel mit mond? Tegyél fel róla egy SMART és egy Áttekintés- fül képet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45537) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Jön egy másik topicból ide ezzel: [link]

Azóta HD Sentinellel volt egy telje felület újrainicializálása hibátlanul lefutott, teljes olvasás teszt szintén hibátlanul. 2 blokk kivételével mind gyors volt de az a 2 is zöld volt.

3208 Blokk - 14.64MB/s 200564160 szektor
3396 Blokk - 13,77MB/s 212317920 szektor ezeknél egy picit "kerrentett" de olvasott és írt is rá simán.

chkdsk is lefutott hibátlanul, 0 bad sectorral.

Most akkor mire fel ez e gyatra kondíció? Áramingadozás esetleg másolás közben áramingadozás vagy kapcsolat megszakadás?

HD Sentinelben ilyen esetben SMART értékeknél állíthatom Offset-be, hogy újra 100%-os legyen?

Előre is köszönöm. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#45538) subaruwrc válasza erikke17 (#45537) üzenetére


subaruwrc
félisten

a 890 áthelyezett (átirányított ) szektor miatt olyan gyatra a kondíció.

(#45539) Kékes525 válasza erikke17 (#45537) üzenetére


Kékes525
félisten

Jobb egérgombbal szerkesztheted, de nem javaslom. A felület újrainicializálása csak ideglenes, rövid ideig tartó hatással bír.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45540) Formaster válasza Kékes525 (#45536) üzenetére


Formaster
addikt

Érdekes, sentinel nem titulálja olyan rossznak. Dobok egy screenshotot mindenről.

(#45541) erikke17 válasza subaruwrc (#45538) üzenetére


erikke17
őstag

Alig futott merevlemez 2-3 napot összesen(gari már lejárt). Még újrainicializálás előtt egy HD Tune-t is ráengedtem, hogy nézze át de az sem talált hibát. Ezért fura.

Utána jött HD Sentinel, önteszt pipa, újrainicializálás pipa, olvasás teszt pipa, chkdsk pipa. Mivel tudom, hogy valószínűleg saját hibámból jöttel létre a szektorok azért gondoltam SMART-ban kitolni az infót.

RaspberyPi-n gyengélkedett a táp, másolás közbe kikapcsolt hdd vagyis leállt aztán se kép se hang széthúztam nem válaszolt semmi.
Majd egyszer előlapi USB is megviccel nem adott elég naftát itt is megállt ugyan úgy semmi válasz windows felől megint kénytelen voltam széthúzni. Gondolom ekkor lett ez a két hibás blokk. HD Sentinel írja is összefüggő terület.

Kékes525 - Szerintem átállítom aztán figyelemmel kísérem állapotát majd de mivel saját hibámból adódott így valószínűleg nem fog romlani állapota. Minden esetre fontos adatot nem tárolok rajta.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#45542) Kékes525 válasza Formaster (#45540) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem még nincs nagy gond, de odafigyelést igényel és rendszeres mentést, amit amúgy is meg kell tenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45543) #10691584 válasza Charx (#45531) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem lehetséges, hogy gellert kapott az EFI/Bios :F

(#45544) King Unique válasza erikke17 (#45537) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

"Most akkor mire fel ez e gyatra kondíció? Áramingadozás esetleg másolás közben áramingadozás vagy kapcsolat megszakadás?"

Ezt a másik hozzászólás harmadik bekezdésében kb. meg is válaszoltad...Illetve, mivel ez egy 2,5" külső HDD, így eleve fontos neki USB-n a megfelelő tápellátás. Az ilyen mini PC és tárai készülékek 1 db USB 2.0 portja meg nem éppen a legideálisabb ilyen téren.

De amúgy emlékszem, hogy írtál már egy másik topikba is. Ott USB Y kábelt említettél, aminél 2 db portnak már meg kellett volna rendesen hajtania. Persze a gazdagép is számít és az a bizonyos mini PC, hát...Továbbá említve volt még valami házi készítésű aktív USB hub, de az meg ki tudja mennyire stabil és ok. Tehát egy ilyen helyzetben jobb lett volna eleve egy 3,5" külső merevlemezt használni, amihez ugye alapból mellékelnek külső tápegységet.

[ Szerkesztve ]

(#45545) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Egy haverom épp Windows telepítővel törtölt egy particiót, amikor áramszünet lett. A winyót azóta bios látja, de se a Windows telepítő, se Linux telepítő, se működő Windows se működő Linux nem tud elindulni, ha be van dugva. Ha már elindult Windows alatt csatlakoztatjuk, akkor az eszközkezelő látja, de semmi más nem (se lemezkezelő, se hdsentinel, se particiókezelők).
A HDD specifikációja:
Samsung
Model: HD105SI
HDD P/N: HD105SI
S/N: S25GJ90ZC20357
P/N: 62193-C14A-A1BIK

Valakinek van valami ötlete?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45546) Saltwater válasza anorche1 (#45545) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Lassú vagy hibás szektor van a fájlrendszer adminisztrációs területén.
Ha adat nem kell róla, teljes formázás segíthet.

https://hdd-adatmentes.hu

(#45547) Formaster válasza anorche1 (#45545) üzenetére


Formaster
addikt

Próbáld meg dos parancssorral formázni.

(#45548) anorche1 válasza Formaster (#45547) üzenetére


anorche1
őstag

(#45546) Saltwater
Ez lenne a cél, de mint írtam, ha a hdd a gérpe van dugva, akkor se Windows, se Windows telepítő, se debian 8 se debian 8 telepítő nem indul el. Vagyis utóbbi elindul, de amint elkezdeném particionálni a hdd -t lefagy.

(#45547) euzsolt
Jó ötlet, freedos -szal még nem próbálkoztam. Köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45549) Formaster válasza anorche1 (#45548) üzenetére


Formaster
addikt

Majd írj h sikerült-e :R

(#45550) balazsbence


balazsbence
senior tag

Sziasztok!
Valami instrukciója van esetleg valakinek, hogy a fél vinyóm miért nem aktív? már egy jó ideje ez van, de most nekilendülök,hátha van remény. Első körben kivétel nélkül, laptopban van. Hd sentinel szerint a merevlemez jó, mégse tudom elérni, ha menteni akarok rá valamit akkor kiírja, h nem érhető el, megnyitni se tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.