Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) Sequadon válasza StSanya (#30000) üzenetére


Sequadon
tag

Akkor ezek szerint, ez adottság. Ezen nem nagyon lehet változtatni, hacsak nem vinyó cserével. Amúgy CPU terhelés azonos volt a teszt alkalmával, chipset az ATA-s alatt vmi SIS csoda, a SATA-s alatt pedig Intel. Frissen telepített Win8 rendszeren lett mindkettő kimérve, legfrissebb AIDA64-el. Lemez elérés alatt mit értesz? [Itt] a tesztben az "Average Read Access" értékben nem volt nagy különbség emlékeim szerint, de majd este csinálok képeket mindkét teszt eredményéről. Ha jól emlékszem az ATA-s (jelen esetben gyorsabb) vinyó egy tányéros, míg a SATA I-es (jelen esetben lassabb) kettő. Ez is árnyalja a képet?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#30002) djculture válasza Sequadon (#30001) üzenetére


djculture
félisten

Egy tányéros vinyónak eleve nagyobb az adatsűrűsége a lemezen tehát gyorsabb tempóra képes.
Ez meg hogy milyen csatija van mert attól lesz jó a vinyó ha minél nagyobb sata 3-as markating rizsa.
Sata3 vinyókból is létezik lassú típus amit egy 160gigás wd ide vinyó megesz reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#30003) StSanya válasza Sequadon (#30001) üzenetére


StSanya
őstag

Lemezelérésen itt és most azt értettem, hogy a konkrét lemezírási és olvasási műveletek ideje nem változott a csatoló váltással, azt az olyan dolgok inkább befolyásolják, mint a lemezsűrűség. Tehát a cache és a vezérlő közt hiába ugrik ATA100-ról SATA1-re azaz az elméleti 100 MB/s-ről 150 MB/s-re a sebesség, ez érdemi változást önmagában nem fog hozni, illetve nem hozott, ez már történelem, ugyebár...

Amúgy az is baj, hogy olyan rendszereket hasonlítasz össze, amiben sok a változó, eltérő chipset, eltérő CPU (itt már az is eltér, hogy melyiknek mennyi számítási kapacitást jelent az ugyanolyan %-os terhelés), eltérő HDD kialakítás (pl. adatsűrűségre gondolok, tehát nem ugyanolyan HDD-nek PATA vs SATA változata a tesztalany), stb.

Persze, arra jó a dolog, hogy azt meghatározd, melyik laptopnak gyorsabb a HDD alrendszere.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30004) Sequadon válasza StSanya (#30003) üzenetére


Sequadon
tag

Értem amit mondasz, csak először nem igazán értettem, hogy egy minden komponensét tekintve újabb rendszerben egy gyorsabb csatolóval rendelkező lemez miért teljesít gyengébben. Nyilván ez nem reprezentatív, merevlemezek összehasonlítására ez a környezet nem alkalmas, de nem is ez volt a cél. Gyanúm onnan indult, hogy érezhetően lassabban reagál bizonyos merevlemez igényes műveleteknél az újabb, erősebb procival és több memóriával szerelt gép. De ezek szerint ennyit számít az, hogy egy tányéros, azaz nagyobb adatsűrűségű a PATA-s vinyó? Esetleg egy SD kártyát beáldozok és ReadyBoost-ot csinálok belőle, azt mesélik, hogy nem csak parasztvakítás, ér is valamit.

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#30005) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Mennyi egy notiHDD esetén a normális hőmérsékleti tartomány ami még nem káros?

Van egy WD Sc Black 500GB vinyóm, ami normálisan műxik, de mivel egy gyors 7200rpm-es HDD, a notimban idle alatt is olyan 45-50C fok körül van, erős használatnál mondjuk fel tud menni 58-60C-ra is.

Tudom, hogy az 5400rpm-esek hűvösebbek, de szerintetek ez még nem okozhat gondot, vagy már nagyon gáz?

(#30006) StSanya válasza Kroni1 (#30005) üzenetére


StSanya
őstag

Gyártó szerint a működési tartománya 0 és 60 C között van. (Ha a WD5000BPKT a kérdéses HDD).

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30007) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Egyik külső vinyóm sajna veszélyes jelzőjű állapotba került. chkdsk-t ráengedtem, (fájrendszer és szektorhibák javítással) de már 4 órája dolgozik, egyesével nő a "fájl feldolgozva" üzenet, de baromi lassan, most a 461-es nél jár..
Kérdésem az lenne hogy érdemes-e várnom, vagy inkább valami hdd regenerator progival próbálkozzak? Mennyi idő egy vinyó teljes átnézése, javítása? Chkdsk ér valamit?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30008) Kroni1 válasza StSanya (#30006) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! :R

(#30009) djculture válasza tutis (#30007) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ mennyit ment a vinyó meg mit jelent hogy veszélyes jelző állapotba került. Ha elvan használódva akkor azon Gandalf varázslása segítene max ;] ezek a csoda programok nem.

[ Szerkesztve ]

(#30010) tutis válasza djculture (#30009) üzenetére


tutis
őstag

8500 óra körül ment, szerintem ez édeskevés ahhoz hogy elhasználódjon.. Leállítottam a chkdsk-t, elindítottam a hdd regenerator progit, de ez is lassú lesz úgy tűnik, 1 óra futás alatt 6%-ot fésült át, eddig 8 delays hibával..
A veszélyes jelzőt a diskinfo progi írta ki rá.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30011) djculture válasza tutis (#30010) üzenetére


djculture
félisten

hd sentinelt tedd fel az mit ír ki rá?

(#30012) tutis válasza djculture (#30011) üzenetére


tutis
őstag

kondíció 65%
becsült hátralévő élettartam: 613 nap

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30013) djculture válasza tutis (#30012) üzenetére


djculture
félisten

Az még nem egy vészes állapot nekem 47%-al 6 évig működött még a vinyóm gond nélkül. Ami számit hogy át kell scanneltetni (felület teszt)van e hibás szektor rajta ami nem került áthelyezésre. Érdemes előtte letakaritani és írás+olvasás tesztet végezni.

[ Szerkesztve ]

(#30014) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!
320GB-os WD SATA merevlemezem bármi előjel nélkül meghalt, bios-ban nem látszik, más gépen is ki lett próbálva. Nagy a gáz, mert fontos adatok és családi dolgok voltak rajta... Mit lehet ilyenkor tenni?

(#30015) tutis válasza djculture (#30013) üzenetére


tutis
őstag

okés, csinálom, most ép defrag megy, utána tesztelek, de mintha lett volna 24 hibás szektor ami áthelyezésre került.. Gondolom ez annyira nem gond mintha nem került volna áthelyezésre..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30016) djculture válasza beneszilo (#30014) üzenetére


djculture
félisten

Azt lehet tenni hogy félrerakni és megkeresni egy adatmentő céget, amely azonban nem olcsó dolog.
Házilag nem érdemes ilyenkor már próbálkozni vele mert csak azt éred el vele hogy már az adatmentő cég se tudja lementeni az adatokat.

(#30017) liksoft válasza tutis (#30015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hibás HDD-re defragot NE! A fontos adatokat kéne lementeni, és csak utána bűvészkedni. Én örülök a személyes találkozásnak, de szerintem ez nem lenne kölcsönös. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30018) tutis válasza liksoft (#30017) üzenetére


tutis
őstag

szuper, jó hogy összevissza kapkodok :)
Na akkor defrag leállít, felület vizsgálat elindít. Adatokat nem tudok lementeni sehova, mert nincs hely, de nem pótolhatatlanok az adatok amik rajta vannak.
Következő lépések mik lesznek a felület vizsgálat után?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30019) djculture válasza tutis (#30018) üzenetére


djculture
félisten

Ha nemtudod lementeni akkor hd sentinelben csak az olvasás tesztet nézd meg mert az írás olvasás teszt az adatokat is törli.

(#30020) tutis válasza djculture (#30019) üzenetére


tutis
őstag

okés, láttam. Mondjuk még nincs serialom a sentinelhez, így ezt nem tudom végicsinálni, de ashampoo hdd control-al tudok felület tesztet készíteni, most azt csinálom..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30021) beneszilo válasza djculture (#30016) üzenetére


beneszilo
tag

köszi

(#30022) dokee78


dokee78
félisten

Ez egy régi gépben lévő HDD.
Okozhatja az 1 szektorhiba a gép lassúságát?
Igaz csak 480MB RAM van benne,de az XP-hez elvileg elég az is.

(#30023) djculture válasza dokee78 (#30022) üzenetére


djculture
félisten

Alapból se valami szélvész az a hdd. Mondjuk ezen a képen még jobban is teljesít mert a 32gigás jumper rajta van, így a lassú vége nincs tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#30024) dokee78 válasza djculture (#30023) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor egy másik vinyó hozhat minimális sebességnövekedést?

(#30025) djculture válasza dokee78 (#30024) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ milyen a gép, 480 ram se tünik valami okénak. Emlékeim szerint 768 ram kellett az xp sp2-nek hogy normálisan lehessen használni.

(#30026) dokee78 válasza djculture (#30025) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi

(#30027) tutis válasza djculture (#30019) üzenetére


tutis
őstag

olvasás teszt végzett, nem talált hibát.

Nyitóképernyőn a lemezről infó: " a lemez felületén található 24 hibás szektor, melyek a tartalék területre lettek áthelyezve. A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott"

Most a részletes öntesztet nyomom..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30028) djculture válasza tutis (#30027) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nincs azzal különösebb baj, azt kell megérteni hogy hibátlan felületű adathordozó tányért nem tudnak gyártani. Már gyártáskor is lehet a felületén hibás szektor amit persze kivonnak a használat alól.
Amíg van tartalék szektor és be is rakja a hibás helyett addig nincs gond.

(#30029) tutis válasza djculture (#30028) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, ez megnyugtató.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30030) athalas


athalas
csendes tag

Sziasztok!

Leállt a vinyóm, és kiváncsi lennék a véleményetekre.

Egy 3,5' 1,5 tb-os sata wd green vinyórol lenne szó, külső usb-s rackben használom/használtam, külső tápos.

Legutóbb mikor ez a nagy hóvihar volt, volt nálunk áramingadozás és akkor is használtam, aztán másnap a 4 éves unokatesóm lerántotta a kisasztalrol, ugyh koppant egy picikét.
Ezek után még simán használtam egy napig, vagy 200 gigányi adatot átmásoltunk róla még más gépekre, majd egyszer csak mikor mégegy fájlt át akartam húzni kiírta a windows h nincs meg a fájl. Nézem a meghajtót, tényleg eltüntek a fájlok, csak mappákat lát. Kikapcsoltam a racket, majd visszakapcsoltam akkor már fel sem ismerte a hdd-t egyáltalán.

Próbálkoztam minden félével, de legutóbb odáig sikerült jutnom, hogy a windows látja a meghajtót, de ha rákattintok lefagy. Total commander kapcsolódást ír a meghajtóhoz de nem csinál semmit. hd sentinelt ha elindítom elkezdi keresni a meghajtót majd az is lefagy. Próbálkoztam adatmentő progikkal(getdataback, hdd regenerator), mikor bedugom a vinyót látják, az egyik talált is rajta valami adatokat, de egy idő után eltűnik a hdd, mintha kihúztam volna. Amit talált rendesen adatot meg csak valami word file volt amiből hiányzott a szöveg. Persze bekötöttem gépbe is rendesen, a bios látta hogy van, a többi ugyanaz, illetve próbálkoztam windows telepítő lemezről formázni, az egyáltalán nem látta. Easy US Partition Master nevű progival is próbáltam megformázni, az is ha bedugtam a vinyót akkor éppen látta ha elkezdtem volna valami műveletet akkor eltünt a vinyó.

Valami ötletetek van, hogy lehetne megmenteni? A gari sajnos egy hónapja járt le, bár gondolom sérülésre az se lenen érvényes. De ha az ütéstől sérült, akkor hogyan működött utána még egy napig simán? Filmet is néztünk róla tv-vel összekötve és semmi akadás nem volt. Vagy csak véletlenül pont elkerültem addig a sérült részt?

Válaszotokat előre is köszi.

(#30031) liksoft válasza athalas (#30030) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Attól az eséstől kakukk lett. Lehet, hogy amint írtad eddig kihagyta a sérült részt, de az is lehet, hogy az exponenciálisan berobbanó felületi sérülés most ért el arra az értékre, ahol megadta magát. Valószínűleg csak az egyik oldal (nem a 0-ás), és így még bedetektál, de használhatatlan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30032) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Rájöttem mitől melegednek a külső HDD-k a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#30033) StSanya válasza dokee78 (#30022) üzenetére


StSanya
őstag

Merevlemeztől függetlenül, XP SP3 alá, ami naprakészre van frissítve, bizony minimum 1 GB RAM-ot raksz. Tudom, tudom, régebben nem így volt, de gondolom használni szeretnéd...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30034) Thrawnad válasza dokee78 (#30022) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Van egy Win7 minimálom. Jobban megy kisgépen mint az XP!
Ha akarod elküldöm privátban

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#30035) djculture válasza Thrawnad (#30034) üzenetére


djculture
félisten

Jó csak win7 alá pl renegeteg xp korabeli gép alá nincs driver. Pl dx7-8 vga-k nyomtatók canon lide 10-20-25 lapolvasók, régi nvidiás sis intel chipszetek. stb..

(#30036) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Egy nagyon retro kérdésem lenne: Szereztem egy, a képen látható régi IBM PS/1-es HDD-t (WDL-330P). Tudja esetleg valaki, hogy lehetne ezzel az IDE+táp egybeni csatlakozóval rákötni valamire, hogy életet leheljek bele?

Köszi!

(#30037) liksoft válasza Vegitaa (#30036) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nyaggass később (pár nap múlva) ha nem jelentkeznék. Utána nézek, hátha..... Ismerősnek is szóltam.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30038) djculture válasza Vegitaa (#30036) üzenetére


djculture
félisten

Mit akarsz azzal a kemény 30 megával?

(#30039) Thrawnad válasza Vegitaa (#30036) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tetejéről tudsz feltenni egy képet?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#30040) Thrawnad válasza djculture (#30035) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Most nem azt mondtam mindenképpen azt tegye fel.
Lehet jobban jár egy Neptune-al, vagy egy W2000-el.
Mondjuk a Neptunt nem egyszerű magyarosítani.
De ha kevés a memória akkor én inkább egy kissebb gépigényű oprendszert használok.
Ami Lite W7-em van az 256 MB-al is szépen ketyeg.
De ha nem kell az NTFS file rendszer, mert mondjuk csak Word, meg firefox, akkor a WME is jó lehet.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#30041) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új WD Black 1 TB SATA Hard Drives ( WD1002FAEX) hdd-t.Miután beszereltem,gép bekapcsoltam.Kattogó hangot adott ki,és nem is találta a merevlemezt.
Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#30042) djculture válasza djculture (#30038) üzenetére


djculture
félisten

Amúgy Sega TeraDrive-ba való hdd...Én még embert nem láttam aki működésre bírta volna bírni sima pc-ben...
rob90 Az lehet az oka hogy ha normális táppal hajtod akkor gyári hibás és viheted vissza ...

[ Szerkesztve ]

(#30043) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Köszi srácok!
Számítógép múzeumot építek, ahhoz kell. Csak tudni szeretném, mielőtt nekiállok restaurálni a PS/1-et, hogy a HDD működik e...

(#30044) liksoft válasza Vegitaa (#30043) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jött válasz. PC-ben állítólag esélytelen. Rakd rendbe a PS/1-et. Utolsó esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30045) rob90 válasza djculture (#30042) üzenetére


rob90
csendes tag

Akkor a lemez hibás,én rontottam el,vagy a táppal van gond,vagy mi köze hozzá? :F

[ Szerkesztve ]

(#30046) djculture válasza rob90 (#30045) üzenetére


djculture
félisten

Csak annyi hogy egyes gagyi tápokra amik már a határon járnak, ha rádug az ember egy új hdd induláskor nem kapja meg a hdd a normális feszülségeket és meghibásodhat. Persze mondom ha amúgy normális a táp akkor lehet gyári hiba is. Gondolom újonnan vetted akkor visszaviszed még benne vagy a 3 napban adnak helyette másikat mindenféle tortúra nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#30047) rob90 válasza djculture (#30046) üzenetére


rob90
csendes tag

Egy éves,de eddig semmi baj nem volt vele.A tápot itt a fórumon ajánlották,mert minőségi.
A lemezt pedig 5 napja vettem,remélem cserélik.

(#30048) tutis válasza tutis (#30027) üzenetére


tutis
őstag

Részletes önteszt se talált hibát, kicsit megnyugodtam. Most nyomom a defragot.
Kicsit fura amúgy nekem ez a vinyó (hitachi) mert pl az ashampoo hdd control2 nem tudja a smart adatokat kiolvasni róla, azt írja valszeg azért mert usb-s, viszont a másik usb-s külső vinyóm (WD) meg simán látszik a smart adatokkal.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#30049) djculture válasza rob90 (#30047) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy cserélik ha amúgy égés nem lett rajta meg fizikai behatási nyom nincs rajta. Ezek a kizáró okok.
tutis Valószínűleg van rajta egy külön vezérlő azért. Nekm is van ilyen wd-m ami alapból ide csak van rajta egy másik vezérlő. Megcsinálnak egy adott modelt amit utána olyan plusz vezérlővel látnak el amire épp van igény. Az is lehet a tieden tényleg usb3 vezérlő van ami utána satára van alakitva. Gyártó manapság univerzálisan a gyárban 2 perc alatt átalakitható termékeket gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#30050) tutis válasza djculture (#30049) üzenetére


tutis
őstag

usb 3-as nem lehet szerintem rajta, mert usb2-es a vinyóm. :) De amúgy a többiben igazad lehet..
Satás amúgy, caviar green széria..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.