Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44351) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Sziasztok!

Ebből a 3 képből le lehet szűrni valamilyen hibát ezzel a vinyóval kapcsolatban?
Köszi a válaszokat :R

(#44352) janakbacsi válasza Doky586 (#44350) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem szervízbe vinném, van egy kollégám, akit csak "mágusnak" nevezünk, ő már több olyan nyomtatott áramkört is megjavított, amit különböző szervízesek már kidobdak volna. legyen az mosógép vagy infra szauna vezérlő elektronika, vagy bármi más.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#44353) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Itt szenvedek egy rohadt WD HDD-vel de nem jutok sehova se vele.
A gond:
Külső vinyónak van használva, és eddig ment is rendesen... Viszont rájött valami agymentség, és nem enged rámásolni, új mappát csinálni, gyakorlatilag semmit, csak olvasni. Gépet indítottam újra, másik port megvolt. Pár órája még jól ment ez a szutyok.
Mit lehet vele kezdeni?
Kivágnám legszívesebben az ablakon, még ilyen szemét mint ez a WD Blue nem létezik, 2 van belőle a családba egyaránt nagy rakás sz*r mindkettő...

üdv, adika4444

(#44354) TechRobot válasza adika4444 (#44353) üzenetére


TechRobot
aktív tag

se greent se blue-t nem szabad venni csak piros lila fekete sárga

Dikk egy százas...

(#44355) King Unique válasza adika4444 (#44353) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Mit mond az állapotáról a HDS, le volt rendesen választva?
Ha probléma van a fájlrendszerrel, akkor pl. a Linux van, hogy csak read-only módban engedi felcsatolni a partíciót. Windowst komolyabb hibáknál jellemzően kifagyasztja. Illetve, ha egy meghajtón nem enged semmilyen fájlműveletet a Windows, csak olvasást, akkor lehet saját tulajdonba kell venni: [link], [link], [link].
Aztán, ha semmi nem segít, nem szektorhibás a lemez, jogosultságok rendben, akkor lehet csak az újraformázás / újrapartícionálás oldja meg. Utóbbinál meg célszerű előtte diskpart segítségével legyalulni az adott lemezt. Persze ez utóbbit kizárólag csak akkor, ha nincs rajta semmi fontos adat!

[ Szerkesztve ]

(#44356) kriszwells válasza pjen (#44338) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Erre mondjuk nem is gondoltam. 8 Gb RAM van. ...

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#44357) adika4444 válasza King Unique (#44355) üzenetére


adika4444
addikt

szia!

diskpart+clean parancs is azt írja írásvédett, eseménynaplót tekintsem át... Korábbiak már megvoltak, HDS hibátlannak mutatja... Épp gondolkodtam hogy kell vennem egy új HDD-t, hát sajnos akkor eljött az ideje:(
Mit lenne még érdemes megpróbálnom?
Köszi!

szerk:
Bonyolódik a helyzet. Rákötöttem egy másik gépre, ott engedte a clean-t, de visszakötve a mostani Dell gépemre már nem engedi újrainicializálni a lemezt, nem tudom megadni hogy MBR vagy GPT legyen...
Melyiket választanád egyébként?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#44358) adika4444 válasza adika4444 (#44357) üzenetére


adika4444
addikt

Megoldva!

Dühömben letöröltem a külső ház illesztőjét, és amikor újra bedugtam a HDD-t látta a gép... Pedig végig próbáltam minden USB portot, de a lényeg hogy most megy az egyikben, mindjárt jön a többi is:)

(#44354) CitroenC4:
Green-ről nem nagyon gondolnám hogy nem szabad, de a Blue egy ótvar netbookban volt, magamtól nem vettem volna meg azt a HDD-t...
Bár állítólag összeolvasztják a Green-t és a blue-t valami ilyesmiről olvastam (de lehet pontosan nem emlékszem), lényeg lehet hogy a Blue-t akarják így vehetőbbé tenni...
Ja ez a második Blue-em ami meghalt, a többi HDD-m simán bírja a játékot:D

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#44359) King Unique válasza adika4444 (#44357) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha a HDD állapota ok HDS szerint és másik gépben törölhető + újrapartícionálható, akkor inkább a külső házzal lehet probléma. Illetve több esetben valóban megoldás lehet az eszközillesztő újratelepítése. Ezt meg lehet oldani az eszközkezelőből manuálisan eltávolítva is, de szerintem vannak egyszerűbb és elegánsabb megoldások erre. Windows 7 alatt, ha a HotSwap programmal választod le, akkor az leszedi az eszközillesztőt is. Windows 8.1/10 alatt már nem működik, de ott meg legegyszerűbb a gépházban eltávolítani, ami ugyanezt csinálja [link].

(#44360) sammet


sammet
csendes tag

Hi all!
A segitsegeteket kerem, vettem az ebay-n egy WD4000FYYZ hdd-t 0oras gyari bontatlan csomagban hdd sentinel latja rendesen health 100% lement rendesen a rovid onteszt is a gond csak az hogy inicializalasnal i/o eszkozhibat ir ki es mivel nem tudom inicializalni, formazni sem tudom, látja a teljes méretét a vinyonak a win7 es a sentinel is.
Van erre valami megoldás? :R :R :R

(#44361) TechRobot válasza adika4444 (#44358) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Én csak WDt vagyok hajlandó használni. De abból meg csak red vagy black.
Többi márka szóba se jöhet.

Dikk egy százas...

(#44362) Zoli2016


Zoli2016
csendes újonc

Sziasztok! Előszedtem ma a régi gépemet és felraktam rá egy Windows-t de valamiért nem akar automatikusan Bootolni a winchester-röl a rendszerszer . Egy ASRock N68C-S UCC alaplaprol és egy WDC WD1600JB IDE-és winchester-röl lenne szó.[link] [link] [link]

(#44363) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
Van megoldás arra, hogy a Win7 egy usb-s hdd tokba felismerje a dinamikus meghajtót?
Vásároltam egy ssd-t, és most az eddig HDD-m külső HDD-ként szerettem volna használni, az adataim megtartásával, de a Windows nem így akarja... :))
Win10 sem ismeri fel a dinamikust, arról lehet valamit tudni?

Köszönöm!

(#44364) King Unique válasza Hurkafej (#44363) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Windows lemezkezelője eleve nem is enged USB HDD-ből dinamikus lemezt csinálni, szóval nem meglepő, ha nem ismeri fel a rendszer.

A.) Tedd vissza a gépbe és mentsd le róla az adatokat máshova! Majd utána töröld le diskpart segítségével a lemezt. Ha tartósan USB-n lesz használva, akkor utána a külső házban érdemes újrapartícionálni alaplemezzé a HDD-t és nem a gépben SATA-n. De akár lehet a külső házban is csinálni a diskpart törlést, ha felismeri parancssorban. Az MBR | GPT inicializáláshoz egy kis adalék: [link].

B.) Ha az adatokat nem lehetséges lementeni és mindenképpen USB-n akarod használni, akkor elvileg külső - AOMEI DDC / EaseUS / MiniTool - programok át tudják konvertálni adatvesztés nélkül alaplemezzé. Legalábbis a fizetős verzióik minden bizonnyal, de az ingyenes és demó változatoknál már kérdéses, de egy próbát megérhet. Persze ebben az esetben is biztos, ami biztos alapon, lehet nem ártana előtte egy adatmentés!

Továbbá itt van még egy jó leírás hozzá: How to Convert a Dynamic Disk to a Basic Disk

[ Szerkesztve ]

(#44365) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni a képeken látható WD5000AADS vinyóval kapcsolatban.
Ahogy látszik, szinte alig ment, BIOS felismeri, de SMART hibát jelez, operációs rendszer felismeri, viszont sem particionálni, sem formázni nem lehet.
Érdemes-e valamivel próbálkozni, vagy reménytelen az eset?
Előre is köszi a segítséget!


(#44366) galaxys80


galaxys80
veterán

Kíváncsiságból ránéztem a HDD Sentinel-el a vinyómra és 39 %-os kondíciót ír. (Nem mai gyerek).
Ez mennyire elfogadható állapot még?
Használható időnek 46 napot ír. Nem kevés ez a 39%-hoz képest?

(#44367) TechRobot válasza galaxys80 (#44366) üzenetére


TechRobot
aktív tag

instant csere :D

Dikk egy százas...

(#44368) galaxys80 válasza TechRobot (#44367) üzenetére


galaxys80
veterán

Előbb utóbb gondoltam. De vajon megy még nehány hónapot?
Mennyire számít rossznak a 39%?

(#44369) TechRobot válasza galaxys80 (#44368) üzenetére


TechRobot
aktív tag

én már nem erőltetném. csak vsszafogja a gépet is. :(

Dikk egy százas...

(#44370) galaxys80 válasza TechRobot (#44369) üzenetére


galaxys80
veterán

Két problémám is van a géppel:
Bootoláskor az üdvözlő képernyő után még vagy fél percig csak fekete képernyő van (egyedül az egér látszik rajta) és csak utána jön be az asztal.
Illetve van, hogy a sajátgépre kattintva 15-20 sec mire hajlandó mindent megjeleníteni.
Okozhatja ezt a HDD?

(#44371) pjen válasza galaxys80 (#44370) üzenetére


pjen
félisten

Bőven.Ha van rá lehetőséged rendszernek egy SSD t vegyél.A homokórát szinte el is felejted.

(#44372) Hurkafej válasza King Unique (#44364) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszönöm, az AOMEI DDC-vel sikerrel jártam! 2 napig mentegettem és szelektáltam az adatokat, azt hittem komolyabb művelet lesz, de a dinamikus - alaplemez átalakítás kimerült 2 másodpercben, adatvesztés nélkül.
Köszönöm a program ajánlásod!

(#44373) Janesz_20


Janesz_20
tag

Sziasztok !

Adott egy WD 2TB-os HDD és egy Samsung 1.5TB-os HDD

A WD-t bios felismeri ,de mást nem csinál , ha belépek windows-ba akkor ott nem látja már
A Samsung kis kattogó hangokat ad , bios nem ismeri fel !

Mit lehetne velük csinálni ? (2012 és 2011-es évjáratúak)

Választ előre is köszi :R :R :R

Janesz

(#44374) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Egy notebook HDD 65 szektorhibával, amire HDS 30%-os lemezállapotot ír, bírhatja még 4 hónapig, napi 8 órás használat mellett (nem az enyém).

[ Szerkesztve ]

(#44375) pjen válasza Janesz_20 (#44373) üzenetére


pjen
félisten

Levél nehezék?

(#44376) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni, a hétvégén vettem egy SSD meghajtót, és ennek beüzemelésével kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Az alaplapom: ASUS P7P55D

SSD: Kingston fury 120 G (sata3)

Az ssd-t betettem, majd a win8 telepítőjével megformáztam és így tettem rá a windowst. Minden szuper, jól működik, gyors, azonban utána olvastam, hogy van-e olyan beállítás, amit szükséges elvégezni.

Találtam egy ilyen cikket

http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban.html

, amiben a találtakat rend szerint be is állítottam, kivéve párat azokra mindjárt rátérnék.

Talán a legfontosabb, olvastam valahol, hogy a BIOS-ban IDE-ről AHCI-ra kell állítani az ssd-t. A probléma az, hogy jelenleg IDE-n van, és ha átállítom AHCI-ra, nem indul el a windows… Hibát ír ki majd újraindul, majd újra, majd újra.

Feltettem egy merevlemez figyelő progit és ellenőriztem, hogy a TRIM rendben van-e, és azt írta, hogy az rendben működik. Ezt csak ezért jegyeztem itt meg, mert azt olvastam vhol, hogy az AHCI és a TRIM-nek van egymáshoz köze. Mi bajom lehet abból, ha IDE-n marad? Hogy tehetném át AHCI-ra?

Akkor rátérnék a cikkre:

Amiket NEM sikerült beállítanom (és nem tudom, hogy mennyire fontosak):

5. Hibernáció letiltás – a parancssor beírás után azt írja a gépem, hogy nincs jogosultságom ezt beállítani

7. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre - beállítottam, azonban én Google Cromot használok, így gondolom a cromban is be kéne állítani valami hasonlót, de sajnos én nem találok a beállításokban ilyet.

ill, a 13. Crome Cache átirányítás – őszintén ez teljesen kínai volt nekem, mármint a leírás

Szeretném jelezni, hogy nem vagyok egy nagy számtek guru , csupán szeretném a legoptimálisabban beállítani az ssd-m, és szeretném, ha az élettartalma, vmelyest megnövekedne.

Véleményetekre lennék kíváncsi, mi az, amit mindenképp be kéne még állítanom az optimálisabb működéshez.

Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett…

bocsánat ez még lemaradt: mivel nem kaptam kifejezetten sata3-as adatkábelt, "csak" sata kábellel kötöttem rá az SSD-t a sata3-as foglalatra. Ebből kifolyólag lehet esetleg lassúlás a normál állapothoz képest?

Gergő

[ Szerkesztve ]

Gergő

(#44377) Hurkafej válasza wulfgar (#44376) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia!
Ha a gyorsabb használat miatt vetted az ssd-t, akkor szerintem igen csak felesleges áthelyezni ezeket a cache, temp típusú könyvtárakat. A cikk 2010-es, azóta eltelt pár év és kiderült, hogy annyira nem hímes tojások az ssd-k, és ha a böngészéshez kapcsolatos dolgokat hdd-re helyeznéd, akkor ugyanott lennél mint ezelőtt...

A parancssort úgy indítsd, hogy jobb gombbal kattintasz és futtatás rendszergazdaként.

(#44378) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

nem tudom jó topikba írok-e, ha nem, légyszi szóljatok és máshol folytatom...

Szóval, van egy Samsung 320GB hdd, amit a tulajdonosa GPT lemezként formázott meg és 2 partíciót hozott létre rajta.
Használták a lemezt, majd egy bekapcsolás után valamiért a partíciókat nem látja a windows.

Szeretnénk róla lementeni az adatokat. Milyen programmal, vagy hogy lehetne hozzáférni a lemez tartalmához?
Utána MBR-re formáznám, de most az adatok visszanyerése az elsődleges.
köszönöm.

(#44379) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Hurkafej köszönöm a segítséged.

Amit még elfelejtettem: ha az SSD-t adom meg a BIOS-ba mint 1st boot-olás nem indul el a gép, csak ha a sima HDD van megadva. Ez okozhat lassulást / gondot? Miért lehet ez?

Köszönöm ezt is.

Gergő

(#44380) MájMekk


MájMekk
tag

A #44365 kérdésemre esetleg lenne valakinek ötlete? Köszi!

(#44381) King Unique válasza tpeter77 (#44378) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Először is nem formázta, hanem inicializálta, vagy máshogy nevezve ilyen partíciós táblát rakott rá. Ez most milyen HDD, operációs rendszer fut róla (milyen), vagy csak + plusz adattár a gépben (SATA)? Előbbinél a Legacy / UEFI boot alapból meghatározza az MBR / GPT partícióstílust. Utóbbinál elvileg használható mindkettő, de adattár célra a GPT-nek nyilván 2 TB felett van igazán értelme, illetve akkor kötelező is.
Az nem derült ki, hogy pontosan mit csináltak vele - ahogy más fontos dolgok sem - , de azért jó lenne megnézni Windowsban egy eszközkezelőt, lemezkezelőt, hogy ott látszódik-e a lemez? Mert nyilván nem is a fájlkezelő mérvadó ilyen téren... Lemezkezelőben jó esetben lehet csak meghajtóbetűjel hozzárendelése szükséges, de ha "Nem lefoglalt / RAW", vagy egyéb ismeretlen partíciónak mutatja, akkor az szívás... Olyankor jöhetnek az alábbi programok [link]. Esetleg, ha felismeri, akkor egy HDS-el is érdemes ránézni a lemez állapotára.
Ha sikerül a helyreállítás / adatmentés, akkor utána innen a 3. számú megoldás kell. De külső - AOMEI, MiniTool - partícionáló programok közvetlenül át tudják konvertálni MBR-re adatvesztés nélkül is.

Problémásabb esetben Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#44382) King Unique válasza MájMekk (#44380) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a korábbi hsz és a screenshotok alapján eléggé egyértelmű, hogy ez a merevlemez lassan kuka lesz és nem érdemes rá OS-t / fontos adatokat tenni. Max. valami "egyéb" célra el lehet vele játszadozni, amíg végleg meg nem nyekken.
Persze, ha nagyon ráérsz, akkor lehet X órát kínlódni HDS tesztekkel , vagy az alábbi programtól várni a megváltást.

[ Szerkesztve ]

(#44383) Doky586 válasza Hurkafej (#44377) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hurkafej wulfgar

Az SSD topikba menj át SSD kérdéssel... ;)

..és olvasd el az ottani téma-összefoglalót és gyorstalpalót.
Összefoglalva: semmi extra állítgatás nem szükséges ha win7-8-10 telepítőlemezzel particionálsz és telepítesz.

minden említett extrának csak negatívuma van.

[ Szerkesztve ]

(#44384) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Igazából nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e.

Az okés dolog, hogy a WD20EFRX 2TB-os vinyóból 189GB kompletten nem írható mert azt írja, hogy a lemez megtelt? exFAT-ra van formázva, ha ez érdekes. Tudom, hogy az valójában a Gibibyte meg Tibibyte, de ha át is váltogatom akkor is kellene még, hogy legyen rajta hely. :F

Köszi. :)

(#44385) MájMekk válasza King Unique (#44382) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi szépen a választ.
A „lassan kuka” teljesen jogosnak tűnik, csak furcsa 5 nap futás után. Még ilyen vinyóm (szerencsére) nem volt, ami ennyi után meghalt volna.
A másik gondom az, hogy nem igazán lehet vele „játszadozni”: mert nem engedi sem particionálni, sem formázni. A BIOS látja, a Windows már hol igen, hol nem...
De ahogy látom, ez a WD Green sorozat eléggé gázos, rengeteg panaszt találtam róla. Így legalább egy tanulsággal gazdagodtam.

(#44386) King Unique válasza MájMekk (#44385) üzenetére


King Unique
titán

Most nézem csak, hogy a jó kis Green és ráadásul elég friss, mindössze 5 nap működési idő... :Y
Amúgy ennyire azért ez a sorozat sem feltétlen xar, hogy mindegyik ilyen hamar beadja a kulcsot. Az is lehet, hogy pl. egy selejtes darabot fogtál ki, vagy más miatt krepált be. Nem tudom mikor / hol vetted, de ha még garis, akkor vissza lehetne vinni cseréltetni. Ha régebbről maradt meg, akkor kb. kuka...

[ Szerkesztve ]

(#44387) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Bár külön ssd probléma topicra nem leltem, talán itt is közelebb kerülök a megoldáshoz a segítségeteknek is köszönhetően.

Nyahszóval: Adott egy régi monstrum Dell XPS410 személyi számítógép. A mai napon került bele egy Kingston SSDNOW300 120 gigás ssd meghajtó. A probléma vele az, hogy a windows7 operációs rendszer nem hajlandó észrevenni. Pedig a bios a rendszerindulásnál érzékeli az új meghajtót és a beállítások is elvileg teljesen jók.
Akkor a win7 miért nem akarja meglátni? Túl régi lenne már maga az alaplap (a dell gép saját nem tudom milyen méretű alaplapja van a gépben.)

Valamit még tennem kéne esetleg? Az oprendszer amúgy W7 ultimate 64bit
És még valami: A disk managerben sincs semmi nyoma.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#44388) Doky586 válasza LyonnaisFan1 (#44387) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen kérdésnek valóban semmi köze az SSD topikhoz.

(#44389) LyonnaisFan1 válasza Doky586 (#44388) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ilyet kerestem én, közsi :R
Pedig ki volt pirosssal emelve, csak nem óhajtotta kiszúrni a szememet :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#44390) abridabri


abridabri
veterán

Idegesitett a HDD hangja, toltes -seek . Igy vettem egy Alptunnel-t. Nagyon meg vagyok vele elegedve. Csend van vegre ,es meg a homerseklet is javult vagy 5-8 fokkal.

(#44391) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok 1 kis elméleti kérdés.... Le szoktam futtatni a rendszer-töredezettség mentesítőt, ma lefuttattam egy 4TB-s sshd-n és kiírja 4% töredezett..... de akkor miért nem vizsgáló a neve ha csak ezt írja ki :F ....MENTESÍTŐ a becsületes neve!!!!....akkor azt a 4%-ot miért nem mentesíti ????

[ Szerkesztve ]

(#44392) Hurkafej válasza xyvz2 (#44391) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Lehet, hogy a töredezés az ssd részen van, azt pedig nem kell mentesíteni. De ez csak egy tipp.

(#44393) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Helló

Ha, a HDD-nek valami baja van, okozhat olyan tüneteket, hogy a processzort jobban járatja a rendszer?
Pl: egy hibás területre írt alkalmazás futtatásával jobban terhelődik-e a processzor?
köszi előre is. :R

(#44394) cbmfan


cbmfan
senior tag

találtam egy Seagate ST9420AG IDE noti HDD-t, ami kissé szívat.

BIOS, Linux látja (utóbbi alól sikerült lementenem tartalmát), de Win98, XP, 7 nem sem IDE sem USB porton átalakítókkal négy különböző gépben. újraparticionáltam, próbáltam FAT16, 32, NTFS fájlrendszerrel, de semmi, mintha nem lenne csatlakoztatva. valami ötlet, hogy miért műveli ezt?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44395) Doky586 válasza cbmfan (#44394) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- Próbáltad már AHCI helyett IDE módban gépre dugni..?
- Próbáltad már helyesen bejumperelni..?

(#44396) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Egy olyan problémám van, hogy számítógépem nem olvassa be a HDD-t. Volt egy notim, kivettem belőle a merevlemezt, majd külső merevlemezként használtam már évek óta. Aztán a minap bedugom a gépbe és semmi. Meg sem jelenik a sajátgépben. A rendszer érzékeli, hogy bedugtam az USB portjába, de semmi több. Attól félek, hogy valaki leejtette az asztalról és elhallgatta a dolgot. Egy notival használtam eddig. Opr.: Windows 10. Egyre jobban gyűlölöm ezt a rendszert. Egy pendriveom is hazavágott már a kedves cég. Aztán valamit mókoltak a BIOS eléréssel is, mert a szokásos F4-gyel nem érem el. Pendiveokat, telefont ha rádugom a készülékre, simán beolvassa. Mit tehetnék, hogy lássa a számítógép a másik vinyót? Vagy mi okozhat ilyet egyik napról a másikra? Inkább off-ba teszem, mert sok a külső információ is.

(#44397) pjen válasza Astrasattila (#44396) üzenetére


pjen
félisten

Első körben próbáld másik gépben,másik kábellel,ha ott sem megy akkor valószínű lehet a leesés,esetleg kuka.A biost nem valószínű,hogy módosította a Win magától.

(#44398) Astrasattila válasza pjen (#44397) üzenetére


Astrasattila
tag

Rendben, köszönöm szépen. 1 nyamvadt hónapot még kibírhatott volna, akkor jön meg az új gépem. Megpróbálom egy másik gépen is, remélem szerencsével járok. Szép napot kívánok! :)

(#44399) cbmfan válasza Doky586 (#44395) üzenetére


cbmfan
senior tag

próbáltam 486, PI, PII, PIII gépben is, AHCI nincs. plusz ez 21 éves 420 Megás HDD, ergo LBA korláthoz közel sincs.

jumpert nem raktam, ergo alapból master. mint írtam BIOS, Linux látja, ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44400) Falcon001


Falcon001
csendes tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni a következő problémában. Megpróbálok mindent leírni, hátha valaki tud nekem segíteni.

Probléma forrása: External HDD 1Gb WD Elements, 2.5", USB3
Alaplap: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P - csak USB2-öt támogat, de ez irreleváns.
Op rendszer: Windows 7, 64 bit, SP1, angol

Tünet: Fél éve használom rendszeresen. PC-n keresztül feltöltöm a filmeket, képeket, zenéket és utána kb 0-24-ben egy Samsung Smart TV--hez van csatlakoztatva.
Tegnap kihúztam a TV-ből, csatlakoztattam a szokásos front USB slot-ba a PC-n, de nem töltött be az autorun...
Kb 1 perc után megjelenik meghajtóként, de ha meg akarom nyitni, akkor végtelen homokórázás kezdődik.
Végig próbáltam 7/12 USB slotot az alaplapon, uninstalláltam a default illesztő HDD SW-t utána sikeresen telepíti ugyanazt és semmi változás. Ha csatlakoztatva van az eszköz, akkor Disk Management is végtelen homokórázik.
Nem tudom leformatálni, még a WD hivatalos SW-vel sem. 2 óra alatt sem csinál semmit, csak tölt...

A TV viszont simán felismeri! Lejátszik hibátlanul minden filmet továbbra is. Még a "format" probálkozások után is, ergo semmi nem történt.

Ráadásul a másik külső vinyóm hibátlanul megy most is a PC-ben!

A TV-vel néha felvettem élő adásból, olvastam forumokon, hogy ilyenkor elvileg átkonvertálja Linux fájl formátummá, de ez nekem kicsit furán hangzik, mert adatvesztés nélkül nem tudom, hogyan konvertálhatna. Nem beszélve arról, hogy pár hónapja is vettem fel rövidebb műsorokat és nem okozott problémát. Esetleg ez lehet egy pont, de nem tudom NTFS-en formázni...

Már nem tudok mire gondolni, de leírom azért azt is, hogy 1,5 hete 2x4 GB-ról 2x8 GB-ra bővítettem a RAm-jaim kapacitását, így több virtuális memóriát foglal le a Windows, de ennek talán semmi köze ehhez.

Bármi segítséget szívesen veszek, és nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel,
Zsolt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.