Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44201) King Unique válasza terencehIII (#44199) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen állapotú merevlemezzel, ennyi szektorhibával jó, hogy nem akar működni és az adatmentő programok is kifagynak. Ha fontos adatok vannak róla, amik kellenek, akkor érdemes szakemberhez elvinni.

(#44202) mateszloo válasza Doky586 (#44197) üzenetére


mateszloo
tag

Eddig nem volt több meghajtó a gépben, mikor telepítettem rendszert, lehet azért nem volt gondom. Új BIOS-om van, ASrock Z170 PRO4S. Nem nagyon néztem még a beállításokat a HDD-nél, időhiány miatt. Akkor ha jól értem, ezért nem kell újra telepíteni a windows, csak helyesen kell beállítani a BIOS-ban?

Köszi! :R

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44203) Doky586 válasza mateszloo (#44195) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos elvesztettem a fonalat.

most nézem miket írtál:
" Na ezután se kép se hang. A BIOS-ban nem látni, csak a boot menüben, a windows nem látja a sajátgépben, viszont az eszközkezelőben igen. A HD sentinel nem jelez "

Ha egyszer nem bootol be a win akkor hogy látsz bármit a sajátgépben vagy a hds-ben..? :Y

(#44204) mateszloo válasza Doky586 (#44203) üzenetére


mateszloo
tag

Lehet félreérthetően írtam :D szóval 2 db hdd van benne SATA3 csatival és bemenettel. Az egyiken van a rendszer(rendszer - 1TB hdd) a másik formattálva van(Tároló - 500Gb). A tárolón Volt régen a rendszer, most vettem az újat, amire felhúztam a rendszert, a másikról meg áthúztam utána a szükséges docokat, majd leformattáltam és azóta ez a helyzet. Valószínűleg nagyon egyszerű a helyzet, viszont a BIOS-ban megnéztem és ugyan azok a beállítások mind a két merevlemeznél.

[ Szerkesztve ]

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44205) Doky586 válasza mateszloo (#44204) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor mégis van kép is hang is és a windows is működik. Szóval semmi gondod nincs csak elfelejtettél betűjelet adni az 500asnak a lemezkezelőben.. (felügyeletieszközök számítógépkezelés lemezkezelés)

(#44206) mateszloo válasza Doky586 (#44205) üzenetére


mateszloo
tag

Igen, ezzel nem volt gond :D csak nem értettem, mert ilyennel nem volt még problémám, most már nem is értem miért nem jött elő. A képen meg tudod mondani hol kell? Mert nem találtam sehol, mert nem látja a lemezkezelő :D

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44207) mateszloo válasza Doky586 (#44205) üzenetére


mateszloo
tag

Úgy tűnik sokaknak van ilyen problémájuk :/

Úgy tűnik a windows 10 nem kezeli a másik merevlemezt. Pedig amíg azon is volt win 10 addig működött... :D

[ Szerkesztve ]

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44208) mateszloo


mateszloo
tag

Bocs a "spamért", viszont sikerült megoldanom. Mivel az eszközkezelő látta a merevlemezt, le tudtam tiltani, újraindítottam a rendszert, majd engedélyeztem. Rögvest feldobta az inicializálás lehetőségét és már látta a lemezkezelő is. Még mindig nem tudom mi okozhatta, de úgy tűnik most már jó.

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#44209) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, ha egy merevlemezt nem olvas be teljesen a gép? Csak az első"néhány" mappa látszik, de a megjelenőket sem lehet mind megnyitni, csak egy párat. Windows Intéző, TotalCommander, Windirstat is látja, bár a TotalCommandernek teljesen üres.
Táp, illetve sata kábel kizárva, ezeket már cseréltem, más vinyó remekül megy vele.

Win10 lemezkezelője látja, és felismeri a teljes 3TB-os partíciót.

Valakinek van ötlete mi a gond/megoldás?

(#44210) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

Vettem egy külső 2,5" hdd házat + egy merevlemezt (500GB 5400rpm 8MB Travelstar Z5K500 - HTS545050A7E680 - 0J38065) hozzá, abból a célból, hogy a TV-n milyen jó lesz majd nézni róla filmeket.
A problémám az, hogy egyik itthoni tv sem játssza le a vincsit, nem is ismerik fel, viszont felpörgeti. PC-n minden gond nélkül megy, nem dobál, hozza az usb 3 sebességet is.
A külső házba beleraktam próbaképp egy ssd-t, azt pedig felismerik a TV-k, szépen le is játsszák!

A HDD-vel lenne a baj, hogy nem szereteik a tévéim? :F

(#44211) ggg666 válasza Rambi (#44210) üzenetére


ggg666
őstag

Valószínű nem tud elég áramot adni a winyónak, nem is mindegyik tv támogatja a merevlemezt.Van amelyik csak 500mA-t tud .

(#44212) Rambi válasza ggg666 (#44211) üzenetére


Rambi
tag

van tesómnak egy gyári 1 tb külső vinyó, azt gond nélkül lejátssza... :F

(#44213) krealon válasza Rambi (#44212) üzenetére


krealon
veterán

"van tesómnak egy gyári 1 tb külső vinyó, azt gond nélkül lejátssza."

:D Ugy akartad irni, hogy a HDD-n tarolt dolgokat lejatsza.

Hibalehetosegek:
- dinamikus diszk (Windows kezeli, TV nem, particios "matato" programokkal konvertalhato, de adatvesztessel jarhat)
- GPT particios tabla (megoldas hasonlo mint fennt)

(#44214) kaposznyak válasza krealon (#44213) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Adata ch11 1 terrás USB 3.0-ás külső vinyó.

Filmek vannak rajta, TV-re dugva használjuk.

Random filmek random jeleneteinél lefagy. Máskor zokszó nélkül lejátssza. Bad sector nincs. Mi lehet a gond? Esetleg a TV?

(#44215) King Unique válasza Rambi (#44210) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Lehet áramellátás probléma is, amit fentebb mondanak. Ha 2,5" külső HDD-t kötsz TV-re, akkor javasolt a megnövelt áramerősségű portokat használni [link], [link]. De, ha rendesen felpörög, akkor nem feltétlen ez a probléma.
Jó lenni tudni, hogy az 500 GB-os HGST vinyó előtte hol volt használva, mi volt rajta? Mert, ha OS és UEFI-s gépből lett kivéve, akkor GPT partíció lehet rajta. Azt meg sok TV alapból nem tudja kezelni, csak az MBR-t. Illetve milyen fájlrendszerre van formázva, a másik külső HDD fájlrendszere mi? A TV-k a FAT32-t rendszerint jól kezelik és az újabbak az NTFS-t is. De, ha olyan fájlrendszer van rajta, amit a TV nem kezel, akkor az okozza a problémát. Illetve volt olyan eset, ahol a készülék az elsődleges partíciót kezelte xarul és a logikait jobban. Vagy esetleg, ha aktív elsődleges partíció van rajta, az sem szerencsés.

(#44214) kaposznyak: ezek eleve nem TV-s használatra vannak kitalálva, hanem PC, notebook + desktop OS az elsődlegesen támogatott. Így az egyéb eszközökön a tökéletes működés eleve nem garantálható. Bár van az Adata kínálatában direkt TV-hez való modell is: HC500. Ki tudja, mi a gond...? Elégtelen USB tápellátás, kábelhiba, TV nem kezeli jól a benne lévő USB 3.0 chipet stb. Van, amikor célszerű a TV-n firmware-t frissíteni, illetve néhány gyártó ügyfélszolgálata az USB 2.0 típusokat javasolja, mert azok stabilabbak lehetnek ezen eszközökön.

[ Szerkesztve ]

(#44216) Rambi válasza krealon (#44213) üzenetére


Rambi
tag

ezt a dinamikus diszk dolgot megpróbálom. Milyen particiós "matató" program lenne ajánlott?
Adatvesztés nem lényeg, mivel leformáztam teljesen....

:R

King Unique
NTFS a vincsi, az 1 tb is az, amit kezel zokszó nélkül, ugyan abba az usb portba dugva a tv-n. Felpörgeti szépen, de az egyik tv azt írja, hogy nem található eszköz, a másik meg azt, hogy nem ntfs fájlrendszerben van formázva... -.-" :W
Nem volt rajta sosem op rendszer, egy asus ta200 tablet-laptop hibridbe volt beépítve belső hdd-ként. Ezen a kis gépen úgy mutatta a rendszer, hogy usb-n kapcsolódik a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#44217) King Unique válasza Rambi (#44216) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ezt az MBR | GPT dolgot azért jó lenne lecsekkolni Windows eszközkezelőben / lemezkezelőben. Illetve, ha netán dinamikus lemez, akkor azt adatvesztés nélkül csak fizetős külső partícionáló programok tudják átkonvertálni alaplemezzé. Ha erre nincs mód / nem kellenek róla a cuccok, akkor marad a diskpart módszer [link].
Illetve azt sem ártana tudni, hogy pontosan milyen kompakt külső vinyó, milyen külső ház, milyen TV stb.? Valamint lehet érdemes lenne utóbbi topikjában is érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#44218) Danybuilding


Danybuilding
újonc

Sziasztok! Nem tudom mennyire illik ebbe a fórumba ez bele, de ha nem akkor kérlek szóljatok. Szeretném ha valaki segítene abban nekem, hogy vettem egy iMac-et s ha külső hdd-t dugok rá, akkor a "jogaim" közt az van, hogy csak olvasni vagyok képes. vagyis nem tudok törölni semmit, ami eredetileg rajta volt, s rátenni sem tudok semmit. Admin vagyok a gépen, s ha bármilyen hdd-t dugok a gépre, akkor sajnos csak olvasására vagyok lekorlátozva. Tud nekem abban valaki segíteni, hogy ezt hogyan tudom megváltoztatni? Elnézést, ha elég kezdő a kérdés, de nem jutok vele sajnos egyről a kettőre s elég kezdő vagyok iMac fronton. Köszönöm a segítségeteket.

(#44219) King Unique válasza Danybuilding (#44218) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy ilyen kérdésnél nem ártana legalább azt megadni, hogy milyen külső HDD és (gyárilag) milyen fájlrendszerre van formázva? Ugyanis, ha pl. NTFS, akkor azt az OS X alapból csak olvasni tudja, de írni nem. Utóbbihoz külső driverek szükségesek: OS X Fuse + NTFS 3G + Fuse wait | Tuxera NTFS for Mac | Paragon NTFS for Mac.
Ha nem akarsz ezekkel szórakozni és leginkább csak Mac alatt fogod használni, akkor meg formázd újra HFS+J fájlrendszerre. Aztán, ha utólag mégis vinnéd másik gépre, ahol Linux | Windows van, akkor a HFS+ támogatás megoldható azoknál is külső driverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#44220) dokee78


dokee78
félisten

Ha megy a gépem,közben rá lehet dugni HDD-t eSATA hátlapi kivezetésen?
Vagy kikapcsolt állapotban kellene?

3.5-ösz HDD,hátlapi eSata+energia csatlakozón kötöm rá.

Másik kérdés:

2db HDD van a gépben SATA2 porton.
Rádugtam egy régi 40 GB HDD-t ATA/IDE(régi széles kábel) kábelen,hogy megnézzem mi van rajta és milyen állapotban van.
Viszont a HD Sentinel nem tudta kiolvasni az adatokat. :F
Mi lehetett a gond?
Slave-n volt az IDE HDD

[ Szerkesztve ]

(#44221) dokee78


dokee78
félisten

del

[ Szerkesztve ]

(#44222) Rambi válasza King Unique (#44217) üzenetére


Rambi
tag

diskpart módszerrel töröltem, az új kötetet kipróbáltam MBR/GPT-be is, NTFS, meg exfatba is formáztam, de egyikkel sem ismerik fel a TV-k. :W

HDD ház: N-Drive EH-25NC3 (SSD-vel felismeri a tv...)
HDD: 500GB 5400rpm 8MB Travelstar Z5K500
Egyik TV: LG 27MT46D-PZ

A TV-k a gyári külső merevlemezeket gond nélkül felismerik, próbáltam samsunggal, WD-vel....

Esetleg van még valami ötlet, amit megpróbálhatok?

(#44223) Doky586 válasza dokee78 (#44220) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a biosban engedélyezve van a portoknál hogy eltávolíthatóan kezelje külön-külön a sata portokat és a megosztott sata/esata portra mást nem dugtál és ahci módban van és a winben is eltávolíthatóként látszik, akkor menet közben csatlakoztatható és lehúzható (miután a winben eltávolításra jelölted mint a pendrivet).

Pata hdd nem látható ahci módban..

(#44224) King Unique válasza Rambi (#44222) üzenetére


King Unique
titán

A GPT és exFAT nyilván kiesik, mert azokat a legtöbb ilyen készülék alapból nem tudja kezelni. Viszont MBR | NTFS alapon ennek működni kéne, és ugye tisztán újra is lett partícionálva. Illetve a külső rack chipjének inkompatibilitása is kizárható, ha SSD-vel simán kezeli. Ez esetben jó volna tudni a HDD és SSD partíciójának paramétereit:
- Partíció típusa (elsődleges | aktív elsődleges | logikai)?
- Milyen szektormérettel lett formázva stb.?

Valamint, ha más 2,5" külső merevlemez is gond nélkül megy ugyanabból az USB portból, akkor az se sanszos, hogy alapból nem tudná rendesen meghajtani + felpörög, ahogy mondtad. Bár azért egy SSD-nek nyilván valamivel kevesebb kakaó kell, mint egy HDD-nek. Ezért lehet érdemes lenne megpróbálni a fentebb említett portban (ha van), vagy 2 db port esetén USB Y kábelt használni. Illetve a kábelhosszra is nem árt odafigyelni, mert az se jó, ha túl hosszú.
Az adatlapja alapján vannak olyan modellek, amelyeknél titkosítás van. Ha a tied olyan, akkor lehet, azt nem tudja kezelni a TV. Bár nem hiszem, csak egy tipp volt.

Más ötletem nekem nincs, talán majd valaki másnak. Illetve a TV topikjában is célszerű érdeklődni. Amúgy ilyen téren elég hulladékok ezek a cuccok és PC + desktop OS kombó alatt gondolom nincsen semmi probléma...

[ Szerkesztve ]

(#44225) Vekko


Vekko
aktív tag

Sziasztok,

Miért lehet az, hogy a HDD nem kapcsol ki idle módban? Hiába van beállítva windows 10-be, hogy 1 perc történjen meg.

(#44226) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Nem igazán találtam erre topikot, ezért itt teszem fel a kérdésem és persze off-ba rakom.

Mik a jó beállítások Windows 10-nél, ahhoz, hogy a HDD minél gyorsabb legyen? Rendszer és fontos progik az SSD-n vannak, merevlemezen inkább a másodlagos játékok illetve adatok.

Milyen tisztító, töredezettségmentesítő ajánlott? Van valami spéci, ami nagyon alapos és ki lehet vele törölni minden felesleges hulladékot és a kitörölt dolgok maradványait stb?

Azért érdekel, mert ha már új proci lesz, így megy fel az új Win, és akkor az SSD mellett ez is legyen jól belőve :)

Ha fontos: WDC W10EZEX-00ZF5A0 1 tb a vinyó. EZ a pontos típusa :B

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#44227) Doky586 válasza holozis_HUN (#44226) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rendben legyen az alignálás, és naponta futtass defragot..
+ahci se árt.. :)

(#44228) Marvinyo válasza Marvinyo (#44209) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Fejlemény:

A win10 gyári driverrel működik rendesen a HDD, de külsőként érzékeli az összeset, és engedné leválasztani. Természetesen ez - "lemez használatban van" - hibával nem sikerül egyiknél sem. Lehet baj belőle, ha ezt így hagyom?

(#44229) holozis_HUN válasza Doky586 (#44227) üzenetére


holozis_HUN
veterán

alignálás? ahci-t hol és mit kell beállítani? Az nem egy SSD-s dolog? SSD-nél az ahci rendben van elvileg.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#44230) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Felület tesztet futtatok egy hdd-n, amit sürgősen munkába kellene állítanom, de még csak 40%-nál tart. Idáig semmi hiba nincs. Mindenképp várjam végig vagy megállítható a teszt? Csak gyanítottam, hogy lehet baja, de úgy tűnik semmi hiba így befognám teszt lefutás előtt. Vagy akár a végén is előjöhet bármi?

F.K.T.

(#44231) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#44229) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Illetve lemez töredezettségmentesítésre mit ajánlasz? Illetve ilyen tisztító és karbantartó programokat hdd-hez?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#44232) Vekko válasza Vekko (#44225) üzenetére


Vekko
aktív tag

Rájöttem most arra, hogyha letörlöm az Intel® Rapid Storage Technology programot, akkor kikapcsolnak automatán 10 perc után (mind1 mi van a Win-ben beállítva, de legalább kikapcsol). Talán ez is jól jöhet másnak.. Amíg nem mondanak okosabbat.

[ Szerkesztve ]

(#44233) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Az baj, hogy az én sata kábeleim több évesek? Van direkt sata3-ra optimalizált kábel? Csak mert szereztem egy új wd green sata3 advanced format vinyót, és a bios nem enged tovább bootoláskor... Vagy lehetséges, hogy az alaplap nem támogtja, mert csak sata2-t tud?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44234) King Unique válasza elfelejtette (#44233) üzenetére


King Unique
titán

Vannak SATA3 kábelek, SSD topikokban többször is volt róluk szó: [link], [link].

(#44235) elfelejtette válasza King Unique (#44234) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na ez nekem kimaradt. És vajon a sata2-es alaplapi csatlakozóba jó lesz? Fizikálisan oké, de bekötés tekintetében is?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44236) King Unique válasza elfelejtette (#44235) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan visszafelé kompatibilis. De leginkább egy SATA3-as alaplapnál és SSD-nél van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#44237) elfelejtette válasza King Unique (#44236) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bár az az érdekes, hogy múltkor volt nálam egy sata3-as ssd, ezzel a kábellel pöccre indult.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44238) elfelejtette válasza King Unique (#44236) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, a bios azt írja a vinyóra, hogy 0GB.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44239) laca71 válasza liksoft (#43551) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Lenne egy érdekes kérdés...
A Hdd-n bármit próbáltam a Sentinel lelassult és belefagyott 10-20 perc után a felülettesztbe..
Folyamatosan nőtt a hibás szektorok száma..
Mivel semmit nem veszthettem ezért kikapcsolva enyhén fejjel lefele odacsapkodtam az asztalhoz a vinyót :(((
Ez a hdd nem volt évekig használva.., létezik hogy beállt a motor vagy valami.. ?
Mert utánna már 4 órája megy a felületteszt...hiba nélkül..

(#44240) liksoft válasza laca71 (#44239) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gondolom közben a csatlakozókat lehúztad, majd visszadugtad. :D A motor a "dádá" hatására legfeljebb még morcosabb lesz. Mint egy gyerek. :D De az érintkezők a mozgatások hatására lekoptatják az érintkezési pontokon az oxidréteget, és így már megfelelő tápellátást kap, valamint az adatot is jobban átviszi. :D

Tulajdon képpen erőből is meg lehet oldani sok mindent, csak legtöbbször nem érdemes, mert nem kerülünk jobb helyzetbe. :B

Legközelebb a fenyítéshez javasolni tudom a 12 centiméteres zsokéostort. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44241) elfelejtette válasza elfelejtette (#44238) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én közben arra jutottam, hogy pio módban indul el a vinyó...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44242) laca71 válasza liksoft (#44240) üzenetére


laca71
aktív tag

Már minden módon takarítva volt , a nyák alatt és a nyák érintkező felületeit is letekarítottam..
Sok gépben volt már próbálva...
A Regeneratorral is próbáltam de 0,9 %-nál 3200 szektort próbált javítani..
Most 6 órája megy és nincs hiba:
Lehet hogy jó lesz...?[L:/dl/upc/2016-04/12/23664_zhh77lmk3tzr5jeq_20160412_ri_samsung_hd204ui_s2k4jd1b317399_1aq1000_4.jpg](IMG:/dl/upc/2016-04/12/23664_zhh77lmk3tzr5jeq_20160412_ri_samsung_hd204ui_s2k4jd1b317399_1aq1000_4.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#44243) rob72


rob72
tag

Helló

Lenne egy olyan (problémám) már ha ez probléma hogy kicseréltem dvdt egy ultrabayre egy laptopba és raktam bele egy 1TB hdd-t amivel nincs semmi probléma a működésében 100/100as hibátlan állapotú meg meg működik is viszont valamiért mindig olyan hangot hallok hogy elkezd lassan elhalkulni mintha leállna 10másodpercenként aztán meg 10másodperc múlva meg felpörög újra de e közbe pedig megy amúgy rendesen használható de akkor is olyan mintha nem használnám és megállna közbe pedig nem mert működik közbe is. Szóval ez engem csak idegesít de nem befolyásolja a működést.

Próbáltam jól megfogalmazni.

Röviden működik mindig csak felpörög megy egy pár másodpercig a pörgés aztán lehalkul és ez újra és újra de e közbe használható hiba mentesen.

Valami ötlet?

(#44244) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Van egy sok éves merevlemezem (WDC_WD3000HLFS-01G6U0 WD-WXLY08150646) és azt kérdezném meg a szakértőktől, hogy az alább hosszú szöveg pontosan mit jelent (tökéletes most a merevlemez, vagy sem)?
A válaszokat előre is köszönöm!

KissA

smartctl 6.4 2015-06-04 r4109 [x86_64-linux-4.4.2-pmagic64] (local build)
Copyright (C) 2002-15, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family: Western Digital VelociRaptor
Device Model: WDC WD3000HLFS-01G6U0
Serial Number: WD-WXLY08150646
LU WWN Device Id: 5 0014ee 05693bb6c
Firmware Version: 04.04V01
User Capacity: 300,069,052,416 bytes [300 GB]
Sector Size: 512 bytes logical/physical
Rotation Rate: 10000 rpm
Device is: In smartctl database [for details use: -P show]
ATA Version is: ATA8-ACS (minor revision not indicated)
SATA Version is: SATA 2.5, 3.0 Gb/s
Local Time is: Wed Apr 13 05:23:07 2016 CEST
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status: (0x05) Offline data collection activity
was aborted by an interrupting command from host.
Auto Offline Data Collection: Disabled.
Self-test execution status: ( 0) The previous self-test routine completed
without error or no self-test has ever
been run.
Total time to complete Offline
data collection: ( 4680) seconds.
Offline data collection
capabilities: (0x7b) SMART execute Offline immediate.
Auto Offline data collection on/off support.
Suspend Offline collection upon new
command.
Offline surface scan supported.
Self-test supported.
Conveyance Self-test supported.
Selective Self-test supported.
SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering
power-saving mode.
Supports SMART auto save timer.
Error logging capability: (0x01) Error logging supported.
General Purpose Logging supported.
Short self-test routine
recommended polling time: ( 2) minutes.
Extended self-test routine
recommended polling time: ( 58) minutes.
Conveyance self-test routine
recommended polling time: ( 5) minutes.
SCT capabilities: (0x303f) SCT Status supported.
SCT Error Recovery Control supported.
SCT Feature Control supported.
SCT Data Table supported.

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0003 199 197 021 Pre-fail Always - 3033
4 Start_Stop_Count 0x0032 094 094 000 Old_age Always - 6046
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000e 200 200 000 Old_age Always - 0
9 Power_On_Hours 0x0032 041 041 000 Old_age Always - 43718
10 Spin_Retry_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 094 094 000 Old_age Always - 6005
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 199 199 000 Old_age Always - 1187
193 Load_Cycle_Count 0x0032 198 198 000 Old_age Always - 6050
194 Temperature_Celsius 0x0022 110 099 000 Old_age Always - 37
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0012 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0010 200 200 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 2
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 200 200 000 Old_age Offline - 0

SMART Error Log Version: 1
ATA Error Count: 62 (device log contains only the most recent five errors)
CR = Command Register [HEX]
FR = Features Register [HEX]
SC = Sector Count Register [HEX]
SN = Sector Number Register [HEX]
CL = Cylinder Low Register [HEX]
CH = Cylinder High Register [HEX]
DH = Device/Head Register [HEX]
DC = Device Command Register [HEX]
ER = Error register [HEX]
ST = Status register [HEX]
Powered_Up_Time is measured from power on, and printed as
DDd+hh:mm:SS.sss where DD=days, hh=hours, mm=minutes,
SS=sec, and sss=millisec. It "wraps" after 49.710 days.

Error 62 occurred at disk power-on lifetime: 43282 hours (1803 days + 10 hours)
When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.

After command completion occurred, registers were:
ER ST SC SN CL CH DH
-- -- -- -- -- -- --
40 51 00 00 db 70 40 Error: UNC at LBA = 0x0070db00 = 7396096

Commands leading to the command that caused the error were:
CR FR SC SN CL CH DH DC Powered_Up_Time Command/Feature_Name
-- -- -- -- -- -- -- -- ---------------- --------------------
60 00 08 00 2b 8a 07 08 00:09:22.952 READ FPDMA QUEUED
60 00 08 00 2b 8a 07 08 00:09:22.952 READ FPDMA QUEUED
60 00 e0 00 27 8a 07 08 00:09:22.950 READ FPDMA QUEUED
60 00 d0 00 25 8a 07 08 00:09:22.949 READ FPDMA QUEUED
60 00 18 00 69 f7 06 08 00:08:42.923 READ FPDMA QUEUED

Error 61 occurred at disk power-on lifetime: 40207 hours (1675 days + 7 hours)
When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.

After command completion occurred, registers were:
ER ST SC SN CL CH DH
-- -- -- -- -- -- --
40 51 80 ad 15 55 e0 Error: UNC 128 sectors at LBA = 0x005515ad = 5576109

Commands leading to the command that caused the error were:
CR FR SC SN CL CH DH DC Powered_Up_Time Command/Feature_Name
-- -- -- -- -- -- -- -- ---------------- --------------------
25 00 80 20 16 4d 01 08 00:00:29.996 READ DMA EXT
25 00 20 a0 2c 62 01 08 00:00:29.967 READ DMA EXT
ec 00 00 00 00 00 00 08 00:00:29.939 IDENTIFY DEVICE
35 00 01 e8 71 4a 01 08 00:00:29.807 WRITE DMA EXT
25 00 01 e8 71 4a 01 08 00:00:29.802 READ DMA EXT

Error 60 occurred at disk power-on lifetime: 38793 hours (1616 days + 9 hours)
When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.

After command completion occurred, registers were:
ER ST SC SN CL CH DH
-- -- -- -- -- -- --
10 51 00 70 c9 72 40 Error: IDNF at LBA = 0x0072c970 = 7522672

Commands leading to the command that caused the error were:
CR FR SC SN CL CH DH DC Powered_Up_Time Command/Feature_Name
-- -- -- -- -- -- -- -- ---------------- --------------------
61 00 88 d8 8f a0 02 08 01:16:55.176 WRITE FPDMA QUEUED
61 00 78 10 ee 3a 03 08 01:16:55.173 WRITE FPDMA QUEUED
61 00 78 10 ee 3a 03 08 01:16:55.173 WRITE FPDMA QUEUED
61 00 78 10 ee 3a 03 08 01:16:55.172 WRITE FPDMA QUEUED
61 00 78 10 ee 3a 03 08 01:16:55.172 WRITE FPDMA QUEUED

Error 59 occurred at disk power-on lifetime: 38682 hours (1611 days + 18 hours)
When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.

After command completion occurred, registers were:
ER ST SC SN CL CH DH
-- -- -- -- -- -- --
40 51 00 a0 98 9e 40 Error: UNC at LBA = 0x009e98a0 = 10393760

Commands leading to the command that caused the error were:
CR FR SC SN CL CH DH DC Powered_Up_Time Command/Feature_Name
-- -- -- -- -- -- -- -- ---------------- --------------------
60 80 50 20 99 9e 00 08 00:25:39.333 READ FPDMA QUEUED
60 80 50 20 99 9e 00 08 00:25:39.333 READ FPDMA QUEUED
60 58 40 e8 8b 9e 00 08 00:25:39.328 READ FPDMA QUEUED
60 50 38 98 8b 9e 00 08 00:25:39.328 READ FPDMA QUEUED
60 08 c0 f0 6d 6c 00 08 00:25:39.320 READ FPDMA QUEUED

Error 58 occurred at disk power-on lifetime: 38612 hours (1608 days + 20 hours)
When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.

After command completion occurred, registers were:
ER ST SC SN CL CH DH
-- -- -- -- -- -- --
10 51 00 a0 98 6b 40 Error: IDNF at LBA = 0x006b98a0 = 7051424

Commands leading to the command that caused the error were:
CR FR SC SN CL CH DH DC Powered_Up_Time Command/Feature_Name
-- -- -- -- -- -- -- -- ---------------- --------------------
61 20 90 a0 98 6b 00 08 05:45:08.388 WRITE FPDMA QUEUED
61 0b 88 b3 11 6e 00 08 05:45:08.387 WRITE FPDMA QUEUED
61 02 78 b1 11 6e 00 08 05:45:08.386 WRITE FPDMA QUEUED
61 10 70 98 98 6b 00 08 05:45:08.385 WRITE FPDMA QUEUED
61 06 68 ab 11 6e 00 08 05:45:08.385 WRITE FPDMA QUEUED

SMART Self-test log structure revision number 1
Num Test_Description Status Remaining LifeTime(hours) LBA_of_first_error
# 1 Conveyance offline Completed without error 00% 43715 -
# 2 Extended offline Completed without error 00% 43715 -
# 3 Extended offline Interrupted (host reset) 10% 43713 -
# 4 Conveyance offline Completed without error 00% 43712 -
# 5 Short offline Completed without error 00% 43712 -
# 6 Conveyance offline Interrupted (host reset) 70% 43711 -
# 7 Conveyance offline Interrupted (host reset) 80% 43711 -
# 8 Conveyance offline Interrupted (host reset) 90% 43711 -
# 9 Extended offline Interrupted (host reset) 90% 43711 -
#10 Short offline Completed without error 00% 43709 -
#11 Conveyance offline Completed without error 00% 43599 -
#12 Conveyance offline Interrupted (host reset) 90% 43596 -
#13 Extended offline Aborted by host 90% 38060 -
#14 Extended offline Completed without error 00% 38056 -
#15 Short offline Completed without error 00% 38055 -
#16 Extended offline Aborted by host 90% 30790 -
#17 Conveyance offline Completed without error 00% 30705 -
#18 Short offline Completed without error 00% 30583 -
#19 Extended offline Completed without error 00% 13537 -
#20 Extended offline Aborted by host 90% 13536 -
#21 Short offline Completed without error 00% 8090 -

SMART Selective self-test log data structure revision number 1
SPAN MIN_LBA MAX_LBA CURRENT_TEST_STATUS
1 0 0 Not_testing
2 0 0 Not_testing
3 0 0 Not_testing
4 0 0 Not_testing
5 0 0 Not_testing
Selective self-test flags (0x0):
After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk.
If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.

(#44245) liksoft válasza laca71 (#44242) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vastag oxidréteget az alkoholos takarítás nem viszi le. Csak a kaparás. Viszont ha azt túlzásba viszed, elfogy a nyák. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44246) Rambi


Rambi
tag

Kedves fórumtársak, ezt muszáj vagyok leírni...

Vásároltam egy külső vincsit + egy hdd-t bele, abban a reményben, hogy milyen jó lesz majd tv-n nézegetni a filmeket, de sajnos a tv-im nem ismerték fel a meghajtót, csak a pc látta. Napok óta szerencsétlenkedtem, már mindent kipróbáltam,mbt/gdt, ntfs/fat stb., de nem működött. Ismerősnek vittem rajta a pc-jéhez cuccokat, erre az ő gépe nem ismerte fel, de a win 7 merevlemez particiós kezelője látta.... na hát gondoltam egye fene, új kötet-> formázás... Ma szép napsütésre ébredtem, valami azt súgta, hogy próbáljam ki a tv-n a külső eszközkémet. Láss csodát.....MŰKÖDIK :Y Nem tudom, hogy mi lehetett a baj, én win 10 alatt próbáltam végig formázgatni, de a win 7 gyorsformázása jót tett neki...

Köszi a segítséget! :R

(#44247) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, kis segitséget kérnék.
Van egy 1,5Tb-os wd green merevlemezem, pár napja történt hogy kikapcsoltama gépet, és másnap a boot lassú volt de nagyon, és nem látta a hdd-t (másodlagosként használtam), a bios ennyit ír mint a képen látható, illetve a hd sentinel képen ami van, a lemezkezelő pedig abszolút nem látja, induláskor nagyon halkan kattog párat, illetve a hd sentinel inditásakor is, smart értékek nincsenek, az infonál meg látja hogy mi lenne ki irja wd15ears, stb. 1,5tb , de ez talán csak az elektronikából kinyert adatok. Nem tudom eldönteni hogy maga a lemez sérült ennyire, vagy az elektronika adta meg magát?:F Minden előjel nélkül történt, nem volt kondició romlás, mert előtte 1-2 nappla ellenőriztem.
Valami ötlet, tanács?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#44248) Saltwater válasza snake1977 (#44247) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Az elektronika 99% hogy jó. Egy dolgot tehetsz, hogy lecsavarozod az elektronikát, és radírral megtakarítod a fejszerelvény csatlakozását (azt ami a vezérlőelektronikán van!)
Ha utána sem működik, vagy a rendszerterülete sérült, vagy a fejszerelvényről nem jön vissza elégséges jel. Kérdés hányat "kattan". Szóval ha a radírozós dolog nem segít és fontosak az adataid, akkor adatmentő szakemberhez kell fordulni (nem a sarki számítógép szerelőhöz, ez fontos)
Ha nem fontosak az adatok, próbáld az elektronikát elpasszolni valakinek, aki elhiszi hogy szimpla elektronika cserével feléleszthető egy WD merevlemez. :F

https://hdd-adatmentes.hu

(#44249) snake1977 válasza Saltwater (#44248) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, akkor nem veszek elektronikát hozzá, én nem tudtam eldönteni hogy nem e az elektronika firmware része vagy ilyesmi sérült e meg. Csak néhányat kattan a legelején, azt is halkan, nem úgy mint egy kinyirt hibás hdd, illetve amikor a sentinel detektálni próbálja akkor is ugyanigy kattog néhányat.
Megpróbálom a megtakaritani, az adatok lényegtelenek szerencsére. Közben leszedtem, eléggé oxidáltnak tűnik. Remélem megoldja a művelet. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#44250) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap a következő probléma adódott.
Bootoláskor írta ki a gép, hogy adjak neki proper boot device-t.
Van a gépben egy ssd, azon a win7, egy 250es vinyó azon xp, bootoláskor tudtam választani hogy melyikről induljon, és ezen kívül még egy 1 tb vinyó, és dvd. Mind satás. A probléma után egyik rendszer sem indul.
Biosban látja mind a 2 hdd és az ssd. Boot priorityben viszont csak ssd-dvd-floppy van.
Ami a gáz hogy van jó pár (sok-sok) fontos adat a 250-esen.
Amit pedig végképp nem értek, hogy a 250-est áttéve másik gépbe, ami képes bebootolni, nem látja, se eszközkezelőben, sem lemezkezelőben, de még biosban sem. Itt is satás minden.
Nagyon remélem, hogy nem kell kukázni a vinyót.
Van ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?
Előre is nagyon köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.