Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) Blaze71 válasza kw3v865 (#7994) üzenetére


Blaze71
őstag

SATA winyónál tökmindegy.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8002) lúzer


lúzer
veterán

Üdv

sürgős:
Ugye attól nem lesz baja egy vinyónak, ha csak az adatkábelt húzom le róla?
Csak ideiglenesen, 1-2 órára max.
Gondolom nem de azért megkérdezem.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8003) liksoft válasza lúzer (#8002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg nem. De kikapcsolt állapotban célszerű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8004) lúzer válasza liksoft (#8003) üzenetére


lúzer
veterán

köszi!
persze, kikapcsolt állapotban

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8005) peti1616


peti1616
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan problémám lenne hogy a 250Gb-os Samsung winyom egyszer csak elkezdett kattogni, és ha bent van a gépbe nem bootol be a windows. Ezzel lehetne-e vmit kezdeni vagy teljesen vége van. És a rajta lévő adatok közül vmit még meg lehetne menteni?
Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#8006) liksoft válasza peti1616 (#8005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Van remény, de csak adatmentéses szakembernél. Viszont ebben a témában jobb helye lett volna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8007) dany27


dany27
őstag

sziasztok

egy olyan gondom lenne hogy valamiért nem ismeri fel a rackben lévő winyómat a gép ha azon a szalag kábelen rajta van a DVD író is. De ha csak úgy naturon rack nélkül fel akasztom az író alá akkor minden jól működik! Mi lehet a gond?
Jah ez az alaplapi ICH7 chipset által adott IDE csatin van. Ha ITE-re rakom akkor megy az író is meg a rack is egy kábelen faxán!

(#8008) liksoft válasza dany27 (#8007) üzenetére


liksoft
nagyúr

És rack nélkül? (Direkt csatlakoztatva.)

Szerk: Lehet, hogy a BIOS-ban be kell állítani üzemmódokat. A winyót visszabutítani.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8009) dany27 válasza liksoft (#8008) üzenetére


dany27
őstag

direktbe bekötve megy tökéletesen!
Jah és kipróbáltam egy komplett másik rackel is(fiók+keret), és azzal is ugyan ez a helyzet!

(#8010) liksoft válasza dany27 (#8009) üzenetére


liksoft
nagyúr

A direkt esetben is mindkét eszköz rajta van?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8011) dany27 válasza liksoft (#8010) üzenetére


dany27
őstag

igen mindkettő rajta van! és működik mindegyik!

(#8012) liksoft válasza dany27 (#8011) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a keret vezetékezése és csatlakozói okoznak gondot a controllernek. A vezeték impedanciája megváltozik, és ezt a controller nem tolerálja. Próbáld másik, lehetőleg a legrövidebb kábellel. Ha így sem megy, akkor felejtsd el ezt a variációt, ugyanis stabilitási problémák lehetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8013) dany27 válasza liksoft (#8012) üzenetére


dany27
őstag

az lehet h kontroller nem bírja mert viszont az ITE féle vezérlő az "szereti" csak azt sokáig scanneli a gép és azt meg én nem szeretem :D

(#8014) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

SATA HDD-vel kapcsolatban lenne kérdésem!
Adott egy Dell noti 160 GB Samsung HDD-vel. Korábban XP-volt rajta, ezért a BIOSban át lett állítva ATA üzemmódra. Nem rég feltelepítettem a Vistát, ami már tudná kezelni SATA-t, csakhogy a telepítés előtt nem állítottam vissza SATA-ra BIOS-ban. Ha most visszaállítom, értelemszerűen nem indul el a Vista.

Van-e valamilyen mód a SATA üzemmódra történő átállításra, vagy csak a reinstall segítene?

Köszi!

(#8015) liksoft válasza HENE (#8014) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Minek állítanád át? Hibátlanul működik, vagy vannak vele gondjaid?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8016) Blaze71 válasza HENE (#8014) üzenetére


Blaze71
őstag

Már bocsi, de Te a SATA kezelésről írsz? Ott 3 lehetőség van:

1: IDE
2: RAID
3: AHCI

Az első az alapbeállítás, a második a tükrözés, vagy több lemez egy lemezként kezelése, a harmadik pedíg azt hiszem, hogy dinamikusan olvassa az adatokat, így sokkal gyorsabb az IDE beállításnál. Ha a feltelepített rendszerednél IDE beállítás volt, akkor engedélyezni kell az AHCI-t és újraindítod a Vista-t, amikor már a Bios-ban beállíthatod az AHCI-t és nem kell újratelepítened semmit. Ennyi.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8017) HENE válasza Blaze71 (#8016) üzenetére


HENE
aktív tag

Szia! Nálam a BIOS-ban 2 van:
IDE és AHCI. Most IDE-n van, ha átállítom, kiírja, hogy nem fog elindulni az oprendszer vagy újra kell telepíteni azt. És tényleg! Azaz el kezd tötődni, de fekete képernyő és újraindul a gép folyamatosan, azaz nem áll fel a Vista.
Tényleg: van értelme a AHCI módnak?

(#8018) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

sziasztok ilyen problémám van nekem is

WD 10GB-os
WD 8Gb-os is ilyen

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=29693

http://prohardver.hu/tema/120gb-os_maxtor_vinyo_hiba/hsz_1-50.html

Norton PartitionMagic 8.0

Init failed: Error 100
Partition table is bad

PTDD Partition Table Doctor 3.5

Cannot read MBR

[ Szerkesztve ]

(#8019) Blaze71 válasza HENE (#8017) üzenetére


Blaze71
őstag

Elvileg gyorsabb a lemezkezelés, ha AHCI-be állítod, mert nem kell teljes kört tenni a sávváltáshoz, hanem közben is képes rá. NCQ - Native Command Queuing!

Ezek szerint igazam volt, a SATA kezelést akartad átállítani. Amit az előbb is írtam, elindítod a gépet SATA - IDE módban és engedélyezed az AHCI-t. Itt a link:

http://lacy.hu/windows_vista/ahci_mod_sata_lemezen

Ha nem világos, akkor olvasd el ezt.

Remélem segítettem.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8020) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hi
Milyen progival tudok rossz szektort kizárni vinyón?
Érdemes-e vagy adjam vissza a tulajnak?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8021) HENE válasza Blaze71 (#8019) üzenetére


HENE
aktív tag

Közben én is megtaláltam ezt az oldalt, de azért nagyon köszönöm! :R
Ha hazaértem, ki is próbálom!

(#8022) kem válasza 7Heads Drago (#8020) üzenetére


kem
addikt

Kizárja magátol elvileg.
Low level formatot érdemes rajta csinálni a gyári tesztprogrammal(vagy akármivel), aztán HD Sentinellel megnézni mit ír. Vagy bármilyen SMART figyelő programban megnézni, hogy mennyi az érték a reallocated sector count-nál.

Köszi!

(#8023) Blaze71 válasza 7Heads Drago (#8020) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem ha nem egy-két szektorról van szó, hagyd a fenébe, mert előbb-utóbb megadja magát. Ha garis, akkor inkább vidd vissza, ha nem, akkor meg úgyis régi darab lehet.

Azt hiszem, a HDD Sentinelben meg tudod oldani a SMART fül alatt, de lehet, hogy ott csak jelzi. Még sosem próbáltam, mert nekem automatikusan áthelyezte a rossz szektort a winyóm, aztán meg ment is vissza gariba.

HENE

Sok sikert, remélem összejön.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8024) HENE válasza Blaze71 (#8023) üzenetére


HENE
aktív tag

Teljes siker! :))

(#8025) VOid


VOid
tag

Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy most vettem egy western digital 500GB-os winchester-t beraktam a 160gb-os samsungom mellé, windows szépen felismeri, eszközkezelőben látszik is a neve, azt írja jól működik, viszont a sajátgépben nem látom a + meghajtókat amiknek ott kéne lenniük. Csak C:, és D: van ez a samsung vinyóm két particiója. van vkinek vmi ötlete?

(#8026) Isten88 válasza VOid (#8025) üzenetére


Isten88
senior tag

Partícionáld be. Sajátgépre jobb gomb, kezelés, lemezkezelés...vagy esetleg valamilyen partícionáló program.

[ Szerkesztve ]

(#8027) kem válasza VOid (#8025) üzenetére


kem
addikt

Vezérlőpult
Felügyeleti Eszközök
Számítógép Kezelés
Tárolás
Lemezkezelés

zöld sávra rákattintasz jobbgombbal,
és "értelemszerűen folytatod" <--ez elég hülyén hagnzott, bocs:D

Köszi!

(#8028) 7Heads Drago válasza kem (#8022) üzenetére


7Heads Drago
veterán

HD Sentinel ezt írja ki:
[link]

Újra particiónáltam és leformáztam, de nem zárta ki.
Ötlet??????????????
A baj ott van, hogy eddig ezen volt az Xp-m és valamitől elszállt az egész fájlrendszer róla.
Az adatokat GetDataBack.For.NTFS.v2.30 -mal leszedtem már róla. 2 partició volt rajta és csak az első szállt el. Még szerencse, hogy most vettem egy másikat és így most arra tettem az XP-t. A vinyó kb 2-2,5 éves lehet, és garis még.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8029) kem válasza 7Heads Drago (#8028) üzenetére


kem
addikt

Ennek számomra nincs információtartalma.
Az egész oldalt/listát linkeld légyszi.

Köszi!

(#8030) MaSzKa válasza 7Heads Drago (#8028) üzenetére


MaSzKa
senior tag

milyen hdd ez?

nekem most a 2. HD642JJ samsung csinálja az 1. tökéletes volt soha ilyen hibát nem csinált

nincs kizárva, hogy kábelhiba vagy mivel nincs nálam hűtve és himuroban van

(#8018) -ra valaki pls

[ Szerkesztve ]

(#8031) 7Heads Drago válasza kem (#8029) üzenetére


7Heads Drago
veterán


Samsung SP2004C a típusa.
Egy 12-es venti hűti mind három vinyót.
És mint látszik a hőfokok se magasak.
Az Xp pedig stabil volt rajta amíg rajta volt.
És két nappal ezelőtt 100%-osnak látta a Sentinel is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8032) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Van egy WD Caviar 640Gb-m.
Bootolásnál, van amikor beindul van, amikor nem.Ez van XP-n és Vistán is, tegnap vittem át a haverhoz, nála ugyanezt csinálta. Mi lehet a baj ? Beszrt és kész ? Gari ? :( :(((

(#8033) MmDorian


MmDorian
őstag

Van esetleg valami tesztelő progi, ami megvizsgálja a vinyót ?

(#8034) kételkedem válasza MmDorian (#8033) üzenetére


kételkedem
addikt

Innen tudsz letölteni programokat a vinyódhoz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8035) MmDorian válasza kételkedem (#8034) üzenetére


MmDorian
őstag

Ezek közül melyik kell nekem ? :DDD

(#8036) kételkedem válasza MmDorian (#8035) üzenetére


kételkedem
addikt

Data Lifeguard Diagnostic for Windows

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8037) MmDorian válasza kételkedem (#8036) üzenetére


MmDorian
őstag

:R

(#8038) VOid válasza VOid (#8025) üzenetére


VOid
tag

Sziasztok a tegnapi probléma sikeresen megoldódott, bár lehet h nem mindent csináltam tökéletesen mert most meg az a helyzet hogy az 500GB-os WD merevlemeznek van egy D: (erre raktam az új rendszert) és egy F: particiója, és a régi 160GB-os Samsungnak meg van egy C: és egy E: particiója. A számítógép kezelőben megnéztem azt írja hogy C: (rendszer),
D: rendszerindítás, na ezt nemtom miért így írja, lényeg az h windows cd nélkül a windows nem is indul el, windows cd-vel jön elő egy boot menü amivel 2 windows közül választhatok, ezt se értem mert a másik elvileg már nem működik, a bioszban prioritásnak természetesen a WD van elsődlegesnek megjelölve. Na lényeg az h hogy tudom elérni hogy windows cd nélkül elinduljon a gép és semmilyen boot menüben ne kelljen választanom?

(#8039) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,bár csak most figyeltem fel a dologra,nem tudom mióta csinálja a gép de a ház előlapján folyamatosan villog winchester féle LED,mintha dolgozna de semmi nem történik,nem fut semmi a háttérben.Ez mitől lehet?

Mr.Brightside

(#8040) Zola007


Zola007
veterán

Üdv evribodi!
Egy olyan problémám lenne, hogy szerintem az alaplapom lehet, hogy csak sata1-ben viszi a két wd vinyómat (250+640), amire most figyeltem fel.

hd tune azt írja, hogy:
standard: Sata II
supported: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
active: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

Sentinel --> ATA információk
Maximális UDMA átviteli mód: 150 MB/s (6)
Aktív UDMA átviteli mód: 150 MB/s (6)
[link]

Help hogy mi a fene lehet vele?
Eddig csak Everestben meg HD tuneban nézegettem, Sentinelnél is csak ránéztem mndig az interfészre (Sata-II) és nyugodalom.
Most figyeltem fel rá, mikor végigböngésztem a Sentinel infolapját

Zola

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8041) Zola007


Zola007
veterán

Mondjuk most megnéztem és sebességbe úgy néz ki hozzák, amit kell: [2500YS] [6400AAKS]
Akkor mi a fenéért lehet, hogy a Sentinel sata I max sebességet ír ki hozzájuk, mikor a burstje is fölötte van?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8042) VOid válasza VOid (#8038) üzenetére


VOid
tag

megoldottam:)

(#8043) Blaze71 válasza Pocee (#8039) üzenetére


Blaze71
őstag

Mert az oprendszered is fut, szóval azért villog. Írja a pagefile.sys-t, meg egyéb rendszerfile-t.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8044) Pocee válasza Blaze71 (#8043) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszike,akkor mostmár megnyugszok :)

Mr.Brightside

(#8045) hocsa


hocsa
csendes tag

Héten vettem egy egy új konfigot satas vinyóval.A régi 160-as és 80-as ata133as vinyóból csak a 160-ast látja az xp.Alaplapom asus m2n-x plus.Miért nem ismeri fel a 80as vincsit?

(#8046) CollectoR


CollectoR
aktív tag

[link]
Szerintetek ez elég indok arra, hogy kicseréljék aquába a néhány hónapos samsung vinyómat? Vendor specific hiba várható a hd sentinel szerint, szóval lassan mindenképp megpusztul, csak az adatokat azért le szeretném menteni előtte, kérdés, mennyi időm lehet hátra.

(#8047) Pocee válasza Blaze71 (#8043) üzenetére


Pocee
senior tag

Várjunk,szerintem ez mégse normális,ha nem mókolok a gépen akkor nem szabadna hogy tekerje a vinyót,nem?
villog a led és néha "darál" picit mintha keresne valamit egy töredezett vinyón,mármint olyan hangja van.Sztem ez nem normális,spyware nincs rajt aazt néztem,és a hd sentinel is hibátlannak ír mindent.Ötlet?SataII-es a vinyó meg van egy ugyanilyen benne,esetleg nem akadhatnak?Biosbeállításokat annyira nem vágom mit hova kell állítani.

MOD:most néztem meg hd sentinelben az írás olvasásnál ha nem nyúlok a géphez akkor is van írás olvasás az 500ason pedig szépen 0án állnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#8048) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! A bajság egy külső USB-s rackben lévő Samsung SP1614N vinyómmal van. Méghozzá az, hogy sok CD-képet nem tudok róla sem a belső SATA-s vinyómra átmásolni, sem CD-re, DVD-re kiírni, adatolvasási hiba miatt. A HDD Sentinel ma 74%-os kondíció-értékről 70%-ra ugrott vissza nála... :-( Segítsetek, hogy miképp menthetem meg ezeket a cuccaimat, pls! A vinyónak szerintem már nagyon vérzik a torka, elejtve 1x volt "csak", de akkor is a rack-kel együtt...utána bekapcsolt, látszólag nem lett baja.
Már nem igazán érdekel az sem, hogy mi lehet a hibája, mert közel 3,5 éves...csak azokat a fájlokat szeretném biztonságban lementeni róla!

Köszönöm a segítséget! :R

(#8049) Blaze71 válasza hocsa (#8045) üzenetére


Blaze71
őstag

nem lehet, hogy mindkét winyó masteren van és csak azt látja, ami a kábel végén van?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8050) Blaze71 válasza Pocee (#8047) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez pontosan így van. Olyan párszáz KB/sec a jelenlegi átviteli sebesség ilyenkor a rendszerwinyón. A többin persze, hogy 0, mert azokról nem futtat semmit a rendszer. Ha belenézel a feladatkezelőbe, azon belül meg a futó programokba, meglátod, hogy közel 40-50 progi fut a háttérben. Nyugi, nálam 4 winyó van ideiglenesen a gépben és a rendszerwinyó ugyan így molyol. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.