Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45601) cimbikee


cimbikee
csendes tag

Hali
nekem olyan problémám van h egyik napról a másikra belassult a gép feladatkezelőbe a lemezhasználat 100%-on pörgött viszont egy idő után lemegy normálisra de elég sűrűn előfordul és nem pár mp-re hanem több percen keresztül pörög 100%-on a lemez viszont nem jelez semmit h mi terhelné le néztem úgy is h bekapcsoltam a gépet (laptop) nem csináltam semmit csak a feladatkezelőt nyitottam meg és kb félórán belül bejött a 100%-os terhelés és vagy 5 percig futott utána eltűnt később vissza jött
viszont ha vírusirtót vagy más scannert indítok egyből felmegy 100-ra és teljesen lefagy belassul a gép de van h csak netezek és akkor is előfordul
mostanában a bekapcsolás és nehézkes mivel sokáig tölt van h több percet is várok h behozza azt a részt ahol beírom a jelszavam és amint ez megtörtént szintén sokáig kell várni pörög a jel h tölt de nagyon lassan lép be eddig ilyen nem volt

mit lehetne tenni ez ellen?

a gép(Laptop) egy Acer Aspire V3-571g Win 8.1 rendszer van rajta

Processzor Intel Core i3- 2370M
Memória 8gb DDR3- 1600MHz
Kijelző 15.6” HD (1366x768) fényes LED
Grafika Intel HD3000 és nVidia Geforce630M
Merevlemez Toshiba 1TB SATA 2.5” /5400RPM
Optikai meghajtó DVD Super Multi, kétrétegű +/- DVD-író és olvasó
Protok és csatlakozók 1 db USB 3.0 és 2db USB 2.0, HDMI, Gigabit Ethernet, audio ki- és bemenet, D-Sub
Egyéb WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, Webkamera 1,3 MP, kártyaolvasó

(#45602) anorche1 válasza djculture (#45600) üzenetére


anorche1
őstag

Nem tudja IDE nélkül telepíteni, mert anélkül a BIOS -ig sem jut el a gép.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45603) RAiN91 válasza anorche1 (#45602) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen. Amint bejött a telepítő, kihúztam az IDE-t.

(#45604) cimbikee válasza cimbikee (#45601) üzenetére


cimbikee
csendes tag

most már ha valami játékot indítok el akkor is felmegy 100%-ra és lefagy a gép

(#45605) djculture válasza cimbikee (#45604) üzenetére


djculture
félisten

A rendszernaplóban kell körülnézni, biztos hogy van róla bejegyzés.

(#45606) djculture válasza RAiN91 (#45603) üzenetére


djculture
félisten

De a sata a biosban mire van állítva véletlenül nem ide mode?

(#45607) cimbikee válasza djculture (#45605) üzenetére


cimbikee
csendes tag

bent vagyok de ott mit nézzek ?
a Egyéni nézetek-ben a felügyeleti események ott nagyon sok a figyelmeztetés és a Hiba is

(#45608) djculture válasza cimbikee (#45607) üzenetére


djculture
félisten

Hibákat, szerintem valami driver gebasz lesz.

(#45609) cimbikee válasza djculture (#45608) üzenetére


cimbikee
csendes tag

elküldhetem üzenetben a képeket?
még a bandicamot se engedi felranki mert egyből 100%

[ Szerkesztve ]

(#45610) djculture válasza cimbikee (#45609) üzenetére


djculture
félisten

Lelehet menteni .. ha belemész a naplófájlba kijelölt események mentésével. Azt elküldheted nekem.

(#45611) RAiN91 válasza djculture (#45606) üzenetére


RAiN91
őstag

AHCi-ra van állítva.

(#45612) djculture válasza RAiN91 (#45611) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nem kellene függenie az ide eszköztől pedig. Akkor szerintem ez igy fog maradni vagy veszel egy normális alaplapot. Bár neked most melyik lap van az Asrock N68-VS3 UCC mert az ahci-t tudomásom szerint nemtud?

[ Szerkesztve ]

(#45613) cimbikee válasza djculture (#45610) üzenetére


cimbikee
csendes tag

elküldtem üzenetben

(#45614) RAiN91 válasza djculture (#45612) üzenetére


RAiN91
őstag

Nem írtam át az adatlapomat.
Na mindegy, majd kiderül, maximum benthagyom a régi 80-as IDE vinyót.

(#45615) beres_geri


beres_geri
újonc

Üdv!
Windows 10 oprendszer a belső hdd-t leválasztható meghajtóként kezeli/látja. Alapesetben nem lenne gond, de a gépen dolgozó hölgy már többször leválasztotta véletlenül. Mi lehet a gond?

(#45616) krealon válasza beres_geri (#45615) üzenetére


krealon
veterán

"Windows 10 oprendszer a belső hdd-t leválasztható meghajtóként kezeli/látja. Alapesetben nem lenne gond, de a gépen dolgozó hölgy már többször leválasztotta véletlenül. Mi lehet a gond?"

Azert latszik levalasztahtokent, mert:
- AHCI modban van a vezerlo (szukseges a SATA hot-swap-hoz)
- a Windows a BIOS-tol (vagy az UEFI-tol) ezt az informaciot kapja.

Megoldas:
- le kell tiltani a levalasztahtosagot a BIOS-ban,

vagy ha ez nem lehetseges akkor
- a Microsoft beepitett driverenek (msahci) hasznalata eseten registry bejegyzesek segitsegevel tiltani egyes eszkozoket: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3083627
- vagy a chipset-nek megfelelo egyedi meghajtoprogramot telepiteni (pl: Intel --> Intel Rapid Storage Technology)

(#45617) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Tavaly decemberben raktam össze egy gépet játék célokra. Seagate HDD-t vettem bele SSD-t most szeretnék. Jelenleg olyan problémával küszködök, hogy bármi elindul a gépen utorrentel sorozatot szedek le vagy firefox v akármi egyből 100%ra ugrik a lemezhasználat. eredeti win10 és eredeti eset vállalati vírusirtó van fent. pár hónapos korában kezdte el csinálni, csak nem nagyon használtam a nyáron a gépet ezért nem izgatott, viszon jön a tél szeretnék majd néha játszani szóval elég idegesítő a probléma. SSD-t mindenképp fog kapni, de mi lehet a gond? :/ a HDD szar? vagy valami szivat a háttérben? Most reggel például a 8gb ramból 7 használatban vlt pedig a torrent a feladatkezelő és az eset futott csak. Mindenféle ötletet nagyon jól jön. Köszönöm!

Annyit a dologhoz, hogy a windows hibajelentés szinte midnen indításnál ír valami hibát de nem igazán tudom értelezni, mivel a legtöbb csak össze vissza karakterek.

[ Szerkesztve ]

(#45618) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!
Adva van egy 500 gb-os wd külső merevlemez. Egy ideje nem volt használva, most azonban nem hajlandó működni.
Windows felismeri, hogy lett csatlakoztatva meghajtó, de nem nyitja meg, hibás műveletet ír ki. Kezelőben raw-ként mutatja és üresnek, holott van rajta adat. Hard disk sentinel nem képes érzékelni.
I/O hibára gyanakszom, érezni ugyan, hogy forog, de a ped csak villog folyamatosan, illetve kattog mérsékelt hangerővel. Valaki tud rá megoldást, vagy kuka?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#45619) King Unique válasza Tuomas (#45618) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha Windows alatt RAW partíció van a külső meghajtónál, akkor az szívás és ilyenkor jobbára csak ezek a lehetőségek maradnak.

Viszont, ha kattog is a drive és nem az elégtelen tápellátás, hanem a HDD hibája miatt, akkor az megint nem túl jó... Ez esetben az is megfontolandó, hogy ha fontos adatok vannak rajta, akkor érdemes-e egyáltalán otthon nyúzni, vagy inkább elvigye az ember adatmentő szakemberhez.

[ Szerkesztve ]

(#45620) Tuomas válasza King Unique (#45619) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! Nem tápellátás, 2,5"-os, és nincs hozzá adapter, más kábellel kipróbáltam.
Első lépésként megpróbálom a lemezképet.
Köszi!

We were here

(#45621) King Unique válasza Tuomas (#45620) üzenetére


King Unique
titán

Egy 2,5 colos külső HDD-hez nyilván nem is kell (normál esetben) külső tápadapter, viszont a stabil tápellátás az nagyban függhet az adott USB-porttól. Ugyanis azért kicsit más ilyen téren az USB 2.0 / USB 3.0. Ha utóbbiba csatlakoztatod, akkor nincs gond, de az előbbinél már lehet.

Illetve jó lenne tudni valamit a meghajtó állapotáról. Ha kritikus, akkor ugye nem igazán, illetve csak saját felelősségre érdemes otthon nyúzni!

[ Szerkesztve ]

(#45622) Tuomas válasza King Unique (#45621) üzenetére


Tuomas
addikt

A hdd usb 3-as, viszont mindig is usb 2-ben volt használva. :F
A meghajtó állapotáról annyit tudok, hogy folyamatosan pörög, de mintha nem tudná olvasni. A kattogás nem hangos, egy távoli tücsök ciripelésére hasonlít. A rajta lévő adatok elvileg megvannak máshol, ez csak egy biztonsági háttértár volt...
Sokáig tv-re kötve volt használva, én gyanítom ez tett be neki, főleg ha mozgatták / ki-be huzogatták közben.

We were here

(#45623) King Unique válasza Tuomas (#45622) üzenetére


King Unique
titán

Hát az USB 2.0-nál eléggé rezeg a léc, erről nemrég írtam egy másik topikban. Egy TV gyatra 2.0 portjánál meg aztán pláne és nem hiába szokott lenni a jobb típusokon HDD feliratú port, ami direkt ilyen mobil külső merevlemezekhez való. A leválasztás nélküli kihúzás, működés közbeni mozgatás meg már csak hab a tortán...

Ha az adatok biztosan megvannak teljes egészében máshol, akkor nyilván nem feltétlen érdemes vele vesződni. Persze, ha ráérsz, attól még esetleg el lehet vele játszadozni.

[ Szerkesztve ]

(#45624) Tuomas válasza King Unique (#45623) üzenetére


Tuomas
addikt

Megnézetem, hogy megvan-e nekik a cucc, és utána megpróbálom megmenteni, hogy tudják használni :) Köszi!

We were here

(#45625) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Merevlemezen hány % szabad helyet kell hagyni? Partíción hány % szabad helyet kell hagyni? Mennyit kell hagyni ha titkosított konténerfileról van szó ami partícióként jelenik meg ha jelszóval "kinyitjuk"? Van-e különbség ha a partíción OS van vagy csak adatok?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45626) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

OFF. csak érdekesség képpen, ez a Seagate merevlemezem, kb. 5 éves, és most itt egy kép egy 2 éve készült tesztről, és egy mostani... érdekes látni a leépülést, egyébként csak adatokra, főképp torretezésre van használva. egy Seagate 1TB os vinyóról van szó.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#45627) arpii


arpii
aktív tag

Sajnos egy samsung hd322gj 320gb-os vinyóm beadta a kulcsot. Nem sok üzemidő van benne, de sajnos úgy tűnik, hogy a gép már nem ismeri fel és indításnál felpörgetés után pár másodperccel leállítja magát.
Ötleteket várok, hogy mi lehet a gond. Szvsz nem fizikai sérült az eszköz, mivel normálisan volt tárolva, vélhetőleg nem főtt meg a házban, amikor elindítom nem darál, nem kattog, nem visít. Az indítás majd leállás hangja teljesen megfelel a normális működésnek.
Az elektronikája adhatta be a kulcsot?! Ezen a típuson szinte biztosan működhet egy csere, azonos típus elektronikájára, ezért azt mindenképp meg akarom próbálni. Egyéb ötlet?! Köszönöm előre is mindenkinek.

(#45628) arpii


arpii
aktív tag

Még egy fontos dolog az előzőhöz... A gépet visszahoztam készenlétből és már nem ismerte fel a HDD-t. Előtte tökéletesen működött.

(#45629) Beelzee válasza arpii (#45628) üzenetére


Beelzee
tag

Ugyanigy jártam nem rég egy samsung hdd-vel.
Nekem megoldotta a problémát. A SATA/IDE kábel csere és másik portba dugtam.Egy próbát megérhet neked is.(Azóta hibátlanul müködik)

(#45630) arpii válasza Beelzee (#45629) üzenetére


arpii
aktív tag

Mint azt írtam, a HDD leállítja magát pár másodperc után. Ez nem azonos egy kábel problémával sajnos, mindenesetre köszönöm a segítséget.

(#45631) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen e járok,de segítség kellene!Adott egy Samsung külső(USB-s) vinyó.Vannak rajta filmjeim és más adatok is.Egyszer kölcsön adtam valakinek,mert filmek kellettek neki és a többi adatot levédtem windowsban(tulajdonságok/biztonság),hogy ne tudja őket megnézni(főleg képek voltak ott),mert több 10,lehet 100-is giga kép adat volt ott stb és sokáig tartott volna átmásolni a gépre.Közben windows volt telepítve és azóta nem tudom őket se megnézni,se törölni semmit se tudok velük csinálni.Mindig azt írja ki hogy nincs rá jogosultságom.
Valahogy lehet örökölni ezt,hogy hozzátudjak megint férni,de hiába csinálok bármit nem működik.A nagyját kiszeretném törölni,de vannak ott olyan képek amik kellenének.Formázni nem szeretném,mert van ott több 100 giga más adat is ami kell nekem és sokáig tartana átmásolgatni,nameg a képeim kellenének.

Tudna nekem ebben valaki segíteni?Vagy valami programmal vagy akár hogy hogyan tudom megoldani?Köszönöm!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#45632) Formaster válasza arpii (#45627) üzenetére


Formaster
addikt

Valszeg sérült a boot sectorja. Vannak programok amikkel helyre lehet állítani, de ez már spéci tudomány. Ha nagyon fontos adatok, jobban jársz egx adatmentő szakival. Ezt a hibát sztem jutányos áron javítják.

(#45633) arpii válasza Formaster (#45632) üzenetére


arpii
aktív tag

Nemhinném, hogy az a baj, ha visszaolvasol az előzőre, a BIOS sem látja.

(#45634) Formaster válasza arpii (#45633) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor az firmware gond lesz. Nézz szét a gyártó oldalán, szokott lenni fw helyreállító pakk.

(#45635) Glaz-dozfhut válasza Szabikaa20 (#45631) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha windows alatt nem tudnál jogosultságot adni neki, akkor valami live linux alatt biztos hozzáférsz a file-okhoz, mert az nem foglalkozik a jogosultságokkal.
De azt nem tudom próbáltad e, hogy az említett tulajdonságok > biztonság alatt beírod, hogy "Mindenki" és teljes hozzáférést engedsz. Még régebben szereztem olyan kisebb programot, aminek Saját tulajdonba vétel a neve. Az Registry módosítást csinál az adott mappán. [link]

- Glaz-doz-fhut -

(#45636) Szabikaa20 válasza Glaz-dozfhut (#45635) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszönöm szépen a segítséget!Sikerült megoldanom! :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#45637) BuktaG


BuktaG
csendes újonc

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy van egy gép amiben van 2db hdd amik tükrözéssel vannak megoldva.
Az egyik hdd("c" 600Gb ebből foglalt 120Gb) állapota nem megfelelő és szeretném az azon lévő adatokat átklónozni egy 250Gb-os ssd-re. Amikor elindítanám a klónozást kiírja értelemszerűen, hogy túl kicsi a cél disk így nem végezhető el a klónozás. A "c"-t nem tudom zsugorítani valamilyen okok miatt... Szoval ez az opció nem megoldás. Lenne ötletetek?

(#45638) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Adott egy 4TB-os Seagate HDD, ami egy külső házba volt, tegnapig tökéletesen működött is, de ma ahogy bekapcsoltam, látta a bios, hdsentinel, a lemezkezelő is látja online módba, viszont nem aktívként, tehát fekete, és "nem lefoglaltnak" jelzi, és mintha nem lenne rajta semmi adat. Formázva nem volt, sőt majdnem tele van. Kiszedtem és betettem a gépbe, de ugyanaz. Eltűnhetett róla minden adat? És most "új egyszerű kötetet" kellene csinálni?

(#45639) King Unique válasza MuNy3Z (#45638) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hasonló problémája nemrég másoknak is akadt: —► [link], [link], [link].
Válaszok: —► [link], [link].

Tehát érdemes lenne kipróbálni másik gépen / OS alatt / külső házzal. Ha sehol nem ismeri fel, akkor adatmentő programmal le kell róla menteni a cuccokat, majd újra kell partícionálni és utána visszamásolni a fájlokat. Persze, ha pl. egy HDS szerint kritikus a merevlemez állapota és fontos adatok vannak rajta, akkor nem feltétlen érdemes otthon nyúzni...

[ Szerkesztve ]

(#45640) MuNy3Z válasza King Unique (#45639) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Win 7, 8.1, 10 alatt ki lett próbálva külső házban és anélkül is USB-n, mindegyik gép felismeri, de mindenhol a fent említett módon mutatja. HDS szerint 100/100%, teljesen hibátlan. A rendszer számára fenntartott partíciót látja, és meg is nyitja. OS-t csak akkor keresnék ha van bármi értelme ezek után, lehet inkább jobban járok az adatmentéssel ha még lehet. Melyik programmal érdemes adatot menteni?

(#45641) King Unique válasza MuNy3Z (#45640) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg még egy Live Linux alatt lehetne ránézni, hátha az kezeli rendesen. Már csak azért is, mert Windowsra a jobb adatmentő programok (GDB | EaseUS | iCare) mind fizetősek. Bár az iCare-nek nemrég volt ingyenes promója, de az sajnos már lejárt...

Ingyenesből ott van még esetleg a Recuva, de az ki tudja mennyire lesz hatékony, illetve a fájlneveket, valamint a mappaszerkezetet sem feltétlen tartja meg. Továbbá emlegetni szokták még a TestDisk nevezetűt, de azzal vigyázni kell, mert partíció visszaállításkor eleve ír a lemezre! —► [link]

[ Szerkesztve ]

(#45642) goose87


goose87
tag

Sziasztok!
t home step top box wd 320 gb os vinyót hogyan tudnám formázni?
Sajnos nem látja a gép, gondolom jelszóval védett. :U

(#45643) Cyberboy42 válasza MuNy3Z (#45640) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

lehet hogy mar probaltad, de ugyanezt a problemat nekme eltavolittotta egy sima scandisc mikor beraktam egy masik gepbe

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#45644) King Unique válasza Cyberboy42 (#45643) üzenetére


King Unique
titán

A CHKDSK van, amikor tényleg megold bizonyos problémákat, de ugyanakkor vigyázni kell vele, mert olykor képes akár tönkretenni is ezt-azt! Lehet kicsit időigényesebb, de ha fontos adatokról van szó, akkor esetében az adatmentés a biztosabb módszer.

(#45640) MuNy3Z:
Szerencséd van, mert egy fentebb említett másik programnak viszont pont van ingyenes promója:

EaseUS Data Recovery Wizard Professional 10.8

Akinek kell egy jó adatmentő program Windowsra, az addig használja ki a fenti lehetőséget, amíg lehet! ;)

[ Szerkesztve ]

(#45645) King Unique válasza goose87 (#45642) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez így nem sok infó... Se a pontos STB & HDD & OS nincs megadva, se az, hogy ha Windows, akkor mit mutat / nem mutat az eszközkezelő, lemezkezelő stb. Akár még pár screenshot is elfért volna.

Ha mégis érzékeli a rendszer, akkor Windows alatt ezen hozzászólás alapján a diskpart módszert lehetne megpróbálni az újrapartícionáláshoz. Vagy esetleg egy Live Linux alól a GParted program segítségével. Utóbbinak egyébként van saját rendszere is, amit szintén be lehet bootolni pl. egy pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

(#45646) Cadal


Cadal
őstag

Sziasztok

Az elmúlt pár napban gondjaim adódtak az merevlemezemmel. Egyszer csak a (windows 7) oprendszerem Checkdisk futtatásával indult (amit leállítottam). A hirtelen ijedtség és a gyors adatmentést követően egymás után formatáltam (nem gyors formattal) a 2TB-os WD Green EZRX vinyóm mind a két partícióját. Utána mindegyiken futtattam windows alatt a hibaellenőrzőt szektorhibák javítása opcióval együtt. Ezeket követően a következő állapotot írja le a HDS: [link]
Illetve a hibaellenőrző futtatása után ezt a jelentést kaptam: [link]

Ez most mit jelent BAD sectoros lett a vinyóm? rohannom kell lecserélni a vinyóm, vagy odafigyeléssel még használható, esetleg innen már lejtő lesz kondíciónak??

(#45647) arpii válasza Formaster (#45634) üzenetére


arpii
aktív tag

A találós kérdés az alábbiak szerint módosult.
Panel csere -> ugyanúgy leáll & BIOS nem látja
csere panelre BIOS átültetése -> ugyanúgy leáll & BIOS nem látja
Platter csere egy működő, de bad sector-os hdd-be -> ugyanúgy leáll & BIOS nem látja
Platter cserén túl másik BIOS felrakása -> ugyanúgy leáll & BIOS nem látja
-------------------------
A poén kedvéért a mindenféle szirszarból összetákolt bad sectoros platter a menteni kívánt hdd eredeti házában és fejszerelvényével köszöni szépen, jól van, azonnal megismeri a BIOS, még talán a windows is látna rajta partíciót...
-------------------------
Mi az, ami elromolhat egy platteren? Vannak rajta szektorok, amik sérülhettek? Valami factory tool létezik, amivel rá lehet force-olni, hogy felpörgesse és felolvassa, vagy ilyesmi?

Most már az utolsó ötlet után tartunk, de nem szeretném "ilyen könnyen" feladni, bármilyen javaslatot meghallgatok.

(#45648) arpii válasza arpii (#45647) üzenetére


arpii
aktív tag

Update:
Egész biztos a System Area-ban van sérült modul. Van bármilyen firmware recovery factory tool samsunghoz, amivel ki tudnám javítani? Még az is szóba jöhetne, hogy egy működő darabról kiolvassuk a modulokat.
Bárhol néztem, mindenhol 50e+ ÁFA- tól kezdődik a firmware javítás, nem biztos, hogy annyit megér az egész, ha ez az összeg elmegy 100e+ ig. :((

(#45649) Amur


Amur
addikt

Teljesen véletlenszerüen, pár havonta, (néha gyakrabban) csinál olyat a win10 64bit-es rendszeren(adatlapon a részletes konfig) hogy az intel rapid leválasztotta a sata hdd-t, és persze ezek után nem látom azt a winchestert.
Korábbi winyóval is csinálta. Az meg is halt(legalábbis én is és a szervíz is azt hitte, ma kiváncsiságból rádugtam, ha már megbontottam a házat-mert benne hagytuk-simán ment az is), ez vadiúj, és ráadásul szándékosan egy WD Black-et vettem hogy ne legyen gond vele egy ideig.
Kábelt cseréltem, másik sata csatlakozóra raktam alaplapon, mégis újra előjön(ja biosban letiltottam a plug and play opciót, és az intel rapid technológia sincs engedélyezve ott.
Windows alatt is le kell tiltanom?
Ma pl. itthon sem voltam, csak bekapcsolva hagytam a gépet, mikor hazajöttem, benyomtam a monitort, az első volt ami fogadott hogy az intel rapid leválasztotta a hdd-t.
Lehet valami energiagazdálkodási beállítás is?(elméletileg ezeket alapból tiltom, max a monitort engedem kikapcsolni 15 perc után,de majd erre még ránézek, nem-e maradt egy ilyen opció benn hogy a hdd-t meg leszedheti..de nem hiszem!)

speciális energiagazdálkodási beállításokban találtam egy olyat eldugva hogy 100 perc tétlenség után kapcsolja ki a winchestert..ezt nem lehet átállítani soha-ra így beírtam egy 999999perces időt..
Remélem ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#45650) Cronerator


Cronerator
tag

Sziasztok!
Kb. két és fél éve használok egy WD30EFRX merevlemezt. Biztonsági mentést erre csinálja a rendszer. 2 hete dobott a windows egy hibaüzenetet, hogy vmi gond van a mentéssel. Jó szokásomhoz híven ignoráltam. Tegnap elindítottam egy filmet és elkezdett szaggatni, ekkor kíváncsiságból megnéztem, hogy a HDSentinel mit mutat. 37ezer CRC error. Eztuán elindítottam a Felület Tesztet, aminek az eredményén ledöbbentem.
Íme: [kép]
A blokkok több mint 1/4-e rossz. Ilyenkor mit lehet csinálni? Van még rá 4 hónap gari Iponba. Egyáltalán ez az információ elegendő e a garanciáztatáshoz?
Előre is köszönöm a segítséget.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.