Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41001) Sdi válasza liksoft (#41000) üzenetére


Sdi
addikt

Én kapacitás szót kerestem, mivel azt ismerem :) , a hiba ilyen elnevezése számomra ismeretlen volt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#41002) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám,hogy a külső winchesterem nem müködik,adapter majd usb beizzítása után semmi.Nem is nagyon pörög fel,inaktivnak tünik az egész.Probáltam masik kábellel is de meg sem mozdul.Hallom hogy beindul de nincs olyan nagy hangja mint amikor normálisan müködik.Probáltam másik gépen is de hiába. Egy WD 1 TB-rol lenne szó ha számit ez valamit...van e esély arra hogy ne kelljen kukázni a lemezt?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#41003) moonguru válasza joc77 (#18994) üzenetére


moonguru
őstag

törölve...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#41004) liksoft válasza ron8 (#41002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentésnél a válasz. (Legközelebb várj egy kicsit míg valaki válaszol. Aki ezzel foglalkozik, általában éjszaka alszik. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41005) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Ma rohamosan csökken a kondíció egy WD Red WD20EFRX gép bekapcsolása után Hard Disk Sentinel 98% kondíciót mutatott.Rövid önteszt után lecsökkent 90% mostanra pedig csak 86% van.
Meg valami eszközhibát ír ki...
Most szerintetek áramtalanítsam a HDD-t amíg nem veszek másikat? Van másik program amivel ellenőrizhetem a hdd-t?

(#41006) liksoft válasza Dragon27 (#41005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos és nincs mentve, menteni kell. Minél előbb. Fontossági sorrendben! A valóban fontos nem szokott 2TB lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41007) Dragon27 válasza liksoft (#41006) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nagyon fontos dolgokat nem tartalmaz... de nehezen tudnám újra beszerezni ezeket a dolgokat.
Meg ha jól emlékszek valahová már készítettem egy mentést :) ;) megnézem mi hiányzik róla
Szerintem ha így folytatódik ma meghal a hdd mostanra 80% a kondíció :O

(#41008) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Tegnap gazdája lettem egy WD Red 2TB HDD-nek. A kérdésem annyi lenne, hogy normális-e az, hogy a rendszer a 2 TB-ból mindössze csak 1862 GB-ot lát? Ennyit is engedett particionálni.

Mire használja a maradék 136 GB-t a rendszer/HDD, hogy olyan mintha nem is lenne ?!

(#41009) Doky586 válasza 2thletme2day (#41008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2000 / 1.024^3=1862....

(#41010) StSanya válasza 2thletme2day (#41008) üzenetére


StSanya
őstag

Normális, a HDD gyártók 1000-res váltószámmal számolnak, nem 1024-el. Ha a 2 TB-ot felszorzod 1000-el bájtra, majd visszaosztasz 1024-el, szépen ki fog jönni az 1862 GB, (pl. az én 1 TB-om pedig 931 GB).

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#41011) 2thletme2day válasza StSanya (#41010) üzenetére


2thletme2day
őstag

Köszönöm szépen a választ. :R Így már világos...

(#41012) Tikakukac


Tikakukac
titán

Van egy ilyen eredményem egy 160-as WD notivinyóról. Semmi rendellenes nincs benne, nem kattog, Sentinelt végignéztem semmi, WD Tool diagnosztika lement, semmi. Csak retek lassú. Konkrétan barátnőm gépéből van aki lassúságra panaszkodott. Aztán win újra mondom vírus. Nem. Memtest. Nem. Aztán klónoztam egy másik vinyóra ami tuti jó, és ilyen 40-50%-al gyorsabb lett minden, boot, megnyitások minden, plusz nincs nonstop HDD aktivitás.

Lehet ezzel a vinyóval valamit kezdeni?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41013) wanted5 válasza Tikakukac (#41012) üzenetére


wanted5
őstag

mit lehetne kezdeni vele szerinted? semmit... ez ennyit tud
ha 160 GB-os akkor biztos nem egy mai darab, de még csak nem is 1-2 éves, nem is érdemes többre számítani

(#41014) Tikakukac válasza wanted5 (#41013) üzenetére


Tikakukac
titán

1 kicsi gond van azzal, hogy ennyit tud...nem ennyit tud :N

Mivel ez a jelenlegi állapot csak 3 hete jött elő, plusz azért sem, mert ezzel a vinyóval már 2 tucat gépem volt és egyik sem tudott ilyen csigatempót :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41015) pjen válasza Tikakukac (#41014) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld ki másik gépben is,ha lehet, esetleg nem is a HDD a hibás.Tudom másik Hdd ezen a gépen jó,de vannak csodák.

(#41016) Saltwater válasza Tikakukac (#41014) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szerintem Ben Johnson sem futja le a százat annyi időn belül mint 20 éve.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41017) Tikakukac válasza pjen (#41015) üzenetére


Tikakukac
titán

Megvolt, ugyanez a gond. Indokolatlan lassúság, időnként teljes fagyás, i7-es gépben is, 8 giga rammal Chrome 3 lappal. Kizárásos alapon akkor csak a vinyó a ludas :B

Saltwater: Ben Johnson nem is winchester. Biztos van ilyen HDD lassulás is, de, hogy nekem még nem volt olyan noti vinyóm ami ilyet csinált volna, de még 2 Dell szervizvezető sem hallott-látott ilyet az elmúlt nem kevés időben...az fura.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41018) Doky586 válasza Tikakukac (#41012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyen számokat akarsz látni akkor eszközt kell cserélned.

Ha hdd-nél maradsz akkor töredezettségmentesíts.
Ide mód esetén udma mód legyen ne pio.

(#41019) Tikakukac válasza Doky586 (#41018) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akarok ilyen számokat látni. Látok eleget, most csináljuk a nagy SSD tesztet, itt van minden friss újonc, vannak ilyenek :B

HDD-nél maradunk, mert az SSD ára a gép ára lenne, plusz nem kell SSD mert egy rendes vinyó 5400rpm-el is tökéletes, adtam is egyet neki kölcsönbe.

Defrag nem segít, mindegy mit hova rakok ez ilyen. Engem az érdekel miért ilyen és ha lehet mitől nem lesz ilyen, nem 1 bites user vagyok, már bőven túl vagyok a firmware frissítésen is, szóval efölötti szakmai hsz.-ek jöjjenek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41020) Balathruin válasza Tikakukac (#41019) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha Sentinel újrainicializálást ráeresztesz, nem lesz jobb?

(#41021) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Elég komoly problémával nézek szembe.
A gépben 2 hdd van:

Samsung HD753LJ évek óta gond nélkül teszi a dolgát.
Ezen van a rendszer.

Seagate ST3000DM001-9YN166
Ezzel van a bibi nem is kicsi.

Egy délután alatt több mint 3000 bad sector. Egészen tegnap délutánig semmi gondom nem volt vele. A gép nem lett megütve, nem rúgtunk bele, nem volt áramszünet. Mivel egy 3T vinyórol beszélünk elég nagy adatmennyiség van rajta. Rendben cserés lesz, de mi okozhat ilyet? Egyik napról a másikra ekkora problémát egy HDD nél?
Nyilván ha nincs használatban akkor nem növekszik a badsectorok száma. De mihelyst műbe kerül írás olvasás egyből növekszik a BS-ok száma.

[ Szerkesztve ]

(#41022) Glaz-dozfhut válasza Giot (#41021) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ez alapján PH cikk:elromlott a merevlemezem, ha tippelnem kellene, valami leválás történt a belsejében és valami idegen test szántja a tányérokat.

- Glaz-doz-fhut -

(#41023) Giot válasza Glaz-dozfhut (#41022) üzenetére


Giot
addikt

Mindenesetre furcsa.
Semmi sem történt vele tegnap, délután még csak itthon sem voltunk.

(#41024) Saltwater válasza Giot (#41021) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A Seagate Grenada lemezek híresen gyönge adathordozó réteggel készültek, az adatmentés is rémálom róluk.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41025) mikk2000


mikk2000
őstag

Egy merevlemeznél ha mondjuk két vagy több tányér van, akkor előfordulhat gyárilag az, hogy az adatokat párhuzamosan írják rá, azaz ezáltal gyorsabb lesz?

Ez inkább elméleti kérdés, de kíváncsi vagyok :)

(#41026) moonguru válasza mikk2000 (#41025) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Előfordulhatna, de nem így teszik hanem megosztva!

Vagyis mindig csak 1 fej aktív!

Drága mulatság lenne másképp megoldani, de nem kizárt hogy van már működő példány belőle...

Monitor Guru!

(#41027) Tikakukac válasza Balathruin (#41020) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb lett, most érte el azt, mint mondjuk a 3 évvel idősebb 60 gigás notivinyó 1000 nap használati idővel, töredezetten :DDD

Nincs rajta semmi, nekiindítom és írni fogom vagy 3 napig. Olyan nincs, hogy ne legyen baja, most is fél napig ment a teljes újraírás de még gyenge szeki sincs, semmi. Márpedig a társai nem ilyenek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41028) Balathruin válasza Tikakukac (#41027) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor lehet lassacskán kuka lesz.

(#41029) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Ettől most kezdjek aggódni?

Vagy a seagate-nél ez megszokott dolog?

[ Szerkesztve ]

(#41030) nemkurva


nemkurva
újonc

van egy Samsung 1TB-os külső vinyom. Nem volt vele semmi problémám. Egysercsak nem ismerte fel semmi. se tab se laptop se dekóder... amikor gépre dugom a gép az jelzi h usb lett rádugva de csak hangjelzéssel. maga a vinyó pedig kb 10szer pittyeg meg felvillan a led hogy bekapcsolt de nem pörög és nem is csinál ezen kivül semmit. MIÉRT? :Y :W

(#41031) Saltwater válasza nemkurva (#41030) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Valószeg letapadt a fej a lemeztányérra, és az megakadályozza hogy felpörögjön.
Leggyakrabban hibás tápellátás okozza.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41032) Saltwater válasza Tikakukac (#41027) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Idővel a szektorok kiolvasásához több idő kell a fejnek.
Mi ebben a furcsa?

"Márpedig a társai nem ilyenek."

Gondolom van amelyik ugyanebből a sorozatból pár naposan beadhatta a kulcsot és van amelyik jobban sikerült, és most is tökéletesen működik.
Mi ebben a furcsa?

https://hdd-adatmentes.hu

(#41033) Giot válasza Saltwater (#41024) üzenetére


Giot
addikt

Vagyis addig mentsem ameddig még működik.

(#41034) andikah17 válasza Saltwater (#41031) üzenetére


andikah17
újonc

és ilyenkor mit tudok tenni h ez a problémám megszünjön létezni? (nemkurva nickname)

[ Szerkesztve ]

(#41035) Tikakukac válasza Saltwater (#41032) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi ebben a furcsa?

Hogy szerintem pár mázsa használt notivinyó ment át rajtam laptopokon keresztül és ilyet még nem pipáltam. A legjobb, hogy 2 szervizvezető sem, pedig azért láttak már ők is notihibákat és igazándiból náluk csak kisebb tudorok vannak a cégnél.

A furcsa továbbra is az, hogy nem fokozatosan romlott, hanem bebillentette a "lassú leszek tök indokolatlanul" flaget 1-esbe és kész. És mivel tudatos HDD-ről nem tudok, gondolom ennek oka van: szoftveres oldalról vagy hardveres oldalról.

Ez a hiba tipikus memhiba lett volna. Második nagyon erős tippem volt a HDD, csak annak lenne valami nyoma, hangos, kattog, pörög, égetően forró, bármi. Ez csak lassú. Ami rossz az hibás, nem pörög fel, szétesett, beázott, szektoros lett, elektronika halt le akármi. Csak idegel, hogy nem tudom mi a baja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41036) Saltwater válasza mikk2000 (#41025) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nincs értelme párhuzamosan írni a szektorokat, mert mi a garancia arra, hogy visszaolvasáskor is ugyanaz lesz a szektorok visszaolvasási sorrendje, mint az íráskor?

https://hdd-adatmentes.hu

(#41037) Saltwater válasza andikah17 (#41034) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha fontosak az adataid, akkor adatmentéssel foglalkozó szakemberhez fordulj, mert szükséges a merevlemez megbontása pormentes környezetben, és utána az adatmentéshez adatmentő célhardver is kell a legmagasabb adatmentési arány elérése érdekében.
Ha nincs rajta fontos adat, ajánld fel a merevlemezed adatmentőnek donornak, és szerezz be egy újat.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41038) djculture válasza nemkurva (#41030) üzenetére


djculture
félisten

Elektronika (usb- sata) szokott bedöglenni az összesbe de legtöbben ez az elektronika rávan integrálva a vinyó elektronikára így kuka a cucc. Azért szedd szét nézz bele.

(#41039) Saltwater válasza Tikakukac (#41035) üzenetére


Saltwater
aktív tag

S.M.A.R.T. 1-es, 7-es és 199-es mező nem ír valamit?
A lassulást okozhatja az is, hogy a fej pozicionálásához több idő kell.
Ergo a fej jó, a felület jó (nincsenek gyenge vagy hibás szektorok) csak a kiolvasáshoz kell sok idő a pozicionálás meghosszabbodása miatt.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41040) mikk2000 válasza Saltwater (#41036) üzenetére


mikk2000
őstag

Ühüm, kösz a választ neked is, meg moonguru-nak is... :)

(#41041) King Unique válasza nemkurva (#41030) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha fel sem pörög és nem az elégtelen táp miatt (próba: másik port / hátlapi port, Y kábel?), akkor az baj, vsz, amit mások is mondtak, letapadt a fej, vagy USB-SATA elektronika szállt el.
a.) Ha M3 Portable, az integrált USB csatlakozós...így marad adatmentő szaki, v esetleg veszel egy ugyanolyan elektronikát és azt átszereled (ha értesz hozzá). My Passportnál, ami hasonló, nemrég sikerrel megcsinálta egy tag, így megúszta a drága adatmentési díjat.
b.) Ha letapadt a fej, akkor mindenképpen adatmentő szakemberhez kell vinned.

(#41042) Tikakukac válasza Saltwater (#41039) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökéletes mindegyik. Sajnos :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41043) Saltwater válasza King Unique (#41041) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"maga a vinyó pedig kb 10szer pittyeg meg felvillan"

Ha hangot ad ki (konkrétan pittyegőt) akkor nem tud felpörögni, ergo a motor kap áramot. Ha a motor kap áramot, és a led villog, akkor a kontroller is működik. Ha a kontroller működik, akkor a loader is lefut tehát az alaplap jó, így biztos hogy nem táp gondja van.
Másik alaplappal sajnos nem fog menni, mert egyedi információkat tartalmaz a merevlemezről az alaplapon csücsülő BIOS chip, ráadásul hiába kerülne rá másik lap az adaptív adatokkal, ha nem ott van a gond.

https://hdd-adatmentes.hu

(#41044) King Unique válasza Saltwater (#41043) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván, de ilyen LED villanás, "pittyegés", elégtelen tápnál is előfordul, tapasztaltam már 2,5 colosaknál. Majd növelve az áramot (3.0 port, rövidebb kábel), simán elindult.
De gyanítom, hogy lesz munkátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#41045) #52808704


#52808704
törölt tag

Sziasztok!

Seagate Momentus st500lt012-1dg142 HDD-met optibay keretben szeretném működtetni, azonban ebben a konfigurációban a gép (Acer Aspire E5 571g) még a BIOS előtt kifagy.
Optibay, vagy géphiba kizárva, több laptopot és HDD-t is kipróbálétam és csak ez a HDD csinálja ezt minden gépben.
Firmware frissítést, valamint hasonló hibaleírást sem találtam sehol, teljesen tanácstalan vagyok.

Valaki valami ötlet? :)

Köszi.

(#41046) djculture válasza #52808704 (#41045) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nem kap elegendő áramot abban a keretben. Nem erre való másik hdd-t kell erre a célra beraknod.

[ Szerkesztve ]

(#41047) #52808704 válasza djculture (#41046) üzenetére


#52808704
törölt tag

Köszi a választ.
Egy WD Balck simán megy benne, annál sztem nem kell neki több áram.

(#41048) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv!
Lenne egy 320GB-os 2009.01.-es gyártmányú Samsung HDD-m. A HDD a napokban megadta magát. Kis hangot ad ki magából, kb olyan hangot mikor kézzel hozzá ér a koronghoz az olvasó. Szétszedtem, megnéztem de semmilyen esztétikai hibát nem találtam rajta. Az adatokat jó lenne kinyerni róla, ilyenkor mi a teendő? Köszi!

(#41049) Balathruin válasza jozsef8 (#41048) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha szétszedted, akkor számíts arra, hogy az adataid a kukában landoltak.

(#41050) liksoft válasza jozsef8 (#41048) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Profi adatmentéses céghez viszed. Mivel bontva lett, így sikeresség vagy kudarc esetén is számolni kell költséggel. Sikeresség esetén "csillagászati" is várható, mely a bontás nélkülihez képest 2-4 szeres árat takarhat. A sikertelenségi legtöbbször a sikeres fele környékére várható. Vagyis ha nem sikerül is, kifizethetsz annyit, mintha bontás nélkül sikeres lenne.

Azt azért szeretném megtudni, milyen ötlettől vezérelve bontottad ki? Hiszen nem véletlenül van pormentesen lezárva a mechanika. A mai drive-ok esetében a légrés 40-70 ezerszer fér el 1mm-ben. Ehhez KELL arányosítani a bejutó szennyeződést. Amit a bontás miatt ki kell szedni, és csak utána lehet elkezdeni a mentést.

Ja, azt nem írtad, a lemezt kiemelted-e? Ha igen, és nem egy lemezes a drive, a fenti összeget be lehet még szorozni egy 3-as értékkel. :K Jó ötlet a bontás........

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.