Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42001) Feketelaszlo válasza A_ScHuLcZ (#41999) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Elvileg van a Gigabyte oldalán egy F8D jelű beta BIOS, aminél titotokzatosan annyit írnak, hogy "Update Intel AHCI ROM". Nem tudom, talán egy próbát megér, ha nincs más ötlet.

(#42002) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Adott egymerevelemez 194 Gb-os partíciója, amin 67 GB szabad terület található, de csak 67GB adat van rajta (ha total commanderben kijelölöm az összes fájt rendszer és rejtett fájlokat is). 67+67=134 Hová lett a maradék 60? A lemez tulajdonságainál a windows 127Gb lefoglalt területet mutat. Mi foglal 60GB-ot?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42003) Balathruin válasza MZsoltee (#42002) üzenetére


Balathruin
veterán

Rejtett fájlok? Lapozófájl?

(#42004) MZsoltee válasza Balathruin (#42003) üzenetére


MZsoltee
veterán

A total commander azt is látja és ki van jelölve minden. :(

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42005) DFlash válasza MZsoltee (#42004) üzenetére


DFlash
tag

Rendszervédelem?

(#42006) MZsoltee válasza DFlash (#42005) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mire gondolsz? Vírusra? Az nincs.

Visszaállítási pontokat töröltem. Még mindig hibádzik~ 53 GB.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42007) oncsi válasza MZsoltee (#42006) üzenetére


oncsi
őstag

C:\Windows\winsxs mappa mérete?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#42008) MZsoltee válasza oncsi (#42007) üzenetére


MZsoltee
veterán

A mérete nagy, de ez benne van az általam említett méretben.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42009) Kernel válasza MZsoltee (#42008) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bele kell nézni:

Útmutató a System Volume Information mappához való hozzáféréshez

Attól függetlenül, hogy törölted a visszaállítási pontokat, ami ebben a mappában van tárolva, célszerű "személyesen" is meggyőződni a tartalmáról.

XP-s cikk, de a lényeg ugyanaz. Ne tévesszen meg, hogy a TC nem mutatja a méretét, hozzáférés nélkül nem is fogja.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42010) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Van egy vinyóm, ami külső rackban van filmeket néztem rajta csak, és most kíváncsiságképpen megnéztem az állapotát, és meglepődtem, mert ezt a hibát kaptam 0% kondícióval:
....Meghibásodás várható - Attribútum: 184 End-to-End Error Count, Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.....

Pedig nem sokat ment. Ezzel lehet valamit kezdeni?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#42011) moonguru válasza Sziszifeca (#42010) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, ha Samsung!

Ha különben minden jól működik, használd továbbra is!

Nekem is volt ilyen, és még több évig működött hibátlanul!

Ui:

Még egyszer leírom: ha Samsung! (eladni persze így elég nehéz) :(

Esetleg az írási gyorsító tárat biztonságképpen letilthatod, de nálam ha engedélyezve volt akkor se hibázott!

A Samsungnál ez sűrűn előforduló jelenség de eddig mindegyik ilyen "hibájú" Samsung HDD ami kezembe került hibátlanul működött! (persze a Windows visítozott egy darabig miatta)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#42012) Sziszifeca válasza moonguru (#42011) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Igen Samsung HD753LJ-ről van szó, és igen semmi hibát nem produkál amúgy.
Filmnézésre jó lesz még akkor, de akkor egyszer csak meg fog állni?
Olvastam hogy az eltolást állítsam be, amit meg is tettem, de csak az tűnt el, hogy hány hiba(2db) van rajta, de ugyanúgy kondíció 0.

A gyorsítótárat hol tiltom le? :U

Köszi

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#42013) moonguru válasza Sziszifeca (#42012) üzenetére


moonguru
őstag

De szerintem felesleges letiltani!

Ui:

Pont ezt a típust vettem meg "fillérekért" ezzel a hibával és még nagyon soká működött! :)

Csak nagyon sok ütést elszenvedett a gépem bekapcsolt állapotban is és előbb-utóbb az összes HDD meghalt benne! (utoljára egy buszon ejtettem le, mert levált a márkás ház műanyag eleje...) :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#42014) Sziszifeca válasza moonguru (#42013) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi.
mondjuk nem a gépben lesz, hanem media lejátszóra kötve :)

Látom windows 10 van neked. milyen, érdemes 8.1-ről váltani?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#42015) A_ScHuLcZ válasza Feketelaszlo (#42001) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ma este leteszteltem a 80-as HDD-t is teljesen, illetve memtest is futott egy jódarabig, egyik sem hibázott. Továbbra is alaplap gyanús a dolog, holnap meglesem azt a béta BIOS-t ha hazaértem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42016) liksoft válasza Sziszifeca (#42014) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért ami fontos, ne CSAK ezen legyen meg! ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42017) Sonja


Sonja
veterán

Érdeklődnék, hogy ha a "Current_Pending_Sector" érték növekedik 1-2 naponta, az komoly baj, ugye? :F Már rég lementettem mindent a HDD-ről, azóta csak torrentre használom. Nem veszik róla semmi komoly, ha bedöglik. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42018) Kernel válasza Sonja (#42017) üzenetére


Kernel
nagyúr

HD Sentinel ezt írja a 200-as attribútumról:

200 Write Error Rate
Írás közben előforduló hibák száma
Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.

Úgyhogy lehetnek problémák.

Pending szektorok egyébként létrejöhetnek olyan adatátviteli hibák során is, amit például egy USB-átalakító képes okozni, de olyankor a SMART-ban CRC hibák is megjelennek általában. Ilyenkor a firmware szerintem "becsapódik", valami okból szektorhibának tulajdonítja az átviteli hibát.

Van lehetőség a lemez felülírására, ami a függő szektorokat eltüntetheti. De ez nem mindig tartós, függ a kiváltó októl is.

Olyan is lehetséges, hogy elkezdem felülírni, de a gyenge szektorok szaporodnak. Így jártam egy fejhibás HDD-vel. Utána nyomtam egy rövid öntesztet, persze ezzel kellett volna kezdeni, kiderült a baj oka:

Fej és fejerősítő egységet képez, ezért neveztem röviden fejhibának.

HDD felülírásnak van egyébként olyan módja is, amikor az adatok nem semmisülnek meg, mert a program előbb kiolvassa a szektor tartalmát, utána felülírja, visszaírja ugyanazt. Ilyet tud a HD Sentinel vagy a HDD Regenerator is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42028) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A veszekedést fejezzétek be, aki folytatja az megy pihenőre!

[ Szerkesztve ]

(#42029) Saltwater válasza Kernel (#42018) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Az adatátvitel hiba úgy okozhat szektor hibát, hogy írás folyamán például a szektor adat, vagy ECC (error-correcting code) terület hibásan kerül rögzítésre.
Itt befejeztem a társalgást

https://hdd-adatmentes.hu

(#42030) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy merevlemez partícionálása lehetséges meglévő rendszerrel utólag?Mert vhol olvastam,hogy van már ilyen progi.Igaz ez?

HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA Green
Előre is köszi a segítséget!

(#42031) tpeter77 válasza milanfan (#42030) üzenetére


tpeter77
addikt

(#42032) milanfan válasza tpeter77 (#42031) üzenetére


milanfan
tag

Köszönöm!
De remélem a C és a rendszer megmarad azért :)

(#42033) milanfan válasza tpeter77 (#42031) üzenetére


milanfan
tag

Szia
Tudnál nekem abban segíteni,hogy egy meglévő C meghajtóból,ami 1,82 TB-os és 1,32TB szabad hely van rajta,hogyan tudok létrehozni egy D meghajtót (1TB) úgy,hogy a C és a rendszer ne sérüljön?Melyik parancsot kell használni?Resize/Move vagy Copy partition esetleg vmi más?
Előre is köszi a segítséget!

(#42034) Kernel válasza milanfan (#42033) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erre jó lehet a Windows saját Lemezkezelője is. Start / keres: diskmgmt.msc

Először a C: meghajtót kell zsugorítani, utána a létrejött üres helyre készíteni egy új partíciót. A beépített Lemezkezelő csak a partíció végét engedi elmozdítani, így erre pont megfelel. De előfordulhat, hogy nem csinálja meg, ha töredezettség miatt akadályozza valami adat. Ekkor még lehet próbálkozni defraggal is.

Vagy más programmal kell elvégezni, de ugyanúgy. Nekem például az EaseUS vált be legjobban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42035) velizare válasza MZsoltee (#42002) üzenetére


velizare
nagyúr

lomtár?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42036) tpeter77 válasza milanfan (#42033) üzenetére


tpeter77
addikt

kiválasztod a C meghajtót
Resize/Move gomb-ra fent kattints, grafikusan egérrel, vagy konkrét számokkal megadva beállítod a C meghajtó új értékét 800GB-ra és a maradék 1TB lesz.
a maradék 1TB partíción (unallocated 1.0TB) jobb gomb, Create partition, Logikai a tipusa fogallam nincs mi legyen, ekkora meghajtót még nem partícionáltam, mde ha lehet maradhat NTFS-nek.
aztán válaszd ki a formázás
végül a bal felső sarokban katt az Apply gombra és már ha kész, használhatod is.

Kernel
én is az EaseUs-t ajánlottam neki :)

[ Szerkesztve ]

(#42037) Kernel válasza tpeter77 (#42036) üzenetére


Kernel
nagyúr

Látom most már, csak amikor a link fölé vittem az egeret, nem ugrott be, hogy miről van szó.

Egyébként nem érdemes logikai partíciót kreálni, mert egy MBR-alapú lemez partíciós táblájába 4 db elsődleges partíciót lehet bejegyezni, tehát amennyiben nem lesz több, akkor ez is elég.

Nem mintha logikaival nem működne. NTFS pedig egyértelmű, legalábbis Windows esetén.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42038) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy egy laptop-ban lévő 1TB hdd az alábbi szerint van partícionálva 0,1GB / 100GB / 900GB.

A C:\ meghajtó 100GB-os, a totalcommander és a windows intéző is az összes file méretére 53,4GB-ot ír, ugyanakkor a szabadterületnek 1,36GB-ot ír, ez összesen 55GB.

Hol lehet a maradék 45GB???

Köszi YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#42039) Yogi Bear válasza Yogi Bear (#42038) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Megoldódott, a megoldás a rendszervédelem területének csökkentése, illetve kikapcsolása volt.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#42040) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Nem probléma, kérdés: Mennyire probléma ha a merevlemez naponta 8-10-szer leáll, felpörög? ( Sokszor kilövöm hibernálásra.)

.

(#42041) Pazolini válasza Troy. (#42040) üzenetére


Pazolini
senior tag

Vélhetően előbb halálozik el.
:o
Több topikban is (Sentinel, Kritikus hiba...) az az elfogadott nézet, hogy lehetőleg ki kell küszöbölni az indokolatlanul sok leállást és felpörgést. Én manuál kapcsolom ki-be a HDD-ket. Ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a két gépem két rendszer SSD-je mellé csak heti szinten néhány alkalommal kapcsolok be merevlemezeket (torrentezés, adatelérés céljából).

(#42042) Doky586 válasza Troy. (#42040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem vagyok aggódó típus. Igaz adattárolásra nem használom.
(Az adattárolásra használt NASt legfeljebb negyedévente állítom le)

(#42043) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de fontos: HDD-t újra el lehet osztani akkor is, ha már van rajta tartalom +rendszer? Az a baj, hogy 150 Gigás és 50 Giga van csak a rendszernek, amit túlnőtt és nem tudok helyet felszabadítani :/ Előre is köszi. :R

(#42044) tpeter77 válasza IMIIKE1998 (#42043) üzenetére


tpeter77
addikt

hogyne lehetne, ez pont arra való és ingyenes, ráadásul grafikusan jól szemlélteti a dolgokat.
EaseUs Partition Master Free
http://www.easeus.com/partition-manager/epm-free.html

[ Szerkesztve ]

(#42045) IMIIKE1998 válasza tpeter77 (#42044) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi. :R

(#42046) PreDox


PreDox
tag

Sziasztok
Win 8.1 telepítés közben ez a probléma merült fel.....
Asus x451c notebook 500-as HDD van benne.
A telepítő tovább megy,de félúton lefagy meg újraindul,de nem tudja folytatni
A winyóra gyanakszom, hogy megfeküdt....
Köszönöm a tanácsokat :R

(#42047) Kernel válasza PreDox (#42046) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem így mindenki csak gyanakodni tud, ha nem közölsz részleteket: SMART, egyéb lemezinfók.

Menet közbeni fagyást okozhatja gyenge szektor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42048) rob72


rob72
tag

Sziasztok.

Na én úgy jártam hogy vettem egy 1tb-s vinyót újonnan boltból ami gyári hibás volt ez oké is kicserélték de viszont megtarthattam valamiért a rosszat is vagyis nem kérték el meg se nézték stb így most van egy jó meg egy rossz is. :)

Szóval már ha így jártam akkor hátha meglehet csinálni valahogy.

A hdd felpörög és megállás nélkül kattogó hangot ad újra és újra.

Szerintetek mi a baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#42049) tpeter77 válasza PreDox (#42046) üzenetére


tpeter77
addikt

HD Sentinelt telepítsd fel és a SMART ablakról készits egy képernyőmentést.
Akkor okosabbak leszünk.

rob72
Lehet, hogy leszakadt az olvasófej, de ha azt csinálja amit írsz, én a könyvespolcba tenném a könyvek elé, hogy ne boruljanak fel. Arra még jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42050) rob72 válasza tpeter77 (#42049) üzenetére


rob72
tag

Hát tényleg szét is kaptam már ha úgy is kuka. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.