Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45401) pjen válasza petrelli86 (#45399) üzenetére


pjen
félisten

A telepítő lemezzelnem tudod újra particionálni,vagy egy live linuxal letörölni?

(#45402) turbokappa válasza pjen (#45401) üzenetére


turbokappa
senior tag

Gparted live!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#45404) pjen válasza turbokappa (#45402) üzenetére


pjen
félisten

Igen,az is jó köszi.

(#45405) jani_gy_22


jani_gy_22
csendes tag

Hello! Frissen ujraraktam a windows 10-et az asztali gepemen, es azota (nem tudom osszefuggesben van-e vele) a HDD elkezdett rosszalkodni. A rendszer SSD-n van, a HDD-n viszont van jopar program. Ha elkezdem terhelni, akkor nehany perc utan hajlamos teljesen megadni magat, es lefagy a gep. Szerintetek hogyan kene tesztelnem? HD Sentinel 100%-osnak mutatja. SMART teszt kicsit furcsa, mert az ssd-nel es hdd-nel is a hatarertekeken feluli szamokat mutat, de kozben azt jelzi, hogy ez rendben van.

(#45406) #10691584 válasza jani_gy_22 (#45405) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem lehet, hogy a fájlrendszer sz@rta össze magát :F Szokott olyat. De van hogy a winyóvezérlő drivere gagyi. Néha a kábelek érintkezői is oxidáltak, lehet addig jó volt, mig nem mozgattad viszont elmozdulhattak a pinek oxidos (nem vezető) rétegre. vagy akármi lehet :) HD tune pro-val is nézted?

(#45407) jani_gy_22 válasza #10691584 (#45406) üzenetére


jani_gy_22
csendes tag

Most újraraktam megint, formáztam, eddig semmi hibába nem sikerült belefutnom, bár játék telepítve sincs. Lefuttattam néhány tesztet a HD Tune Pro-val is.
[kép][kép]
Ezt a két eredményt kaptam, az írást nem tudtam kipróbálni, mert azt írja, minden partíciót el kéne távolítanom. :F

[ Szerkesztve ]

(#45408) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Nem tudom jó helyre írom-e, de ez a téma áll a legközelebb!
Olyan tünetet produkál a gépem pár napja, hogy ha le akarok valamit tölteni (chrome, uplay frissítés stb.) a letöltés megakad és onnantól kezdve elérhetetlen a meghajtó, amire a letöltés menne. Két HDD van a gépben (a rendszer külön ssd-n), mindkettőnél ugyan ez történik, de random módon, tehát néha megy, néha nem. A meghajtón lévő file-ok elérhetetlenek lesznek és az eszközkezelőben sem tudom a tulajdonságokat megnyitni adott meghajtónál. Feladatkezelőben ilyenkor nem lehet kilőni a beragadt programot, újraindításra csak homokórázik, reset gomb után rendbe jön. Hard Disk Sentinel mindkét meghajtóra 100%-ot jelez. Hol kéne keresni a hibát? Találkozott már valaki ilyennel? (Win 10 home 64 bit)
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45409) morfondőr válasza morfondőr (#45408) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben kiderült, hogy a két hdd között történő másolás közben is megakad. Hard Disk Sentinel szerint minden zöld, mindkét lemez 100%-os. Mindkét lemezre történő íráskor előfordul a hiba, de véletlenszerűen, van, mikor sikerül a másolás van mikor nem. Valakinek van ötlete? :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45410) djculture válasza morfondőr (#45409) üzenetére


djculture
félisten

Sata vezérlő hibázik, legtöbbször a tuning az oka vagy az elégtelen tápellátás.

(#45411) subaruwrc válasza djculture (#45410) üzenetére


subaruwrc
félisten

vagy túlmelegedés?

(#45412) morfondőr válasza djculture (#45410) üzenetére


morfondőr
őstag

Már többször csináltam biosban default visszaállítást, tuning nincs. Viszont az egész azzal kezdődött, hogy ramot cseréltem, amik 1866 Mhz-esek. Beállítottam arra és nem akart elindulni a gép. Utána néztem és kiderült, hogy a lapom nem támogat 1600 Mhz feletti értéket (ASUS H97M-Plus). Ezzel a beállítással megy a gép, csak a fenti hibát produkálja. Gyanakodtam a ram hibára, memtest több, mint 8 órát ment hiba nélkül, vissza tettem a régi ramokat és azzal is előjön a hiba.
Létezhet, hogy kinyírta a sata vezérlőt az, hogy 1866 Mhz-en akartam járatni a ramot? A teljes gépem az adatlapomon. Tápellátásra nem gyanakszom, mert játékok is mennek pöccre. Hőfokok 30-35 fok közöttiek.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45413) djculture válasza morfondőr (#45412) üzenetére


djculture
félisten

Lehet hogy megsérült a prociban lévő memória vezérlő. Rendszer naplót átkellene nézni hátha van bejegyzés..

[ Szerkesztve ]

(#45414) morfondőr válasza djculture (#45413) üzenetére


morfondőr
őstag

Most úgy áll a helyzet, hogy bios-ban letiltottam a sata vezérlőt, majd újra engedélyeztem és talán rendbe jött. Másolás, letöltés eddig működik bármelyik meghajtón. Eseménynaplót elküldeném privátba, mert nem igazán tudom mit nézzek rajta! Ennek ellenére aggódom, hogy nem fog-e vissza térni a probléma! Tudom valahogy ezt tesztelni?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#45415) #10691584 válasza morfondőr (#45414) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hát.. nemistudom. A sata vezérlőd moduljai a legfrissebb, lapodhoz járó efi/bios update-ben megálltak 13.0.0.2075-nél, holott már 15.1.0.2545-ös verziónál tartanak intelék ehhez a vezérlőhöz. Gondolom az az 5 db. (kimaradt) frissités tartalmazhatott javitásokat is éppenséggel :U

(#45416) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Lenne egy régi Sata 500GB-os HDD-m (SEAGATE ST3500830AS). Tegnap délután leesett a kondíciója 64-re és most már csak 21% HD Sentinel szerint. Amikor használva van a hangja kezd hasonlítani egy kávédarálóra, de mivel tegnap előtt került hozzám nem tudom előtte milyen volt.

Érdekesség, hogy lefuttattam win7 tesztet, ott 5,3 pontot kapott, ami meg normális.

Szerintetek lehet, hogy csak a program ír rossz kondíciót valójában nem vészes a helyzet?
Mivel ma egész nap telepítettem rá elég kellemetlen lenne, ha cserélni kéne főleg hogy most vettem. :F

[ Szerkesztve ]

(#45417) Kékes525 válasza Grave_444 (#45416) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát elég rossznak hangzik. Tegyél fel egy S.M.A.R.T és egy Áttekintés képet. Mindenesetre rossz ötlet volt telepíteni. Ami nagyon fontos legyen mentésed.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45418) Grave_444 válasza Kékes525 (#45417) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs rajt semmi fontos.

Ahonnan kapja az áramot elosztóról a gép be van kötve egy lámpa a teknősnek. Amíg betöltött a windows halványan pislogott, amikor darált a vinyó. :DDD

Itt a két kép.

(#45419) #10691584 válasza Grave_444 (#45416) üzenetére


#10691584
törölt tag

"Amikor használva van a hangja kezd hasonlítani egy kávédarálóra"

"Szerintetek lehet, hogy csak a program ír rossz kondíciót valójában nem vészes a helyzet?"

Szerinted ez mennyire volt logikus kérdés :F

Én a helyedben szereznék hozzá való torx-ot, leszedném a panelét, letisztitanám az érintkezőit (Minimum IGY) kapna egy low level formatot, egy hddregeneratort és végül egy mhdd delay törlést. Ezek egyenként is sok időt vesznek igénybe és a siker nem garantált, kérdés megéri e vele foglalkoznod (ezt te tudhatod csak) Az a 15838 adatátviteli hiba nem sok jóval kecsegtet, viszont legalább árulkodó..

[ Szerkesztve ]

(#45420) Kékes525 válasza Grave_444 (#45418) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem készülj fel egy cserére.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45421) subaruwrc válasza Grave_444 (#45418) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha már rendellenes a hangja az sosem jelent jót.
cserés lesz.
bad sectoros.

(#45422) Grave_444 válasza #10691584 (#45419) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sok helyen olvasom hogy hasonló kondícióval még évekig elment gond nélkül. Na mindegy egyelőre hagyom, formázni semmkképp nem fogom nincs időm ilyenekre.
Ha tönkremegy van itthon másik. :R

Azért írtam ide, mert reméltem kapok valami olyasmi választ hogy azért használható marad.

HdSentinelről meg annyit, hogy smart fül alatt ha állítom a hibás részeket 80-ra visszamegy a kondíció.

(#45423) Kékes525 válasza Grave_444 (#45422) üzenetére


Kékes525
félisten

"HdSentinelről meg annyit, hogy smart fül alatt ha állítom a hibás részeket 80-ra visszamegy a kondíció." Ezt hogy érted? :U Ha kézzel átállítod? Igen, ha mindent jó értékre javítasz, akkor tényleg tökéletes lesz. Csakhogy ezzel a valóságot hamisítod meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45424) djculture válasza Grave_444 (#45422) üzenetére


djculture
félisten

Ezzel a vinyóval egyet érsz el a garantált adatelvesztést...

(#45425) Grave_444 válasza djculture (#45424) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mint már írtam nincs rajta semmi fontos, az se érdekel ha 300GB eltűnik róla, ha a maradékon lévő programok mennek.

Csak netre, officera lenne használva meg van rajt 1 játék.
Letöltve se lenne rá szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#45426) babula


babula
újonc

Látom itt mindenkinek van HD Sentinel-es tapasztalata. Mit tegyek, ha még az sem látja? A furcsa csak az, hogy nem zakatol, mint amikor olvasás hibás, nem csörög ha megrázom, tehát nem törött a fej, viszont nem csinál semmit. a felpörgés után hallom, hogy bemegy a fej, de utána nem csinál semmit...tudtok valami tanácsot adni?

(#45427) #10691584 válasza babula (#45426) üzenetére


#10691584
törölt tag

A Bios/EFI sem látja?

(#45428) subaruwrc válasza babula (#45426) üzenetére


subaruwrc
félisten

gariztasd le.

(#45429) Doky586 válasza Grave_444 (#45422) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mert reméltem kapok valami olyasmi választ hogy azért használható marad"

Nyugodj meg. Azért használható marad.. levélnehezéknek, zajgenerátornak.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45430) Grave_444 válasza Doky586 (#45429) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kíváncsi leszek. Egyelőre marad a gépben, ha kékhalált kapok vagy akármi eltűnik megy a kukába.
Amíg nem érzek lassulást nem foglalkozok vele.

Hozzátenném passzív, néma gép után került ez hozzám, lehet mások szerint nem is hangos. :)

(#45431) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Erre tudna valaki mondani valamit?

(#45432) Balion


Balion
senior tag

Hogy lehetséges az, hogy egy partíciót letöröltem, utána létrehoztam egy újat, annak adtam egy full formatot ntfs-re, és rajta maradtak a fájlok? Utána meg quick formattal eltűntek. :F

(#45433) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok! 100%-on megy a vinyóm 0kb/s adatmozgással. Sentinel szerint 100/100 a vinyóm Toshiba DT01ACA300 3TB. SSD-n van az OS 1 hete jött elő újra raktam a wint megoldódott majd mikor frissített a win 10 megint előjött a baj a rajta lévő programok pl a steam kifagy lefagy letöltés alatt újraindításnál csak forog a szekér de semmit sem csinál manuálisan gombbal lehet csak restartolni vagy kikapcsolni. Vírusirtók nem találtak semmit mély vizsgálattal Win def és "kaszperszki". Mi lehet a baj ? Van összefüggés a win10 update vel? Mi lehet a baj?

(Adatlapomon van a gépem)

(#45434) #10691584 válasza colossal89 (#45433) üzenetére


#10691584
törölt tag

Állitólag a superfetch produkálja (és csak win10-el) de nem mernék rá mérget venni.

[ Szerkesztve ]

(#45435) colossal89 válasza #10691584 (#45434) üzenetére


colossal89
tag

Utána nézek ennek. köszi. ;) Most bekötöttem az ashamedia chipre és jó. az inteles driverbe szerintem belekavart a win update. De még vizsgálom.

(Adatlapomon van a gépem)

(#45436) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Másik topikban írtam egy problémámmal kapcsolatban:
[link]
[link]

Na most az a helyzet, hogy azóta felmásoltam a cuccaimat a gépre, linux alól töröltem a partíciót és a partíciótáblát a külső HDD-ről. A linux tudja partícionálni, hazsnálja is, de a windows 10 nem. Egyszerűen tudomást sem vesz róla, mint hdd.
Látja, hogy USBs eszközt dugtam be, fel is ismeri hogy samsung eszköz, de a disk manager fehér, nem tölt be soha, míg be van dugva. ha lehúzom betölt, de ha utána dugom rá a HDD-t akkor sem látja mint üres hely.

Mi lehet ennek az oka, mit kezdjek vele?

(#45437) #10691584 válasza brickm (#45436) üzenetére


#10691584
törölt tag

Szia! Nem esküdnék meg rá, de mintha EZ a gyári formázó program direkt erről szólna ("designed specifically for Samsung external drives") Azt sem tartom kizártnak, hogy a linux beleirkált valamit a standard MBR kódba (vagy felülirta azt a sajátjával) amitől a Windows lepetézett a pinyóba. Csak egy tipp, hátha segit. Egy próbát megér (ha üres a winya; mert amúgy töröl mindent a meghajtóról!)

[ Szerkesztve ]

(#45438) brickm válasza #10691584 (#45437) üzenetére


brickm
őstag

Biztos,hogy nem a linux piszkált bele, mert 3 külső hdd-m van, és csak ezt az egyet nem használtam linux alatt eddig pont. Csak azután dugtam rá, miután a windows nem boldogult a megnyitásával(pendrive-ommal volt, hogy sérült a fájlrendszer és csak linux alól tudtam adatotmenteni, ahogy most is.,) A másik kettőt igen és azok jók. Ezt a windows frissítése előtt használtam utoljára, az előző win10 verzióval, aztán tegnap előtt szerettem volna megint, sikertelenül. A samsung formatter kiáll hibára, hogy "warning!csak samsung hdd-vel működik, de enyém meg nem az... " szóval eléggé nincs képben a rencer.

[ Szerkesztve ]

(#45439) King Unique válasza brickm (#45436) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban javasolt adatmentés volt itt a legfontosabb, ami ezek szerint sikeresen megtörtént. Ha Windows alatt a HDS nem ismeri fel, akkor a meghajtó állapotát Linux alatt is meg lehet nézni. Az alábbi logout cikkben van többféle megoldás említve. Bár Linux alatt nem minden USB 3.0 chip támogatott teljes mértékben és lehet azért nem tudott minden adatot kiolvasni az ottani HDS.

Amúgy milyen külső HDD ez pontosan?? Csak mert a fórumtárs által linkelt formázó a gyári kompakt modellekhez készült, mint pl. a D3 Station. A tiéd meg a modellszám alapján egy 3,5" | 7200 RPM | 250 GB HDD, ami gondolom egy külső házban van. A Samsung kompakt típusai meg általában 5400 RPM-esek és (jóval) nagyobb tárkapacitásúak.

Linux alatt többször formáztam már Disks | GParted programmal NTFS-re külső merevlemezt és eddig mindig kezelte a Windows probléma nélkül. Windows alatt meg egy korábbi hozzászólás 3. pontjában foglaltak szerint szoktam újrapartícionálni a lemezt. A diskpart használatakor viszont figyelni kell, hogy a megfelelő lemezt (Disk 0/1/2 stb.) válasszuk ki és azt töröljük!

Másik gépen, másik Windows alatt amúgy próbáltad? Csak mert a legutóbbi Win10 RS1 upgrade kapcsán panaszkodtak egyesek különféle hibákba. Viszont a tiszta telepítés után már kevésbé. Én is utóbbi szerint raktam fel és semmi problémám nem volt a külső merevlemezek kezelésével. Illetve írtad magad is, hogy korábban a TH1 / TH2 alatt még megfelelően működött. Szóval, esetleg egy tiszta telepítést is meg lehetne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#45440) brickm válasza King Unique (#45439) üzenetére


brickm
őstag

így van, samsung 7200as 3,5es HDD samsung házban. a ház típusát nem tudom már rég lekopott.
próbáltam másik gépen, másik OS-en, előző verziós win10-zel, azon is ugyan azt produkálja, amit nálam.

Egyébként a win10 frissítést emlegettem, de konkrétan nem ő frissítette magát th1-ről, csak véletlen egybeesés, hogy akkor telepítettem újra, amikor kijött az új verzió, a creaton toollal tettem fel, frissen letöltött ISO-val

Holnap végigzongorázom a cikkben írtakat.

[ Szerkesztve ]

(#45441) King Unique válasza brickm (#45440) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung sima külső házakat tudtommal nem gyárt, csak kompakt külső HDD-ket. De ugye egy ideje már felvásárolta őket a Seagate. 3,5" méretben ott volt anno a Story / G3 / M3 Station, de azokból is 500 GB / 1 TB volt a legkisebb —► [link], [link]. Illetve 5400-as HDD volt mindegyikben.

Azt azért jó lenne tudni, hogy a külső meghajtó állapota milyen. Mert, ha nincsenek rajta szektorhibák, akkor érdekes, hogy Linux alatt jól működik, Windows alatt meg ennyire nem. Bár ott van még a Win7/8.1 is, amiken nem volt próbálva. Illetve Windows alatt még az eszközillesztő eltávolítása —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása is megpróbálható. Továbbá a másik USB portra csatlakoztatás, valamint esetleg a HDD gépben (SATA) / másik külső házban történő kipróbálása is opció.

[ Szerkesztve ]

(#45442) brickm válasza King Unique (#45441) üzenetére


brickm
őstag

Holnap megyek anyámékhoz,szerintem megvan a ház doboza,megnézem mit ír.

Drivert próbáltam,masik usb portot próbáltam, szektorhibâra nem gyanakszom,mert volt egy szektorhibás hdd-m,arról nem tudtam minden adatomat elmenteni,sőt,szinte semmit,ez viszont szinte tele volt és minden megvan.
nagyon fura. Holnap kitudom próbálni 2asztali gépen win xpvel win 8al, és másik win10zel. Illetve még egy notebookok is lehet. Hátha.

(#45443) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget, esetleg tippet kérnék.

Eddig azt hittem, hogy a frissen beépített vga-m szivat (nevem alatt a config), de már szinte minden lehetőséget kiszűrtem amikor rájöttem, hogy az új vga-val egy időben üzemeltem be egy 3,5" ICY Box-ba helyezett 500Gb WD Hdd-t USB3 csatoló felületen.

A steam-et és a játékokat erre telepítettem.

Probléma a következő: Fut a steam, fur az Origin (ez a rendszer ssd-ről), chrome és torrent. Más nem.
Rendszer indítás után cca 25% a memória használat ami szép lassan felmegy 90%-ig. (Itt kevés memória hibaüzenet)
Folyamata: a szabad memória gyorsan elfogy -marad a használatban és a készenléti sáv a teljesítmény figyelőben, majd a használatban sáv folyamatosan eszi a készenléti memóriát a hibaüzenetig.

Mindent megpróbáltam - most már szinte biztosra veszem, hogy itt a gond mert a külső merevlemez lekapcsolása esetén kb 40%-nál megáll a memória használat úgy hogy 3115mb a szabad memória és csak 1657 a készenléti.

SSD-n nincs lapozó file
Belső sata HDD-n van
Külső hdd-n ugye nincs hiába is állítanám.

Mi lehet a gond és a megoldás?
Bocs, ha a nem tudok eleget és hülyeséget kérdeztem.

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#45444) pinkrain


pinkrain
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szokott furcsaságot művelni a vinyom, ezért megnéztem mi lehet a baja HD Sentinellel. A következőt írta ki.

A kondíció 79%-os.

Szoktam játszani a gépen de csak egy játékkal amúgy internet, film stb. A furcsaság annyit jelent, hogy mikor elindítom a játékot, van hogy elkezd pörögni a lemez és teljesen belassul. Ezt random időközönként szokta csinálni. Van hogy 2 hét, van hogy 3 hét. Mikor átváltok a játékból az asztalra és mondjuk megnyitok egy böngészőt akkor ezt nem csináljal, de ahogy visszalépek a játékba újra. Ez eltart kb 1 óráig aztán lehet normálisan játszani. Elég idegesítő tud lenni, mert nem jövök rá a hiba okára.

Köszi előre is.

(#45445) subaruwrc válasza pinkrain (#45444) üzenetére


subaruwrc
félisten

jobb katt,decimális adatmező
úgy könyebben értelmezhető lesz az adathalom.
futtass le egy rövid öntesztet és kiderül van e hardveres hibája a vinyónak.
a seek error rate értéke lenne fontos,meg hogy mit ír miért 79% a kondíció.

(#45446) pinkrain válasza subaruwrc (#45445) üzenetére


pinkrain
csendes tag

Itt van két kép talán segít.

ezen már decimálisan vannak.

Csak rövid öntesztet tudtam csinálni, mert a részleteshez regisztráció kell.
Azt írta sikeres volt.

(#45447) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Most lesz egy nagyon bugyuta kérdésem. Ha egy HDD 14%-os kondícióval rendelkezik, akkor mind az elektronika, mint a tányér része kuka? :R

(#45448) Doky586 válasza KaiotEch (#45447) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyáltalán nem. A tányérból még csinálhatsz pl jojó-t... ;]

(#45449) subaruwrc válasza KaiotEch (#45447) üzenetére


subaruwrc
félisten

megpróbálni azért meg lehet a regenerálást,de ha mechanikailag hibás akkor kuka lesz

#45446

ha a rövid önteszt végigmegy az már jó jel,csak a 7 felpörgési hiba miatt rontotta le a kondíciót illetve a seek error rate elég magas.
nem túl hosszú a tápkábele vagy gyenge a tápod vagy laza a kapcsolat?
különösebben nem aggódnék,bad sector nincs.

[ Szerkesztve ]

(#45450) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

adott egy Samu HD502HJ típusú merevlemez.


Tudna esetleg valaki segíteni, hogy mitől lehet? Illetve, hogy kuka e a lemez?Jobb ha már most veszek másikat? Köszönöm! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.