Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26001) janos666 válasza djculture (#26000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De ez az érem másik oldala, hogy igazából hibátlan, de most már nem tudom akként eladni. (Mondjuk jelenleg úgy tervezem, hogy megtartom és NAS-t csinálok belőle, de még képlékeny.)

Szerintem nem lenne gond, ha azzal kezdené a SECURE_ERASE-t, hogy reseteli a SMART adatokat, hisz úgyis újra végigmenne minden létező szektoron, amiket újra hibásnak címkézhetne, illetve mire végigér, addig újra naplózna fejmozgási és hasonló hibákat is, ha gyakoriak.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26002) detroitrw válasza Moonwolf (#25998) üzenetére


detroitrw
addikt

mikor dolgozol rajta akkor is előjön a jelenség? :Y

Az alvó állapot független attól hogy hálóra van e dugva vagy sem!
nézd meg az energiagazdálkodási sémát s egy teszt időszakra kapcsold ki a vinyó lakapcsolást s egyéb állapotba kerülést

(#26003) zserbox


zserbox
őstag

ez alapján átállítottam az ide-s rendszerem ahci-re majd később az egész gép újra lett rakva már ahci-s módban de ennek ellenére minden bootolásnál a win7 logó és a bios kép között lefut ez a ahci -s cucc ami nem nagy dolog de mivel már nincs rá szükség el szeretném tüntetni.mit kéne csinálnom?

(#26004) Moonwolf válasza detroitrw (#26002) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen, ezért mondtam hogy lehet hallani hogy leáll meg elindul.

Már azt beállítottam hogy semmi se kapcsoljon ki. Egy órája megy úgy hogy hálózatról nem nyúltam hozzá és jó 20-25 elindulás leállás volt.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26005) zed juron


zed juron
aktív tag

Volna nálam is egy kis issue, segítsen plíz, akinek esetleg van ötlete... Zsír új de kéz alól szerzett 3 TB WD Green EZRX vinyó. Win7 64 bit alatt gépbe betesz, GPT módban gyorsformáz, aztán semmi. Megfagyott formázás közben az egész rendszer, még az az egér sem mozdult. Egy darabig vártam, aztán resettel jobb híján újra indítottam a gépet.

A Disk Managment azonban nem látja sem formázáshoz vagy bármely egyéb művelethez, azt írja kb. hogy indítsam újra a disk managert, vagy ha az sem használ az egész gépet. Nos ez is hiába történt, semmi változás.

A HD sentinel viszont kiírja hogy 100%-os a cucc, igaz SMART adatot nem ad róla (lévén hogy ninsc formázva?). Mondjuk felületteszttel nem próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#26006) zed juron válasza zed juron (#26005) üzenetére


zed juron
aktív tag

Ja az alaplap egy Gigabyte 870A-UD3 rev. 2.1 .

(#26007) djculture válasza zed juron (#26005) üzenetére


djculture
félisten

Particionálástól formázástól független a smart.

(#26008) janos666 válasza djculture (#26000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a helyzet a hdparm --dco-restore paranccsal?
Reset all drive settings, features, and accessible capacities back to factory defaults and full capabilities. This command will fail if DCO is frozen/locked, or if a -Np maximum size restriction has also been set. This is EXTREMELY DANGEROUS and will very likely cause massive loss of data. DO NOT USE THIS COMMAND.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26009) DarthSun válasza Moonwolf (#26004) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

WD vinyók ilyenek.Én a HDDScan progival mindíg kikapcsolom az Advanced Power Management- et, aztán csókolom. Így nem áll le.Hátránya hogy minden rendszerindításkor meg kell tenni.Ha mégis pihentetni akarom a vinyót visszakapcsolom.Hitachim nincs de szerintem ahhoz is jó- tipp.

(#26010) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Raktam össze egy új gépet.Asrock B75M lap, 4 gb ram, és egy Pentium G850 proci.
A régi vinyó benne maradt. ő lenne az
Ez mennyire foghatja vissza a gépet?Létezik, hogy egy youtube videó emiatt áll meg néha 1-2mp-re? Ezenkívűl eléggé kerreg is, de sentinel szerint 100/100 as.
Esetleg játéknál érezhető lenne a gyorsulás ha cserélném egy új vinyóra?SSD-t nem tervezek, az felejtős.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26011) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#26010) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egy Hd Tune kép.
Új windows-al, semmi sallang, csak a driverek. Csere mi? :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26012) Moonwolf válasza detroitrw (#26002) üzenetére


Moonwolf
senior tag

azért az érdekes hogy a netbook kikapcsolás előtt 1987 et mutatott mmint indulást és leállást, most ahogy bekapcsolom 2050 ez hogy lehet?

Amúgy azt a wdidle progit hogy lehet bootolhatóvá tenni? Mivel nincs optikai meghajtó a netbookon

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26013) djculture válasza Ace Ventura (#26011) üzenetére


djculture
félisten

Nem csere háttértárnak jó, de ezekhez a gépekhez vagy raid0 két vagy több akár régi vinyóval vagy ssd kell már.

(#26014) janos666 válasza Ace Ventura (#26010) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SSD-t nem tervezek, az felejtős

Miért? Még a manapság elérhető legnagyobb adatsűrűségű és fürgébb féle 7200RPM-es HDD-ből összerakott kétlemezes RAID-0 tömbhöz képest is ég és föld amit egy pár éves SATA-II SSD gyorsít a Windows rendszeren. Sokkal jobb a véletlenszerű olvasás.
Ne pakolj rá semmi mást, csak a Windows-t és a gyakran használt programokat, a játékok és sok gigás alkalmazások menjenek HDD-re. Vagy persze, ha komolyan dolgozol nagy helyigényű software-ekkel, akkor eressz meg magadnak egy 60Gb-os SSD-t a 30Gb-os helyett. 30Gb-on is szépen elfér a Win7/8 és temérdek apró kis software, mint zene/film lejátszó, stb és egész baráti áron vannak olyanok, amik mai szemmel nem benchmark rekorderek, de már tudnak TRIM-elni, és nagyon fürge rajtuk az OS.

Nálam pl. szépen bevált egy 60-as SSD (Win8 + Office 2012 + apróságok + egy-két közepes helyigényű CAD és képszerkesztő software), mellette egy két lemezes RAID-0 tömb filmeknek, játékoknak, fényképeknek és egyebeknek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26015) zed juron válasza djculture (#26007) üzenetére


zed juron
aktív tag

Akkor döglött a vinyó?

(#26016) Kareszjee


Kareszjee
csendes tag

Kösz a válaszokat..!

Légy oly szíves,majomkodással kímélj meg! :)

(#26017) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Amúgy azt a wdidle progit hogy lehet bootolhatóvá tenni? Mivel nincs optikai meghajtó a netbookon, hogy lehetne megoldani hogy pendriveról lehessen bootolhatni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26018) Ace Ventura válasza janos666 (#26014) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azért nem tervezek, mert nincs rá kerete a megrendelőnek.Sims 3 a legmegterhelőbb dolog ami fut a gépen, egyébként csak netezik rajta.
Azért kellene ebből kihoznom valamit.Ha azt mondjátok, hogy nem dobna rajta egy gyorsabb sta2-es vinyó, akkor hagyom ezt benne.A youtbe beakadás idegesítő, ez a mostani vinya miatt van?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26019) djculture válasza zed juron (#26015) üzenetére


djculture
félisten

Van esély rá. Biosban látszik? Amart enabledre van rakva ha látszik?

Ace Ventura Egyszerű elinditod a youtube videót és az erőforrásfigyelőben megnézed mit terhel agyonig.
Szerintem nem a vinyó miatt szaggat, 40-50 megás szekvenciális átvitel bőven elég ha csak egy két dolog fut ami nagyobb adatfolyammal jár.

[ Szerkesztve ]

(#26020) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Van egy WD250BEKT merevlemezem (7200-es). Az lenne a kérdésem, hogy az mennyire normális, ha hallom ahogy dolgozik, picit olyan kaparós, karcolós hangja van.

(#26021) djculture válasza #01682176 (#26020) üzenetére


djculture
félisten

Western Digital Scorpio Black nem a halkságáról híres, de cserébe elég gyors. Amúgy ha kaparna észrevennéd mert egyből berágódna letapadna a fej.

(#26022) #01682176 válasza djculture (#26021) üzenetére


#01682176
törölt tag

Hogyan venném észre??
Akkor mondhatni "normális"?

(#26023) zserbox válasza zserbox (#26003) üzenetére


zserbox
őstag

erre vki?

(#26024) djculture válasza #01682176 (#26022) üzenetére


djculture
félisten

Jaja normális, azt meg úgyis észrevennéd ha fémes hang után leállna az egész.

(#26025) #01682176 válasza djculture (#26024) üzenetére


#01682176
törölt tag

Az miért van, hogy néha olyan hangot hallat, mint amikor a külső vinyómat biztonságosan eltávolítom (fülemhez emelve hallom), hogy a fej "alap helyzetbe áll?

(#26026) tomtom9


tomtom9
tag

Remélem jó helyre írok, ez van legközelebb a témához...

A gépemben most egy 2tb-os hdd van ami 100/1900gb-ra van osztva. A 100gb-os a c, itt van a win. A másikon meg adatok vannak... Most be szeretnék rakni egy 300gb-os hdd-t amire az op rendszert szeretném felrakni a 2tb-osról pedig törölni és a két partíciót eggyé alakítani úgy, hogy az adatok ne vesszenek el, de a az oprendszer törlődjön róla... Megoldás? Köszi

(#26027) MeroM


MeroM
senior tag

üdv! Kérdésem hogyan tudnám házilag megcsinálni hogy a 2 db winyo ami a gépembe van ne rezonáljon! rohadt idegesítő vmi gyors egyszerű megoldás érdekelne!

(#26028) djculture válasza MeroM (#26027) üzenetére


djculture
félisten

Leirtam nemrég sőt linket is adtam hozzá keress vissza, a felfüggesztős gumihevederes megoldás 5,25 helyre...

(#26029) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki esetleg tudna választ adni? LINK

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26030) djculture válasza Moonwolf (#26029) üzenetére


djculture
félisten

[link]
A hiren cuccosba benne is van az adott progi,

[ Szerkesztve ]

(#26031) Moonwolf válasza djculture (#26030) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Köszi!

Amúgy winyóknál a Spin Up time HDD sentinelben meddig elfogadható? Mmint nagyjából meddig jó az érték?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26032) djculture válasza Moonwolf (#26031) üzenetére


djculture
félisten

Minden hdd-nél más a működési fordulatszám eléréséhez szükséges felpörgési idő. Nagyon nemkell vele foglalkozni, a mechanika és motor minden szériánál más. Ha baj van a gyártó specifikus smart ugyis riaszt. Ezek elfogatható szintjét tényleg csak a tervező mérnőkök tudják.

[ Szerkesztve ]

(#26033) Moonwolf válasza djculture (#26032) üzenetére


Moonwolf
senior tag

:D

Azért köszi szépen. :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26034) Ace Ventura válasza djculture (#26019) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Nem nagyon ismerem az erőforrásfigyelőt.Ezt láttam mialatt egy HD videót futtattam youtube-ról.Hogy kell ezt értelmezni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26035) MeroM


MeroM
senior tag

megoldottam... :R igaz ezzel a samsung winyoval is lehet vmi már nem egy mai darab és remeg, de nem rezonál be mint előtte!

[ Szerkesztve ]

(#26036) janos666 válasza Ace Ventura (#26034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mit akasz értelmezni (mire vagy kíváncsi, amiről többet akarsz megtudni a számokból)? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26037) Ace Ventura válasza janos666 (#26036) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Összeraktam egy gépet, de sajna vinyára nem volt mán keret.
Asrock B75 lap, 4 Gb ddr3, G850 proci. VGA maradt a régi HD2600pro.
Pl egy youtube videónál megáll a gép 1-2 mp-re.Közbe a vinyó folyamatosan recseg.
7 éves sata1-es maxtorral van szó.HD tune értéket picit feljebb linkeltem.100/100-as.
Azt kérdeztem, hogy lehet e a vinyótól.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26038) djculture válasza Ace Ventura (#26034) üzenetére


djculture
félisten

Szia itt valami fut a háttérben az is biztos mert hálózati io meg a lemez io is túlvan terhelve egy adott időpontban. Valami komunikál kifele.

Ezt nézd meg: [link]
Az erőforrásfigyelőt meg szintén mentsd le képnek és tedd be ide.

[ Szerkesztve ]

(#26039) Ace Ventura válasza djculture (#26038) üzenetére


Ace Ventura
addikt

NEm nagyon értek a finomhangoláshoz.Összeraktam a gépet, feltelepítettem a drivereket.
Egy vírusírtót, (Panda Cloude) és indítotam a youtube-ot.
Máshoz hozzá sem nyúltam.

Elindítottam amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26040) djculture válasza Ace Ventura (#26039) üzenetére


djculture
félisten

Energiaséma nem lehet hogy nem kiegyensúlyozotton van?

(#26041) Ace Ventura válasza djculture (#26040) üzenetére


Ace Ventura
addikt

de igen, azt is megnéztem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26042) djculture válasza Ace Ventura (#26041) üzenetére


djculture
félisten

Akkor kapcsold ki a virusírtót első körben. mondom kommunikál kifele valami ezerrel így a hálózat leterheltsége néha felugrik. Ha valami folyamtosan monitorozza a bejövő csomagokat az tud ilyet okozni, de amúgy telepités után egy daerabig lassabb a gép mivel akkor történik pl az indexelés is.

[ Szerkesztve ]

(#26043) Ace Ventura válasza djculture (#26042) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Vírusírtó kikapcsolva, általad linkelt videó lejátszás alatt van.Közbe egy kép.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26044) djculture válasza Ace Ventura (#26043) üzenetére


djculture
félisten

Ezen most jóval kissebb a hálózati forgalom az már biztos.

(#26045) Ace Ventura válasza djculture (#26044) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igazából csak azt akartam kihozni az egészből, hogy érdemes e esetleg majd cserélni azt a régi vinyót, és betenni egy gyorsabbat? Az fogná vissza a gépet ennyire?
Lesz egy kis sims 3 a gépen, és esetleg gyorsulna egy egy gyorsabb vinyón?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26046) djculture válasza Ace Ventura (#26045) üzenetére


djculture
félisten

[link]
Ezt töltsd le és xp kompatibilis üzemmódba lefuttatod az adott vinyón long bench(32mb zones )-t bejelölve. Akkor meglehet nézni a vinyó szekvenciális átviteli görbét plusz a random accest/válaszidőt/ is kiirja mert lehet az a nagy ennél a vinyónál már.
Amúgy érdemes újabbat venni de inkább egy 32-64 gigás ssd-t ezt meg meghagyni a progiknak.

[ Szerkesztve ]

(#26047) Ace Ventura válasza djculture (#26046) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez lett a vége.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26048) djculture válasza Ace Ventura (#26047) üzenetére


djculture
félisten

Hát... tárolni jó de rendszer lemeznek nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#26049) Ace Ventura válasza djculture (#26048) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm az eddigi segítségedet!
Egy ilyen fogja váltani hamarosan.

Üdv.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26050) djculture válasza Ace Ventura (#26049) üzenetére


djculture
félisten

Az több mint a dupláját tudja átvitelben úgyhogy jó lesz.
Az elején érdemes csinálni a winnek egy particiót, egy másik particiót meg a cuccoknak külön.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.