Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy WD Caviar Blue Sata2 -es HDD-t és összedugtam mindent, de nem jelenik meg partícióként. HDD Sentinel látja, de a Windows nem.
Mit kellene csinálnom?

Köszönöm: Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#18002) Epiph válasza Habzsi-Dőzsi (#18001) üzenetére


Epiph
tag

Formázd meg felügyeleti ezközöknél a lemezkezelőben.

(#18003) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Egy Samsung HDD-t beépítettem a gépbe. Minden jól van bedugva, a sata kábelt is cseréltem már
Az xp, és a telepítő is látja a HDD-t de nem tudja formázni, gyors formázásnál egy kattogás és kijelzi az XP, hogy nem tudja formázni. Teljes formázásnál folyamatos kattogás és semmi...

Mit tehetnék? (Telepítő cd-vel sem sikerült helyre hozni) :R

(#18004) Szebence


Szebence
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 7 éves gépem Asrock P4VT8+ -os alaplappal. Már egy jó ideje 2db Samsung winchester van rajta, ha jól tudom, a nagyobbik sata2-es. Mikor vettem a nagyobbik winchestert, a sata driver telepítése után se ismerte fel a windows, ezért ahol vettem bolt (szerviz) szoftveresen vissavett valamilyen sebességet a felére) Viszont azt mondták, hogy ha új gépem lesz, akkor ezt vissza kell venni az eredetire, mert ha nem lesz visszavéve, akkor az új alaplap nem fogja majd látni.

A kérdésem az lenne, hogy ezt milyen programmal és hogy lehet na és, hogy mit kell állítani? (Én láttam az egész procedúrát nem tartott tovább 3 percnél, csak ennek 2 éve...)

Másik kérdésem, hogy ha a beállítás meglesz piszkálva, akkor elveszik-e a winchesteren lévő adat?

(#18005) Epiph válasza Szebence (#18004) üzenetére


Epiph
tag

Hirensboot cd azzal lehet állítgatni ilyeneket.... meg nemárt ha megvan van rajta egy csomó jó teszt (pl.: memtest...)

(#18006) Epiph válasza Lakers (#18003) üzenetére


Epiph
tag

Samsung oldalán van egy teszt szoftver futtasd le rajta... esetleg hdtune -val nézd meg kiír minden adatot ha van elméletileg a hibát is... így hirtelen ezek jutottak eszembe, de majd biztos olvassa valaki aki többet tud írni.

(#18007) |AP|


|AP|
veterán

Nemrég bef*ngott a rendszerem. X58 lap, core i7 proci, win7. A rendszer egy WD caviar black vinyón volt. A betöltési animáció iszonyatosan lelassult, majd az "üdvözöljük" képernyő után negyed óráig fekete képernyő, aztán nagyon lassan akadozva próbált felállni a rendszer, de sikertelenül.
Csináltam egy vinyó ellenőrzést hdtune progival, ez lett az eredmény:

Érdemes erre a vinyóra újra megpróbálni rendszert rakni, vagy emiatt a hiba miatt csak a szívás lenne vele és menjen vissza gariba?

(#18008) Imco válasza grex4 (#18000) üzenetére


Imco
őstag

Energia kezelésben állítsd ha engedi, ha nem akkor próbáld kicseréltetni, bár ezért necces lesz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18009) Imco válasza Habzsi-Dőzsi (#18001) üzenetére


Imco
őstag

Keress egy particionáló progit. Ne a pmagic-et!
Acronis, paragon, ilyesmit.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18010) Imco válasza Lakers (#18003) üzenetére


Imco
őstag

Sentinel riport, utána okosabb vagy.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18011) Imco válasza Szebence (#18004) üzenetére


Imco
őstag

Samsung weblapján olvasgass, a HB-n nincs ilyen.
Elvileg így is megy a new lappal.
Voltak olyan típusú HDD-k, amin nem visszaállítható.
Adatvesztéssel nem jár, bár nem próbáltam, és egy HDD-nél soha sem kockáztatnám.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18012) Imco válasza |AP| (#18007) üzenetére


Imco
őstag

Szívásnak szívás, de alap esetben ezt még nem cserélik.
Tápodat ellenőrizd!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18013) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy samsung 1 terrás winyót. Ezt csak letöltésekhez használom. Mikor már torrenteztem rá pár dolgot akkor csinált olyanokat, hogy mondjuk 30 Gigányi sorozatom úgy tűnt el róla mintha nem is lett volna ott. Ezután ismét megformáztam. De nem engedte a gyorsformázást a win7.
Voltak zenék, filmek amiket letöltöttem és akadozva beszaggatva lehetett csak lejátszani őket. Most az egyik torrentnél kiírta a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható. Sőt már kettő is van most, hogy nézem. Csináltam egy tesztet is a winyóról, ha sikerül akkor beteszem a képet. Van rajta egy elég aggasztó szám.

(#18014) El Kebir válasza boygabi_ (#18013) üzenetére


El Kebir
őstag

ez akár adatkábel hiba is lehet (érintkezési hiba)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#18015) boygabi_ válasza El Kebir (#18014) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Kábelt már cseréltem egyszer. Most beraktam egy vadi újat. Az újraindítás után a gép ellenőrizte a konzisztenciát a kérdéses meghajtón és az adatok fele odalett. Most újra letöltöm azokat és meglátom mi lesz. De ezt már eljátszottam egyszer sajna.

[ Szerkesztve ]

(#18016) Imco válasza boygabi_ (#18015) üzenetére


Imco
őstag

Dobj rá egy sentinelt is. Az mit mutat?
Hutil self diagnostic?
Táp hiba is okozhat ilyet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18017) liksoft válasza boygabi_ (#18015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megjegyzi! A változást figyeld kábel vagy tápcsere után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18018) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok

Pár napja vettem észre,hogy a vinyó minden ok nélkül elkezd dolgozni.Értem ez alatt azt,hogy semmit nem csinálok a géppel,és gerjed,mintha dolgoznék vele.Normális ez?HDDSentinel szerint 100-100 százalék.A vinyó kövület,80 GB

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#18019) liksoft válasza Doblós (#18018) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nézz utána, az OS végezhet "önielégítést" a háttérben. :DDD

Szerk: Sorry, Unicum után szókimondó vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18020) LaptopSystem válasza mh197 (#1) üzenetére

Lenne nekem egy 320GB os külsö HDD-m sikeresen leejtettem és azota nem ismeri fel a laptop csak furcsán kerreg erre keresek megoldást hogy az adataimat visszanyerjem!
ha lehet irjatok pw-t ez ügyben azt jobban figyelem Köszönöm!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18021) liksoft válasza LaptopSystem (#18020) üzenetére


liksoft
nagyúr

PÜ ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18022) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Imco: Sentinel szerint most kábelcsere után semmi baja. Vagy mondjam úgy, hogy az ujraindítás után. Inkább a rendszer winyóm rossz szerinte. 7%-os.
A hutillal nem boldogulok. Ki sem tudom igazán írni cd-re mert nem látja a Nero iso-nak a fájl-t. Valahogyan pedig arról kellene bootolni de sehogy sem megy.Tudnál ebben segíteni?
Tápom egy full passzív FSP Zen 300W. Lehet azt is meg kellene nézni, de akkor a hiba mindig fennállna. Most pedig jónak tünik. Én ahhoz kötném a dolgot, hogy ha a winyo kezd olyan 10% körül megtelni akkor jönnek elő a hibák, hogy eltünedeznek fájlok-fájldarabok.

Liksoft: a kábelcsere után a hibák száma nem növekszik az Ultra dma crc error count pontnál.

(#18023) Lakers válasza Imco (#18010) üzenetére


Lakers
tag

Hali!

Lefutattam... Sentinel szerint minden baba... aztán amit Epiph kolléga ajánlott HD Tune-t is lefutattam... Na itt az Error Scan: Read error hibát dobott... amikor meg Quick Scanként hajtottam végre a hiba keresést, akkor szinte majdnem mindenhol piros... (damaged) és még egy kis sárga festés van a képben, néhol találok zöldet is...
Mit tegyek a winyóval? :R

(#18024) Doblós válasza liksoft (#18019) üzenetére


Doblós
aktív tag

hol tudok utána nézni?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#18025) liksoft válasza Lakers (#18023) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel felületi scan mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18026) liksoft válasza Doblós (#18024) üzenetére


liksoft
nagyúr

Eszközkezelő mit ír? Melyik modul dolgozik a legtöbbet?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18027) liksoft válasza liksoft (#18021) üzenetére


liksoft
nagyúr

:F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18028) Habzsi-Dőzsi válasza Epiph (#18002) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia Epih!

Köszönöm a segítséged, sikerült!

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#18029) Doblós válasza liksoft (#18026) üzenetére


Doblós
aktív tag

eszközkezelő?és mit keressek ott?sorry,de nem vagyok nagy mogul :O

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#18030) liksoft válasza Doblós (#18029) üzenetére


liksoft
nagyúr

CTRL-ALT-DEL és a folyamatok fülnél a CPU oszlopban kinél van a legmagasabb érték. Az a folyamat fogja a rendszert. Esetleg az I/O oszlopok is segíthetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18031) Doblós válasza liksoft (#18030) üzenetére


Doblós
aktív tag

:R

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#18032) Imco válasza liksoft (#18019) üzenetére


Imco
őstag

Akinek sikerült az élet! 14 órakor unicum után! ;) :)

Üdv! Imco

(#18033) liksoft válasza Imco (#18032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Finom sült szalonna, kolbász volt az ebéd, nem maradhat üresen......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18034) liksoft válasza LaptopSystem (#18020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valahogy gyorsan ment a PÜ. Ameddig kiderült mibe is kerül egy ilyen "pottyant" drive mentése. De azért egy bű vagy bá visszajelzést köszönettel fogadtam volna. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18035) grex4


grex4
aktív tag

liksoft! megin hdd gázom van. tudsz segiteni?

Full új 3napos Hp G62 notebook WD5000BEVT-60A0RT0 hdd-vel, és állandóan Click hangot ad ki. Leparkoltatja a fejet de mikor nem használja a gép a vinyót csak akkor, de akkor 10mp-enként. Olvastam neten h ez mindennapos némely drive-nál de nekem nem az. Dobjam vissza gariba vagy szenvedjek a netes megoldásokkal, power management meg hack progik amik dolgoztatják és nem engedik parkolni vagy milegyen mert mostanában az összes hdd a lakásba szaraxszik és unom! Vagy hibás vagy teljesen normális amit kétlek.
szerintetek?
u.i: windows 7

üdv

(#18036) priti válasza grex4 (#18035) üzenetére


priti
addikt

A win7 úgy települ, hogy az alapértelmezett energiagazdálkodási sémában be van állítva a HDD lekapcsolása. Minden gépen, amire win7-et telepítesz neked kell kikapcsolni, ha zavar. Vezérlőpult=> Energiagazdálkodás=> Séma beállításainak módosítása=>Speciális Energiaellátási beállítások módosítása.
Notiknál gyári szoftver is kezelhet energiagazdálkodást, nem árt körülnézni telepítettél e ilyet.

Hardverlesen

(#18037) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Win 7 ultimate 32bit rendszerben szeretnék +5Gb adni a c(rendszer) meghajtónak.Odáig eljutottam a rendszerkezelésben, hogy egy másik (ugyanazon a HDD-n) lévő partíciót zsugorítottam,de a C-re nem engedi a kiterjesztést.Meg tudom ezt csinálni 7 alól?Ha nem,mivel csináljam?Nem szeretném az egész rendszert újrahúzni miatta...
Köszi!
Dodo

(#18038) Imco válasza dodopek (#18037) üzenetére


Imco
őstag

Vannak erre programok, de szabad hely kell hozzá, és esélyes egy adatvesztés ha nem jól csinálod, vagy csak valami kis gixer becsúszik. Az w7-nek lehetőség szerint adj egy 50GB körüli partíciót és ő azt önállóan kezeli és jól él rajta. Adatokat más partícióra téve igény szerint.
Ha nem tudtalak lebeszélni, akkor itt egy. Partition magicet NE használj!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18039) olymind1


olymind1
senior tag

sziasztok

wd caviar green vinyómnál (pontosabban ennél a típusnál: wd5000aads) vettem észre hogy a load cycle count elég magas, rágoogleztam, azt kidobta hogy green vinyók előszeretettel parkolják le a fejeiket, amivel nem is lenne gond ha nem társulna hozzá állandó kattogás, ami kicsit zavar, illetve keresésnél még azt is találtam, hogy a wdidle3.exe nevű dos-os programmal, ki lehet kapcsolni ezt a fejleparkolást, csakhogy az idióta program nem találja a vinyót dos alatt, ellentétben a 2 samsunggal, de azokra meg kiírja hogy nem wd caviar greeen :W úgy is próbáltam hogy lehúzom a samukat, akkor meg semmit se talál :W

esetleg tudtok valami megoldást amivel ki lehet kapcsolni?

(#18040) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok.

Van egy WD 5001AALS 500GB hdd-m, hétvégén a SMART-ból kiolvastam 1db Current Pending Sectort ha jól tudom akkor ez gyenge szektorra utal, csináltam egy teljes felületi vizsgálatot, bad sectort nem találtam, de miután lefutott a vizsgálat 31db-ra nőtt a pending sectorok száma. Lefuttattam a WD dosos diag szoftverét ami 007-hibakódot írt ennek magyarázata Read Element Failed. Lementettem minden adatot ráengedtem egy gyorsformatot, azóta eltűnt az összes pending hiba a smartból és a hdd sebessége sem ugrál már. Mi lehetett a gond? Számíthatok rá, hogy visszatér a probléma, vagy ez egyszerűen fájlrendszer hiba volt.

(#18041) grex4 válasza priti (#18036) üzenetére


grex4
aktív tag

hello.

nem telepitettem én semmit, gyári win-t is letoltam a gépről a sok progijával együtt.
A spec. beállitásokban is kikapcsoltam a hdd lekapcsolását. Sok gépem volt soha nemvolt ilyen problémám azért érzem h vmi nem stimmel, most h leparkoltatja a fejet nekem kb 5-10mp-enként nekem nem tünik energiaspórolásnak, de ha letiltom akkormeg pörög és még hamarabb öregszik...
Akusztika managementet sem támogatja a vinyó....
másvalami ötlet? hibás a vinyó akkor vagy sem? igy még adattal sem tölteném meg pedig külső vinyóm is haldoklik és hát erre menteni....

köcce előreis am.

üdv

(#18042) nyomdasz001


nyomdasz001
csendes tag

Sziasztok,

Nekem egy WD SE 070A 1TB My Passport-al gyűlik a bajom. Nem látja az PC (OS WIN7) ha csatlakoztatom, csak nagy sokára ismeri föl mint hardvert, TC is nagyon lassan nyitja meg, gyakorlatilag sem írni sem olvasni nem tudok vele-rá. Próbáltam drivert frissíteni de az is elszáll valami hibaüzenettel, HD sentinel semmit nem mutat róla, azt írja, hogy a drivere nem ad információt. A cucc pörög rendesen ahogyan kell, semmilyen szokatlan hangot nem ad, csak egyszerűen nem működek rendesen, akarom mondani sehogyan sem. Lenne valakinek ötlete, mit kellene, lehetne megnéznem? Köszönöm.

(Eszközkezelő szerint az eszköz megfelelően működik.)

[ Szerkesztve ]

(#18043) Efbialy


Efbialy
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a vinyómon (Samsung HD403LJ 400GB) megjelent 1-2 badsector, amit ha megpróbál olvasni egy progi, akkor szépen egy két perc szenvedés után kékhalálal leáll a windows (win7 64bit).(+ restart után nem tud bootolni, de azt egy leállítás + újraindítás megoldja).
Először egy wines Chkdisc-el probálkoztam de az ahogy elért a hibához produkálta a kékhalált.
Második körben a HDTune tesztje már megtalálta a hibás szektort(itt is megfagyot a win, de végül is túlélte). + A SMART-ban sárgával megjelölte a Reallocated Sector Count sort.
Harmadik körben a Hard Disk Sentinelt próbáltam ki. Ő már az elején közölte hogy a vinyó kondíciója 50% és hogy 2 szektor hibás de ezek át lettek helyezve, ja és hogy már csak 305 napja van hátra az életéből. Itt is próbáltam tesztet futtatni de vagy nem futott le vagy amikor elért a hibához, akkor kékhalál.

Szóval a kérdésem az lenne,hogy van e rá mód hogy a badsector-okat elkülönítsem hogy nem okozzanak kékhalált, és hogy a programok még véletlenül se akarják őket piszkálni.
Nincs sok fontos adat a vinyón, ami van rajta azt nem érinti a hiba, szóval ha drasztikusabb eszközökhöz kellene folyamodni a siker érdekében akkor azt is vállalom.


(#18044) nyomdasz001


nyomdasz001
csendes tag

Sikerült adatokat másolni róla kb 10percig párszáz kb/s-al, de szerintem most lett vége, mert elkezdett sercegni, pattogni, gondolom ez nem normális, vagy igen, eddig nem tettem a fülemhez, lehet eddig is csinálta csak nem hallottam?

[ Szerkesztve ]

(#18045) Imco válasza olymind1 (#18039) üzenetére


Imco
őstag

Dugd át az első satára. Lehet, hogy 1-es vagy primary masternak hívja a lapod.
Más mindent húzz le addig!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18046) priti válasza grex4 (#18041) üzenetére


priti
addikt

Szerintem ha kikapcsolt energiagazdálkodás mellett nem áll meg a HDD, akkor egyértelmű, hogy szoftveres a bibi.

Extrém esetben lehet valami hőtágulásra fellépő érintkezési hiba, de nem hiszem, mert annak előbb-utóbb kékhalál lenne a vége.
Az meg hogy xy progi nem jó egy HDD-hez önmagában nem jelent semmit. Én is szerettem régen lehalkítani a Maxtor-okat a Hitachi által fejlesztett Feature Tool-al, az 1TB-os Hitachi vinyómhoz meg nem jó, pedig a Hitachi fejlesztette a szoftvert, mégse működik már, ez van. Ettől még a vinyónak semmi baja.

Hardverlesen

(#18047) priti válasza priti (#18046) üzenetére


priti
addikt

Ja ami az öregedést illeti egy HDD élettartama párezer felpörgetés, ergó ha egy nap 20-szor leáll és elindul az se jobb, mint ha egyfolytában megy, sőt. A 30000 óra élettartam kétlem hogy úgy lenne számolva, hogy ötpercenként kikapcsolod...
Ennek a leállításnak inkább akku szempontjából van vajnyi értelme, meg max rázkódásvédelem ha nagyon ki akarok találni valamit, de a vinyó élettartama ezzel kétlem, hogy érdemben növelhető. Még egy slave HDD-nél esetleg, de rendszervinyónál... áhh, felejtős.

Hardverlesen

(#18048) grex4 válasza priti (#18047) üzenetére


grex4
aktív tag

ez mind szép és jó és igazad is van. a problémám csupán annyi hogy több vinyóm is meghalt már ami nem produkált ilyesmit... ez meg parkoltat. Napi legalább 200szor leparkol, ez idegesitő.. siri csendben netezem és csapassa állandóan. 20perc után lekapcsolja a vinyót az logikus de 10m(ásodperc)p? röhej. click-click!!

kékhalálom nemvolt, szoftverek hát oprendszer van meg kb 10mindennapi, msn everest iesmi..

[ Szerkesztve ]

üdv

(#18049) Lakers válasza liksoft (#18025) üzenetére


Lakers
tag

Van rá másik progi? Valami ingyenes? HD Tune szerint rossz... (jobban bízok benne mint a Sentinel)

(#18050) Epiph válasza Habzsi-Dőzsi (#18028) üzenetére


Epiph
tag

nincsmit :) örülök, hogy tudtam segíteni :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.