Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) emptzzz


emptzzz
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Aspire 5715z laptop.
Intel Pentium Dual CPU T2370 @ 1.73Gh, 2,0GB Ram, Mobile Intel 965 Express Chipset Family.
Windows 7 Professuinal 32 bites

3 db USB csatlakozó van a gépen, mindenről minden megy, de a külső adathordozómat nem ismeri fel.
Amikor bedugom kigyullad a vinyon található led is szépen, egy picit felpörög majd leáll. A led frankon világít.
A vinyó tuti jó, mert a TV gond nélkül látja. Mióta ez az új 7es van, azóta nem próbáltam még rádugni. A régin frankón látta.(Transcend 2TB HDD)

SpyBot, CCleaner és Kaspersky van a gépen, lehetséges, hogy ezek tiltanak le vmit?
Esetleg vmi programmal rálehetne nézni?

Sík hülye vagyok hozzá!
:W :W :W :W :W :W

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#29002) bubi92 válasza emptzzz (#29001) üzenetére


bubi92
őstag

nekem ilyen akkor volt, mikor nem tudott betűjelet hozzá rendelni a meghajtóhoz. lemezkezelőben nézd meg, hogy látja-e ha igen, adj neki egy betüt és menni fog szerintem.

(#29003) talpas válasza conanabarbár (#28987) üzenetére


talpas
aktív tag

HDD Regenerator.
Ha csak itt a keresőbe javítást írnál akkor..................talál is.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#29004) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Továbbra sem találtam megoldást formázhatatlan winyóm felélesztésére. A story röviden, először az egyik partíció szállt el, adatokat 100%-ban le tudtam menteni, de formázni nem tudtam, és mindig valami RAW file rendszert írt ki, majd pár napra rá a másik partíció is ugyanígy behalt, és akármit csinálok a lemezkezelővel, egyszerűen nem tudom formázni a winchestert. Mivel próbálkozzak, mit érdemes megtenni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#29005) djculture válasza Babetta-X (#29004) üzenetére


djculture
félisten

hd sentinellel nézz rá mit ír, szerintem elektronika hiba lesz.

(#29006) Babetta-X válasza djculture (#29005) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Elfelejtettem írni, de Hd sentinel mindenre 100%-ot ír. Ez egy satás winyó, nem is op rendszer volt rajta szóval ahhoz képest keveset ment, és nem is volt se túl meleg se túl hideg helyen szóval csodálkozom is, hogy bedöglött.

(#29007) djculture válasza Babetta-X (#29006) üzenetére


djculture
félisten

HDD LLF low level format tool 4.12 próbáld meg. Igaz ingyenes változatban lassú a formázás de nekem szokott segíteni...Ha más vinyó működik ugyanazon sata csatin, akkor az biztos hogy elektronika hiba.

[ Szerkesztve ]

(#29008) Babetta-X válasza djculture (#29007) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Ez az egy winyóm van sata-s a másik ide-s.

(#29009) djculture válasza Babetta-X (#29008) üzenetére


djculture
félisten

Akkor még simán lehet sata vezérlő baj.

(#29010) Babetta-X válasza djculture (#29009) üzenetére


Babetta-X
senior tag

De igazándiból minden látja a winyót, elvileg a raw file rendszer a winchester hibája, tudtommal az csak a file rendszer sérülése, tehát nem a vezérléssel van a gond, hanem a file rendszer sérült meg amit a windows nem tud javítani nem?

(#29011) ChingChang


ChingChang
csendes tag

Sziasztok. Van egy problémám amire nem találom a megoldást. Van 2 sata vinyó, egy régi és egy új. A régire win 7 van instalálva. Most raktam egy win 7-et az újra is, úgy, hogy csak az volt bekötve, a régi vinyó addig le volt húzva. A szándék az volt, hogy legyen 2 db boot képes egymástól és windowsos boot managertől független vinyóm, amiket biosban cserélgethetek aszerint, hogy épp melyikről akarom futtatni az op. rendszert. Na és ez az ami nem akar összejönni, ugyanis bármit csinálok mindig csak az egyik vinyóról tudok be bootolni. Hogy épp melyikről az attol függ, hogy melyik van a Sata3_0 illetve a Sata3_1 -re kötve. Alaphelyzetben a régi volt a 0-án és csak az bootolt. Aztán megfordítottam őket és amikor az új kerűlt a 0-ás portra akkor már csak az újjal sikerűlt a bootolás. Ha singel-be kötöm be őket akkor mindegy, hogy melyik porton vannak mindkettő bootol probléma nélkűl. Természetesen biosban cserélgettem a boot ordert, de amikor azt a hdd-t választottam first bootnak amelyikről nem sikerűlt a bootolás akkor indításkor fekete képernyő bal felső sarkában egy kurzor szerű jel pislákol egy pár másodpercig, majd elindúl a másik rendszer, nem az amelyiket szeretném. Ha tudtok megoldást azt megköszönném.

(#29012) djculture válasza Babetta-X (#29010) üzenetére


djculture
félisten

raw file rendszer lehet akár a gyorsítótár hibája miatt meg sok minden miatt. Olyan is volt már a hogy a lemezen lévő firmware sérül meg. Ezért kellene első sorban másik vezérlőn /gépen kipróbálni ott is ezt csinálja vagy nem. Akkor biztos hogy a vinyó a hibás nem más.

[ Szerkesztve ]

(#29013) djculture válasza ChingChang (#29011) üzenetére


djculture
félisten

Nem kellett volna kihúzni ha nem miután feltelepítetted az elsőt csinálsz még egy telepítést a másikra és akkor indításkor megjelenik hogy melyiket akarod indítani.

(#29014) bypoffy


bypoffy
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám.Vettem egy mybook 2tb-os wd winchestert.Egy plazma tévéhez akarom használni,képek és film lejátszásra.
A tévé felismeri de a könyvtárakba nagyon lassan tudok lépkedni,a filmeket megtalálja (nem próbáltam elindítani) de a képeket nem.Számítógépen rendesen müködik de tv-n nem.
ntfs rendszerű és egy partició.
Mi lehet a baj?
köszi

(#29015) Halfer


Halfer
tag

Hali!
Mennyire érdemes állítani egy PC-n a HDD-k elalvási idejét, azaz hány perc inaktivitás után aludjanak el? OS 64 bites Win7, ha ez számít, 1 ssd és 3 hdd van a gépben.
Köszi előre is!

(#29016) ChingChang válasza djculture (#29013) üzenetére


ChingChang
csendes tag

Az lenne a lényeg, hogy ne a windowsos boot managert használjam, hanem arrol a vinyórol induljon a rendszer kérdés nélkűl ami biosban kivan választva, de ha akarom tudjam váltogatni őket. S ez elméletileg kéne működjön, nem tudom, hogy mi a gebasz.

(#29017) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb 2 éves WD vinyóm és az érdekelne, hogy miért lehet, hogy több mint 12.000 indulás/leállás volt már 324 napnyi használat alatt, miközben a másik hdd-m ami ráadásul 2 évvel öregebb csak 6000x indult és állt le. Ez probléma egyáltalán?

Köszönöm!

(#29018) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy van 1 winyóm amiről véglegesen akarok törölni mindent. Ezt úgy megtudom tenni hogy formázom a winyót, majd HD Sentinellel egy írás tesztet végigfuttatok rajta? Ilyenkor elvileg minden szektor felülírásra kerül?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29019) GIJ válasza liksoft (#29000) üzenetére


GIJ
csendes tag

Nem baj ha nem javítja csak kíváncsi vagyok mivel lehet a Smartot törölni. Mindenki csak azt mondja hogy kis fejsze , de én kísérletezgetnék a vinnyóra már úgy se másolok semmi fontosat mert tök instabilnak tünik ,de tesztalanynak jó lehet.

(#29020) liksoft válasza jozsi252 (#29018) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29021) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok!

A hozzáértők biztos tudnak válaszolni.

Eladásra kínáltak egy 500GB-os WD 2.5" Scorpio Blue HDD-t.
Eladóval felrakattam a sentinelt, 99%os kondíció mellett 2 gyenge szektort talált.
Jó az ára nagyon, de félek tőle, hogy hamar össze fog omolni.

Erre sok vagy kevés esélyem van?
Javítható ez a dolog?
Okozhatja mondjuk hibás sata kábel?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29022) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok még mindig az agility 2 ssd vel játszom,ha megy a gép és rádugom az ssd-t akkor látja az eszközkezelő,le is tudtam formázni,de egyszerűen csak gondol egyet és eltűnik,ha lehúzom és ujra csatlakoztatom akkor megint látszik ,hogy ott van,esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#29023) King Unique válasza mtade (#29021) üzenetére


King Unique
titán

Előre leszögezem nem én vagyok itt a fő szaki, majd kiegészítenek/kijavítanak...
2 gyenge szektor még nem a világ vége, tartalék területre áthelyezve nem sok vizet zavarnak, kérdés szaporodni fog-e, v hibás szektorok megjelennek-e... :F
Rossz kábel, elégtelen táp is okozhat kondíciócsökkenést (utána megfelelőben felmehet újra 100 %-ra), de szektor gyengülést/ hibát,nemtom, majd többiek...
De más paraméterek is fontosak, működési idő, összes indulás-leállás, SMART, azon belül fejparkolások száma (193 Load/Unload Cycle...,ezek milyenek,értékek nem túl magasak, hány éves ez a vinyó :F (fejparkolás topic)

Lehet jó ez a WD így is, de fontosabb cuccokhoz, rendszer alá. lehet érdemesebb lenne egy újat venni és nem kockáztatni (kb.15k, v az újabb gyorsabb 1 tányéros is annyi), ha meg sokkal olcsóbb, akkor vedd, de várd meg míg más is megerősíti/cáfolja. :K

(#29024) njnl


njnl
aktív tag

Sziasztok, van egy [ilyen] külső házam, évek óta nem használtam már, de most kellene, de a telepítő CD-t nem találom. Tudnátok driver-ben segíteni?
Üdv.:
njnl

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#29025) mtade válasza King Unique (#29023) üzenetére


mtade
aktív tag

A smart értékek a következőek

KÉP

Az új árának kb a fele, elméletileg áprilisig garis, de Bp-i céghez, ill nem tudom, ezt kicserélik-e.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29026) Thrawnad válasza njnl (#29024) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Bedugod nem ismeri fel magától?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#29027) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok,ma tényleg megőrülök...segitsetek légyszi!! ma vettem egy 500 gb vinyot felment rá a win7 arra a 120 gb-re amit csináltam neki,de a másik 360 gb a sajátgépben nem látszik....a lemezkezőben próbálkoztam de semmi...valamiért nem engegi hogy logikai legyen...köszi.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#29028) solyom76 válasza solyom76 (#29027) üzenetére


solyom76
senior tag

OK,megoldottam csak egy betűjel kellet neki... :C

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#29029) crosgals válasza solyom76 (#29027) üzenetére


crosgals
tag

Üdv!
Acronis disk managerrel meg tudod csinálni!
(de jó hozzá a win7 telepitő is)

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#29030) crosgals válasza njnl (#29024) üzenetére


crosgals
tag

Nem kell hozzá install cd,fel kell hogy ismerje a rendszer!

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#29031) crosgals válasza solyom76 (#29022) üzenetére


crosgals
tag

Nekem is volt hasonló problémám,az adat kábel cseréjével megoldódott a probléma!

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#29032) solyom76 válasza crosgals (#29031) üzenetére


solyom76
senior tag

mármint az ssd?már új az egész gép.mindent cseréltem..

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#29033) djculture válasza solyom76 (#29032) üzenetére


djculture
félisten

Én már írtam hogy vidd vissza mindegyik gyári hibás a agility 2-ből. Hármasat ad helyette az ocz. Ha leég a vezérlője akkor viszont a garanciának lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#29034) njnl válasza Thrawnad (#29026) üzenetére


njnl
aktív tag

bal alsó sarokban az USB gyökérhub jel feltűnik, de amúgy semmire nem reagál...
sehol nem látom, ezért gondoltam, hogy driveres gond lesz

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#29035) solyom76 válasza djculture (#29033) üzenetére


solyom76
senior tag

ha meglenne a papírja akkor vinném is....de így csak játszadozok vele....most vettem a vaterán 14k-ért ott a képeken ssdlife szerint 100% os volt 101 nap 12 órával....akkor ezt most szépen bebuktam........

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#29036) minas


minas
aktív tag

Meg tudná valaki mondani, hogy egy gépben lévő sata3 hdd-t ideiglenesen lehet helyettesíteni (arról futtani az oprendszert) egy belső ide hdd-vel, vagy egy külsővel? Ha igen, hogyan?

Merthogy az új hdd döglődik és a garanciális ügyintézés 2-3 hét is lehet :((

(#29037) King Unique válasza mtade (#29025) üzenetére


King Unique
titán

SMART alapján nem rossz, működési idő nem sok (kérdés jól/honnan méri), fejparkolás az van benne 46k, még elmegy, legelső érték - olvasás közben előforduló nem javítható hibák - 58, ami Sentinelben lemezfelület, v fejek hibájára utalhat. De pontosabb infóért szerintem kérdezd magát fejlesztőt sentinel topicban, vinyó élettartam topic is ajánlott, ill a szaki válaszát is várd meg.

4 hónap gari kevés, főleg, ha már kisebb gondok is akadnak vele, én fontosabb célra nem kockáztatnék, de fenti topicokban kapott válasz alapján mérlegelj.
amúgy tuti,h ennek az értékeit küldte el,mert trükköznek sokan ezzel-azzal :F

(#29038) mtade válasza King Unique (#29037) üzenetére


mtade
aktív tag

Nagyon korrekt volt az eladó, azt igérte, ha tovább romlik az állapot, visszaadja a zsét, így elhoztam.
Nemsoká visszaghostolom a mostani rendszeremet rá, és akkor kiderül, mizu. Dobok föl egy sentinelt én is, és meglátjuk.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29039) djculture válasza solyom76 (#29035) üzenetére


djculture
félisten

Vaterán maximum olyan cuccot szabad venni ami elpusztíthatatlan. Múltkor végignéztem a kínálatot, rengeteg esetben kamu volt a hirdetés vagy nem próbáltam de működik meg egyéb hülyeségek. Maximum vasdarabot vennék ott vagy egyéb elpusztíthatatlan cuccot:D

[ Szerkesztve ]

(#29040) mtade válasza King Unique (#29037) üzenetére


mtade
aktív tag

Wááá, ezen felsírtam.

Sentinelnek van olyan opciója, hogy összehasonlíthatom másokéval...

Kiírta, hogy az én 99%os health-em jobb, mint az átlag. Az átlag 84%.... Nem tudom, sírjak, vagy nevessek...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29041) djculture válasza mtade (#29040) üzenetére


djculture
félisten

Az a health mondjuk semmi se számít. Nekem egyik vinyóm megvétel után 1 évre helyezett át 13 badsectort és lett 73%, majd utána lehúzott gyenge 7 évet 73% on amíg kimúlt egyik nap.

(#29042) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Sziasztok!

nem ez a megfelelő topic, de a megfelelőben nincsen túl nagy aktivitás. Lenne egy problémám amiben remélem valaki tud segíteni.
Van egy Plextor NAS (PX-NAS-L) benne 1Tb-os maxtor vinyó. A készülék 1x csak fogta magát és elszállt. A vinyó tartalmát csak linuxos gép alól sikerült kimenteni. Beletettem egy új vinyót és formázni szerettem volna xfs vagy fat32-re de a nas nem tudta megcsinálni. Külön leformáztam minkét formátumra és a készülékbe helyezve csak fat 32 alatt volt képes látni a vinyót a nas, de mikor felhasználót, mappát akartam létrehozni akkor meg kiírta hogy "no hard disk installed". Állítsak baltát a készülékbe vagy mit lehetne még kipróbálni hogy rendesen működjön? (frimware újrarakással se sikerült megoldani a problémát).

Köszönöm a segítséget.

(#29043) djculture válasza Hedgehog87 (#29042) üzenetére


djculture
félisten

Sose volt ilyen nyavajám de gondolom el lehet érni különböző böngészőkből az a nem mindegy, csak az ie szereti.[link]

[ Szerkesztve ]

(#29044) Hedgehog87 válasza djculture (#29043) üzenetére


Hedgehog87
csendes tag

Köszönöm megoldódott a probléma...

(#29045) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne lenne egy Bad szektoros vinyom, ezen ezt a területet ki lehet zárni?
Egy képet mellékelek róla.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#29046) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!
Bocsi, ha láma kérdés, de vettem egy ssd-t, emiatt achi-módra váltottam az alaplapom, és így, lehúzott vinyókkal telepítettem rá a win8-at. most az a gondom, hogy ha visszadugom a vinyókat, a rendszer nem látja őket. eszközkezelőben megjelennek, de adatot másolni, olvasni rájuk/róluk nem tudok. mi ilyenkor a teendő?

(#29047) djculture válasza ludla (#29045) üzenetére


djculture
félisten

Az elejére ahol a bad található nem teszel partíciót ennyi az egész.
Nemárt ráhagyni se picit a legutolsó bad helyzete után, 8giga kb megy levesbe a többi használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29048) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#29046) üzenetére


Deadzone41
őstag

update: csak a régi 120 gigás rendszer vinyóm nem hajlandó olvasni, a többit igen. ez mitől lehet? :\

(#29049) ludla válasza djculture (#29047) üzenetére


ludla
őstag

Igen ezt próbáltam köszi, de rá engedtem a Hard Disk Sentinel írás olvasás tesztet és most már csak 90% ír 1%-ot romlott megint.
Amúgy azt hogyan tudom meghatározni hogy pontosan hol helyezkedik el a hibás szektor?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#29050) djculture válasza ludla (#29049) üzenetére


djculture
félisten

Ott írja alul a listában hogy hol helyezkednek el a hibás szektorok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.