Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45551) erikke17 válasza King Unique (#45544) üzenetére


erikke17
őstag

Raspberryröl kapta a szuflát neki gyengélkedett tápja.

Igen igen volt róla szó, meg is csináltam működött is. Y kábel egyik végére táp volt másik meg ment raspira.

Viszont utána raspberryröl kapta a tápot, azzal is ment de úgy látszik táp haldoklik elfáradt nem birta a két eszközt kiszolgálni :)
Így jött ez, majd PCn is vacakolt előlapi usb tárolása.

Mno de ha ettől lettek a hibás szektorok lényegében stabil táppal nyugodtan használható tovább, elvileg nem lenne szabad kifingania csak úgy?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#45552) King Unique válasza erikke17 (#45551) üzenetére


King Unique
titán

Az USB Y kábelnél az a szerencsés, ha mindkét vége a gazdagéphez van csatlakoztatva. A kiegészítő tápvonal külön helyről való megtáplálása ugyan működhet, de nem az igazi. Ilyen célra inkább a DC tápbemenettel rendelkező 2,5" külső házak valók, amelyeknél külön kábellel a gazdagépről / külső tápegységről történik a plusz áramellátás. További alternatíva még az aktív USB hub is, de annál eleve magához a hubhoz kell csatlakoztatni a külső meghajtót, majd a hubot a gazdagéphez.

Olvastam a másik topikban, hogy rendben lefutottak a tesztek. Ha mostantól stabil lesz a tápellátás, akkor nem feltétlen lesz vele probléma. Viszont ez a (külső) merevlemez már "kapott egyet" és fontos adatokat a továbbiakban nem tárolnék rajta...

[ Szerkesztve ]

(#45553) Saltwater válasza anorche1 (#45548) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Hiren's Mini Windows alól kellene indítani a "LowLevelFormatTool" programot, és azzal teleírni nullákkal.
Ha nincs kedved live rendszerről formázni, akkor a Windows autopmount funkcióját lődd ki a DISKPART programmal az "automount disable" paranccsal.....utána felcsatlakoztatod a winchestert, és indítasz egy HD Sentinel felület inicializálást.

https://hdd-adatmentes.hu

(#45554) anorche1 válasza Saltwater (#45553) üzenetére


anorche1
őstag

Köszönöm szépen! :R
Előbbit választom, már többször hallottam a hiren's "elsősegély csomagról", de még sose próbáltam, de most épp itt az ideje :)

Pénteken lesz lehetőségem foglalkozni vele, mindenképp írok majd hogy hogy sikerült :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45555) Prince1


Prince1
csendes tag

Sziasztok vettem egy WD 1,5 TB -OS HDD-t a problémám az , hogy nem látja a windows bekapcsolásnál. Ha megadok neki egy elérési útvonalat mondjuk legyen F meghajtó akkor teljesen jól müködik a következő újrainditásig amikor is újra el kell ezt játszani.

Eseményeknél találtam egy ilyet ezt irja ki:

Az eszköz nincs áttelepitve:

Device SCSI\Disk&Ven_WDC&Prod_WD15EARS-00MVWB0\4&38fbd192&0&040000 could not be migrated.

Last Device Instance Id: USBSTOR\Disk&Ven_&Prod_USB_DISK_Pro&Rev_PMAP\07B7190BC352007F&0
Class Guid: {4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FC00FFFFF130
Present: false
Status: 0xC0000719

Köszi a segitséget.

(#45556) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Tegnapi nap folyamán vettem egy új gépet, és a windows 10 feltelepítése után tapasztaltam, hogy az eszközleválasztó, ami pendriveok végett szokott feljönni, az folyamatosan ott van. Akkor jött fel, amikor a HDD-mert leformáztam gyorsan, mert nem volt, és úgy ugrott fel.

A HDD egy 2TB Seagate, és a rendszernek egy Samsung 500GB-s 850 EVO SDD-t használok m.2-es foglalatban.

Van erre valami megoldás, hogy ne rakja ki, vagy eltűntetni esetleg, ha már megszüntetni nem lehet? Persze, aikor usb-s eszközt dugok be, jó lenne látni :).

Köszi előre is a válaszokat!

(#45557) Drjekyll5227 válasza junior11 (#45527) üzenetére


Drjekyll5227
csendes tag

Bocsi, hogy ilyen későn válaszolok, nem tudtam géppel foglalkozni most. Ezt írja.

(#45558) Drjekyll5227 válasza C. s. (#45528) üzenetére


Drjekyll5227
csendes tag

Szia , igen úgy hiszem mindkét eszközt ugyanarra az usb-re tettem, aztán elkezdtem cserélgetni, de nem lett jobb a helyzet. Annyi a különbség, hogy a pendrive-ot még a tv sem ismeri fel/ nyitja meg, ellenben a külső merevlemezt legalább vmilyen szinten megnyitja a tv. A közelben ps3 van, kormány és ennyi.

(#45559) King Unique válasza #24644864 (#45556) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A BIOS / UEFI beállításokat kéne megnézni, egyes alaplapoknál szokott lenni erre vonatkozó opció. Valamint lehet akár a registry-ben is mókolni, de célszerűbb inkább az előbbi helyen átállítani.

(#45557) Drjekyll5227:
0% kondícióval ez kb. kuka... vagy legalábbis előbb-utóbb az lesz. Illetve a TV-n nem ártott volna odafigyelni a tápellátásra is, mert gondolom nem a megnövelt áramerősségű portokra volt csatlakoztatva —► [link], [link]. Már, ha egyáltalán volt ilyen a készüléken... Továbbá a TV-ken általában Linux rendszerek futnak, így ezzel is magyarázható, hogy ott mért volt felismerhető az adott USB-eszköz és Windows alatt mért nem.

[ Szerkesztve ]

(#45560) Drjekyll5227 válasza King Unique (#45559) üzenetére


Drjekyll5227
csendes tag

Szia, sajnos a tv-men csak 1 usb van, évek óta ezt használtam, gépen szintúgy csak azt az egyet. A hdd-t még megértem , de a pendrive-mitől hibásodhatott meg? Lehet egyáltalán még ezzel kezdeni valamit? És ha arra kerül a sor , hogy formázom az egészet fog még működni, vagy már ne nagyon erőltessem?

(#45561) King Unique válasza Drjekyll5227 (#45560) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive-nál nyilván nem kéne gondot okoznia a tápellátásnak, az igaz. Viszont, hogy mitől ment tönkre, azt konkrétumok nélkül nehéz megmondani. Esetleg az USB-port volt az adott gazdagépen "hibás" és attól?

Ha a Windows egyáltalán nem (?) ismeri fel, akkor nem tudod kipróbálni ezeket sem. Ilyenkor max. egy Live Linux, illetve a GParted jut eszembe az újrapartícionáláshoz.

Persze, ha van rajta valami fontos adat, akkor azt előtte le kéne menteni, vagy ha nem megy, akkor szakembere bízni!

[ Szerkesztve ]

(#45562) Formaster


Formaster
addikt

Gondban vagyok, elég nagy a baj. Az alábbi WD 1,5 terrás külső vinyóm meghalni látszik. 5%-os, ezt használtam adattárolóként. A fontos adatok nagy részét sikerült még lehúznom, de egy családi fotóval teli mappát commanderben már meg sem tudok nyitni. Lenne valami mód a sérült mappa részleges kimentésére/visszanyerésére? Tudom h nem ez a topik címe... Kb mennyi lehet még ennek a vinyónak?

(#45563) Vincentko válasza King Unique (#45511) üzenetére


Vincentko
tag

Hű, már meg nem mondom, hogy lett particionálva, melyik módon, de most USB-n keresztül lesz :)

(#45564) subaruwrc válasza Formaster (#45562) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem sok van neki vissza.
amint lehet próbáld meg lementeni a dolgokat és gari.

(#45565) Formaster válasza subaruwrc (#45564) üzenetére


Formaster
addikt

Azt sejtem, azért már 6-8 éves, nem garis. Nem tudom mi tévő legyek, azt az 1 mappát nem nyitja meg pont, ami nagyon kéne :W

(#45566) djculture válasza Formaster (#45565) üzenetére


djculture
félisten

Kérdés hogy milyen vinyó van benne ha szerencséd van sima sata panelje van és behelyezve egy pc-be javítható. Smart szerint ugyanis olvasási hiba nincs rajta csak egy mázsa ismeretlen állapotú szektor. Ezt usb-n keresztül javítani meg nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#45567) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! Problémám adòdott, remélem tudtok segìteni. Egy asztali gépet szerettem volna telepìteni win7 -el, amin xp volt. Telepìtésnél nem ismeri fel a hdd-t, viszont a bios látja. Ilesztőprogramot pròbáltam már betallòzni, de ìgy sem jò. Van raid meg sata mòd. Ezzel is pròbáltam. Van valami tippetek? Előre is köszi a segìtséget.

(#45568) King Unique válasza djculture (#45566) üzenetére


King Unique
titán

Mért, ez esetben SATA-n talán igen és visszaáll 100%-ra a kondíció + eltűnnek a szektorhibák? Nem hinném...Illetve a másik topik alapján még a hardveres titkosítás is bekavarhat nála, ha éppen olyan típusú. Amúgy az a bizonyos megoldás a 2,5"-os változatoknál jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#45569) djculture válasza King Unique (#45568) üzenetére


djculture
félisten

usb lógva sokszor megbízhatatlan a smart ennél meg látható is hogy gebasz van a smarttal, se irási se olvasási hiba se javitott szektor csak egy mázsa ismeretlen állapotú. Nem ritka az ilyesmi hogy ilyenkor satán lógva öntesztet futtatva eltűnik a hiba. Titkosítás témájába amúgy lehet igazad van, akkor nem nagyon lehet megoldani..

[ Szerkesztve ]

(#45570) anorche1 válasza Saltwater (#45553) üzenetére


anorche1
őstag

Megpróbáltam a low level formatot, nem volt jó. A probléma ott kezdődődött, hogy 8gb -os nak ismerte fel az 1tb -os hdd -t. Mindenesetre elindítottam, és a következő hibaüzenetet dobáltak, kb. 500 000 bájtonként:
Format Error occured at offset x bájt

Ezután a dos/hard drive listából elindítottam egy SAMSUNG nevű programot, azon belül pedig a HUTIL Samsung HDD Utility -t, majd az MBR -t töröltem benne. Ezután már szépen látta minden program, minden rendszer.

Nagyon széppen köszönöm a hiren's boot tippet! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45571) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Vettem egy új HDD-t. A régi jönne ki a gépből, mert csak 1 hely van neki. Amikor kiveszem a régit (és nem ezen van a Windows, hanem az SSD-n), akkor nem indul el a gép. Egyből hosszú síp fogad, és még a BIOS-ba sem tudok belépni, fekete képernyő. Mitől van ez? Nagyon ragaszkodik a régi sz*r Maxtor-hoz a gép..

(#45572) Formaster válasza djculture (#45569) üzenetére


Formaster
addikt

Az adatok egy részét nem tudom megnyitni. De mindenképp megnézem más porton is, más kábellel.

(#45573) pjen válasza RAiN91 (#45571) üzenetére


pjen
félisten

Mikor raktad fel a win-t az SSD re benne volt a HDD is a gépben és némi boot anyagot arra pakolt.Tedd újra a rendszert,de ne legyen a gépben csak az SSD.

(#45574) RAiN91 válasza pjen (#45573) üzenetére


RAiN91
őstag

Telepítés közben húzzam ki? Mert amíg nincs bent a HDD addig a BIOS-ig sem jutok el.

(#45575) Kolondrum válasza Formaster (#45562) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te ezt 113 napon át főzted vagy ez a max hőfok?

(#45576) pjen válasza RAiN91 (#45574) üzenetére


pjen
félisten

A biosig el kéne jutni HDD nélkül is,mi köze hozzá a HDD nek?Csak az SSD-t hagyd a gépben oda tedd a win-t.

(#45577) anorche1 válasza pjen (#45576) üzenetére


anorche1
őstag

" Amikor kiveszem a régit (és nem ezen van a Windows, hanem az SSD-n), akkor nem indul el a gép. Egyből hosszú síp fogad, és még a BIOS-ba sem tudok belépni, fekete képernyő."
:U

RAiN91
Esetleg egy BIOS resetet megpróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45578) RAiN91 válasza pjen (#45576) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, ezt én sem értem. De ha kiveszem, és csak az SSD marad, akkor sípol hosszan a gép, és semmi kép nincsen.

Na mindegy, az lesz amit mondtál, csak majd időben kihúzom a HDD-t. Köszi.

(#45579) Formaster válasza Kolondrum (#45575) üzenetére


Formaster
addikt

Ez max hőfok. Nem tudom miért szökik fel ennyire.

(#45580) jel1


jel1
aktív tag

Hello! Van egy HGST 5k1000 merevlemezem egy delock usb3-as tokban, és iszonyat lassú!! 5MB/mp-cel tud csak másolni, írási sebességről van szó. Olvasásival "nem volt baj", az ment 30MB-tal, bár filmek rendszerint beakadnak rajta, úgyhogy abban sem vagyok biztos.
1 gigát hamar átmásol, 40-50MB/mp-cel, aztán lassul be 5MB-ra.

Mi lehet a baj?

(#45581) Kolondrum válasza jel1 (#45580) üzenetére


Kolondrum
félisten

Másik gép más környezet?

(#45582) King Unique válasza jel1 (#45580) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom Travelstar 5K1000-ről van szó. Aztán milyen külső rack, milyen OS, milyen gép...?

Első körben a külső meghajtó állapotát kéne megnézni pl. HDS programmal. Aztán egy (külső) HDD eleve üresen / kevés adattal a leggyorsabb és minél inkább tele van másolva, annál inkább lassulni fog. Valamint, ha a forrásmeghajtó (amiről másolsz) szintén tele van pakolva, töredezett a fájlrendszere stb., az megint lassító tényező. Illetve 2,5"-os típusoknál a stabil tápellátás is fontos USB-n. Valamint érdemes több portban is kipróbálni a másolást, illetve PC-k esetén elsődlegesen a hátlapi portok használata javasolt. Továbbá akár másik gépen, esetleg másik külső házban is meg lehetne próbálni, ahogy a fórumtárs javasolta.

[ Szerkesztve ]

(#45583) Kolondrum válasza King Unique (#45582) üzenetére


Kolondrum
félisten

Talán a rack a gondja? A delock ASM-es?

(#45584) King Unique válasza Kolondrum (#45583) üzenetére


King Unique
titán

Melyik Delock? :)
Sok egyéb mellett ugye még a külső rack pontos típusát sem tudjuk...De a gyártó oldalán egyébként általában megadják a chip típusát. Viszont attól, hogy pl. ASMedia / Innostor / JMicron stb., attól még működhet az jól is. Csak ugye ott van a hardveres / szoftveres környezet és ki tudja kinél éppen mi okozza a galibát...

(#45585) jel1


jel1
aktív tag

most nincs sata kábelem, hogy ki tudjam próbálni tok nélkül, de majd kerítek valahogyan holnap. Így tudom letesztelni legegyszerűbben a tokom nélkül.

HD sentinel 46%-osnak írja a kondíciót, 56 gyenge szektor.

GL3310 az egyetlen felirat, amit találtam. még van tovább, ha szükséges, nem csak ennyi a neve.

[ Szerkesztve ]

(#45586) jel1 válasza jel1 (#45585) üzenetére


jel1
aktív tag

Delock 42486

és akkor holnapra megnézem tok nélkül mit tud a merevlemez, addig ne foglalkozzatok velem :D

[ Szerkesztve ]

(#45587) King Unique válasza jel1 (#45585) üzenetére


King Unique
titán

"HD sentinel 46%-osnak írja a kondíciót, 56 gyenge szektor."

Ez már egy lehetséges ok...Nyilván az az ideális, ha 100/100-as a merevlemez és nincs rajta se gyenge, se hibás szektor. Amelyiken van, annál nem meglepő, ha különféle hibákat produkál. Illetve egy HDS S.M.A.R.T. screenshot sem ártana decimális adatmezővel, hogy látszódjanak a konkrétumok. Ilyen állapot lenne a normális, de nálad van lesz benne sárga felkiáltójel...

Az említett külső házat innen a fórumról is többen használják, de nem igazán panaszkodtak ilyen hibára. Szóval esetedben vsz a HDD állapota miatt van, ami ha még tele is van másolva és / vagy töredezett a fájlrendszere (nem ismertek?), azok megint rátesznek egy lapáttal. A "GL3310" felirat egyébként —► Genesys Logic GL3310 chip. Ez volt a korábban gyártott változatban, mert az újban már Innostor IS621 chip van. Viszont az előbbivel sincs különösebb probléma, legalábbis úgy tudom másoknál eddig mondhatni jól működött.

[ Szerkesztve ]

(#45588) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy uj hdd-t. Betettem de sajátgépben nem látszik(win7). Lemezkezelő látja. Mi lehet a gond?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45589) djculture válasza marec1122 (#45588) üzenetére


djculture
félisten

particionálni kell a lemezkezelőben

(#45590) Kolondrum válasza marec1122 (#45588) üzenetére


Kolondrum
félisten

Adj neki pl betűjelet ugyan ott.

(#45591) marec1122


marec1122
senior tag

Köszönöm megoldódott :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45592) balazs1011


balazs1011
aktív tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Van egy Transcend StoreJet 25H3 1TB TS1TSJ25H3 [link]
külső vinyóm, és egyik napról a másikra nem működött. Állítólag 403 hibás szektor van rajta.
A számítógépet teljesen megbénítja ha csatlakoztatva van a géphez.
Egy éve hogy vettem, a Vaterán . Az eladót felhívva azt mondta h. nincs rá garancia.
Már a 2. vinyóm megy tönkre csak nem tudom miért, pedig nincs dobálva ütögetve.
Létezik olyan ember az ismeretségi körötökben aki kb 330GB fényképet vissza tudna hozni a vinyóról?
Segítséget és tanácsot előre is köszönöm.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#45593) King Unique válasza balazs1011 (#45592) üzenetére


King Unique
titán

Egy kérdést elég egy topikban feltenni és nem feltétlen kell vele teleszórni a többit. Ha eleve adatmentés a téma, akkor nyilván a másik topikba illik jobban.

(#45594) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Az lehet, hogy azért nem indul egy vinyó, mert az 5V-os ágról csak 4.85V-ot kap?

(#45595) Kolondrum válasza #90933760 (#45594) üzenetére


Kolondrum
félisten

Terhelve vagy anélkül, hogy bármit rákötnél illetve hol méred? Kábeleken sok múlik.

(#45596) #90933760 válasza Kolondrum (#45595) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megvan a hiba, belül meg van szakadva a rézdrót az 5V-nál ahogy meghúztam kézzel egyből leesett 0V-ra, pedig teljesen sértetlen a szigetelése, ennyit ér a köpedék molexes külső táp 6 ezerért. Lenyestem a vezetéket tőben aztán beforrasztottam a helyére egy másikat, most működik.

[ Szerkesztve ]

(#45597) jel1 válasza jel1 (#45586) üzenetére


jel1
aktív tag

Na szééép. Szóval akkor közvetlen gépbe bedugtam sata csatlakozón.

az derült ki, hogy a merevlemez is szar, és a tok teljesen kuka :D

igazándiból nem tűnt rossznak a merevlemez, viszont olvasásnál a kezdeti 100 folyamatosan lement 40MB/mp-re, azután elért egy olyan pontra, ahol szinte teljesen leállt, nemhogy a 40-et nem érte el, de jó ha az 1-et. ez tartott 1 percig, aztán visszagyorsult. Nem tudom, hogy épp nem-e a másik merevlemezen volt valami, pl töredezettség miatt vagy akármi? De filmlejátszásnál ez tuti okozhatja az akadást, és akkor ennek nincs köze a tokhoz.
Írás folyamatosan ment 35-40MB/mp.
van valami tesztelő program? mert eddig csak a filmjeimet másolgattam ide-oda total commanderben.

De a tok teljesen ratyaládé akkor, hogy csak 5MB/mp-cel megy, úgyhogy azt cserélem.

Milyen tokot ajánlotok laptopmerevlemezhez?

[ Szerkesztve ]

(#45598) King Unique válasza jel1 (#45597) üzenetére


King Unique
titán

Mit mutat a HDS az állapotára SATA-n, ott is ugyanolyan xar? De, ahogy nézem nem mostani eset ez, mert már tavaly is gond vele...Azt hittem azóta már rég lecserélted a merevlemezt.

Amúgy, ha SATA-n is ramaty az állapota, akkor nyilván nem meglepő, ha produkál érdekes dolgokat...Illetve nem feltétlen maga a külső rack a hibás, lehet éppen az USB-kábel rossz csak és egy másikkal jól működne. Vagy pl. másik USB-portban kéne használni, illetve odafigyelni a stabil tápellátásra stb.

Azt írtam korábban, hogy a gyakorlati fájlmásolásnál eleve fontos a célmeghajtó & forrásmeghajtó sebessége és állapota. Ha valamelyik (jelentősen) lassabb a másiknál, vagy nagyon tele van másolva, töredezett stb., az mind visszafogja a sebességet. Illetve egy HDD nem egyformán gyors a lemez elején | közepén | végén és nyilván ettől függően is változhat az adatátviteli sebesség.

Ha új 2,5" külső házat akarsz venni, akkor van a témának külön topikja. De itt van kapásból egy teszt, amiben az illető is Travelstar 5K1000-et használ. Illetve ebben ott vannak azok a tesztprogramok is, amiket általában a szintetikus teszteknél szoktak használni. Ez amúgy egy elég olcsó és mondhatni jó külső rack, de nyilván akad egyéb is a kínálatban. Viszont nem ártana ezt a HDD dolgot végre rendbe tenni, mert egy ilyen szektorhibás darabot használni eleve nem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#45599) RAiN91 válasza anorche1 (#45577) üzenetére


RAiN91
őstag

BIOS reset nem segített. Windows feltelepült, de az IDE vinyó nélkül (ami le van formázva) képtelen elindulni. BIOS-ig sem jutok el, hosszú síp és fekete kép ha nincs bedugva.

Lehet olyan az alaplap, hogy IDE nélkül nem indul?
Gigabyte MA74GMT-S2

(#45600) djculture válasza RAiN91 (#45599) üzenetére


djculture
félisten

Eleve ide nélkül próbáltad telepiteni? Mert ha rávan dugva más vinyó a Windowsnak szokása oda rakni a boot fájlokat

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.