Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) liksoft válasza Imco (#12000) üzenetére


liksoft
nagyúr

A vírus szó "elvitt". :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12002) Guszti


Guszti
aktív tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy Hitachi 1 terrás winyó (7k1000.b).
Nincs rajta rendszer, 1 db partíció van egyben.
Ha zenét hallgatok róla, vagy töltök rá, vagy másolok róla, vagy rá, akkor egyszer csak gondol egyet, és szétfagy a gépem, és nem segít rajta semmi, csak a reset.
Tehát ha csak zenét hallgatok róla, akkor egyszer csak elhallgat a zene, szétfagy a winamp, és szépen lassan az egész gép is (tehát csak olvasásnál is előjön a probléma).

HDSentinel semmi hibát nem ír rá.
Ha lehúzom a gépről a winyót, akkor semmi gond.

Valakinek valami 5let?

Előre is köszi!

(#12003) Bazsy válasza Imco (#11998) üzenetére


Bazsy
aktív tag

2 winyom van, de a linux és a vista 1 winyorol fut. a másik meg adattároló. Meg ott vannak a bizt mentések is épp ezért.

Driverben sem hiszek mert 1 évig meg jó volt a driver? És mostanában nemigen tettem fel ujat...

Akkor semmi uj ötlet?

Bazsy

(#12004) Bazsy válasza Bazsy (#12003) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Ja azt lehagytam h a winyo néha kattan egyet és mintha ujra felpörögne... Ez lehet jelent valamit...

Bazsy

(#12005) Imco válasza Guszti (#12002) üzenetére


Imco
őstag

Csatlakozok ellenörzése, esetleg táp, és adat kábel csere. Gyenge, hibás táp is tud ilyet.

Üdv! Imco

(#12006) liksoft válasza Bazsy (#12004) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát igen. Esetleg tápellátás. Lehet csatlakozó, tápegység, vagy drive-on belüli hiba, ha a másik kettő kizárva. A két OS más terhelést jelent, így a tápegység nekem gyanús. Persze lehet, hogy tévedek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12007) Imco válasza Bazsy (#12004) üzenetére


Imco
őstag

Kattogás, pörgés, lehet hiba. Viszont én csak a linuxos igénybevételt erőltetném.
Ha ott hasonló igénybevétel mellett nincs hiba akkor szinte 100% a wines driver-szoftver / ;) / hiba. Ha van, akkor már a hardver hiba valószinű. Kicsit copy-z ide-oda, vagy tömöritgess ki-be, esetleg egy hdd teszt. Szerintem...
Esetleg táp hiba is lehet? Ebben az esetben megint a linux ami cáfolhat, mert nem hiszem / hogy kevesebbet fogyasztana a linux mint win azonos vason.

A cicába! Igy már plágium lett a tápos öletem! :D

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#12008) Bazsy válasza Imco (#12007) üzenetére


Bazsy
aktív tag

+ 500W os chieftec táp nemhiszem hogy nem elég ennek a vasnak. Pláne hogy mikor a hibák jelentkeztek a 3D kártya sem volt terhelve.

Bazsy

(#12009) Imco válasza Bazsy (#12008) üzenetére


Imco
őstag

Valóban impozánsnak tünik, de mint Kernel és Liksoft is kifejtette sokszor, ez lehet, hogy kevés.Keress rá a keresőben. Sokszor volt téma. Magam is jártam már igy! A látszolag hibátlan tápot hosszas unszolásra kicseréltem és -jééééé- nem ment tönkre a 4. vinyóm!

Üdv! Imco

(#12010) Bazsy válasza Imco (#12009) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hát most sajni pár hónapig tuti nem fér bele a költségvetésbe egy uj táp...
De majd meglátom mit tehetek... Viszont ha meg nem tuti hogy az, akkor falsra kicserélni enyhén fájó lenne:S

No mind1, köszönöm a segítséget van min gondolkodnom:)

Bazsy

(#12011) Imco válasza Bazsy (#12010) üzenetére


Imco
őstag

esetleg kölcsön táp? Vagy egy másik gépbe beszurni a vinyod amivel el is indul.

Üdv! Imco

(#12012) Williams válasza Bazsy (#12010) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Lehet répaságnak tűnik, de mivel ilyen misztikus a jelenség, én nyomnák egy Memtest-et annak a gépnek...

(#12013) Williams válasza Guszti (#12002) üzenetére


Williams
aktív tag

A Hitachi oldaláról töltsd le a tesztprogit, és futtasd le a vinyón.

http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT

(#12014) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Néha nagyon belassul a vinyóm, különösen ha böngészőt szeretném megnyitni, az is eltart neki néha 10 másodpercig is. A HD TUNE olvasási tesztet futtatva az átlag sebesség 44 megabyte, de néha 10 alá is becsúszik. Töredezettségmentesítést szinte naponta végzek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12015) Bazsy válasza Williams (#12012) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Memtest86+ futott 2 órán át hiba nélkül...

Bazsy

(#12016) Williams válasza dethroner (#12014) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

ESTOOL-t neki, ha a Samsungról van szó. Vagy a Windows szórakozik?

(#12017) Bazsy válasza Williams (#12016) üzenetére


Bazsy
aktív tag

ESTOOL elindult rendben de mikor rányomok hogy na akkor teszt és beadom hogy 1 (bár 10, 100 és 10000 esetén is) visszalép a főmenübe és nem csinál semmit. Erre varjatok gombot. BIOSban ide mode és compatible van állítva mert AHCI módban nem tudott elindulni az ESTOOL

Bazsy

(#12018) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mivel érdemes ellenőrizni a hdd-met, hogy minden rendben van-e vele?
Kösz:

piadex2

ps: most éppen "chkdsk"-et futtatok, de nem tudom, hogy ez mennyire megbízható

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12019) keszegduda


keszegduda
őstag

Mennyi az esélye annak hogy 1 hibás szektor után soron következnek a többiek?
A meglévő 1 mellett van még 2 gyenge szektor is és a HD sentinel szerint 98% a kondíció. Gariba mit szólnának, egyáltalán elintézhető-e? (samu 750-es, 1 éves sincs)

(#12020) Williams válasza piadex2 (#12018) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Nem tudom milyen márkájú vinyóról van szó, tessék választani:

Samsung - ESTOOL
Hitachi - Drive Fitness Test
Seagate (Maxtor) - Seatools Desktop
Western Digital - Data Lifeguard Diagnostic

A gyártók honlapjáról tölthetők le a legfrissebb verzió.
A "chkdsk" inkább a fájlrendszer logikai ellenőrzésére való, nem bad sectorok keresésére.
Jó tesztelést...

(#12021) Williams válasza keszegduda (#12019) üzenetére


Williams
aktív tag

Sok esélye van szerintem, mivel ha egy rossz szektor jelentkezik, az azt jelenti, hogy megkezdődött a vinyó leépülése. ;] Persze ez általában (jó esetben) több évig eltartó folyamatot jelent. :) Szerintem gariba nem foglalkoznak vele, csak ha eléri a SMART a riasztási értéket. Időközönként tesztelgesd le ESTOOL-al, hogy hátha szaporodnak a rossz szektorok.

(#12022) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő problémában:

Nos adott egy Samsung 80 Gb-os Pata vinyó, ehhez vettem egy 500 Gb Samsung Sata vinyót. Sajnos otthon csak egy pöcök volt amivel tudtam volna állítgatni, hogy az új vinyó slave legyen, ezt ugye levettem a 80gb-os vinyóról. Első probléma az új 500 gb-oson 2*2 tű van ha üresen hagyom, ha bárhogy rakom rá a pöcköt nem hajlandó a bios felismerni csak masterként. (Sajnos a vinyón nincs semmi jelzés arra mikor master mikor slave a vinyó) Na mondom mindegy így is működnie kell szerintem, hisz úgy is arról bootol ahol elsőnek rendszert talál. Nos xp bejön, de csak a kis 80 gb-os vinyót látja az újat nem. Az új vinyóról annyit, hogy megvan formázva van rajta egy rakat dolog (tehát a formázatlanság kizárva, használtan vettem, de tuti nincs vele gond). Rendszeremről: win xp sp2-vel felvértezve (elvileg ennek látnia kellene egy 500 gb-os vinyót), másik az alaplapom szerintem ez is támogatja a satás nagy kapacitású vinyókat [link] Szóval azt szeretném elérni, hogy mindkét vinyót egyszerre felismerje az xp, mert a kicsi tartalmát fel akarom rakni a nagyra!

Szóval létezik e olyan, hogy egy vinyót nem lehet slave módba tenni (mert nekem az 500gb nem sikerült).
Lehet-e az a gond, hogy a rendszervinyó patás, az új meg satás?
Másik az új vinyó esetén ha bemegyek az advanced bios menüben és ott a vinyót szépen felismeri, de nem lehet állítani csak autó és off mód között, kis samsung vinyónál van auto off, lba és még egy két funkció!
Lehete az gond, hogy levettem a rendszervinyó pöckét és azzal próbáltam az 500 gb-os vinyót müködésre birni (magyarán két vinyóra volt egy pöcköm)?

Előre is thx a helpet :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#12023) Core2duo6600 válasza penge111 (#12022) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

Elösször is, nézd meg a lapod manuáljában, hogy támogatja -e a Sata 2 es HDD ket, vagyis a lapon lévő sata csati az sata 2 es -e ?

Másik:
Sata esetében már nincs master meg slave, hiszen egy dróton csak 1 eszköz van.
A gép azért látja masternak, mert ide módban van a sata kezelése a biosban, ne foglalkozz vele.
A kis pöckökkel, nem tudom, hogy mit lehet állítani, ezt a hdd leírásában kellene megnézni a weben.
De nem kell rátenni semmit, és akkor mennie kell.
Mivel mondod, hogy a bios felismeri, így a win nek is fel kéne ismernie.
Amiért esetleg nem látja, ha nem a te tetted rá a cuccokat, akitől vetted esetleg raidben használja (HW es) ekkor nem látja csak az adott vezérlő.

Ergo, menj be oda, hogy jobb klikk a my computeren, majd manage
Magyarul talán kezelés,
Majd ezután a Disk managment be, és ott formázd meg, ha kell inicializáld, ill, tedd online ra.

Esetleg még a lapodhoz tartozó alaplapi drivereket kell feltennie, de ha ide módban van, márpedig abban van, hogyha masternek látja a bios, akkor ahhoz nem kell driver, legalábbis, el kell anélkül is indulnia.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12024) Core2duo6600 válasza piadex2 (#12018) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel a hdd sentinelt, ez szól, ha valami gáz lesz, sok esetben még mielött elszállna a hdd, így ki tudod menteni a dolgokat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12025) .gigabyte. válasza Core2duo6600 (#12024) üzenetére


.gigabyte.
tag

igen! énis igy csináltam! :R

privit irj!!!! arra válaszolok

(#12026) Billu


Billu
aktív tag


nagyban


nagyban

Ez a hiba remélem a gariba belefér?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#12027) liksoft válasza Billu (#12026) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12028) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Erre mi lesz a megoldás?

A win7 nem tud vele mit kezdeni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12029) stevve válasza sysrq (#12028) üzenetére


stevve
nagyúr

Volt előtte rajta valami? Mármint fájlrendszer. Próbáltad a partíciót megszüntetni és újra létrehozni?

(#12030) sysrq válasza stevve (#12029) üzenetére


sysrq
őstag

Nincsen rajta partíció amit törölhetnék.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12031) stevve válasza sysrq (#12030) üzenetére


stevve
nagyúr

Az van mellé írva, hogy nem inicializált. A Win formázása nem segít? Esetleg próbálj ki egy Paragorn Partition Mamager partícionáló és kezelő progit, hátha azzal menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#12032) sysrq válasza stevve (#12031) üzenetére


sysrq
őstag

A win nem látja, a kezelésben kellene valamit kezdeni vele, de nem megy (lásd képek).
A pm nem megy win7 alatt. holnap megpróbálok valamilyen linuxos telepítőlemezt, hátha.
Csak gondoltam talán látott már ilyet itt valaki.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12033) Core2duo6600 válasza sysrq (#12030) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem hajlandó inicializálni, akkor
cserélj adatkábelt, ha ez rendben van, akkor dugd át másik csatakozóra, ha ezen is túl vagy, akkor probáld betenni egy külső rackbe, ha ez sem segít, akkor bucsuzz el a hdd től, mert elfáradt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12034) Dany007


Dany007
veterán

Ötleteket várok mitől lehet a következő problémám:

A vinyó ledje már pár napja folyamatosan világít. Úgy, mintha adatírás lenne, de nincs. Megnéztem, 'nyugalmi állapotban' jóformán nulla az adatírás / olvasás. Néha-néha felugrik 4kbit/sec-re, és ennyi. A led mégis folyamatosan világít. Nem tudom mért. Vírus / spyware nincs. Semmi extra program nem fut. A vinyó nem kattog. Nem melegszik.

Ami még tünet lehet, hogy amikor játékot próbálok indítani kifagy a gép. Sok másodpercre lefagy a kép. Kicsit szét is esik. Majd megjavul, de az első egérmozdításra megint kifagy. Olyasmi képet produkál, mint amikor a VGA memória túl van húzva és már nem bírja.
Pedig ezen a húzott állapotban van már vagy egy éve. Az elmúlt 1,5-2 hétben nem jáccottam semmivel sem, azelőtt minden tökéletes volt. 2 napja meg már ezeket a lefagyásokat produkálta. Persze visszaállítottam alapra a VGA-t és így is u.a. a probléma.
Nemtom van-e köze a vinyó led folyamatos világításához, hátha valaki okosabbnak segít a diagnózis felállításában.

Szoftveres vagy hardveres hiba lehet? Esetleg dobjak fel egy új vistát, kiküszöbölendő a szoftveres hibalehetőség? Elvégre már 1 éve u.a. a vista van fenn. Ilyen sok időt még egy oprendszer se töltött el a gépemen :)

Hát, előre is köszönöm a segítségeket.

A vinyó egy Samsung 250Gb-os, ez a rendszer, és egy 1Tb-os ez van pluszban. MSI alaplap, meg Nvidia 8800GTS vga van benne.

(#12035) sysrq válasza Core2duo6600 (#12033) üzenetére


sysrq
őstag

Nem cserélek adatkábelt, egy külső merevlemezbölcsőben van, négy másik vinyot jól kezel, csak ezzel van baj.
Lehet hogy elfáradt, a HD sentinel szerint 6 (hat!) órát ment eddig.
Állítólag "hardveres jelszó" van rajta, azaz a notiban nem a biost jelszavazták hanem a hdd-t.
Ez nekem elég hihetetlen volt, elkértem hátha megoldom, mivel nem volt mit veszteni odaadták.
Lehet hétfőn úgy adom vissza tényleg jelszavas?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12036) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Vadonatúj Samsung mobilvinyót rendeltem az Ipontól, több más holmival együtt. Ma fogtam be, asztali gépbe tettem, fölosztottam, és másoltam rá adatot.
Azért megnéztem a Hard disk sentinellel, szerinte 96%-os a winyó, négy hibás szektor van rajta ami át lett helyezve. Érdekes, mert az összes vinyóm, még a kb 6-7 éves 60GB-os Maxtorom is 100%-os.
Talán 5 órát ment a winyó. Ez garanciális hiba, vagy nem kell vele foglalkoznom? :)

(#12037) Core2duo6600 válasza Dany007 (#12034) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor huzva van a rendszer, az minden komponensét jobban igénybeveszi, és leginkább az alaplapot.
És mivel feszített tempoban megy, hamarabb elhasználódik, nálad is ez lehet.
Meg lehet próbálni, egy friss installal, de HW jellegű gondnak gondolom.
Amit még érdemes megcsinálni, szétszedni a gépet, majd ismét összerakni, vagyis minden csatalkozót kihuzni majd vissza.

(#12035) sysrq
Létezhet ilyen megoldás, a win ben beépített
Bitlocker is hasonló.

(#12036) Zoli bácsi
Akkor válik garis gonddá, ha átlép egy bizonyos küszöb szintet, ez a HDD sentinellel ki is olvasható.
Az, hogy vadi új korábban már rögtön 4 et talált, annyit jelent, hogy ilyen szarok a sami noti hdd ék.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12038) Dany007 válasza Core2duo6600 (#12037) üzenetére


Dany007
veterán

Oks, kipróbálok egy teljes szétkapást, meg új Vista...Köszönöm! Hátha.
Ami furcsaság még volt, hogy a billentyűzet hosszabbító PS/2 kábelem tönkrement... Ez elég fura, mivel nem lett se feszegetve, se semmi. Egyik napról másikra már nem volt bill. Aztán fogtam, bedugtam u.a. a billt direktbe, hosszabbító nélkül, és működik. Ekkor asszem egy napra rendbe jött a piros led. Aztán megint elkezdte, és azóta is tart... =/
Meglátjuk. Végülis használható a gép így is. Csak a játéknál van extra szívás... Gondolom 3D miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12039) Core2duo6600 válasza Dany007 (#12038) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Táphiba is lehet akár, ha nem kap elég áramot a vga .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12040) Zoli bácsi válasza Core2duo6600 (#12037) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi! Megmondom őszintén, nem néztem nagyon utána mit vegyek. Asztali gépbe rendeltem cuccot, oda egy 1 TB-os Samsung F1-et. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve rendeltem ezt a kis Samsungot is, egy külső merevlemezházzal. Asztali vinyóknál bevált a Samsung, és úgy van vele az ember, hogy nem szívesen változtat, ha valami bevált.
A külső USB-s házban próbálgattam a vinyót, de nem az igazi. USB-hubra kötve nem működik (Gondolom kevés az áram), ahogy az USB hosszabbító kábelen sem. Kötvetlen a gépre csatlakoztatva látja a PC, de pár giga másolás után befagyott a totálcommander, kétszer egymásután.
Nem is kínoztam, gép oldala le, és ment a Sata portra. Menne a helyére majd, a laptopba, a 160GB-os Hitachi leváltására, de ezek után gondolkodom rajta.Mivel pár adatvesztésen túlvagyok (IBM Death Star :) ) azóta kényesen ügyelek a merevlemezeimre.

JA, igen, jut eszembe, vadiújan is ráengedtem felosztás után a HD sentinelt, akkor 100%-os volt. Miután telepakoltam, na és előtte USB-n vesződtem vele, utána jelzett szektorhibákat.....
Vigyáztam rá, le sem esett, meg se mozdítottam működés közben.

Annyit szeretnék kérdezni, ennyire háklisak ezek a külső mervlemezházak az USB-n, vagy csak én csinálok valamit rosszul? Elvileg elég kéne neki lenni az USB árama, ugye?
Másik kérdés: Be merjem tenni a laptopba rendszervinyónak, vagy inkább hagyjam meg adathordozónak a külső házban? :)

(#12041) Core2duo6600 válasza Zoli bácsi (#12040) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Semmit nem csinálsz rosszul. ezeknek a külső usb és winyoknak, az áramfelvétele, és az sub én rendelkezésre álló áram mennyisége, nagyon a határon táncol, ha olyan USB hubba teszed, aminek nincs tápegysége, nem fog menni.

Nekem van 3 WD Passport, van 2 usb hosszabítom, az egyikkel megy, a másikkal nem.
Pedig mind a 2 csak egy sima kábel, azonos hosszal, egyik vastagabb, másik vékonyabb, nincs nagy különbség köztük.
A vastagabbal megy.
a vékonyabbal nem.
Szeritnem ne tedd be rendszer hdd nek, különösen akkor ha munkára kell a gép, ha csak játékra akkor mehet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12042) liksoft válasza sysrq (#12035) üzenetére


liksoft
nagyúr

A jelszóval óvatosan bánj, mert egy pár próbálkozás után ugyanúgy lezárja az egész drive-ot mint a SIM a hibás PIN kódoknál!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12043) shark300


shark300
tag

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy vadiúj, bontatlan csomagolású WD Caviar Blue WD1600AAJS típusú vinyóm állandóan magas frekvencián sípol, mikor elindítom a gépet. Ezt mi okozza, és esetleg hogyan lehet megszüntetni? Köszönöm segítségeteket!

MSI 865PE Neo2-V alaplap
Kodegány "400W" táp

Mod:
Kimértem, 14 voltot kap a 12 voltos ág. Lehet ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12044) Zealot


Zealot
tag

Helló!

Akadt egy kis problémám a külső HDDvel. Általában filmnézés közben, 10-30 percen belül egyszerűen "lefagy" a hdd és a laptop HDD ledje állandóan világít. A gép megy tovább probléma nélkül, de amint a külső hdd-ről akarok valamit beolvasni, az adott program nem válaszol... Aztán pár perc után semmiből semmi és ujra elindul. Mi okozhatja ezt? Csináltam power plant, hogy soha ne kapcsolja ki a hddt, de nem segít.
A config: MSI GX623-X laptop, Samsung 103UJ egy Thermaltake Max4 külső rackben.
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#12045) shark300 válasza shark300 (#12043) üzenetére


shark300
tag

Többi feszültség:
CPU mag 1.52 V
Aux 1.81 V
+3.3 V 3.23 V
+5 V 5.13 V
+12 V 13.82 V
+5 V készenléti 4.95 V
VBAT telep 2.90 V

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12046) sysrq válasza liksoft (#12042) üzenetére


sysrq
őstag

Már előttem próbálkoztak.
Mit jelent pontosan a lezár?
Nem az adatmentés, hanem a használhatóvá tétel a cél.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#12047) Zoli bácsi válasza Core2duo6600 (#12041) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a segítséged. Elindítottam a Samsung gyári programját, Hiren's boot cd-ről, lefutott, kb 2,5 óra, teljes felületellenőrzés, szerinte tökéletes a winyó. Megnéztem a garipapírt, azért biztató, hogy erre is 3 év gari van. :)

(#12048) Core2duo6600 válasza shark300 (#12043) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem is ez okozza, érdemes lenne tápopt cserélni, mert a 12 volt az 12 volt, érdemes lenne a műszert is ellenötizni, hogy pontosan mér - e
De ettől nem fog sipolni, a csapágy sipol benne, miután bekopik kicsit, utána már nem lesz zavaró.

#12044) Zealot
A külső hdd nem állandó uzemre van tervezve.
Másold be a laptop ba és nézd onnan.
Nem tartom kizártnak, hogy tulmelegedett a hdd , és azért állt meg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12049) shark300 válasza Core2duo6600 (#12048) üzenetére


shark300
tag

Sikerült szereznem egy másik (ugyan nem P4-es) tápot, rákötöttem egy molex-sata átalakítóval a vinyót. Csodák csodájára nem sípolt...

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12050) liksoft válasza sysrq (#12046) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudni kell a jelszót. Különben a kikódolása egy drive árával szokott vetekedni, ha lehet egyáltalán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.