Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy van egy 500gb-os maxtor vinyóm. 100/100as meg error scan szerint nincs 1bad sector se rajta meg semmi kattogás szóval tök jó lenne...és most jön a ha.. felismeri a gép nincs semmi gond..ahogy elkezdek másolni rá valamit vagy épp törölni vagy mindegy..egy ideig megy aztán megáll és a windowsból is eltünik és vissza se jön csak ha ujrainditom a gépet..és akkor megint megy minden előről..több géppel néztem több kábel szóval tuti a vinyóval van valami..és az lenne a kérdésem hogy valaki tudja-e mi lehet a baja :)

előre köszi minden választ!

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#23002) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#22983) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azaz, de sajnos nem tudta helyrehozni, marad a GDB. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23003) djculture válasza nappa (#23001) üzenetére


djculture
félisten

Elektronika hiba ilyen sajnos. Maxtornál meg gyakori volt az ilyen,valószinűleg túlmelegedett már párszor és a elektronika és a fej részegység közötti érzékelők beégtek.

[ Szerkesztve ]

(#23004) nappa válasza djculture (#23003) üzenetére


nappa
tag

és lehet javítani vagy csak cserés?

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#23005) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Lenne egy Asus P5B lapom, egy Samu 830 (128 Gb) és egy WD Caviar Black (500 Gb) winyóval. Mikor átállítom biosban a sata beállításait IDE-ről ACHI-ra, a következő indításnál megáll a boot. Az első winyót (Samu 830) felismeri, de a második winyó (WD Caviar) felismerésénél megáll és nem hajlandó tovább menni. A JMicron vezérlővel működik rendesen a HDD, csak jóval lassabban.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Itt akad el a boot folyamán:

[ Szerkesztve ]

(#23006) A_ScHuLcZ válasza liksoft (#22983) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezt most lehet nagyon besz*ptam, GDB is alig lát belőle vmit. Pontosabban látja, 11ezer+ random nevű mappába szétszórva fájlonként úgy, hogy a fájloknak se neve, se kiterjesztése. Végül is csak a zenegyűjteményem volt rajta. :(
Bezzeg azok a mappák, amik könnyen pótolhatók, azok megvannak rendesen. Tudnám mi a fene történt ezzel a partícióval, hogy így szétment... azon kívül hogy rebootoltam a gépet, mert semmi különlegesebbet nem csináltam. És szerintem ha ennyi történt csak, simán látnia kellene rendesen a fájlokat a GDB-nek. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23007) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#23006) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lehet nincs annyira veszve a dolog, az új GDB új quick scan funkciója látja rendesen a fájljaimat.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23008) feco88


feco88
tag

Sziasztok.
Azt szeretnem tőletek kérdezni, hogy bag szektoros winyót lehet-e valami programmal javítani? Gondolok arra, hogy mivel win telepitéskor az első 40gb-ot lehet csak formázni a többit nem valami progival a bad szektoros részeket ˝parkoló állásba˝ tenni?

(#23009) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Adott egy WD5000AAKS egy lemezes verziójú hdd. Tegnap figyeltem fel egy érdekes jelenségre, a hdd ha nem csinálok semmit akkor is folyamatosan dolgozik valamit, a hdd-led nem villog de hallom hogy valamit kapar. Bios alatt is hallani. Smart teljesen hibátlan, felület teljesen hibátlan. Amikor indítok egy olvasási tesztet akkor nem hallom ezt a hangot, de amint vége van megint elkezd kaparászni.

Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#23010) mario11 válasza feco88 (#23008) üzenetére


mario11
tag

Szia
HDD regenerator megoldhatja,bár sok ídöbe tellik

mario11

(#23011) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Adott egy WD Blue HDD, amin még van garancia. Szerintetek mekkora esély van sikeres garanciális ügyintézésre az alábbi állapot alapján?

[ Szerkesztve ]

(#23012) djculture válasza BigBlackDog (#23011) üzenetére


djculture
félisten

Garanciánál csak a wd saját programja számít hogy az mit mond rá. WinDlg_124.zip leszeded a wd honlapjáról és lefuttatod.

[ Szerkesztve ]

(#23013) BigBlackDog válasza djculture (#23012) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az a program elérhető a WD honlapjáról, vagy csak belső használatra van a szervízeknek?

(#23014) djculture válasza BigBlackDog (#23013) üzenetére


djculture
félisten

Elérhető csak nem lehet linkelni. Rámész a a wd supportra azon belül download ott kiválasztod a blue vinyókat és leszeded a diagnostikai programot. Van dos-os, dosos boot cd-s és wines progi.

[ Szerkesztve ]

(#23015) liksoft válasza BigBlackDog (#23013) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elérhető kívülről is. De a küszöbértékek nagyon furcsák ott. Én nem a drive-ra tippelnék, hanem inkább a driver módosít adatokat.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23016) djculture


djculture
félisten

Ha letöltötted kicsomagolod elindítod , bejönnek a vinyók. A tesztelendő vinyóra rákattintasz és gyors vagy hosszú teszt alul meg meglehet nézni a teszt eredményeit. Amúgy én az adatokból az látom hogy hibás vagy elöregedett tápon lógott vagy most is azon van a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#23017) BigBlackDog válasza liksoft (#23015) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rendben, megtaláltam. Mindenekelőtt csinálok egy teljes formázást, aztán ráeresztem a diagnosztikát.

(#23018) spista222 válasza BigBlackDog (#23017) üzenetére


spista222
addikt

Felesleges formázni változtatni nem fog semmin és csak időt pazarolsz vele mert a hiba nem a felülettel van hanem a táppal amit előttem is írtak. A teljes tesztel meg egyébként is végigmegy az egész hdd-n mint a formázás.

[ Szerkesztve ]

(#23019) BigBlackDog válasza spista222 (#23018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A formázás nem azért lesz. Egyébként is csináltam volna :B

(#23020) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#23009) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Valakinek ötlet?

(#23021) liksoft válasza Sz.Miki (#23020) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápegység hangja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23022) BigBlackDog válasza liksoft (#23021) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy alaplapon valamelyik tekercs énekel.

(#23023) feco88 válasza mario11 (#23010) üzenetére


feco88
tag

Kösz, úgy tűnik, hogy jó lesz. Másfél órája csinálja és eljutott 11000mb-ig (160gb-os a winyó) :DD HD sentinel szerint 38bad szektor van rajta, eddig megvan 30 :))

(#23024) djculture


djculture
félisten

Jó is az, nekem külön gépem van a hdd regenerator progira. Külön 12centis vinyóhűtéssel,mert az ilyen stresszes 1-2 napos dolgok eléggé melegítik a vinyókat:) 160gigás vinyókkal szokott végezni 18 óra alatt ha sok a hiba, 500 gigás volt már egyszer 28 óra is :D

[ Szerkesztve ]

(#23025) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Kizárom a tekercsek ciripelő hangját, azt felismerem. Viszont kivettem a hdd-t odatettem a fülem és bizony belőle jön a hang!
Haza hoztam tesztre egy ugyan ilyen AAKS hdd-t és annál nem hallom ezt.
Csináltam felvételt a jelenségről.

a jelenség

Tegyetek rá hangot bőven hogy rendesen lehessen hallani.

3GA a fájl kiterjesztése.

[ Szerkesztve ]

(#23026) djculture válasza Sz.Miki (#23025) üzenetére


djculture
félisten

A fej hangját hallom ki belőle. Seagate-nek volt ilyen szériája ami folyamatosan tesztelt üresjáratban. Szerintem ennél is ez lehet .

[ Szerkesztve ]

(#23027) Sz.Miki válasza djculture (#23026) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ahogy bekapcsol a gép egyből rákezd. Érdekes hogy sebesség tesztnél nagyon szép eredményt hoz, a S.M.A.R.T-ban sem látok kiugró értékeket, szektorhibák sincsenek. Csak kérdés, hogy ez meddig mehet így?

(#23028) djculture válasza Sz.Miki (#23027) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 10 éve megy igy az egyik segate 80 gigásom, igaz már csak backupnak használom.

(#23029) Imco válasza feco88 (#23023) üzenetére


Imco
őstag

Ne örülj, mert sokszor csak átmeneti a siker!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23030) Sz.Miki válasza djculture (#23028) üzenetére


Sz.Miki
őstag

ugyan így folyamatosan seekel a fej?

(#23031) djculture válasza Sz.Miki (#23030) üzenetére


djculture
félisten

Ja ugyanez a móka van nála ha nincs terhelés alatt akkor elkezd tesztelni. Hanghatás is ugyanez, először idegesített de már ennyit megért meg úgysincs már folyamatosan használva így leszrom tabletta.:) Egyébként az aam csúszka /hd tune/ állításával csökkenthető a hang.

[ Szerkesztve ]

(#23032) mario11


mario11
tag

Sziasztok
Kérdés
250 samsung sata2 indításnál kattog.Érdemes vele foglalkozni,vagy kuka?(bios sem látja)

mario11

(#23033) föccer válasza mario11 (#23032) üzenetére


föccer
nagyúr

Megjavulni nem fog. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor adatmentés, ha nincs akkor garancia, ha nincs akkor örök vadászmezők...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23034) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Reallocated sector count: 198-as értékkel kukás a vinyó?

(#23035) föccer válasza KaiotEch (#23034) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, nem feltétlen. A reallocated sectorok száma csak azt mutatja, hogy a meghajtón mennyi gyenge, vagy lérhetetlen szektor lett átirányítva a tartalék területre. Ez alapvetően nem befolyásolja jelentős mértékben a meghajtó életét. A probléma akkor lehet, ha ez a szám elkezd növelekdni, mert az azt jelenti, hogy a meghajtó felületének állapota folyamatosan romlik. Ekkor én már nem bíznék fontos adatot a meghajtóra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23036) vilmoskorte1


vilmoskorte1
csendes tag

Üdv Fórum!

Mi okozhatta azt, hogy az eddig hibátlanul működő USB-s külső hdd egyik pillanatról a másikra RAW unformatted HDD lett? A win látja, csak épp felkér: formázzam.
A HD Sentinel statusz eddig is, most is 100 %, tehát hardveres hiba nem vszínű.

Köszönöm a tippet

(#23037) djculture válasza vilmoskorte1 (#23036) üzenetére


djculture
félisten

Miért ne lehetne harveres hiba.. Attól még hogy a fiókba lévő vinyó jó még maga a fiók lehet hibás..

(#23038) Lousha


Lousha
csendes tag

Üdv,

Remélem, jó helyre írok, és tudtok segíteni:
Pár napja vettem egy laptopot (Lenovo G570), ami szuperül működik, minden általam támasztott igénynek megfelel, egy apróságot kivéve: van egy 1 TB-os Toshiba külső merevlemezem, ami csurig van filmmel, képpel, adattal. Ezt szerettem volna a laptophoz csatlakoztatni, hogy bizonyos adatokat átpakoljak róla, illetve megnézzek pár filmet. A lapi azonban nem vesz róla tudomást, semmit nem reagál rá akkor sem, ha már csatlakoztatva van a cucc a gép bekapcsolásakor, de akkor sem, akkor csatlakoztatom, ha épp be van kapcsolva. (Oprendszer: Win7) Pendrive-ot, bármi egyebet villámgyorsan észrevesz és kifogástalanul kezel, tehát az USB-csatival nem nagyon lehet gond. A Toshiba is hibátlanul működik, ha asztali géphez csatlakoztatom (azon XP van). Van tippetek, hogy mi a baj, illetve mi a megoldás?

(Ha van ötlet, légyszi' kimondottan szájbarágósan mondjátok, mert sok mindenhez értek tűrhető szinten, de a szám.tech. terén kb. annyi a tudásom, hogy ilyen gombokat kell nyomkodni, és akkor elindul a film :)) )

Köszi előre is!

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23039) djculture válasza Lousha (#23038) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem az lehet a probléma hogy nem tud elegendő áramot adni a külső hdd-nek usb-n keresztül a laptop. Venni kell egy y kábelt és két portról táplálni.

[ Szerkesztve ]

(#23040) Lousha válasza djculture (#23039) üzenetére


Lousha
csendes tag

Van neki saját áramellátása. A HDD-ből kijön egy USB-s mazzag, az megy be a gépbe, meg kijön egy másik mazzag, adapterrel a végén, ez meg a konnektorba megy. Így is él a javaslat?

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23041) djculture válasza Lousha (#23040) üzenetére


djculture
félisten

Szóval akkor 3,5" külső vinyóról van szó, akkor más a gond. Az eszközkezelőben amúgy ha bevan dugva az usb portoknál látszik? Rámész az usb vezérlőkön belül a gyökérhuboknál az energia ellátás fülön kiirja hogy mi használja az adott portot.

[ Szerkesztve ]

(#23042) djculture


djculture
félisten

Nálam pl egy egér van az egyik porton:

(#23043) Lousha válasza djculture (#23042) üzenetére


Lousha
csendes tag

Ezt most nem tudom ellenőrizni sajnos, mert most melóban vagyok, a lapi meg otthon vár :-) De este megnézem, addig is köszi a választ!

Közben megtaláltam egyébként konkrétan, hátha segít:
http://www.edigital.hu/Kulso_merevlemez/TOSHIBA_StorE_Art_35_1TB_USB_20_kulso_merevlemez-p51044.html
Ilyen a merevlemez.
És ilyen a lapi:
http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_Ideapad_G570GH_59-310108_notebook_+_Ajandek_Lenovo_hatizsak-p285000.html

Az oprendszer meg Win7.

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23044) djculture válasza Lousha (#23043) üzenetére


djculture
félisten

Nézd meg, ha ott látszik akkor a lemezkezelőben kell importálni valószínűleg mert idegen lemezként látja.

[ Szerkesztve ]

(#23045) Lousha válasza djculture (#23044) üzenetére


Lousha
csendes tag

És ez pontosan mit jelent? :) Bocsi, de tényleg nem értek ezekhez a fránya gépekhez... Szóval odáig még oké, hogy megnézem ezt az imént fotóval is illusztrált mizériát, hogy látja-e a gép. És ha látja, akkor pontosan mit kell tennem, hogy importálva legyen? :)

Köszi!

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23046) djculture válasza Lousha (#23045) üzenetére


djculture
félisten

Megnyitod a vezérlőpultot, felül a megjelenítést "kis ikonok" ra teszed. Azután a "felügyeleti eszközök" menüpontot előhivod azon belül meg a "számítógép kezelés" majd a "tárolás".A lemezkezelés helyi menüt megnyitva látni fogod a meglévő lemezeket és lesz valószinűleg egy nem inicializált vagy nem importált meghajtó is. Rákattintasz és előhoz egy menüt ahol lehet importálni az idegen lemezeket. Más meghajtókhoz ne nyúlj mert adatvesztés esélye ha nem tudod mit csinálsz elég nagy. Formázni, particionálni raid dinamikus kötet stb dolgokra semmiképpen ne menj rá csak akkor ha az adott meghajtón nincs fontos adat!

[ Szerkesztve ]

(#23047) Lousha válasza djculture (#23046) üzenetére


Lousha
csendes tag

Oké, ez már felfoghatónak tűnik! :-) Köszi szépen, ha hazamegyek, megnézem, működik-e a megoldás, és ha igen, akkor nagyon hálás leszek :-) Ha nem működik, akkor csak simán hálás, amiért megpróbáltál segíteni :-)

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23048) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
[link]
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#23049) Lousha válasza djculture (#23046) üzenetére


Lousha
csendes tag

Megnéztem, sajna nincs ott semmi ilyesmi, csak a gépben lévő C és D merevlemezt látja... Akkor most vajh mi van? :F További ötlet akad esetleg?

http://olvasoszoba.yolasite.com --- ezen belül kezdő e-cigiseknek segítség: http://olvasoszoba.yolasite.com/resources/Bag%C3%B3%C3%BCgyek.pdf

(#23050) djculture válasza Lousha (#23049) üzenetére


djculture
félisten

De a portoknál is megnézted hogy egyáltalán használja e a portot?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.