Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45101) Vertigo18 válasza Liba Gyuri (#45096) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bios frissítésed nem volt? Nekem hasonló gondom volt, folyamatosan kék halált dobott az újonnan, SSD-re telepített winfos. De volt, hogy egy nap 10-12 is volt, nagyon idegesítő volt. Aztán kiderült, hogy az alaplapom régebbi, mint az SSD, és egy Bios frisssítés után minden ment, mint a kisangyal. A mai napog stabil a rendszer, nulla kékhalállal...

Az új Biosban más volt a vezérlő, ennyi volt a lényege.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45102) Liba Gyuri válasza Vertigo18 (#45101) üzenetére


Liba Gyuri
csendes tag

Eszembe jutott, megnéztem a jelenlegi verzióm és a hivatalos oldal szerint letölthető legfrissebb között 6 verzio különbség van és az is 2015.08. havi. Egy próbát, majd egy új win felhúzást még meg fog érni.
Az érdekes számomra az, hogy eredetileg kettő uv400ast vettem de az egyiket -egy 120 ast- anyám gépébe raktam be mert az abban lévő régi már tényleg gyengén állt. Megy, minden szép és jó. Az egy core2duo és emlékszem h 2012 ben biztos volt rajta bios frissités egy videokari miatt. Szóval nem legfrissebb meg minden, de tuti öregebb mint a mostani gépem. Az megeszi ez meg nem.

(#45103) #68216320 válasza liksoft (#45099) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tegnap este előkerestem egy dual slot1 alaplapomat, amin van integrálva egy Adaptec SCSI vezérlő is. Nem tudom milyen okból, de az a saját formázásával nekiállt a lemeznek. Kb. egy óra szöszölés után végzett vele és most megjelenik a 2GB kapacitás az info tábláján. Tovább még nem léptem vele, de bizakodó vagyok. :) Azért nyitva tartom a szemem és ha látok ilyen meghajtót ...

(#45104) Vertigo18 válasza Liba Gyuri (#45102) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez érthető, de anyukád gépe ugyanolyan lappal szerelt, mint a tied? Mert ha nem, akkor lehet, hogy az Biosban lévő vezérlője kompatibilis az újabb SSD-del, a tied viszont (hiába újabb szerkezet) nem. Ezt lehet, hogy egy későbbi Bios frissítésben pótolták, ezért mondtam, hogy érdemes tenni egy próbát, hiszen ez a megoldás ingyen van, ráadásul stabilan működő Windows disztribúciód azon a gépen jelenleg úgysincs, tehát nem számít egy újratelepítés, nem vesztesz el adatot.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45105) liksoft válasza #68216320 (#45103) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor mázli, hogy teljesen nem fagyott be a drive. Vagyis az első ötlet a felület fizikai formázása úgy tűnik bejött, csak az sem volt mindegy milyen vezérlővel. Van ilyen. Mivel előtte több vezérlőt is említettél, gondoltam mindegyiken megpróbáltad. Mindegy, a lényeg, van remény az életben tartására. Ettől függetlenül célszerű utánafutni másiknak is. Ősszel írj rám priviben, hátha találok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45106) #68216320 válasza liksoft (#45105) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jaja, célszerű lesz beszerezni tartalékot :) Köszi, írok majd.

(#45107) hmiron


hmiron
tag

Hali mindenkinek!

Adott egy Samsung M3 WorkStation 2TB 3.5" külső vinyó, ami tökéletesen teszi/tette a dolgát, egészen addig amíg össze nem raktam egy pc-t, frissen telepített 64bit-es augusztusi frissítést tartalmazó Win10-zel. Először usb 3.0-án utána pedig a 2.0-án próbáltam csatlakoztatni, de sajnos nem fértem hozzá a lemezhez. Sajátgépben megjelenik, mint új meghajtó, de nem elérhető. Lemezkezelőben is hozza, de a fájlrendszerhez RAW-ot ír. Otthon a többi gép tökéletesen felismeri, szintén másik frissen újrahúzott win 10-es konfig is, még a tv is. Formázni jelenleg sajnos nem tudom, mert nincs annyi helyem, hogy lementsem. Esetleg valakinek van-e valamilyen segítő ötlete a témában?
Plusz információ, hogy egyéb usb-s adathordozót, perifériát felismer.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#45108) kispal87 válasza hmiron (#45107) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ugyanígy jártam én is, Samsung M2-vel.
TV, Beltéri illetve egy másik gép win10-zel (1511) felismeri, de az én gépem win10-zel (1607) nem.
Itt nekem azt írták, hogy elvileg a frissítéssel kummantottak el valamit.

[ Szerkesztve ]

(#45109) pinkrain


pinkrain
csendes tag

Sziasztok!

Az én wincheszterem azt szokta csinálni, hogy ha játszom akkor elkezd ezerrel pörögni. Ilyenkor belassul a játék töltési ideje. Már néztem hogy nem a processzor van agyonterhelve meg nem is a memória fogyott el. Ha kilépek a játékból akkor minden rendben van gyorsan behoz mindent. Ha visszalépek akkor újra elkezdi. Ezt nagyjából egy órán keresztül csinálja. Aztán helyreáll.
Mi okozhatja ezt?
A játék az egyik HDD-re van telepítve, mert az ssd-n elfogyott a hely.
Régen ssd-n volt a játék és a másik vinyóm amit most lehúztam ugyanezt produkálta. Belassult a játék egy órára, pedig nem a vinyón ment a játék. Szerintem bad szektoros is lett, ezért húztam le, hogy majd lementem az adatokat.

Válaszokat előre is köszi.

(#45110) hmiron válasza kispal87 (#45108) üzenetére


hmiron
tag

Köszönöm szépen az infót :))

(#45111) trialboj


trialboj
őstag

win10ben rosszul osztotta ki a parícióknak a betűket, és átcseréltem...

Most ez azt eredményezte, hogy nem enged másolni, csak úgy hogy visszakérdez, és igazolom hogy admin vagyok.

Na már ez is rendkívül zavaró lenne, de a többi program pl króm, eleve nem tud rájuk menteni semmit.

Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a gond?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#45112) SP4C3 válasza trialboj (#45111) üzenetére


SP4C3
veterán

Kapcsold ki a UAC-t. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45113) trialboj


trialboj
őstag

Ez már megvolt régebben, most sincs berakva. Másolásnál azt kári hogy szüntessem meg az írásvédettséget, de én nem állítottam be ilyesmit.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#45114) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!
HD Sentinel tegnap 43%-ot írt kondíciónak és 95 napot várható élettartamnak. 23 szektorhiba volt. Csináltam egy chkdsk-t és nem írt ki eredményt, de a HD Sentinel ezután 23%-ot írt kondíciónak és 45 napot várható időtartamnak. Szektorhiba 43 lett. Azóta nem volt bekapcsolva. Ma 80 napot ír 36%-on van és 43 még mindig a hibás szektor.

Fura ez a "javulás". Teljesítmény anúgy 100%.
Ilyenkor mi a helyzet?

(#45115) SP4C3 válasza csadi0011 (#45114) üzenetére


SP4C3
veterán

Csere. Checkdisk nem javít.

Másrészt nem is láttam még soha nem 100%-os teljesítményű HDD-t sentinelben. - :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45116) Doky586 válasza csadi0011 (#45114) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kalapáccsal fenyítsd meg menet közben azt a hdd-t.. többé nem lesz vele gondod.. :DD

(#45117) junior11 válasza SP4C3 (#45115) üzenetére


junior11
veterán

Hát azért a hibátlan vinyók estében a HDS 100%-ot mutat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45118) csadi0011


csadi0011
őstag

Köszi a válaszokat! :R

(#45119) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Láttatok már olyat, hogy a HDD működik, de iszonyatosan belassul?

Egyik napról a másikra mindkét HDD-m 10-20 MB/s sebességre lassult le, miközben az SSD gond nélkül 500-300 MB/s-et elvisz. Mi lehet itt a gond? :F



(#45120) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Ujratelepitettem az op rendszert (win7 64bit) pendrive ről (nincs optikai meghajtom)
Azóta a ssd t eltavolithato meghajtó ként látja a Win mint egy pendrive öt eddig sima hdd és látta
Valami ötlet?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#45121) Doky586 válasza zsloti (#45120) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios-ban állítható...

(#45122) gyimger


gyimger
őstag

Srácok, segítség! :D
Vettem egy új 1 TB-os HDD-t. A kattogó külsőről próbálok adatot másolni, de másolásnál befagyott, ezért lekapcsoltam. Visszakapcsolom és van betűjel, de nem olvassa be. Tulajdonképp lefagy, a neten talált Data Recovery program is megadta magát tőle. Reggel felpörgött és másoltam rendesen, most semmi.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45123) pjen válasza gyimger (#45122) üzenetére


pjen
félisten

Ha garanciás vidd vissza. :((

(#45124) gyimger válasza pjen (#45123) üzenetére


gyimger
őstag

Bocsi, félreérthető vagyok, az újra akarnék másolni, de a külsőm kattog és bár reggel beolvasta és elkezdtem a másolást, azóta semmi. Valahogy életet szeretnék verni bele, de csak felpörög és kattog. Most épp fel sem ismeri.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45125) pjen válasza gyimger (#45124) üzenetére


pjen
félisten

Hát majd remélem jönnek okosabbak,de sok jóra ne számíts.

(#45126) gyimger válasza pjen (#45125) üzenetére


gyimger
őstag

Már csak pár gigányi fájl maradt, amit nem engedett átmásolni. Most betettem a fagyóba! :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#45127) zsloti válasza Doky586 (#45121) üzenetére


zsloti
senior tag

Asrock h61m/u3s3 az alaplap de sehol nem találok rá utalást
Ám már többször raktam újra ugyan így a rendszert de eddig nem volt ilyen...
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#45128) Doky586 válasza zsloti (#45127) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ott ahol a bios kiírja a konkrét hdd/ssd nevét-típusát, ott rákattintasz..

(#45129) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Win 10 telepítés: C meghajtót szeretném újratelepíteni, ezzel a gpt-mbr mizériával kezdte az egészet.. neki álltam, hogy átkonvertálom a lemezt(?) de nyílván úgy akarnám hogy a G: és F: meghajtóim, amin a fontos adataim vannak ne törlődjenek, de ha jól tudom, csak az egész lemez törlése után tudom átállítani. ezt a howto-t használtam, és használtam már többször sikeresen csak nem tudom már pontosan hogy. (Gondolom az egész lemezt formáztam.)

Tehát: hogy lehet egy partíciót létrehozni és arra feltelepíteni a windowst?

üdv: olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#45130) King Unique válasza olloczky (#45129) üzenetére


King Unique
titán

Az MBR | GPT a teljes lemezre vonatkozik. Illetve, ha OS megy rá, akkor előbbieket a Legacy / UEFI boot határozza meg. De tovább nem ragoznám, az alábbi hozzászólásokban le vannak írva a lehetőségek —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#45131) olloczky válasza King Unique (#45130) üzenetére


olloczky
senior tag

Ha a clean-nel letörlöm a partíciokat (?) és létrehozok egy darab partíciót arra feltolom az OS-t, utána lemezkezelőben ott lesz az X és Y GB mint a régi partíciók unallocated helyei? Akkor azokra utána létrehozok egy-egy partíciót akkor ott lesznek a régi adataim?

Amit ezzel igazából kérdezni akarok, hogy a clean nem törli konkrétan az adatokat, csak a winchesteren a partíciok címkézést, nem?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#45132) King Unique válasza olloczky (#45131) üzenetére


King Unique
titán

A diskpart clean pont hogy mindent töröl a lemezről! De ez elég nyomatékosan ki lett emelve, ennél jobban már nem tudom, max. csupa nagybetűvel... :DDD

Tehát, ha fontos adatok vannak a lemezen, akkor vagy külső programmal konvertálod át, vagy előtte lemented az adatokat és utána jöhet a diskpart!

Vagy eleve nem variálod ezt a Legacy / UEFI boot dolgot, mert amúgy a Win10-et is lehet mindkettő szerint telepíteni. Ha most MBR a lemez, akkor az előbbi legyen beállítva!

[ Szerkesztve ]

(#45133) olloczky válasza King Unique (#45132) üzenetére


olloczky
senior tag

Valóban, azt már utána láttam :( jólvan megpróbálok alkotni valamit! Köszönöm szépen és elnézést a lámaságért :)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#45134) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok újra!

Van egy 320 GB-os WD3200AAJB HDD. USB-s merevlemez házban volt használva, most berakták egy gépbe. A gép (win7) nem tudta használni. Azt kérte, hogy formázzuk a lemezt. CHKDSK azt írta, hogy a fájlrendszer RAW. USB-s HDD olvasóval másik gépre dugva látja a gép, de 3 partícióból csak kettőt. Lementettük az adatokat arra a gépre, majd visszaraktuk a másikba és formáztuk. Ezután 149 GB-osnak írta a win7 és csak ez az 1 partíció volt. Indítottam egy Windows telepítőt, hogy abban is formázzam, hátha az látja a partíciókat, de az is csak egy 149 GB-os kötetet lát. Ezután próbáltam egy CHKDSK-t, de nem írt ki semmi érdemlegeset, minden patent rajta, de lemezméretnek az is ~150 GB-nak kinéző számot írt ki.

Mit lehet tenni ezzel? Egyáltalán hova tűnt a HDD fele? A HDD olvasó által nem látott partíció kb. annyi lehetett, amennyi most hiányzik.

(#45135) olloczky válasza King Unique (#45132) üzenetére


olloczky
senior tag

Na akkor vmit nem értek.. :D Ha a win10 mindkettőben engedi, akkor mégis miért nem engedi? Próbáltam most, UEFI-ben akkor meg azt kérte, hogy FAT32re formázzam a vinyót. Meg hogy nem ajánlja, hogy gpt partícióra telepítsek..

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#45136) King Unique válasza olloczky (#45135) üzenetére


King Unique
titán

Ezt meg én nem értem... :DDD
Azt a lemezt, amire az OS kerül, azt eleve NTFS-re formázza a telepítő is. UEFI-ben max. a telepítéshez használt pendrive-nak kell FAT32 fájlrendszerűnek lennie. Utóbbit mivel készítetted?? Ezen hsz 2. pontjában arra is van javaslat. Továbbá, ha UEFI boot van, akkor eleve GPT kell neki, aminek stimmelnie kéne. De most nálad hogyan is van pontosan, milyen partíció séma, milyen boot :F

[ Szerkesztve ]

(#45137) olloczky válasza King Unique (#45136) üzenetére


olloczky
senior tag

Volt két rendszerpartíció azt formáztam és így engedte, úgy, hogy UEFI boot opció volt beállítva. Igazából már én is belezavarodtam.. :D végig egy haveromnak kellett ez és lehet közbe nyomkodott ezt azt, de a lényeg, hogy most már jó. Köszönöm! :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#45138) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy 750 gigás vinyóm a nasomban és most bele raktam egy hdd keretbe. rákötöttem usb-vel a gépre de sajnos nem ismeri fel. A lemezkezelőben bent van a hdd, viszont csak leválasztás van meg tulajdonságok menüpont. Meghajtó betűjelet sajnos nem tudok adni a particióinak. windows 10 van a gépemen. A windows particiok gpt-re vannak formázva, a külső vinyó pedig mbr. Szerintetek mi lehet a baj? hogyan tudnám lementeni róla a dolgaim? :) köszömöm

(#45139) Doky586 válasza smallmer (#45138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NAS-ban jellemzően nem alap partíció hanem dinamikus kötet van és nem ntfs hanem Ext4fs..

A Win Home egyiket sem kezeli...

(#45140) smallmer válasza Doky586 (#45139) üzenetére


smallmer
őstag

átkonvertáltam közben GPT-re. mostmár tudok neki adni betűjelet, de meg akarja formázni. addig nem enged belépni még meg nem formázom. esetleg ötlet? :R
ja és raw lett, nem tudom hogy mit lehet tenni

[ Szerkesztve ]

(#45141) pjen válasza smallmer (#45140) üzenetére


pjen
félisten

Egy linuxal valószínűleg le tudod szedni az adatokat aztán format.

(#45142) liksoft válasza smallmer (#45140) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mostantól adatmentő program kell hozzá. Ugyanis a drive elejét a "kályhát" módosítottad, így egyetlen rendszer sem fogja felismerni sajátnak. A visszaírás és kapkodás rossz tanácsadó. Valamint hiába írod több helyre, aki érdemben válaszolni tud, nem biztos, hogy épp a gép előtt ül. Mire megérkezik, úgy tűnik, a helyzet rosszabb lett. (A profiknak hétvégén ott a család, mert hétközben elég a meló! ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45144) King Unique válasza smallmer (#45138) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég nekem is sikerült elkövetnem egy notebookból kivett és USB-n csatlakoztatott rendszerlemeznél xy okok miatt egy MBR - GPT közti átkonvertálást. Ehhez eleve külső partícionáló programot használtam, mivel csak azok képesek rá adatvesztés nélkül. A lemezen volt Windows + Linux, ahol utóbbiak partíciói eredetileg "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" néven szerepeltek a lemezkezelőben. De a konvertálás az Ext4 partíciókat elcseszte és utána nálam is RAW lett mindegyik...

Windows alatt ilyenkor jobbára csak az adatmentés marad külső programokkal. Viszont Ext fájlrendszereket korántsem tud mindegyik kezelni, de pl. a GDB Simple igen. Viszont a komolyabb szoftverek eleve fizetősek és ingyen max. a drive szkennelését, illetve a lemezkép elkészítését csinálják meg.
Aztán a live Linux is még szóba jöhet. Nálam simán felcsatolta és felismerte a konvertálás után is az Ext4 partíciókat, valamint random átfutva a rajtuk lévő fájlok is megnyithatók, illetve másolhatók voltak. Viszont nem teszteltem komolyabban és nem vizsgáltam át bitről - bitre minden fájlt. Épp ezért nem állítom, hogy az adatmentő programok helyett feltétlen ezt a megoldást kell választani.

Amúgy totál felesleges volt átkonvertálni, mert attól, hogy UEFI boot van és a rendszerlemez GPT, még a másodlagos, adattárnak használt lemez lehet MBR. Utóbbi érvényes SATA és USB csatlakozásnál is egyaránt. Illetve, ha a NAS miatt Ext2 / Ext3 / Ext4 fájlrendszer volt rajta, akkor azt a Windows max. külső driverekkel képes csak kezelni —► Ext2Fsd | Paragon ExtFS.

[ Szerkesztve ]

(#45145) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az op.rendszer (WIN10) SSD-n van, a HDD-t csak tárolónak használom.
Néha előfordul, hogy bekapcsolás után furcsa, rezegő hangot ad az asztali gép.
Ha megnyomkodom a házat, akkor előbb-utóbb abbahagyja.
Hogyan tudom a HDD-t leválasztani, hogy ne működjön?
Ki akarom szűrni, hogy esetleg nem ez rezegteti-e a házat.

(#45146) pjen válasza GEPESZ66 (#45145) üzenetére


pjen
félisten

Húzd le a kábeleket a HDD ről.

(#45147) GEPESZ66 válasza pjen (#45146) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Működő PC mellett?
Igaz az op. rendszer a SSD-n van.

(#45148) pjen válasza GEPESZ66 (#45147) üzenetére


pjen
félisten

Én már húztamle tápot működés közben és semmi nem történt,olyan mint egy áramszünet.

(#45149) Kékes525 válasza pjen (#45148) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem törvényszerű, hogy probléma lesz, de a valószínűsége nagyobb, mint szabályos kikapcsolásnál. Ugyanez érvényes áramszünet esetére is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45150) SP4C3 válasza pjen (#45148) üzenetére


SP4C3
veterán

Örülhetett neki a hdd, azért ilyet nem csinálunk. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.