Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) HoReSz1975 válasza liksoft (#14000) üzenetére


HoReSz1975
őstag

1 szálon van 3 wincsi :F 2db 640GB és ez a 1,5TB...

[ Szerkesztve ]

(#14002) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Most mit csináljak, jelenleg probálom menteni a menthetőt...

Utána formázzam le a teljes wincsit, attól megjavul :F Már külön csatlatkozóra raktam az 1,5TB wincsit... Szerintem nem lehet ez a gond, mert tegnap raktam rá az első particióra a 600GB -ot és akkor nem volt semmi gondja, most akartam telerakni a másik felét, de 80GB -nál befingott :O

(#14003) errorcode06 válasza liksoft (#13991) üzenetére


errorcode06
őstag

Megvolt, a videókat és képeket is hibátlanul megnyitja/lejátsza.
És úgy néz ki hogy vagy az alaplap nem szereti, vagy az op, mert haver gépén (xp sp3)
rendesen működik.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#14004) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!

Nagyon nagy a baj!!!!

Most telepítettem egy új win7 rendszert egy raptorra, és kivettem a gépből egy 500-as samsungot, amin csak adatok voltak (de nagyon fontosak.) a samsungot betettem egy külső usb-s rackbe, és amikor bekapcsoltam, nem lehetett aktiválni. azt írja ki a lemezkezelő, hogy dinamikus, érvénytelen. aktiválni nem lehet, ha meg alaplemezzé akarom konvertálni, elvesz minden adat. Mi a fenét tudok ezzel csinálni?
a vinyót a sentinel látja, 100% kondíció, de a windows semmit nem hajlandó vala csinálni.
Segítsen valaki, mert kezdek megőszülni! :O :O :O :O :O :O

(#14005) liksoft válasza HellGreg (#14004) üzenetére


liksoft
nagyúr

A "nagyon fontos adatok"-ról KELL, hogy legyen biztonsági másolat.

Két lehetőséged van.

- GDB-vel lemented az adatokat fizikailag másik winyóra. (Én ezt tenném.)
- Valamilyen partícionáló programmal "buherálod". (Ebben nem segítek, mert ha nem sikerül, akkor csúnya adatvesztések lehetnek - bár sokkal gyorsabb út lehet.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14006) HellGreg válasza liksoft (#14005) üzenetére


HellGreg
őstag

Most olvastam egy angol fórumban, hogy a win7 nem támogatja dinamikus lemezeket usb-n. Lehet hogy ha visszarakom a gépbe, menni fog. Teszek egy próbát. Amúgy mi a gdb?

(#14007) liksoft válasza HellGreg (#14006) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

De ha igaz amit olvastál, akkor még egy plusz ok, amiért Vista vagy 7-es púpot nem teszek a hátamra. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14008) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

És ha visszarakod a samsung-ot oda és úgy, ahogy volt akkor sem éred el az adatokat? Mert akkor le tudnád menteni és utána azt tudnál csinálni vele, amit akarsz.
Bár ezt én sem értem, hogy ha leveszel sata-ról egy vinyót és átrakod küldő rack-be akkor miért nem éred el.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#14009) HellGreg válasza ZeUS2140 (#14008) üzenetére


HellGreg
őstag

Visszatettem, igaz, nem ugyanúgy, de most meg "idegen"-ként szerepel, és nem lehet importálni, mert "érvénytelen a csomagnév". megpróbálom visszaállítani az eredeti állapotot.

(#14010) HellGreg válasza HellGreg (#14009) üzenetére


HellGreg
őstag

Huhh...

Visszaraktam mindent, ahogy volt, és úgy megy. Hát majdnem szívbajt kaptam, te jó ég! Ezt nem kívánom senkinek. Soha többet nem állítok be dinamikusnak semmit!!! :((

(#14011) liksoft válasza HellGreg (#14010) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D :D :D Miért? ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14012) HellGreg válasza liksoft (#14011) üzenetére


HellGreg
őstag

Azért mert nincs kedvem még egy kisebb szívrohamhoz :)

(#14013) liksoft válasza HellGreg (#14012) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Első sor. Különben előbb-utóbb Kuncsaft leszel..... ;]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14014) HellGreg válasza liksoft (#14013) üzenetére


HellGreg
őstag

Azért 400GB-ról nehéz biztonsági másolatot készíteni :) merthogy a dvd-re való kiírás minden csak nem biztonsági :DDD

(#14015) liksoft válasza HellGreg (#14014) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK! Igazad van. Akkor amit csinálsz azt "vakrepülésnek" hívják. Ha meghal a drive, akkor az adatmentés ára ekkora winyóról nettó 80-200 ezer között mozog. Az jobban megéri. Ugye?

Nem mondtam DVD-t. Én mentést említettem. Nem ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14016) HellGreg válasza liksoft (#14015) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja, hogy fogom és átmentem az eegészet egy másik vinyóra? Igen, az jogos. Úristen, mi kerül ennyibe azon? :Y Egy nullával kevesebbre tippeltem volna :B

(#14017) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nah akor most jó vagy nem jó?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14018) Imco válasza MZsoltee (#14017) üzenetére


Imco
őstag

Jó, de várhatóan nem lesz jó. Ezért a figyelését javasolja a progi, hogy ne érjen meglepetés.
Ha továbbra is emelkedik a hibás szektorok száma akkor el kell bucsuznod tőle.
/Egyébként még meg is javulhat, bár a 100 az már sok szerintem./
A sentinel hiteles szerintem.
Esetleg gyári progi?
Addig is ments, és ne ezen tartsd a szakdolgozatodat.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14019) yodee_


yodee_
őstag

hali!

nem kérdéssel fordulok hozzátok, hanem egy nagyon jó kis történettel. kb fél éve tönkretettem a 160as vinyómat (menet közben molex csatlakozó hozzáért a panelhez) onnantól azt hittem kuka a vinyó. keresgéltem donorokat, hogy hátha a fejcsere segítene, de mindeddig nem találtam. na de tegnap kaptam ismerőstől egy ugyenilyen merevlemezt. neki is álltam. a fejcsere kb. 15 perc volt. bekötöttem, és gyönyörűen elindult, le tudtam menteni az összes 160gb adatot. 2-3 nagyobb mp3 ill. film volt sérült. de a lényeg ami kellett képek, programok stb meglett. nem hittem volna de sikerült. ha valaki ilyenben gondolkodik próbálja meg:) nekem is bejött

ennyit szerettem volna.

bye

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#14020) djculture válasza yodee_ (#14019) üzenetére


djculture
félisten

Talán a panelt cserélted ki.A fejet megnéztem volna hogy cseréled ki,ahoz tiszta szoba kell eleve mert darabokra kell szedni a vinyót.A kürtnél nem csinálják meg 15 perc alatt:)

[ Szerkesztve ]

(#14021) ugri21


ugri21
tag

Sziasztok!

Akarok 2TB új vinyót és azon gondolkodom, hogy 1 db 2TBs vagy 2db 1TBs a gyorsabb Raidben? Az 'alapanyag' mind2 esetben az egyik legjobb :)

- 2x WD Caviar Black WD1002FAEX - 1TB - 3.5" - SATA-600 - 7200 tpm -buffer: 64 MB
- 1x WD Caviar Black WD2001FASS - 2 TB - 3.5" - SATA-300 - 7200 tpm -buffer: 64 MB

Az alaplap egy Asus lenne ami tudja a Sata 600at. A 2TBs WDrol olvastam, hogy az egyik leggyorsabb.

Thx elore is :R :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#14022) liksoft válasza djculture (#14020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem szükséges tiszta szoba. Tíz esetből egyszer sikerül. Jó arány. Főleg könyvelőknek, nagykert üzemeltető rendszergazdáknak tudom ajánlani az otthoni tuningot. Jó játék.

Azt sem írta, milyen típus volt. Van olyan, ahol esélye nincs csere esetén, mert a fejeket be kell szabályozni (térgeometriailag az eredeti pozíciókba állítani - régi MAXTOR, Quantum és mind a mai napig a WD). Tehát Samsung, Hitachi vagy Seagate volt.

A tiszta tér elengedhetetlen, ha valaki iparszerűen adatmentéssel foglalkozik. Sőt, nem is akármilyenre lesz szüksége. De ha valakinek 1-2 ezer forintnál többet nem ér meg, akkor kísérletezzen. A fenti aránnyal. Viszont ha nem sikerül, utána már a profinak sem biztos, hogy lesz esélye! Közel húsz éves adatmentéses pályám során már találkoztam sok ilyennel, és sok sírással. Így csak azt tudom javasolni - ELŐRE!

U.i.: Úgy is szokták mondani, hogy nem vak, hanem bátor...... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14023) liksoft válasza ugri21 (#14021) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvasd el az előző hozzászólásomat. Utána sírás ne legyen.......

Persze. A sebesség a fontos ekkora tárhelynél. Legtöbbször (nem tudom Neked mire kell, így előre is elnézést ha nem) nem mindegy az avi vagy az mp3 mennyi idő alatt indul. :D

Külön kell rendszer drive, swap drive, munka drive és háttértár. Na az utolsó a 2TB, ahova a green 5400-as is legtöbbször jó. Az meg halkabb, kevesebbet fogyaszt, hűvösebb, tehát tovább él. Talán ez is lehet szempont. :U

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14024) djculture


djculture
félisten

Hát én nemtudom 2T egybe már szerintem öngyilkosság,ha tönkremegy lehet sírni az adatokért rendesen.Menteni róla is szép lehet már ha telepakolja az ember.Legutóbb 500 gigás vinyómat dl lemezekre ugy mentettem ki hogy már besokaltam a végére.Akkor elképzelem ezt 2T val és röhögök kínomba.

(#14025) ugri21 válasza liksoft (#14023) üzenetére


ugri21
tag

Rendszernek lesz egy Intel SDD 80GB ha összejön a pénz.

A 2TB főleg avi, mkv de valszeg 1-2 játékra kell vagyis háttérdrive de lehet elég 1 TB erre és a másik 1TB lenne "munka drive". Ebben az esetben??

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#14026) liksoft válasza ugri21 (#14025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt Neked kell eldöntened, az elvet leírtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14027) joel81


joel81
csendes tag

Sziasztok

Láma kérdésem volna:

A sata kábel jó a sata2-es vinyóba? A gyorsaságon kívül van különbség? :F :B

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#14028) Thrawn válasza joel81 (#14027) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen.
Nincs.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14029) joel81 válasza Thrawn (#14028) üzenetére


joel81
csendes tag

köszönöm :R

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#14030) MZsoltee válasza MZsoltee (#14017) üzenetére


MZsoltee
veterán

Esetleg még valami vélemény?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#14031) yodee_ válasza djculture (#14020) üzenetére


yodee_
őstag

a panelt cseréltem először de nem segített. utána millió darabra szedtem a vinyót, a lemezek maradtak csak a helyén. a mágnest és a fejet is cseréltem. a kürt azt mondta hogy 6 számjegy alatt szóba sem állnak velem. féltem hogy nem sikerült mert por meg minden de mivel mindenképp kuka volt a vinyó, és nekem csak az adat kellett, nekiálltam és sikerült. amúgy egy samsung sp1614n-es vinyó volt, illetve még mindig az... mert működik

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#14032) Imco válasza yodee_ (#14031) üzenetére


Imco
őstag

A szerencse vak! :K

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14033) liksoft válasza yodee_ (#14031) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14034) moonguru


moonguru
őstag

Én egyszer szétszedtem egy letapadt fejű, ha jól emlékszem 20 GB-s wincsit!

Ügyesen megmozdítottam a lemezt, a fej leszakadt a tartóról :)

Fejtartó felemel fej visszaigazítva (nagyjából) adat lementés sikerült (jó lassan)!

Tulaj mondja hogy lassú a wincsi, mondom neki ennek annyi!

De azért próbáljam felgyorsítani...

Fejigazítás, hát persze hogy leszakadt teljesen... :)

És persze ez egy számítógép klubban ahol a dohányosokat csak arra tudtam megkérni hogy menjenek távolabb...

Ui:

Kukába dobás lett volna egyből az alternativa...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14035) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok

500Gb-os Samsung winchesterem van. HD502HJ

Nagyon halk alapjáraton, de az utóbbi napokban elkezdett adatmásoláskor és amikor az egérrel görgetek (!!!) vékony hangon "ciripelni"! Ez mitől, lehet?? 1 hónapja még nem volt ilyen...

(#14036) Integra


Integra
titán

hello,
adott egy hdd: Sumvision WXT E 822-2 a neve. pörög, ég a led, de a gép nem érzékeli. két gép sem. másik kábellel sem jó.
mi lehet a baja?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14037) Gordiann válasza Gordiann (#14035) üzenetére


Gordiann
őstag

beszaras.... nem is a winchester ciripel, hanem a táp... na megyek a tápegység topic-ba...

(#14038) liksoft válasza Integra (#14036) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen HDD nincs. Samsung, Hitachi, stb....

Esetleg külső ház.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14039) 69er


69er
csendes tag

Help pls
játékból kilépés után eltűnt az egyik vinyó, restart, bios sem ismeri fel. másik kábel nem segít, mi lehet a gond? seagate 500gb eddig semmi baja nem wolt. ideas? :F

(#14040) liksoft válasza 69er (#14039) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ideas = a pontsor feletti utolsó gondolat.... :U :W

Lehet elektronika, mechanika vagy firmware gondja. Az 500-as széria küzdött gyári problémákkal. Gar, vagy adatmentés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14041) joel81


joel81
csendes tag

Újabb láma kérdésem: ha az alaplap sata1 akkor ha rá kötök egy sata2 winyót azt fogja tudni kezelni? :F

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#14042) Integra válasza liksoft (#14038) üzenetére


Integra
titán

megmondom őszintén fogalmam sincsen hogy milyen házban van, nem az enyém.
lehet hogy a ház romlott el, a csatoló és ha kivenné a hdd-t és direkben rádugná, akkor kiderülne hogy a hdd szar vagy a ház..
csak kíváncsi voltam, hogy tudtok e hirtelen mondani valamit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14043) liksoft válasza Integra (#14042) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak bontva (drive ki a házból és teszt). De gyanítom, hogy hibás tápellátás (USB) vagy hurcolászás lesz a háttérben a gond okozója. Ebben az esetben esetleg nálam landol a cucc, ha az adat fontos rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14044) Imco válasza joel81 (#14041) üzenetére


Imco
őstag

Ha tipust is megosztanál akkor határozottab lennék.
Igy maradunk az igen vagy nemnél.
Ha beirod a keresőbe a tipust, akkor még talán kérdezned sem kell mert "1-2" szerepelt már itt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14045) liksoft válasza Imco (#14044) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kereső....???? :D :)) :DD :C :Y :R :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14046) Integra válasza liksoft (#14043) üzenetére


Integra
titán

angliából nehéz lesz:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14047) liksoft válasza Integra (#14046) üzenetére


liksoft
nagyúr

GLS, UPS, stb.... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14048) bpx


bpx
őstag

Sziasztok!

Ez már a lassú de biztos halál jele volna?


(#14049) Imco válasza bpx (#14048) üzenetére


Imco
őstag

Az 1411 nappal az már nyugdijas! :)

A lányomnak 2 éve megy igy egy vinyó.
Idönként a W7-nek eszébe jut hogy megscannelje, egyébként müködik.

Ne tegyél rá fontos anyagot, és használd amig lehet. Gondoskodj az utodjáról!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14050) dsonja


dsonja
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni....

Egy Acer Aspire 5520 latpot Hitashi hdd-jéről van szó, ami a bootolás elott jelszót kér. A vicc hogy én soha nem jelszavaztam le, nem titkosítottam stb. A gép rossz volt, alaplaphibát mondtak, ami történhetett beázásból stb, ekkor félre is tettem a gépet, mert nem ismerte már fel a végén a hdd-t.
Most újra elővettem, és be is kapcsolt szépen, de kéri ezt a jelszót "user password". Biosba beenged, hdd-t is látom... Biosban jelszót kivenni nem lehet, csak módosítani.

Létezik erre megoldás?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.