Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45451) subaruwrc válasza boogie84 (#45450) üzenetére


subaruwrc
félisten

mi mitől lehet?
állítsd decimálisra az adatmezőt.99%-nál nem kell aggódni sehova.
smartban sem látszik semmi veszélyes.

(#45452) boogie84 válasza subaruwrc (#45451) üzenetére


boogie84
veterán

Amatőr vagyok a témában, nem tudom hol kellene átállítani. :B

Igazából amiért zavar az az, hogy 5447-szer fordult elő hiba....

Szó ami szó, volt kékhalálom is, nem jövök rá, hogy mitől. Rendszer SSD-t is cseréltem, tartva attól, hogy akkor jelentek meg a hibák amikor az bekerült, de a régi 120as SSD-t visszatéve ugyan úgy jött kékhalál.

Ez az egyik: (többit nem mentettem, de lehet h csinálok egy sorozatot... )

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45453) subaruwrc válasza boogie84 (#45452) üzenetére


subaruwrc
félisten

sérült vagy kontaktos a kábeled vagy túl hosszú vagy túl gyenge a tápfesz.

amúgy egy adatmező sorára kattintva jobb egérrel állítható át decimálisra.

(#45454) babula válasza #10691584 (#45427) üzenetére


babula
újonc

A BIOS sem látja.

(#45455) djculture válasza boogie84 (#45452) üzenetére


djculture
félisten

Sata kábelt fogadjunk nem cseréltél?

(#45456) #10691584


#10691584
törölt tag

Néha egy ilyen szett sem árt...

(A 60 feloldja az oxidokat, a 61 "lemossa" a 60 által feloldott oxidokat/dzsuvát, a WL bevonja védőfilmmel, hogy ne is oxidálódjon, vagy csak nagyon sokára)

[ Szerkesztve ]

(#45457) SP4C3 válasza #10691584 (#45456) üzenetére


SP4C3
veterán

Jócucc, legalább annyira, mint a WD40. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45458) liksoft válasza #10691584 (#45456) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM! Kemikáliákat tilos használni, ugyanis tökéletesen molekuláris szinten nem lehet eltávolítani mindenhonnan. Akkor pedig idővel dolgozik tovább. Első munkahelyem a BHG anyagvizsgálója volt, így gyakorlati tapasztalatom az, ha valami nem takarítható le teljesen ilyen anyagok használata után, akkor ne is használjuk. Nem a csatlakozó lesz a tisztíthatatlan, hanem ahova még eljut a spray.
Régen kitalálták az isopropyl alkoholt, inkább azt javasolnám. Nehezebb, tovább tart, de utána elpárolog, és nincs maradék anyaga.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45459) #10691584 válasza liksoft (#45458) üzenetére


#10691584
törölt tag

Molekuláris szinten? Ez mióta követelmény ilyen eszközöknél/csatlakozók tisztitásánál/PCB-nél vagy BÁRMINÉL :F Az isopropyl jó. Ennek is egyik "hatóanyaga" (legalábbis a 60-nak; a többit nem néztem)

(#45457) SP4C3: A WD40 egy rakás sz@r, tudnék mesélni... khm.. nem egy ligában induknak, vagy nemis tudom, hogy fogalmazzak

[ Szerkesztve ]

(#45460) SP4C3 válasza #10691584 (#45459) üzenetére


SP4C3
veterán

WD40-et nem ugyanarra használjuk, mint a contact spray-t, jó az csak tudni kell használni. :o

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45461) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Ötlet, hogy NE parkoltassa a másodlagos HDD_t a win10 akkuról? Hálózatról már leszoktattam a megszokott dolgokkal, de akkuról ettől ő még parkol. Olyan 800X 30 perc alatt ha nem nyúlok pár percig a géphez. Win10 Pro X64
Annyi van, hogy gyári win10 driverrel is ez van és az intel inf-el is, igaz annak ellenére, hogy feltettem nem látom és nem is az van az eszközkezelőben, de ennek sztem nem lesz köze a dologhoz, mert előtte is utána is csinálta.
HDD: WD10SPCX

[ Szerkesztve ]

(#45462) King Unique válasza Kolondrum (#45461) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát, ha Windows, akkor nekem a HDS jut szembe. Ezen beállítások a parkolást is mérséklik. Illetve, ha WD merevlemez, akkor lehetne a fejparkolással foglakozó topikban is érdeklődni, hogy mik a lehetőségek ennél a 2,5"-os típusnál.

Amúgy engem aztán nem zavar különösebben, notivinyóknál eleve 600.000-es limit van, amit olyan hamar úgysem fog elérni. Illetve a fejparkolás valahol egy mondhatni szükséges művelet. Persze nyilván az sem jó, ha rövid idő alatt irreálisan megnő a parkolások száma.

[ Szerkesztve ]

(#45463) #10691584 válasza SP4C3 (#45460) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ne haragudj, a személyiség és egyéb lélektani karakterisztikus vonásaim, lelki alkatom nem teszik lehetővé, hogy feldolgozzalak.. Adj pár év haladékot és részemről visszatérhetünk a témára :R

(#45464) Kolondrum válasza King Unique (#45462) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kezdőnek nézel hát kezdőnek nézel? :DD Ezen túl vagyok. 254-en van sok más dologgal együtt amik még kellettek hozzá, hogy hálózatról sem pakoljon. Nem normális dolog, mert számold ki, 30 perc 800 parkolás. Közel 800.
Marad a topic, köszi!

(#45465) King Unique válasza Kolondrum (#45464) üzenetére


King Unique
titán

Nekem általában mindkét beállítás mérsékelni szokta a parkolások számát 2,5" merevlemezeknél is. Lehet nem feltétlen tiltja le teljesen, de arra úgyis a WD megoldása való inkább. Illetve a 800 db fél óra alatt azért valóban kicsit sok.

Amúgy nem, csak nyilván nem vagyok én sem gondolatolvasó... Azt akkor le kellett volna írni, hogy eddig mivel próbálkoztál és úgy nyilván nem ajánlja feleslegesen az ember. Sőt, a kérdezőnek illik megadni minél több infót, hogy a segítő fél is jobban képben legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45466) Kolondrum válasza King Unique (#45465) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezzel kezdtem a win10 telepítést, eleinte a defender az akkut merítette, akkor parkolt hálózaton is mint állat, megoldottam, de akkuról sajnos ugyan úgy parkol, mintha nem venne figyelembe minden beállítást olyankor vagy nem tudom. Tudod ez is csak annak hiba aki tudja mi ez mit okoz meg minden, valószínűleg sokan alszanak nyugodtan úgy, hogy nem tudják épp gyilkolás alatt áll a HDD-jük. Ez a jóság pár nap alatt többet parkolt mint megvétele óta amúgy, olyan szinten tolja win10 alatt. Win7-ről váltottam át, azt hittem meg tudom oldani, de nincs ötletem, F/W-t nem matatnék.

(#45467) boogie84 válasza subaruwrc (#45453) üzenetére


boogie84
veterán

& (#45455) djculture

Köszönöm a tippeket! Sata kábel még nem volt cserélve! Következő művelet az lesz! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#45468) Kékes525 válasza boogie84 (#45450) üzenetére


Kékes525
félisten

A lemezzel szerintem nincs gond. Kövesd a zöld mezőben levő utasításokat. Táp és/vagy adatkábel csatlakozás ellenőrzése (kontakt hiba) esetleg csere, ha lehet minőségire.

Most látom kicsit elkéstem, elfelejtettem frissíteni, bocs. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45469) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Win7 64 bit Asrock H61/m U3S3. Nemrég gallyra ment a videokártyám,most i3 proci megjelenítőt használom. Most egyik winyóm: 640Gb WD, random megállt,pl. torrent letöltésnél 25 sec múlva leállt. HD sentinel a rövid és hoszzú öntesztre is azt írja,hogy az olvasó hibája miatt megállt. Namost berezeltem, családi fényképeket,dokukat átmentettem máshová. Sata kábelt lecseréltem,tápkábelt is. Most sem megy az önteszt,de oda-vissza másol a vinyó nagy mennyiségű adatot is. Torrenteket már letölti. Most akkor a videokártya tönkremenetelének van köze ehhez? Vagy véletlen egybeesés? Alaplap,táp nem lehet?
Akkor holnap vegyek egy vinyót,és gyorsan rajak át rá mindent?

Összegezve: HD sentinel csak 1 hibás szektort ír,önteszt nem fut le,de működik a vinyó. Teendő? Előre is köszi.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45470) #10691584 válasza LK (#45469) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem lehet, hogy a tápegység sz@raxik :F

(#45471) LK válasza LK (#45469) üzenetére


LK
addikt

Azt sem értem,hogy a HD sentinel teszt miért csak 30 sec után jelez hibát? Nem egyből kéne neki? Illetve ha hibás, miért tud kitömöríteni oda vissza hibátlanul másolni???

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45472) #10691584 válasza LK (#45471) üzenetére


#10691584
törölt tag

Gondolom a lemez felületét ellenőrzi és 30sec körül ér a bad blockhoz. Vagy nem. Majd valami hozzáértőbb felvilágosit, de én erre tippelek. Esetleg próbáld meg átirányittatni a kérdéses bad sectoros részt a winyó tartalék területére, ha van kedved

(#45473) FollowTheORI válasza LK (#45469) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyomj rá egy felület tesztet Sentinelben.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45474) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!
Van egy 60%-os winchesterem (szerelők mondták sajnos én nem értek hozzá), amiről szeretném az adatokat lementeni!
Tudtok ajánlani egy olcsó céget ahol megcsinálják?
Samsung HD322HJ (320GB/7200rpm/16M)
Köszi előre is!
Kb. 1 évig állt itt a polcomon becsomagolva,nem gond?
Üdv: Tomi

(#45475) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Van egy Toshiba DT01ACA200-as vinyóm, ami tompa hangon zizeg.
Ha lehúzom a vinyót a tápról, akkor csend van...
Ebbe kell belehelyezni, ami fogja, de ha pl. megmozgatom akkor csendesedik/hangosodik.
Viszont egy idő után, a hang teljesen megszűnik. :U

Próbáltam vmi gumi vacakkal kitömni az egész wichester tartót, tehát körbe a fémet, jobb lett a helyzet, de nem sokkal.

Van vmi ötletetek? Tök halk a ház, de ez a winyó megőrjít! :D
Ja igen: ha a házat megbillentem, tehát ne érjen az asztallaphoz, akkor nincs hangja, a lába és az asztallap közti rezonanciát hallom jobban szerintem, így áll a PC-m: link

Amit még próbáltam, hogy átrakom másik helyre a winyót, de az sem segített... :O

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#45476) LK válasza FollowTheORI (#45473) üzenetére


LK
addikt

Oké,akkor este megnézem. A felületteszten mi derülhet ki? Mert a win7 talált egy bad sectort,boot előtt és ki is javította. Lehet hogy emiatt nem megy le a teszt csak?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45477) LK


LK
addikt

Valaki írta,hogy tápgond is lehet,átrakom egy másik gépbe is a vinyót. Lehet hogy a videokártyám sem ment tönkre,csak a tápom?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45478) subaruwrc válasza LK (#45469) üzenetére


subaruwrc
félisten

Teendő az adatmentés és a csere.
Ha olvasó egység hibával leáll az önteszt az nem igen fog meg javulni.
Futtass egy olvasás tesztet aztán ujra inicializálást és megint az öntesztet. Lesz ott több bad sector is!
A re inic adatvesztéssel jàr!

(#45479) Kolondrum


Kolondrum
félisten

HDD parkolás megoldva akkus üzemmódban - Win10. QuiteHDD valóban azt mutatta, hogy akkuról kikapcsol, de hiába tettem maxra nem változott. Tehát nem oldotta meg. A kulcs az amikor elkezd parkolni. Amint kikapcsol a képernyő. Fogod, SOHA beállítás, képernyő halványítás és üres fekete hátterű képernyőkímélő 1 perces bekapcsolással. Ennnyiiii!

(#45480) FollowTheORI válasza LK (#45476) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A lemez komplett állapota... szektor szinten.

Általában abból lehet már sejteni mekkora a baj... addig csak ilyen előzetes, meg nem teljes képed lesz csak.

Mondjuk az hogy nem fut le az önteszt, nem sok jót sejtet sajnos.

Igazából én ezen szoktam végigmenni, ha ilyen komolyabb baj van:

1. Sentinel felület olvasás teszt, ha van gond akárcsak 1 gyenge szektor is, akkor adatok lementése, utána felület újrainicializálása valami nem nulla mintával (ezt a részletes beállításainál a teszt paraméterek között lehet állítani, pl szektor száma), utána ha megjavult, akkor 2. egy teljes formázás (lassú, windows normál).

3. Adatok visszamásolása és megpróbálni használni egy ideig, majd utána lefuttatni egy felület tesztet, pl másnap. Hogy tényleg megjavult e...

4. Ha meg nem javult meg, akkor még max egy irás-olvasás teszt nullákkal sentinelben.
Ha netán megjavul, akkor fenti processz megint 2. (formázás, adatok vissza, másnap teszt).

5. Ha nem javul meg, akkor meg általában kuka, főleg a mindenféle fagyásokat meg hibákat okoz a lemez a gépben. Nem tudod megjavítani.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45481) LK válasza FollowTheORI (#45480) üzenetére


LK
addikt

Köszi,egy másik gépben végigzongorázom ezt. Meglátjuk. 1 Tb-os vinyókból melyik ajánlott? WD green,blue még jónak számítanak?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45482) FST200


FST200
tag

van egy 1TB WD (WD10EZEX) winyóm , 2 éves , és mostanában elég furcsa dolgokat csinál, az op rendszer nem erről megy, csak játék/film van rajta , a probléma az hogy játék vagy film közben kifagy, és olyankor a windows nem is látja utána a winyót, egy két restart után újra aktív lesz, és utána pár napig megint jó, valakinek van ötlete mitől lehet , vagy már haldoklik?
hd sentinelben 99 % os

[ Szerkesztve ]

(#45483) subaruwrc válasza FST200 (#45482) üzenetére


subaruwrc
félisten

hds-sel nézz rá kezdésnek.

(#45484) FST200 válasza subaruwrc (#45483) üzenetére


FST200
tag

közben ránéztem, 99 % osnak írja kondícióra
197 Current Pending Sector Count: nál ír 1 -t

(#45485) subaruwrc válasza FST200 (#45484) üzenetére


subaruwrc
félisten

menjen rövid önteszt aztán olvasás
1 pending az nem gáz.

(#45486) FollowTheORI válasza prokxy (#45475) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg a motorja búg, vagy valami belső zaj, amit kívülről nem tudsz csillapítani sehogy.

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha tudod cseréld ki (elad -> vesz másik). :)

WD Red pl tuti csendes... nekem 2 is van és meg se mukkan már 2 éve.
Én ezt javaslom már jóideje mindenkinek, esetek túlnyomó többségében beválik.
(Vagy legyen minden SSD. :DDD)

Ja és persze ne 7200-as lemezre cseréld megint, hanem csak 5xxx fordulatúra.

A 7200-es hangos lesz, ha másnem egy idő után, akármit csinálsz. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45487) core i7


core i7
addikt

A HDD lemeztöredezettségmentése kötelező? ha mentesítem hoz javulást? Mi van akkor ha nem mentesítem?

(#45488) FST200 válasza subaruwrc (#45485) üzenetére


FST200
tag

egyik sem talált hibát :/

(#45489) SP4C3 válasza core i7 (#45487) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha nem defrag-olod, akkor megcsinálja magától win, hoz javulást, nem kötelező.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45490) core i7 válasza SP4C3 (#45489) üzenetére


core i7
addikt

köszi 1x elég lefuttatni?

(#45491) SP4C3 válasza core i7 (#45490) üzenetére


SP4C3
veterán

Személy szerint ha futtatom, akkor többször szoktam, hogy biztos rendet tegyen.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45492) core i7 válasza SP4C3 (#45491) üzenetére


core i7
addikt

5x-6x csak elég nem?

(#45493) FST200 válasza subaruwrc (#45485) üzenetére


FST200
tag

ráküldtem még egy felület tesztet, 21% nál elkezdett kerregni a winyó elég hangosan, és azóta ott megállt, és fel sem jön az ablak hogy megnézzem

(#45494) SP4C3 válasza core i7 (#45492) üzenetére


SP4C3
veterán

Bôven.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45495) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám nem tudom jó helyen járok e.
Adott egy régi konfig amit életre akartam kelteni.
Kb 1 hónapot állt az alaplap proci ram.
Azóta is használatban van a hdd táp vga. A probléma a következő. Gondoltam vissza szerelek mindent a régi állapotba de nem akar bootolni a Windows. Verifying dmi pool data...
Délután a másik cuccban még jó volt minden.

(#45496) core i7 válasza Beelzee (#45495) üzenetére


core i7
addikt

"Új" gépnél mindíg ujrakell rakni az oprendszert Tehát hiába felvan téve az oprendszer a vinyóra másik gépre teszed már ujrakell rakni

[ Szerkesztve ]

(#45497) Beelzee válasza core i7 (#45496) üzenetére


Beelzee
tag

Mikor atraktam az új gépbe a hdd t akkor szerencsém volt hogy működött? Akkor valszeg ez a probléma?

(#45498) core i7 válasza Beelzee (#45497) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem ez bootolj be egy win (ha windowsos vagy) telepítőt és rakd ujra

[ Szerkesztve ]

(#45499) prokxy válasza FollowTheORI (#45486) üzenetére


prokxy
veterán

Köszike! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#45500) core i7 válasza Beelzee (#45497) üzenetére


core i7
addikt

Na megoldódott a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.