Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27001) Helmoras válasza Helmoras (#26956) üzenetére


Helmoras
őstag

hmmmm egy lassu formázástól teljesen meggyógyult... nem tudom ez mennyire maradandó de egyelőre örülök neki :)

(#27002) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nem találtam megfelelő topikot,de gyors segítség kéne,köszönöm!
Egy játék(World of Warplanes beta) C: meghajtóra töltődött le,ami már majdnem teljesen tele van(pedig próbáltam a D:re rakni,de nem ment),nem a D:-re. Most kéne még a telepítéshez néhány giga szabad hely. A Windows felajánlotta,hogy tud törölni néhány fájlt. Ha törlöm az "Ideiglenes fájlok"-at akkor több,mint 9GB-ot felszabadítok. Ezt törölhetem? Így mit veszítek?

[ Szerkesztve ]

(#27003) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Már megvan a válasz! :)

(#27004) Jarod1 válasza AkosAkos (#27002) üzenetére


Jarod1
addikt

töröld, szemetek, telepítőő segéd állományok.. netes cumók, 9 giga? bakker az marha sok rendszertakarítást gyakrabban nyomj..

(#27005) AkosAkos válasza Jarod1 (#27004) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

9 gigát írt,de csak néhány gigát törölt. :)

(#27006) Lui76 válasza Lui76 (#27000) üzenetére


Lui76
őstag

sikerült is így megoldanom huh...

www.kezmuveskeramia.hu

(#27007) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

Vettem egy Asrock 970 Extreme 4es alaplapot, amire van kötve Satán 2db hdd és egy darab dvd író. A vinyók közül az egyik egy 80as samsung a másik egy 250es samsung. A 250es van rendszervinyóként használva a 80as pedig nem megy állandóan. Frissen van telepítve a windows, viszont úgy tettem fel, hogy rá volt dugva mind a 2 vinyó. Alapvetően a probléma az lenne, hgoy ha lehúzom a 80ast, hiába nem szerepel a biosba, nem bootol a 250esről. A másik, hogy látja a windows a 80ast is, szerepel az eszközkezelőben, a diagnosztikai programok is látják, csak mint meghajtó úgy nem hajlandó kezelni. Lehet ezzel valamit csinálni, vagy mit csinálok rosszul ami miatt nem megy?

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#27008) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

a sentinel szerint:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban elõfordultak problémák 14752 alkalommal.

Nincs szükség beavatkozásra."

ha erről a vinyóról bootolok, akkor a disk error hibaüzenettel megáll a gép, de ha a másikról indul a rendszer, akkor látom a hibás vinyót, és adatokat is tudok róla/rá mozgatni

van valami tippetek, hogy lehetne helyrehozni? vagy mi a baja egyáltalán?

köszi

(#27009) Hegasus válasza liksoft (#26997) üzenetére


Hegasus
senior tag

4k-s szektorokkal dolgozik, és a partíciók is jó helyen vannak. De random-mal csináltam, attól lejjebb lesznek a mért értékek, nem?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#27011) Mezga Aladár válasza #46372352 (#27010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én megnézném a pc tápegységét ill a csatlakozókat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27013) Mezga Aladár válasza #46372352 (#27012) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kábelek elosztása, ne legyen egy szálon sok hdd?

A géped konfigja?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27014) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mennyit zuhanna egy win7-es rendszer (ASUS P5LD2 SE, E8200, 3giga ram) sebessége, ha a mostani SATA rendszer HDD-t egy ATA-sra cserélném ghostolással? Barátnőm gépéről van szó, időnként indokolatlanul meglassul brutálisan, szinte szétfagy, pedig frissen telepítettem neki, én vagy a HDD-re, vagy az alaplapra gyanakszom. HDD Scan szerint a winyó egyes részei elég rossz állapotban vannak, magasak a szektorelérési idők, pedig még nincs 1 éves se, bár sajnos garim nincs rá. Bad Sector nincs.
Szóval a lényeg, kipróbálnám változik-e valami, ha másik HDD-re költöztetem a rendszerét, de SATA-sat nem találtam itthon többet. IDE-t már régóta nem használok, nem emlékszem mennyivel volt lassabb. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27016) Mezga Aladár válasza #46372352 (#27015) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem a 400 wattos táp kevésnek tűnik ehhez a konfighoz.
Mindenképpen kipróbálnám, a problémás hdd egyedül csücsüljön a kábelen.
Vagy valakitől kölcsön egy táp.

"A Sentinellel csináltam írás-olvasás (destruktív) tesztet, majd HDD LLF formáztam és felment a kondíció 100%-ra és 0 gyenge szektor volt."

Számomra ez jelzi, nem a hdd-vel van gond hanem valami más.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27018) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung 200gb-os ATA vinyóm, ez az egy van a gépben.
Sajnos mikor adatot kellene mozgatnia, pl. egy játék megnyitása, vagy frapsezés azonnal újraindul a gép, és más komponens nem maradt, szóval rá gyanakszok. HDsentinel 100% kondíciót ír rá.
Mi lehet vele gond? Már nagyon bosszant.

(#27019) Aramir válasza izomhod (#27008) üzenetére


Aramir
őstag

Az adatkábelt cseréld ki egy próba erejéig, mondjuk a másik merevlemez kábelére, ha azzal jó, akkor vegyél egy új kábelt. Havernál hasonló probléma volt, csak ott nem disk errort írt ki, hanem sérült fájlokra panaszkodott, kábelcsere után megjavult, szerencsére az xp sem sérült meg.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27020) izomhod válasza Aramir (#27019) üzenetére


izomhod
senior tag

adat- és tápkábelt is cseréltem, de nem oldotta meg :(((

(#27021) liksoft válasza izomhod (#27020) üzenetére


liksoft
nagyúr

A csere NEM a szám nullázását fogja okozni, hanem a további hibákat. Vagyis nem azt kell nézni, hogy nég mindig ugyanazt írja ki, hanem azt, hogy nem változik!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27022) izomhod válasza liksoft (#27021) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor sem bootol, disk errorral megáll az elején
de igaz, amit mondasz, értem én

még a win7 dvd-t benyomom neki, hátha helyre tudja hozni

[ Szerkesztve ]

(#27023) liksoft válasza izomhod (#27022) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elhiszem! Viszont ami már hibás a felületen, azt nem fogja javítani. Azt Neked kell korrigálni, és ha utána stabil, megoldotta a kábel cseréje. Ha nem, akkor valahol az eszköz hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27024) Fleed


Fleed
aktív tag

Vettem egy 1tb 2,5" Scorpio blue hdd-t beleraktam egy hdd tokba, rádugtam a gépre de nem történik semmi. Eszközkezelőben viszont látszik. Mi lehet a probléma?

(#27025) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz :) Egy laptop egyszer csak nem indult el, oprendszert nem találja. Ismerősöm áthozta hogy majd én gyorsan megcsinálom. A gond az hogy a BIOS sem látja a vinyót. Ez egy ezer éves, IDE csatlakozós noti merevlemez. Szétszedtem-összeraktam hátha csak szétcsúszott vmi, de nem segített. Indításkor hallom hogy felpörög. A benne lévő szintén IDE csatolós DVD működik, Ubuntu bootol róla, de a vinyót nem találja. Én arra tippelek hogy bedöglött a HDD, de jó lenne megerősítene ebben vki. Mi lehet esetleg még gond? Köszönöm előre is!

(#27026) Murphistic válasza Fleed (#27024) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A lemezkezelőben meg kell particionálni és utána megformázni a lemezt. A lemezkezelőt így érheted el: Számítógépre jobb klikk - Kezelés - bal oldalt Lemezkezelés pont.

Arra viszont készülj fel, hogy a formázás elég sokáig fog tartani.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#27027) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van egy asrock alaplapom, es egy sata-s vinyom, amiről korábban a windows futott. Volt egy kis probléma a géppel, az javításra került, viszont valamiért nem akar bootolni a sata-s vinyoról. Elméletileg minden be van állítva, ha ide-s vinyorol.bootolok, felismeri, a bios is felismeri,be lehet allitani,hogy sata-ról bootoljon, tehát elméletileg minden feltétel adott.
Mi lehet a probléma, miért nem tud bebootolni sata-ról? Még a win-t is elkezdtem telepíteni rá,de amikor újraindul telepítés közben, megáll az egész abban a fázisban, mihelyt a sata-ra kerülne a sor.
Valakinek van tippje?

(#27028) liksoft válasza Sanyaman (#27025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg tényleg megdöglött.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27029) liksoft válasza Olcsi (#27027) üzenetére


liksoft
nagyúr

IDE vagy AHCI állítás a BIOS-ban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27030) Olcsi válasza liksoft (#27029) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ezeknél mit kellene állítani, és mire?

(#27031) Fleed válasza Murphistic (#27026) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszönöm, és miután partícionáltam meg formáztam, mit kell csinálni? Mert még nem látom a sajátgépben.

(#27032) Sanyaman válasza liksoft (#27028) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Köszönöm, akkor próbálok keríteni hozzá egy másik vinyót.

(#27033) Murphistic válasza Fleed (#27031) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Betűjelet is rendeltél hozzá? Nem írtam, de talán partícionáláskor új kötet létrehozásakor felajánlja, hogy szeretnél-e meghajtó-betűjelet is hozzárendelni. Bár ezt utólag is megteheted. Hirtelen más nem jut eszembe, hogy még mit lehetne tenni, max. marad a restart :) .

Nálam így néz ki a lemezkezelő ( partíciók létrehozva és mindegyikhez betűjel is van rendelve ) és minden rendben:

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#27034) zer0fill


zer0fill
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

PVR-es tv vel szeretnék felvenni vinyóra, de ugy, hogy fele hely maradjon meg 250-tv nek-250 Gb egyéb fáljloknak,
-ugy tudom valami spec formátumot használ a tv, tehát mit csináljak a vinyóval, hogy ez müködjön?

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#27035) Fleed válasza Murphistic (#27033) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszönöm szépen!! :D igen az volt a gond, hogy nem adtam betűjelet. Külső merevlemezként használom a hdd-t, és miután biztosnságosan leválasztom a hardvert, még zúg egy 5-10 mp ig és csak utána áll le a hdd. Na most nem tudom, h biztonságos-e, ha ezek után húzom ki usb-ből.

[ Szerkesztve ]

(#27036) cozmo


cozmo
őstag

Nemrég meghalt az egyik Samsung 1TB -os HDD-m.
Arra lennék kíváncsi mi lehetett az elhalálozás oka szerintetek?

Ami nagyon soknak tűnik nekem, az az újraindítások száma.
Az energia gazdálkodás úgy van beállítva (win7) nálam, hogy 5 perc után altatja a nem használt a HDD-ket.

Mennyi lenne a reális türelmi idő a leállításig (energia gazd.)?
Károsítja/öregbíti a sok újraindítás leállás a HDD-t?
Mennyire?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27037) cozmo


cozmo
őstag

Eszerint a Chrome és az energia gazdálkodás helytelen beállítása nyírhatta ki?! :F
Állandó merevlemez kattogás tikkelés.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27038) liksoft válasza cozmo (#27037) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem értem. Ha meghalt, akkor hogy tudsz Sentinel képet linkelni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27039) andrasko


andrasko
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem az alábbi problémához. :R
Gondolom a probléma a 2TB-nál nagyobb HDD méret miatt van... :W

Adott hardverek:
- WD Caviar Green 2.5TB-os merevlemez (SATA2, 5400rpm)
- Asus P6T alaplap, (X58 chipset, SATA2, s1366)

A gondom:
- A BIOS látja a winyót. (SATA és e-SATA porton is)
- DE a WIN7x64 sem SATA2 porton, sem e-SATA porton nem látja megfelelően a winyót!?
- Lemezkezelőben tévesen "280,64GB-osnak" látja. :-(

Pedig a beállítások:
- BIOS-ban AHCI, már csak az SSD miatt is.
- GPT-re van konvertálva (nem MBR)

Tud valaki segíteni, mi a megoldás? Köszönöm szépen. :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#27040) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Hozzám került egy HDD, amivel a következő a probléma.
Adott egy 500gb os HDD. 2 felé particionálva, 250 giga - 250 giga. Viszont a tulaj WIn7 telepítésnél valamit szenvedett vele, és jelenleg a jelenség a következő.
A második 250gigás partíció tökéletes, viszont a rendszer partícióból csak 20 gigát lát a Windows, illetve a lemezkezelő. A 20 gigát is RAW-ként, de az formázható.
Van valami ötlet mit lehetne tenni?

(#27041) liksoft válasza Assdak (#27040) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először azt kéne tudni, mi a feladat? Adatok mentése? Új rendszer? Régi felélesztése? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27042) D-Roy


D-Roy
tag

Sziasztok!

WD blue 2,5" 500gb recertified winyó,elvileg tökéletes,de random csattan egy csúnyát.Ez mennyire egészséges?Cseréltessem?
Előre is köszi!

Üdv

 Think Different.

(#27043) cozmo válasza liksoft (#27038) üzenetére


cozmo
őstag

A Sentinel megjegez minden korábban betett vinyót. Jobb egér klikk baloldalt a vinyókon és pipáld ki amit látni akarsz.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27044) liksoft válasza cozmo (#27043) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK, nálam csak az aktívak vannak, mert nem halt még be. :B

Ha parkoló pályás, akkor nem célszerű altatni, a rámpásnál sokkal kisebb ez a gond. De asztali gépnél én tiltani szoktam, laptopon meg felhasználástól függ.

Az elhalálozása szerintem nem a hétezres indulásnak köszönhető. Ennél sokkal többet el kell viselnie. Tápellátás, hűtés vagy gyári hiba. (Ritka amikor hosszú távon jön ki egy hibás szállítási gond.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27045) cozmo válasza liksoft (#27044) üzenetére


cozmo
őstag

Hmm parkoló pályás és rámpás?
Megtennéd hogy kifejtenéd ezt jobban?
Mert nem biztos, hogy ugyanúgy értelmezzük ezt a két dolgot.
Én asztali gépről beszélek, és tegnap este ki is kapcsoltam az energia takarékosságot a HDD-ken. Hadd pörögjenek.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27046) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy új vinyót és az eszközillesztő telepítette is, és megfelelően működik, de mégsem látja a gép.
Már nagyon rég csináltam ilyet, hol kéne beállítgatni a dolgokat?
Meg mit kell vele pontosan csinálni?

(#27047) liksoft válasza Kal-El (#27046) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Ha egészen idáig visszaolvasol (és a linkeken visszafelé), vagy a keresőt használod meg is van a válasz. ;) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27048) liksoft válasza cozmo (#27045) üzenetére


liksoft
nagyúr

Parkoló rámpás drive.

Parkoló pályás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27049) Kal-El válasza liksoft (#27047) üzenetére


Kal-El
senior tag

Köszi!
És mi a különbség a GPT, meg MBR között?
Mert 3 terrás vinyóm sem volt még és azt írja, hogy GPT-t érdemes választani 2TB-nál nagyobb merevlemezek esetén.
Melyiket válasszam?

(#27050) liksoft válasza Kal-El (#27049) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye belső? Ugye nem fogod hurcolászni, és másik rendszer alá tenni? Mert ha igen, akkor inkább a 2TB-os határt célszerű betartani a drive-nál még.

Ha belső, és egy OS használja, akkor a GPT-t, mert 2TB fölött csak ezzel kezelhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.